WSV De Kadees beleefde topjaar Twee Russische studenten te Aalst Nu ook «Aalsterse koek» V.D.L. metaalverwerkend bedrijf Schrijfkern met kaarsenaktie Trofeeën voor verdienstelijke Kadees Slmonne Reynders in het Vredeshuis 2 -16.12.1988 - De Voorpost jroso Wilfried De Vos nieuwe voorzitter Met 162 aanzittenden aan een kond buffet gevolgd door een dansavond geanimeerd door het amusementsorkest Marie's Family zorgde de 227 leden tellende wandel sportvereniging De Kadees Aalst voor een geslaagd klnbfeest in de Volkskring te Nieuwerkerken. Hoofdschotel van de avond was uiteraard het uitreiken van tientallen trofees aan verdienstelijke klubleden. 1988 werd een topjaar voor deze grootste wan delsportvereniging van Aalst. Waar sekretaris Willy Langelet verleden jaar durfde stellen dat de Kadees in het jaarklasse ment voor de wisselbeker zouden moeten kunnen doordringen tot de top tien, slaagde de klub er in de zevende plaats op te eisen. Met dien verstande dat de haar in de klasse ring voorgaande klubs al len heel wat meer leden telden. En vermits het aantal afgelegde kilome ters de norm is voor de klassering waren de Aal- sterse Kadees voor de op- pergaai alleszins benade- ligd. Onder de eerste klubs noteren we Aalter met 1312 leden, Beemem met 1764 leden. De poste rijen te Gent met 518 le den, Gentbrugge met 288 leden en WSV Wetteren met 352 leden. 14 jaar stappen Wandelsportklub De Ka dees werd opgericht in 1974 en sloot in 1976 aan bij de Vlaamse Wandel en Joggingliga. De klub groeide geleidelijk en won in het voorbije seizoen nog een 30-tal leden aan. Plus punten van de klubwer- king zijn vooral de familia le, vriendschappelijke geest onder de leden, het degelijk aanbod elke week met zo nodig bustransport, het mogelijk zijn van aan kopen allerhande met re- dukties en vooral de dege lijke inrichtingen waaraan studie op stafkaarten, ver kenning ter plekke, be wegwijzering en de nodige kommentaar aan vooraf gaan. De klub telt een aantal leden dat wekelijks op stap gaat. Ook heel wat die punten sprokkelen voor de wisselbeker voor hun nooit aflatende inzet. Tevens leden die de super cup halen met deelname aan de 50 km van Kluis- bergen, de 100 km van Torhout en de 100 km van de Dodenmars te Bornem. Ook de klassieke Challen- geklub ligt in het bereik van de Kadees. Het was trouwens in Bornem dat de Aalsterse klubleden hun naam haalden. Toen enkele klubleden deelna men aan de Dodentocht georganiseerd door Kadee Bornem en erin slaagden de 100 km af te werken stelden ze ter plekke «we zijn wij ook kadees». En de klubnaam werd een feit. Hoogtepunt van de jaar lijkse werking blijft de tocht «dwars door de Fa- luintjes» met als vertrek en eindpunt de stedelijke basisschool aan de Dorp straat 15 te 9392 Meldert- Aalst. Vorig jaar waren er 2300 deelnemers. Voor zichtige pronostiekers houden het voor 1989 op 2500 doch gezien de we derzijdse hulp die de Ka dees door hun wekelijkse inzet verdienen, houden optimisten het bij 3000 als streefcijfer voor het aantal deelnemers. Bestuur Het bestuur zet zich dan ook terdege in om deze uitdagingen hard te maken. Voorzitter Jan Van Impe, 69 jaar en gepensioneerd werkleider bij Gates Euro pe was voor een niet onbe langrijk gedeelte de goede geest van de klub. Kwink slagen, liedjes en aanmoe digingen lagen hem inder daad opperbest. Hij geeft nu echter de fakkel over en wordt zelf erevoorzit ter. De nieuwe voorzitter die moet zorgen voor ver dere bloei van de klub is politieagent Wilfried De Vos. Als we hem doende zagen in de zaal en bij de uitreiking van de trofeeën is ook hij de vriendelijkheid zelf. Hij wordt in het be stuur verder geassisteerd door penningmeester en sekretaris Willy Langelet, materiaalmeester Dirk Van Mol, verantwoorde lijke voor de ledenadmini stratie Hans Ghys, verant woordelijke voor het klub- blad Etienne Vermoesen en bestuursleden Leon Bastiaens, Michel D'Hondt, Bernard Roe- landt, Gustaaf Heyvaert en Valery Caudron. U kan lid worden mits een lidgeld van 150 fr per jaar te betalen. Een ge- zinskaart voor het hele ge zin onafgezien van het aantal leden kost 300 fr. U krijgt er het tweemaande lijks klubblad voor, verze kering op alle officiële tochten, autocarreizen aan krisisprijzen en diverse ge leide wandeltochten. Vier hoogtepunten Het jaar wordt telkens in gezet met de Sint-Anto- niuswandeltocht te Her- dersem. Dit jaar op zon dag 15 januari met start en aankomst in zaal De Klet ser, Grote Baan 183. Ver trekken tussen 8.30 en 14.30 u. Voor de 22 km ten laatste starten te 12 u. Aankomst dicht te 17 u. Aandenken: zelfklever, 30 fr. Groepstrofee voor groepen met minstens 20 deelnemers. Afstempelen van de wandelboekjes vanaf 10 km. Nadere info bij Willy Langelet, Rozen- dreef 49 te Aalst (053- 21.11.62), Jan Van Impe, Groenstraat 35 (053- 70.25.94) of Etienne Ver moesen, Park Terlinden 14/45 (053-78.24.22). Andere hoogtepunten van het seizoen van De Kadees zijn «Dwars door de Fa- luintjes» op zondag 5 maart, de avondwandeling langs de Pee Klakroute op 13 mei en de herfstwande- ling op 14 oktober. LH Na de Aalsterse vlaaien, de Aalsterse Ajuintaart en de Aalsterse pralines «'t Ajuintje» krijgt de Keizer lijke Stede er een friandise bij. Wellicht past deze benaming minder want een echte lekkernij wordt het niet. Wel een materie waarop kan geknabbeld worden, eventueel de tanden gescherpt maar die misschien meer passend is als wandversiering zo geverfd of gevernist. Aalsterse koek is gemaakt op basis van Dinantse koek met tarwemeel, honig en suiker. Een recept dat Dinantezen tijdens het beleg van de stad noodgedwongen gebruikten omdat hen anders niets ter beschikking stond. Zelfs het water was afgesne den. Uiteraard een harde koek waaraan de Aalster se beeldhouwer en polyvalent kunstenaar Mare De Bruyn een typisch Aalsterse dimensie verleent. Hij was het inderdaad die een week lang aan de moule, de vorm werkte om die tot in de puntjes in orde te krijgen en om in de koek typisch Aalsterse elementen aan te brengen. Dirk Martens, Aalsterse Gilles, stadswapen en de inscriptie «Aalst» komen erin gewoon door op ambachtelijke wijze de vorm (negatief) in het deeg te drukken en na het bakken die er met een vlijmscherp mes uit los te maken. Een idee van de Gentse firma Temmerman die op het industrieterrein te Eke koeken, chocoladevor- men en konfiserieprodukten vervaardigt. In tegen stelling met wat de naam van de vestigingsplaats zou kunnen laten vermoeden, gebeurt het allemaal artisinaal, op ambachtelijke wijze, met de hand stuk voor stuk. De «Aalsterse Koek» is 37 cm hoog, 22 cm breed en zowat anderhalve cm dik. U kan hem krijgen, exklusief, op de hoek van het Krooncentrum en de Korte Zoutstraat voor 350 fr. Uiteraard bij Tem merman die er een lintje in de stadskleuren omheen doet. LH Amnesty International Nieuw bedrijf op llle industriezone De derde industriezone Erembodegem kreeg er verleden vrijdag een firma bij. Bovendien een van toeleveringsmateriaal die eventueel reeds bij buren voor de afzet terecht kan. VDL wat staat voor de Nederlandse firma Van Der Leegte werd op 6 ok tober twee jaar terug op gestart te Zellik in een gebouw met verschillende verdiepingen. In twee jaar tijd wist men het er reeds tot een omzetcijfer van 170 miljoen te brengen en een personeelskader met 65 leden. De snelle stijging en de gunstige vooruitzich ten lieten voorzitter van de Raad van Bestuur Wim Van Der Leegte toe het glas te heffen te Erembo degem op de toekomst van de firma. De nieuwe firma beslaat het laatste vrijliggend stuk van het derde industrieter rein. Ze bestaat uit twee ateliers en administratielo kalen. Voor de interkom- munale rest nog enkel kleine en restpercelen. Voorzitter Marcel Lorie wijst dan ook op de nood aan een nieuw bedrijven terrein op de (fel omstre den) Anderenbroek te Welle langs de expressweg Aalst-Ninove. Door vlug tot realisatie over te gaan zou kunnen voorkomen worden dat kandidaat-in vesteerders andere regio's opzoeken, zegt Lorie. Minister Openbare Wer ken liet zich noodgedwon gen vervangen door een kabinetsmedewerker. «Na de zwarte jaren die Aalst op ekonomisch vlak heeft meegemaakt is de komst van een nieuw bedrijf een verheugend element» zeg de de kabinetschef. «Elk nieuw bedrijf verdient dan ook alle mogelijke steun. De plaatselijke instanties zorgden voor de realisatie van industrieterreinen en technische scholen voor de nodige bekwame vaklui. Openbare werken wil zijn steentje bijdragen door te zorgen voor betere ont sluiting van het gebied». De verbindingen Aalst- Dendermondé en Aalst - Ninove - Geraardsbergen zullen verder worden afge werkt en de verbinding Ni nove - Brussel is aan her ziening toe. Voor gemeen schapsminister Louis Waltniel is de komst van VDL een teken dat zaken mensen brood zien in de metaalsektor als voldaan wordt aan voorwaarden in verband met kwaliteit, prijs en flexibiliteit. Waarna een rondgang volgde doorheen de werk- hal van dit metaalverwer kend bedrijf. LH De Oordegemse schrijf kern van Amnesty Inter national zit niet stil. Dit bewezen zij al meerdere malen in het verleden. On langs nog braken zij het wereldrekord kinderwa- genduwen in het kader van de internationale aktie «Mensenrechten nu!». Nu doen zij, net zoals vele andere afdelingen van AI, mee met de jaarlijkse kaarsenaktie die de slogan meekreeg «Schrijf ze vrij!». Deze aktie heeft als be doeling fondsen te werven voor het werk van Amnes ty dat heel veel geld kost. Overal over de hele we reld is Amnesty Interna tional bezig met kernen uit te bouwen die wantoestan den aan het licht moeten brengen. Dit wordt alle maal gecentraliseerd in het internationaal secretariaat te Londen. Van daaruit wordt aan alle afdelingen werk doorgegeven om vrijlatingen van gewetens gevangenen te bekomen. De Oordegemse schrijf kern is ook zulk een afde ling. Maandelijks of drie wekelijks schrijven zij tientallen brieven naar au toriteiten over de ganse wereld. Dit kan natuurlijk niet kosteloos gebeuren. Hiervoor deze kaarsenak tie. Tijdens het weekend van 17 en 18 december zullen zij op verschillende plaatsen in het Leedse op te merken zijn met hun stands. Vergeet hen niet te steunen. Het is van groot belang. dividualisering van oplei ding en onderwijs. In het labo van het aanpalend O.L.V.-Ziekenhuis waren Vladimir en Aleksey dui delijk geboeid bij een bloedanalyse hoe de uit de test komende simbolen via en met een gratis vat in «'t de computer vertaald wer- Spinnewiel» waar beide den in vlotte teksten. russen, gewend aan vod- Het bezoek werd afgerond ka, zich het Belgisch bier met een eetmaal aangebo- lieten smaken, den door het O.L.V.-Zie- LH kenhuis in de selfservice De kersverse voorzitter Wilfried De Vos deelde geassisteerd door sekretaris Willy Langelet trofeeën uit aan verdienstelijke leden gerangschikt volgens leefti jdska tegoriën 3 tot 15 jaar 1. Nicky Ghys, 12 jaar, 734 km; 2. Anja Langelet, 475 km, 3. Pieter Buggenhout 188 km. 16 tot 30 jaar Ann Van Hoefs, 16 jaar, 276 km. 21 tot 30 jaar 1. Ivan Goeman, 2517 km in 71 tochten, 2. Eddy Lanckman 2227 km, 3. Nadia Caudron 1780 km, 4. Gaston De Wolf 1027 km. 31 tot 40 jaar 1. Paul Van Hoefs, 2. Lucienne De Voghel 1364, 3. Myriam Troch 1039, 4. Anita De Coninck 826 en 5. Christine Verhofctadt 706 km. 41 jaar en meer... 1. Laurent Tolleneer 1231, 2. Emiel Verleysen 1177, 3. Willy Van Audenhove 1090, 4. Theo Coppens 1069, 5. Hilda Van Hoefs 1049, 6. Alfons Lanckman 947, 7. Valery Caudron 837, 8. André De Leenheer 799, 9. Marie-Claire Robijns 558, 10. Eliane Lanckman 542, 11. Jan Verbestel 517, 12. Maria Janseghers 487 en 14. Jeanne Jansegers 481. Clublaureaat met het hoogste aantal tochten is de 63-jarige Petrus Buggenhout met 1902 km in liefst 98 tochten wat overeenstemt met twee tochten per weekend. Clubkampioen met het hoogste aantal kilometer is Hans Ghys, een trucker die ervan overtuigd is meer beweging nodig te hebben. Hij totaliseerde 2258 km in 81 tochten. Een «speciale prijs» ging naar Florent De Neve die erin slaagde tijdens het voorbije seizoen deel te nemen aan zegge en schrijve één wandeltocht van 20 km. Hij kreeg dan ook een mini-mini-trofee van de grootte van een eierdopje. Maar, het geluk is aan zijn zijde. In de tombola haalde hij een 10 kg zware hesp op als hoofdprijs. LH Vladimir Plaksin, student financiële wetenschappen te Moskou, sekretaris-ge- neraal van de overkoepe lende studentenvereniging van de U.S.S.R. en Alek sey Konkov, student poli tieke en ekonomische we tenschappen te Leningrad brachten in het kader van de perestroijka een be zoek aan Aalst. Meer be paald waren ze te gast in het Hoger Instituut voor Verpleegkunde Sint-Au- gustinus aan de Aalsterse Lepoldlaan. Ze werden er ontvangen door de Studentenwerk groep Hoger Onderwijs Aalst. Een vereniging die geassocieerd is bij de Ver eniging van Vlaamse Stu denten die dit jaar haar vijftigste verjaardag viert. Beide studenten vormden een delegatie van de «stu- dent-council of the USSR». Hoger Onderwijs Zuster direktrice De Kin der van het SAI (Sint-Au- gustinusinstituut) verwel komde de delegatie in bij' zijn van een ruime afvaar diging Aalsterse studenten en studentinnen, waarbij Nursaia zich als gastvrouw demonstreerde. De direktrice wees op de noodzaak van samenwer king in Europese verband en zag in deze kontakten een van de vele middelen ervan. Aan de Russische studen ten verklaarde ze in vloei end Engels de strukkuur van het hoger onderwijs in ons land en meer bepaald de mogelijkheden die het SAI aan de studenten biedt. Dat werd bovendien in het auditorium geïllus treerd via dia-projektie. Bij een bezoek aan de school zelf zagen de Russi sche studenten heel wat gelijkenissen met wat in de Sovjetunie bestaat. O.m. het werken in praktijk- klassen met kleine bezet- Aalst. Na de uitreiking van de diploma's aan de kursisten van het Vlaams Kruis kon er ting om te komen tot een wel een drankje af (a) zo optimaal mogelijke in- Aalst. In de trouwzaal van het stadhuis werden brevetten van het Vlaams Kruis uitgereikt aan de kursisten (a) Op vrijdag 17 december is Simonne Reynders te gast in het Vredeshuis te Aalst. Ze geeft er een inleiding over het gezin. Onderwer pen als patriarchaat, moe derliefde, vervreemding van de man, van de vrouw, maagdelijkheid en waar om het zo een belangrijke plaats inneemt komen aan bod. Simonne Reynders is filosofie en al jaren begaan met deze onderwerpen. Zij verheugt er zich op dat er voor kort enkele ern stige wetenschappelijke archeologische en etnolo gische studies gedaan wer den vooral door vrouwen uit de Verenigde Staten. Aanvang van de avond om 20 00 uur. Aalst. De voetgangers zien zich voor een groot prob/eem gesteld: hoe kan men veilig de straat oversteken met al dat verkeer (a) seerd met de originele teke ningen die in het boek zijn opgenomen. Het boek zelf kost 750 fr. en kan besteld worden bij Gaston De Smet, Louis Van Houttestraat 28 tc 9219 Gentbrugge (091/ 31.05.72). Aalst. Met de eindejaarsfeesten in zicht zal de verkeersdrukte toenemen en dan wordt het zoeken naar een parkeerplaats (a) "Gent in tekeningen" is een kunstboek dat gemaakt werd door Gaston De Smet en dat eigenlijk een wandeling in houdt door het centrum van Gent. Daarnaast wordt in het Museum Van der Haeghen een tentoonstelling georgani-

De Voorpost | 1988 | | pagina 2