Katrien De Bondt uit Beveren, verrassend derdeop de Europesekampioenschappen K. A.V. Dendermonde is leider maar Ertvelde en Aalter liggen op de loer Op Aalter willen we winnen! S.K. Lebbeke zoekt nieuwe voorzitter - Hugo De Schrijver (K.A.V.D.): Hij Mijft heLtöchjDiaar dfl£U, M.Yerheke felseleKAVD 1-4. Hel derde is in de maak. Doelman Van Gheem komt te laat KARATE VOETBAL BADMINTON De storm is een beetje geluwd bij S.K. Lebbeke. Deze week had er een vergadering plaats die door voorzitter Eric Buytaert werd geleid. De h. Buytaert blijft bij zijn besluit en stapt op als president van de eerste provincialer. Wel zal hij de lopende"zaken afhandelen. De zes overblij vende bestuursleden kijken nu uit naar mensen die tot de klub willen toetreden en een funktie waarnemen. Alfons De Eerlanger blijft, zoals eerder gemeld het sportieve bewind voeren. Hij had na een ruzie met de vooratter zijn ontslag aangekondigd, maar kwam terug op zijn besluit door toedoen van een aantal bestuursleden en vooral van de spelers die hem bezochten om als trainer de klub te blijven leiden. De rel binnen S.K. Lebbeke kwam er eigenlijk geheel onverwacht. Op sportief vlak maakte de eersteproovincia- ler de laatste weken een goede beurt en heeft na een minder rooskleurige start een middenmootpositie ver worven. Wanneer we even terugblikken in het verleden blijkt dat de Konkelgoedploeg al meermaals gekonfronteerd werd met problemen. Trainers zijn er nooit lang aan het bewind gebleven. Twee jaar geleden rees binnen het bestuur een konflikt en werd het lokaal opgezegd. Sindsdien heeft Lebbeke officieel geen «thuishaven». Een paar maanden terug legde Richard Van Der Straeten er als sekretaris het blijltje bij neer. Eigenlijk heeft Lebbeke nooit een lange periode gekend van peis en vree. Noch op administratief, noch op sportief vlak. Meer dan ooit heeft de Konkelgoed ploeg nood aan stabiliteit. E.G. De Voorpost - 16.12.1988 - 17 Door het verlies van Eendracht Aalter is K.A.V. Dender monde leider geworden in eerste provinciale. Nu zondag staan de beide elftallen tegenover mekaar. Aalter geniet van het thuisvoordeel maar of dat voldoende zal zijn om een krachtig K.A.V.D. op afstand te houden, is een ander paar mouwen. Uit de resultaten van de voorbije weken blijkt duidelijk dat het Dendermondse team in topkonditie is. Vorige zondag kwam paarsblauw in Melsele lilefst vier keer tot scoren. Toch beseft men in Dendermondse voetbalkringen dat er in Aalter harder zal moeten geknokt worden. We onderschatten Aalter niet. maar toch willen we de twee punten, zegt Hugo De Schrijver. Aalter kregen wc reeds op bezoek. We weten dus met wie we te maken hebben. Ik meen dat we thans beter gewapend zijn dan bij de heenmatch. We zijn beter op mekaar ingespeeld en iedereen is beschikbaar. Dat we dc laatste tijd betere resultaten halen heeft te maken met het feit dat we een hechter blok vormen. Ten opzichte van vorig jaar onderging K.A.V.D. een hele gedaanteverwis seling. Het scheen snel allemaal te klikken maar toen een aantal spelers onbeschikbaar geraakten, hebben we een minder gunstige periode doorgemaakt. Gelukkig heeft dat niet veel invloed gehad op de resultaten. Ook dat is weer het verschil met vorig seizoen, toen we punten verloren en een onoverbrugbare achterstand opliepen. Wanneer we nu een analyse maken kunnen we besluiten dat we twee punten méér konden gehad hebben. We zijn in deze kompetitie nog maar één keer de boot ingegaan. Dat was in Ertvelde. We hadden toen een offday en verloren terecht. Tegen Geraardsbergen en Lebbeke konden we een punt méér sprokkelen. In feite hebben we die minder goede periode zonder al te veel kleerscheuren overbrugd en dat is niet onbelangrijk. Ik meen dat we door het aanwerven van Mare De Kunder produktiever geworden zijn. Dat komt doordat we nu beschikken over spitsen met uiteenlopende eigenschappen. Mare De Kunder laat de indruk wat aan de trage kant te zijn, maar hij heeft het voordeel dat hij dc bal degelijk kan behandelen en sterk is in de lucht. Dirk Van Nieuwenhuyse is iemand die je in de kicks of verboden stoten op de onderste ledematen. Het waren toen ook moeilijke ogenblikken voor de Beve- rense karateka en de raadge vingen van trainer-coach Mark D'Hondt, voorkwamen het ergste. Een uitstekende Katrien De Bondt liet zich trouwens niet intimideren en skoorde regelmatig een punt. Juist voldoende ook voor de winst en met 6-5 werd de Nederlandse tenslotte versla gen. In de halve finale tegen de Duitse Kucher, zou Ka trien De Bondt nog zelden haar gewoon niveau bereiken. De Nederlandse Iow-kicks waren blijkbaar nog niet vol doende verteerd en daarvan, maakte de Duitse handig ge bruik om het voordeel te ver werven. Een nochtans moedi ge Katrien De Bondt kon te gen de lokale vechtmachine ook maar weinig inbrengen en het 5-1 verlies, werd toen als logisch beschouwd. Nadien won de Duitse Kucher echter de finale en dat betekende voor Katrien De Bondt van Kontakt Karateklub Beveren, de winst van de bronzen me daille. In de reeks der heren Melsele - KAVD: 1-4 K.A.V. Dendermonde boekt de jongste weken opmerkelij ke resultaten. Op het veld van Melsele bleef paarsblauw doorlopend meester van de situatie, demonstreerde een vaardig overwicht en verzil verde vier doelkansen. Met een 1-2 voorsprong bij de rust kon K.A.V.D. zich geen be tere uitgangspositie dromen. Niettemin was er kort na de hervatting een briljante tus senkomst van doelman Peter Laureys nodig om de thuis ploeg van de gelijkmaker te houden. Voor de rest werden we geen enkele keer in verlegen heid gebracht, zegt klubsekre- taris Fernand Van Den Bergh. Na vijf minuten dwon gen we :eds een doelpunt af. Patrick De Ruyter devieerde een vrije trap in de verste hoek. Dat kon je een doel punt van achttien karaat noe men. Halfweg de eerste helft hebben we de gelijkmaker moeten toestaan. Niettemin bleven we uitgesproken de dominerende ploeg en dat overwicht zou zich met de rust in zicht vertalen in een tweede doelpunt waarvan Guy De Baere de auteur werd. Halfweg de tweede helft sla lomde Philip Segers doorheen de lokale defensie, schakelde een paar opponenten uit en besloot zijn rush met een der de doelpunt. Ik moet zeggen dat Philip een ruim aandeel heeft in de overwinning. Niet alleen omwille van een doel punt maar vooral door zijn optreden in de middenlinie van waaruit hij gul was in het uitdelen van gepaste voor zetten. Later in de tweede helft heeft oefenmeester Pfaff twee wis sels doorgevoerd. Alain Moens en Guy De Baere stonden hun plaats af aan Ma- nu De Coninck en Kambala. In de slotminuten zou laatst genoemde de basis leggen van het vierde doelpunt. Eerst lokte hij de lokale defensie in de val en centerde de bal vervolgens dwars over het veld waar Manu De Coninck, afgezonderd, tot scoren kon komen. Ik meen dat we globaal beke ken van een verdiende over winning mogen spreken. L)e cijfers zijn niet overtrokken. Voetbal. KAVD-er Van Nieuwenhuyse bleek de bes te speler in Melsele (Iv). Mits een beetje meeval kon de score nog hoger zijn opge lopen. Hoewel K.A.V. Dendermon de als geheel een gunstige indruk liet zijn er enkele voet ballers die toch wel een spe ciale vermelding verdienen. Dat was, zoals hoger al aange haald het geval voor Philip Segers maar ook voor Mare en Segers kan scoren (Iv). Voetbal. KAVD-trainer Toon Pfaff, kennelijk tevre den met het behaalde resul taat (Iv). De Kunder. De Nederlander kreeg het in Melsele overi gens zwaar te verduren. Hij werd enkele keren getorpe deerd maar dat belette hem niet om binnen de zone van de waarheid daadwerkelijk initiatieven te nemen en voor al in de lucht zijn kracht te doen gelden. Mare De Kun der geeft de indruk een «tra ge» te zijn. Tegenstrevers we ten achteraf te vertellen dat deze indruk niet overeen stemt met de werkelijkheid. De Kunder heeft zich overi gens al goed ingeburgerd bij K.A.V. Dendermonde. Op merkelijk was ook dat paars blauw weer op een sterke bank kon rekenen. Welke ploeg in eerste provinciale kan zich de weelde veroorlo ven om voetballers als Kam bala en De Coninck als «wis selmunt» achter de hand te houden. De kracht van K.A.V. Dendermonde, die nu de nieuwe leider geworden is in eerste provinciale, schuilt hem in het feit dat zijn kern minstens vijftien evenwaardi ge voetballers telt. E.G. Niet minder dan 17 landen waren er ingeschreven voor de Europese kampioenschap pen kickboksen in Duitsland. Onder de reglementen van de I.A.K.S.A. werden deze vori ge zaterdag in Karlsruhe be twist en bij het achttal van de Belgische ploeg, ook twee le den van de Kontakt Karate klub uit Beveren. Voor Mark D'Hondt is een nationale se- lektie nu ook al een traditie geworden en de aanduiding van de slechts 17-jarige Ka trien De Bondt, werd duide lijk ingegeven door het schit terend debuut op de Europe se kampioenschappen karate, onlangs in Italië. De jonge belofte uit Beveren heeft thans bij het kickboksen in Duitsland ook niet ongoo- cheld en ondanks de gevestig de reputatie van de konkur- rentie, werd het tenslotte nog een vrij verrassende en eer volle derde plaats. Het eerste gevecht tegen de oudere Pools uit Nederland, werd een bijzonder harde wed strijd. De beide meisjes wa ren eerder aan elkaar ge waagd en Katrien De Bondt, inkasseerde een aantal low- minder dan 69 kg., werd Mark D'Hondt als de algeme ne favoriet aangewezen. Deze was nu ook bijzonder gemoti veerd door de nipte nederlaag in Italië en op het Duitse grondgebied, is het opnieuw op een ontgoocheling uitge draaid. De leermeester van de Beverense Karateklub, werd er het slachtoffer van de op het laatste uur gewijzigde reglementen. Onvoorstelbaar zelfs voor kampioenschappen op Europees nivau en het Bel gische protest, werd nadien afgewezen. Toch begin het al lemaal beloftevol voor Mark D'Hondt. Tegen de Schot Dollet werd meestal het ini tiatief genomen en met vlotte kombinaties, werden ook de eerste punten geskoord. Het overwicht van Mark D'Hondt was trouwens duidelijk en een onwetendheid over de duur- tijd van de wedstrijd, zou de Waaslander nog fataal wor den. Vooral ook omdat een fysiek sterke Mark D'Hondt naar het méér defensieve overschakelde en de Schot Dollet, de onverwachtse aan- valsmogelijkheden ook on middellijk waarnam. Volgens de gewone normen werd het resultaat dan ook voortijdig aangekondigd en voor Mark D'Hondt, werd het de uit schakeling met een miniem puntenverschil. De ontgoo cheling en het ongenoegen bij de Wase karateka was dan ook begrijpelijk en een po diumplaats op de Europese kampioenschappen, meteen verkeken. Op dat peil blijft Mark D'Hondt echter een vaste waarde en als de jongste en onaangename gebeurtenis sen tot een zwakke herinne ring zijn vervaagd, worden het weer betere tijden voor de leermeester van de Kontakt Karakteklub uit Beveren... Roger Van Laere Buggenhout. Mcdc-oprichier van Danlie Jos Verbeke was met zijn 42 levensjaren de figuur op het tomooi van Buggenhout, afgelo pen weekend Met volledige inzet speelde Ver beke twee van de drie finales in de B-reeks. En twee finales die hij bovendien ook won. Met Guido Geraerts (Merchtem) won Verbe ke de dubbel met 15-7 en 15-12 van Coppens-De Gussem (Flying Shuttles) en met Vivianne Fret (Amateurs), zijn vaste gemengd partner, won hij de zeer zware finale in drie sets van Boeykens- Kahn (Dijlcvallei). Voor Patrick Coppens (Flying Shuttles) was dit een zwaar tor nooi. In halve finale enkel B2 moest hij een zware partij spelen tegen Ronald Verheyden (Bug genhout) om in finale de ijzerster- ke Jan De Kinder (Buggenhout) te ontmoeten. Door vooral dc shuttle steeds ach teraan te houden voorkwam Cop pens dat De Kinder zijn ongeloof lijke harde smashes veel kon ge bruiken. Coppens lukte in zijn opzet en won met 5-15,15-9 en 15- 7. Bij de dames won Lisette Van Hcesbeke (Flying Shuttles) haar poule. Tweede werd Karine Ver hulst (Poona '88). In de heren BI finale speelde de pas dit seizoen BI geworden Alain Verdicht (Poona '81) een knappe partij tegen de meer ervaren Gui do Geraerts (Merchtem). Ge raerts won met 15-7, 7-15 en 15- Bij de dames twee poules. In de finale tussen de poulewinnaars won Martine Verhellen (Flying Shuttles) met 11-3 en 11-4 van Nadia Tecqmenne (Buggenhout). Tot slot wonnen Verhellen-Brisau Ann (Flying Shuttles) de poulefi nale bij de dames van clubgenoten Van Heesbekc-Brisau Els in drie Freddy Convents (Shuttle Boom) die vorig seizoen Pierre De Rid der (Buggenhout) ervan weer hield om B2 te worden, door op Drive de finale enkel te winnen, won ook deze keer verrassend dc finale van Danny Smet (Buggen hout met 15-8, 13-15 en 15-9. Even had Hilde Dc Brenne (Flying Shuttles) problemen met Carine Parmentier (Brasschaat) maar de lange De Brenne won, met 12-9 en 11-3. In de heren dubbel Cl speelden Uyttersprot-De Ridder (Buggen hout) en De Lancker-Temmer- man (Ucon) de mooiste en span nendste finale van het ganse tornooi. Vooral voor Luc Uyttersprot was deze finale zeer belangrijk. Na zijn provinciale titel heren enkel moet Uyttersprot nog twee dub bels winnen om B2 te zijn. De lokale ploeg ging er dus hard tegenaan en won heel nipt met 15- 5,9-15 en 18-17. Ook bij de dames een driesetter. Gevechtssporten. Katrien De Bondt van Kontakt-Karate- Daar wonnen Van Der Wegen- klub Beveren werd derde op het Europees kampioenschap Hsyen (Duuburg) met 9-15,15-10 in Duitslaml (rvl). en 15-6 van De Brenne-Mannaert (Flying Shuttles-Drive). Traditioneel wonnen De Lancker- Van Doorne (Ucon) de gemengd- finale. Zij wonnen met 15-10, 10-15 en 15-5 van clubgenoot Mario Tem merman met Van Der Wegen (Duisburg). In de finale bij de heren C2 speel den Stefaan Inslegers (Merchtem) en Stan Brijs (Opwijk) de Bra bantse derby. Voor Brijs volstond een finale plaats om Cl te worden. Wie echter had gedacht dat Brijs de finale cadeau zou doen aan Insle gers had het mis voor. Toch won Inslegers deze mooie finale met 15-10 en 18-17 en is dus ook Cl. Pech voor Ilse Pauwels (Plumula) die het ongeldige enkel won met 11-6 en 11-1 van Nadine Dobbela- re (De Lieve). Een Gents onderonsje in de finale heren dubbel tussen Van Auden- haege-Van der Stricht (Latem) en Denecke-Smissaert (Pluimpluk- kers). Drie sets hadden de Latemnaars nodig om met 15-12, 9-15 en 15-7 te winnen. Zeker zo spannend was de finale bij de dames die werd gewonnen door Schoups-Plas (Merchtem) met 15-12,8-15 en 15-12 van Wau- ters-Van Den Bossche (De Lieve). Smissaert-Dubois (Pluimpluk- kers) wonnen vlot het gemengd met 15-6 en 15-3 van Praet-Glynis (De Lieve).

De Voorpost | 1988 | | pagina 17