Speel- en leertuigen voor levensvreugde Karnavalkriebels Jean-Pierre Vanhoudenhove: karnaval mijn voornaamste hobby Tettemoesj Jean-Paul Roelandt: 't is bijna zo ver Prijs Willy Van Mossevelde voor karnavalisten De Voorpost - 9.12.1988 - 3 «Snottebellen» en college voor anders-validen De zeven kleuters en de 39 leerlingen van het biezonder lager onderwas van de gesubsidieerde vrye gemengde school van «Levensvreugde», Botermelkstraat 201 te Aalst, kunnen zich verheugen in het aanschaffen van speel- en leermateriaal dat via de normale werkingskos ten eerder niet aangeschaft kan worden. Het betreft hier inderdaad Snottebellen» die zijn kar- raatig en ernstig verstan- navalaktiviteiten voor be- delijk gehandicapte kinde- keken houdt wegens on- ren van 3 tot 13 jaar die voldoend enthousiasme en het met de gewone leer- onvoldoend aantal leden, middelen niet kunnen red- De 50.000 fr. resulteren den. Speciale aandacht van de in mei in het Je- moet er door toegewijd zuïetenkollege gehouden personeel inderdaad be- happening waarbij «sport» steed worden aan zelfred- centraal stond. Onwille- zaamheid (zelfstandig le- keurig werd daarbij ge ren zijn o.m. qua voeding, dacht aan jongeren die kleding en allerlei dage- niet het geluk hebben va- lijkse behoeften), kommu- label te kunnen sporten en nikatie (andere begrijpen besloten werd dan ook van en zichzelf verstaanbaar de netto-opbrengst 50.000 uitdrukken via lezen, fr. af te staan aan «Levens- schrijven en rekenen), so- vreugde». De link tussen Aalst. De vele bezoekers kregen een duidelijke en klare toelichting over de werking ciale aanpassing voorbe- kollege en Levensvreugde van levensvreugde (a) reidend op leven in de bestaat inderdaad reeds S.J. en de huidiee bezieler selle, iedere dag trouw op maatschappij en niet in het ïmn n m via Hp ctïriitpr nn.* lang o.m. via de stichter minst aanzwendelen van pater Van Den Broeck en duivel-doet-al Leo Fos- P°st vreugde. «zijn» Levens- Aalst. De heer Foselle zet uiteen hoe er bij Levensvreugde wordt gewerkt (a) motoriek en beweging via arbeid, ontspanning, sport en spel. De kinderen worden dan ook gegroepeerd in peda gogische eenheden («klas sen») aansluitend bij hun eigen ontwikkelingsleef tijd. Individualisering v.h. onderwijs en begeleiding door speciale leermees ters, logopedisten, kinesis- ten en verpleegkundigen is dan ook een permanente noodzaak. Ruim 200.000 fr. Afgevaardigd-bestuurder Leo Fosselle en schooldi- rekteur Gaby Caestecker waren dan ook uitermate gelukkig met 2 zeer vala bele giften: 50.000 fr. van het Sint-Jozefskollege Aalst en liefst 154.831 fr. van karnavalgroep «De «Schone liedjes...» Ook op A.K.V. «De Snot tebellen» is de zegswijze toepasselijk dat schone liedjes niet lang duren. Gestart na karnaval 1980 uit een groepje jongeren in café «Sportwereld» aan het Aalsters station zag de groep zich genoodzaakt in april 11. tot ontbinding over te gaan. Ze waren duidelijk over hun hoogte punt heen ook al haalden ze in de recentste cavalca de nog een 17e plaats. Hoogst scoorden ze wel met «De Wallen» en «30 per uur» goed voor 2 der tiende plaatsen. Hun laat ste prestatie werd «Ge klungel in de jungle». Aalst. De Snottebellen overhandigen aan Levensvreugde een cheque (a) Karnaval op de eerste plaats en dan voetbal, dat zijn de voornaamste hob by's van Jean-Pierre Van houdenhove die lid is van AKV Zonger Eirg Goget. Karnaval ligt nog zestig dagen verwijderd en nu reeds is hij met zijn maats druk aan het werk in de ouverture. De kou die moet je erbij nemen, vindt Jean-Pierre die wanneer hij om zich heen kijkt, vaststelt dat er nog heel wat werk voor de boeg is. Al voegt hij er filosofisch aan toe dat het elk jaar hetzelfde liedje is: werken tot het laatste ogenblik. Wat zijn groep betreft, kan men allicht tijdens het weekend beginnen met het laswerk. Volgt dan nog het opspannen van de kippen- draad en dan zit men al een flink eind op de goede weg. Jean-Pierre Vanhouden hove is al enkele jaren ak- tief in het Aalsterse kama- valwereldje. Voor hem is karnaval op te delen in twee fasen: een eerste met het werk in de couverture, een tweede de driedaagse viering waarbij hij uit de bol gaat. Hij heeft hoge verwachtingen van zijn groep en van de wagen die men maakt. Het is nu te hopen dat de jury die ver wachtingen ook weet in te lossen en de geleverde in spanningen op prijs zal stellen. Aalst. Jean-Pierre Vanhoudenhove: de koude mag je niet voelen (a) Eindelijk is het bijna zo ver, zegt Jean-Paul Roe- landt tijdens ons bezoek aan de wagen van de Tet- temoesjen. Jean-Paul, af- Aals<- Jean-Paul Roelandt denkt het er zijne over (a) komstig uit Erembode- gem, is nu niet meer uit de werkhalle weg te slaan. Elk vrij moment is hij er druk bezig met grote en kleine werkzaamheden. Jean-Paul is lid van de AKV De Tettemoesjen. Tot vorig jaar behoorde hij tot het anonieme leger van de individuele karna- valisten. Nu heeft hij zich aangesloten bij een karna- valvereniging en hij heeft al ervaren dat het er in een groep anders aan toe gaat. Alles gebeurt er in groeps verband en de voorzitter heeft het laatste woord. Lid worden van een groep is meer dan alleen maar karnaval vieren, men moet ook twee tot drie avonden in de week bereid zijn om te komen werken. Jean- Paul Roelandt zal tevre den zijn wanneer de eerste fase van de bouw van de wagen achter de rug is. Dan begint immers zijn lievelingswerk: het plak ken en pappen. Jean-Paul Roelandt krijgt het nu al koud wanneer hij denkt aan het einde van het kamavalfccst. «Dan krijg ik de krop in de keel», zegt hij en hij voegt eraan toe dat hij enkele dagen nodig heeft om te bekomen van zijn heim wee naar de mooie dagen die toch zo vlug voorbij zijn. Ook in 1989 wordt er een «Karnavalprijs Willy Van Mossevelde» toegekend en uitgereikt. Die prijs be draagt 10.000 fr voor de ingeschreven groepen en 5.000 fr voor de niet-inge- schreven groepen of indi viduen. Hij zal uitgereikt worden met als enige norm de originaliteit van het idee en/of de uitvoe ring van een bepaald tema. De jury bestaat uit pers medewerkers, oud-kama- valisten. Voorzitter is Frans Vanvolsem en jury leden zijn Johan Volghe, Ivo Van Cleemput, Antoi- ne Van der Heyden. Ste- faan Vinck, Harry De Maesseneer en Laurent Van Geert. De prijzen zullen zoals ge bruikelijk overhandigd worden enkele weken na karnaval. De uitslag van deze Prijs Willy Van Mos sevelde wordt met karna val zelf meegedeeld. JM Heyman Maar hoe het bestuur met voorzitter Jeannine Bau- tens, sekretaris Danny Arijs, penningmeester Pa trick De Decker en stoet- kommissaris Jean Vinck zich ook inspande, de fut was er duidelijk uit. Met pijn in het hart werd de karnavalgroep dan ook ontbonden en werd vol daan aan het artikel uit de statuten dat bij eventuele ontbinding in kassa en ma teriaal ten goede moest komen aan een goed doel. Dat «goed doel» werd dan ook Levensvreugde voor de inzet van mentaal ge handicapten. Nieuw Zowel de afgevaardigden van «De Snottebellen» als Dylan Casaer van het «groot kollege» konden zich tijdens een rondgang door de vele lokalen van het Instituut ervan over tuigen dat hun gelden effi ciënt werden aangewend ten bate van verdere ont wikkeling van de leerlin gen, zowel de externen die dagelijks aan huis met de schoolbus worden opge haald en thuisgebracht als zij. die verblijven in een gezellig gezinsvervangend internaat waar ze in fami liale sfeer en liefdevol worden begeleid door toe gewijde opvoed(st)ers in hun verdere ontplooiing en groei naar steeds meer zelfstandigheid. De aange kochte tuigen zijn zeer ge specialiseerd en aangepast en dan ook zeer duur. Ze moeten voldoen aan heel wat supplementaire eisen die de toestand van de ge- handikapte gebruikers vereist. We zagen er o.m. een ui termate aangepaste tram poline met een 30 cm. dik ke valmat om de vrees van de kinderen te verjagen. Verder een lichaamsbord met uitneembare delen, drie muziekdozen van elk 11.000 fr. met vooral aller lei slagwerkinstrumenten, een aangepaste wipplank met voetsteunen en voet beschermers, een kleurrijk legospel groot formaat waarmee ze hun kreativi- teit kunnen botvieren, hel gekleurde kubussen, bal ken en parallelopipedums in mousse en een reeks stoeltjes waarin ze kunnen vastgesjord worden. Plus uiteraard nog heel wat moois steeds met de zorg bij te dragen tot een zo optimaal mogelijke ont plooiing van deze kin deren. Uitverkoop! De Snottebellen vielen ge leidelijk als groep uit el kaar omdat ze niet stam den uit een of andere buurt of wijk, maar we gens omstandigheden ver zeild raken verspreid over de hele regio. Hun materiaal (2 wagens, 1 laspost, 1 compressor, allerlei alaam) werd in de karnavalwerkhalle open baar verkocht met uiter aard prioriteit voor de kar- navalgroepen. «De Snot tebellen» laten inderdaad karnaval niet los. Ze wa ren wel zichtbaar tevreden dat wat van hun have en goed overbleef resulteerde in een check van 154.831 fr. ten bate van een aantal minder bevoorrechte jon geren. LH AKV Zonder eir goget oeik Het eerste steakfestijn van deze groep heeft plaats in het Stedelijk Sport- en Trefcentrum in de Driesleutelstraat te Aalst. AKV De Kamillekes Op 10 en 11 december organizeert AKV De Kamillekes in de stedelijke school in de Binnenstraat zijn jaarlijks steakfestijn. AKV De Marcoentjes Het bal van de Marcoentjes heeft plaats op 17 december in de zaal 't Kapelleken. Meuleschettestraat te Aalst. Driekoningenfeesten Het Driekoningenfeest georganizeerd door het Stedelijke Feestkomitee heeft plaats op 6 januari in de Belfortcrypte. Het Driekoningenfeest van het Aalsters Karnavalverbond vindt plaats op 7 januari in de zaal Sint-Anna, Roklijf te Aalst. Campagnebal kandidaat prins karnaval Frank Op 10 december heeft in de zaal 't Kapelleken in de Meuleschettestraat te Aalst het campagnebal plaats van kandidaat karnavalprins Frank. AKV De Toerebijoekes In zaal De Moto heeft op 10 december een play-backwedstrijd plaats die door AKV De Toerebiejoekes wordt georganizeerd. De zaal is gelegen in de Nijverheidsstraat 51 te Erpe-Mere en vanaf 14.00 uur is het eerste optreden voorzien. Voor meer informatie G. Bulte, Sint-Janstraat 12 te Aalst. Noig g'ambeteird en vriet gezjeneird Op 10 december organizeert deze groep een eetfestijn in de Kring Heilige Hart, Dr. De Moorstraat te Aalst. Men kan er terecht vanaf 16.00 uur. JM Heyman Aalst. De Destereers zijn ook al druk in de weer (a) Aalst. Ook gewezen prins karnaval Popoll is bijna dagelijks present ii m Aalst. De Tettemoesjen aan het werk (a) Aalst. Enkele noeste werkers tijdens het eetfestijn van Kartasj (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 3