k Sensatievol slotkwartier "Sukses verzekerd, wat ook het resultaat mag zijn d Sandra Van Der Lindencharmante aanvoerster Willy Meersman Willy Meersman speelde al tegen Anderlecht ■HHRi: elt eenl n moetl in elkej elen en! een op- crijgenj ilossingl lartnersl tekent. ihraagdl et voor™ in een vanzelf iiwelijk De Voorpost SPORT Redaktle: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. Tel. 05Z21.40.60 De bekermatch tussen VW Hamme en Anderlecht Voetbal vormt momenteel het onderwerp van de ge sprekken te Hamme. Zelfs in die kringen waar meestal andere gespreksthema's aan de orde zijn, heeft dezer dagen Koning Voetbal het voor het zeggen. Dat is begrijpelijk wanneer je weet dat op de dag van Kerstmis 's lands vaandeldrager, Sporting Anderlecht, op bezoek komt. Midden deze week waren er in Hamme al meer dan 4000 toegangskaartjes aan de man gebracht. Velen die in jaren geen voet in het Hamse stadion hebben gezet willen er deze keer ook bij zijn. Naast uiteraard de echte Vigoristen en de gelegenheidskijkers uit de regio Waas en Dendermonde die liever 25 december op een voetbalveld dan onder de kerstboom doorbrengen. Met de voor de gelegenheid opgetrokken bijkomende tribune, kan het stadion aan 6000 kijkers een plaats bieden. Dat het er sportief zal aan toe gaan, ligt in de lijn van de verwachtingen. VW Hamme heeft niets te verlie zen. Wel zal de derdeklasser de gelegenheid aangrijpen om propaganda te maken. Wie Vigor Wuitens aan het werk zag, spreekt zich lovend uit over zijn principes. Van Oostende tot in Charleroi heeft men het over het oogstre lend en sprankelend voetbal dat de Durmezonen presente ren. Het is alleen jammer dat spektakel zich niet altijd vertaalt in puntenwinst. Sukses Momenteel is het in de Hamse voetbalkringen al goud wat blinkt. Financieel is men bezig aan de beste kompeti tie in vele jaren. Voor iedere match was de opkomst bijzonder groot. De bekermatch tegen Lierse lokte zo'n 4000 kijkers naar het stadion en nu voolgen er twee "recettes" tegen Anderlecht. (Er is immers ook de terug match in het Constant Van den Stocktstadion.) "Alleen sportief hebben we enige tijd gesukkeld, zegt Willy Meersman. Ik hoop en veronderstel dat die periode nu helemaal achter de rug is. Wij hebben uit de vijf recente wedstrijden acht punten gepuurd waardoor we in de algemene rangschikking een flinke sprong hebben gemaakt. Tegen Anderlecht starten we als underdog. We zijn echter niet van plan om ons van bij de eerste minuut in een hoekje te laten drummen. Begoochelingen hoeven we ons natuurlijk niet te maken. We zijn daarin realistisch. Deze week hebben we ons op de topper voorbereid. De spelers zijn gemotiveerd en blijkbaar wil iedereen tegen Anderlecht wel eens een "efforken" doen." Rond het veld is er deze week flink gewerkt. Achter de staanplaatsen aan de oostzijde werd een muur opgetrok ken. Een bijkomende tribune moet het mogelijk maken om meer volk te plaatsen en in de kleedkamers werd handig met de verfborstel omgesprongen Wat ook het resultaat mag zijn. Voor VW Hamme wordt het een groot kerstfestijn dat lang zal blijven nazinderen. (e.g.) Willy Meersman speelde ooit tegen Anderlecht. Dat was in 1947. De huidige oefenmeester van VW Hamme voetbalde toen bij Sportkring Sint-Niklaas. "Kort na de tweede wereldoorlog speelde Sportkring een paar jaar in eerste, zegt Meersman. Ik vertolkte de rol van "half-back". Eén keer speelde ik tegen Anderlecht. We verloren met 7-1. Kwaad op mezelf omwille van de nederlaag kroop ik om 7 u. al in bed. Datzelfde jaar degradeerden we. Anderlecht is altijd eersteklasser gebleven." (e.g.) VOETBAL SC Lokeren - Charleroi 1-1 Amper drieduizend kijkers waren naar Daknara afgezakt om het duel tussen de ex- en huidige ploeg van trainer An- thuenis bij te wonen. Het toe schouwersaantal lag ver bene den de verwachtingen, bewus te zondag werden immers - met uitzondering van Ware- gem-Beveren - geen andere wedstrijden in de eerste natio nale voetbalafdeling ge speeld. Ook de prestaties bleven beneden peil, aan beide kan ten, al kan Lokeren er toch prat op gaan voor een spette rend match-einde te hebben gezorgd. Toen het laatste kwartier inging keek de thuis ploeg nog steeds tegen een 0-1 achterstand aan. Tien minu ten ver in de tweede helft bezorgde Beugnies de ope ningstreffer aan het team van Raymond Mommens na een mooie aktie van de Chileen Hurtado en een kopbal van Taibi tegen de dwarsligger, 0- 1. Lokeren was tot dan toe nadrukkelijk in balbezit ge weest maar meer dan een paar halve kansen konden we niet noteren. Zo kopten Di- dier M'Buyu en Meszaros in de eerste helft naast en de thuisploeg moest zelfs beroep doen op een alerte Patrick Van Veirdeghem om Beug- nies het scoren te beletten. Van Veirdeghem keerde het schot van de lijn. Het werd dan nog tweemaal warm voor de Lokerse kooi toen Patrick Naudts in nogal verdachte omstandigheden Taibi tegen de vlakte werkte. Even later dook doelman Danny D'Hondt gepast in de voeten van - alweer - Beugnies. Beterschap kwam er na de koffie en Lokeren stuurde on middellijk een snelle Versavel op pad maar Meszaros miste op een haar na de openings treffer. Zoals we al stelden viel deze aan de overzijde. Tachtig wedstrijdminuten wa ren ongeveer weggetikt voor aleer dan eindelijk de gelijk maker viel. Trainer Anthuenis bracht Siasia Samson en Bosman in het veld voor Didier M'Buyu en Patrick Naudts en die in breng deed. naar het einde toe, de match kantelen. De hoogste tijd trouwens, op een paar flitsen na had de kijker nog maar weinig spektakel voor zijn geld gekregen. Tien minuten voor het einde deed Meszaros dan eindelijk wat van hem werd verwacht. De Hongaar stuurde een voorzet van Samson over de lijn en de bordjes hingen in evenwicht: 1-1. We kregen uiteindelijk nog een spetterend slotoffensief te zien met een paar doelrijpe kansen voor de Waaslanders. Telkens was Meszaros bij de pinken en hij mag zonder meer de absolute uitblinker genoemd worden. Zo week een schot van de Hongaar af Lokeren - Charleroi 1-1. Philippe Albert, de kersverse Rode Duivel, in een duel met Patrick Versavel (ds) op een bezoekend been en de bal kwam op de lat terecht. Enkele tellen later nam Mes zaros in één tijd, buiten de grote rechthoek, het leder op de slof maar keeper Mathijs- sen bokste gevat de bal uit de winkelhaak. De 1-1 bleef op het bord, een billijke verdeling. Dat was na afloop ook de mening van de beide oefenmeesters. Op basis van de eerste helft verdiende Charleroi één punt. Lokeren nam de tweede helft voor zijn rekening. Na het slotoffensief van de thuis ploeg mochten we ons geluk kig prijzen dat we de halve buit binnenhielden", stelt Eric Van Lessen, ex-Lokeren- speler en huidig trainer van Charleroi. Aimé Anthuenis van zijn kant vond dat de Waaslanders in de eerste helft verrast wer den door het hoge ritme van de bezoekers. "We kwamen voor de rust duidelijk een stap te kort. Maar ik wist uit erva ring dat Charleroi dat tempo geen ganse wedstrijd kon vol houden en toen er dan meer ruimte kwam, hebben we dat dankbaar aanvaard met de verdiende gelijkmaker van een puike Meszaros als resul taat." Het lijkt een vaste traditie te worden dat Raymond Mommens voor een duel op Daknam verstek laat gaan. Meer nog, de Lebbekenaar zat zelfs niet op de invaller- sbank. Vóór de wedstrijd ging het gerucht dat Raymond geweigerd had om als invaller aan te treden. Dat werd na afloop ten stelligste ontkend door trainer Van Lessen: "Mommens komt uit blessure en is fysisch nog niet volledig in orde. We hebben dit samen uitgepraat en zijn beiden tot het besluit gekomen dat het beter was hem niet in de ba siskern op te nemen. Ray mond is en blijft echter een belangrijke pion voor Char leroi en zodra hij konditioneel weer in orde is, is hij weer van de partij", aldus de Zebra- coach. De wedstrijd Lokeren- Charleroi was meteen de laat ste kompetitiematch vóór de lange winterstop. Alvorens echter de benen onder de feesttafel te steken neemt het Wase gezelschap het vrijdag a.s., om 20 uur, op Daknam nog op tegen Sint-Truiden, in het kader van de 1/8 finales van de Belgische voetbal beker. Vivian Bocaert Lokeren Charleroi 1-1. Hurtado, de Chileen van Charleroi, lag aan de basis van de Waalse openingstreffer (ds) smm- Lokeren - Charleroi 1-1. Ferenc Meszaros, man uit de match, op weg naar de gelijkmaker (ds) Lokeren - Charleroi 1-1. Twee smaakmakers uit de wedstrijd: Johnny Etim en Ferenc Meszaros (ds) 't Kamilleke van de Week Na afloop van de kompetitie 1984-85 hadden de Kamille- kes zich moeiteloos in Eerste Nationale kunnen handhaven. Verschillende speelsters verkozen echter de klub te verlaten en kregen ook hun zin. Trees Van Geert en Veerle De Wint vertrokken naar DVK Gent. Hilde Daelemans naar Asse nede, Annemie Van Damme naar Brugge en Ann Bau- douin naar Union. In hun plaats kwamen keeper Marie-Christine Stoppie (Gosselies), Ingrid Wuyts en Leen Cocquyt van Gent en Sandra Van der Linden van Bever naar de Aalsterse Zandberg. Eerstgenoemde moest het door de zware kwet suur van Brenda Van den Eeckhout ontstane probleem oplossen, de Gentse meisjes het middenveld stofferen, terwijl de toen 17-jarige Sandra als spits was aangetrokken. In haar Maidenmatch aan huis tegen Kuurne scoorde Sandra dan ook plichtsgetrouw de gelijkmaker. Brenda zorgde in het doel dat één puntje in Aalst bleef. Het zijn precies die twee speelsters die als enige overblijven van de veertien die voor de bewuste openingsmatch werden opge roepen. Op volle toeren Sandra bleef een achttal wedstrijden als aanvalster opere ren, verhuisde dan naar het middenveld om later zelfs als voorstopper te worden uitgespeeld maar uiteindelijk toch weer in het middenveld belandde. De jonge Kamillekesploeg miste rijpheid en vooral hard heid om zich in de hoogste afdeling te handhaven en zakte met Beerse naar Tweede. Het volgend seizoen scoorden zij 104 keer en totaliseerden veertig punten, doch moesten Asse Terheide met 47 en Beerse met 45 punten laten voorgaan... Dat was maar een jaartje uitgesteld, doch het daaropvolgend verblijf bij de elite bleef tot één seizoen beperkt en momenteel draaien de Kamillekes als naar gewoonte mee aan de top van de tweede klasse. Nooit voorheen beschikten de Kamillekes over een ho mogeen elftal en een uitgebreide kern als thans het geval is. Aanvoerster Sandra Van der Linden draait momenteel op volle toeren en scoorde zowel in de thuismatch tegen Braine (met een zinderend vluchtschot) als op Stade, waar zij met een fantastische afstands-lobbal de keeper ver raste. Alles veil voor voetbal San zoals trainer Loeman haar gemakshalve op training en tijdens wedstrijden toeroept debuteerde bij het Henegouwse Excelsior Bièvenne en woont momenteel op de grens van die provincie en van Oost-Vlaanderen in Moerbeke-Viane. Zij werkt als sekretariaatsbediende in Brussel en heeft alles veil voor haar hobby... Voetbal natuurlijk. Twee keer per week doet zij de verre verplaat sing om te trainen en dan nog eens voor de zaterdagse wedstrijd. De jongste maanden moet zij af en toe eens een training missen omdat zij zich via avondkursussen in het Frans aan het bekwamen is. Haar ouders steunen daad werkelijk de voetbalaktiviteiten van hun dochter. Vader Jacques, een gemoedelijke pijprokende veertiger, verge zelt haar overal en sinds vorig seizoen heeft ook mama Rita de smaak te pakkan. Een tijdlang was ook haar zuster Petra als stopper aktief bij Bever, doch een heelkundig ingrijpen aan de voet maakte daar voortijdig een eind aan. Waarop Petra zich geestdriftig op het toneelspelen ging Met een diepe zucht van opluchting In de omgang lijkt Sandra nogal bedeesd, doch eens dat zij in gesprek raakt kan zij geanimeerd diskussiêren. Toch is zij pas dit seizoen een voetbalster die zelfvertrou wen uitstraalt. Hoewel zij gedurende vier-en-half seizoe nen haast geen wedstrijd miste, lijkt zij eerst nu volop in zichzelf te gaan geloven. Zo schoof trainer Loeman haar vorig seizoen tegen Herk weer naar de spits van de aanval. De puntenloze Kamille kes kwamen moeilijk tot scoren en Jo wilde het met Sandra naast Mieke Den Blauwen wagen. Sandra kon het niet geloven. «Ik, voorspeelster in Eerste? Dat kan ik toch niet! Zou Jo het niet verkeerd voor hebben? Dat kèn toch gewoon niet...» zo bleef ze maar radeloos herhalen. Acht wedstrijden lang bleef het duo Den Blauwen - Van der Linden in punt spelen. Toen mocht Sandra met een diepe zucht van opluchting weer naar haar vertrouwde midden veld. Daar speelt ze nu nog en probleemloos rukt zij thans mee op en scoort fantastische doelpunten. Cyriel Temmerman

De Voorpost | 1988 | | pagina 17