f Volleybalkalender-heren Nilco Lebbeke zet zegereeks verder Spannende bekermatchen Volleybalkalender-dames Burensportdienst Waasland organiseert volleybaltornooi voor bedrijfsploegen Vitesse Kruibeke bekert verder Alleen Kruibeke valt door de mand Waaslanders gewipt Oudegem nog met het maximum Thuisploeg op haar best («)- De Voorpost - 9.12.1988 - 23 VOLLEYBAL Eerste provinciale 10.12.1988 16.00 Elversel* Blauwe Hoek Hamrne 20.00 Beveren-Rapid St.-Niklaas 20 00 Denderwindeke-Melsele 20.00 Borsbeke-St. Pauwels 11 12.1988 15.15 Oudenaarde - Oltisj Bazel Tweede provinciale A 10.12.1988 16.00 Deinze - Leeuwerik Lede Tweede provinciale B 10.11.1988 19.30 ATB St.-Niklaas - Beer- velde 19.30 Sinaai - Evergem 19.45 Hamme - Adec Baasrode 20.00 Ursel - Nilco Lebbeke 20.00 Temse - Sigivok 11.12.1988 14.00 Vitesse Kruibeke - Waar schoot Derde provinciale A 10.12.1988 19 15 Berlare - Wontergem 20.00 Stekene - Juvenes Zele 20.00 Lokeren - Zelzate Derde provinciale B 10.12.1988 17.00 Kangeroes Aalst - Dender- houtem 17.45 Erembodegem-Denderhou- tem Vierde provinciale A 10.12 1988 19.30 Moerbeke Team - Eksaarde 19,45 Kaprijke - Lede Ereklasse 11.12.1988 17.30 Vitesse Kruibeke-Herentals Eerste nationale: 10/12 20 u. V.C. Zele - Marke Eerste landelijke 10.12.1988 20.00 V.C Toff Steendorp-Pardaf Kruibeke 11.12.1988 18.00 Maldegem - Spectrum Moerbeke Waas Derde Landelijke 10.12.1988 19.30 V.C. Kemzeke-Roeselare Derde Landelijke C 10.12 1988 20.00 V.K. Aalst - Ruisbroek Volleybal. De organisatoren v, goede vooruitzichten (dw) i het Internationaal Volleytornooi van De Witte Molen in Sint-Niklaas hebben blijkbaar Europabeker dames VC. Temse - Varga Boedapest: 3-1 Eerste provinciale 10.12.1988 20.00 »ATB St.-Niklaas-Steenhui- ze 20.00 Melsele AVO-Sigivok 11.12.1988 19.00 Nieuwkerke - Michelbeke 20.00 Aalst VK - Zulte Tweede provinciale A 10.12.1988 15.00 Kelderken Gent-Pardaf Kruibeke 17.00 Temse Dames B-St. Amandsberg 17.00 Waasmunster-Eeklo 20.00 Lokeren-Sinda St.-Niklaas 11/12/1988 16.00 Zelzate-Eksaarde Tweede provinciale B 10.12.1988 17.00 Kangeroes Aalst-Oudegem 11.12.1988 17.00 Moderna Lebbeke-Aaigem Derde provinciale A 10.12.1988 19.15 Berlare VC-Pardaf Kruibeke 19.45 Hamme-Eksaarde 20.00 St. Pauwels-Buggenhout 11.121988 14.00 Vitesse Kruibeke-Dender- monde Derde provinciale C 10,12.1988 17.45 Erembodegem-VOS Wetteren Ereklasse 11.12.1988 17.30 Herentals-V.C. Temse Eerste Landelijke 10.12.1988 20.15 Asterix Kieldrecht - Rekem 15.00 Stekense - Torhout 20.30 Pardaf Kruibeke-Schelle Tweede Landelijke 10.12.1988 19.30 De Haan - Sinda St.-Niklaas Op zaterdag 10 december a.s. wordt de gemeentelijke sporthal «De Dulpop» te Bazel-Kruibeke de ontmoetingsplaats van een achttal bedrijfsvolleybalploegen uit het Waasland. De manifestatie kadert in de intentie van het Bloso en de Burensportdienst Waasland - een feitelijke vereniging waarin de gemeentelijke sportdiensten en -raden van Beveren, Kruibeke, Sint-Gillis-Waas, Sint-Niklaas. Stekene en Temse elkaar treffen - om de bedhjfssportbeoefening te stimuleren. Daartoe werd begin dit jaar aan de hand van een beperkte enquête gepeild naar enerzijds de sportor ganisatie binnen het bedrijf en anderzijds de mogelijke belang stelling voor deelname aan een bedrijfssportdag Op basis van de bekomen infor matie gaat de Burensportdienst Waasland thans over tot de orga nisatie van een eerste bedrijfsvol- leybaltornooi, dat als «try-out» moet dienen voor een eventueel later ruimere bedrijfssportdag, waarbij meerdere sportdisciplines aan bod zouden komen. Zoals reeds vermeld vindt dit eer ste volleybaltornooi voor bedrijfs ploegen plaats op 10 december te Bazel. Om 10 uur worden de eerste bal len opgeslagen, getoetst en ge- smasht Volgende ploegen schreven zich In een afgeladen sporthal moest het Oostvlaamse team in de clinch met het Hongaarse Boedapest in het raam van de konfederale be ker Wilde Temse een overle vingskans maken op de volgende ronde, dan moest het in eigen midden met ruim verschil kunnen winnen. De thuisploeg zette de wedstrijd op overtuigende wijze in, terwijl de gasten er ietwat onwennig bijliepen Langs Flébus en Dominique De Roo liep Temse van zijn tegenstander weg. Toch kon Boedapest in deze openings beurt lange tijd aanklampen tot Oostvlaamse beker (dames) Oudenaarde - Juvenes Zele 0-3 (10-15,10-15, 3-15). Twee sets lang ondervonden de Juvenesmeisjes hevige tegenstand van de tweede provincialer. De thuisploeg wou een eerreddende set forceren met het gevolg dat ze tijdens de derde set door de knieën gingen. Zele was in alle onderdelen de betere. Het klasse- verschil kwam het meest tot uiting in de snelheid van de aanvalskom- binaties. Bijna geen enkele aanval ging bij Juvenes hoog naar de hoeken Met steekpassen en kort in het midden hadden de thuis- speelsters geen kijk op de aanval len van de bezoeksters. Bouwbedrijf Icom Varant H.V. Gemeentepersoneel Beveren Gemeentepersoneel Kruibeke Gemeentepersoneel Sint-Gillis- Waas Gemeentepersoneel Temse Het tornooireglement vermeldt o.a. dat de spelers en de speelsters - inderdaad, voor vrouwelijke spelers worden bonuspunten toe gekend - werkzaam moeten zijn op het bedrijf en dat tijdens de wedstrijden slechts 1 aangesloten speler op het terrein mag staan. Het wordt op 10 december uitkij ken naar het best volleyballende Wase bedrijf!!! M/S 14-11. Dan klopte de bijzonder goed geïnspireerde Els Rogiers de 1-0 setstand op het bord. De sfeer zat er meteen in. Onder impuls van Els Rogiers werd in de tweede set het verschil nog duidelijker. Toen Nadia Van Den Branden met enkele aces vanuit de opslag zone kon uitpakken, leken de be zoeksters als aan de grond gena geld. De tweede set ging dan ook in een minimum van tijd naar de gastvrouwen. In de derde set ging Temse voluit tot 6-3 en eenieder dacht dat het spreekwoordelijk varkentje ge- Beker van België dames Aarsele 0 V.C. Temse 3 (7-15, 3-15, 7-15) Tegen een eersteprovincialer, die iedere set drie punten voorgift werd toegekend, haalde Temse nog een probleemloze zege. In de eerste set kon de thuisploeg het eerst drie punten scoren en bracht de stand op 6-1, maar na dien werden de thuisspelers over klast. Tijdens de tweede set kwa men de lokalen niet tot scoren. In de derde set daarentegen toonden ze zich wel van hun beste kant, toen ze tot 7-3 uitliepen. Vanaf dat ogenblik maakte Temse spe lenderwijs en met een aantal re- servepeelsters de set uit. Een mooi weekeinde voor de hui- wassen was. Boedapest begon echter plots flink van zich af te bijten en de thuismotor begon te sputteren. De recepties waren niet zo precies meer en vanuit de op slagzone werd er ook gefaald. De bezoeksters werkten de achter stand weg en ze staken Temse voorbij. De gasten kaapten uitein delijk een belangrijke setzege weg. ledereen vreesde nu voor de kwa- lifikatie, maar Nadia Van den Branden lanceerde opnieuw haar ploeg nadat de Hongaarse meisjes tot 0-4 waren uitgelopen Wan- dige leider in de Belgische kompe titie: als eerste Belgische ploeg winnen tegen het Oostblok en zonder tegenstand een ronde ver der in de Belgische beker. Pardaf Kruibeke 1 Denderhoutem 3 (8-15, 6-15, 15-11, 5-15) Pardaf kon niet rekenen op de aan de knie gekwetste Leen Schoe- naerts. Conny Geerts werd ge plaagd door een griepaanval (zij speelde op halve kracht), zodat Kruibeke in dit prestigeduel ver zwakt de arena in moest. De thuisploeg speelde zonder motiva tie en de weinig overtuigende ere- klasser maakte hiervan gebruik om de zege te behalen. Asterix Kieldrecht 2 Edegem 3 (15-3, 15-9,12-15,13-15,11-15). neer vooral Flébus en Kayaerts het blokwerk verzorgden, nam Temse opnieuw het initiatief. De setzege kwam nog even in gevaar toen de gasten op 13-14 kwamen Kayaerts redde de eerste setbal. De Caluwé zorgde na de derde setbal voor het verlossende punt. Temse won als eerste Belgische vrouwenploeg een duel tegen een ploeg van het Oostblok. Nu uitkij ken of de 3-1 zege voldoende zal zijn om het gemeentepersoneel van de stad Boedapest uit de kon- federale beker te wippen. De thuisploeg had in kompetitie- verband haar tegenstander in ei gen vestiging een 0-3 bolwassing gegeven. Een gemotiveerde grensploeg vloog er van bij de start in. Met knappe aanvallende akties plaatste ze de gasten voor onoplosbare problemen en dat re sulteerde al zeer snel in een 2-0 achterstand voor de bezoeksters. Het leek een herhaling van het kompetitietreffen van vorige week te worden. Plots vonden de be zoeksters him draai en begonnen goed te spelen. Ze gingen heel verrassend met de derde en vierde set aan de haal. Tijdens de beslissende set kende Asterix een goede start, maar het werd in de eindfase een halt toe geroepen door absolute uitblink ster Lobet, die over de totaalzege besliste. Beervelde Nilco Lebbeke: 2-3 (15-11,11-15,15-10,5-15,12-15). Bij de reserven van Nilco Lebbeke werd de zestienjarige en 1,90 grote jeugdspeler, Johan Huau, getest. Zijn debuut is meer dan bevredigend te noemen, zodat hij eerlang zijn opwachting kan maken in het basiszestal. De hoofdwedstrijd bood een genietbare partij, waarin beide ploegen hun deel gehad hebben. De wedstrijd verliep sportief, maar op het scherp van de snede. Beervelde ging beter van start in de eerste set en bracht met snelle kombinaties nervositeit in het Lebbeekse kamp. Gelukkig was kapitein Ives Obus in goede doen om de schade te beperken. In de tweede set sloegen de Nilcoboys net zo hard terug en de bordjes werden in evenwicht gebracht. In de derde set waren de bezoekers nog altijd niet zichzelf. Goede individuele akties van zowel Patrick Annemans als van Mare Vierendeels waren echter onvoldoende om het tij te doen keren. Het was duidelijk, dat enkel een zeer goede opslag en een attente blokplaatsing de Beerveldse aanvalskombinaties zou kunnen stoppen. In een spannend seteinde was het echter de thuisploeg die met 15-10 aan de haal ging. Met een 2-1 achterstand voor de ploeg van voorzitter Leo Borms, sloegen de gasten keihard terug. In amper dertien minuten wees het skorebord een 5-15 stand aan. Meteen was er orde op zaken gesteld. De laatste en beslissende set was er echt een voor hartlijders. Beide ploegen slaagden erin om beurten een punt te skoren. Toch bleek, dat de gastheren diep in hun fysieke reserves hadden geput. Hoekaanvaller Pieter Moens deed op het gepaste moment de balans in het voordeel van de bezoekers overhellen. Trainer-coach, Rony Pieters, toonde zich na afloop van de wedstrijd zeer tevreden. Deze overwinning betekent een goede zaak voor de klub. Het verlaat nu de degradatiezone en Lebbeke zet de klim naar het midden van het klassement. Het rendement van Erik De Smedt verbetert van week tot week. De aanwezigheid op de trainingen en de inzet van de spelers moet op lange termijn vruchten afwerpen in een steeds beter ploegspel. Wanneer de Lebbeekse ploeg kollektief sterk en enthousiast kan büjven spelen, dan zal het in de kompetitie nog voor verrassingen kunnen zorgen. Jeugdkalender Jongens juniores B 10.12.1988 13.30 Aalter - Adec Baasrode Meisjes scholieren 10.12.1988 16.45 AVO Melsele-Denderhou- tem Meisjes juniores A 10.12.1988 14.00 Waasmunster - Artemis Temse Beker van Oost-Vlaanderen Vitesse Kruibeke - Moderna Lebbeke 3-0 Beker van België-heren Vitesse Kruibeke toonde zich za terdag de betere ploeg in het tref fen met Lebbeke Een bezoeken de ploeg waarin drie speelsters ontbraken zodat het aan de reser ven was om te bewijzen dat ze ook nog meespelen. Vitesse speelde een beste wedstrijd en er zal wel niemand zijn die een ekskuus gaat zoeken voor de nederlaag. Laila Steppé heeft als passeur gedaan wat men van haar verwacht en het is alleen spijtig voor deze speelster dat ze in normale wedstrijden niet meer wordt ingehaald, nu is het invallen. Ze deed het goed. want nu zagen we hoe zij Liüane Breu- ckelaers regelmatig aanspeelde. alvast een pluspunt. Liliane speel de nu ook weer een goede wed strijd en ook Nancy Verheyden kwam er beter uit als in een kom petitiewedstrijd. Ze speelde dui delijk een meer ontspannen partij. Kruibeke heeft aangetoond dat het over een homogeen team be schikt dat niet toevallig op de eerste plaats staat in tweede pro vinciale. Vitesse is een ploeg, waarin geen zwakke schakels voorkomen en dat ongetwijfeld dit seizoen de kampioenstitel op zak steekt. (a.) Volleybal. Asterix Kieldrecht ging in Oudegem winnen met 1-3 (a) Roeselare-Vitesse Kruibeke 3- 0 (15-1,15-3 en 15-5) Vitesse, dat Manu Acar steeds rust gunt en zonder Arno Baeck- lant, werd in Westvlaanderen door de ongeslagen leider van eer ste landelijke, van het terrein ge veegd. In minder dan één uur werd er van hen brandhout ge maakt De setstanden spreken boekdelen over de Kruibeekse malaise, een prestatie ereklasse onwaardig. Enkel Van Huffel, De Beer en Verhaeghc probeerden wat tegenstand te bieden, maar de overige spelers liepen er voor spek en bonen bij. In de eerste set kwam Vitesse 12-0 achter. Ver- haeghe en De Beer waren zowat de enigen die aanvallend wat lie- n IC arn Zij werden reiken, mee- Volleybal. Marc Dathoy ml dogenloos afgeblokt. In de tweede Verrebroek, een van de be set ging het van 4-3 in één ruk tere Oostvlaamse scheids- nam 15-3. Overduidelijk. rechters (a) V.C. Zele-Vorst 3-0 (15-11,15-7 en 15-8) Deze bekerwedstrijd tussen twee eerste nationalers werd op minder dan één uur beslecht. Een duel tussen kop en staart. De gasten zorgden in de eerste set voor wat tegenstand langs de lange Rudy Van Hemelrijck (ex-Ternat), maar ze faalden in de receptie bij een 12-11 stand. Tijdens de twee de set en daarna tijdens de derde set toonde Zele zich te sterk voor de Brusselaars. Op het einde mochten Pieter Cornelis en Filip Christiaens invallen. Hun inbreng verzwakte de ploeg niet. Chri stiaens mocht het genoegen sma ken de wedstrijd af te maken met een blok op een aanval van de beste bezoeker. Van Hemelrijck. Spectrum Moerbeke-Waas - Nyien 3-1 De thuisploeg kon in de eerste set via 6-0 tot 10-2 uitlopen. De be zoekers bouwden deze achter stand echter tot een 10-11 voor sprong uit. De thuisaanhang dacht dat deze set teloor ging. Een sterk lokaal kollektief offensief werd gestuwd door een uitstekende Benny Heyninck. De remonte van de gasten werd tot staan gebracht. Moerbeke-Waas wist de eerste set nog binnen te halen met 15-11 cijfers. Tijdens de tweede set was Spec trum minder gekoncentreerd. Het kreeg het deksel op de neus. Van af de derde set haalde Moerbeke sterk uit vanop de opslaglijn. De fouten in de receptie stapelden zich op. Een enthousiast spelende thuisploeg bracht de eerste natio- naler tot staan en ze wipten de Antwerpenaars uit de beker. V.C. Toff Steendorp-Jambes 3-0 (15-11,15-8 en 15-11) In één goed gevulde sporthal te Tielrode werd een duel tussen VIV en AIF uitgevochten. De gasten liepen in minder dan geen tijd tot 2-8 uit. Eens van de verras sing bekomen haalde de Vlaamse moed de bovenhand. Gelukkig herstelde Toff zich vrij vlug van deze opdoffer en onder impuls van Kris De Wolf kwam het terug bij de Walen. Oostvlaamse Beker-heren Eksaarde - Oudegem 0-3 gl0g verder op oïertuigende r- wijze in de derde set en won De reservewedslnjd werd ge- m15.6 Ecns ,e wonnen door Oudegem mei overtuigende rege van de g.n- 2-1 Reed, van in de reserve- se loe| Ee„ d«idelijk nif, wedstnjd was het de F"oes b«ste d verkerende du dek,k dat Eksaarde zijn sc'heids,echter Van Dievoort ve duur aou verkopen Zoals had het niet moeilijk om deze K "lï 5° wedstrijd te leidem Of was verwittigd man...». Eksaarde pakte uit met degelijk volley het «lijden», Albert? en de eerste setwas gelijkop- Oudegem Eksaarde 3-0 gaand tot 10-10. Toen vond Oudegem het welletjes en Daar de scheidsrechter het niet maakte in één ruk uit: 10-15. nodig vond om te komen, werd de De jongens van speler-trai- wedstrijd gefloten door Patrick ner-coach Dooms, aange- Van Driessche. Echt moeilijk naam verrast door het goede heeft hij het niet gekregen. Oude- spel van hun tegenstanders, gem, dat vorige week een felle wilden in de tweede set tonen repliek kreeg van Eksaarde, wilde dat ook zij er iets van kenden, deze wedstrijd vlug afwerken. Het Via 5-1, 11-4 en 13-7 werd de zag er naar uit dat het zo zou tweede set binnengerijfd met gebeuren daar de eerste set ge- 15-7. Oudegem gelanceerd, wonnen werd met 15-6. De twee de set werd zo mogelijk nog vlug ger afgehaspeld met 15-2. Toen vond de Oudegemse coach het nodig om de opstelling te wijzi gen, maar de Filoes vonden hun draai niet meer en Eksaarde kon aanklampen tot 10-10. Opeens klikte het weer en met enkele goede aanvallen werd de wed strijd uitgemaakt: 15-10. Een ver diende zege van Oudegem dat nu alleen aan de leiding staat met het maximum der punten en zonder één set te verliezen. De reservewedstrijd werd gewon nen door Oudegem met 2-1 na een spannende match. Bij het optellen der punten werd vastgesteld dat beide ploegen evenveel keren ge scoord hadden: 3636. Proficiat aan de reserven die ook wel eens mogen vermeld worden. Beker van Oost-Vlaanderen VC Oudegem-Asterix Kieldrecht 1-3 Volleybal. De dames van VC Oudegem evolueren in tweede provinciale (a) Het bckertreffen tussen 2' provin cialer Oudegem en Kieldrecht, dat uitkomt in lc Landelijke, werd een spannende partij. Het werd wel wat in de hand gewerkt omdat de Kieldrecht-coach niet verkoos zijn basiszes tussen de lijnen te brengen maar het bij zijn B-team hield, dat het nu maar eens moest bewijzen, vertelde hij ons. De bezoekers kregen echter een su- pergemotiveerd Oudegem te be kampen dat een uitstekende partij weggaf. Nadat de eerste set nipt door Kieldrecht werd gewonnen, moest de grensploeg zelfs een set aan Oudegem laten, zodat bij 1-1 de spanning nog steeg. De derde set was iets minder en bij een 8-15 dachten we dat Kieldrecht in de vierde set wel zou doorgaan. Maar Cor Hamelinck moest met zijn team nog goed opletten want Ou degem drukte nog eens door en met een 11-15 werd deze wedstrijd dan afgesloten. Voor Oudegem weer een beste wedstrijd van kapi tein Gerdy De Kimpe, die aanval lend altijd efficiënt blijft. Vele Kieldrechtaanvallen werden knap opgevangen door Christel Cau- dron en Dina Van Medegael, wat ons dan ook enkele spannende rally's bezorgde. Bij Kieldrecht mag Annick Eeck houdt op een beste prestatie te rugblikken. Wat ons vooral opviel was het gemak waarmede ze ach teraan alle ballen aankon en de zaak opkuiste. Ook de ingevallen Nancy De Vetter was prima. V.C. Kemzeke - Sferos Deinze 1-3 (5-15,12-15,15-10,11-15) Meer dan een eerreddende set zat er voor Kemzeke tegen het in eerste landelijke Sferos, niet in. In de eerste set keek men teveel op tegen de tegenstander. Doch van af de tweede set viel de schrik weg bij een 3-11 achterstand. De thuis ploeg kwam bij 11-11 op gelijke hoogte en de gastheren spraken hun woordje mee. In de derde set moest trouwens speler-trainer- coach, L. Bontidean het terrein op. Hij kon de ploeg niet meer vlot doen draaien en Kemzeke ging met de deelzege aan de haal. Bij een 10-10 stand in de vierde set was het Sferosblok onomzeil- baar, zodat de bezoekers naar de volgende ronde van de Oost vlaamse beker gaan. Melvoc Melsele-M. Zottegem 1-3 (12-15, 10-15, 15-10 en 10-15) Bij de thuisploeg moest Jean-Pier re Pfeiffer vervangen worden door André Verdickt. Deze laatste speelde een zeer bevredigende partij. De thuisploeg kon rekenen op een 150-tal supporters, die vol ledig achter de eerste provincialer stonden. Melvoc verdedigde zich meer dan voortreffelijk en het bood de opgekomen volleyballief hebbers spektaculair volleybal. De voorsprong, die onder impuls van Peter Van Kemzeke werd uit gebouwd, werd door een knap aanvallend broedersduo. Van den Brulle. telkens ongedaan ge maakt. De derde set kon Meteors niet naar zich toetrekken, zodat Melsele toch een eerreddende set wist te behalen. Melsele heeft dui delijk aan klantenbinding gedaan. Rapid St.-Niklaas - Maldegem 1-3 (11-15,12-15, 15-13 en 13-15) Maldegem imponeerde allerminst tegen de Rapidboys. St.-Niklaas kon elke set gedurende lange tijd standhouden. Rapid liet zich in de luren leggen door de bezoekende middenman (Bo Verhelst), die met zijn indrukwekkende bloks en legballetjes in het midden tijdens elk seteinde de doorslag gaf. Ra pid werd in elke set door de opsla gen van de landelijkers in het achterveld in moeilijkheden ge bracht. Tijdens de eerste twee sets was dat. Rapid moet echter niet blozen. De 15-13 setzege tegen Flamingo in de derde set leek meer inhoud te krijgen, wanneer tijdens de vierde set Rapid met een op voorsprong kwam. Het was opnieuw Verhelst, die een einde maakte aan de dromen van de Klaasjes, zodat een belle ont weken werd. Ursel V.K. Aalst 0-3 (13-15,14-16, 9-15) Aalst, de ongeslagen leider in der de landelijke, ondervond twee sets lang meer tegenstand van de tweedeprovincialer. dan ver wacht. In de eerste set moest V.K. Aalst een 9-3 achterstand goed maken. Aalst scharrelde punt per punt terug. Een meer geüjkopgaande tweede set, maar Aalst had iets meer snelheid, routine en een precieze re afwerking om weer nipt de set binnen te halen. Tijdens de derde set had Aalst het gemakkelijker, wanneer de thuis ploeg zich reeds vroegtijdig bij het verlies neerlegde.

De Voorpost | 1988 | | pagina 23