«Die Fledermaus» te Aalst niet op 18.12 maar wel op 30.12.1988 14 - 16.12.1988 - De Voorpost Aalst Praags Operetten Theater Schouwburg, zondag 18 dec. 20 u. Zoals vele Europese kultuursteden, beschikt Praag - met het Praagse operettentheater - over een van de meest vooraan staande theaters met een volledig creatief repertoire op het gebied van operette en musical. Organisatie: C.C. Ter Dilft Toegangsprijs: 900 fr. Kerstkoncert Schouwburg, vrijdag 23 dec., 20 u. Stedelijke Academie voor muziek, ballet en toneel Programma: «'t is Stille...» een poëtische evocatie rond het kerstgebeuren door het meisjeskoor Laetare en de Capella van de Stedelijke Muziekacademie. Informatie: 053-21.38.85 f De week In De Werf Vrijdag 9 dec. 9u30-16u30 verg. Centrum Andragogiek. Zaterdag 10 dec. 20 u. schouwburg, Tejater 80, Verkeerd - Martin Sherman Zondag 11 dec. 20 u. schouwburg Tejater 80 - Verkeerd - Aalst. Zonden hen zouden de Voortkapoenen allicht nog niet zo ver gevoraera zijn aj Martin Sherman Maandag 12 dec., 20 u. schouwburg, Tejater 80 - Verkeerd - Martin Sherman woensdag 14 dec. 20 u., schouwburg Jeugd Muziek - concert vrijdag 16 dec. 9-23 u. schouwburg. Verkiezing Sportlaureaat Stad Aalst. zaterdag 17 dec. 20 u. schouwburg - Frans Liszt Kamerorkest zaterdag 17 dece. 21 u. verg. 1 2, Crazy Boll Jazz Club zaterdag 17 dec., 20 u. - theaterzaal 't Land van Riem zondag 18 dec., 20 u. - schouwburg - Die Fledermaus - Operettentheater Praag zondag 18 dec., 20 u. theaterzaal 't Land van Riem maandag 19 dec., 20 u. theaterzaal 't Land van Riem Tentoonstellingen Van 15 december tot 15 januari: Luc De Block in Art Gallery Phidias, Alfred Nichelstraat 6, Aalst. Van 16 tot 18 december: Ikonen in St. Jozefscollege, Pontstraat 11Aalst. Tot 18 december: Agnes Van Ransbeeck (bronzen) in 't Kapittel, Priester Daensplein 2, Aalst. Tot 23 december: Jef Michiels (grafisch werk) in den Ooievaar, Hopmarkt 9, Aalst. Tot 31 december: Laurent Reypens (schilderijen) in Galery Muylaert-Hofman, Nieuwstraat 36, Aalst. Van 17 december tot 1 januari: Octavus Willems (schilde rijen) in het Belfort, Aalst. Tot 15 januari: retrospektieve Galerij Pieter Coecke in De Werf, Aalst. Van 16 december tot 19 januari: Lucie Brulin (schilderijen) en Simonne Reynders (keramiek) in het Vredeshuis, Esplanadestraat 8, Aalst. Tot 8 januari: Stefaan Van der Haegen in Netwerk, De Ridderstraat 28, Aalst. Tot 15 februari: «Rond de jaren 60» (17 kunstenaars) in Galery Cotthem, Molenstraat 28b, Aalst. In Galerie Van de Velde, Tragel 7: tentoonstelling van schilderijen door Burgrave. Open van donderdag tot en met zondag van 14 tot 18 uur en op afspraak, tot 15 januari via 053-78.75.47 of 70.04.65. In Art Gallery Phydias, Alfred Nlchelsstraat 8-12, van maandag tot zaterdag telkens van 14 tot 18 uur: van 3 februari tot 5 maart werk van Willy Van Sompel en van 17 maart tot 23 april werk van André Van Schuylenbergh. In het atelier van Liliane De Smet, Hoogstraat 11Aalst tijdens de maand december, elke dag van 10 tot 20 uur, tijdens de weekends op afspraak tel. 053-21.05.69: ten toonstelling eigen werk. Hedendaagse gebruikskeramiek: eindejaarsopendeurda- gen in «Den Stenen Pot», Montstraat 17, 9300 Aalst, tel. 053-77.42.27 op vrijdag 16, zaterdag 17 en zondag 18 Wlecember van 10 tot 19 uur. «Den Stenen Pot» is steeds toegankelijk op maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 10 tot 18 uur, ook op afspraak). Oud Zuiders Aardewerk: eindejaarsopendeurdagen op 16, 17 en 18 december van 10 tot 19 uur, in «Paises», Blektestraat 140, Hofstade, tel. 053-78.87.40. «Paises» is steeds toegankelijk op vrijdag, zaterdag en maandag van 10 tot 19 uur, ook op afspraak. Aalst. De Toerebiejoekes gaan op de play-backtoer, een jaarlijkse bezigheid (a) Aalst. De Zieke Zjieratten nemen de tijd om de dorst te lessen (a) Erembodegem Volksdansgroep Ullenspleghel Aktiviteiten: iedere vrijdag van 20 tot 22 uur in De Klup, Zonnestraat, Aalst. Voor informatie i.v.m. de groepsaktivitei- ten: Jos De Sloover, Alfons Van de Maelestraat 60, Erembo degem. KWB-belotavond Zaterdag 17 december te 19.30 u in de Krypte. KVLV-kerstfeest Zondag 18 december te 14.30 u in het parochiehuis. Op het programma: het welkom van de voorzitster, gebed en bezin- ningswoord door de proost, koffie, ontspanning, mededelin gen en etentje. Aan iedereen wordt een fijne attentie aangebo den. Als slot: een hedendaags kerstverhaal dat tot mediteren aanzet. Deelname: 200 fr. KA V-hobbynamiddag Maandag 19 december te 13.30 u in de bovenzaal van het parochiehuis. Al-Anon Voor familie en naastbestaanden van drankzuchtigen. Sa menkomst dinsdag 20 december te 20 uur in het parochiehuis (wachtzaal). Kontaktadres: Postbus 44, 9440 Erembodegem. AA-groep «Om Mekaar» Vergadering groepsleden: woensdag 21 december te 20 uur in het parochiehuis (bovenzaal). Vriendenkring SK Erembodegem nodigt uit Drie Koningenavond verkleed of niet verkleed wordt gevierd met superlight T-Dansant op vrijdag 6 januari 1989 in zaal Gerstenhof, Gerstenstraat, Erembodegem, start 19 uur. Discoshow met DJ Mark Van den Steen. Inkom 50 fr. Herdersem KAJ kerstfestijn A.s. zondag 18 december vanaf 19 u groot kerstfestijn in het parochiaal centrum. Kip met frieten. 150 fr. Kerstkoncert Op vrijdag 23 december kerstkoncert door Kon. Harmonie en Hardingkoor in het parochiaal centrum te 20 u. Toegang gratis. Naar de mlddemachtmis «Kunt u me de weg naar Bethlehem tonen?». Met die vraag als kersttema komen we op zaterdag 24 december rond 11 uur, samen aan één van de vier kerststallen, die we zelf hebben gebouwd: de kerststal van de catechesekringen voorbij de Grote Kapel, op de Grote Baan, aan de woning van Lieve Hutsebaut; de kerststal van de Nieuwe Wijk, aan het huis van Karei Vlieghe, in de Witgerstraat 35; de kerststal van de chiro, op de Grote Baan, aan het begin van de Aartstraat en de kerststal van de KSA in de Broekstraat. De mensen uit de buurt zullen graag aansluiten bij één van die groepen. We luisteren naar een korte kersttekst en gaan op tocht naar de kerk en zingen onderweg kerstliederen. We vieren samen de middernachtmis, te 11.30 uur. Ze werd speciaal en grondig voorbereid door onze catechesekringen en het Hardingkoor. Nadien nemen we deel aan de kerstreceptie voor heel de parochie, in vriendschap en kerstvrede. We doen mee aan échte buurtwerking, vieren Kerstzondag als Gezinsdag en dan wordt Kerstmis 1988 een onvergetelijk feest van vrede. Voetbal thuis Zaterdag 17 december 10.00 u: preminiemen SK-R. Wetteren 13.30 u: miniemen SK-Boonwijk Zondag 18 december 10.00 u: reserven SK A-Oudegem. Hofstade Inspraakvergadering Hofstadenaars konden deze week hun hart luchten in verband met de viervaksweg op het Hofstaads grondgebied tussen de grens met Aalst enerzijds en Gijzegem anderzijds. Een viervaksweg die wel eens «dodenweg» wordt genoemd. Vermits deze expressweg langs beide zijden uitmondt in een flessehals wordt er zo snel mogelijk gereden om eerst in de vernauwde weg te kunnen duiken. Deze in de zeventiger jaren MOOTSGl aangelegde viervaksweg vormde een duidelijke ontlasting voor doorgaand verkeer dat het dorpscentrum links (of rechts) kon laten liggen. Maar anderzijds kwamen fietsers er in de kou want voor het fietspad bleef slechts een smal strookje over. Door aanleg van deze weg werd een gedeelte van Hofstade van het centrum afgesneden zodat heel wat straten de expressweg moeten kruisen met alle gevolgen vandien. Ongevallen bleven dan ook niet uit. Vooral na aanleg van het verbindingsstuk met de Aalsterse ring en de Dendermondse- steenweg. Het kruispunt met de Terbekenstraat werd een heus zwart punt. Dat blijkt overduidelijk uit de statistieken in verband met de ongevallen. Klachten van bewoners en vragen van politici werden dan ook schering en inslag. Een halve afsluiting met betonstootblokken vormt dan ook een voorlopige maatregel. De doortrekking Aalst-Dendermonde is voorzien voor begin der jaren negentig. In afwachting zit Hofstade opgescheept met een drie km lange racebaan. Een aktiekomitee luistert naar de wensen en suggesties in het oud gemeentehuis. Resultaten hiervan volgende week. Meldert Kunstkoncert Op zondag 18 december organiseert de Kultuurraad Hekel- gem een kunstkoncert in de Sint-Michielskerk met voordracht, solozang, vokaal duo, koorzang, fluit en orgel. Gregoriaanse en werken van eigen bodem. Toegang gratis. Kookles De door KVLV geplande kookles op 21 december wordt verdaagd naar 28 december wegens ziekte van de les- geefster. Aalst. Vrouwelijke leden van de Lodderoeigen maken zich klaar om in de werkhalle een handje toe te steken aan de opbouw van de wagen (a) Kerstfeest Morgen zaterdag 17 december te 18.45 u na de avondmis KAV-kerstfeest rond het thema «Kerstfeest, Vredefeest» met mw. B. Staelens. Liederen en kerstboom met voor ieder een geschenkje. Op dinsdag 27 december kerstfeest van KBG. Te 15 u mis voor afgestorven leden en te 16 u kerstfeest in de gewone zaal. Naar Lourdes Met pater Edgard per vliegtuig naar Lourdes van 17 tot 24 juli. Info bij pater Edgard. Baardegem In tegenstelling tot wat we vorige week in ons week blad uitgebreid berichtten, wordt op zondag 18 de cember niet de operette van Johann Strauss jr. op gevoerd. Het Praags Operettenthea ter dat voor twee voorstel lingen naar ons land dien de te komen, kan dan ech ter niet weg uit Tsjechoslo- vakije, zodat zowel de uit voering te Aalst als deze te Antwerpen moesten gean nuleerd worden. Toch konden de program- matoren van het Kuituur centrum De Werf het ge zelschap naar Aalst krij gen maar dan wel op vrij dag 30 december. Alle reeds verkochte kaarten blijven natuurlijk geldig voor deze nieuwe datum! L. Tegen motorcross op Meysberg Het Aalsters schepenkollege is tegen de motorcross op de Baardegemse Meysberg die ze blijven aanzien als nefast voor het leefmilieu. Het formuleerde reeds herhaaldelijk negatieve adviezen bij aanvragen van dergelijke cross aldaar en deed dit andermaal bij een hernieuwde vraag van de BVM. Op 31 oktober werden twee motorcrosssen aldaar aangevraagd. Eén in april en één in oktober en zulks voor een periode van 5 jaar. De BVM stelde dat van 1973 tot 1986 er steeds motorcrossen mocht plaatshebben (één per jaar dan) en dat op 21 april 1987 toelating werd verleend door het ministerie voor twee ritten inklusief de nodige oefenritten in 1987. De Konsultatieve Kommissie voor Motorsport moet nu echter afrekenen met andermaal een negatief advies van het sche- penkoilege dat er op wijst dat het circuit gelegen is in een landschappelijk waardevol landbouwgebied en in een natuur gebied. Daarenboven is het circuit gelegen op minder dan 500 m van een bebouwde kom in de Huizekensstraat te Meldert. Daarenboven werd erop gewezen dat het circuit zich bevindt In de buurt van een bij koninklijk besluit geklasseerd land schap Kravaal. Aalst. Jeugdhuis De Klup organizeerde een eetfestijn dat velen kan bekoren (a) Aalst. De voorzitter van Eirg heeft de glimlach van de tevredenheid (a) Aalst. De Bond van Grote en Jonge Gezinnen organizeerde een avondje met als tema ben ik een goede gastvrouw?». Dit keer werd geleerd hoe men lekkere desserts moet maken (a) Aalst. A KV Zonder eir Goget Oeik pakte uit met een steakfestijn (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 14