SK Lebbeke schiet uit zijn krammen Zoals het weer K.A.V. Dendermonde soms te overmoedig Twee strafschoppen van Van Loo FC Wieze, een vogel voor de kat Fons De Berlanger blijft trainer bij SK Lebbeke Aalsterse dijk begaf niet Punt gewonnen met noodploeg De Voorpost - 9.12.1988 - 19 ,TpO**% VOETBAL Ook deze tweede opeenvol gende thuiswedstrijd heeft Temse niet winnend kunnen afsluiten tegen een tegenstan der die beslist binnen het be reik moet liggen van de scheepsbouwers. Verzachten de omstandigheden waren wel bij Temse het langs de kant blijven van spelmaker Van Buynder en verdediger Mar tens maar daartegenover stond dan weer dat Rudy Peersman aan heroptreden toe was na zijn meniscusope ratie. Zelfs het terrein van K.S.V. lag er verzopen bij op deze waterige zondagnamid dag. Het spelpeil dat de ak- teurs op de grasmat ten tonele brachten was van mindere kwaliteit dan hetgeen we ge woon zijn in de Schoolstraat. Het eerste vernoemenswaar- dige feit in de partij was dan ook het wegvallen van Patrick Van de Vel na een hard ver dedigend kontakt met een be zoeker. Bert Brijs was de ver vanger van de ongelukkige Patrick. Na een halfuur spel kwam het eerste gevaar dan toch van Temse toen de mee opgerukte Luc Volckerick sa men met Patrick Waem hun kans waagden maar de bezoe kende doelman lag goed in de schietbaan van Waem. Iets later was het dan toch raak voor K.S.V. toen een hoekschop van Jan Pieters slecht werd weggewerkt door de Olsa-verdediging en in de voeten belandde van Peter Rombout. Deze tikte door naar rechts, waar Pieters op nieuw de bal voor de kooi bracht. In eerste instantie dacht iedereen dat de bal te ver of achter de doellijn zou belanden maar een pientere Guy Rodrigo hield het leder met zijn linkse kattepoot bin nen. Meer dan dat zelfs want hij bereikt nog de vrijstaande Patrick Waem die door een bos van spelers raak kon tref fen: 1-0 na 33 minuten. Lang duurde de euforie van K.S.V. echter niet want am per één minuut later beende Olsa bij toen een vrije trap van Metelman slecht werd ontzet en Wattez helemaal vrijstaand geen moeite had om Hantson te vloeren. Olsa, dat nu gelanceerd leek. was voor rusten nog zelfs tweemaal gevaarlijk langs Metelman maar Hant son liet opnieuw zien dat hij klasse in huis heeft. Okladnicoff in vedette Was er op het veld niet al te veel te bespeuren, dan deed scheidsrechter Okladnicoff zeker zijn duit in het zakje om de aanwezige toeschouwers toch nog een aangename na middag te bezorgen. Na 65 minuten sloot de man in het zwart eerst Luc Volckerick uit bij de thuisploeg nadat Luc dreigend wees naar een be zoeker die gevaarüjk uithaal de naar Hantson. De bezoe ker ging gewillig neer en dus rood voor Volckerick. Onge- nae, de man die voor dood was blijven liggen stond plot seling op uit de doden en rammelde Rudy Peersman onderuit. Rudy natuurlijk ook neer als een steen en... bezoeker Ongenae mocht in de voetsporen treden van Luc Volckerick. Tussen al deze bedrijven door kwam bij Temse Wendel Storms in de ploeg voor Peter Rombout. Het tumult was evenwel nog altijd niet afge nomen en even later werden de bezoekers met 9 man ge steld door ref Okladnicoff. Haeck tackelde veel te laat Patrick Waem en een tweede gele kaart maakte dat ook Haeck vervroegd het toneel mocht verlaten. Sportief ge zien was deze tweede helft dus een maat voor niets want van enig gevaar van de thuis ploeg was geen sprake meer. Enkel Rudy Peersman kon nog met een afstandsschot de bezoekende doelman bedrei gen maar toen ook dit niet het gewenste resultaat opleverde, was iedereen tevreden dat het punt op het bord bleef in deze ondermaatste wedstrijd. (M.S.) K.A.V.D. - Zottegem 4-1. Nog een gevaarlijke faze voor het Zottegemse doel met De K.A.V.D. - Zottegem 4-1. De Kunder (vooraan) vraagt en krijgt de bal van De Coninck Kunder en Van Nieuwenhuyse in de vuurlijn. Moens steunt de aanval (vh) maar de bezoekende junioresdoelman Van de Velde zal redding brengen (vh) K.A.V.D. - Zottegem 4-1 De Dendermondse eerste- provincialer toonde in het treffen tegen SV Zottegem een duidelijk meesterschap en schakelde geregeld over op een hoger tempo waardoor de opponent in verlegenheid werd gebracht en alleen zijn toevlucht kon zoeken in het organiseren van de afweer. Bovendien demonstreerde de bezoekende doelman een flin ke konditie en verhinderde een paar "gemaakte" doel punten. De Dendermondse oefenmeester Pfaff was er voor de aanvang van de wed strijd niet al te gerust in. Niet alleen ontbrak Guy De Baere wegens een schorsing, ook doelman Van Meirvenne gaf verstek. Hij liep vorige week een kwetsuur op en dient een heelkundige bewerking te on dergaan aan de gewrichtsban den van de enkel. Peter Lau- reys vatte voor het eerst post tussen lat en staken. Veel werk moest hij niet opknap pen maar liet bij enkele nood zakelijke tussenkomsten toch een sublieme indruk. Paarsblauw diende tot slot ook in de vervanging te voor zien van de gekwetste Philip Seghers. Dat de eersteprovin- cialer in deze omstandigheden nog zo makkelijk Zottegem voor een voldongen feit kan plaatsen, is een bewijs dat hij over een stevige bank be schikt. Van bij de aanvang greep KAVD de tegenstander bij de keel en dat resulteerde na een kwartier in een kom- fortabele 2-0 voorsprong. Wie meende dat paarsblauw tegen hetzelfde ritme zou verder spelen, moest snel zijn me ning herzien. Wat we in het tweede en derde kwartier te zien kregen, waren gewoon nonchalante voetballers. "Met dergelijke principes ben ik absoluut niet akkoord, zegde oefenmeester Toon Pfaff na afloop. Een kwartier hoogstaand voetbal brengen, vijf uitstekende kansen met twee doelpunten op ons aktief brengen en dan plotseling de solotoer opgaan. Neen, dat moet men bij mij niet probe ren. Deels om die reden heb ik bij de rust Kambala vervan gen. Anderzijds ook wel om hem tegen zichzelf te bescher men. Nadat hij onderuit was gehaald, ging hij de 'boosdoe ner' al te nadrukkelijk viseren en dat brengt narigheid mee." Met 21 punten op het aktief is de Dendermondse eerste- provincialer tevreden. Nu staan er nog twee zware ver plaatsingen op het program ma. naar Melsele en Een dracht Aalter. De eerstvol gende thuismatch wordt pas op 8 januari gespeeld. K.A.V.D. - Zottegem 4-1. Aanwinst De Kunder scoort vrij akrobatisch het eerste (e.g.) doelpunt. De Zeeuw ontpopt zich meer en meer als een zeer gevaarlijk aanvaller (vh) Wieze - Destelbergen 1-3 Door op eigen veld tegen Destelbergen te verliezen, wordt de situatie voor FC Wieze nu wel uitzichtloos. Klubleiders, spelers en aan hangers beginnen te beseffen dat de degradatie onafwend baar wordt. Veel kan men daartegen niet doen. Het ma teriaal om in tweede provin ciale stand te houden is niet voorhanden. "We moeten leren leven met de huidige toestand, zegt voorzitter Dolf Moens. Het is jammer dat het zo een vaart loopt. We hadden het ons voor de aanvang van de kom petitie helemaal anders voor gesteld. Tegen Destelbergen geraakten wij in de eerst helft op voorsprong. We waren in die periode zeker niet de be tere ploeg en tot twee keer toe zelfs zijn we ontsnapt aan een bezoekend doelpunt. Na de hervatting hebben we gepoogd om de voor sprong te vrijwaren. We zijn daarin geslaagd tot een kwar tier voor het einde. De bezoe kers zijn in een korte periode drie keer tot scoren gekomen. Ik hoop dat de spelers er tijdens het verdere verloop van de kompetitie nog het beste zullen proberen van te maken. Ook na een eventuele degradatie moeten we verder. Als klubleiders zullen we ze ker besluiten moeten trekken, aldus voorzitter Moens. (E.G.) Er zijn deze week problemen gerezen bij SK Lebbeke. Na de match van vorige zondag tegen Olsene kwam het tot een oplopende woordenwisseling tussen voorzitter Eric Buytaert en oefenmeester Fons De Berlanger. De discus sie leidde tot een open breuk. De Berlanger diende ontslag in als trainer van de eersteprovincialer. Dinsdag avond verscheen hij echter opnieuw op het Konkelgoed. De trainingen werden weliswaar geleid door hulptrainer André Heymans. Naar verluidt - maar we konden hierover geen bevesti ging krijgen - zouden het de spelers geweest zijn die aan de trainer voorstelden om op zijn beslissing terug te komen. Tijdens een vergadering van het bestuur diende Eric Buytaert op zijn beurt zijn ontslag in als voorzitter van de klub. Achteraf was de h. Buytaert niet bereikbaar voor kommentaar. Het enige dat we konden vernemen was dat de zondagavonddiscussie tussen voorzitter en trainer in feite niets met het voetbal te maken had. Fons De Berlanger zou dus trainer blijven van SK Lebbeke. Of Eric Buytaert nu definitief als voorzitter van de voetbalklub verdwijnt zal in de komende dagen blijken. Deze week was hij alleszins, officieus dan wel, ontslagne mend. Het is overigens niet de eerste keer dat het rommelt bij SK Lebbeke. Wat overigens ook in andere voetbalhuis houdens al eens voorkomt. (e.g.) Lebbeke - Olsene 5-1 Tot voor kort slaagde SK Lebbeke er nauwelijks in om doelpunten te scoren. Het tij is nu blijkbaar gekeerd. Vori ge week kwam Lebbeke bij titelkandidaat Aalter drie keer tot scoren. Vorige zon dag vonden Werner Van He- cke en zijn maaats liefst vijf keer de weg naar de netten. Nu zijn die cijfers in geen geval overdreven. Het bezoe kende Olsene, dat op het Konkelgoed een erg zwakke indruk liet, mag tevreden zijn dat het niet zwaarder werd afgestraft. "Ik meen dat we de beste match van het seizoen achter de rug hebben, zegde een op getogen klubleider Willy Meert na afloop. De laatste tijd zijn we trouwens beter aan het spelen en het mooie resultaat bij Eendracht Aalter zal het vertrouwen allicht hebben aangewakkerd. Op merkelijk was dat we vooral kollektief een goede indruk hebben gelaten. Een vaststel ling die naar mijn mening be langrijk is en perspektieven opent voor het vervolg van deze kompetitie. In het eerste halfuur konden de bezoekers standhouden, hoewel ze toen al vaak werden bestookt. Een flinke rol vertolkte het trio Van Hecke-De Vliegher-Pee- ters. Nu wil ik geenszins de verrichting van andere ak- teurs in de schaduw stellen maar door het vooropstellen van die drie namen heb ik in feite het middenveld ge noemd en daarin schuilde te gen Olsene de kracht van SK Lebbeke. In het derde kwar tier kwam Werner Van Hecke twee keer tot scoren. Bij de eerste treffer had Guido Christiaens een ruim aandeel in de voorbereiding. Aan het tweede doelpunt ging een voorzet van Johnny Peeters vooraf. Met een 2-0 voor sprong aan de rust hadden we uiteraard uitzicht op een over winning. In de tweede helft zijn we duidelijk de domine rende ploeg gebleven en dat heeft geleid tot drie doelpun ten. Ik meen dat iedereen tevreden kon zijn. Niet alleen omwille van de winst maar ook om reden van de kollek tief flinke verrichting, (e.g.) Wippelgem - J V Kruibeke 0-0 Jong Vlaanderen tref» het ge woon niet dit seizoen. De ver plaatsing naar Wippelgem die voor de volle buit had moeten zorgen werd aangevangen met nogal wat afwezigen in het groen witte huishouden Zo misten Ru dy Beck, Danny Cockhcyt en Ro bert Temmerman de afspraak en kwamen voor hen Willems en Vcrnimmcn in de ploeg. Na een kwartier spel op het bijna onbe speelbare terrein van Wippelgem een verrekking voor libero Benny Goosscns en meteen was de zie kenboeg weer vol. Goossens' plaats werd achteraan ingenomen door Vereycken die dit niet onaar dig deed terwijl Danny De Clercq dc plaats van Vereycken op het middenveld mocht gaan innemen. Van al deze verschuivingen kon de thuisploeg natuurlijk dankbaar gebruik maken om aanvallend ge vaarlijk uit te halen. Doelman Verstraetcn in hel Kruibeekse doel mag terugblikken op een feil loze partij al had hij in de eerste helft wel het geluk aan zijn zijde 'oen tot tweemaal toe een thuis- poging via de dwarsligger in de modder bleef steken voor de lijn. Na de rust was het Kruibeke dat het hoge woord voerde via For- ment die als lichtgewicht op het zware veld blijkbaar bevoordeeld was. Een tweetal kansen kon For- ment afdwingen en zelfs een derde toespelen naar de mee opgerukte Vereycken, maar mede door de staat van het veld bleef dc precisie wat achterwege bij de Waaslandse aanvallen zodat de stand blank bleef tot aan het einde van de wedstrijd. Een woelig slot trouwens want bezoeker Vereycken werd nog wegens een tweede gele kaart van het veld gestuurd zodat in de toe komst ook de Kruibeekse draai schijf nog een weekje langs de kant zal moeten blijven. (M.S.) SK Aalst - E. Meldert 2-1 Het Aalsterse derby heeft alvast weten te bekoren. De weerman had het de acteurs wel niet zo gemakkelijk ge maakt, doch de hinder van het zware veld bleef tot een minimum beperkt. Meldert schoot het best uit de start blokken via Dhaen en vervol gens langs Van Den Dries- sche. Het sukses bleef echter uit tot het kwartier. Roelands wist toen een vrijschop te be nutten en sloot daarmee een suksesvol eerste Meiderts kwartier af. Aalst was meteen genood zaakt om uit zijn hok te ko men. Dat deden ze ook en niet zonder sukses. Nadat De Coninck enkele keren gevat had gereageerd, wist hij geen raad toen De Naeyer tot drie maal toe, kon aanleggen. De gelijkmaker was er rond het halfuur. En de eerste helft bleef boeien. Aan beide zij den werd hard gestreden om de volle winst. De tweede helft zou de eventuele beslissing moeten opleveren. Meldert bleef ook in de tweede helft best in de wedstrijd, maar de afwach tende houding van de thuis ploeg zou sukses opleveren. Een scherpe counter zou de partij doen kantelen. De Jaegher besloot voorbij De Coninck nadat Verbestel hem op pad had gestuurd. Wat Meldert nu ook nog deed, niets kon nog baten. De Aal- sterde defensie, als een dijk zo sterk, gaf geen krimp en dat deed de eerlijkheid wel wat geweld aan. Ook dit span nende derby verdiende een derby-uitslag. SK Aalst: De Saedeleer, De Jonge, De Bruyne, Roelandt, Piron, Van Lokeren, Waege- man, Keymolen (60' Verbes tel), De Naeyer, Arijs, De Jaegher (85' Van Oost). E. Meldert: De Coninck, Christiaens, Van Langenhove (80' Van Den Abbeele), Ver- vecken, Pieters, "Meert, De randt (76' Rossignol), Roe lands, Van Den Driessche, Vermeir, Dhaen. KI. Kemzeke - SK Kallo 0-2 Deze Waaslandse derby, in tweede provinciale, is uitgegroeid tot een goede en faire wedstrijd. Kemzeke was doorgaans in deze wedstrijd in de aanval maar. zoals al gans het seizoen, blijft scoren bijzonder moeilijk voor de rood zwarte formatie. Daarentegen staat bij Kallo sco ren bovenaan op het menu want ook nu weer had de ploeg van Ronny Martens genoeg aan een minimum aan kansen om de volle buit te kunnen meepikken Hoe hard Peter Marin, Peter Calle, Coppens en Van Lierop zich ook inspanden gedurende de eerste helft wisten zij een uitste kende Kallo-doelman Rijsbrack nooit in verlegenheid te brengen Kallo. dat ook sporadisch offen sief kon uitbreken, knalde toch tijdens de eerste helft de beste scoringskans tegen de paal langs Danny Hamerlinck Een Hamer- linck die nu wel stilaan de gevaar lijkste spits geworden is in tweede provinciale. Na de rust eenzelfde spelbeeld met een aandringend en goed kombinerend Kemzeke dat steeds mocht aanspraak maken op veld- overwicht. Doch tegen een Danny Rijsbrack in het Kallo-doel was niets in te brengen. Het mag dan ook gezegd worden dat deze ta lentvolle doelmao zijn ploeg in deze wedstrijd lange tijd heeft overeind gehouden. Toen iedereen dan al dacht dat de CM) het bord zou blijven sieren kwam daar in de slotfase onver wachts verandering in. Op een lange voorzet ging bezoeker Hae- merlinck op de loop en doelman Jan Smet kon zijn thuisdoel niet anders vrijwaren dan met een pe nalty-fout. Kallo-kapitein Lieven Van Loo zette zich dan achter de bal en zo kwamen de gasten op voorsprong: 0-1 na 76 minuten. Amper twee minuten later een zelfde scenario. Manu Verwilghen bij de thuisploeg kwam net iets te kort om Ignace Deckmijn te stui ten zodat hij een nieuwe straf schop moest maken door een late tackle. Kapitein Van Loo die nu de smaak te pakken had knalde ook deze tweede strafschop tegen de thuisnetten zodat meteen de eindstand in deze derby op het bord kwam. Een derby waarin de Klauwaerts zeker aanspraak mochten maken op een puntje maar waarin Kallo de nodige doel punten scoorde om te zegevieren en zo stevig in het leiderszadel te blijven. Eendracht Zele - Sint-Niklaas 1-3. Keppens probeert tussen twee Waaslanders door te slippen, maar de in laatste instantie opgeroepen De Meyer waakt bvw Eendracht Zele - Sint-Niklaas 1-3. De bezoekende verdediging moest meermaals alle hens aan dek roepen om de Zeelse aanvalsdrift te luwen (bvw) le SV Temse - Olsa Brakel 1-1

De Voorpost | 1988 | | pagina 19