Avanti kansloos Eendracht in zak en as4 afdeling Een dubbeltje op zijn kant Overwinning die op tijd komt Leider Lokeren verliest punt Onverwacht verlies Falende verdediging, eerste nederlaag Opnieuw verrassend H.B.C. Dendermonde Knap E.V. Aalst Riante zege maar De Vlieger out! Handbalkalender Bij de top 5 verliest enkel De Ton Stinnyboys nemen een sterke start Squadra op de valreep 26 - 9.12.1988 - De Voorpost HANDBAL 1' Nationale Neerpelt Avant? Buggenhout: 25-17 Tegen landskampioen Neerpelt maakte het huidige Avanti Bug genhout geen kans. Zonder de gekwetste C. Vinck en de «spoor loze» Van Mol werd de al te beperkte spelerskern nog uitge dund zodat trainer-coach Note- boom geen enkel alternatief over bleef om het Limburgse geweld in te dijken. Ook H. El Hafi verdw een nog uit de wedstrijd met nog maar eens drie 2'-straffen zodat Avanti enkel de schade kon be perken tijdens de laatste 10' wan neer Neerpelt speelgelegenheid gaf aan de wisselspelers. Enkel tijdens het wedstnjdbegin kon Buggenhout even aanklampen Het werd 3-2 langs Orlowski en Jaichi na 6' maar daarna duurde het tot de 24e minuut vooraleer Buggenhout nog eens scoorde Neerpelt had ondertussen een 12- 2 voorsprong opgebouwd en met een bleef Avanti kansloos nog voor het einde van de eerste helft. Met een 14-6 stand aan de rust kon Buggenhout zich geen begoo chelingen meer maken. Ook in het grootste gedeelte van de twee de helft bleef Avanti de wet van de sterkste ondergaan. Een zeer degelijke doelman Moens, die zelf scoorde met een uitworp kon niet vermijden dat de Limburgers steeds verder uitliepen en via 18- 10 na 41' werd het zelfs 22-11 12' voor het einde. Tijdens de laatste 10' kon Avanti met zes treffers van Orlowski de nederlaag enigs zins verzachten zodat de 25-17 eindcijfers in elk geval een totale afgang verbloemden. Met deze nederlaag wordt nog maar eens onderstreept dat Avanti nog lang niet klaar is met de herstructure ring. Tijdens de twee weken kom petitiestop werd uitsluitend een wedstrijd gespeeld in het kader van de Oostvlaamse Beker en bleef de aanwezigheid op de trai ningen ondermaats. Dit kan ge woon niet voor een ploeg die nog altijd hoopt zich in de play-offs voor de titel te plaatsen maar de Avanti verantwoordelijken blij ven in elk geval niet bij de pakken zitten. Een planning op lange ter mijn werd besproken en ook tij dens dit seizoen wil men trachten de ploeg meer inhoud te geven. Kapituleren zit er beslist niet in... Avanti Buggenhout: Moens 1, Me- gos 2, Jaichi 2, Marblie 2, Orlow ski 9, El Hafi, A. Maes, A. De Brouwer. Reserven: Neerpelt 14 Avanti Buggenhout 11 Avanti deed het uitstekend in de eerste helft. Rust 6-8. In het twee de wedstrijdgedeelte kwam het gebrek aan «mankracht» echter roet in het eten gooien. Coach Noteboom diende Moens, Vlas- senroot en Marblie «te sparen» voor de hoofdmatch en in nume riek ondertal kon Avanti de scha de nog beperken tot 14-11. Avanti: W. Vinck, Moens, Vlas- senroot 3, Marblie 7, De Brouwer 1, Ottoy, Van Beveren. EVA J.S. Herstal - E.V. Aalst: 21-18 Bij Eendracht zit men in zak en as na de nieuwe nederlaag in Her stal. E.V. Aalst blijft rodelan taarndrager maar vooral het feit dat het probleem van de afwerk ing niet opgelost blijkt baart zor gen. De voorzichtig wederoptre- dende D. Bayens kon zaterdag nog geen oplossing brengen en het is nu wachten naar «peetvader» M. Bayens om samen met een over al zijn mogelijkheden be schikkende broer Danny het pro bleem van de Aalsterse tweede lijn letterlijk naar de papiermand te werpen. Eendracht gaf in Her stal nochtans lang de indruk het te kunnen halen. Een flinke start met 7-m treffers van Van Der Borght zorgde voor 0-3 na 12' maar aanvallend bleef het stil bij Eendracht dat elk balverlies zag afgestraft met een doelpunt uit tegenaanval. Zo werd het 5-5 na 20' maar toch kon Aalst de leiding opnieuw verwerven en gaan ru sten met een 8-9 voorsprong. Ook in de tweede helft vlotte het aan vallend niet bij Aalst maar toch kon tot de 40" minuut de hoop levendig worden gehouden (14- 14). De daaropvolgende 5' deden Aalst echter de das om. Opnieuw werd Aalst een balverlies afge straft en het werd 18-14 na drie kwart wedstrijd. Meteen mocht Eendracht zich geen begoochelin gen meer maken want het gebrek aan trefkracht zorgde er onvermij delijk voor dat deze achterstand nooit kon worden opgehaald. Het werd uiteindelijk een 21-18 neder laag waardoor Aalst nog wat die per terugzakt. E.V. Aalst: Mertens, E. Van Mal- deren, G. Van Malderen 3, W. Bomon 1, De Ketelbutter 1, B. Arijs, Van Nuffel 4, Van Der Borght 8, Steemans, D. Bayens. Reserven: J.S. Herstal 13 E.V. Aalst 16 Dankzij een voortreffelijke pres tatie in de tweede helft konden de Eendracht-doublures een verdien de zege in de wacht slepen. Een 8- 7 ruststand werd omgebogen in een 9-15 voorsprong na 43'. E.V. Aalst: E. Van Malderen. Mertens, G. Van Malderen 4, Steemans 3, E. Van Goethem 3, Van Nieuwenborgh 2, D. Bayens 2, De Gendt 2, Van Paepeghem. EVA Brabo Denderbelle - Ieperse: 22-23 Robuco Buggenhout - Olse Merksem 2: 26-17 3e afdeling Met een overwinning tegen Olse Merksem boekte Robuco op het juiste moment puntenwinst. Na de «donkere» weken is er opnieuw een lichtstraal in de Robuco ran gen en meteen kan het geschokt vertrouwen enigszins opgevijzeld worden. Trainer Trienpont en C° beseffen uiteraard dat het vrij zwakke Merksem nu niet onmid dellijk een goede waardemeter is maar het was zaterdag opvallend dat het vertrouwen groeide naar gelang de wedstrijd vorderde. Vooral verdedigend presteerde Robuco knap en het systeem waarmee men leider Desselgem wil aanpakken klopte wonderwel. Dat Merksem dan nog 17 doel punten scoorde ligt enkel aan het feit dat de bezoekers zeven 7-m worpen kregen toegewezen waar van een groot deel sterk aange vochten wordt door de thuisploeg. Toch een schaduwzijde zaterdaga vond, na ongeveer driekwart wed strijd, viel Troch uit met een en kelkwetsuur die hem verschillen de weken inaktiviteit zal kosten. Het zit ook met mee voor Robuco dit seizoen. Het wedstrijdbegin verliep geüjkopgaand (4-4) na 8', maar dan liet Robuco de tegen stander ter plaatse met vlot aan- valsspel en via 8-4 na 18' leidde Robuco aan de rust met 15-8. In het begin van de tweede helft werd Robuco dan gecounterd door een reeks 7-m worpen en dat resulteerde in een 18-14 score na 45'. Ondanks men Troch verloor en doelman Mannaert ook ge kwetst uitviel zette Buggenhout toch orde op zaken tijdens het laatste kwartier. P. Hertsens orga niseerde zijn troepen en 10' voor het einde leidde Robuco opnieuw met 5 doelpunten voorsprong (21- 16). Meteen bestond er geen twij fel meer omtrent de Robuco over winning en in een sterk wedstrij deinde scoorde de thuisploeg nog vijfmaal en de goed ingekomen Janssen incasseerde in die periode amper één treffer. Een 26-17 overwinning die Robuco goed heeft gedaan. Robuco Buggenhout: Mannaert, Janssens, Asaert 3, Troch 2. Brouillard 5. Hertsens 1, D. Man naert 5, Verbelen 2, F. Mannaert. De Vuyst 4, St. De Swaef 1, Thijs 2. Het werd een rommelige wed strijd zondagnamiddag in de Leb- beekse sporthal. Brabo liet zich enigszins meeslepen met het «hoe- ra-handbal» van de West-Vlamin gen en dit verklaart meteen het hoog aantal geïncasseerde doelpun ten. De Brabo verdediging liet het dus duidelijk afweten en uiteinde lijk kostte dat Brabo de overwin ning. De thuisploeg nam een vlot te start (2-0) en E. Van Keer en P. Vermeir zorgden ervoor dat Bra bo bestendig leidde in die eerste helft. Via 10-7 werd de 11-10 rust stand bereikt. ïn het begin van de tweede helft, ging het dan fout bij Brabo. De verdediging werd duidelijk verwaarloosd en hiervan maakte leper gebruik om doelman Uyt- tersprot vlakke wedstrijd - regelmatig in gebreke te stellen. Het werd 14-17 vooraleer Brabo zich kon hervatten. Met nog 4' te spelen was Brabo opnieuw langt zij geraakt (21-21) en nu werd hot een dubbeltje op zijn kant. In de laatste minuut bij een 22-22 stand viel het dubbeltje langs de Wesl- Vlaamse zijde en meteen werd hel een onverwachte nederlaag voor M. Hendrickx en C° Brabo Denderbelle: Uyttersprot, D. Van Goethem, P. Vermeir 7, E. Van Keer 7, Walraevens 2, Van Der Jeught 1, Hendrickx 5, Taminau, Bosteels, Van Den Ab- beel, R. De Smedt, P. De Smedl. EVA DAMESHANDBAL Dameshandbal -1' nationale Tongeren Nopri Lebbeke: 19-17 2C Nationale Ajax Lebbeke - Montegnée: 24-26 Blijkbaar blijft Montegnée de «Zwarte Piet» voor Ajax Lebbe ke. De inderdaad knap spelende Walen zorgden ervoor dat Ajax zaterdag zijn eerste nederlaag van het seizoen incasseerde en meteen herhaalt de geschiedenis zich want ook vorig seizoen verloor Ajax tweemaal van Montegnée. Die twee nederlagen waren blijkbaar niet vergeten door de Ajax spelers die met trillende benen aan de wedstrijd begonnen. De wedstrijd was amper 5' bezig en het score bord wees 0-5 aan, even later werd het zelfs 0-6 en de talrijke toeschouwers begrepen er uiter aard niets van. De Ajax defensie leek wel de klassieke zeef maar dan wel met heel grote gaten en ook doelman De Bruyn kon de Walen geen halt toeroepen. De onbeschikbaarheid van A. Vertin den en vooral van J. Biesen werd sterk aangevoeld maar een echte verklaring voor- het falen van de Ajax verdediging kan dit toch niet zijn. Deze 0-6 achterstand zou uiteindelijk het wedstrijdbeeld blijven bepalen want Ajax raakte nauwelijks dichter een «gekke» laatste 10' uitgezonderd. Coach Princen wijzigde zijn verdedi gingssysteem en vanaf dan verliep de wedstrijd geüjkopgaand. F. De Ridder zorgde voor 2-6 en na een kwartier bleef Ajax «hangen» op 5-10. Aanvallend bleek Lebbeke zeker zijn gewoon, goed peil te halen maar een bijzonder knap spelende Wase doelman belette een terugkeer Ondanks Ajax een 7-m worp miste naderde het toch tot 9-13 aan de rust en enige hoop leek op dat ogenblik gewettigd Onmiddellijk na de rust maakte De Ridder er 10-13 van maar een snel en opportunistisch spelend Montegnée bleef de zwakke Ajax defensie teisteren zodat Lebbeke na driekwart wedstrijd opnieuw opkeek naar een 15-20 achter stand. Deze vijf doelpuntenkloof bleef op het scorebord tot minder dan 5' voor het einde want ook een doelmanswissel bracht Ajax geen baat. Het schietkraam bleef geopend zodat de man tussen lat en palen er voor Joker bijstond. En toch gebeurde het onmogelij ke bijna. Met minder dan 10' te spelen (21-25) raakte Montegnée van de kook. Met doelpunten van De Proft, De Ridder en De Man werd het 24-25 maar het mirakel voltrok zich niet. Met nog 15 se conden te spelen scoorde Monteg née en meteen was Ajax eraan voor zijn moeite. Ajax scoorde 24 doelpunten wat normaal genoeg moet zijn om een wedstrijd te winnen maar de 26 geïncasseerde tegentreffers geven meer dan vol doende aan dat het verdedigend helemaal niet klopte bij Ajax dat niettemin leider blijft Ajax Lebbeke: De Bruyn, Ver- nimmen, De Proft 2, Van Rans- beeck 6, Luypaert 5, De Ridder 7, De Man 2, Agneessens, Chris- tiaens 1, Moens, Cleymans 1, Ver- heyden. Stenant - Lokeren: 21-21 Dat het ervaren Stenant, vooral in eigen zaal, een moeiüjk te ma noeuvreren tegenstander is onder vond ook leider Lokeren. De thuisploeg lag er büjkbaar op ge brand de onverslagen leiders een pad in de korf te zetten maar uiteindeüjk was het Lokeren dat tijdens de laatste seconden één puntje üet ontgüppen. In de eer ste helft was het Imkeren dat bestendig leidde. P. Verguit maakte opvallend goed gebruik van de mandekking die Verhof- stadt kreeg en met 4 treffers in die eerste helft zorgde hij er voor dat via 4-4 en 6-7 de rust bereikt werd met een 9-11 voorsprong. Stenant begaf echter niet en vooral langs de hoekspelers bleek de thuis ploeg bijzonder gevaarüjk. Het werd 16-16 na 44' en enkele minu ten later kreeg Lokeren het even benauwd als Stenant voor het eerst aan de leiding kwam (17-16 na 48'). Versele bleef echter opti maal de 7-m worpen omzetten en minder dan 10' voor het einde leidde Lokeren opnieuw met twee doelpunten voorsprong (18-20). Na 54' werd het zelfs 18-21 en deze stand bleef op het scorebord tot de 57' minuut. Het leek beke ken voor Lokeren maar een plots verlies aan wedstrijdconcentratie liet Stenant toe te naderen tot 20- 21 minder dan 2' voor het einde. In die periode kwam ook tot ui ting dat de beperkte spelerskern bij Lokeren parten kan spelen maar toch leek de zege hen niet meer te zullen ontgüppen. Tot 15 seconden voor het einde Stenant nog eens toesloeg en Lokeren meteen een punt diende prijs te geven. De ploeg van trainer-coach De Proft houdt nog één punt voorsprong op Maasmechelen en het ziet er naar uit dat het tussen deze twee ploegen zal beslecht worden wie volgend seizoen in 2* nationale speelt. H.C. Lokeren: Van Vaerenbergh, Smet, Verguit 5, Van Hille 2, Versele 8, Lenaerts, K. Verhof- stadt 3, Bocklandt 1, L. Van Cau- wenberghe 2, Van Den Berghe, Van Driessche. Reserven: Stenant 17 Lokeren 6 Een ondermaatse prestatie van de Waaslanders die een 6-4 achter stand aan de rust zagen uitgroeien tot een ruime 17-6 nederlaag. H.C. Lokeren: Smet, De Proft, Lenaerts, Van Driessche 1, Van Den Berghe 3, Vermeiren 1, Aerts, Picquer, Van De Velde 1, De Neef, Gokbnlit. EVA H.B.C. Dendermonde Zandvliet: 12-12 Zandvüet, een ploeg die meent aanspraak te kunnen maken op de titel, is in Dendermonde door het oog van een naald gekropen. In derdaad, H.B.C. maakte het hen bijzonder moeilijk en in feite was Dendermonde de morele winnaar in een wedstrijd die ontsierd werd door de afwezigheid van de offi ciële scheidsrechter. Hoe goed de «invallers-scheidsrechters» het ook trachtten te doen als het erop aankomt is het hemd steeds nader dan de rok, wat onvermijdeüjk aanleiding geeft tot verdachtma kingen en discussies. Dendermon de nam vanaf het begin het wed strijdverloop in handen. In aan val, goed georganiseerd door E. Van Geel en in verdediging met doelman Coppens, als betrouw baar sluitstuk, speelde de thuis ploeg weer collectief en verstandig en na 15' leidde H.B.C. met 5-2 Meteen werd de leiding nooit meer afgestaan en aan de rust telde Dendermonde steeds een drie doelpunten voorsprong. Rust 9-6. In de tweede helft bleek het aanvallend echter moeiüjker voor Dendermonde, dat gedurende 20' niet meer scoorde. Zandvüet kon geüjkstellen 10' voor het einde (98-9) maar een treffer van Bou- teille brak de ban en Wesemael en Van Geel maakten er 12-10 van 5' voor het einde. De wedstrijd leek gespeeld tot in de 59' minuut Zandvüet een 7-m worp kreeg toegewezen waartegen Coppens geen verhaal had en met nog 14 seconden te spelen raakte Zand vliet eerder gelukkig in balbezit en kon meteen de gelijkmaker sco ren. Opnieuw een verrassend ster ke prestatie van H.B.C. dat echter onvoldoende beloond werd. H.B.C. Dendermonde: Coppens, Van Geel 3, Bouteille 2, Van Renterghem 1, Merckx, Van Steen, Impens 2, De Smedt, We semael 4. Claessens. EVA Nopri met C. Biesemans als gele- genheidstoach. verloor eerder on verwacht in Tongeren na twee overwinningen tegen Meiveren en Neerpelt. Defensief bleek het de ze maal niet te kloppen en balver- ües deed Nopri uiteindeüjk de das om. Zo scoorde Tongeren acht doelpunten uit Lebbeeks balver- ües en dat kon ook een efficiënt afwerkende K. Van Damme niet ophalen. Bleyaert had de score geopend en het eerste kwartier leek wel een studieronde die af sloot op 3-3 Dan moest Nopri echter enkele break-outs incasse ren en via 5-3 werd het 10-8 aan de rust. Tot de 43e minuut bleef Nopri op twee doelpunten «han gen», 14-12, maar dan zorRde De Croock sterke 2e helft voor 14-14. Nieuw balverües bezorgde Lebbeke echter opnieuw enkele opdoffers zodat er 16-14 op het scorebord prijkte 10' voor het ein de. Nopri begaf echter niet en met nog drie minuten te spelen zorgde een doelpunt van De Croock zelfs voor een 16-17 voorsprong. De fensief klopte het echter niet bij Nopri dat in de slotfase nog drie treffers moest incasseren en met een de boot inging met 19-17 cijfers. Nopri Lebbeke: Van Langenhove, De Backer, Bleyaert 4, Terropir, Van Damme 7, Anné. De Croock 3, Van Boxelaer, De Rijcke 1, Seegers, Van Handenhove 1, Her mans 1. 2' afdeling E.V. Aalst - Duffel: 13-11 E.V. Aalst, zonder goaüe I. Van Den Borre, speelde een knappe wedstrijd tegen een weliswaar be scheiden Duffel. Invalster-goalie Van Malderen, goede prestatie, had echter moeite met het parre- ren van de bezoekende afstands worpen zodat Duffel lang «in» de wedstrijd bleef Aalst startte vrij zelfzeker aan de wedstrijd en een treffer van Van Hemelrijck het inderdaad het beste vermoeden. Maar daarna ging Eendracht min der secuur afwerken, botste ook op een voortreffelijke Duffelse portier en na 21' leidden de bezoe kers met 1-4. Langs C. Simal en Van Hemelrijck stelde de thuis ploeg dan orde op zaken (4-4) maar met een 5-6 ruststand kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Ook in de tweede helft bleef Aalst lang op achtervolgen aangewezen. Via 9-9 werd het zelfs 9-11 en hel duurde tot de 53e minuut voor aleer C. Simal Eendracht opnieuw op gelijke hoogte bracht. Toen moest ook de Duffelse goalie af haken en een wilskrachtig Een dracht scoorde nog langs Carine en Gaudine Simal. E.V. Aalst: M. Van Maldcen, C. Simal 6, Van Hemelrijck 3, K. Van Malderen 1, Cl Simal 1, Peckstadt, Bleyweert 2, Bas;our. De Troch, De Schrijver, Lauieyi. Reserven: Ajax Lebbeke 11 Montegnée 11 Ook de Ajax doublures kregen bet moeiüjk om de Walen van zich af te houden. De Lebbeekse lei- dersploeg kon in de eerste helft weüswaar een kleine voorsprong rechtvaardigen en via 5-4 na een kwartier werd het 7-5 aan de rust. Ook na 40' telde Lebbeke een twee doelpunten voorsprong (9-7) maar als Montegnée ging leiden met 9-10 na 45' kregen de toe schouwers nog een spannend slot waarin elke ploeg nog scoorde tijdens de laatste minuut met een billijk geüjkspel tot gevolg. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Van Rossem, Vlassenroot 2, Geymans 1, Paermentier, De Bruyn, Maes- schalck, Vercammen 1, De De cker, Bosman 2, Moens 1, Ver- heyden 4. EVA H.K. Waasmunster Overpelt: 24-18 Heren 1' nationale Zat. 10/12 te 20.30 u. Avanti Buggenhout - H.C. Herstal (S.H. St.- Gillis-Dendermonde) 2' nationale zat. 10/12 te 20.15 u. Huy - Ajax Lebbeke zat. 10/12 te 20.30 u. E.V Aalst - Charleroi 3' afdeüng zat. 10/12 te 17 u. Maasmechelen - H.K. Waasmunster 4' afdeling zond. 11/12 te 17 u. Desselgem-Robuco Buggenhout zat. 10/12 te 18 u. Olse Merksem 2 - H.B.C. Dendermonde zond. 11/12 te 15 u. Anderlecht - Brabo Denderbelle Provinciaal zond. 11/12 te 19 u. Eeklo - Robuco Buggenhout 2 zond. 11/12 te 19.15 u. Beriare - Gent zat. 10/12 te 17.10 u. Merchtem - Brabo Denderbelle 2 zond. 11/12 te 19 40 u. Gr. Bijgaarden - E.V Aalst 2 Dames 1' nationale zond. 11/12 te 15.30 u. Overpelt-Nopri Lebbeke 2' afdeling zond. 11/12 te 14.30 u. E.V. Aalst - Robuco Buggenhout zat. 10/12 te 14.30 u. Hasselt - R.B. Dendermonde Jeugd zond. 11/12 Pupillentornooi in Lokeren Tegen een collectief degeüjk maar individueel beperkt Overpelt boekte H.K.W. een riante zege die echter overschaduwd wordt door het uitvallen van Eddy De Vüeger met een polsfractuur Na een tiental minuten spel werd de Waasmunsterse trainer-speler, die vanaf het wedstrijdbegin met een persoonlijke üjfwacht werd be dacht, ten val gebracht. De Vüe ger besefte onmiddelüjk dat hij voor de overige speeltijd nog nau- weüjks een bal kon vasthouden maar bleef toch op het terrein aangezien hij zijn persoonüjke be waker daarmee uit de verdedi gingszone hield. In het «handbal jargon» met 5 tegen 5, maakte het H.K.W. gemakkelijker om te sco ren. H.K.W. was overigens goed gestart en leidde na 6' met 4-1 met o.a. drie treffers van W. Roels, Als het scorebord 5-2 aanwees na 12' begon H.K.W, echter veel minder secuur af te werken en er was een knappe Van Renterghem nodig om een terugkeer van de bezoekers te beletten. Het werd 7- 3 na 23' en met treffers van San ders en Van Damme leidde H.K.W. met 10-5 aan de rust. In het begin van de tweede helft liep het traditioneel verkeerd bij H.K.W. dat er te ondoordacht tegenaan ging en hiervan maakte Overpelt gebruik om tot 11-10 te naderen na 36'. Waasmunster her organiseerde zich echter tijdig en met een outstanding keepende Van Renterghem en doelpunten van Borgers en Van Damme wer den de Limburgers definitief te ruggeslagen. In een ruk ging het naar 16-10 na 45' en het werd zelfs 22-12 8' voor het einde. De thuis ploeg vierde dan enigszins de teu gels en hiervan kon Overpelt ge bruik maken om, vooral via tegen aanval. de schade nog enigszins te beperken. Hoe H.K.W. zal reage ren op het uitvallen van De Vüe ger zal de toekomst uitwijzen maar met 10 punten uit 8 wedstrij den kan hen nog weinig over komen. H.K. Waasmunster: Van Renter ghem, De Graeve, De Meersch- man, Roels 8. De Vüeger, San ders 4, De Bode, Van Damme 5, De Gercq, Borgers 5, Van Mele 2, Gijssels. Reserven: H.K. Waasmunster 10 Overpelt 9 Het werd een geüjkopgaande wedstrijd waarin De Graeve be wees dat zijn maandenlange inak tiviteit stilaan opgehaald is. Na een 5-6 ruststand zorgde de H.K.W. doelman ervoor dat zijn ploeg niet ten onder ging en met treffers van De Gercq, Borgers, Thierens en Gijssels werd het een nipte 10-9 overwinning. H.K. Waasmunster: De Graeve, De Gercq 3, WiUaerts, Borgers 4, Van Mele, Thierens 2. Ghijssels I, Berckmoes. EVA Heren Provinciaal Robuco Buggenhout 2 - At. Temse: 25-16 Ondanks de afwezigheid van de officiële scheidsrechters nog maar eens kende de wedstrijd een normaal verloop, Temse, zon der de geschorste E. Buytaert, kon lange tijd büjven aanklam pen. In de eerste helft (rust 9-8) kwam er geen afscheiding en via 12-10 na 37' werd het 18-15 10' voor het einde. In de slotfazc moesten de bezoekers dan defini tief afhaken en de trefkracht van Trienpont en C zorgde nog voor een ruime 25-16 zege van de thuis ploeg. Robuco Buggenhout: Mannaert, Janssens, De Troch F. Mannaert 1, Verbelen 1, Moeyersoon 1, P. De Swaef 4, Braeckman, Segers, P De Smedt 4, P. Mannaert 1, Trienpont 8. At. Temse: D. Buytaert. M. Van Buyten 1, Baeck, Milliau 6, Lys- sens 1, De Gercq 8. Van De Walle, Van Hoeyweghen. EVA 'fW V-'» GZK DARTS 1988-89 Amateurkompetitie R.B. Dendermonde - Squadra Lebbeke: 8-9 Een bijzonder gemotiveerd Den dermonde, diende op de valreep nog een nederlaag te incasseren die zij eigenüjk niet verdienden. Met J. Heirman de ganse wed strijd dreigend voor een wijfelen de Squadra verdediging en A. Buylc bestendig als coach aktief op de bank. was het de thuisploeg die het best uit de startblokken kwam en na een kwartier leidde met 5-2. Squadra wijzigde dan wel zijn defensieve opstelling, maar aan de rust leidde Dendermonde steeds met 7-5. Ook in de tweede helft bleef «underdog» Ros Bei aard aandringen maar toch nader de een «vierkant» draaiend Squa dra, zonder P. Luypaert, tot W een kwartier voor het einde. Bei de ploegen bleven aanvallend stom voor de rest van de wed strijd, maar het was Guns die met minder dan 30 seconden te spelet toch nog een doelpunt scoorde waarmee Squadra eigenüjk meer kreeg dan het verdiende. EVA Wedstrijd v.d. 10de speeldag De Corner - De Stinnyboys 5-5 De Stinnyboys uit Denderbelle hebben een vuist gemaakt tegen De Corner en wisten ei zo na de volle buit mee huiswaarts te ne men. De 1-9 verliescijfers die zij aan de broek gesmeerd kregen in de heenronde lieten zij hier op een avond vergeten. De Corner langs zijn kant in zijn basisopstel ling opkomend kraakte tegen een ploeg die zoals men merkt voor uitgang maakt. Proficiat voor enerzijds Jean-Pierre Ruysinck en Geert De Rop en anderzijds de redder in nood bij De Corner De Schrijver Larry. Individuele Top 20 1. De Potter Peter (Beer 1) 123 2. Berghman Jef (Atletico) 100 3 Maes Luc (Beer I) 95 4. V. Pciegem Guy (Atletico) 90 5. De Brandt Rudy (Atletico) 89 6. Panel Marc (Molcken II) 88 7. De Vlieger Kurt (Atletico) 77 8. De Waele Jo (Grembergen) 73 9. Mertens Oscar (Moleken I) 72 10. V.D. Abbcele Dirk (De Ton) 70 11. Van Gucht Eddy (De Ton) 68 Darts. D.C. Den Beer I uit Dendermonde is periodekampioen van de GZK. V.l.n.r.: Van San, A. Huyck, A. Joos; zittend: L. Maes, P. Meysman, P. De Potter (xl) Stand na 10 speeldagen I Den Beer I 19 (78-22) 9 0 1 2. Atletico 18 (84-16) 9 1 0 3. Moleken II 15 (62-38) 7 2 1 4. DC Grembergen 12 (5941) 5 3 2 5 De Ton 12 (58-42) 6 3 0 6. De Corner 7 (44-56) 2 5 3 7. Moleken I 7 (43-57) 3 6 1 8. Den Beer II 5 (40-60) 2 7 1 9. Stinnyboys 5 (27-73) 2 7 1 Wedstrijden 11de speeldag Vr. 9.12.88 20 u. De Corner Atletico 20 u. Den Beer II - De Ton Za. 10-12 20 u DC Grembergen - Den Beer I 20 u.: 't Moleken I - 't Moleken II 12. Tonnelier Pascal (Grembergen) 68 13. Buslot Mare (Moleken II) 66 14. De Schrijver Larry (De Comer) 64 15. Huyck Alfons (Beer I) 62 16. De Potter Bart (Beer II) 60 17. Putteman Luc (Grembergen) 57 18. V. Cauwenbergh Marc (Ton) 56 19. Boeykens Mare (Moleken I) 54 20. Boon Hans (Grembergen) 52 Uitslagen 10de speeldag De Corner - De Stinnyboys 5-5 't Moleken I - DC Grembergen 3-7 Den Beer (II) 't Moleken (II) 3-7 De Ton - Atletico 2-8 r.

De Voorpost | 1988 | | pagina 26