Uit de gemeenteraad Jozef De Jaegher uit Mere geeft 10.000e zakje plasma Voor de senioren liever iets doen Bonsai-avond te Aalst Jeugdhuis Terlinden houdtllde Kerst-In De Voorpost - 9.12.1988 - 5 \alst. Een late Sint-Maarten of een Sinterklaas die op tijd komt, wie zal het Dr. med. Annie Dierick, gemeenteraadslid en als arts beroepsmatig vooral met senioren begaan trachtte in een uitgebreide interpellatie, enigszins als politica een iwaneza.ig want ze stelde zich geen kandidaat meer in de jongste verkiezingen, komaf te maken met peilingen, papieren rompslomp, gepalaber, vergaderingen zonder enig resultaat. Ze ervaarde haar zes jaar lange aktiviteit waarin het lot van de senioren een hoofdrol speelde enigszins als de stem eens roepende in de woestyn. Voor haar zijn er opiniepeilingen en plannen genoeg geweest. Het woord is nu aan de daad. Een schepen voor de Derde kinderen zijn ze met zijn antwoord aan de in- Leeftijd steeds welkom. Die heb- terpellante. «Dat zijn heel Primordiale eis van Annie ben °°k hun eigen zorgen, wat valabele suggesties en Dierick is het scheppen De vrouwen gaan werken aanmerkingen die onze van een schepenambt spe- en voor de senioren is er opvolgers alleszins in over- ciaal voor de Derde Leef- meestal noch ruimte noch weging zullen moeten ne- tijd. Niet zoals tot hiertoe ^jd. men» zegt hij. Hij geeft steeds gebeurde deze be- het eigen huis oud wor- graag toe dat er nood is voegdheid toevoegen aan den en vooral oud zijn kan aan een schepen die er tijd de reeds diverse bevoegd- een zoete droom zijn. Die voor heeft en nood aan heden van een of andere ^an echter omslaan naar voldoende middelen, schepen. Als men een een ware nachtmerrie. schepen heeft met uitslui- Vooral als de woning niet De rol van de adviesraad tende bevoegdheid voor aangepast is aan de moge- Derde Leeftijd moet na- de problematiek van de hjkheden van de ouder- gaan welke reële behoef- ling. Weet dan dat voor aanpassen van dergelijke woning financiële tege moetkomingen voorzien zijn. lijke kan I het eeds de r in titen het rou- Ha! gerealiseerd De taak v senioren zal deze alvast er de nodige tijd voor heb ben. Als hij er dan ook nog aandacht voor heeft en een hart dat er voor ten de senioren hebben en daarop het beleid laten steunen. De jongste schepen Floris De Winter, de jong ste schepen, althans in an ciënniteit. heeft de 47 pa gina's tellende opiniepei ling omgezet in een ont- werpmemorandum voor het seniorenbeleid 1989- 1994. Een vade-mecum voor het seniorenbeleid is dan ook in de maak. Het werd reeds besproken in de adviesraad ad hoe en volgende week komt het op de agenda van kommis sies en zo naar de gemeen teraad toe. Genoeg papier Maar Annie Dierick heeft maling aan al dat papier. «Is dat een manier om pro blemen op de lange baan te schuiven?» Ze vraagt dat er zou gehandeld wor den, dat er tijdslimieten zouden worden inge bouwd en dat er zou op toegekeken worden dat die niet overschreden wor den. Op de wil en op het hart komt het aan. Niet op de veelheid papier of de vele uren vergadering in betaalde kommissies waar een aantal leden vooral ge voelig zijn niet voor de problemen van de senio ren maar voor de 2.250 fr. die aan een kommissiever gadering vastzit. Ook als de enige aktiviteit die het lid er uitoefent zich be perkt tot het onderteke nen van de aanwezigheids lijst. LH Plasmaferesecentrum draait goed voelt, is er kans dat van de ^an «beschermd wonen» vele plannen uiteindelijk heeft men duidelijk te loch een en ander wordt Aalst n°g niet veel kaas gerealiseerd. gegeten en over flats voor De taak van dergelijke bejaarden is reeds veel ge- schepen moet tweevoudig sproken doch weinig ervan zijn. Enerzijds de stimule- 's gerealiseerd. Als er dan rende en koördinerende toch zijn worden die vaak werking maar daarenbo- vee'te duur verhuurd. Dat ven, en zeker niet minder zou m°eten kunnen ge- belangrijk, de kontrole- beuren aan ziekenhuista- rende. Het heeft inder- rief- Prijzen als 30.000 fr. daad geen zin tijdslimieten Per maand zijn voor de n te bouwen als die niet meesten niet betaalbaar, gerespekteerd worden. De Diensten ilanning en timing dag voor dag nagaan en bijstu- e dienst warme maaltij- De bloedinzamelingen te Mere betekenen voor de streek heel wat maar met het nieuwe systeem, de plasmaferese, blijkt dit nog meer het geval te zijn. Toen men in oktober 1986 met de afname begon, had men de verwachtingen vry hoog gesteld maar wie de ..„6bloedgevers van Mere kent maakte er geen probleem van. In een minimum van tyd en waar nodig zou het funktioneert goed. In bad men aan de Provinciale Baan te Mere reeds duizend plasma-afnamen geregi- werk zijn van één schepen. deelgemeenten minder streerd maar by de aanvang had men alvast op 5.000 gerekend voor het eerste jaar. dan in de stad. Misschien Ook dit geval kon de Erpe-Merenaren niet afschrikken. )piniepeilingen heerst er daar wel ietwat 3oor wijlen schepen Remi nodeloze schaamte. Wel J*ond Kerstmis vorig jaar vollopen met bloed genoot Dit neemt niet weg dat de Van Vaerenbergh werd worden er géén maaltijden "ad men dit magisch getal hij van een parelend vocht verantwoordelijken voor een uitgebreide opiniepei- thuisbezorgd tijdens week- bereikt en dit betekende en werd hij omringd door het donorbeheer niet te- ing bij de senioren ge- ends en op feestdagen. In «en eerste rmjlpaal voor bezorgde dames die steeds vreden zouden zijn want laan. Een zeer lovens- Plaats van te feesten staan het plasmaferesecentrum ten dienste staan van de zij zijn al deze mensen uur waardig initiatief en moge- senioren dan in de kou. Is j" Erpe-Mere. Dat men donors en dit op een zeer zeer dankbaar om hun toe- eve lijke basis om er een be- de dienst er voor de «klan- het daarbij met zou laten attente manier. gewijde opkomst. Zij dan- 'an- leid op te stoelen. ten>> of voor het perso- was logisch want in Mere Wat plasmaferese betreft ken ook de 507 donors die 'er- pe antwoorden op de rui- neel? 1S mei\ n'e* bevreesd om, is J. De Jaegher een donor in het centrum van Mere wo- me opiniepeiling werden De poetsdienst is volgens "aas* de tapkraan, ook de van het eerste uur want hij plasma gegeven hebben en zelf lontleed en gepubliceerd Annie Dierick te weinig bloedkraan te laten lopen, heeft alleszins een «laag zij hopen dat allen regel- van tn daarna, teken des tijds, bemand. Bij de minste af- 7x3 werd de score onlangs nummer» in het registra- matig zullen terugkomen, ;en- Jan de computer toever- wezigheid blijven senioren verdubbeld en kon men, tieboek. vooral omdat er thans een ;zit- trouwd. Maar daarbij is 'n de hou staan. m de persoon van Jozef Alhoewel het streefgetal, stagnatie waar te nemen is i al het dan ook meestal ge- Er is nood aan meer perso- De Jaegher uit de Mager- dat twee jaar geleden en de aangroei minder snel het fileven. neel en vooral aan meer straat^ te Mere, opnieuw vooropgesteld werd, thans verloopt dan voorheen, middelen door de stad ter >g meer soortgelijke on- beschikking te stellen van irvragingen te organise- het OCMW voor zijn so- n» zegt Annie Dierick. ciale werking. Liever dan te iDe noden van de senio- er noë veel oyer te palabe- lar- ren zijn reeds voldoende ren vraagt Dierick dat er ge- gekend». zou aan gewerkt worden. tuisvestingsproblemen Onze opvolgers 'e huisvesting is voor de Burgemeester De Kerpel, moren vaak een pran- ze'f °P een rijdende trein :nd probleem. Weinig se- gesprongen en volgende ioren kunnen inderdaad niaand opgevolgd door oude dag doormaken in Anny De Maght maakt het eigen woning. En bij de z'ch makkelijk wat betreft een mijlpaal plaatsen ter bereikt is, toch is dit vol- iets wat toch in de ver gelegenheid van de gens de beheersmensen wachtingen lag. 10.000e plasma-afname, nog altijd niet voldoende Toch is men gelukkig dat Dit gebeurde in tegen- «om uit de kosten te gera- een paar streefdoelen woordigheid van Dr. Rob- ken». Gelukkig doen deze reeds bereikt zijn dank zij brechts, adj.-hoofdgenees- donors dit allemaal strikt al die mensen die er een heer te Aalst en plaatsver- belangloos zoniet zou het paar uur voor over hebben vanger van Dr. Lust, de onbegonnen werk zijn. om in het plasmaferese- heren P. De Cock, voor- Volgens berekeningen centrum te verblijven. De zitter BTC Aalst en W. moet een centrum als Me- huldiging van de 10.000e Gevaert donorbeheer te re elke week minimum 120 pljismagift te Mere valt Aalst. Voor één keer afnamen kunnen doen, toevallig juist samen met kwam er schuimwijn aan daar waar dit op het huidig de inhuldiging van een te pas en terwijl J. De ogenblik «slechts» onge- nieuw centrum in Brussel Jaegher zijn 93e zakje liet veer honderd bedraagt, dat voortaan zal gekend Bij het vaststellen van de voorwaarden voor inhuren van het gelijkvloers van een gebouw te Erembodegem, Dorpstraat 24 te behoeve van de stadsbibliotheek kwam het tot enige diskussie. Voorgesteld was te huren voor geïndexeerd 48.500 fr. per kwartaal en dit van jaar tot jaar. Op de vraag van Roger D'Hondt (SP) waarom er geen rekening werd gehouden met een alternatief stelde schepen Borms dat dit te klein was want dat er 262 m2 nodig waren. Het alternatief voldoet dus niet aan de normen. Schepen De Maght specifieerde dat geopteerd werd voor een verhuring van onbeperkte duur met mogelijkheid tot opzeggen ieder jaar mits een vooropzeg van zes maand. Op de vraag van D'Hpndt of een ander alternatief niet goedkoper zou uitvallen werd tot veler verbazing door schepen Borms geantwoord dat het gebouw er nog moet komen. Momenteel is er nog niets tenzij de grond. Eigenlijk is het zo dat de eigenaar er zich van wilde vergewissen of de stad zijn gelijkvloers zou willen huren eens dat het gerealiseerd zou zijn. - De Beschuttende werkplaatsen betalen aan de stad voor huur van een stadseigendom per jaar 270.000 fr. en dit voor de periode van 1.1.1989 tot 31.12.1990. - Stadsgronden aan de Aelbrechtlaan worden geruild met OCMW-gronden aan de Zandberg. Het stadseigendom is zowat 2.76 ha groot en dat van het OCMW 3,32 ha. Aangezien beide stukken een zelfde waarde hebben gebeurt de ruiling zonder enige opleg van een der partijen. - Voor de stadsschool aan de Zijpstraat te Hofstade werd voorgesteld in onderhande overeenkomst een keukenuitrusting aan te kopen. Een spoeltafel in inox, een elektrisch fornuis met oven, een dampkap, een friteuse en een koelkast. Dit punt werd in vorige zitting reeds verdaagd en werd weer duchtig besproken. Het gaat dan ook om een uitgave van 300.000 fr. Gracienne Van Nieuwenborgh (SP) toekomstig schepen van onderwijs, zou zeer gelukkig zijn moesten alle scholen over dergelijke apparatuur kunnen beschik ken. Dit punt zal de SP echter niet goedkeuren omdat in de Hofstaadse school NIET gekookt wordt. Er werd trouwens slechts een opwarmkeuken gevraagd en men stelt nu semi-professionele akkomodatie voor. «In andere scholen (Herder- sem) wordt WEL gekookt doch daar is geen valabele keuken. Gracienne hekelt het feit dat dergelijke situaties er op wijzen dat er echt géén planning is. Daarenboven impliceert dergelijke keukenuitrusting vakkundig personeel. Maar volgens schepen De Maght heeft Hofstade samen met Gijzegem wel nood aan dergelijke akkomodatie en in Herdersem zou er wel een keuken zijn maar 'dan op de Kouterbaan. Waarom wordt die niet gebruikt? Schepen Borms geeft toe dat men oorspronkelijk alleen iets vroeg om iets te kunnen opwarmen. In de kommissie was men echter van oordeel dat men beter zou zijn met semi- professioneel materiaal. Dat zou desnoods kunnen ingeschakeld worden om andere scholen te bedienen in noodgevallen. Dat er geen planning zou bestaan wil de schepen niet gezegd hebben. De planning is er met de inspektie en met de direkties. Edgard Hooghuys legt de vinger op de wonde als hij stelt dat deze apparatuur zou aangekocht worden voor koken maar dan niet voor de leerlingen. Wel voor eetfestijnen «en zo». Hij wil wel eens laten natrekken of scholen de passende lokalen zijn voor het organiseren van alle mogelijke «eetfestijnen», «etentjes» of «etentjes uit». Burgemeester De Kerpel zegt dat dit punt verleden zitting werd afgevoerd van de agenda doch dat besprekingen achteraf zouden hebben uitgewezen dat dergelijke apparatuur wel nodig is. «Dat die ook wel zou kunnen dienen voor etentjes moet er ons niet toe brengen het kind met het badwater weg te gieten». Als deze apparatuur gebruikt wordt voor niet-schoolse aktiviteiten dan moet er alleszins een huurprijs worden voor gevraagd, zegt Willy Van Mossevelde. «Dergelijk reglement bestaat» riposteert schepen De Maght. Bij de stemming stemt de SP tegen en onthoudt Dolores Baita zich. - Het aangepast ontwerp en de geaktualiseerde raming van de kleuterschool aan de Oude Gentbaan wordt goedgestemd. De aanbesteding zal plaats hebben op 27 december aanstaande in de voormiddag in het lokaal aan de Kapellestraat. - Er komen overdekte fietsstallingen (5 prefabstrukturen) goed voor 552.000 fr. in de school te Gijzegem aan de Damkouter, te Hofstade aan de Zijpstraat en te Moorsel aan de Tinnenhoek. zijn onder de initialen CAF, of beter de Centrale Afdeling Fractionatie. In dit centrum zullen in de toekomst alle plasma's van België verwerkt worden tot wat men in dokterster men noemt «stabiele ele menten» die telkens naar de verschillende plasmafe- resecentra terugkeren. Het is dus in feite een plaats waar een zekere conservatiebewerking ge schiedt. Erpe-Mere blijft echter te Mere een renderende een van de belangrijkste zaak worden zodat nog donorposten van het meer hulp kan geboden bloedtransfusiecentrum worden en dat men bijge- Aalst en mits enige supple- volg ook nog meer levens mentaire impulsen moet kan redden, het plasmaferesecentrum jv Vrijdag 9 december te 20 u. organiseert de Vlaamse Bonsaivereniging, afdeling Dender, haar laatste bij eenkomst van dit werk jaar. Deze avond gaat zoals ge woonlijk door in 't Apos telken, Apostelstraat 1, 9300 Aalst. Het onderwerp van deze avond is de esdoorn of Acer, toegelicht door een specialist-gastspreker. Tevens zal de mogelijk heid geboden worden ter plaatse speciale Acer-va- riëteiten aan te schaffen. Verder worden uw per soonlijke problemen met bonsai opgelost door een panel van deskundigen. Breng dus gerust uw pronk- of probleembomen mee! Het geheel wordt afgerond met een fantastische ein- dejaarstombola. Zoals altijd is de toegang gratis en ook niet-leden zijn van harte welkom. Plannen, peilingen en papier genoeg... Aalst. De Matotten laten zich niet onbetuigd (a) Op kerstdagnamiddag 25 december worden de deu ren van Jeugdhuis Terlin den geopend voor allen die liever niet alleen, maar samen met anderen kerst willen vieren. Iedereen is van harte welkom vanaf 14u30 tot ongeveer 19 u. Naast de traditionele pan- nekoek en koffie of pintje, aan ouderwets demokrati- sche prijzen, is er tijd voor een praatje en vooral de kans om wat amusement mee te pikken. Dit jaar ook weer is er een veelzij dig programma met hu mor, zang, muziek. Hoofdattraktie van de dag is de heer Dick René met papegaai Victor en Kake toe Tony! En natuurlijk «Kamiel Sergant» niet te vergeten! Wie er vorig jaar bij was zal ongetwijfeld ook dit jaar zeker van de partij willen zijn! De toe gang is geheel gratis: voor wie zelf moeilijk het 11 ma""en Twiekierni« hadden "vendoor nog wel even de lijd voor een Aahb AKV Zonder eir goge, 0eik Alfom Vereecke„ is er blijkbaar Jeugdhuis kan bereiken, gerust in (a) verzorgt ons Jeugdhuis fopje (a) een ophaaldienst. Liefst van tevoren een afspraak maken via De Schutter Ann, tel. 053-78.32.17 of De Baere Wim, tel. 053- 78.17.16, Haeck An, tel. 053-21.73.08 of bel naar het Jeugdhuis 053- 77.75.93 voor een veilige (gfatis) heen- en terugreis. U vindt het Jeugdhuis via de aarden oprit langs de Sylvain Van Der Gucht- laan (voor de kasteeloprit) zijstraat van de Boude- wijnlaan. Tot dan? Welkom. Op 24 december, na de nachtmis is er kerstrecep tie in Jeugdhuis Terlinden. Er zal wijn en cake opge diend worden. Op oudejaarsnacht is er terug de spetterende fuif in Jeugdhuis Terlinden. Het Jeugdhuis wordt geopend vanaf midder nacht en gaat door tot in de vroege uurtjes!!!

De Voorpost | 1988 | | pagina 5