0p nieuwjaarsdag of 2 of 3 januari? Aalst al dan niet meer gezinsvriendelijk? Moeder Teresa vraagt medewerkers in regio Aalst Eric Boeiens: alle dagen karnaval Erik Arijs: «Jaarverslag reuzestap vooruit» Aalsterse Jong Socialisten betogen tegen Philips afdankingen Internationale ruildag in Aalst 3 - 16.12.1988- De Voorpost Ook te Aalst krijgt de werking van Moeder Teresa gehoor. Dit via de werking van een echtpaar dat naast de zorg voor kinderen en kleinkinderen er de taak bij opneemt via het oprichten van een werkgroep waarvoor ook op uw medewerking wordt gehoopt. Het echtpaar schijnt uitermate geschikt om deze werkgroep op gang te trekken. Zij als verpleegkundige die veel te maken had met MS-patiënten en hij als gepensioneerd ambtenaar bij het ministerie van Arbeid die tijdens zijn karrière met heel wat triestige situaties werd gekonfronteerd. Namen worden bij Moeder Teresa niet genoemd. Het komt er niet op aan zich zelf op het podium te hijsen. Wel de mensen te helpen. U kan alleszins terecht bij het bewust idealistisch echtpaar te Aalst in Nieuwbeekstraat 97. De aktie geniet de zegen van Deken Jozef De Smedt en momenteel is het bovendien uitkijken geblazen naar een proost en naar een vergaderlokaaltje. Dit sociaal-geëngageerd echtpaar kwam in kontakt met de werking van Moeder Teresa via de nationale voorzitster te Denderbelle en besliste tot aktieve medewerking na een nationale samenkomst in de buurt van Beauraing. De werking staat open voor iedereen zonder enig onderscheid van overtuiging of opinie. Alleen wordt gevraagd sociaal-geëngageerd te worden en zich belangloos in te zetten voor de naaste. Een medewerker uit onze provincie werd dadelijk medewerker toen hij ter plekke in India gekonfronteerd werd met uitermate schrijnende toestanden. Hij werkte er inderdaad maanden in het «Huis der Stervenden» waar mensen hun laatste dagen en uren althans in enige vrede konden slijten. Andere mensen kreperen er gewoon op straat in eigen vuil en hun lijken worden dan gewoon weggeruimd. De werkgroep telt twee soorten leden. Mensen die nog valabel genoeg zijn om zich manueel in te zetten voor akties voor voedsel, kledij en dergelijke meer en een groep die dat niet (meer) kan doch de basis vormt door gebedsakties. Uiteraard helemaal op vrijwillige basis. Moeder Teresa zelf is een 79-jarige zuster uit Joegoslavië afkomstig die in India heldhaftig werk verricht in alle stilte doch ook op uw steun moet kunnen rekenen om haar werking te kunnen volhouden. Voor nadere info: 053-78.14.45. Voor financiële steun: 780-5190608-54 van Moeder Teresa, Nieuwbeekstraat 97, te 9300 Aalst. LH De BGJG Groot-Aalst, bestaande uit elf afdelingen, organiseerde een gesprek tussen de verschillende politieke partijen over de al dan niet gezinsvriendelijkheid van Aalst. Het nieuw politiek aangezicht van Aalst na de jongste verkiezingen profileerde reeds duidelijk. Een nieuwe meerderheid en een nieuwe oppositie. De verschillende partijen maakten kond wat z(j onder gezinsvriendelijkheid verstaan doch vanwege dc meerderheidspartijen werd hen naar de raming gevraagd van de uitgaven die realiseren van hun wensen zou impliceren. Met een financiële put binnen het eigen dienstjaar van liefst 200 miljoen mochten dan ook geen spektakulaire beloften of toezeggingen worden verwacht. Magda Boeykens namens akticver ws.rken de Vrije Demokraten In de Hovenierstraat vraagt zich af in hoeverre werden sugges,ies i v m de etsen van de BGJG ft- fietspaden afgewezen, nancteel haalbaar zijn. Bij de herinrichting Naast premies en nstor- van de Wallenring liet het no s moet het stadsbestuur stadsbestuur heel wat kan- zorgen voor opvangmoge- sen liggen wat betreft fiets- lijkheden en betere kan sen tot relatievorming. Qua toelagen dient de te ring naar de nering wor den gesteld. De Volksunie was de eni- namens Agalev voor meer uitgang van het geboorte- ge partij die aan de verkie- verkeersveiligheid voor cijfer het probleem van de zingen deelnam die niet zwakke weggebruikers en 20e eeuw. Hij staat achter vertegenwoordigd was. zet zich af tegen het mono- het traditionele gezin met Feit dat door Hilde Van polie van de auto in ons gelijkwaardigheid van bei- Vragenuurtje u u Driessche, bestuurslid verkeer. Hij pleit verder de partners. Hij keerde Uit het vragenuurtje ont- Si^t-Annalaan BGJG en kandidaten op voor gezonde woningen, zich tegen zedelijk verval, houden we vooral wat de VU-lijst ten zeerste voor sportvelden en speel- tegen abortus, tegen por- volgt. centrum aanpptrnkkpn werd betreurd. Vooral het terreinen en voor begelei- no en geweld. Hij pleitte De werkgroep Lang- K vragenuurtje was interes- ding van jeugdbewegin- wel voor loopbaanonder- zaam Verkeer Rozendreef sant wegens de konkreet- gen. Ook voor de proble- breking en ouderschaps- moet verder werken. vriendelijkheid. De nieuwe Burcht straat is een flessenhals ge worden zonder ruimte voor fietsers. Via een VTI-campus op de hoek Ledebaan- worden nog meer fietsers naar het heid van een aantal men van migranten, vragen. Chris Borms (CVP) zegt Claude De Smet noemde dat de mogelijkheden van namens de KP het gezin de het gezin moeten erkend van de samenle- en bekrachtigd worden, ving doch wil niet dat dis- Rekening moet worden krimenerend zou worden genouden met de ver verlof. De verkeerskommissie opgetreden tegen andere samenlevingsvormen. Bij gezinsvriendelijk beleid past sociale zekerheid en behoud van de koop kracht. De KP opteert bo vendien voor een peuter tuin en kinderkribbe 24 u op 24 met ook opvang van zieke kinderen. Patrick De Smedt, SP en toekomstig schepen wellicht ook van het gezin ziet het gezin als een open en dinamische sa- menlevingsgroep, noch ge bonden aan aantal noch geslacht, die zich samen ontplooien en voor me kaar verantwoordelijkheid opnemen. Hij wil priori teit voor kansarme ge zinnen als éénoudergezin- van de BGJG nen, gezinnen met lage in- digd doch vroeg dat priori- komens, gezinnen met teiten zouden worden ge- werklozen. Voor welzijns- steld om de uitgaven te zorg bestaan te Aalst heel kunnen berekenen binnen wat initiatieven. Heel wat de budgettaire mogelijk- blijft echter wijzen naar heden. «onwelzijn» Walter Jansegers (Vlaams Luc Van Lierde opteert Blok) noemde de achter- scheidenheid van de ge zinnen. Dus ook met een oudergezinnen, gezinnen met gehandikapten en met migrantenfamilies Gezinsvriendeli j kheid moet bedreven worden in alle beleidstakken. In ver band met de hoge echt scheidingscijfers vol gens gegevens reeds één op drie is het beleid toe aan opties in verband met relatievorming. Prioriteit voor de toekomst moet verleend worden aan het welzijnsmeerjarenplan van het Aalsters Coördi- natiekomitee. Antoon Paridaens noemde namens de PW de eisen Bekvechten over datum van installatie nieuw bestuur Aalst In de voorlaatste zitting van de gemeenteraad vroeg SP-fraktieleider Edgard Hooghuys dat het nieuw SP-PW-DD-bestuur te Aalst zou geïnstalleerd worden uitgerekend op 1 januari te 11 u. Op Nieuwjaar, bovendien een zondag. Hij argumenteerde hierbij dat 12 jaar terug dat ook het geval was en dat, refererend naar een schrijven van wijlen burgemeester Uyttersprot dat 6 jaar terug tevens het geval zou geweest zijn ware er niet de klacht geweest van wijlen Willy Alloo waardoor de installatie maanden werd uitgesteld. Hij vraagt de installatie op nieuwjaarsdag zelf om de kontinuïteit te verzekeren. Maar VU-fraktieleider Jan Caudron vindt nieuwjaarsdag weinig passend. «We zitten er wellicht allen met een houten kop bij na de viering», voegt hij eraan toe. Dat kan even goed op 2 of 3 januari maar vermits 2 januari voor het stadspersoneel een vrije dag is ware 3 januari wellicht meer geschikt. Men beroept zich op minister Beysen die zou gezegd hebben de installatie «zo vlug mogelijk» te laten plaatshebben doch uit een persoonlijk kontakt van Caudron met Beysen op de Vlaamse Raad had Beysen daarvan geen weet. «De meeste gemeenteraden in ons land zetelen alleszins niet op Nieuwjaar». Eddie Monsieur (SP) hernam de argumenten van kollega Hooghuys doch Herman Goossens (CVP) ziet geen bedreiging van de kontinuïteit zo het nieuw bestuur pas op 2 of 3 januari wordt geïnstalleerd. Hij verzocht Hooghuys dan ook zijn vraag in te trekken. Caudron preciseert nog dat 12 jaar terug 1 januari een verplichte datum was als start van de fusiegemeente Groot-Aalst maar voor Edgard Hooghuys is zo vlug mogelijk na 31 december toch nog steeds 1 januari. LH Aalst. Erik Boelens is dagelijks present in de werkhalle (a) Per Total lid Eric Boelens snakt naar karnaval. Bijna dagelijks is hij aktief in de werkhal. «Dat moet» zegt hij. «Ik kan er trouwens niet meer van slapen. Kar naval betekent alles voor mij. De sfeer van de op bouw van dc wagens, dat mag een kamavalist niet missen. In de weekends gaan we naar allerlei akti- viteiten van de andere kar na valverenigingen. De voornaamste zijn de bals. Je weet wanneer het ver zamelen geblazen is. Kar naval moet men begrijpen wil men het echt kunnen beleven» oordeelt Eric. Voor hem begint karnaval met het opbouwen van de wagen. Lassen, draad vlechten, papier aanbren gen, schilderen en nog ve le andere dingen meer, kortom bezig zijn in de werkhalle. En dan komt de bekro ning, mee opstappen in de kavalkade. Boordevol ze nuwen naar de startplaats en zich dan onderdompe len in de roes en het entoe- siasme dat zo kenschet send is voor Aalst karna val. Na de stoet begint het feest dan in volle hevig heid. Per Total is dan uit bundig. Zoals alle mooie liedjes is ook dit feest van te korte duur. Wanneer de kamavalpop wordt ver brand en het einde van de winter aangekondigd, heeft Erik pijn aan het hart. Maar ook die pijn duurt niet lang, want een week later is Eric al weer druk bezig met de voorbe reiding van de volgende karnaval. Eerst komt nog het festijn van de bier- koers waar hij een vaste deelnemer is. «Als we ons kunnen verkleden, dan le ven we pas echt», vindt Eric die in karnaval vieren een van zijn grootste be zigheden heeft. Hij neemt aan het karnaval deel in groepsverband. En dat hij bij Per Total het opperbest naar zijn zin heeft, is geen toeval. «Daar heerst nog een echte groepsgeest, ie dereen helpt iedereen en wanneer er al eens iets verkeerd loopt, dat wordt dan bijgelegd tussen pot en pint». Zo moet het nu eenmaal. ad Net als verleden jaar had Erik Arijs (VU) heel wat bedenkingen bij het Jaar verslag 1987 en eerste se mester 1988. Hij kreeg er zelfs van Edgard Hoog huys felicitaties voor. Een stad besturen evo lueert naar een verweten schappelijking. Dat vraagt professionele aanpak. Het volle pond verlenen aan het sociaal aspekt blijft een permanente uitdaging. Reuzestap voorwaarts Het voorliggend jaarver slag noemt hij een reuze stap voorwaarts o.m. door vermelding van bestuurs organen en hun werking, idem voor de gemeen teraadskommissies, door meer gegevens over perso neelsbeleid o.m. ziektesta tistiek, door info, kunst en kuituur en door gegevens over energiemaatregelen, onroerend patrimonium van de stad, erediensten en stadsfinanciën. Er werd ook een petitieak- tie gevoerd en die leverde om en bij de 400 handte keningen op. JM Heyman De Jong Socialisten van ten. Vandaar de oproep in de toekomst nog akties Aalst hebben zaterdag be- «wees solidair met de afge- opzetten om dergelijke toogd tegen de 810 afdan- dankte Philips arbeiders», praktijken aan de kaak te kingen bij Philips Leuven. De Jong Socialisten zullen stellen of te voorkomen. De aktie werd visueel weergegeven door enkele Chinezen die Philips ten dode hadden opgeschre ven en ten grave droegen. Tijdens de betoging zag men ook pamfletten met de tekst «Philips, honger loon, neen bedankt», ter wijl allerlei slogans wer den gescandeerd door de deelnemers aan de beto ging. Men riep óok de be volking op tot een volledi ge boycot van de Philips- produkten met de slogan «indien zij hier niets meer willen produceren, dan moeten zij hier ook niets meer verkopen». De Jong Socialisten ne men het niet dat Philips in oosterse landen werkt met mensen die slechts een armzalig loon krijgen uit betaald. Ook kinderarbeid bij Philips is doodgewoon, zeggen de Jong Socialis- Aalst. Zij hebben zich ingezet opdat het eetfestijn van kunnen verlopen (a) Erik Arijs die geen kandi daat meer was bij de jong ste gemeenteraadsverkie zingen formuleert nog een aantal suggesties. Het grote departement Openbare Werken komt er klein uit. Gerechtelijke procedu res worden wel vermeld doch niet de afloop ervan. Inzake politie wel ne gatieve statistieken doch niets over opleiding, schoolspijbelen, drugs. Verkeer wordt stief moederlijk behandeld. Louter opsommingen. Niets over openbaar stads vervoer, over de parkeer- problematiek, over auto vrije straten, over de Wal lenring. Graag meer zinvolle infor matie Graag het juiste perso neelsbestand op een be paalde datum van Aalster- se bedrijven. Graag cijfers over de bevolking van de stedelij ke scholen. Enige toelichting bij het stijgen van het aantal leurkaarten van 171 in 1985 naar 228 in 1986 tot liefst 556 in 1987. Graag waarom vakan tiejobs dalen van 50 in 1986 naar 20 in 1987. Verheugende vaststellingen De dienstencentra ken nen meer sukses: in 1987 45.377 gewone verrichtin gen tegen 34.285 in 1986. De aktiviteiten op kul- tureel vlak nemen toe. De bevolking toont zich meer milieubewust wat blijkt uit papieropha- ling en gebruik van contai ners voor glas. Noch Rome noch Aalst... Erik Arijs is verheugd dat Kamillekes vlekkeloos zou heel wat van zijn vorig jaar geformuleerde suggesties Aalst. Nog een beeld uit de internationale ruildag (aj werden opgevolgd. Ande re komen wellicht volgend jaar aan bod want Rome noch Aalst werden in één jaar gebouwd. Het Jaar verslag laat toe bepaalde leden van het college met de vingers te wijzen en andere geluk te wensen. Het laat toe aksentver- schuivingen te bepleiten in de begroting en/of inspan ningen aan te moedigen. Dit jaarverslag is een refe rentiewerk dat veel zegt over het beleid tijdens de ze bestuursperiode. In de opmerkingen schuilen wel een paar schoentjes. Wie ze passen kunnen ze aan trekken. Naam geschrapt Baita stelt dat haar bezol diging voor aanwezigheid op gemeenteraadskom missies slechts vanaf 1 sep tember 1987 werd ontno men. «Zoals de gouver neur schreef ten onrech te». Ze klaagt het feit aan dat haar naam in het ver slag geschrapt werd voor het volledig jaar 1987. Schepen Willems kon die wel behouden. LH Voor de negentiende maal altijd had de bijeenkomst organizeerde de Aalsterse plaats in de Sint-Anna- prentkaartenclub een gro- zaal. Bij deze gelegenheid te internationale ruildag. werd ook een nieuwe Een en ander verliep on- prentkaart uitgegeven, der voorzitterschap van Danny De Naeyer. Zoals Aalst. Het is moeilijk te kiezen op de internationale ruilmarkt die in de Sint-Annazaal werd georganizeerd (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 6