Aanval opnieuw steriel Geen Wervikse sigaren voor Lede Geel en blauw verdienstelijk tegen de leider Voetbaluitslagen Voetbalkalender De ploegen Eendracht Aalst Amariz wordt kwade klant Belgisch kampioen wint «open» biljartwedstrijd BC De Panda's uit Kemzeke 18 - 9.12.1988 - De Voorpost Generale VOETBAL Toen Julien Lodders vijf minuten voor het einde SK Beveren langs KV Mechelen bracht was dat slechts voet balrechtvaardigheid. Beveren had immers de tweede helft duidelijk de voet naast de lei- dersploeg gezet. Op het zware Freethielveld kon Mechelen inderdaad nooit afstand ne men van een manmoedig en beweeglijk Beveren. Het ver schil tussen kop en staart van onze vaderlandse voetbal kompetitie is dus echt niet zo groot. Het viel voor de Wase kassier wat tegen want de komst van KV Mechelen en van Sinterklaas viel samen met onafgebroken regenbui en. Toch nog 8.000 kijkers op Freethiel en ze zullen zich de verplaatsing niet beklaagd hebben. Het was aanvankelijk meer waterpolo dan voetbal maar ook het meesterschap van Mechelen was snel merkbaar. Toch kreeg doelman Rosez nauwelijks werk want de af werking leek toch danig ge stoord door de toestand van het veld. Beveren kon in die eerste periode maar moeilijk vaste voet krijgen en de toe schouwers konden zich in de vochtige kilte moeilijk geluk kig voelen. De Mechelse sup porters, die waren trouwens goed vertegenwoordigd, kon den de rust trotseren met ver trouwen naar de toekomst toe want drie minuten voor tijd zette Koen Sanders aardig op, bereikte Johnny Bosman die in één tijd in de hoek trapte. De kleine Mechelse voor sprong was bij de rust inder daad gewettigd. Beveren kwam uit de kleedkamers met Carette in plaats van Buyens, met een nieuw shirt en vooral met een totaal nieuwe ingesteldheid. Het was Beveren dat nu ging drukken en het was doelman Preud'homme die de uitblin ker bij de bezoekers werd. Vooral de jonge Vanderhey- den scoorde hoog op de waar- deladder maar ook de andere Waaslanders speelden met volle overgave. Marek Kusto bracht de ervaring waaraan zijn jonge gezellen zich om hoog trokken. Het goede werk van doelman Preud' homme belette echter dat Be veren de voetbalrechtvaardig heid aan zijn zijde kreeg. Het publiek leefde mee als voor heen en plots herinnerde Freethiel weer aan de roem rijke dagen van weleer. Opge zweept door het publiek lie pen de Nederlandse rasp&ard- jes Van Kessel en Viscaal nog harder dan anders en vijf mi nuten voor affluiten kreeg Be veren het goede lot in han den. Julien Lodders knikte toen een voorzet van Van Britsom tegen de netten. Be veren joelde en feestte maar geel en blauw wou nog meer. De thuisploeg kreeg trouwens bijna waarop het voor zijn inzet en wilskracht recht had. Marek Kusto liet zich de bal uit de voeten halen. Het gelijkspel tegen herfst- kampioen Mechelen helpt Be veren nauwelijks vooruit in de stand maar in de Klapper straat weet nu weer iedereen dat de mannen van trainer Desaeyere nog kunnen voet ballen. Ze willen dat zondag op Freethiel tegen Antwerp nog eens overdoen. Hugo Aerts Eendracht Zele - Sint-Niklaas 1-3. Van Renterghem geraakte door de mazen van de Wase verdediging, maar De Vroe was bij de pinken bvw Eendracht Zele - Sint-Niklaas 1-3. Frank Van Den Broeck, die in het begin een mooie kans miste, kon een kwartier voor tijd de eer redden. Hier glipt hij voorbij De Wachter (bvw) Seraing - Eendracht Aalst 2-0 Na een evenwichtige eerste helft, met een paar kansen in beide kampen, geraakte Een dracht Aalst even voor de rust op achterstand. Meteen ston den de Ajuinen opnieuw voor hetzelfde probleem: hoe kun nen we een achterstand ophalen? In het verleden werd her haaldelijk bewezen dat dit voor Aalst een vrijwel onmo gelijke opdracht is. "Inderdaad, Aalst beschikt momenteel niet over spelers die iets kunnen forceren en heeft het steeds bijzonder moeilijk om terug te slaan. Seraing heeft dat zeer goed doorzien en kon tijdens de tweede helft uit een verdedi gende stelling terugslaan op het moment dat we achteraan een mannetje hadden opgeof ferd om vooraan de vuur kracht te vergroten", aldus sekretaris Van Droogen- broeck. Er moet onmiddellijk aan toegevoegd worden dat het aanvalsspel voor de zoveelste keer veel te steriel was. Sa- mardzija, aangeworven om doelpunten te scoren, blijft ontgoochelen. Al moet er di- rekt aan toegevoegd worden dat hij allesbehalve ideaal wordt aangespeeld. De Zuid- slaviër, ondertussen dé zon debok geworden bij het pu bliek, nam het vrijdagavond niet dat hij werd vervangen door Eeckhaudt en we kun nen zijn protest gedeeltelijk begrijpen. Ook Chunga is geen typische aanvaller, De Zimbabwees speelt duidelijk niet graag in de spits van de aanval. "Ik hou van een vrije rol achter de spitsen, waarbij ik als foerier kan fungeren. Nu moet ik trachten om zelf iets te forceren met twee of drie tegenstanders in de rug en daarbij geniet ik nog veel te weinig de steun van mijn me- demaats", jammerde hij vrij dagavond na de nederlaag op Seraing. In elk geval mogen De Wolf en Derijck op een goede wedstrijd terugblikken daar in de omgeving van Luik. Zij gaven negentig minuten "vol le gaas". Ook doelman De Schrijver hoeft zich die twee Waalse treffers niet te verwij ten. Het is trouwens niet aan de verdediging gelegen dat er in Seraing niets werd geoogst. Eddy Everaert, reeds lange jaren vertrouwd met het wel en wee van Eendracht Aalst, weet maar al te goed waar het schoentje spant. De Eendrachtcoach snakt wellicht naar het ogenblik dat hij Geeraerts, Peeters en De Maere opnieuw kan inschake len. Volgens de jongste be richten uit de ziekenboeg zal dit echter pas na de jaarwen- de kunnen gebeuren. (abl) 1' Nationale Bevercn-KV Mechelen 1-1 RC Mechclen-Lokeren 3-0 2* Nationale Scraing-E. Aalst 2-0 3' Nationale Wervik-J. Lede 2-1 Hammc-La Louvière 3-2 E.Zele-St.-Niklaas 1-3 1* Provinciale SK Aalst-E. Meldcrt 2-1 SK Lebbeke-Olsene 5-1 KV Ertvelde-Melsele 3-0 KAVD-Zottegem 4-1 Temse-Olsa 1-1 Provinciale A Oostakker-Baasrode 1-5 Kemzeke-Kallo 0-2 Meulestcde-Robur 0-1 Wippelgem-Kruibeke 0-0 Wieze-Destelbergen 1-3 3' Provinciale E Bazcl-Buggcnhout St.-Pauwels-Excclsior 4' Provinciale G U"B- S. Moorscl-Tcrjoden u!'g Oudcgcm-Appels ul'8 Hcrdersem-Lutterzcle Opdorp-Schoonaarde mIS- Boonwijk-Wichelen U1'S' Baardcgcm R. Lebbekc FC Aalst-Berlare u"g Opstal-Welle 4* Provinciale H ul|g- Waasmunster-Heikant Straatje-Hoogeinde M SK Lokercn-Tielrode Rupclmondc-Whitc Boys u"g- Eksaarde-Sinaai Moerbcke-VWHamme Mecrdonk-Daknam Vcrrebroek-Kieldrecht E. Wervik - Jong Lede 2-1 Weer verloren! Dit lijkt wel het parool te worden of is het al een gewoonte? Zeker niet. Lede heeft er voor gevochten, zelfs in de moeilijke omstan digheden waarin de ploeg ver keert. Het is zeker niet niets als je bij een titelaspirant moet gaan aankloppen zonder Gollière en Van Cauter in de rangen. De weelde om dit op te vangen heeft Lede nu een maal niet. Dus blijkt het roei en met de riemen die men heeft en dit leek wel een toe passelijke uitspraak wanneer men de staat van de voetbal velden overschouwt. nuten scoorde het reeds en meteen was het genietbare uit de wedstrijd. Eeckhaudt zou dat echter geen zorg wezen. Hij was het die Lede aan de winst plaatste. De Leedse op dracht was nu duidelijk. Trachten te houden wat men had, beeld je in... volle winst zou schitterend zijn. Moyson en de paal verhinderden reeds dat Wervik zou gelijkstellen voor de rust. Na de herne ming verliep het minder goed voor de onfortuinlijke bezoe kers, Twintig minuten voor het verlossende einde zou Bennett Wervik de goede weg Nochtans was Lede goed tonen. Lede had nu wel nog Eendracht Zele - Sin,-Niklaas 1-3. Siefaan De Wolf zoek, begonnen. Na amper acht mi- altijd dat ene pnnlje waarvoor een droog plekje om de bal klaar te leggen voor een vrijschop (bvw) het gekomen was, maar het noodlot zou nog laat toeslaan. Dit zelfs in de 93e minuut toen Dewaele voor de win ning-goal tekende. En dat het in een voetbalwedstrijd nooit te laat is, bewees scheidsrch- ter Vermassen. Hij duwde Sharpe in de 95e minuut rood onder de neus. Een wedstrijd om vlug te vergeten. Doelpunten: 8' Eeckhaudt (0- 1), 70' Bennett (1-1), 93' De waele (2-1). Lede: Moyson, Vanderstockt, Baten, Asselberghs, Gollière, De Winne, De Cremer, Eeck haudt, Moortgat, Arts, Meys. (g.d.t.) 1' Nationale Beerschot-Lokeren (Schelenings, 10.12, 20.00) Beveren-Antwerp (Crucke) 2' Nationale E. Aalst-Patro Eisden (Moons) 3' Nationale A St.-Niklaas - Bergen (Javaux, 10.12, 20,00) Roeselare-E. Zele (Van Elshocht) Francs Borains-VW Hamme (Bechtolt) Menen-J. Lede (Dubois) 1' Provinciale Waarschoot-Temse (Van der Eecken) Me!sele-KAVD (Van Zande) E. Meldert-Aalter (Van Damme) Olsa-SK Aalst (Vervaeke) 2' Provinciale A Kruibeke-Wieze (Roelandt) Robur-SLV Zelzate (Vercauteren) Kallo-Lovendegem (Opdecam) Baasrode-Kemzckc (De Mesmaeker) 3' Provinciale D W, Moorsel-Kerksken (Vercruyssen) Schellebelle-TK Mcldert (Balthazar) Serskamp-Doggen (Van Cauwenberghc) Erembodegem-Herzele (De Corte) Aaigem-Erpe (Put) Hofstade-Bambrugge (Lambrechts) Nieuwerkcrken-Gijzegem (Van Imschoot) 3' Provinciale E Sombeke-Gerda (Heerwegh) Stekene-St.-Gillis-D. (Coppens) Haasdonk-St.-Gillis-W. (Teugels) Excelsior-Kl. Laar (Dierickx) Vrasene-St.-Pauwels (Lauwereys) Grembergen-SK Overmere (Aendenhof) Buggenhout-Lokerse (Reyniers) Klinge-Bazel (De Decker) 4* Provicniale D Ede-Erondegem (De Groeve) Mere-Grotenberge (Van Hoey) Bavegem-Edixvelde (Dobbelaere) 4' Provinciale G Berlare-Opstal (Van Bogaert) R. Lebbeke-FC Aalst (De Bolle) Wichelen-Baardegem (Verstraeten) Schoonaarde-Boonwijk (Van Boven) Lutterzele-Opdorp (De Loose) Appels-Herdcrsem (Siccard) Terjoden-Oudegem (Redant) S. Moorsel-Wellc (Ruyssinck) 4* Provinciale H Daknam-Verrebroek (De Beelde) VK Hamme-Mcerdonk (Van Damme) Sinaai-Moerbeke (Meul) White Boys-Eksaarde (Van der Stylen) Tielrode-Rupelmonde (Maes) Hoogeinde-SK Lokeren (De Wilde) Heikant-Straatje (Piens) Kieldrecht-Waasmunster (Van de Perre) Eerste provinciaal KAV Dendermonde Guy De Baere doet zijn wederop- treden. Segers hervatte de trainin gen en Dirk Van Nieuwenhuyse is onzeker door een kwetsuur. De ploeg: Laureys, Jacobs, De Schrijver, Cooreman, De Co- ninck, Kambala, Van Bogaert, Mocns, De Baere, De Kunder, Van Nieuwenhuyse (Van de Perre, Putseys) SK Lebbeke Vinck, Hals, Peeleman, Van Doorselaer, Meulenijzer, Werner Van Hecke, De Vlieghcr, Peeters, Christiacns, Van Damme, Fran- kie Van Hecke, Charey (Van Bladel?) Tweede provinciale FC Baasrode Verstrepen, De Decker, Lijneel, Michiels, Van der Vreken, De Man, Verheyden, Eddy en Mare Van Keer, Gino Ringoot, De Ba cker (Vercauteren, Mario Rin goot, Cornelis) Robur Moerzeke Laureys, Luc en Fons Vercaute ren, Willy Raemdonck, Nobels, Eddy en Benny Huylebroeck, De Vos, Ost, Verhelst, De Malsche (De Graef, Gino Raemdonck, Jurgen Huylebroeck) (E.G.) BILJARTEN zondagnamiddag is Patro Eisden op bezoek en vooi Eendracht Aalst wordt het meteen koffiedik kijken. Een extra-attraktie is het verschijnen in het P. Cornelisstadion van de ex-trainer Leo Canjels die thans Eisden onder zijn hoede heeft. Voor zijn oud-leerlingen Limpens en Derijck een gelegenheid om zich extra te motiveren. Bij het uittikken van deze voorbeschouwing was het nog niet helemaal zeker met welke ploeg oefenmeester Eddy Everaert in de voetbalwei zal treden. Een paar elementen zijn duidelijk aan vervanging toe. Zij moeten de gelegen heid krijgen in het reserveteam hun batterijen weer op te laden. Maar dat er enkele verschuivingen zullen gebeuren staat vast. Hoe dan ook, het zal wel nodig zijn een "mannetje te plakken" op de gevaarlijke spits Amariz. Volgens de jongste berichten speelt die weer reuze als een "voorlijn op zichzelf', zo wordt ons uit Limburg geseind. De gekwetsten De Maere, Geeraerts en Peeters hebben intussen de trainingen hervat maar zijn konditioneel nog achterop om ze onmiddellijk in de voetbalarena te drop pen. Ondertussen sloot Eendracht Aalst reeds enkele oefenwedstrijden af om de winterstop op te vullen. Zo ontmoet men thuis Temse op vrijdag 30 december en Racing Methelen op woensdag 18 januari, telkens om 20 u. Op dinsdag 3 januari wordt een bezoek gebracht aan Strombeek en,op 22 januari aan Heirnis, (abl) Sinds kort is Stekene - of moeten deelnemen. vinciaal kampioen en hij is mo- we Kemzeke schrijven? - een top- Na een sportieve, ontspannende menteel lesgever bij BC De Pan- bilartklub rijker. Inderdaad, een maar bijwijlen spannende biljarta- da's. Jonge top-biljarters kunnen tweetal maanden geleden werd in vond konden we volgende «top bij BC De Panda dus iets bijle lokaal «Onder de Toren», aan de v'jf» optekenen. Winnaar werd ren... Derde in de uitslag van de Kemzeekse Molenstraat biljart- Rony Robijn uit Stekene. Dat zal avond werd Kemzekenaar Mare klub «BC De Panda's» boven de ingewijden natuurlijk niet ver- De Vleeschouwer, Eric Walgrae- doopvont gehouden. De kersverse wonderen want... Robijn is Bel- ve van Sint-Pauwels eindigde op klub startte onder een goed ge- gisch kampioen top-biljart. Z'n de vierde plaats en Pascal Van sternte én vooral met een aktief «taaiste» tegenstrever werd Rudy Bogaert uit Kemzeke legde beslag bestuur, zodat het ledenaantal in Antheunis, eveneens uit Stekene. 0p de 5de plaats, korte tijd opliep tot de momenteel En ook dat is niet de eerstc-dc- 42 leden. beste. Rudy is namelijk oud-pro- Het bestuur van BC De Panda's is als volgt samengesteld: voorzitter is Willy Audenaert (tel. 03- 779.56.99), Filip Van Kerckhove is sekretaris (tel. 03-779.81.01), Dany Van Goethem is schatbe waarder en Dirk Macs (tel. 03- 779.88.63) is PR-man. Onder de klubledcn wordt, na onderling overleg én afspraak, een «handikap-kompetitie ge speeld en maandelijks organiseert de klub een «open» wedstrijd. De klub staat open voor iedereen die graag top-biljart speelt. Vooral jonge spelers zijn van harte wel kom Geïnteresseerden kunnen zich wenden tot één van de be stuursleden Uitslagen Vorige week organiseerden de nog jonge Kemzeekse biljartklub reeds zijn derde «open» top-bil- jart-wedstnjd in het lokaal aan het Eendracht Zele - Sint-Niklaas 1-3. Alle supportersogen plaatselijk Kerkplein Aan zo'n zijn op de sierlijke Waaslander Dirk De Wachter gericht «open» wedstrijd kan iedereen (bvw) Enkele trouwe leden van de nog jonge, maar aktieve Kemzeekse top-biljartklub «BC De Panda's(d. Brol) Turnen. Enkele bestuursleden van de Aalsterse Turnkring (da) SK Beveren-KV Mechelen 1-1

De Voorpost | 1988 | | pagina 18