Patrick Van Gasse (alweer) Enkel Ego Aalst neemt «Splinternieuwe» schutter koning bij «Sint-Helena» te Stekene overtuigende start in zaal koning van «Wilskracht Kerkstraat» Stekene Brandweerkampioen Cyriel Ferket nu ook Frans Van Overloop koning bij Stekense «Koninklijke Hamer» Mare Bocklandt volgt zichzelf op als «sire» van «Stekene Sportief» Duurbevochten zege... koning van «Rivierenhof» N.O.M.B.-kern Dendermondc 28 - 9.12.1988 - De Voorpost schutterskoning, -koningin en -prins. (d. Brol) KORFBAL BOOGSCHIETEN ZAALVOETBAL Na een kompetitie-onderbreking van twee weken dienden de Ste- kense Cafétariaboys thuis tegen Vorst terug te bewijzen dat ze werkelijk op het goede spoor zaten. De voltallige kern stond aan de aftrap én de toeschouwers zagen een duidelijk beter spelende thuis ploeg de wedstrijd naar z'n hand zetten. Enkele vlotte bewegingen brachten gevaar voor het Celtic- doel en reeds na een 5-tal minuten klingelde de bel. Kapitein Mare Van Stappen zorgde voor het ope ningsdoelpunt: 1-0 Thuisploeg Stekene drukte nu door en er kwamen enkele doelkansen op een rij, doch aanvallers Ferket. Michelet en De Ruyte waren jlijkbaar niet in hun dagje. Het bleef bij een magere 1-0 voor sprong. Meer nog: even voor de rust kon Celtic Forest op counter de stand terug in evenwicht brengen met een doelpunt van Mohammed La- chi Antoufussi. Terug spanning dus. gend bolwerk van Celtic Forest te ontmantelen Het duurde tot 7 minuten vóór tijd vooraleer Chris Ferket de ver diende gelijkmaker op het bord kon knallen. Daarna begon meteen een «belc gering- van het bezoekende doel, doch de mannen uit Vorst gingen zich met nóg meer 'inzet' verdedi gen. Het spel werd zelfs ruw en voor de bezoekers waren alle mid delen goed om de puntendeling op het bord te houden. Dit terwijl de lakse arbiter maar liet begaan. Thuisspelers Michelet en Ferket kwamen gelukkig zonder kwetsu- BOWLING ren uit regelrechte aanslagen op hun persoon en het was uiteinde lijk Danny De Ruyte die in de slotminuut de 3-2 eindcijfers én dus de overwinning vastlegde. Dankzij deze duur bevochten overwinning wordt Stekene terug een middenmoter. Bij de Caféta riaboys hoopt men dat de kente ring nu definitief is én dat voor de jaarwisseling nog enkele puntjes zullen worden binnengehaald. Pas vrijdag 16 december speelt C B. Stekene terug thuis. Dit na verplaatsingen naar Drogenbos en Hoboken. T. en T. De schutters van Wilskracht Kerkstraatverzameld rond het nieuwe schutters- koningspaar, (d. Brol De ploegen uit de regio hebben het zaalkorfbalseizoen met wisse lend sukses ingezet, Zowel Appels als Vos Reinaert St.-Niklaas leden immers een nederlaag, Atlantis Lebbeke slaagde erin een gelijk spel uit de brand te slepen en enkel Ago Aalst boekte een overi gens overtuigende zege Hoofdtoon in de kommentaren die we na de wedstrijden mochten opvangen was het gebrek aan af werking. De meeste klubs hebben zich blijkbaar nog niet 100% aan gepast aan de speelomstandighe- den in zaal. Zo was het bvb. schrijnend om zien hoe Atlantis Lebbeke in zijn thuiswedstrijd met E.J. Vleugt als tegenstander, gedurende kwasi tien minuten werkelijk 'schietbarak' mocht houden naar de korf van de tegen standers. maar er niet eens in slaagde daar een korf uit te puren. KC Appels - Catba (6-16): Afwerking! Dat Appels het in zijn thuiswed strijd met Catba als tegenstander allesbehalve makkelijk zou heb ben, daaraan twijfelde zelfs de meest fervente Appelse supporter niet. Dat de einduitslag, 6-16 in de richting van een zware afstraffing wijst, is echter verkeerd, aldus Appels-internationale Ann Schuddinck. We speelden vrij goed mee, maar we verzuimden opnieuw de afwerking. Een viertal ekstra-korven van onze kant be hoorden zeker tot de mogelijkhe den. Bovendien heeft het feit dat wij tijdens het wedstrijdbegin pro beerden het zeer hoge tempo dat de tegenstander ontwikkelde te evenaren, ons mede de das omge daan. Het wedstrijdverloop: Catba liep uit tot 0-3, maar dankzij een door loopbal van Ann Schuddinck en een verre afstandsworp van Ve- ronique De Paepe slaagde de thuisploeg erin de kloof te dich ten. Catba vergrootte echter zijn voorsprong tot 2-6, Appels miste nog een strafworp en bij de rust wezen de bordjes zelfs 4-10 aan. De Appelse korven vertrokken uit de handen van Edwin Borms en Wim De Wilde. Na de pauze zouden de bezoekers nog zes korven aantekenen, de thuisploeg slechts twee. Skoorden voor Appels: Veronique De Pae pe en Edwin Borms. Deze wedstrijd tegen Catba, aldus nog Ann Schuddinck. was voor ons eerder een oefengalop voor de uitmatch tegen Voorwaarts van volgende zondag. Tegen deze ploeg moeten we immers in staat zijn twee punten te halen, willen we onze doelstelling - behoud in de hoogste zaalkorfbalreeks - waarmaken. Artemis - Vos Reinaert St.-Niklaas (9-4): Afwerking! De afwezigheid van Frank De Waele in het team van Vos Rei naert - hij zat er een zondag inak- tief bij ingevolge twee gele kaar ten- heeft mede de uitslag be paald in de wedstrijd Artemis-Vos Reinaert. Wij hebben nochtans een fantastische wedstrijd ge speeld, aldus Jacques Bogaert, maar Artemis toonde zich uitein delijk beter in de afwerking De wedstrijd verliep tot bij de rust gelijkopgaand (4-4), maar een be twistbare beslissing van de scheidsrechter en de trefzekerheid van onze tegenstanders deden de balans in hun voordeel overhellen (9-4). Een eindresultaat dat echter geenszins het spelbeeld weergeeft Voor de St.-Niklase korven zorg de het broederpaar Serge (3) en Alex Van Hove (1). Toegegeven, aldus nog Jacques Bogaert. Arte- mis dat in het veld toch twee reeksen hoger uitkomt, is de favo riet voor de titel, maar maakt F. De Waele deel uit van onze ploeg, zie ik ons geenszins verliezen. Atlantis Lebbeke - Eeuwig Jong Vleugt (6-6): Afwerking! De Lebbeekse supporters kregen vorige week een al bij al levendige en spannende wedstrijd geser veerd. De thuisploeg, technisch sterker dan Vleugt, toonde echter een dermate groot gebrek aan trefkracht, dat het bij momenten werkelijk schrijnend om zien was. Problemen in de schoot van de thuisploeg hadden er overigens toe geleid dat het team in een zoveelste gewijzigde opstelling aan de wedstrijd begon. Wat de kohesie in één van beide vakken niet ten goede kwam. Bovendien aktcerden sommige spe(e)l(st)ers duidelijk benedenmaats en ver zuimden sommige heren de dames in het spel te betrekken. De bezoekers liepen aanvankelijk uit tot 0-3, maar via een afstands worp van Cindy Meersman en een strafworp omgezet door Piet Maesschalck, slaagde Atlantis er net voor de rust in tot 2-3 terug te keren. Meteen na de pauze maakte Cin dy De Volder overigens, vanop afstand, gelijk. Het verdere skore- verloop: 3-4. 4-4 (Carla Van Ros- sem vanop afstand). 4-5. 5-5 (Piet Maesschalck). 5-6, 6-6 (Carla Van Rossem. via een doorloopbal) toont aan dat de spanning in de Lebbeekse sporthal niet uit de lucht was. Een wedstrijd die de Lebbeke- naars m.i. niet hadden mogen uit handen maten gaan. maar gezien de uitslagen in het veld. een resul taat dat hoopgevend is voor de toekomst. Ago Aalst - Pelter (6-2): Afwerking! Bij de rust van de wedstrijd Ago Aalst-Pelter wezen de bordjes een 2-1 stand aan Voorzitter Steven Daelman: Wij hadden toen al te zenuwachtig gespeeld en hadden verzuimd de gekreëerde kansen af te werken Na de rust hebben we het rustiger aangepakt en toen vlotte het heel wat beter. Onze tegenstanders speelden een vrij potig korfbal, overigens niet zo zeer een gevolg van hun kwaad aardigheid, maar eerder het resul taat van hun gebrek aan techniek, van hun onervarenheid kortom. Willen we echter in onze reeks een hoofdrol spelen, zal het erop aankomen onze produktiviteit op te voeren. Voor Aalst skoorden Mare De Mil (2), Jan De Roeck, Fanny Sme- kens, Rita De Rubber en Rudy Hooft. Voorwaarts - KC Appels Vos Reinaert St.-Niklaas Boomse (Sporthal Mclsele) Merksem - Atlantis Vleugt - Ago Aalst Pierre Van Rossem In de schuttersmaatschappij «Wilskracht Kerkstraat», sinds enkele jaren gevestigd is in lokaal De Gouden Leeuw aan de Steken- se markt, stonden liefst 31 schut ters van de 34 ingeschreven leden aan de startlijn voor de jaarlijkse koningschieting Ondanks de aan wezigheid van de Masse's en de bijna voltallige Heymans-clan - enkel nationaal kadettenkam- pioen Kun was afwezig omdat hij het doel moest verdedigen - on der aanvoering van klub- en Tor- nooivoorzitter Eugeen Heymans was het Patrick Van Gasse die zich reeds in de tweede ronde tot koning schoot van de klub. De 31- jarige schutter is hiermee met aan z'n proefstuk toe: het is de tweede keer dat hij zich «sire» van «Wils kracht Kerkstraat» mag noemen en in totaal schoot hij zich reeds zes keer tot koning van een schut tersvereniging Terwijl de familie Heymans dien de af te druipen zonder enige onderscheiding, redde de 31-jari- ge Brigitte de eer van de Massé's door zich even later tot koningin te schieten. d. Brol In lokaal «Schuttershof», bij Lie- noemen, ven en Marleen de Cock aan de Bij de vrouwelijke schutters haal- Stekense Kerkstraat, heeft schut- de Marleen Pauwels de titel bin- tersmaatschappij «Koninklijke nen en de bezoekers van het lo- Hamer» z'n thuishaven. Vorige kaai moeten hun lokaalhoudster week zaterdag blies voorzitter dus in 't vervolg met «koningin» Jean Van Hove verzamelen en aanspreken. Echtgenoot Lieven alle 22 leden waren op de afspraak De Cock, die voor 't eerst aantrad om met pijl en boog naar de in z'n eigen maatschappij, wilde hoogvogel te mikken. natuurlijk niet onder doen en De spanning bleef er in tot de schoot zich dan maar tot «prins» De trouwe schutters van Koninklijke Hameruit Stekene verenigd rond de kersverse zesde ronde. Toen vlamde de 55- van de maatschappij, jarige Frans van Overloop de be- Dat er 's avonds in lokaal «Schut- geerde pluim van de wip. Frans, tershof» deftig werd gefeest hoeft een «nieuweling» in de maat- dan ook geen betoog, zouden we schappij, kan zich meteen voor de durven stellen, duur van één jaar schutterskoning d. Brol van «Koninklijke Hamer» In schuttersvereniging «Stekene Sportief», gevestigd in lokaal «Sportief» aan de hoek van Dorpsstraat en Molenbergstraat, dreigt het schieten naar de ko ningsvogel een eentonige bedoe ning te worden. Als heersende koning kreeg Mare Bocklandt de eer om de kompeti tie op gang te schieten. En... de «oude» schutterskoning trof met een raak. Niemand van de 20 deelnemers deed hem dit nog na in de eerste ronde zodat hij met een ook de «nieuwe» koning werd. Mare Bocklandt is meteen goed op weg om 3 keer op rij koning te worden en zich dus als keizer te laten kronen Om te weten of de schuttersklub van de kersverse voorzitter Achiel de Vos volgend jaar een keizer rijker zal zijn moeten we nog een jaartje geduld oefenen. Voor de titel van «prins» was de strijd heel wat spannender. Na een zenuwslopende tweestrijd met lokaalhouder Theo De Sutter was het uiteindelijk André De Vos - zeker geen onbekende in het BNFLW-schutterswereldje - die zich voor de duur van minstens één jaar schuttersprins van maat schappij «Sportief» uit Stekene mag noemen d Brol Mare Bocklandt, voor het tweede opeenvolgende jaar koning van schuttersvereniging «Sportief», samen met z'n medeschutters. (d. Brol) In de schuttersmaatschappij «Sint- Helena». gevestigd in het gelijk namige lokaal op Bosdorp 100 te 9090 Stekene, werden de gerouti neerde schutters «voor schut» ge zet door de 45-jarige nieuweling Frans van Houte. Enkele maan den geleden liet Frans zich, samen met 3 makkers, inschrijven als schutter bij de maatschappij. Frans - die tot dan toe maar wei nig kaas had gegeten van het han teren van pijl en boog- leerde bijzonder vlug de knepen van het vak en werd één der betere schut ters van de vereniging. Meer nog: zaterdag, tijdens de jaarlijkse koningschieting. toonde hij z'n vorderingen. Als «splinter nieuwe» schutter die voor 't eerst aan 'n dergelijke koningschieting deelnam gaf hij z'n geroutineerde kollega's het nakijken. In de ach terste ronde keilde hij de zo be geerde vogel tegen 't zeil. Bij zijn eerste deelname kroonde hij zich meteen tot schutterskoning van schuttersmaatschappij «Sint-Hele na» Zelfs voorzitter Polidor Wuy- 2e Nationale, reeks A: C.B. Stekene - Celtic Forest: 3-2 Afdeling I: BottcrboyvMinisparta Okapi-Huize Goossens Caxtus-Mikeno 't Zwijgerke-Sportivo Filosoof-Tuitvrienden Ccntrumsjoticrs-Blauwe Duivels Autocars De Ras-Kastelein Afdeling 2: OKAKSA-LadaDcLeu St. Amout-Mouton JZ Klub-Young Boys Rijkswacht-Chiro Wieze II Pappenheimers-Chiro Wieze I Romeo Bobby's-Caf. Oudcgem Rond Pum-Dolly Shoe Rangschikking Afdeling 1: 1 H Goossens 9 9 0 2. Bottcrboys 9 8 I 3. Mikcno 9 7 2 4. Blauwe Duivels 9 6 2 5 'i Zwijgerke 9 4 2 6. Sportivo 9 4 4 7. Caxtus 9 4 4 8. De Ras 9 4 4 9. Ccntrumsjottcrs 9 3 6 10. Kastelein 9 3 6 11. Okapi 9 2 5 12. Minisparta 9 2 7 13. Filosoof 9 I 7 14. Tuilvrienden 9 1 8 0 90 22 18 0 99 25 16 0 59 40 14 1 67 38 13 3 38 28 II 1 70 44 9 1 64 50 9 1 38 49 9 0 51 94 6 0 46 52 6 2 47 77 6 0 26 68 4 1 30 86 3 0 31 85 2 2* AfdeUng: 1. Rond Punl 2. Dolly Shoe 3 Chiró Wieze II 4. Chiro Wieze I 5 OKA-KSA 6. Si. Amoui 7 Rijkswacht 8. Young Boys 9 LadadcLcu 10. Caf Oudcgem 11. Mouion 12 J.z.Klub 13. Romeo Bobby's 14. Regent Boys 15. Pappenhcimcis 10 8 0 2 72 38 18 10 8 1 1 75 27 17 10 8 1 1 67 30 17 11 8 3 0 51 42 16 11 6 4 1 53 54 13 10 5 4 1 44 50 11 10 4 3 3 49 45 11 11 5 5 1 56 48 II 10 4 4 2 45 40 10 11 5 6 0 39 47 10 10 3 6 1 49 57 7 10 2 6 2 52 75 6 10 1 8 1 30 55 3 10 1 9 0 34 73 2 10 1 9 0 33 75 2 Duivensport. Het bestuur en de leden van maatschappij "Eerlijk moet niemand vrezen", gevestigd bij Angèle Vispoel, Doorslaardorp in Eksaarde, vierden de koningen en kampioenen van het voorbije seizoen (ds) Uitslagen Regent boys: vrij. Het zal wel waar zijn dat de 61- jarige Cyriel Ferket uit de Steken se Kerkstraat een beetje is zoals goeie wijn. De postbode-met-rust verbetert als schutters inderdaad met ouder worden. Enkele tijd geleden schoot Cyriel zich verrassend doch zeer ver diend tot nationaal kampioen bij de met boog en pijl schietende brandweermannen. Wanneer we de nationale kampioen interview den naar aanleiding van het beha len van deze nationale titel drukte hij de hoop uit het ooit tot koning van z'n maatschappij - waarvan hij ruim 25 jaar lid is - te brengen. Blijkbaar vertoeft schutter Cvriel Ferket in de vorm van z'n leven want... vorige week schoot hij tijdens de zevende ronde van de koningschieting van schutters maatschappij «Rivierenhof» de begeerde hoogvogel tegen 't zeil. Dit rake schot was meteen goed voor de koningstitel van de schut tersklub van voorzitter Roger Sa- man, want niemand had het hem voorgedaan Manette van Durpe haalde het bij de dames en mag zich dus voor de duur van (min stens) één jaar schutterskoningin van «Rivierenhof» noemen. d. Brol De schutters van maatschappij «Rivierenhof» gevestigd aan de hoek van Molenbergstraat en Heikant te Stekene, rond hun nieuwe koning en koningin (d. Brol tack - toch met de eerste de bes te - die zich later nog tot schuttersprins zou schieten, stond één en al vol bewondering d. Brol De schutters van Sint-Helenauit Stekene rond hun kersverse «koning», (d. Brol) Kleine voetbaloorlog En... die spanning kwam er volop tijdens de tweede penode. Erger zelfs. Na een rustige eerste perio de werd de tweede helft zowat een voetbaloorlog. Daarvoor zorgden enerzijds het «zuiderse tempera ment» van de bezoekers - slechts één van de zes spelers was Belg - en anderzijds het niet steeds kor- rekt ingrijpen van een nogal lakse scheidsrechter De «vorstelijke» bezoekers kwa men even na de rust op 1-2 na een strafschop én deze voorsprong wilden ze blijkbaar met èllc mid delen verdedigen. De thuisspelers zochten duidelijk naar minstens «o»"'»*- - n'

De Voorpost | 1988 | | pagina 28