SP-mandatarlssen voor volgende zes jaar Opwarmfomuis werd moderne keuken Joegoslavische zigeuners geklist de Moorselbaan 25 jaar «Klein Kollege» aan Belottersclub Sint-Antoniusparochie Aalst CNI-Aalst aan hervorming toe 6 - 9.12.1988 - De Voorpost ne keukei Wij slaai hebben e Aalst. De computer heeft zijn intrede gedaan bij ie belottersklub van de Sint Antoniusparochie (a) Voor de derde wedstrijd van het nieuwe belotsei- zoen in de Sint-Antonius parochie kwamen 63 kan didaten opdagen. Er wordt elke eerste zaterdag van de maand gespeeld en het seizoen eindigt op 3 juni met een dineetje en natuurlijk de prijsuitrei king. Iedereen kan aan deze be- lotwedstrijd deelnemen. Men betaalt per keer een inschrijvingsgeld van 40 fr. Wie een wedstrijd noodge dwongen moet missen kan het gemiddelde van het behaalde aantal punten bekomen, mits hij of zij het inschrijvingsgeld be taalt. Zo kan men zijn kansen op het eindklasse ment gaaf houden. Maar let op, men kan slechts twee keer per seizoen een beroep doen op deze tege moetkoming. Wie zes keer deelneemt aan de wed strijd komt in aanmerking voor het eindklassement waarvoor telkens weer mooie prijzen zijn voor zien. De data van de wed strijden die door de belot tersclub voor deze negen tiende editie worden voor zien zijn: 7 januari, 4 fe bruari, 4 maart, 1 april, 6 mei en 3 juni. Aanvang telkens om 20ul5 maar in schrijvingen vanaf 19 u. De wedstrijden hebben plaats in het Capucinetje, naast de parochiekerk. da Aalst. Belotten is een populair kaartspel in de hele streek (a) Het is inderdaad een krachten van de Moorsel- kwarteeuw geleden dat het baan werden overgeplaatst SMI de vlerken begon naar SMI-Esplanade en open te slaan buiten de van daar kwamen vier eigen vestiging aan de leerkrachten naar de Sint-Jozefskerk, Esplana- Moorselbaan. Onder hen deplein en Vrijheidstraat, de huidige direkteur Key- SMI-Moorselbaan werd de meulen. eerste vestiging buiten het Reeds in 1966 konden 18 moederhuis op de rechter- klassen, administratieve oever. ruimten en een eigentijdse De Sint-Aloysiusschool, turnzaal in gebruik wor- eens de school van Aalst den genomen en de school met het hoogst aantal leer- kreeg een totaal nieuwe lingen had inderdaad haar look. De school zat duide- deuren gesloten en het lijk in de lift en nam in SMI bracht de reddende 1970 ook de meisjesschool hand door de overname, aan de overkant van de De aftandse schoolgebou- Moorselbaan over. We- wen werden vervangen gens de bouwvallige staat door nieuwe klaslokalen van de klassen aldaar wa- en een nieuw speelplein en ren reeds eerder twee de school onderging een kleuter- en twee lagere komplete face-üft. De klassen van de meisjes- teleurgang van de Sint- school naar de nieuwe ge- Aloysiusschool was onder bouwen overgebracht, meer te wijten aan het niet SMI-Moorselbaan werd aanpassen aan de nieuwe dusdanig een gemengde mode en methodes en aan school, het gebrek van eigentijdse Momenteel is de school geworden didaktische dermate uitgegroeid dat ze middelen. bezet is en zelfs over Het kwam dan ook via eigen finalen beschikt, bemiddeling van de pas- Zondag wordt deze steile toor van Mijlbeek - Goet- opgang plechtig en daarna hals met superior De Wil- gemoedelijk gevierd, de tot een overeenkomst tot overname. Drie leer- Aalst. Op het 17e Volkskoncert dat in Hofstade werd georganizeerd, trad ook d jeugdkoor op. De Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia stond in voor de organisatie (a) Onder voorzitterschap van Marc Galle had op donderdag 1 december in het Volkshuis te Hofstade de Algemene Vergadering van SP-Groot-Aalst plaats. De namen van de voor te dragen schepenen, OCMW-voorzitter en - raadsleden werden ter goedkeuring voorgelegd. 342 SP-leden brachten hun stem uit en 321 ervan (94%) keurden onderstaand voorstel goed. Mandatarissen voor de komende bestuursperiode 1. Edgard Hooghuys, eerste schepen en schepen van openbare werken. 2. Gracienne Van Nieuwenborgh, schepen van kuituur en onderwijs. 3. Patrick De Smedt, schepen van sport, jeugd en vrije tijd. 4. Dirk De Meerleer, schepen van ruimtelijke ordening, leefmilieu en landbouw. 5. Eddy Dierickx, O.C.M.W. raadslid en voorzitter (volledig mandaat). 6. Daisy Van Gheit, O.C.M.W. raadslid (volledig mandaat). 7. Patrick Jacobs, volledig O.C.M.W. mandaat. 8. Yannick Van der Speeten, deeltijds O.C.M.W. mandaat. Zij wordt ook eerste opvolgster gedurende de eerste drie jaar van de drie voltijdse mandaten. 9. Albert Pieters, tweede opvolger voor de periode van de eerste drie voltijdse mandaten en eerste opvolger de laatste drie jaar voor de drie voltijdse en het op dat ogenblik ingenomen vierde mandaat. 10. Isidoor Pots, 11. Nicole Ringoir, 12. Christiane Tombeur en 13. Matthieu Saeys: 3* opvolgers te plaatsen naast een kandidaat individueel. 14. Gustaaf Lemaitre, 15. Rene Roelandt, 16. Palmyre Van Temsche en 17. Monique Van Laethem: 4" opvolgers te plaatsen naast een kandidaat individueel. 18. Freddi Pyck: 5* opvolger. LH Bij de Christelijke Mutua liteit Aalst waar zowat 100 personeelsleden werken zijn er eerlang 25 pen sioengerechtigd. Het ge schikte moment om nood zakelijke hervormingen in te voeren. Hervormingen zowel op het zuiver admi nistratieve als op het be stuurlijke vlak. Het arron dissement zal worden op gesplitst in vier adminis tratieve gewesten: 1. Aalst, 2. Denderleeuw- Lede-Erpe Mere, Haal- tert, 3. Geraardsbergen - Ninove en 4. Herzele - Zottegem - Sint Lievens Houtem. Deze centralisa tie werd een noodzaak waarbij evenwel geen kon- taktpunten zullen verdwij nen. Bovendien zal er meer tijd vrijkomen voor de informatieve opdrach ten vermits de nieuwe lo ketcomputers de materiële handelingen zullen ver eenvoudigen. Ook op het bestuurlijk vlak wordt hervormd. In elk van de tien fusiege meenten van het arrondis sement komt er een be stuurlijke CM-werking i.v.m. ziekteverzekering, aanvullende verzekering, dienstverlening en derge lijke meer. Dit om betere koördinatie tot stand te brengen tussen de diverse vormen van sociale en ge zondheidswerking waarbij speciale aandacht zal wor den besteed aan het vrij willigerswerk. LH Aalst. Nieuw Leven bracht het dossier Baekelandt voor het voetlicht (a) De hele Denderregio werd herhaaldelijk geteisterd door reeksen diefstallen allerhande. Er werd wel vermoed dat het om stelende Zigeuners ging doch dat kon voorlopig niet worden hard gemaakt. Inbraken te Erpe-Mere, Bambrugge, Nieuwerkerken, Zottegem en elders volgden zich op met de regelmaat van een klok. Deuren werden geforceerd, ruiten verbrijzeld, woningen doorzocht en wat niet te heet of te zwaar was meegenomen. Een nauwkeurig toekijkende eerste wachtmeester van de Biezondere Opsporingsbrigade Aalst ligt aan de basis van de aanhouding van twee Joegoslaven. Toen eerste wachtmeester De Ridder in de vooravond te Erembodegem op de Ninoofsesteenweg aan het joggen was, merkte hij een verdacht voertuig op met Nederlandse nummerplaat. De BOB-er gebaarde van niets, liep gewoon verder om geen In vorig nummer meldden we uit de gemeenteraad reeds o.m. dat de stads school aan de Zijpstraat te Hofstade zou «gezegend» worden met een ultra-mo- deme keuken met alles derop en deran: elektrisch fornuis, dampkap, frigo, inox spoeltafel en doe maar verder. Zulks alhoe wel reeds ter zitting bleek dat de school alleen nood had aan eigen tuig om wat op te warmen. Er wordt in deze school inderdaad NIET gekookt. Tijdens de zitting werd wel geïnsinueerd dat deze infra- struktuur zou moeten die nen om eetfestijnen moge lijk te maken die met de schoolaktiviteiten niets te zien hebben. Het Hofctaads ouderkomi- tee heeft dit alles «met gemengde gevoelens» moeten vernemen. Voorzitter van het ouder- komitee Marcel D'Hoog- he zet zich echter af tegen deze «verzinsels». In de schoollokalen aan de Zijp straat worden geen buiten schoolse aktiviteiten als etentjes gepleegd. En met de nieuwe installatie is men evenmin zinnens zich daaraan te begeven. Het ouderkomitee, zeven tien jaar terug opgericht door Willy Malschaert, werkt samen met direktie en personeel voor de bloei van de school en heeft geen andee objektieven. Het leerlingenaantal kon trouwens reeds verdub beld worden. Dit o.m. door uitgeven van publika- ties, door Sint-Maartens feesten, door schoolbals, door kamavalfestiviteiten en door tentoonstellingen allerhande. Jaarlijks ka daardoor zowat 250.000 f a 300.000 fr. gespendeei worden aan de school vj de organisatie van boe derijklassen, zee-, bos- e sportklassen, aankoop va gymtruitjes en bestelle van een aantal abonnt menten op Zonnelam Dat allemaal zonder dat van ver of van bij keukei aktiviteiten bij te pas k« men. Wordt er al een eten geserveerd dan beurt dat door een tafë houder. «Het ouderkomitee vroe| iets om te kunnen opwar men. Het stadsbestuu schenkt ons in een mildi bui een moderne van 300.000 fr. die niet af doch alleszins niet om vraagd». Begrijpe kan. Aalst. Jean Louis, de auteur van de Oilstersen Diksjoneir (a) argwaan te wekken doch belde dadelijk even verder de rijkswacht te Aalst. Deze verwittigde de brigade Denderleeuw die ter plekke kwam en de door De Ridder gesignaleerde woning waarin de dieven via een stukgeslagen venster waren binnengedrongen omsingelden. Twee van de drie konden aangehouden worden. Nummer drie slaagde er echter nog in via een venster te ontsnappen. De twee aangehoudenen hebben Joegoslavische dokumenten, het zou gaan -althans in de veronderstelling dat de papieren echt zijn- om twee 21-jarigen: Islami Mevzi en Unetu Haldovic. Vlug kon worden uitgemaakt dat beide arrestanten heel wat inbraken en pogingen ertoe op hun kerfstok hebben. Ze werden ingerekend in de woning van de op dat moment afwezige Marc Van Mol, Ninoofsesteenweg 115 te Erembodegem. LH Duivensport. Enkele Baardegemse liefhebbers tijdens hun wekelijkse bijeenkomst a Aalst. Het zangkoor «Renaat Van Daele» vierde Sint-Cecilia in het lokaal (a) Op zondag 11 december viert de afdeling van het Sint- Maartensinstituut aan de Moorselbaan haar 25-jarig bestaan o.m. met een eucharistieviering in de O.L.- Vrouwkerk opgeluisterd door leerlingen en door het parochiaal zangkoor, door een receptie voor de hele schoolbevolking waarna een banket.

De Voorpost | 1988 | | pagina 6