I I FC Gerda en Lokerse zetten opmars verder v Eendracht Sint-Gillis op de sukkel Lutterzeelse preminiemen verpletteren Lebbeke: 11-1 Tassen voor de duiveltjes 20 - 9.12.1988 - De Voorpost VOETBAL ent leic op VU Pfc dei be; FC VI ZCR6A XOftM *ZOR8^ FC Gerda Kiinge Gerda-De Klinge 1-0. De Bruyne van Gerda wint wel dit duel in de lucht maar De Klingse doelman stond op de s(vh) Sint-Gillis - Sombeke 14 Het gaat Eendracht Sint- Gillis de laatste weken niet voor de wind. Tegen Sombe ke werd een nieuwe nederlaag geleden. Na vijf minuten liet de lokale doelman zich ver rassen. Johan Van Gucht nam de gelegenheid te baat om af te drukken. De thuisploeg zou nog wel gelijkstellen langs Luc Heyvaert, na een voorzet van Hugo Tilley, maar voor de rust kwamen de gasten binnen de kortste keren twee keer tot scoren. Dat betekende een koude douche voor de lokalen. In de tweede helft gingen de bezoe kers voorzichtiger spelen en hadden meer oog in het vrij waren van de voorsprong. "We spelen de laatste tijd bepaald net slecht, maar kun nen geen resultaten halen en dat is wel jammer, zegt voor zitter Leonard Baetens. Normaal moet daarin in de komende weken een gunstige evolutie optreden. Ik kan moeilijk begrijpen dat be hoorlijk voetbal produceren uiteindelijk niet in punten gaat resulteren. Ambitie voor een hoofdrol hebben we niet, maar toch willen we zo snel mogelijk bewijzen dat we tot beter in staat zijn dan hetgeen de huidige rangschikking laat vermoeden." Vermelden we tot slot nog dat Frankie Moens in de tweede helft uit het veld werd gestuurd nadat hij op een tweede gele kaart was getrak teerd. Ook doelman Renaat De Bruyn moest het terrein verlaten maar dan wel wegens een kwetsuur. Hij werd opge volgd door invallerskeeper Jaak Van de Wiele. (E.G.) Met deze kleine winstscore heeft de thuisploeg zich nu toren hoog in de rangschikking weten te nestelen ten nadele van Klinges opponent. De wedstrijd kon trou wens voor de thuisploeg geen be tere start kennen als wanneer na een 10-tal minuten spel reeds een 1-0 voorsprong op het bord ver scheen. Kris Van Spitael kon met fel aandringen bezoekend verde diger De Kimpe in moeilijkheden brengen zodat deze te kort terug speelde op doelman Ferket. Jaak Heyrman van de thuisploeg had dit maneuver doorzien en zat er goed tussen om mooi en kalm af te ronden. FC Gerda, dat sinds de start van de kompetitie het countervoetbal predikt, zat dus meteen op rozen. Het liet Klinge komen langs de gevaarlijke Van Vlierberghe en Van Gijsel om dan zelf langs een vlugge Van Spitael uit te breken wanneer de gelegenheid zich voordeed. Trouwens jongens als Van Vlierberghe en Van Gijsel zaten goed in de greep van thuis- verdediger Jan Van Acker die defensief zijn sporen verdiende in deze wedstrijd. Zo kon Gerda na een half uur nog eens gevaarlijk uitbreken en nu was Heyrman de foerier voor Kris Van Spitael. De ze laatste zijn schot belandde ech ter tegen de dwarsligger zodat Klinge goed weg kwam bij deze fase. Maar nog voor het einde van de eerste helft zou ook Gerda nog eens met wat meeval overeind kunnen blijven toen Dirk Van Vlierberghe een krachtige kop stoot net naast het doel van een verslagen De Pelsmaecker kopte. Na de rust bracht men bij Klin ge Lieven De Boey in terwijl bij Gerda de traditionele wissel Fran- ky De Prijcker-Yvan Barthier eveneens doorgang vond. Het spelbeeld bleef evenwel onveran derd. Een aanvalslustig Klinge werd proper afgestopt door de thuisverdediging terwijl de snelle Kris Van Spitael tot tweemaal toe oog in oog stond met de Klinge portier. Het was gelukkig voor de grensploeg twee maal Ferket die aan het langste eind trok want anders was de wedstrijd vroegtij dig beslist geweest. Nu bleef de spanning voortdurend aanwezig zoals bleek toen een voorzet-schot van bezoeker Geertsen op de dwarsligger te pletter viel of toen Klinge alsnog bijna scoorde op de verre inworpen van dezelfde Geertsen. Thuistrainer Van Puyvelde was er niet gerust in en bracht de ook al razendsnelle Dirk Blommaert in de ploeg voor de gekwetste Eddy Van Steen. Bij de eerste altoets van de snelle Blommaert was het dan bijna raak want Dirk spurtte iedereen uit het wiel maar hij werd aan de meet afgestopt door een attente Ferket. In het slotkwartier dan zette Klinge nog eens alles op alles om toch nog een - verdiend - punt te kunnen bemachtigen maar het was integendeel FC Gerda dat nog maar eens met een suksesvolle counter voor het laatste gevaar kon zorgen in de 87e minuut. Kris Van Spitael (reuzematch!) werd onderuit gehaald in de grote rechthoek en de logische straf schop volgde. J.P. Van Geyte vond de 1-0 zege blijkbaar vol doende want hij schoot de elfme- tertrap hoog over het doel van bezoekend doelman Ferket zodat de eindstand meteen vaststond in deze sportieve wedstrijd waarvoor een kleine 500 toeschouwers wa ren afgezakt naar de Wase hoofd stad. wist Excelsior nog voor de rust de zaken in het reine te trekken toen Frits Maes eerst de dwarsligger had getroffen maar de kleine zuid erling Mahq er nu wel eens als de kippen bij was om de gelijkmaker aan te tekenen Excelsior dat dui delijk gelanceerd was nam in de tweede periode het initiatief over van de thuisploeg en via de inge komen Filip Mettepenningen strooide het opnieuw gevaar in de thuisrangen. Toch was het nog wachten tot in de 62e minuut alvorens de 1-2 op het bord ver scheen. Filip Mettepenningen had enkele spelers omspeeld en gepast doorgeschoven naar Audenaert. Deze knalde naar doel en voor één keer dit seizoen rolde de bal goed voor Excelsior want via de voet van thuisverdediger Guy Samson ging het leder tegen de thuisnetten; 1-1. Het was nu aan de thuisploeg om te laten zien wat zij hier nog kon tegenover stellen. Mathieu Michelet en De Beule werden mee in de spits gedropt maar deels door onkans en deels door overhaasting kwam de ge lijkmaker uiteindelijk niet meer op het bord. De Sint-Niklase be zoekers daarentegen konden na dat thuisspeler Van Duyse de kans had gemist om alsnog langszij te komen, via Mettepenningen in de slotminuten gevaarlijk uitbreken, en zelfs een derde doelpunt scoren waardoor de wedstrijd nu wel de finitief beslist was in het voordeel van de jonge bezoekende ploeg. Gerda-De Klinge l-O. De Prijcker kijkt eerst even waar het doel staat, maar toch ging zijn schot naast vh) Sint-Pauwels Excelsior St.-Gillis-Waas Stekene Sportief In de aanvangsfase van deze wedstrijd was er een licht over wicht te bespeuren van Herleving Sint-Pauwels. Doch de spitsen Van Duyse en Jacobs geraakten niet door de goed georganiseerde Excelsior-verdediging. Hiervoor diende men dan te wachten tot in de 25e minuut alvorens Van Duy se op een voorzet van Vergauwen de stand kon openen: 1-0. Toch JEUGDVOETBAL Fantastische overwinning van de Lutterzeelse preminiemen, die zaterdag SK Lebbeke B ontvin gen. Luttcrzele staat tweede in de rangschikking. 1 punt achter SK Lebbeke A. En het was zo klaar als pompwater dat Lebbeke B de teamgenoten een dienst wilde be wijzen. Maar het lot besliste an ders. Het was pas aftrappen gebla zen of Kevin Moortgat van de lokale preminiemen scoorde reeds een puntje. Amper één minuut na het eerste doelpunt verdubbelde Baecke de stand. Men kon reeds de supporters en ouders van de lokalen horen fluisteren dat het een zacht eitje ging worden. Op een hoekschop van Robby De Cock maakt de verdediging van de bezoekers een own-goal en toen was het zeker dat de wedstrijd gespeeld was. Het feest van de Lutterzeelse jongens ging verder toen Kevin Moortgat en Robby De Cock er nog elk eentje tussen de latten plaatsten. Eindelijk ging Lebbeke dan toch tot de aanval over en kon het de eer redden met één enkel puntje: 5-1. Enkele se- konden voor de koffie deed Rob by De Cock er nog eentje bij. Na de rust konden de witgroe nen het een beetje rustiger aan doen. Maar zij hadden de weg naar het doel van hun tegenstre vers gevonden en waren niet meer te stuiten. Weer vlamde het duo Moortgat-De Cock er elk nog een tje in: 8-1. Toen kreeg Sven Van Ransbeeck het op de heupen. Hij had zijn dagje niet maar dreef de stand op tot 10-1. Uiteindelijk bracht Moortgat het ballendéluge tot stilstand en sloot de eindstand met 11-1 af De witgroenen hebben trainer Eddy Van Ransbeeck en afge vaardigde Ivan Klinckaert een hart onder de riem gestoken en goeie moed gegeven om volgende zaterdag naar Lede te gaan win nen om hun titelkanscn gaaf te houden. Doelpunten: Kevin Moortgat (4), Robby De Cock (3), Sven Van Ransbeeck (2), Wouter Klin ckaert (1) en Sam Baecke (1). de ploeg die het waar maakte: K, Fierens, K. Van Gucht, K. Van Gijseghem, St. Cooreman, K, Van Belle, Sam. Baecke, J. De Graef, Wouter Klinckaert, R. De Cock, K. Moortgat en Sven Van Ransbeeck. Jeugdvoetbal. De preminiemen van FC Lutterzele (xl) In deze bijzonder sportieve der by kwam nog maar eens tot uiting dat Stekene Sportief alleen in de aanval in gebreke blijft, ook na 630 minuten voetbal kan de ploeg uit de Stadionstraat nog maar al tijd één doelpunt voorleggen. Die éne strafschop tegen Overmere... Het spelbeeld zelf was er een van zeer hoge kwaliteit met twee goed voetballende ploegen die zeker niet de attentie hadden van zich in te graven. Bij Stekene kwam het gevaar vooral langs Ronny De Smedt maar een attente thuisdoelman Peter Vijt, bijgestaan door verde diger Jespers hielen alles goed gesloten zodat het voor de ver- trouwcnloze Stekense spits(en moeilijk was om de juiste opening te vinden. Sint-Gillis daarentegen wist zich, eens het aan het bezoe kende doel verscheen, gevaarlij ker dan de opponenten. Een eer ste bewijs hiervan was de gevaar lijke kopstoot van Yvan Ringoot na een tiental minuten die nipt over de dwarsligger scheerde van het Stekense doel. Doelman Van de Wiele moest zich in de Steken se muit dan toch gewonnen geven op de 35e minuut wanneer Jimmy Van Puymbroeck op rechts ieder een te snel af was en Kris Vly- minck kon bereiken. Deze kon met sukses overnemen en meteen kwam de 1-0 stand op het bord. Stand die zou behouden blijven tot aan het einde van de wedstrijd want hoe hard Stekene zich ook inspande om een verdiend gelijk makend doelpunt te scoren, steeds was er wel iets dat in de onmiddellijke schietbaan van de bal verscheen. Vooral doelman Vijt had de verdienste bij Sint- Gillis om de nul op het bord te houden. Zeker toen hij in de slot fase van de wedstrijd een schot van Ronny De Smedt op miraku- leuze wijze uit zijn doelvlak kon ranselen. Zo werd het alweer een nederlaag voor Stekene Sportief tegen buur Sint-Gillis-Waas in de ze wat we gerust kunnen noemen een vierpuntenwedstrijd. Stekene Sportief zakt dus met een ploeg die zich beslist bij de topvijf moest kunnen handhaven, verder weg in het moeras van derde provinciale. Het vertrouwen bij de spelers heeft de laatste weken wel enkele rake klappen gekregen maar toch kan het niet dat deze ploeg zo ver in de sukkelstraat verzeild ge raakt, Hopelijk komt er na de winterstop een lichtpunt aan het einde van die straat want anders zou het wel eens, hoe onverwacht het ook is, moeilijk kunnen wor den voor Stekene Sportief. ven worden als men weet dat SK Grembergen in deze wedstrijd door enkele flatcrende spelers mocht uitlopen tot 0-2 na 20 minu ten spel langs Deferrere. Dit laat ste doelpunt was wel een straf schop maar toch was Hoogen- boom niet al te gelukkig met de spelstijl van enkele "leuke" jon gens die denken dat het kam pioenschap niet meer stuk kan door deze fel gesmaakte remonte. Gelukkig voor Hoogenboom en Lokerse konden de broertjes Ne- lis nog voor de rust deze bar slechte zaak in het reine trekken zodat er in de rust al een hartig woordje kon gesproken worden met een fel Amsterdams aksent. Dat had dan wel direkte gevol gen, voor Grembergen tenminste, want amper vijf minuten na de herneming was het Leon Jansoone die de 3-2 kon aantekenen het geen meteen het aanloopdoelpunt werd naar de zege want met nog een kwartier te gaan dreef Costa Vervaet ook al met een strafschop de voorsprong verder op naar 4-2, zodat ook de punten binnen wa ren in deze wedstrijd voor Loker se Na de valse start in deze match dus toch nog een ruime zege en hopelijk wordt het voor Lokerse na een mislukte kompetitiestart ook een apoteose die wordt beslo ten op het hoogste schavotje. SK Overmere Herl. Vrasene geen antwoord werd gevonden kwam het er voor beide ploegen op neer dat zij de nul op het bord probeerden te houden gedurende de tweede helft die, mede door de staat van het veld, enkele spelers nog noodlottig werd in verband met letsels. Zo zal Overmere in het volgend duel naar Grember gen zeker André Baeyens, Rudy Blanckaert, Temmerman, De Medts, Christiaens, De Saedelee- re en Seghers moeten missen. De ze laatste is wel bij "den troep" maar of dat nu bij 't leger is of op het veld, veel zal dat al niet meer thuistrainer Mi- Beide ploegen waren gelukkig dat ze zich aan de nul konden vastklampen tijdens dit zwempar- tijtje op een zij-vijver van het Donkmeer. Nadat reeds in de voormiddag een speler bijna ver dronken was bij de reservewed strijd, besliste scheidsrechter Maes dan toch dat de wedstrijd tussen Overmere en Vra "normaal" zou kunnen doorgaan Nadat de rugnummers dan beves tigd werden aan de badmutsen, dit u,ltm, ,n om toch enkele spelers te kunnen ^le n^tuur j 00 herkennen, ging de wedstrijd dan in .e'ro^P .Zlt' toch van start. Daar kombineren B,l Herleving Vrasene dan een haast onmogelijke zaak was ren er nog voor de wedstrijd e moest deze "wedstrijd" het haast zest®' afwezig*1* wegens uiteenlo- hebben van enkele stilstaande fa- pende redenen zodat ook trainer zen waarbij één of meer spelers Bcrl Van Puymbroeck duchtig zal zich dan toch even in de kijker moele" sl™lelt" nog «oor de konden zwemmen De enige kans winterstop een valabele ploeg tus- in de wedstrijd viel reeds n. 20 se" dc ''J11™ te krijgen. Na de minuten spel toen Peter Ringoet reglementaire 90 minuten wed- in de grote rechthoek foutief geta- s.tn)d. m ,?,enncr.e. w"*n ckeld werd door een bezoeker. De scheidsrechter liet echter gewoon dat de staat van het veld hier wel voor een groot deel tussenzat. Vraag is dan waarom laat je dan de wedstrijd beginnen? Nadat tij dens de rust ook op deze vraag moest zelf op het droge te zien geraken en dèt vinden wij dan een juiste beslissing... Marc Stevei-inck Jeugdvoetbal. De scholieren van Sparta Waasmunster (Iv) Jeugdvoetbal. De scholieren van KAV Dendermonde Lokerse SV Grembergen De belangrijkste supportersklub van K.A.V.D. "Hand in Hand", met stamlokaal in café Welkom in Sint-Gillis-Dendermonde is sinds lang bekend voor haar sympathie en steun voor het jeugdvoetbal. De allerkleinste K.A.V.D.-spelertjes, die men "duiveltjes" noemt, kregen van het bestuur van "Hand in Hand" een paarsblauwe sporttas. Op de foto enkele duiveltjes samen met hun trainer Hugo De Schrijver en de leden van Hand in Hand. Lokerse SV zet de opmars ver der, door een nieuwe ruime zege tegen SK Grembergen. Tot daar is alles dus koek en ei. Maar toch is de nieuwe sportieve patron met name Bob Hoogenboom niet te vreden over de ingesteldheid van sommige spelers. En ongelijk kan Bouke natuurlijk moeilijk glcgc- Jeugdvoetbal. De juniores-C. van SK Sint-Niklaas (Iv) Terwijl leider Eendracht Bazel wegens het uitstellen van de partij tegen Buggenhout een extra weekje rust kreeg voorgeschreven door de weermaker, zet FC Gerda de opmars in deze reeks verder. Met een kleine winstscore wonnen de groenwitten nu van de grensjongens uit Klinge en wisselen zo van plaats in de top van de rangschikking. Een top, waar Klein Laar eveneens zijn wedstrijd zag uitgesteld tegen Red Star Haasdonk, maar waarin Sombeke toch ook weer terug zijn opwachting maakt na een sprekende zege by het Dendermondse Sint-Gillis. Terwyl Overmere en Herleving Vrasene aan het Donkmeer de punten broederlijk verdeelden in een soort waterballet, blyft SV Lokerse toch ook nog altijd op het goede pad. De ploeg van Bob Hoogenboom lietn u zelfs zien dat ze een grote achterstand nog kan ombuigen in een al even grote zege. Onderaan in deze reeks roert er ook entwat. Sint-Pauwels, dat zich blykbaar over enige tijd veilig kon spelen met drie opeenvolgende zeges, heeft ondertussen al meer nederlagen gekend zodat het hopeloos verder wegzakt. Excelsior kon zelfs als rode lantaarn de beide punten meepikken in Sint-Pauwels. En wat gezegd van Stekene Sportief? In een vierpunten wedstrijd met gebuur Sint-Gillis-Waas trok de ploeg van André D'Hanis nog maar eens aan het kortste eind en komt zodoende in echt vieze papieren te zitten. Een doelpunt op 630 minuten voetbal (strafschop tegen Overmere) is dan ook te weinig om zich uit deze netelige situatie te redden.

De Voorpost | 1988 | | pagina 20