Volleybaloverzicht - Heren mm. Volleybalkalender Heren Volleybalkalender - Dames Thuisploeg in alle lijnen sterker Tot de laatste snik Bezoekers te sterk Spannende start Olympisch zilver en brons in Gent op 20 december 2ö - 16.12.1988 - De Voorpost VOLLEYBAL Ereklasse Vitesse Kruibeke 0 Herentals 3 Ondanks de slechte klassering van de Wase klub blijven de suppor ters trouw de wedstrijden volgen. In een goed bezette Bazelse sport hal heeft Vitesse flink van zich afgebeten tegen een talentrijker Herentals. In de eerste set namen de bezoe kers de beste start. De enkele punten voorsprong, die werden uitgebouwd volstonden voor de gasten om de eerste set binnen te halen. Voor de tweede set deed Staf Verlooy een beroep op Vreecke. Zijn inbreng verhoogde de weer baarheid van Kruibeke. De thuisploeg werd aangemoe digd door zijn trouwe aanhang en begon meer en meer het hoofd boven water te steken. Onder im puls van Verhaeghe kwam Vitesse op voorsprong. De bezoekers kwamen terug en in de slotfase kon Herentals de bovenhand halen. De Waaslanders zetten hun tegen stander in de derde set onmiddel lijk op achterstand. Een zegedrif- tig Vitesse faalde in het zicht van de meet. Het was de Pool Skotni- ki, die met enkele rake smashes de bezoekers aan de matchbal hielp. Kruibeke was verdienstelijk en ze verdienden zeker een set te den de plaatselijke spelers tegen stand van de gasten. Verder werd er zenuwachtig gespeeld, zodat in de eerste twee sets samen achttien opslagen werden gemist. Tweede provinciale Ursel 3 Moderna Lebbeke 2 11-15,15-5,15-7, 12-15, 15-9 De reservewedstrijd werd door Moderna gewonnen, met droge 0- 3 cijfers. De setstanden waren 14- 16, 7-15, 4-15. Ursel, dat beter geklasseerd staat in de rangschikking van tweede provinciale B, heeft de Lebbeekse spelers niet kunnen imponeren. Zonder complexen grepen de ga sten hun kans. Ze dienden de gastheren telkens van antwoord. Na twee volledige rotaties was de stand nog steeds 5-5 en zo kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Het was Lebbeke, dat evenwel de bes te indruk naliet. Met risicovolle opslagen van Lebbeke kon het afstand nemen en de eerste zege meteen binnenrijven. Lebbeke was goed gelanceerd in de volgende set en het leek alsof het op een 0-3 zege zou afsteve nen. Maar dan kwam hoofd- scheidsrechter, mevrouw Latre een woordje meepraten. De «man» in het wit zag voortdurend technische fouten bij de bezoe kers. Als de scheidsrechter met twee sterren maar met één oog, liet zij het gooi- en smijtwerk van de thuisspelers ongestraft door gaan. Tegen zo'n onrechtvaardig heid (hier kan geen ploeg tegen op) probeerde Lebbeke zich te verzetten. De stoom ging van de ketel. Diskussies, met kaarten als gevolg. Weg was de koncentratie bij Lebbeke. Het werk van de scheidsrechter had vruchten afge worpen: gevolg 15-7. Ook in de volgende set bleken de gasten nog aangeslagen (15-7). In de vierde set bracht het vechters- temperament de bezoekers er weer bovenop en met 12-15 wer den de bordjes in evenwicht ge bracht. Een vijfde set moest uit sluitsel brengen. De scheidsrech ter bleef volharden in haar boos heid. In een prangende eindfase werd Lebbeke van de zege afge houden door een niet te stoppen Mare De Gheest (aanvallend te gen 100%). Grote voldoening voor de inzet en het spel van de Lebbeekse spelers, maar de ontgoocheling was even groot door het verlies en de slech te leiding. Lebbeke voelt zich gepakt. Volleybal. De heren van Real Testa Lokeren verloren met 1-3 tegen VC Zelzate (polo). balliefhebbers spektakel en een moeten worden tussen de twee ongeslagen ploegen uit derde lan delijke C, is uitgegroeid tot een doordeweekse wedstrijd. De ver wachtingen werden nooit ingelost. Kwam daarbij nog, dat VK Aalst af te rekenen had met pech. De zevende man, Luc Van Nuffel, liep tijdens de reservewedstrijd een voetblessure op. Vanaf de start van de eerste set hielden de bezoekers de sfeer er in. Ondanks alles was de eerste set gelijkopgaand tot 11-10. De set werd gekenmerkt door opslagmis sers van beide ploegen. Teveel om goed te zijn. Bij de gastheren was het vooral Ivan De Groodt, die in positieve zijn opviel door zijn ge slaagde bloks en aanvalsacties. Nadat de lokale coach bij 12-11 in een time-out wegvluchtte, plaat sten de bezoekers een paar goede bloks en enkele Aalsterse fouten hielpen Ruisbroek aan de eerste deelzege. Na het verlies van de eerste set begon Aalst met volle moed aan de tweede set. Mare Philips en Ivan De Broodt, die in het begin goed werden aangespeeld door spelverdeler Pascal Boeykens konden in eerste instantie uitlo pen tot 4-1. Ze omzeilden hun gestalterijkere tegenstander om de haverklap. Onder hun beiden hielden ze de thuisploeg in de wedstrijd tot 10-12. De bal wissel de voortdurend van kamp, maar een beter Ruisbroek bracht de stand op 0-2. Deze opdonder zou Aalst moeilijk te boven komen. De gasten kwa men 1-4 voor, wanneer Mare Phi lips zich twee keer vergiste. Toch kwam Aalst nog terug tot 6-6, maar dan ging Ruisbroek op kou sevoeten op zoek naar de uitein delijke zege. Zelfs de inbreng van de zeventienjarige Van Tichelen (een grote belofte) bracht niet de verwachte ommekeer. Het was Rudi Lefevre, die de eindstand vastlegde. Ondanks de zwakke leiding moet VK Aalst het verlies in eigen ran gen zoeken. Een jonger en gestal- terijker Ruisbroek maakte van zijn ervaring gebruik om de Ajui nen in de luren te leggen. Waarom pakt Mare Philips alleen met sprongopslagen uit op het einde van de derde set? Enkel Ivan De Groodt kan terugblikken op een uitstekende partij. Ais zijn mede speler op eenzelfde peil gedreven hadden, dan kon Aalst een ern stige tegenstander voor de titel kandidaat zijn. Eerste provinciale Denderwindeke 2 Melvoc Melsele 3 Vanaf de start van de wedstrijd nam Melsele risicovolle opslagen, waarop de thuisploeg zich veelvul dig miskeek. In de eerste set kon Melvoc de overwinning net bin nenhalen. In de vierde set liep Melvoc uit tot 6-13. De gastheren remonteerden, bogen de achter stand om in setwinst, zodat de vijfde set de beslissing moest brengen. Tijdens de doorslaggevende set kwam de thuisploeg er niet aan te pas. Het had blijkbaar de beste pijlen in de eerste setten verscho ten. De Waaslanders speelden blijkbaar op een hoger toerental. De gastheren zijn gewogen en te licht bevonden. VBK Beveren 3 Rapid St.-Niklaas 1 15-9,14-16, 15-9,15-9 Echt spannend in deze Wase der by is het nooit geweest. Tijdens de wedstrijd werden er enkele kaar ten uitgedeeld. Zo moest de be zoekende coach Speleman zich in de derde set bij een 12-8 de zaal verlaten, nadat hij het aan de stok gekregen had met de man in het wit. Beveren had aan Jan Opgenhoffer en Stefan Van Hecke twee uitste kende middenmannen. Zowel in de aanval als in de verdediging Volleybal. Elversele-Blauwe Hoek 2-3. Het Hamse blok £cs1lis1ten M over winsl of verlies bepaalde de uitslag (dw). Enkel m de twcede °ndervon- Eerste nationale V.C. Zele 3 Marke 2 (3-15,15-3,15-5,13-15,16-14). Dit treffen heeft zoals in het verle den de volleyballiefhebbers naar de sporthal De Zeven gelokt. De aanwezigen hebben een sensatio nele wedstrijd beleefd, met in de laatste twee sets hoogstaand vol leybal, gekruid met spanning en inzet. Samengevat in één woord: adembenemend. De gasten begonnen ontspannend aan dit treffen, in tegenstelling tot de leiders die wisten, dat Marke een niet te onderschatten tegen stander zou worden. Door een slechte receptie in de eerste set van de gastheren vielen alle inten ties in duigen en de thuisploeg werd van het plein geveegd. In de tweede set begonnen de thuisspelers agressiever te serve ren. zodat de Westvlamingen van hetzelfde laken een broek kregen. De derde set was een verlenging van de tweede. Wie dacht, dat Marke zich naar het slachtveld zou laten leiden kwam bedrogen uit. Een zegedriftig bezoekend ze stal herpakte zich in de vierde set en ze wisten tot 9-13 uit te lopen Zele kwam nog terug tot 13-13, maar in een prangende eindfase en een helse sfeer konden de ga sten de beslissende set afdwingen In deze beslissende vijfde set kon Zele met een 8-5 voorsprong van kamp wisselen Danny De Maes- schalck en Chris Aerents hadden de voorsprong op het skorebord gesmasht. De aanhang van Marke stuwde hun ploeg naar een 14-12 stand. Het was De Maesschalck, die voor een 14-12 zorgde. De eerste matchbal ging teloor Het ging heen en weer met nog twee matchballen voor Zele Bij een 14-14 stand smashte De Maes schalck Zele in balbezit. Het broe derpaar Symoens bezorgde Zele een belangrijke zege via twee ge slaagde bloks. Het bood de volley- ware propaganda wedstrijd waarin Marke zijn steentje heeft bijge dragen. Eerste landelijke V.C. Toff Steendorp 3 Pardaf Kruibeke 0 (15-5,15-11,15-4) Zaterdag stond in de sporthal Tielrodia de derby tussen Steen- dorp en Pardaf Kruibeke gepro grammeerd. Steendorp, dat voor deze wedstrijd genoodzaakt werd te Temse aan te treden, kon nu toch rekenen op een groot aantal supporters en kijklustigen. In het verleden stond de partij altijd borg voor sensatie. Zater dag was er niet veel te merken van een derbysfeer. Steendorp was tot en met gemotiveerd en veegde in de eerste set de tegenstander van het plein. Kruibeke deed voor dit treffen een beroep op de basi- sploeg van verleden seizoen. Nieuwkomers, Marc Van de Voorde en Erik Moens bleven op de bank. Steendorp had een goe de receptie (hierin een uitsteken de Bert Van Mele) en Kris De Wolf kon zich als spelverdeler in de kijker spelen, wanneer hij de kombinatie aan het net kon uitte kenen. In de tweede set kon Pardaf zijn woordje meepraten, wanneer Moens en Van de Voorde werden ingebracht. De opslagen van Pardaf waren nu iets beter, doch werden Robberechts en Vital De Prins met de regelmaat van een klok afgeblokt door Patrick Van Eynde. Tijdens de derde set liep Steen dorp tot 10-0 uit. Pardaf liet over zich heen lopen en Kris De Wolf rondde de wedstrijd af met een fantasietje dat geslaagd kon ge noemd worden. Een kollektief sterk Steendorp heeft in minder dan een uur de vloer geveegd met de Pardafspelers. Kruibeke liet een zwakke indruk (zeker Ver- wimp) en de ploeg speelt zonder vertrouwen. Is er reorganisatie op til bij Pardaf? Bij Steendorp kon de vreugde niet stuk. De grootste optimist zou nog niet durven dromen hebben van zulke setcijfers. De dolle sfeer bij Steendorp aanhang stak schril af tegen de begrafenisstemming bij de Pardafdan. Derde landelijke V.K. Aalst 0 Ruisbroek 3 (12-15,11-15,8-15) Wat een spannende topper had Eerste provinciale 17.12.88 19.30 St. Pauwels-Oudenaarde 19.45 Blauwe Hoek Hamme-Borsbeke 20.00 Melvoc Melsele-Beveren 20.15 Bazel-Oostakker Tweede provinciale A 18.12.88 18.30 Leeuwerik Lede-Deurle Tweede provinciale B 17.12.88 18.00 Waarschoot-ATB St.-Niklaas 19.30 Sigivok-Ursel 20.15 NUco Lebbeke-Vitesse Kruibeke 20.15 Beervelde-Sinaai 18.12.88 20.00 Adec Baasrode-Temse Derde provinciale A 17.12.88 20.00 Lokeren-Berlare 18.12.88 10.30 Juvenes Zele-Sleidinge 17.15 Ertvelde-Stekene Derde provinciale B 18.12.88 18.30 Denderhoutem-MeUe Vierde provinciale A 17.12.88 19:00 Wetteren-Moerbeke 18.12.88 15.15 Lede-Oudegem Ereklasse 17.12.88 20.30 Zonhoven-Vitesse Kruibeke Eerste nationale 17.12.88 20.30 Haasrode-V.C. Zele Eerste Landelijke 17.12.88 19.30 Spectrum Moerbeke-Waas - V.C. Toff Steendorp 17.12.88 20.30 Pardaf Kruibeke-Appelterre Derde Landelijke A 17.12.88 19.30 Komen - V.C. Kemzeke Derde Landelijke C 18.12.88 17.30 Liedekerke - V.K. Aalst Volleybal. Temse-St.-Amandsberg. Een knappe pyramide- aanval van de Temse-meisjes in tweede provinciale A (dw). Eerste provinciale 17.12.88 18.00 Kuros Zulte-Melsele 19,00 Aalter-Nieuwkerken 19.30 Sigivok-Maldegem Tweede provinciale A 17.12.88 17.00 St.-Amandsberg - Zelzate 20.00 Eksaarde-Lokeren 18.12.88 17.00 Zelzate-Waasmunster 19.00 Pardaf Kruibeke-Temse Dames Tweede provinciale B 17.12.88 15.00 Geraardsbergen-Aalst Kangeroes 19.45 Zwijnaarde-Moderna Lebbeke 18.12.88 19.00 Aaigem-Grembergen 19.45 Oudegem-Merelbeke Derde provinciale A 17.12.88 15.30 Moerbeke-Berlare 16.15 Buggenhout-Hamme 16.45 Eksaarde - Temse Artemis 18.12.88 16.15 Dendermonde-St.-Pauwels 16.15 Pardaf Kruibeke C - Vitesse Kruibeke Derde provinciale C 18.12.88 15.30 Pollare-Lede Eerste Landelijke 17.12.88 20.00 Edegem-Pardaf Kruibeke 18.12.88 16.00 Meerhout - Asterix Kieldrecht 18.00 St. Joris Weert-Stekense Dames Tweede Landelijke 17.12.88 20.00 Juvenes Zele - Logeen Gent le Provinciale 3e Provinciale KANGOEROES AALST DENDERHOUTEM Kangoeroes Aalst heeft een beste wedstrijd gespeeld tegen Dender- houtem of de wedstrijd van de nummer één tegen nummer twee. Uiteindelijk ging de zege naar de bezoekers maar het kon evengoed een zege voor Kangoeroes zijn. Winst en verlies lag eens te meer op een klein plaatsje. Het leek er op of Denderhoutem zou een overtuigende zege halen toen ze na de eerste set te hebben gewon nen ook in de tweede ruim op voorsprong kwamen 5-11. Maar de thuisploeg gaf zich zo maar niet gewonnen en kon de bezoekers een halt toeroepen en uiteindelijk de set winnen (1-1). Aalst ging door en kon ook de derde set verzilveren. In de vierde herne ming ging het echter fout bij de thuisploeg waar de persoonlijke fouten zich opstapelden en men het probeerde met plaats ballen want de bezoekers beschikten over een stevig blok. Aalst kon Denderhoutem niet van die vierde set houden. In de belle ging het er dan heel spannend en soms kei hard aan toe. Rcf Uyttendaele had het zeer moeilijk om de ge moederen tc bedaren maar slaag de toch en kon deze moeilijke wedstrijd (waarop zeker twee refs mochten naar toe gestuurd wor den) tot een goed einde brengen. Er kwamen wel gele en rode kaar ten aan te pas maar die werden ook terecht toegekend. Na een nijdige zij aan zij van 10-10 naar 11-11 om ten slotte aan de bezoe kers om uit te maken 12-15. Spij tig dat na een zo spannende wed strijd er een verliezer moet zijn was de mening van enkele suppor ters. Prima leiding van ref: Eric Uyt tendaele. 2e Provinciale KANGOEROES AALST - OUDEGEM 0-3 Volleybal. Vooral in de verdediging aan het net waren de bezoekende dames van Sint- Niklaas-B de betere van Real Testa Lokeren (polo). Kangoeroes Aalst heeft zich wel verdedigd tegen de koploper uit Oudegem maar moest uiteindelijk zijn meerdere erkennen, in een homogeen bezoekend team. De thuisploeg moest van start zonder zijn trainer - coach die zelf nog eerst een wedstrijd diende te spe len. In de eerste en tweede set kwam er wel enige stand van de thuisploeg maar echt gevaarlijk was de Kangoeroeploeg niet. Mis schien kwam ook de ingesteldheid van de speelsters wel meespelen, want enkelen gaven zich voor de wedstrijd al verloren en dat is fout. Winnen doet men maar na de 'derde set gewonnen te hebben. Bij de derde set kwam er dan wel een kentering ten goede want toen kwam ook de coach in de zaal. 1 wel iets te laat om de zaak nog te redden. Toch speelde kan goeroes zijn beste set van de na middag en kon de bezoekers nu werkelijk bedreigen. Coach Regi- ne Hofman moest nu wel ingrij pen en Oudegem dat over een betere aanval beschikte kon ook deze derde set in de wacht slepen en blijft hiermede op de eerste plaats in 2e provinciale. Kangoe roes Aalst kan beter en van nu al aan degradatie gaan denken is zeker misplaatst Een van de bete re speelsters bij de thuisploeg was A. Van Cauwenbergh en er kon meer ingezeten hebben wanneer deze speelsters een van de beste aanva'sters van de Kangoeroes meer werd aangespeeld. Mis schien iets voer de volgende wed strijden. We willen Kangoeroes graag nog eens terugzien. 3e Landelijke VK AALST 3 ZULTE 0 Het werd zondagavond in de «Schreef» te Aalst een genietbare volleybal wedstrijd tussen twee topploegen uit 1ste provinciale Het is echt spijtig te noemen dat niet meer Volleyballiefhebbers van dit spetterend volley gebeuren konden genieten; de afwezigen hadden ongelijk. Een supergemo- tiveerd VK Aalst ging knap van start en verwierf dadelijk een rui me voorsprong (5-0). Bij de thuis ploeg vlotte het van meetaf en zowel aanvallend als in receptie bleef de thuisploeg de baas Het was onweerlegbaar de zenuwen speelden een grote rol en door persoonlijke fouten kwamen Zul te naderbij Maar Aalst, het bete re team, kwam aanvallend langs Bracke (wel iets te weinig aange speeld) vlot op voorsprong en kon langs De Kegel en Mattens prima in het blokwerk en een harde opslag van Passeur Hoorens de eerste deelzege op zak steken In de tweede set ging Aalst door af en toe kon Zulte wel de neus aan het venster steken maar de thuisploeg sloeg telkens gepast te rug. De rijzige Slagmulder trok meer dan de aandacht. Met enke le rake aanvallen, met zo hard maar steeds op de driemcterlijn, zorgde zij voor de punten Zulte trachtte wel het tij te doen keren maar slaagde er zelden in voor groot gevaar te zorgen. De ste reotiepe aanvallen van de bezoe kers werden keer op keer opge vangen, daarvoor zorgden De Breucker - De Kegel en Mattens die regelmatig mochten worden opgetekend Even leek het er op dat Aalst ging begeven toen de thuisploeg vier services verprutste maar coach Hilde Van Der Kelen (wat een knap zicht dat deze dame heeft op het spelverloop) greep in en bracht rust voor het ganse team zou gaan zwalpen. Ook de tweede set was voor de thuisploeg en de derde set was de tegenstand dan volledig zoek bij de bezoeksters die dan van de persoonlijke fou ten van de VK speelsters profi teerden om enkele punten bij el kaar te scharrelen. Naarmate deze derde set vorderde gleed Zulte volledig onderuit. Passeur Hoo rens kon met enkele plaatsballen de Zultse verdediging voor schut zetten. Bij de bezoekers was de fut er uit en het aanvallend kom- partiment van VK Aalst kon eer der gemakkelijk de klus klaren. Prima wedstrijd van de gehele VK ploeg dat mag vermeld worden en ook een pluim voor coach Hilde Van Der Kelen die goed op weg is om de ploeg naar de titel te loodsen. In het kader van het tiende tornooi van de Beker van de Rozenstreek pakt organisator Geert Baeyens uit met een indruk wekkende jubileumwedstrijd in de Gentse volleybaltempel «Bour- goyen» op 20 december aanstaande. Niemand minder dan de absolute damestoppers, Peru en China, maken hun opwachting, in een onderling duel. Wie de Olympische finale nog vers in het geheugen heeft, weet dat dit spektakel van het allerhoogste niveau zal worden. Peru, als vice-kampioen na Rusland in een konfrontatie met China (de huidige wereldkampioen) is een wedstrijd die nu al belangstel ling wekt bij de vele vólleyballiefhebbers. De voorverkoop loopt momenteel in een erg snel tempo. Voor verdere informatie: 091-30.18.85 VK AALST 0 RUISBROEK 3 De topper in derde landelijke tus sen twee ploegen die dit seizoen nog niet verloren was gedurende twee sets een echt spannend kijk stuk, nadien was bij de thuisploeg de veer kennelijk gebroken. Dat VK Aalst het niet tot een deelzege kon brengen in de eerste twee sets daar zat het scheidsrechtersduo voor veel tussen Eerste ref Van Snick en tweede Andnes droegen de thuisploeg büjkbaar geen goed hart toe. Flagrante missers waren op het einde van de tweede set een smash Van De Groodt ruim binnen de lijnen die de mannen op de stoel buiten gaf. Onbegnjpelijk voor refs met sterren!!! Dat bete kende meteen setverlies voor VK. Voordien zagen we ook nog dat na een VK aanval de bal zuiver tegen de grond werd gesmasht en de speler nadien het net raakte, ref Andries voor netfout appeleer de en de eerste ref hierop zijn eerste beslissing hernam. Geen punt voor VK. En zo noteerden we nog tal van dubieuze beslissin gen wat uiteindelijk op een partij dige getinte leiding wees. VK Aalst was nochtans goed op weg om deze partij naar zijn hand te zetten want met snel combinatie volleybal werd uitgepakt en om beurten kwamen de Aalsterse aanvallers aan het net die vernieti gend uithaalden. Mare Philips en Ivan De Groodt en ook trainer Jeroen kwamen in die periode geregeld aan de bak. Het was zo dat we in de eerste set 12-9 en in de tweede 10-10 mochten noteren. Naar het einde toe van de beide sets was het dan uit, toen de mannen in het wit zich in de kijker wilden plaatsen. Wat in de derde set passeur Pascal Boeykens nog ondernam zijn vele inspanningen en prima passen waarmede hij de vk aanvallers bediende brachten geen aarde meer aan de dijk. Ook de ingebrachte Schutze nochtans zeer verdienstelijk aan het net kon evenmin de zaak forceren. De thuisploeg liet zich op te veel fouten in het achterveld betrap pen De bezoekers daarentegen haalden voordeel met harde en juist gerichte opslagen en zorgden tevens voor een gesloten lage ver dediging. Niemand zal dan ook de verdiensten van Ruisbroek in twij fel trekken een bezoekende ploeg met uitblinker Lefevre dat de zege zeker verdiende maar dan wel een zege die een duwtje kreeg. Bij Aalst waarbij ook nog De Schrij ver en ook de ingehaalde Van Tiggelen tussen de fijnen stonden mag men niet stilstaan bij deze nederlaag het is veeleer uitkijken naar de volgende wedstrijd en ook de zoveelste overwinning. André

De Voorpost | 1988 | | pagina 28