taj f I Zonder atletiekpiste kunnen wij niet leven... Inge Verdonck uit Stekene: een atletiek-belofte! Vos Reinaert St-Niklaas draait weer op volle toeren O f> S! v' Duivenagenda 26 - 16.12.1988 - De Voorpost Iedere sportieveling van harte welkom bij «Atletiek Stekene» ATLETIEK Nog steeds komen iedere zondag voormiddag enkele tientallen lo pers en joggers samen aan de Stekense sporthal, nog steeds or ganiseert «Atletiek Stekene» op donderdagavond training voor tel kens een 65-tal jeugdigen en later op diezelfde avond komen ook de niet-meer-zo-jeugdigen aan bod. «Atletiek Stekene» heeft intussen ook een min of meer gestruktu- reerd bestuur én de banden met AVLO uit Lokeren zijn opper best. Geen vuiltje aan de Stekense atle- tiek-lucht dus, zou je zeggen... Waarom? Atletiek Stekene stelt evenwel vast dat een 15-tal échte joggers niet meer komen opdagen op zon dagvoormiddag. Ze deden het om een beetje aan hun konditie te schaven, om eventueel hun auto buikje weg te lopen, hun stramme knoken wat te smeren... Na de verlofperiode zijn ze weg gebleven, deze échte amateurs. En... er komen bijna géén nieu welingen meer bij Waarom? Dat is de vraag! Ook de mensen van Atletiek Stekene kun nen daarop geen antwoord geven. Ook zij zoeken koortsachtig naar het antwoord. Misschien waren ze sommigen wel ontgoocheld omdat de kon ditie niet snel genoeg verbeterde. Anderen hadden misschien méér initiatieven verwacht. Nog ande ren meenden dat het na begin oktober niet meer hoefde. Dat er geen beginners meer ko men opdagen heeft misschien te maken met onwetendheid over het bestaan van 'n dergelijk initia tief. Het kan natuurlijk Onder meer daarom riep Atletiek Stekene de plaatselijke perskor- respondenten samen. Piste Een tweede reden waarom Atle tiek Stekene de pers samenriep was om nogmaals te hameren op de noodzaak van een piste in Ste kene. Zowel voor de joggers, lo pers als voor de ruim 60 jeugdige atletiekbeoefenaars. De zowat 10-maanden oude «At letiek Stekene» heeft reeds «iets» bereikt. Er zijn nog steeds een 35- tal joggers-lopers die hun hobby gezamenlijk beoefenen én elke donderdag kunnen ruim 60 kinde ren van 8 tot 15 - 16 jaar zich uitleven én tegelijkertijd iets op steken op atletiekgebied. «Maar...», en nu laten we een woordvoerder van Atletiek Steke ne aan het woord: «We hebben behoefte aan een piste mét ver lichting. Momenteel is er in Steke ne, wat akkomodatie betreft, niets. Helemaal niets! Voetbal moet beoefend worden op een deftig terrein. Atletiek ook! En... tot hiertoe heeft de gemeente haar beloften niet nagekomen. We we ten nergens van, worden niet op de hoogte gehouden en ook niet ingelicht over de eventuele vorde ringen. Maanden geleden werd ons wél gevraagd een offerte op te maken in verband met allerlei atletiekma- teriaal dat we nodig zouden heb ben. We hebben daar nog steeds géén reaktie op gekregeD. We moeten bijvoorbeeld uit de kran ten vernemen dat tijdens de laat ste gemeenteraad 130.000 fr. is uitgetrokken voor de aankoop van atletiekmateriaal... Dat kan toch niet! Er wordt samengevat: «Er moet in 1989 een piste komen wil onze vereniging kunnen overleven! Het kan niet blijven duren dat we op een wei moeten oefenen die regel matig onder wate; staat én waar van het gras regelmatig niét afge reden is. Het is evenmin doenbaar én verantwoord dat we met méér dan 60 kinderen atletiek moeten oefenen in de sporthal...» Tartan Voor het aanleggen van een piste voorziet de gemeente 3 4 mil joen, terwijl men in feite met alles erop en eraan mag reke nen op 7 k 9 miljoen. «Dit lijkt misschien veel», klinkt het: «Maar wat dan gezegd van de uitbreiding van de sporthal met tribune en bergplaatsen (voor de voetbal) voor een bedrag van zo maar eventjes 20 - 35 miljoen?» Wanneer we er op wijzen dat Atletiek Stekene toch nog niet zo lang bestaat én dus eventueel nog een beetje geduld moet (kunnen) oefenen klinkt het antwoord reso luut: «We werden gestimuleerd door het gemeentebestuur en zeer in het bijzonder door de gemeentelijke sportraad. Nu kan het gemeentebestuur z'n poot toch niet terugtrekken. Net zoals de sportraadvoorzitter die zich nooit meer laat zien». Natuurlijk komt het fameuze ont werp tijdens de gemeenteraad aan de orde. Een rechthoek met afge ronde hoeken. Zoiets zou toch niet mogen kunnen... Het getuigt van bijzonder weinig kennis en nog van minder interesse. «De gemeente beseft niet wat het is...», is dan ook de voor de hand liggende konklusie. «Gelukkig staat het toekomstige gemeentebestuur positiever tegenover de aanleg van een piste. We kregen zelfs de belofte dat er een tartanpiste komt. Van 400 meter dan nog wel!» horen we verklaren. En..zo zot zou 'n dergelijk initia tief niet eens zijn. «Men zit dan uiteraard met een uitgave van zo'n 25 miljoen», maar dat is nog steeds minder dan de renovatie van de markt», horen we verkla ren. «Op lange termijn zou men dan evenwel véél besparen in het onderhoud én... er zou véél be langstelling zijn uit de omliggende gemeenten. Tot in Nederland toe, want de dichtsbij gelegen tartanpiste is in Vlissingen!» verwacht vanaf 17.45 u. (tot 18.45 Dit betekent 400 fr. voor de pupil- u.) in de sporthal. Zij krijgen er len (8 tot 18 jaar) en miniemen (10 opleiding in diverse takken van de tot 12 jaar), 500 fr. voor de kadet- atletiek. Op donderdag wordt er ten (13-14 jaar) en scholieren (15 vanaf 19.30 u. ook gejogd en/of tot 17 jaar), en 750 fr. voor de gelopen. En dit aan een tempo juniores (18 tot 20 jaar), seniores- aangepast aan de minst vlugge, heren (21 tot 39 jaar), seniores- Wie echt niet meer kan en afhaakt dames (21 tot 34 jaar) en vetera- wordt opgewacht. nen (vanaf 40 respektievelijk 35 Dat is de afspraak. jaar). De joggers van alle Ieeftij- Wie geïnteresseerd is om eens mee den betalen slechts 300 fr. per te lopen joggen oefenen is jaar. steeds welkom Aansluiten kan Voor inlichtingen kan men steeds tegen «kostprijs- som die door terecht bij één van de bestuurs- de gemeentelijke sporthal de Vlaamse Atletieklige wordt ge- leden, vraagd voor administratie én ver- a. oroi zekering. Stekene troffen we tijdens de laatste donderdagse d Brol samen^omst voor de jeugd van Atletiek Stekenevele tientallen entoesiaste jeugdigen /1!e M" zijn dat ze nu eindelijk onder begeleiding aan atletiek kunnen doen (d. Brol) Liep snelste 200 meter bij miniemen... Het huidige bestuur van «Atletiek Stekene» wordt aangevoerd door voorzitter Julien Smet, Spoorweg wegel 45 (tel. 03-779.67.70), Ivan Thyssen, Heikant 57 (tel. 03/ 779.89.67) en Jan de Sutter, Vo gelzang 18 (tel. 03-779.86.81) ver delen de taak van sekretaris en Rudy Gaus, Huickstraat 4 (tel. 03-779.65.29) is penningmeester. Het bestuur wordt vervolledigd door Lieven en Luc Van Zele, Qiris Verbeeck, Christel Ott, Da niel Troch en Etienne Geerts. De betrachting van deze mensen blijft bij te dragen tot de bevor dering van de lichamelijke opvoe ding in het algemeen en van de beoefening van de atletiek in het bijzonder. Zij blijven dit uiteraard doen door zondagse én donderdagse samen komsten. De joggers en lopers die worden onderverdeeld in 3 kategorieên zijn welkom om 10 u. aan de gemeentelijke sporthal ofwel om 10.15 u. aan «Het Vos senhol» in de Sint-Jansteenstraat De jeugd van 8 tot 15 jaar wordt KORFBAL Drie nederlagen, één overwin ning... Dat is de balans die de korfbalklubs uit de regio vorige zondagavond konden presente ren. Voor de zege zorgde Vos Reinaert St-Niklaas, dat na een enigszins mislukte zaalkompetitie- start blijkbaar opnieuw de smaak te pakken heeft. KC Appels en Atlantis Lebbeke leden de kleinst mogelijke neder laag, het verlies van Ago Aalst was meer uitgesproken. Voorwaarts - KC Appels (11-10): op één korf na van een verdiend gelijkspel KC Appels speelde vorige zon dagnamiddag een zgn. 'sleutel wedstrijd'. Bij tegenstander Voor waarts wilden de Dendermonder- naars. met het oog op het behoud in de hoogste klasse, immers de noodzakelijke punten halen. Het werd echter geen overwinning, niet eens een gelijkspel. En hoe wel de Appelse dames en heren opnieuw blijk gaven van onvol doende besluitvaardigheid die sakkerse afwerking toch! daar naast echter manifesteerden zich om en op het terrein toestanden die elke neutrale toeschouwer de wenkbrauwen lieten fronsen. Bleek immers dat de wedstrijd geleid werd door een Engels scheidsrechter die zijn eksamen- wedstrijd kwam fluiten en daarbij geëvalueerd werd door G. Gilles, tegelijk én voorzitter én coach van Voorwaarts én voorzitter van het scheidsrechterkomitee Over de wedstrijd zelf Ann Schuddinck: We liepen veelbelo vend van stapel en bouwden een 0-3 voorsprong op via korven van Dirk Van Royen (afstand), Wim De Wilde (doorloopbal) en Dirk Duym (afstand) Bij de rust had de thuisploeg ech ter het evenwicht hersteld (5-5), de twee Appelse korven waren vertrokken uit de handen van Dirk Van Troyen (doorloopbal) en Wim De Wilde (strafworp). Tijdens de tweede helft gaf Ap pels even de indruk het laken naar zich toe te kunnen halen, want Dirk Duym zette, vanop afstand, zijn ploeg weer op voorsprong. Voorwaarts nam echter het heft in handen, liep uit tot 8-6. Dirk Duym reageerde gepast met een doorloopbal (8-7). Op dit kruciale moment van de wedstrijd kende de scheidsrechter Voorwaarts echter twee strafwor- pen toe, kansen die de thuisploeg met liet liggen Dankzij Dirk Duym en Dirk Van Royen slaagde Appels er nog in gelijk te maken (10-10) maar na een onbegrijpelij ke beslissing van de scheidsrechter kon Voorwaarts de winning-korf skoren. Wil Appels het behoud verzeke ren zal het er wellicht op aanko men Voorwaarts thuis met over tuigende cijfers te verslaan en zich tegen klubs als Riviera of Meeu wen geenszins van tevoren gewon nen te geven. Een moeilijke, maar o.o. geen onmogelijke opdracht. Vos Reinaert St.-Niklaas - Boomse (12-4): Het draait weer vlot Hoewel bij da rust van de wed strijd Vos Reinaert-Boomse, met een 5-3 stand de wedstrijd eigen lijk nog alle kanten uitkon. korf balden de Waaslanders tijdens de tweede speelhelft een meer dan overtuigende overwinning samen. Vos heeft inderdaad een sterke wedstrijd gespeeld, aldus Jacques Bogaert. Bovendien bleven we na de rust fysiek een stuk sterker dan de tegenstanders. Frank de Waele maakte opnieuw deel uit van de ploeg en bekroonde zijn rentrée met niet minder dan zes korven. In beide vakken draaide het overi gens zoals het hoort. De overige Wase korven werden geskoord door Evert De Witte (2), Els Van Loey (2) en Serge Van Hove (2). De twee weken geleden tegen Ar temis opgelopen uitnederlaag be hoort dan ook tot het verleden, hoewel de Waaslanders met onge duld de komst van deze tegenstan ders afwachten. E.J. Vleugt - Ago Aalst (5-2): Slechte wedstrijd van de Aalstenaars De tegenstand was sterker dan verwacht en wij hebben een slech te wedstrijd gespeeld, zet Ago Aalst-voorzitter Steven Daelman de oorzaak van de uitnederlaag op een rijtje. Er zat gewoon geen fut in de ploeg. Bovendien werden twee door- loopkorven, bij het begin van de wedstrijd, om twijfelachtige rede nen niet toegekend Vleugt putte daaruit blijkbaar energie, want ze bouwde meteen een 2-0 voor sprong op. Deze domper zouden de Aalste naars niet meer te boven komen en sfeerloos hobbelde de wed strijd naar zijn eind. Voor Aalst skoorden Mare De Mil en Jan De Roeck. .Merksem - Atlantis (4-3): onvoldoende kohesie Atlantis Lebbeke kwam voor de uitwedstrijd met Merksam als tegenstander in een zoveelste ge wijzigde opstelling aan de inworp. De eerste keer dat de Lebbeke- naars twee op elkaar volgende wedstrijden met dezelfde spelers kunnen betwisten, mogen ze de vlag in top hijsen. Vanzelfspre kend werken deze voortdurende wisselingen geenszins de samen hang in de hand En dat was in Merksem ook te merken. Sommi ge dames en heren draafden in de aanval eerder doelloos rond de korf, snapten blijkbaar erg weinig van de patronen die je op het terrein moet tekenen, wil je een verdediging uit verband halen en liepen zelfs hun eigen medemaats in de weg. Het uit kwasi voor de helft uit veteranen bestaande team van Merksem had na amper zeven minuten spel al een 2-0 voor sprong bijeen gekorfbald. Pas dan bleken de Lebbekenaars wakker te schieten en in de tiende minuut milderde Sandra Van Rossem met een afstandsworp de achterstand. Sommige Lebbekenaars bleven echter onvoldoende dicht verdedi gen an gelukkig maar getuigde ook Merksem van gebrek aan tref zekerheid. Ziekte waaraan ook Lebbeke konstant leed. Lebbekenaar Ronny Van Hamme kreeg voor de rust nog een gele kaart aangesmeerd. Terecht ove rigens, zijn opzettelijke haakfout verdiende o.i. meteen rood. Na de rust zou het vertoon dat de eerste 25' al weinig fraais geboden had, er nog armtieriger gaan uit zien. Sandra Van Rossem bracht Atlantis, via een doorloopbal, op gelijke hoogte, Merksem sloeg meteen terug, maar Steven Cal- laert kon de stand ook al via een doorloopval, opnieuw in even wicht brengen. De provocerende houden van Ronny Van Hamme leverde hem na acht minuten spel toch nog rood op. En al konden we de scheidsrechter geen antipathiege- voelens t.a.v. Merksem aanwrij ven, zijn beslissing was terecht. De thuisploeg zou nog eenmaal skoren, voldoende voor de over winning trouwens, want het tot drie spelers gereduceerde aanvals- vak slaagde er niet meer in tot skoren te komen. Programma Appels Sikopi (Sporthal Appels - zo, 15.10 u.) Rapid Eeklo - Vos Reinaert Atlantis - Sparta Rans (Spurthal Lebbeke zo. 14.05 uur) Ago Aalst - Merksem (sporthal Te Rozen, zo. 15.05 u.) Pierre Van Rossem Vorige week werd Inge Verdonck door een afvaardiging van het Ste kense schepenkollege ten ge meentenhuize ontvangen. Het was blijkbaar een ietwat «verras sende» ontvangst want niemand was er van op de hoogte gebracht én... bijna niemand was trouwens op de hooge van het talent en/of de prestaties van het nog steeds dertienjarige meisjes uit de Stekense Stadionstraat Dit ondanks het feit dat de presta ties van deze atletiekbelofte er niet om liegen. Zo liep ze onder meer de snelste 200 meter van het seizoen in de kategorie miniemen én Inge werd provinciaal kampioene op de 80 meter sprint! Zonder twijfel een valabele kandidate voor de titel van «Sportvrouw van Stekene» van het voorbije jaar... Piste Tijdens de korte huldiging op het gemeentehuis zei burgemeester Heyse verheugd te zijn 'n derge lijk jeugdige atlete te mogen ont vangen. Hij bracht enkele van haar beste prestaties van het voor bije jaar in herinnering én noem de haar dan ook «omnivalent» omdat ze zowel in de sprintnum mers als de 800 meter, zowel bij het springen als werpen goed uit de verf komt. Natuurlijk wenste hij haar nog vele goede prestaties en sukses toe. «Nu we weten dat je zoveel talent hebt zullen we jou en je prestaties blijven volgen», aldus de heer Heyse. De scheidende burgemeester her innerde er verder nog aan dat in Stekene de laatste jaren iets is gegroeid op atletiekgebied. Hij verwees hier naar de oprichting en de bloei van «Atletiek Stekene» waardoor jong en minder-jong talent nu kan ontwikkelen én naar de plannen voor de aanleg van een atletiekpiste aan de sport hal. «Het wordt weliswaar géén 400-meter piste, maar wel een sintelpiste van 333 meter waar voor de offertevragen reeds zijn rondgestuurd. Binnenkort kunnen de atletiektalenten in Stekene dus openbloeien», aldus de eerste bur ger van Stekene. Natuurlijk kreeg Inge Verdonck een geschenkje/aandenken van wege de gemeente: een tegeltje, een vlagje én het ondertussen tra ditionele Stekens mesje. Appel De bijna 14-jarige Inge Verdonck (13.1.1975) is als de spreekwoor delijke appel die niet ver van de boom is gevallen. Zowel vader Eddy Verdonck als moeder Gil- berte Hofman deden in hun jeugd aktief aan atletiek. Papa Ver donck was een gekend en talent vol hoogspringer terwijl mama Gilberte in verschillende discipli nes haar streng trok. Eddy Ver donck is trouwens nog steeds ak tief als trainer én in het bestuur van AC Waasland, klub waarbij uiteraard dochter Inge is aange sloten. Het is dan ook niet moei lijk om volgen hoe de jonge Inge tot het beoefenen van atletiek is gekomen. Nochtans zag het er een 4-tal jaren geleden niét naar uit dat het jonge meisje ooit in de krant zou komen als verdienstelij ke atletiekbeoefenaar. Na een jaartje vrij oefenen en proberen hield Inge het atletiekgebeuren namelijk voor gezien... Maar het bloed kruipt waar het niet kan gaan, zegt het spreek woord. Het volgende jaar trok Inge weer naar de Waaslandse Atletiekklub én liet zich ook aan sluiten Met veel oefenen kwamen er stilletjesaan deugddoende pres taties én sinds ruim 2 jaar in Inge voorgoed door de atletiekmikrobe gebeten Muziek Inge, die een 4-tal jaar geleden uit Sint-Nildaas naar de Stekense Sta tionstraat kwam wonen, loopt school in de Sint-Niklase R M.S. Ze volgt er momenteel het tweede middelbaar. Ondanks haar studies én de atle tiekmikrobe heeft ze nog een an dere interesses of hobby's. Mu ziek is daarvan de belangrijkste. Inge speelt namelijk viool en volgt dan ook de kursussen viool, no- tenleer en samenspel aan de Ste kense afdeling van de muziekaka- demie. Verder is Inge ook nog aktief in de volksdansgroep Drieske Nij- pers uit Sint-Gillis. Wat de toekomst betreft heeft Inge nog géén keuze gemaakt. Naast haar studies wil ze namelijk graag én atletiek én muziek blij ven beoefenen. En ze formuleert het op haar manier: «Op studiege bied zie ik mijn toekomst in de richting wiskunde en/of weten schappen. Atletiek wil ik blijven beoefenen als ontspanning en mu ziek als amusement». Wie krijgt daar een speld tussen? Op atletiekvlak gaat haar voor keur naar de 200 meter. Dit on danks het feit dat ze op de 80 meter kampioene van Oost- Vlaanderen werd. «Tachtig meter is in feite té kort voor mij», aldus de schrandere, talentvolle atletiekbeoefenaarster: «Wanneer ik goed en wel op gang ben geko men ben ik steeds bijna 80 meters ver...». Vandaar dus die voorkeur naar de 200 meter. Inge Verdonck werd, samen met haar familie en trainer, ontvangen t d. Brol gemeentehuis (d. Brol) Boogschieten. Jo Moorthamer is de nieuwe koning bij De Klinge-Grens (dw). M MM» t MAÏS v iffii f Y. I i*d -■ f t |«S Liefhebbersvoetbal. Eendracht Sport is een van de Zeelse ploegen die in het Tornooi der Stad Lokeren speelt (polo). Liefhebbersvoetbal. De ploeg Koven speelt Liefhebberstornooi (polo). In dc loop van de maand september werden 32.000 bij bels ingevoerd in Moskou. Ze waren in het Oekrains gesteld en zijn een deel van een ge schenk van 100.000 bijbels van de Verenigde Bijbelge nootschappen en bestemd voor dc Russisch Ortodoxe Kerken in Oekraïne. «Kick-Off 89» is de aftrap van het nieuwe kommerciële jaar of een spektakulaire bij eenkomst voor alle kommer ciële medewerkers in de be drijven. Kick-Off wordt aan gekondigd als de grootste Eu ropese show voor verkoper Voor meer informatie kan men zich wenden tot Euro Business Conventions, Palei- zenstraat 301 te 1210 Brussel de eerste klasse va» h„ Lckers <°™2.75.48). Tijdens de jeugdtrainingen op donderdag vanaf 17.45 u. in de sporthal worden de Stekense jeugdige atleten ingewijdin de diverse takken van de atletiek en krijgen er aangepaste oefeningen (d. Brol) D.V.K. Erpe-Mere Kampioenenviering op zaterdag 17 december met om 18 uur recep tie, waarna om 19 uur feestmaal en uitreiking van de ereprijzen. Om 21.30 u heeft de huldiging plaats van de kampioenen en de uitreiking van de trofeeën en geld prijzen. Aan alle aanwezige da mes wordt door het bestuur van DVK traditiegetrouw een bloe metje aangeboden Vanaf 21.30 u. is de feestzaal toegankelijk voor de liefhebbers en vrienden die niet ingeschreven zijn voor het feestmaal Al de liefhebbers die vermeld zijn in de kampioenschappen moeten hun ereprijs, trofee en geldprijs afha len op de kampiocnenvienng. De feestelijkheden hebben plaats in de zaal «Torengalm» te Aaigem. De Jonge Liefhebbers-Herdersem Op zondag 18 december stel len enkele bereidwillige dui- venliefhebbers hun beste dui ven tentoon. Men kan de dui ven inbrengen tot 10 uur. Ze kunnen weer afgehaald wor den vanaf 13 u. Vanaf 15 u. heeft de algemene vergade ring plaats. De Snelle Reizigers - Hofstade Op zondag 18 december kam pioenendag in de Hoogstraat 70 te Hofstade. De tentoon stelling van de cracks der kampioenen-leden en vele an dere liefhebbers begint ee 10 u. Hel feestmaal wordt inge zet om 13 u. en vanaf 16 u. begint een grote belotting. Dc uitreiking van de trofeeën aan de kampioenen start om 19 u. Daarna is ook een tombola verbonden. Om 20 uur wor den de bons voor jonge dui ven verkocht. (da)

De Voorpost | 1988 | | pagina 26