in slotkwartier dichtbij de zege De Wachter op de valreep! Beveren Loon voor hard zwoegen Eetfestijn van supportersklub «Eendracht Vooruit» $1 In memoriam Pros Van der Veken E. Aalst Leuven niet onderschatten 18 - 16.12.1988 - De Voorpost VOETBAL Beveren - Antwerp 1-1 Ook tegen Antwerp beeft SR Beveren in een sterke tweede helft bet doelpunt achterstand bij rust kunnen wegwerken. Eric Viscaal zorgde voor ge- rechtigheid rond het uur en ook nadien bleef Beveren de betere ploeg en het was doel man Svilar die de Waaslan- ders van een verdiende zege hield. Beveren stond wat wankel op de Freethiel. Buyens, griepe rig, en Van Britsom, na een ultieme test, liepen er in geel en blauw toch bij. Het was Antwerp dat via de flanken de eerste aanvallen opzette en doelman Rosez kon bijna on middellijk aan het werk. De bezoekers lieten trouwens Be veren weinig ruimte en het middenveld kwam ook bijna volledig in handen van Van Rooij en Lehnhoff. Antwerp kreeg kansen maar Beveren bleef overeind. Tot wanneer Danny Pfaff een hard schot van Schrooten met het been uit de baan van doel man Rosez zette. Beveren herzette zich traag van de op doffer en pas naar het eind van de eerste periode toe was ook de thuisploeg nog eens gevaarlijk. Het was tweemaal Pfaff die zijn ploegmaats op het goede spoor duwde maar de afwerking mislukte. De 9.000 toeschouwers op Freethiel hadden niet echt ge noten van die gesloten eerste helft maar de tweede vijfen veertig minuten zou veel goedmaken. Onmiddellijk na de pauze trapte Van der Hey- den net iets te hoog voor het hoofd van Marek Kusto en nog voor het uur liep Vander- veeren tegen een tweede gele kaart aan na een nieuwe over treding op Viscaal. Antwerp stond met tien maar dat leek aanvankelijk geen handikap. Antwerp bleef trouwens het gevaarlijkst langs de flanken maar de afwerking was ner gens. De Antwerpsupporters vroegen steeds nadrukkelij ker naar Dirk Goossens. Pre cies in die periode kreeg Be veren, opnieuw op aanzet van aanvoerder Pfaff, nieuw elan. Langs Maes en Pfaff kwam de bal bij Viscaal die van dichtbij de bal makkelijk over de doellijn in de netten trapte. Het was weer feest op Freet hiel en Beveren wou nu weer meer. Wilskrachtig gingen de geelblauwen in de aanval maar Svilar bleef overeind. Het 1-1 gelijkspel mag trou wens als rechtvaardig be schouwd worden. Beveren bewees op het goede spoor te zitten en de Waaslanders moeten dat zondag op Ware- gem ook kunnen bevestigen. Hugo Aerts Beveren-Antwerp 7-7. Viscaal heeft eindelijk verdiend gescoord (dw). St-Niklaas - A.C. Bergen 1 - 0 E. Aalst heeft nog hard moe ten zwoegen om P. Eisden van volle winst te houden. De thuisploeg etaleerde geduren de de eerste helft een uitge sproken betere helft. Aan de basis van het doorlopend overwicht lag ontegenspreke lijk het duo Moortgat-Lim- pens dat meester was op het middenveld, een sektor waar de Limburgers tijdens de eer ste periode duidelijk tekort schoten. Dat tijdens de eerste helft slechts een keer ge scoord werd, en dan nog via een afstandsschot van Moort- gat, ligt aan het feit dat de aanvallers van Aalst bij de luchtduels te licht uitvielen. Langs de andere kant moet leeuw zette tot overmaat van Zo diende gewacht tot in de ramp de rebound over. De 86' min. alvorens Dirk De gasten, die nu het noorden Wachter de score kon ope- volledig kwijt waren, riepen nen. Libero Nijs was nog alle hens aan dak en alle mid- maar eens mee opgerukt en delen waren goed genoeg om tikte door naar Joris Cornet, de Klaasjes-pletwals af te Deze bediende mooi Dirk De De Wachter vindt juiste stoppen. Ondanks de drie be- opening zoekende gele kaarten dienen Na de pauze kregen we dan we toch te zeggen dat de wed- het St-Niklaas te zien dat we strijd heel sportief gespeeld reeds heel dit seizoen kennen, werd door Bergen, wat toch Fris en vlot samenspel waarin ook mag vermeld worden van het de tegenstander ver- een ploeg die, net als alle Beveren-Antwerp 1-1. In de tweede helft speelde het jonge Beveren weer op hoog niveau en de bezoekende topploeg moest met hand en tand gaan verdedigen (dw). Op zaterdag 21 en zondag 22 jnuari gaat in de kantine van dc Zandberg het eerste groot steakfestijn door van supportersklub «Eendracht Vooruit». Heerlijke steaks (natuur, kampernoelies, peper en provenriaals) zijn verkrijgbaar tegen 300 fr., kindersteaks tegen 150 fr. Kaarten zijn te bekomen in het lokaal café Stad Gcraardsbcrgen, Stationsplein 1 te Aalst, tel. 053/77 41.00 en bij Jean-Marie Heyman, Kroonstraat 2 te Aalst, tel. 053/78.10.51 en G. Meert, Leuvestraat 135 te Erembodegem, tel. 053/70.39.49. JMH Het is uiteindelijk voor Sport- Duplouy bijna zijn eigen kring St-Niklaas nog een blij doelman verraste bleef "deze weerzien geworden met Mau- eerste helft verstoken van rice Smeets. De ex-Klaasjes- wenkende scoringskansen zo- tramer kon zijn knap uitgeba- dat het niet verwonderlijk was lanceerde ploeg gedurende dat de blancoscore behouden een overgroot deel van de bleef aan de koffie, wedstrijd in de running hou den voor het beoogde punt maar de thuisploeg, die aan vankelijk geen gaatje vond in de prima-afweer van de gas ten kon in de slotminuten langs Dirk De Wachter toch nog de volle buit binnenhalen in een wedstrijd die verdiend gewonnen werd. Enkel de af werking vlotte niet zoals het hoorde want na een resem doelkansen te hebben gemist kon balvaardige Peter Quin- telier zelfs geen strafschop voorbij de uitstekende bezoe kende doelman Iannacone krijgen. Cornelissen opnieuw out Van bij de aanvang van deze wedstrijd werd het duidelijk dat de thuisploeg niet in haar gewone doen was. Vooraan zaten de aanvallers stevig in de greep van de bezoekende verdedigers waarbij vooral li- bero Stephane Adriacns een St.-NiUaas-Bergen 1-0. Voor de zoveelste teer slalomt De Wochter door de Waalse goede indruk naliet, dit ter- verdediging (dw). waaise wijl bij de klaasjes achteraan vooral Werner Stniyf moeite had om een vrijstaande maat te bereiken. Gelukkig voor St-Niklaas beschikt Bergen nu niet over een voorhoede die een wedstrijd kan beslissen. Het enige gevaar dat Bergen kon afdwingen in de eerste helft sproot voort uit enkele thuismissers van een niet in zijn dagje verkerende Struyf. St-Niklaas had wel een steriel overwicht met langs de flan ken Jos Lathouwers en Dirk De Wachter maar een Joris Cornet in stelling brengen was zeer moeilijk omdat het dicht bevolkte verdedigende vak van de bezoekers weinig kom- binaties toeliet. Na 10 minu ten een grote kans voor Joris Cornet die na een inworp in de ruimte werd gestuurd door een steeds maar groeiende Lathouwers, maar Joris was niet egoïstisch en legde het leder achteruit voor Peter Quintelier maar eer deze kon besluiten lag de helft van de bezoekende ploeg al voor de bal. Een tiental minuten later een tweede grote thuiskans toen de opnieuw fitte Carl Corne lissen op rechts Dirk De Wachter kon bereiken die in één tijd naar doel knalde maar een uitstekende bezoe kende doelman Iannaconne duwde het vluchtschot in St.-Niklaas-Bergen l-O. Het enig mooie kopbaldoelpunt van Dirk De Wachter (dw). hoekschop. Voor Cornelissen van Peter Quintelier. kwam in de gevaarlijke zone een tevreden man is met dit Pas gestart in de tweede helft niet voorbij Bartholomeus. resultaat vlak bij het keerpunt of daar zag men enkele een- Deze laatste had wel éérst De in deze kompetitie waarin zijn twee bewegingen van het duo Wachter geveld alvorens het ploeg zeg maar vernietigend Cornet - Quintelier de hele leder kon bereikt worden, heeft uitgehaald. Alle thuis- bezoekende defensie openha- Een logische strafschop was wedstrijden werden tot nu toe Ifl yf' v.an ^-ornet het gevolg van deze ingreep, immers gewonnen en op belandde echter nipt over de peter Quintelier belastte zich Olympic werd een gelijkspel dwarsligger. De gasten gaven met deze opdracht maar hij behaald (na een 0-2 voor- echter betaald antwoord en knalde het leder hoog over sprong) terwijl de enige dom- langs Basset werd eveneens het doel. per op de feestvreugde het tot aan De Vroe gekombi- Toch herstelden de Klaasjes (zware) verlies was op Francs- neerd. De Vroe kreeg het zjch snel van deze opdoffer en Borains. Daar werden immers schot van de bezoekers slechts begonnen hun aanvalsakties bijna de helft (4) van het tot r"°' 1 opnieuw. Trainer Smeets nu toe toegestane doelpunte- smacht in eigen strafschopge bied. Een 45 minuten duren de thuisdruk zou dan uitein delijk uitmonden in één doel punt en dan nog in de slotmi nuten, nadat een ontelbaar aantal kansen onbenut bleven anderen, duidelijk onderlag tegen dit van talent druipend St.-Niklaas. Ruim een uur was er gespeeld eer Bergen kapituleerde. Dirk De Wachter die op rechts nog maar eens de loop waarbij zelfs een strafschop graven had uitgeborsteld Wachter en met een keiharde kopstoot maakte De Wachter tenslotte de klus af: 1-0. Meteen stond de verdiende thuiszege op het bord en ook in de resterende slotminuut bleef de ploeg van Paul Theu- nis jagen op een tweede doel punt. Dit pleziertje werd de thuisploeg evenwel niet ge gund maar niemand die hier om treurde want het 25ste kompetitiepunt was binnen en dat was het belangrijkste voor trainer Theunis die natuurlijk was dit trouwens zijn laatste baltoets want enkele ogen blikken later moest hij licht gekwetst vervangen worden door een ook al wederoptre- dende Mare Calleeuw Het was ook rond deze tijd dat Bergen voor het eerst tot in de buurt van thuisdoelman De Vroe kon komen. Na een zoveelste verkeerde voorzet van Werner Stniyf kon Del- brouck na samenspel met Bartholomeus en Basset de thuisdoelman bedreigen maar met veel moeite onder kon- va^hpf°lv7ivlfpnHi»U!!-thnf)aan tr°'e' jWe!f.l.e z'ch hierbij bracht nog wel enkele nieuwe naantal (9) gescoord hetgeen naarna werHpn vino Ae mptAp J üa mmu" krachten 'n maar ook deze toch wel aangeeft hoe sterk Daarna werden vlug ten diende te worden vervan- konden de stormloop van St- deze St-Niklasc ploeg is. digende stellingen ingenomen ge„ door derde thuisdoelman Niklaas niet indijken. Uit alle Hopelijk kan trainer Theunis tkaULfhliTvlivr uïe Sf' ^'ak h'er' rich''ng=n we,d het Bergense tijdens de korte winterstop lemen ïi Th hc'a" V00r 5? Stflklaas 8S Pc- doel nu bestookt. Zowel ver- jongens als een Cornelissen, nemen Dat deden Quintelier ter Quintelier weer voor dedigers Maes als Nijs rukten Van Raemdonck en De Vroe en U) dan ook maar op uit- rood-alarm gezorgd in de be- mee op in een nooit gezien rekupercren terwijl ook hij- zondering van een oprukken zoekende sfeeer want op zijn slotoffensicf dat aanvankelijk zelf na de winterstop terug van enk Lacroix cn Daniel aanHrin<w»n tnn Ao Domnn i opgemerkt worden dat de jonge nieuwe spitsen Eeck- hout en De Cremer zeker geen tegenvallers waren. «Ik heb vijf weken geduld moeten uitoefenen met een Samard- zija en een Chunga in de spits. Er kwam helemaal weinig of niets van terecht zodat ik uit eindelijk de knoop heb door gehakt met Eeckhout en de Cremer een volle kans te ge ven. Ik ben de mening toege daan dat deze nieuwelingen niet hebben ontgoocheld en beslist een nieuwe kans ver dienen. In ieder geval presen teerden ze vooraan meer be weeglijkheid en tijdens de eerste helft hadden de Lim burgers meer dan hun handen vol om die jonge knapen on der bedwang te kunnen hou den,» dixit trainer Eddy Eve- raert. De Eendracht-coach trok een bedenkelijk gezicht toen de figuur van Samardzija tei sprake kwam. De Zuidsla- viër, vertrokken op de bank, maar een kwartier van hei eindsignaal ingebracht vooi Frankie Eeckhout, verknoei de in amper twee minuten tijds evenveel kansen Aalst een geruster gemoed tt bezorgen. «Zoiets mag tock niet van een prof. Hij miste alle zelfbeheersing toen hij ii de meest gunstige schietposi tie kwam. Mits een kleine deviatie van de bal zou hei gebeurd geweest zijn en had den we geen bibbergeld hoe ven te betalen tot de allerlaat ste minuut,» aldus nog Eddj Everaert. Op 1 december overleed Prosper Van der Veken, een in Aalsterse voetbalkringen bekende doelman. Hij debuteerde bij Eendracht Aalst in het seizoen 41-42 als invaller voor Georges De Munter. Op dat moment speelde Aalst in eredivisie, nu eerste nationale. Zijn vaste plaats verwierf hij in het seizoen 43-44, waarin hij 14 matchen speelde en zijn collega Marcel Kieckens 16. In het seizoen 44^5 werd de kompetitie wegens oorlogsom standigheden stilgelegd. In de seizoenen 45-46, 46-47 en 47- 48 was Van der Veken eerste doelman en werd Kieckens vervanger. In de seizoenen 48-49 en 49-50 waren de rollen omgekeerd. In het seizoen 50-51 werd Pros opnieuw eerste doelman. Ondertussen was hij ook opgeroepen geweest voor de nationale ploeg. Zijn beroepsbezigheden als uitbater van café Atlanta in de Lange Zoutstraat en de doorbraak van het duo Pië Van der Meersche - Pierre Van Geit, maakten een einde aan zijn voetbalcarrière. Hij had zich ondertussen een andere hobby eigen gemaakt: het boogschieten. Na enige tijd werd hij voorzitter van Handboogmaatschappij Aalst Park. Mede door zijn inzet kreeg zijn klub een «thuis» van de stad aan de Affligem- dreef. Door het overlijden van Pros Van der Veken verliest Aalst een sportman die vooral de klubbelangen centraal stelde, een sportman die voor zijn sport leefde en zeker niet hield van de voortschrijdende kommercialisering. JM Heyman E. Aalst gaat zondagnamiddag a.s. in de clinch met Stade Leuven. Die uitstap naar de universiteitsstad wordt door Eendracht alleszins niet onderschat. Ofschoon Stade mo menteel een mindere periode doormaakt, is dat team aan huis een moeilijk te bekampen tegenstander. Oefenmees- ter Everaert zal allicht niet veel vertimmeren aan zijn elftal dat tegen Eisden de volle buit binnenrijfde. De inbreng van een op en top geladen De Cremer werd positief onthaald door de Eendrachtcoach, en hij krijgt hoogstwaarschijnlijk een nieuwe kans om te bewijzen dat hij vooraan een certitude kan worden, nu dat Samardzija opnieuw heeft getoond weinig produktief te zijn. In de defensiezone is De Maere weer ingespeeld en doelman De Schrijver speelt momenteel op een zeer hoog niveau, gekoncentreerd tot en me.. Ook Luc Limpens is weer in een andere gedaante gekripen. Deze talentvolle middenvelder, die vroeger een zekere gemakzucht werd verweten, gaat nu veel dieper. Samen met Wiifried Moortgat is hij de ruggegraat van het Aalsters team. Ondertussen zijn ook Geeraert en Peeters zich in het reserventeam aan het klaarstomen. Ook zij zullen na de jaarwende zich aanbieden voor de kern, waar de plaatsjes duur worden. Er werd een hele tijd getwijfeld aan de waarde van de Zaïrees N'delema. Over hem werden ons gunstige berich ten overgemaakt. Volgens oud-voorzitter Van de Waeter is zijn aanpassing aan het nationaal voetbal groeiende. In ieder geval heeft Eendracht een kans om te Leuven de halve inzet mee te graaien. (abl) aan?ringen ,k0" de Bergen slechts enke'e hoekschoppen de wei meent te kunnen na Maes (beste thuisspeler) en doelman slechts met een en vrije trappen net buiten een armbreuk enkele vrije trappen van De glans-parade zijn netten onge- het strafschopgebied ople- Wachter waarbu bezoeker schonden houden en Cal- verden. St.-Niklaas-Bergen 1-0. Het slapelvoetbal bracht geen Mare Stevelinck mooi schouwspel maar wel twee punten (dw). E. Aalst - P. Eisden 1-0

De Voorpost | 1988 | | pagina 18