Staken de kandidaat-kampioenen zich weg? Topper in Durmebad eindigt op thuiszege D.Z.O. zet zegereeks verder 24 - 16.12.1988 - De Voorpost WCHTA Htm De dames van Madavoc Hamme wonnen met 3-0 tegen Eksaarde (vh). iT&VEBNE BEST&UBAlit Het zeer belangrijke duel in twee de nationale dat zaterdag jl. in het Lokerse Durmebad plaatsvond heeft weer voor een absolute top per en thriller gezorgd. Tweede gerangschikte in het klassement Oostende werd afgetroefd door vierde geklasseerde Lokeren. Aan de uitslag te zien was dit een nipte overwinning geweest voor de jon gens van Guido Maes, maar het volstond tegen deze topploeg de volle pot te nemen en zo verder te stijgen naar de 2de plaats, dit was tevens de droom van verscheidene topploegen uit tweede nationale om zo de leiders geen kans te geven verder uit te lopen. In dat zelfde weekend moesten ook heel wat topploegen de punten prijs geven. Zo verloor derde geklas seerde Bergen (Mons) en Roese- lare met aanzienlijke cijfers. Charleroi kan nu definitief afha ken van de leiders na thuis een nipte nederlaag tegen Willebroek geleden te hebben. Een omkeer wedstrijd was Ciney - Calypso, de laatste tegen de leider dat cp een gelijkspel uitliep. Welke taferelen er in Ciney afgespeeld hebben kan men in Lokerse kringen zich wel voorstellen uit ervaring. De Lo kerse Waterpolo werd ginds bena deeld door de algemene faling van de leiding wat toen leidde tot hun eerste nederlaag. Op de wedstrijd Lokeren - Oos tende werd weer waterpolo op hoog niveau gespeeld. Dezelfde scheidsrechter die twee weken ge leden een zwakke wedstrijd Loke ren - Elsene leidde ontpopte zich nu voor deze wedstrijd KLassen sterker. Deze wedstrijd wis dan ook goed voor 23 persoonlijke fouten waarvan 4 penalty s, 18 uitsluitingen en 1 aanvallende fout. Ook moest de sterk leidende ref 5 spelers definitief uit het wa ter verwijzen (rode kaart) waar van 2 Lokerse spelers bijhoorden. Het is niet te geloven hoe de Lokerse Waterpolo deze moeilij ke karwei geklaart heeft met am per twee wisselspelers die in de laatste periode definitief moesten ingeschakeld worden ten gevolge van de definitieve uitsluitingen en waarin Lokeren over heel de wed strijd tot vier minuten vóór het eindsignaal op achterstand moest kijken. Ruim voor de aanvang voor de wedstrijd moest trainer Guido Maes zijn spelers in het zwembad opzoeken. Lokerse spelers had den zichzelf afgezonderd en ver spreid over het ganse zwembad om zich op de wedstrijd te concen treren. Nadat de trainer het zwembad had uitgekamd en zijn spiers bijeen kreeg overtuigde hij zijn team van een overwinning. Ook al moesten we op vijf doel punten achterstand kijken mogen wij de moed zeker niet laten zak ken maar door knokken tot de laatste sekonde Dit zal ons hel pen Oostende in een hinderlaag te lokken, aldus trainer Guido Maes die zijn kern en zijn schare 2 wisselspelers volledig het vertrou wen gaf. Zijn woorden zijn dan ook letterlijk in daden uitgevoerd. Amper 17 seconden ver in de eerste periode werd Guido Maes al voor 35 seconden uitgesloten. Oostende kon van deze meerder heid geen gebruik maken. Een halve minuut later kon Lokeren op een zelfde situatie rekenen. Na een rustige opstelling kon Guido Maes de bal op een wijze manier aan Patrick De Block doorgeven die hem zonder verwijl in de Oos- tendse netten kegelde Lokeren speelde rustig en verdedigde sterk. Ondertussen kon Alex Van- hove op zijn eerste uitsluiting re kenen waarmee de kustjongens er geen gras lieten over groeien en de gelijkmaker skoorden. Kort daarop kon Alex Vanhove zijn tweede persoonlijke fout ontvan gen door een terecht toegewezen penalty aan de kustjongens. Alex was ervan verwittigd bij de vol gende zware fout definitief uitge sloten te worden. Oostende be nutte deze penalty en skoorde kort daarop nog een doelpunt. Nadat Eddy Van Puymbroeck uit gesloten werd dreef Oostende via de nummerieke meerderheid de stand op 1-3. Een zware fout op Guido Maes leidde tot een uitslui ting van een Oostendse speler, amper 2 seconden nadien werd op Guido weerom een persoonlijke fout gemaakt en de referee beslis te penalty door Erik Peeters om gezet. Maar ook diezelfde Erik Peeters zorgde voor de volgende tegenaanval door de bezoekers voor een penalty, Oostende twij felde niet en skoorde. Op een zeer prachtige wijze kon Guido Maes alleen de bezoekende verdediging en doelwachter verslaan en legde de stand op 3-4 vast. In de tweede periode speelde Lo keren naar de diepe kant en moest nu op winst komen. Na een tijdje te spelen kon eenzelfde Oostend se speler op 2 uitsluitingen reke nen en meteen voor de verdere duur van de wedstrijd uitgesloten worden met vervanging omwille van zijn eerste persoonlijke fout in de eerste set. Lokeran kon van deze twee unieke situaties geen gebruik maken maar speelde toch een prachtig samenspel zodat de toeschouwers toch tevreden wa ren. Enkel de afwerking liep mank. Ondertussen waren de sup porters van speler Patrick De Block het zwembad met joelend lawaai binnengestormd wat leidde tot een hevige steun aan onze jonge speler die zich vanaf dat moment weerom ontpopte in een klasse speler die overal in het spel aanwezig was. Wij vroegen ons af vanwaar hij zulke fysiek haalde? Nadat Eddy Van Puymbroeck op nieuw uitgesloten werd. dus de tweede persoonlijke fout kreeg, was dus ook verwittigd voor de volgende zware overtreding? Oos tende skoorde in deze nummerie ke situatie. Nog net voor het af fluiten van deze set dreef Oosten de de stand nog hoger op tot 3-6. Vóór de aanvang van de derde periode deed trainer, speler Gui do Maes nogmaals iedere speler er aan denken wat hij vóór de wed strijd vertelde, nl. knokken tot de laatste sekonde en er blijven in geloven in de overwinning on danks de nu al 3 doelpunten ach terstand, aldus de trainer. Dit was een zeer moeilijke opdracht want ook de toeschouwers geloofden er nu ook niet meer in en zeker nu spelend naar het ondiepe. Maar nadat Eddy Van Puymbroeck vrij vlug skoorde en Lokeren kort daarop kon rekenen op de man meer situatie en zich rustig opstel de kon Guido Maes vanuit zijn moeilijke positie, nl. de rechtse hoek, skoren. De spanning steeg weerom te boven bij de suppor ters want weerom werd een Oos tendse speler uitgesloten. De on dertussen ontstuitbare, tevens jong talent Patrick De Block keek op geen verdediger en stuurde ze één na één wandelen om in deze nummerieke meerderheid tot slot de Oostendse doelwachter kans loos te verslaan met één doelpunt zodat de tussenstand vrij vlug 6-6 B.W.C.L.-veldrijden VELDRIJDEN Eén week voor de Belgische kam pioenschappen, verreden in Vüer- zele, waar uittredend kampioen Vettenburg zijn titel verdedigt, zijn we nog met veel te weten gekomen over de konditie van de mogelijke kanshebbers. Bij de D-renners tippen we op Willy Van der Eecken. Veel zal echter afhangen van de staat van het parcours, daar het er bij nor maal weder reeds zwaar ligt Als outsiders vermelden we Jozef Ge- vaert, Lucien Van Impe en René Fiers. In de C-reeks wordt het een harde strijd tussen de uittredende kampioen die voor eigen volk fietst, Etienne Vettenburg en Gustaaf Sonck, Marcel Schud- dinck, Lucien Mussche en Eli Roels. Bij de B-renners melden zich Hubert Loomans en Paul Dessein met A. Brondeel en Willy NBuel als outsiders. Bij de A- renners moeten we zeker rekening houden met de pas vader gewor- BWCL-Wielrennen in Uitbergen. Eli Roels won de C-reeks en Willy Van der Eecken de den uittredende kampioen Dirk jy.reeks (xl). Janssens en de outsiders zijn Tum- meleer (pas getrouwd), Steyers en Luc Van der Eecken. Aan de anderen om te bewijzen dat we er glas naast zaten. Zaterdag in Oosterzele - C- en D-reeksen Lucien Mussche en René Fiers Op een zeer zwaar en glibberige omloop fietste en liep Lucien Mussche van begin tot einde aan de leiding. In het begin had hij nog gezelschap van Gustaaf Sonck, maar die haakte af en moest zelfs nog Schuddinck laten voorbijgaan. Verder volgden Vet tenburg, Cobbaut en Verbraeken. Bij de D-renners behaalde René Fiers zijn eerste zege. Hij liet meteen knapen als Willy Van der Eecken en Jozef Gevaert achter zich. Verder volgde Jozef Boone, die over zijn beste forme heen is en dan kwamen Lucien De Gusse- me, Omer De Baere en Willy Daem, zeker niet in zijn sas op e«. dergelijk parcours. BWCL-Veldrijden. Johan Goossens was in Uitbergen de eerste A-renner terwijl Antoine Brondeel de B-reeks won (xl). A- en B-reeksen Dirk Janssens en Pol. Dessein Dirk Janssens nam gewoontege trouw direkt de leiding en leek zo naar de zege te wandelen. Pol Dessein kwam echter terug en liet Dirk zelf ter plaatse. Polleke had echter een goede dag en de pas vader geworden Dirk Janssens had een verkoudheid, dus geen paniek voor Dirk zondag a.s. Bij de B-renners volgden na Des sein Willy Nuel en Theo Van Handenhovc, die pech had in de start en er nog een lekke band bovenop kreeg. Uitslagen A-reeks: 1. Dirk Janssens, 2. Temmerman, 3. L. Van der Eec ken, 4. Keymolen, 5. De Wagter, 6. Secuws, 7. De Milde, 8. Schau- kens,De Backer, 40. Keymolen A., B-reeks: 1. Pol Dessein, 2. Nuël, 3. Van Handenhove, 4. Van den Hecde, 5. Duquet, 6. Goessens. 7. Van Steerthem. 8. De Smet, 9. Verhaegen, 10. Van Hoore- beecke C-reeks: 1. Lucien Mussche, 2. Schuddinck, 3 Sonck G 4. Vet tenburg. 5. Cobbaut, 6. Verbrae- cken, 7 Bie. 8. Van Oudenhove, 9. Beké, 10. Bulens. D-recks 1 René Fiers, 2. W. Van der Eecken, 3. Gevaert, 4. Boone, 5 De Gusseme, 6. De Baere, 7. Daem, 8. Van de Velde F 9. Van Den Hoecke, 10. Van de Velde H. Zaterdag in Uitbergen C- en D-reeksen Eli Roels en Willy Van der Eecken Met de plaatselijke Eli Roels won de beste man uit de wedstrijd. Reeds van in het begin samen met Gustaaf Sonck ontsnapt, fietsten ze op een echt crossparcours. waarvan we er meer zouden wil len, een komfortabele voorsprong bijeen. Nadien ging Roels er al leen vandoor om schitterend voor eigen volk te zegevieren. Sonck behield zijn tweede plaats en ver der kwamen Marcel Schuddinck, een verrassend goede Rutsaert een naar het einde toe verzwak kende Van Oudenhove en Serge Bie. De D-reeks werd zonder par don gewonnen door Willy Van dei Eecken, voor René Fiers en Jet Gevaert die in de sjjurt nog Lu den Van Impe klopte. Verder eer ben zien rijden en dan Willy Nuël, steengoede Willy Daems en eer Etienne Verhaegen en Etienne verrassende Raphael Acke. Ein- Van der Helst. delijk weer de goede kadans? A- en B-reeksen Johan Goossens en Antoine Brondeel Met een bliksemstart van Yvan Coopman doken de renners het veld in. Een spijtige valpartij zou Patrick De Maesschalck en Van Steerthem, maar vooral Hubert Loomans buiten spel zetten. Vooraan kwam Goossens bij Coopman en na enkele ronden ging Goossens er alleen vandoor. Coopman werd nog ingehaald door een zich flink herpakkende Dirk Janssens, die naar het einde toe Coopman nog in de steek liet. Verder een zeer regelmatige Luc Van der Eecken, Danny Dc Ba cker en Patrick De Maesschalck, voor de plaatselijke Ronny Pccl- man en Eddy Temmerman. Bij de B-renners werd Antoine Brondeel lang bedreigd door Luc Bercken- boscb, maar hij zich naar hel ein de toe distanciëren van de ver zwakkende Luc. Hubert Loomans werd knap derde, na een remonte die iedere kenner met verstom ming sloeg. Verder Mare Duquet, die we dit jaar zelden beter heb- Uitslagen A-reeks: 1. Johan Gossens, 2. Janssens, 3 Coopman, 4 L. Van der Eecken, 5. De Backer, 6. De Maesschalck, 7. Peelman, 8. Tem merman, 9. Baele, 10. De Barde- maecker. B-reeks: 1. Antoine Brondeel, 2. Berckenbosch, 3. Loomans, 4 Duquet, 5. Nuel, 6. Verhaegen, 7. Van der Helst, 8. Van Handenho vc, 9. Van Steerthem, 10. Dessein. C-rceks: 1. Eli Roels, 2. Sonck, 3. Schuddinck, 4, Rutsaert, 5. Van Odenhove, 6. Bie, 7. De Mey, 8. Cobbaut, 9. Bulens, 10, Arijs. D-rceks: 1. Willy Van der Eec ken, 2. Fiers, 3. Gevaert, 4. Van Impe, 5. Daem, 6. Acke, 7. Boone, 8. De Gusseme, 9. De Baere 10. Van Den Hoecke. Volgende wedstrijden Zondag 18/12, kampioenschap van België in Vlierzele, wijk Mo- relgem. De C- en D-reeksen star ten om 13.30 u. A- en B-reeksen om 15 u. Toegang gratis! werd. Maar ook sterk spelend centraal verdediger Yves Wauters die al fantastische Oostendse aan vallen afremde kon nu zijn eerste uitsluiting in ontvangst nemen. De kust jongens profiteerde van deze situatie met een goal Lokeren kon nu tweemaal rekenen op de nummerieke meerderheid maar faalde nu door zenuwachtigheid. Opnieuw werd Yves Wauters voor 35 seconden uitgesloten en Oos tende skoorde zonder twijfelen. In de volgende aanval die Loke ren uitvoerde werd een misplaat ste bal die normaal bij Alax Van hove zou toekomen, kwamen te recht in de handen van een Oos tendse verdediger. Maar hoe het onze veteraan, Alex Vanhove klaarde deze bal terug te onder scheppen zonder een fout te ma ken weet niemand en op de koop toe skoorde hij nog enige ogen blikken later. We zagen weer de oude Alex Vanhove aan het werk die strikt de richtlijnen van zijn trainer opvolgde. Opnieuw kon Lokeren in de slot minuut de man meer situatie niet benutten en bleef de stand op 7-8. Ondertussen waren ook de wissel spelers al speelklaar gemaakt want het noodlot zal Lokeren nu wel toeslaan. Het word een woeli ge slotperiode waarin Yves Wau ters nu definitief uitgesloten werd met vervanging maar Alex Van hove vrij vlug de bal onderschepte de aanvallende bezoekende ploeg die dus geen gebruik maakte van deze nummerieke meerderheid. Michael Geerts stuurde Patrick De Block ten aanval die afronde. Uitgesloten speler Yves Wauters gaf ondertussen de laatste instruk- ties aan kollega Peter Bleyaert die weldra de klus met zijn andere kollege's zou moeten klaren, en na een uitsluiting van een West- Vlaamse speler skoorde Alex Vanhove de bal in de winkelhaak en bracht Lokeren meteen nu op voorsprong, De Lokerse Water polo jvas tevreden. Met deze 9-8 tussenstand maar was in feite al dik tevreden met een puntenver deling. De Durmejongens kwa men nu nog sporadisch over de helft van het speelveld. De intus sen ingekomen wisselspeler zorg de samen mat Patrick De Block toch nog voor gevaar voor het West-Vlaamse doel. Erik Peeters kon nog een penalty omzetten maar mocht kort daarop het veld definitief verlaten met vervanging waar Oostende op replikeerde. De nu nog twee minuten resteren de tijd zette duidelijk de stress en druk op de Lokerse Waterpolo. Peter Bleyaert nam nu de plaats in van Guido Maes als piketspeler. Gruido trok op zijn beurt in de verdediging die al heel wat werk had geleverd. Zo zou het ganse Lokerse team nu de klus moeten klaren en de bordjes laten han gen. Zo zette dc Lokerse Water polo nog verscheidene aanvallen op het. getouw en versloeg Me- chael Geerts bijna dc bezoekende doelwachter. In de slotminuut kreeg Peter Bleyaert nog een aan vallende fout op zijn geweten maar ondanks de sterke Lokerse verdediging werd de eindstand 10- 9. Een besliste overwinning voor het team van Guido Maes. Ook zag men de zeer tebreden spelers die persoonlijk door hun trainer wer den gefeliciteerd. Even stond Gui do Maes ons na deze topper onze krant «De Voorpost» te woord; Mijn team heeft mijn woorden in daden omgezet en dat had ik pre cies gevraagd ook al moesten we na twee perioden al op drie doel punten achterstand kijken. Ze hebben duidelijk elkaar nodig ge had want het samenspel functio neerde uitstekend ook met de wis selspelers waar ik het tegendeel voor vreesde maar die duidelijk meedraaide en hun taak volwaar dig volbracht hebben. Ook moet ik onze doelwachter Peter Wet- tinck eens even in het licht stellen. Met verstuikte vingers in het wa ter gaan en dan zo een uitstekende wedstrijd hebben gespeeld, heeft meer dan zijn steentje bijgedra gen tot deze overwinning. Per soonlijk ben ik zelf tevreden over deze nipte overwinning. De volle twee punten volstonden meer dan genoeg voor mij en mijn team» aldus een zeer tevreden trainer, speler Guido Maes die zich vlug bij zijn ondertussen fel amuseren de team voegde want aan vreugde ontbrak het zekar niet bij de Lo kerse spelers. Zaterdag a.s. speelt de Lokerse Waterpolo zijn laatste thuiswed strijd van het jaar tegen Charleroi Chan, die toch niet zo zwak zijn maar over een statisch spel be schikken en veel ervaring hebben. De wedstrijd gaat door in het Lokerse Durme zwembad, Sport- laan te Lokeren, aanvang 19.45 uur. De ploeg 1. Wettinck Peter, 2. De Block Patrick (3), 3. Peeters Erik (2è, 4. Macs Guido (2), 5. Wauters Yves, 6. Van Puymbroeck Eddy (1), 7. Vanhove Alex (2), 8. Bleyaert Peter, 9. Michael Geerts. Waterpolo. Het Dendermondse team speelde totnogtoe een uitstekend seizoen en neemt een optie op de titel (xl). D.Z.O. Lommei 18-8 WATERPOLO Nog altijd ongeslagen kreeg D.Z.O. de ploeg uit Lommei op bezoek. Op papier geen moeilijke klus voor D.Z.O., doch trainer Hans Vlaminck wees op de voor uitgang die de Lommelse ploeg boekte de laatste weken van de kompetitie. Het tie gin van de wedstrijd beves tigde de waarschuwing van Hans. Het eerste gevaar was van Lom mei. Het goed gericht doelschot kwam echter tegen het doelhout terecht. D.Z.O. reageerde gepast. Met goed verdedigend werk en snedige uitvallen werd de 1' perio de afgesloten met een 7-0 voor sprong. In de 2* periode drukte D.Z.O. verder en voerde de score op tot 12-3. Lommei kon geen weerwerk bie den tegen de sterk spelende thuis ploeg. In de 3' en 4' periode kregen enkele jonge spelers van coach Daniel Van Damme de gelegen heid hun kunnen te tonen. Deze namen met beide handen de gele genheid te baat en speelden een voortreffelijke partij. De wedstrijd werd uiteindelijk met 18-8 gewonnen zodat D.Z.O. nog altijd als ongeslagen ploeg leider blijft in 3* B Volleybal. De ploeg van Kangoeroes Aalst die zaterdag met 2-3 verloor tegen Denderhoutem, maar toch een goede wedstrijd speelde (a). O.V.W.B.-Veldrijden in Anderlecht Frans Van Eyck doet er nog eentje bij De griepperiode die momenteel Brussel in zijfl greep heeft was er de oorzaak van dat verschillende veteranen niet aan deze cross kon den deelnemen. Daarbij komt nog het jaarlijks terugkerend ver schijnsel dat vele renners-vetera nen er na enkele veldritten de brui aan geven Het was met slechts een tiental renners dat men van start ging, waarvan er drie direkt op de loop gingen: Frans Van Eyck, Julien Loggier en Omer Van Molle. Dat duurde niet lang want vecht jas Frans Van Eyck liet zijn maats halfkoers in de steek. Na deze drie kwamen Eugeen Beclen, Guy De Waerzegger, Victor Hrck en Jean Buydens op enige afstand van me kaar. Als laatsten passeerden Au gust Delaen en Jean Van Boeckel. In die stand zou nog weinig veran dering komen. Alleen Julien Log gier kreeg nog een bandbreuk na een fraaie wedstrijd. Hij kon dat euvel vliegensvlug herstellen en behield zijn tweede plaats. Frans Van Eyck behaalde zijn achtste zege op- negen veldritten dit seizoen. Uitslag 1. Frans Van Eyck, 2. Julien Log gier, 3. Omer Van Molle, 4. Eug een Beelcn, 5. Jean Buydens, 6. August Delaen, 7. Guy De Waer zegger, 8. Jean Van Boeckel, 9. Victor Herck (Jedan. Spenders gaf op). Uitslagen Charleroi - Willebroek Lokeren - Oostende Ciney - Calypso Roeselarc - Bergen 10-9 Wielrennen. In Vrasene werd het dertigjarig bestaan van Wielerklub Smishoekvrienden 14 -14 gevierd. Tuur De Prekel, Paul Goossens en Michel Lambrechts zijn al die tijd lid geweest 20-11 (Iv). L.Z.V. - O.S.C. 10 - 9

De Voorpost | 1988 | | pagina 24