Jean-Pierre Meert en Johan Vertongen Aalsterse sportlaureaten Vertragingsmaneuvers t.o.v. aktiekomitee Anderenbroek Elfde internationale hondenshow in Keizershallen De Aalsterse markt, een drukke bedoening De Voorpost - 23.12.1988 - 11 Linthout-Rogghé en Turnkring Aalst als teams Grote belangstelling van sportliefhebbers op de sport avond met verkiezing van de Sportlaureaten 1988 van de stad Aalst. Voor het eerst werd deze gebeurtenis, de negentwintigste in de reeks, gehouden in De Werf. Voor het eerst ook getuigde deze manifestatie die duidelijk in een nieuw kleedje werd gestoken, van een echt professio nele aanpak. Het programma dat dan toch liefst een 20-tal pun ten omvatte, met o.m. toe spraken door schepenen De Maght en Bourlon en ondervoorzitter van het Sportkomitee Willy Coen, kon nog op een behoorlijk uur worden beëindigd, zelfs al was het met enige achterstand van start ge gaan. Het werd bijwijlen zelfs een ludiek geval, waarbij humor met West vlaming Eddy Planckaert, nooit ver weg was. Een praatgrage kerel die een valabele tegenspeler was van de vlotte presentator, Louis De Pelsmaeker. Aalsterse onderscheiding. De kadetten van Basket- balklub Erembodegem werden tweede en het fanionteam van Eendracht Aalst 'slechts' derde, tot veler ontgoocheling. Had den zich verder aange diend, Aalst Karate Club, de Pré-miniemen van Sportklub Erembodegem en de reserven van Een dracht Nieuwerkerken. Jean-Pierre Meert bisseert In de individuele kompeti- tiesport haalde karateka Jean-Pierre Meert uit Mel- dert andermaal de titel sportlaureaat 1988. Jean- Pierre Meert die twee jaar terug reeds laureaat werd, is hoofdtrainer van Aalst Karateklub. Reeds zeven jaar maakt hij deel uit van de nationale ploeg en werd door Bloso als topsporter erkend. Hij verzamelde ti tels en ere-plaatsen karate \- M JT^ I V te. Momenteel is hij Bel- U- ^/SMÊÊËIÉk. ■~-l>gisch kampioen Kata en 1 Vlaams kampioen Kata en x p'stoo'schietster Sonja WÊÊ^IÊ^ m vn Vettenburg van de Sint- Aalst. Eddy Planckaert werd aan de tand gevoeld door Louis De Pelsmaecker en dat J°"splde wefd tweede en werd een pittig gesprek (a) judoka Bart Van den Meerssche van Judoklub Moorsel derde. Verder hadden zich aangediend, Johan Van der Bruggen zowel in Kata als in Kumi- en Eric Van Vaerenbergh \m 1 - 15 van Wielertoeristenklub Trekvogels Haaltert. Johan Vertongen laureaat individuele rekreatiesport Johan Vertongen van Akajima Aalst (jiu-jitsu) Aalst. Turnkring Stad Aalst werd laureaat bij de rekreatiesport voor teams (a) haalde het bij de indivi duele rekreatiesporters. Benoit Bucqué van Tre kvogels Herdersem werd tweede en Odilon De Bruyn van Wandelsport- vereniging Wetteren der de. Hadden zich nog als kandidaat aangemeld: Paul Hoebeeck van wieler toeristenkring T.T. Aalst In haar lokalen aan de Aibrechtlaan, in de buurt van 't Apostelken, ontving voorzitter van de Interkommunale Land van Aalst met zyn staf een honderdtal mensen die via borden protesteerden tegen de voorziene plannen op het Anderenbroek. Mensen van het aktiekomitee Ande renbroek die er zelfs enigszins verbaasd bij stonden dat ze gewoon door het direktiekomitee ontvangen werden en hun grieven konden uiten. Of dit iets meer wordt dan boter aan de galg is uiter aard af te wachten. Uit drukkelijke vraag van het kunnen nog bezwaren geuit worden. Er volgen dan ook nog ettelijke ad viesverstrekkingen voor aleer de Vlaamse Execu- cn tieve finaal de knoop 50 ha. ten noorden van doorhakt. trokken gemeenten ter in- en Gustaaf Sonck van de zage zal liggen gedurende Belgische Wielrenners- en dne maanden. Ook dan - Turnkring der Stad Aalst De Turnkring der Stad Aalst haalde het in rekrea tiesport per club vóór jiu- jitsuklub Yukio Tani Aalst en atletiekklub Spiridon Aalst. Hadden zich verder gemeld: W.T.K. Trekvo- gels Herdersem, Wieler- van K.A.C. Eendracht toeristenklub De Stanza- Aalst, Peter De Backer van de Aalsterse biljart- klub, Luc Van Damme van Pétanqueklub Aalst Cycloliga. Aalst volstaan, 40 ha. Erpe-Mere en 10 ha. Nederwijk Ninove. Aktiekomitee was dat de Waar de GOMOV van Interkommunale haar oordeel is dat regio's die te vraag tot het in herziening stellen van het gewestplan zou intrekken. Daarvan werd wel akte genomen doch deze vraag werd overgeheveld naar de Vlaamse Deelregering «Niet wij, maar zij kunnen daarover beslissen» stelde Edmond Nijs, voorzitter van het direktiekomitee. Dat de Anderenbroek een waardevol landbouwge bied is werd beklemtoond door de overhandiging door kinderen aan de le den van het direktiekomi- Jef De Ranter, tee van een pakket land- bouwvruchten. Wellicht kwamen die eerder over met een bittere bijsmaak. ver verwijderd zijn van de as Brussel-Gent daarvoor niet in aanmerking komen meende De Ranter dat dit met Zottegem en Ge- raardsbergen eerlang wél het geval zal worden door ölgaai"grondigë wijzlgin- de werken voor de ontslui- Linthout-Rogghé, sport ploeg van het jaar Bij de verenigingen of ploegen kompetitiesport haalden de Belgische kam- pioenen groep N (seriewa- Op de vraag van het aktie- gens) in de nationale ral- komitee om de vraag lot |y-s> Linthout-Rogghé, de aanpassing van het gewest plan in te trekken stelde Edmond Nijs dat het di rektiekomitee daartoe niet bevoegd is. «Dat is een beslissing die moet geno men worden door de alge mene vergadering». Na nieuwjaar ondergaat dit chers Moorsel en het duo dat naar Rome fietste, Constant Beeckman-Louis Aalst. De laureaten van de rekreatiesport individueel (a) Aelbrecht van Veloklub Meldert. schoolvoorbeeld uit de bus In de schoolsport kreeg vóór Zwemklub Neptu- het Koninklijk Atheneum, nus Aalst en basketbal- klub Erembodegem. Graanmarkt 5, bekers of trofeeën waarmede het er eentje meer meenam dan de lagere school van de Jezuieten in de Pontstraat. En wat betreft de degelijk- Verdienstelijke bestuurs leden Ook een aantal verdien stelijke bestuursleden wer- heid van de sportorganisa- den figuurlijk in de bloe- ties, kwam de Moorselse metjes gezet. Hun geza- Faluintjesjogging als menlijke mandaten lopen op tot 496/jaar. Het zijn: Maria Bastiaens-Van Key- meulen van Atletiekklub Eendracht Aalst, Etienne Bomon van WTC Den Blok, Georges De Jonge van KSC Denderstreek, Linda De Smedt van de Aalsterse Turnkring, Paul De Valkeneer van de handbooggilde De Ware Vrienden, Freddy De Wael van SK Erembode gem, Alfons D'Haese van voetbalverbond MTSA, Lutgarde Hoste van VK Kangoeroes Aalst, Frans Luyckx van BC Sint-Mar- tinus Aalst, Theo Van den Meersche van Judoklub Moorsel en Ivan Verton gen van Akijama Aalst. LH ting van deze gebieden. «Opteren voor Anderen- broek als industrieterrein maakt de te maken kosten voor Zottegem en Ge- raardsbergen nutteloos. Bovendien is er de milieu last». Aldus woordvoerder Niet bevoegd Edmond Nijs stelde dat het direktiekomitee van gen en pas daarna kan de kwestie aan de orde wor den gesteld... «Als industrieterrein An derenbroek er toch komt nemen we liever zelf de touwtjes in handen» was de mening van burgemees ter Michiels van Haaltert. «Dan kan de inplanting er Lijkt het voor een buitenstaander de allernormaalste zaak van de wereld, wie 's morgens vroeg de veren uit moet om tydig zijn standplaats op een van de vele openbare markten die Vlaanderen ryk is, in te nemen, denkt er wel anders over. Het betekent een hele voorbe reiding eer men goed en wel zyn waren heeft uitgesteld, voor de klanten komen. Week na week, elke dag ergens anders, zijn ze paraat, de marktkramers van wie algemeen wordt aangenomen dat hun goed humeur niet stuk kan. Volgens de woordvoerder zelfsprekend in deze mate- van het Aktiekomitee An- rie niet de minste zeggins- In Aalst heeft de openbare best, want zodra de markt- markt op zaterdagvoor- kramers uit hun auto zijn, middag plaats. Het is dan gaan ze eerst en voor alles komen na inspraak van de 'n de omgeving van de hun collega's die al druk bevolking, kunnen plaat- Grote Markt en de aanpa- aan het werk zijn hartelijk selijke bedrijven prioriteit ,end? straten een drukte begroeten. Ze kennen el- genieten en kan de winst van jewelste. En die druk- kaar, zijn vrienden, geen ten goede komen aan de te begint al vrij vroeg, konkurrenten. derenbroek Jef De Ranter is in het arrondissement Aalst nog 158 ha. indus- triegrond vrij zodat het niet nodig is de Anderen broek van bestemming te doen wijzigen. Dat bleek alvast uit cijfers aange haald door de Gewestelij ke Ontwikkelingsmaat schappij voor Oost-Vlaan deren, de GOMOV. Volgens de GOMOV zou kracht heeft. Het kan al leen een aanvraag tot wij ziging van het gewestplan insturen. Het is de Vlaam se Executieve die beslist. Voorzitter Nijs wil wel de bezwaren die door het ak tiekomitee geuit werden aan het dossier toevoegen en beloofde dat, mocht het ontwerp tot wijziging er toch komen, die in de ge meentehuizen van de be- gemeente». «Misschien wanneer de eerste wagens Met de feestdagen in het Deze Aalst, 's Morgens vroeg wanneer het nog donker is arriveren de eerste marktkramers. zouden we echter beter ge diend zijn met een am bachtelijke zone». Achteraf vielen harde woorden met o.m. lob bying. brave man heeft nog net de tijd om «De Voorpost» te lezen (a) van de marktkramers ko- vooruitzicht is het zeker men aanrijden. Iedereen een drukte van belang. Op hoort ook zo, zo wordt er een plaats gevonden, kent haast blindelings zijn het Keizerlijk Plein bie- verteld. Wat verder is een Slagers, vishandelaars, standplaats. Die verwerft voorbeeld manoevreren fietsenhandelaar druk be- kaasboeren, ze zijn er alle- men na jaren en met goed- kleine en grote vrachtwa- keuring van de marktlei- gens behendig tot ze hun Het aktiekomitee laat zich der- A,'es staat netjes ge- juiste plaats hebben ge- alleszins niet uittellen en groepeerd, ofschoon men vonden. Zowat overal zijn wil na Nieuwjaar het nauwelijks die indruk er kerstboompjes te zien, nieuw gevormd bestuur heeft. Een openbare in alle grootten, al dan niet aanpakken. markt, zo lezen we op een met wortels, met of zonder zelfklever, is gezellig win- pot, echte en namaak. De kelen. En we geloven het keuze is enorm en dat omgeving wordt er ge werkt. Zo is de baas van Het Groen Kruis bezig met zijn gelagzaal in orde te brengen. Schuren, dweilen, zodat alles blinkt en klaar is om de klanten te ontvangen. Ook voor hem is een marktdag hard werken om tijdig klaar te zijn. Dat geldt ook voor een aantal andere mensen die voor de marktdrukte hun job achter de rug Zondag 22 januari De Kinologische Vereniging Nievelkapel Meldert is reeds v aan haar elfde hondenshow toe. Eerder bescheiden jamP'o^hap begonnen aan de Nievelkapel gewyd aan de H. Rochus nn H°0P7S0 die er met een hond staat afgebeeld die z(jn wonden likt is deze hondententoonstelling geleidelijk gegroeid tot een internationale rashondententoonstelling met «C.A.C.» ofte «Certificat d'Aptitude au Championat». Zonder dergelijke CAC's in z(jn bezit kan de rashondenfokker niet deelnemen aan kampioenschappen. Waar de start van dit hon- derop en deran. Toch één dengebeuren aanvankelijk moeilijkheid. Wegens de miek. Alle overige honden aan de kapel aan de Mo- zaterdagmarkt kan de met het epiteet uitstekend, lenstraat zelf lag werden Hondenshow niet over zeer goed en goed krijgen achteraf er tenten bijge- twee dagen gespreid wor- een plaatje in keramiek, bouwd tot finaal moest uit- den en moet men zich be- De gelauwerden worden geweken worden buiten perken tot één dag, zon- geselekteerd uit de beste Meldert. Naar het Belle- dag 22 januari. Gevolg honden, reuen en teven molenkompleks te Affli- hiervan is dat een 50-tal van de diverse klassen: gem of naar de Keizershal- honden eventueel gewei- jeugdklas, open klas, ge len te Aalst zoals nu reeds gerd zullen moeten wor- bruikshondenklas, kam- enkele jaren het geval is. den want ver boven de pioenenklas, koppelklas Ruime goed verwarmde 1000 deelnemers gaan (die en groepsklas. hallen met grote parkeer- worden er alleszins ver- Voor de beste jachthond is mogelijkheden en alles wacht ook al bedraagt de er bovendien de Ereprijs deelnameprijs 1000 fr. per Baron Julle Coppens meester op internationale hond) zou de organisatie d'Eeckenbrugge. hondententoonstellingen schaden. De keuring gebeurt door in binnen- en buitenland. een dertigtal gespeciali- Eerstdaags gaat hij zelfs seerde keurmeesters die voor een drieweken du- elk een ras onder de loupe rende trip naar de U.S.A. Op deze hondenshow zijn nemen. Keurmeesters uit waar er hondenkeuringen diverse titels te bemachti- ons eigen land doch ook bij de vleet zijn. Op zijn uit de Bondsrepubliek, uit tournee doorheen dit reus- Nederland, uit Luxemburg achtige land is hij uitgere- en uit Groot-Brittannië. kend in Dallas te gast bij een buurman en vriend Hoge top van de overbekende JR Onder leiding van stichter, van de TV-reeks «Dallas», bezieler en duivel-doet-al Een ontmoeting met deze Ernest Van den Broeck, topvedette staat dan ook Hoogstraat 3a te 9392 op het programma. Meldert-Aalst (052/ Wie aan deze show wil 35.57.32) scheert de Mei- deelnemen zou best niet te dertse hondenvereniging lang dralen. Eens het opti- hoge toppen. Niet te ver- maal aantal bereikt wor- wonderen als men weet den de volgende onverbid- welke relaties in binnen- delijk afgewezen. In- en buitenland deze honde- schrijfformulieren te be- kweker van het «Kennel komen bij Ernest Van den gen: Hopkeizer en Hopko- ningin 1989, Hopkoning en Hopkoningin 1989 en Hopprins en Hopprinses 1989. Titelhouders beko men een beeld in kera- zig met dc onderdeeltjes maal. van de fiets netjes uit te Onder hen een palinghan- stallen. En natuurlijk ook delaar uit Buggenhout die de fietsen op een rij te al dertig jaar in Aalst de zetten. In de Boterstraat markt doet en naar zijn vindt men een handelaar eigen zeggen nog geen en- in namaakjuwelen en wat kele heeft gemist. Hij zegt verder ziet men de mooi- dat de palingaankoop ste pulls klaar liggen, sterk is gedaald. Dat heeft Draaien we de Nieuw- zijn redenen voegt hij straat in, dan krijgt men eraan toe. Een van de fak- weer een ander markt- toren van de dalende afeet moeten hebben. De kran- beeld. Daar valt bievoor- is dat steeds minder vrou- tenbesteller en de postbo- beeld de frituur op. Dag wen thuiswerkend zijn en de bievoorbeeld die haast en nacht, het hele jaar ook minder vrouwen staan door, kan men er terecht nog achter het kookfor- voor het Belgisch gerecht nuis thuis. Paling gaat men snelheid hun bestellingen nummer één. nu eten in restaurants. De in de brievenbussen depo- De Hopmarkt, waar het Deense paling is kwalita- uitgangsleven blijkbaar tief goed, zegt hij. geen begin en geen einde kent, is het al vroeg druk. omgeving De handelaars gespeciali- Zijn de marktkramers zeerd in voeding hebben druk doende, ook in de neren. Ook dat hoort bij het beeld van de wekelijk se markt in Aalst. van het Wijmenbos» heeft Broeck, Hoogstraat 3a te weten op te bouwen. Zelf 9392 Meldert-Aalst, (052/ Aalst. Marktkramers zijn in het algemeen zeer optimistische mensen, zo ook de heer is hij herhaaldelijk keur- 35.57.42, bellen na 20 u.) V°s u" Ninove die het leven langs de zonnige kant bekijkt (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 11