Te veel musea en te weinig museum Eddy Planckaert tussen Aalsterse toneelspelers Alleijong deelt 300.000 fr. uit Siesegemziekenhuis open in 1990? Bridge in Aalst Norbert De Winne: tien jaar schrijverschap 2 - 9.12.1988 - De Voorpost Aalst moet méér zijn dan karnavalstad De datum van het opera- inhuldiging nog zou kun- het min of meer vorderen Ondertussen vernemen we lege en dat van de medi- tioneel worden van het nen organiseren. Recent van de gang der dossiers dat het schepencollege sche raad inwinnen. Beide nieuw O.C.M.W.-zieken- werd nog gedacht aan mid- door enerzijds de admini- niet akkoord gaat met de instanties verzetten zich huis aan de Siesegemlaan den 1989 voor de openstel- stratie en de kabinetten en met 9 tegen 4 stemmen echter te_ d wordt stap voor stap ach- ling doch nu denkt men anderzijds naar het toe- genomen beslissingen van dje naa® P">c®dure teruggeschoven. Waar reeds aan 1990... Dat was kennen van de toelagen, de O.C.M.W.-raad om jej,jen met de bouw gestart werd althans de optie van het conditio sine qua non. een tuchtprocedure in te pje( bef,0(m in 1979 onder ministers stadsbestuur, de Er werd trouwens om tot leiden om te komen tot het Bestendige n#» f3?" Galle en De Wolf was de O.C.M.W.-raad en de me- enig resultaat te komen ontslag van dr. Matthieu, trancheren Gaat d t® indienstneming gepland dische raad van het Sint- een werkgroep aangesteld in 1982 geschorst als labo- me. L q J?, voor 1985. Geleidelijk Elisabethziekenhuis. die de timing zal in het oog diensthoofd en toen be- voorstel dan bli iff H M werd de openingsdatum Alle dossiers kregen in de houden en de koördinatie ticht van fraude. thieu noe het h steeds weer en weer ach- O.C.M.W.-raad reeds hun verzekeren met de kabi- Wettelijk moest het tekenen bii de^0®^33" teruitgeschoven. Lange beslag en voor elk dossier netten, de administratie en O.C.M.W. inderdaad het <jtate aad van tijd werd geopteerd voor werden de haalbare toela- de partijen. advies van het schepenkol- september 1988 zodat de gen aangevraagd. Het huidige bestuursploeg de wordt dus uitkijken naar Sportlaureaten der stad Aalst In de schouwburg van kultureel centrum De Werf, Molenstraat 51 aanstaande vrijdag 16 december te 20 uur verkiezing van de sportlaureaten der stad Aalst en huldiging ervan. Deze avond werd in een nieuw kleedje gestoken. Vooreerst heeft de huldiging plaats en dan volgen aktiviteiten rond het tema «Humor in de Sport». Gastvedette daarbij is wielrenner-humorist Eddy Planckaert met een aantal pittige anekdotes, vertolken Aalsterse toneelspelers humoristische sportgebeurtenissen en worden exklusieve sportbeelden getoond. Dit alles in een presentatie van Louis De Pelsmaeker. Toegang totaal gratis. Wel reservatie vereist op de Sportdienst van de stad Aalst, Kattestraat 33 te 9300 Aalst, tel.: 053/77.11.11, toestel 282. Vier laureaten Uit volgende kandidaten worden vier laureaten gekozen. Telkens één in kompeti- tiesport per ploeg of individueel en ook zo voor rekreatiesport. Kompetitie: ploeg/vereniging Autosport (rally) - Linthout/Rogghé Basketbal - Kadetten D.B.C. Erembodegem Karate - Aalst Karate Klub Voetbal - K.S.C. Eendracht Aalst Voetbal - Pré-miniemen S.K. Erembodegem Voetbal - Reserven Eendracht Nieuwerkerken Kompetitie: individueel Atletiek - Johan Van Der Bruggen van K.A.C. Eendracht Aalst Biljarten (carambole) Peter De Backer van Aalsterse Biljartclub Judo - Bart Van Den Meerssche van Judoklub Moorsel Karate - Jean-Pierre Meert van Aalst Karate Klub Petanque - Luc Van Damme van Petanqueclub Alosta Pistoolschieten - Sonja Vettenburg van St.-Jorisgilde Wielrennen - Gustaaf Sonck van Belg. Wielrenners en Cyclo Liga Recreatiesport: Club/Organisatoren Atletiek - Spiridon Aalst Jiu-Jitsu - Jiu-Jitsuciub Yukio Tani Aalst Omnisport - W.T.K. De Trekvogels Turnen - Turnkring der Stad Aalst Wielertoerisme - S.C. De Stanzachers Wielertoerisme - Veloklub Meldert (Beeckman-Aelbrecht) Recreatiesport: Individueel Jiu-Jitsu - Johan Vertongen van Akijama Aalst Wandelsport - Odilon De Bruyn van Wandelsportver. Wetteren Wielertoerisme - Benoit Bucqué van Trekvogels Haaltert Wielertoerisme - Paul Hoebeeck van T.T. Kring Aalst Wielertoerisme - Eric Van Vaerenbergh van W.T.C. Trekvogels Haaltert. «Met de vernieuwing van een deel van de Keizershallen en met de opening van kultureel centrum De Werf heeft Aalst nieuwe troeven in handen die haar uitstraling buiten Aalst kunnen aanzwengelen». Aldus Dolores Baita (ex-SP, nu Agalev) die graag verneemt op welke wijze het stadsbestuur deze nieuwe troeven gaat uitspelen. Ze vraagt bovendien een aangepast museumbeleid met reorganisatie en herwaarde ring wat het promoten van Aalst kan ten goede komen. Aalst wil inderdaad meer zjjn dan een karnavalstad. Uit de dalende trend van kultureel centrum alleen Het Daensmuseum de bevolking van Aalst lovende woorden. Dat is ^Vel goed verzorgd naar leidt Baita Dolores af dat dan alleszins niet het geval inhoud en vorm maar njet Aalst weinig aantrekkings- voor het gevoerd museum- zidltbaar van op de straat kracht uitoefent op haar beleid. en dus weinig bezoekers- bewoners. Naast gebrek Het museum Oud-Hospi- vriendelijk Dit alhoewel aan tewerkstellingsmoge- taal is wei ondergebracht ondergebracht in het oud- lijkheden in eigen streek, in een historisch gebouw ste sciiepenhuis der Ne- hoge gemeentebelastin- doch trekt voor de eigen derlanden. En alleen te gen, hoge prijzen van kollekties weinig belang- bereiken via de belfort-en bouwgronden en huurwo- stelling. Een aantal ruim- de gemeenteraadszaal ningen en milieuhinderen- ten is dringend aan onder- Daensisme en het re de woonomstandigheden houd en aan herstelling jaas van de viaamse socia- spelen daar ook andere toe en de presentatie is je stj-jjd verdienen beter elementen een negatieve allerminst bezoekersvrien- dan opgeborgen te worden rol in. Ook op kultureel delijk. Het museum is in- Qp zolder al is het dan ook vlak. derdaad niet edukatief op- een mooje>, gebouwd, de diverse as- Musea pekten zijn niet logisch Enkele spijtige voorvallen geordend en van beweg- Karnavalmuseum als bvb de verkiezings- wijzering of enige leidraad Ook het karnavalmuseum nacht uitgezonderd heeft is er geen spoor. bevindt zich op een zolder ze voor de werking van het maar dan op een met een Aalst. De Kartasjleden bij elkaar (a) De netto-opbrengst van Alleijong georganiseerd door OMP, Oiljsterse Muziek- promoties met als bezielende kracht Willy Van Mossevelde reikte verleden woensdagavond in het gebouw van brouwerij Safir cheks uit aan afgevaardigden van jeugdverenigingen. Verleden jaar beliep die som 450 fr. (eigenlijk zowat een half miljoen doch twee aanhangwagentjes voor promotie raakten verloren). Dit jaar werd speciaal op de jongeren gemikt. Dat het een miskleun zou geworden zijn is alleszins onjuist want er kwamen niet minder dan 1600 betalende bezoekers opdagen. Een volgende editie is reeds gepland op 21 oktober 1989. Naast een viertal Aalsterse groepen zullen er ook van buiten de regio, zelfs orkesten met internationale renommée worden aangetrokken. Voor Aalsterse orkesten is het voor de organisatoren wel enigszins moeilijk want voor de tweede editie van steile trap die velen af schrikt. Ondertussen moet men geen vrees van die trap meer koesteren want het karnavalmuseum is niet meer toegankelijk. Er zouden een aantal stukken weggenomen zijn zodat het geheel bezwaarlijk nog «presentabel» kan worden genoemd. En toch heeft men het nu reeds, voortvarend, over het «Drukkerijmuseum» ook al heeft men daarvoor nog slechts amper enkele oude tuigen. Hervorming en vernieuwing van het museumbeleid wordt dan ook een must. Nood aan centralisatie Volgens Baita zouden die diverse «musea» best sa mengesmolten worden in één lokatie, het Oud-Hos pitaal. Dat zou kunnen wanneer de akademie voor schone kunsten zou kunnen overgebracht wor den naar de Rechteroever wat op zijn beurt kan als het Siesegemziekenhuis in gebruik wordt genomen. En vermits dat volgens huidige opties pas in 1990 zou kunnen gebeuren hoeft men van enige cen tralisatie voorlopig niets te verwachten. Ook het erfgoed van de deelgemeenten zou in het museum moeten kunnen worden ondergebracht. In dat verband is het wel tref fend te moeten vaststellen dat er nog steeds de kata- logus van 1976 (vóór de fusie) wordt gehanteerd met dus komplete minach ting van wat «op den bui ten» gebeurt. De Keizershallen Deze hallen worden te weinig gebruikt omdat ini tiatieven vanuit Aalst ont breken om potentiële klanten aan te trekken. Aalst. Na de overhandiging van de cheques werd nog wat nagekaart over het Rockkoncert Alleijong (a) Norbert De Winne, stadsgenoot en dichter die zopas «Het Zomerland ontbonden publiceerde, viert vandaag vrijdag 9 december zijn tienja rig schrijverschap 1978-1988. Dit in de feestzaal op de tweede verdieping van het Volkshuis aan de Houtmarkt te 20 u. De auteur zal present zijn om zijn werk te sig neren. «De jeugdvrienden» nodigen U uit tot deze huldiging. Inleiding door prof. Elsa Galle - Dehennin en deklamatie door Gracienne Van Nieuwen- borgh, Bob Hemmeryckx en Sandra De Smedt in een presentatie van Jean-Paul Ringoir. Muzikale omlijsting door «The Peanuts» waar na receptie. Aalst. De Schramoeillekrabbers in veel feeststemming (a) haar imago beter verguld wordt, dat het als meer wordt ervaren dan gewoon dé karnavalstad van België». Voor burgemeester De Kerpel zijn deze suggesties uitermate interessant. Het betreft hier echter eigen lijk een oneigenlijke inter pellatie op het einde van de bestuursperiode. «De mensen die volgende pe riode aan het bestuur zijn kunnen op deze suggesties reageren» stelde de burge meester. Voor Van Mossevelde is het uitgekomen zoals hij had voorspeld. Het kama- Aalst. Enkele afgevaardigden van de jeugdspelertjes bij de overhandiging van de winst Van het rockkoncert Alleijong(a) Beebopalula op 22 april 1989 worden Aalsterse orkesten van diverse genres gevraagd. Gegadigden melden zich graag bij Willy Van Mossevelde, Beekstraat 84, te 9300 Aalst, tel. 053-70.09.45. 300.000 fr. De 300.000 fr. werd voor 70% gelijkelijk onder de vier jeugdgroepen verdeeld. Dat er danig grote verschillen in de uitgereikte sommen zijn ligt aan het feit dat voor de resterende 30% de door elke vereniging zelf aan de man gebrachte toegangskaarten als basis voor de verdeling werden genomen. Sommige vereni gingen deden er weinig aan. andere veel. Willy Van Mossevelde kon dan ook onder applaus en met woorden van dank volgende sommen uitreiken: 52.500 fr. voor Jeugdwerking Eendracht Aalstr, 60.800 fr. voor S.K. Aalst, 72.400 fr. voor Alkuone en 114.400 fr. voor Vredon. Bridge is een kaartspel dat over de ganse wereld ge speeld wordt door meer dan negentig miljoen men sen. Het werd afgeleid van whist en deed zijn intrede in ons land rond 1930. Oorspronkelijk was het voorbehouden aan een eli taire groep maar sedert de oprichting van de Vlaamse bridgeliga heeft iedere stad zijn eigen bridgeclub waar minstens eenmaal per week gekaart wordt. Op een clubtornooi speelt ieder paar met dezelfde kaartverdelingen zodat ge luk of pech volledig uitge sloten is. Deze manier van kaarten vormt een echte uitdaging en week na week tracht iedereen het beter te doen. De streek van Aalst telt reeds talrijke bridgers. Om belangstel lenden de kans te geven met dit spel kennis te ma ken heeft bridgeklub Dirk Martens beslist een reeks van tien lessen te geven voor beginners. Iedereen die enige kennis heeft van kaarten kan leren bridgen. Bovendien kan het even gemakkelijk aangeleerd worden door dames als door heren. De eerste les heeft plaats op woensdag, 14 decem ber 1988 om 20 u. in «Den Bonten Os», Molenberg straat 20, te 9310 Lede. Iedereen is welkom en vooraf inschrijven is niet noodzakelijk. Voor twijfelaars graag telefonische inlichtingen op het nummer 053- 21.74.74 (na 18 u.). Binnen de driehoek Brus- sel-Gent-Antwerpen moet het toch mogelijk zijn gro te manifestaties, kongres- sen, beurzen, massasa menkomsten in de Kei zershallen te organiseren. Het is immers onvoldoen de de infrastruktuur ter beschikking te stellen, er moet ook degelijk gepro moot worden. De Werf heeft wel een aantal brochures doch geen folder die een over zicht geeft van de vele mo gelijkheden van de Kei zershallen. Ook in het ste delijk museum is geen fol der beschikbaar die weer geeft wat er inhoudelijk te vinden is. En de Keizers hallen hebben zelfs geen promotiefolder die de mo gelijkheden aanprijst. Daarbij is de situatie van de toeristische dienst, weggeborgen in het ge bedshuisje, niet om naar huis over te schrijven. «Aalst moet op aktieve manier er voor zorgen dat Lede. Enkele leden van de Leedse karnavalgroep Zonder Eir Gaget Oeik (a) valmuseum leed schip breuk. Chris Borms wil met de musea centraliseren doch het is wachten geblazen tot het kompleks Oud-Hospi taal in zijn totaliteit vrij komt. Het museumbeleid moet inderdaad in zijn glo- baliteit worden afgehan deld. Wat betreft De Werf evalueert de schepen de bezetting 's avonds goed doch overdrag is die min der al loopt de schoolpro- grammatie vlot. Reeds diverse keren is ge bleken dat meer kontakt moet worden gezocht met de TV. Als die eraan te pas komt loopt de zaal eivol. Wat betreft het per soneel zal de erkenning tot de A-klasse alvast zorgen dat er twee toelagen voor stafmedewerkers bijko men. Hoofddoel blijft het ondersteunen van het ve renigingsleven. Voor het aanzwengelen van het imago moet de eigen programmatie zorgen. LH

De Voorpost | 1988 | | pagina 2