VW Hamme rukt op naar de middenmoot Met de groeten van Hans Christiaens Hopen op een mirakel Mager vertoon VW Hamme paraat voor Anderlecht Ippon Buggenhout: jong en ambitieus Voetbaluitslagen Hamse judoklub deed het goed 18 - 23.12.1988 - De Voorpost VOETBAL VW Hamme - Bornem 2-0. Pirelli probeert de bal voor doel te zetten. Vermeir kijkt bewonderend toe (vh) was een reflex van doelman Johan De Wilde nodig om de gelijkmaker te verhinderen. "Bij een duel had ik de indruk dat Paul Vermeir de bal niet zou kunnen rekupere- ren, zegt de Hamse doelman. Mijn indruk bleek juist te zijn. Mucher kreeg metéén het leder voor de voet en drukte af. In een uiterste re flex heb ik de bal kunnen keren." Het had dus best gekund dat VW Hamme in extremis een punt had moeten prijsge ven? "Zoiets kan je veronder stellen, maar daar ben je nooit zeker van, vervolgt Jo han De Wilde. Je weet immers niet hoe een wedstrijd na een even tueel doelpunt evolueert. Af gezien van dat ene doelschot was het een vaststelling dat de opponent niet bij machte was om ons het vuur aan de sche nen te leggen, ook al lokte hij na de hervatting een reaktie uit en werden we bijwijlen in het defensief gedrongen. In die periode werd er vooraan te weinig gestoord waardoor de middenlinie te veel gewicht moest opvangen. Al bij al ben ik tevreden met de punten' en de evolutie van de laatste weken." Stefan Ledens liet vooraan een mindere indruk. "In het begin van de match kreeg ik de bal zelden gunstig aangespeeld, zegt de Brusse laar. In dergelijke omstandighe den moet je dat proberen te rekupereren door meer werk kracht aan de dag te leggen. Nu geef ik toe dat ik mij deze keer niet zo best in mijn sas voelde. Ik had mij nochtans voorbereid op de match zoals het hoorde." "We hebben twee punten, wat in de gegeven omstandig heden het belangrijkste is, zegt oefenmeester Meersman. Vooraf had ik de spelers ge waarschuwd voor de opvat ting van de opponent die met hoge ballen Lofombo en Mu cher probeert te bereiken. We hebben ons niet in de war laten brengen en afgezien van dat ene doelschot dat door onze doelman op een magni fieke wijze werd gepareerd, werden we nooit in moeilijk heden gebracht. We scoorden niet alleen twee doelpunten maar dwongen bovenop de beste kansen af. Dus heb ik alle redenen om over de wed strijd tevreden te zijn, aldus Willy Meersman. (e.g.) Het kan moeilijk anders of in Hamse sportmiddens is de wedstrijd tussen Vigor Wuitens en Anderlecht hét onderwerp van de gesprekken. Onder tussen heeft het gemeentebestuur al de voorziene veiligheidsmaatregelen getroffen in verband met de toestand van het terrein. Het waren de staanplaatsen aan de overzijde van de tribune die de meeste aandacht vroegen. Heelwat werken moesten in de nabije toekomst toch uitgevoerd worden en nu werden de verstevigingswerken alleen maar vervroegd gedaan. De kosten ervan bedragen 1.352.813 fr. en met de BTW erbij komt het op ongeveer 2 miljoen. Het is duidelijk dat niet iedereen over deze ingreep staat te juichen. Voor de kleine sportklubs is deze gang van zaken een doorn in het oog. Zij vrezen dat alles naar één grote klub gaat en dat de kleinere liefhebbers- ploegen in de kou zullen blijven staan... Ondertussen verloopt de voorverkoop zeer vlot. Er zijn reeds zo'n tweeduizend kaarten vooraf aan de man gebracht in Hamme. Allicht zal het rekord van vorig jaar bij de wedstrijd tegen Sint-Niklaas nog overtroffen worden. (h.v.c.) Voetbal. Willy Van den Broeck, voorzitter van VW Hamme, vertelde dat zijn klub param is om de zesduizend kijkers voor de match tegen Anderlecht te ontvangen (vh) Het gaat de Buggenhoutse Ippon-judoschool voor de wind. De klub werd amper enkelt maanden geleden, in de loop van april jl. om precies te zijn, in het leven geroepen en sindsdien is het ledenaantal reeds aangegroeid tot 32. De meesten onder hen zijn regelmatig present op de trainingen in de Buggenhoutse sporthal Vierhuizen. De nog onervaren judoka's kregen reeds het vuur aan de schenen gelegd tijdens een ontmoeting met een klub uit Sint-Agatha-Berchem. De prestaties vielen dermate mee dal trainer Albert Ringoot tijdens de eerste officiële wedstrijden die de Buggenhoutse judoka's zullen betwisten wat gebeurt in Opwijk gunstige resultaten mag verwachten. (pvr) VW Hamme is de laatste weken zichzelf geworden. Vijf recente wedstrijden heb ben acht punten opgeleverd, wat invloed heeft op de alge mene rangschikking. Vigor vat nu post in de middenmoot en sluit de eerste kompetitie- ronde met veertien punten af. Tegen Bornem het de Durme- ploeg in de eerste helft enige tijd een uitmuntende indruk, voetbalde voorbeeldig en dwong een voorsprong af. Raymond Goethals die de match bijwoonde wist aan de rust te vertellen dat VW Hamme als voetballend ge heel een degelijke prestatie leverde waarmee Anderlecht komende zondag zal moeten rekening houden. De Wuitens kwamen in de eerste helft tot scoren maar genoten daarbij de medewerking van de oppo nent, die zich op een grove tekortkoming het betrappen. Johnny Lenaerts het niet na om de flater af te straffen. Naarmate de rust in zicht kwam verfoor de thuisploeg haar greep op de match en ook na de hervatting kon zij geen meesterschap afdwin gen. Nu is het zo dat de Klein- Brabanders evenmin in staat VW Hamme - Bornem 2-0. Paul Vermeir waagt zijn kans op doel vh) waren om daadwerkelijk een vuist te maken. Of toch wel? Op een bepaald ogenblik haalde Mucher stevig uit en Waregem - SK Beveren 4-1 Vorig jaar verloor SK Be- Britsom hobbelde via de hie- voor Waregem. veren zijn kompetitiewed- len van verdediger Mauroo in RPVeren knn rich van Hip strijd aan de Gaverbeek met het Waregettldoel. Beveren dubbele opdof(cr niet racer 4-1 na een overweldigende had toen zijn overwicht moe- heistellen en Waregem speel- wedstrijd van SV Waregem. ten kunnen verzilveren maar de nu voUlj, 0 de bezoeken- Dit jaar dacht men een ande- het leek wel of de Waaslan- de helft Een eersIe doelpunt re verhouding te zien en in- ders al tevreden en gerust wa- van RjrharH NieHerharher derdaadI Beveren speelde, ze- ren me, de kleinste voor- ^"d doofscheidsjechter Van ker m de eetste helft voot- sprong. den wijngaert nog afgekeurd treffeh)k mee. Mede dankzij Waregem kwam met een maat de Oostenrijker zou na- de wederoptredende Hans heel andere ingesteldheid uit dien toch tweemaal R0- Christiaens zette Waregem de kleedkamers en de vervan- sez kunnen vloeren De 4-1 ook nu weer een 4-1 op het ging van Mauroo door Des- nederlaag kwam zwaar aan bij scorebord. Een verdiende ze- camps zou later beslissend Beveren dat dc laatste weke„ ge voor de thuisplMg maar zijn voor de wedstrijd Beve- toch aan een remonte toe was een te zware afstraffing voot ren weid vnjwel onmiddelhjk zondeI dal daar in dc stand een wilskrachtig Beveren. in de verdrukking gespeeld en evenwel veel van te merken Het was trouwens Beveren Pfaff en zijn maats zouden ^el Tijdens de winter. dat in de eerste helft de beste daar niet meer onderuit stop tot j^, weekend van 28- sier maakte en Waregem geraken. 29 jinuari, kan men aan de bleef vijfenveertig minuten Het was Hans Christiaens Klapperstiaat de balans van lang krasselen. Beveren kreeg die zijn gewezen geel en blau- de cenic kompetitiehelft op- ook enkele goede kansen we kleuren deed verbleken. maken Nadien komt stan_ maar van het overwicht kon Een alleraardigste kopbal van dard 0 bezoek Standald dat de Wase geelblauwe voetbal- kleine Hans keilde voorbij met nieuwe atron Ur. ploeg amper gebruik maken. Rosez en amper vijf minuten bai„ Braems toch wel aan ee„ Van Britsom, Van Der Hey- later stond Christiaens aan de degelijk seizoen toe is Ur- den en Viscaal brachten Galjé strafschopstip. Lodders had, bain Braems op preel. nauwelijks in de problemen onbegrijpelijk eigenlijk, Des- j^j is die man £et ver. maar toch was het Beveren camps in het strafschopgebied «eten. dat nog voor het halfuur ge- achterna getrapt... Lodders lukkig op voorsprong kwam. met rood naar de kleedka- Een mislukt schot van Van mers, strafschop en doelpunt Hugo Aerts Jong Lede - 01. Charleroi 0-2 Jong Lede heeft alweer de naars is nochtans volledig ke meerderheid wisten de Le- duimen moeten leggen in zijn aanwezig. Charleroi, nog denaars niet uit te buiten, confrontatie met 01. Charle- steeds titelkandidaat al lijkt In de tweede helft, hetzelf- roi. Voor de Oostvlamingen Sint-Niklaas onvermurwbaar, de relaas. Nu werd De Winne lijkt de situatie nu volledig had het in de beginfase zeker kort na de koffie uitgesloten, uitzichtloos te worden. Am- niet makkelijk. De bezoekers Dit na tweemaal geel. Enkel per vijf punten bijeengeschar- vonden ook hun draai niet. Meys kreeg voor Lede nog reld en dit na half kompetitie. Toch viel de openingstreffer een goede kans en toonde Enkel een mirakel kan hen vrij vlug. Moyson ging hierbij zich meteen de gevaarlijkste nog vrijwaren van de degra- absoluut niet vrijuit. Hij ging Ledenaar. Doch het Oost- datie. Toch zal Lede zich nog volledig onder de bal door vlaamse lot werd bezegeld wel het jaar herinneren waar- zodat Derna enorm gemakke- door Cairo. Hij scoorde de in gedraaid werd met zeven lijk kon scoren. Charleroi beslissende treffer in deze punten op de tabel. Na Kerst- ging onmiddellijk teren op dit slechte wedstrijd, mis werd toen de situatie nog vroege sukses en Lede leek Jong Lede: Moyson, Van- volledig rechtgezet en zelfs machteloos. Enkel langs Van derstockt, Baten, Assel- met brio. Kan Lede nu dit Cauter kreeg de thuisploeg berghs, De Winne, Corthals, jaar opnieuw hopen op een een kans maar sukses bleef Eeckhout, Moortgat, Aerts tweede mirakel? Dan zal de uit. Dullier werd reeds in de (46' Van Troos), Van Cauter, scoremachine alvast geolied eerste helft uitgesloten nadat Meys. moeten worden. hij zich vergrepen had aan De wilskracht bij de Lede- Meys. Maar ook de numerie- (g.d.t.) Leuven-E. Aalst 0-0 E. Aalst ging op St. Leuven mer, die opnieuw een kans Anderlecht werd gelicht, be- een punt weggraaien en be- kreeg om de Aalsterse aanval leefde tussen lat en staken reikte wellicht hiermee het te leiden, heeft niet helemaal derhalve een uiterst rustige gestelde doel, maar op de ke- kunnen bevallen. De Kempe- namiddag. Sekretaris Van per beschouwd kregen de toe- naar spande zich wel in, maar Droogenbroeck gaf tijdens schouwers een flauwe wed- kwam in de zone van de waar- een kort gesprekje na de wed strijd voorgeschoteld. Leuven heid toch nog iets te kort om strijd toe dat Eendracht drin- dat de jongste weken een da- zich als een volwaardige spits gend aan rusten toe is. Oefen lende curve vertoonde was al te kunnen aanmelden. Rijp meester Everaert heeft in die even duidelijk tevreden met voor tweede klasse is die zin zijn trainingsschema aan één punt. Aalst van zijn kant knaap alleszins nog niet, zo- gepast. De kern krijgt een bracht weinig ideeën op. Het dat mede met het falen van volledige week rust tot 27 de- aanvalsspel verliep zonder Samardzija, het probleem cember en om de spieren na- veel variatie en beperkte zich «aanval» akkuut blijft bij E. dien los te werken wordt op tot wat gerommel rondom de Aalst. De verdediging had het vrijdag 30 december een oe- middencirkel. In feite een on- te Leuven niet lastig en dien- fenpartijtje afgewerkt tegen gezellige wedstrijd van twee de alleen maar een beetje eersteprovincialer Temse. ploegen die blijkbaar naar de waakzaam te blijven. Hans winterstop snakken. De Cre- De Schrijver, wiens optie bij (abl) VW Hamme - Bornem 2-0. De Borger vertoont een van zijn nummertjes. Van der Stockt zal zijn voorzet afronden (vh) 1' Nationale Gijzegem-Kerksken 0-1 Waregem-Beveren 4-1 4' Provinciale E Lokeren-Charleroi 1-1 Stekene-Sombeke 1-2 V UatUnaU Klinge-Lokerse 1-1 l nationale St. Leuven-E. Aalst 0-0 Buggenhout-SK Overmere Grembcrgen-St.-Pauwels 1-1 1-0 3' Nationale Vrasene-Klein Laar 1-2 J. Lede-OC Charleroi 0-2 Excelsior-St-Gillis-W 4-4 VW Hamme-Bomem 2-0 Haasdonk-St.-Gillis-D. 1-1 Union-St.-Niklaas 0-2 Bazel-Gerda 00 E. Zcle-Oostende 1-2 4' Provinciale D 1' Provinciale Mere-Erwetegem 4-0 Olsa-SK Lebbckc 5-0 Edixvelde-Erondegem 00 E. Meldert-St.-Lievens-H. Aalter-KAVD Melsele-Zultse SK Aalst-Temse 2-1 0-0 2-2 1-0 4' Provinciale G R. Lebbeke-Berlare Weile-Oudegem Terjoden-Herdersem 4-1 00 0-2 2* Provinciale A Appels-Opdorp 4-2 T. Melle-Kruibeke 0-1 Lutterzele-Boonwijk 4-1 Destelbergen-Kemzeke 2-1 Schoonaardc-Baardegcm 1-2 Baasrode-Lovendegem 2-0 Wichelen-FC Aalst 5-0 Kallo-Meulestede 0-3 S. Moorsel-Opstal 0-3 Robur-St.-Amandsberg 4-0 4' Provinciale H Oostakker-Wieze 0-0 VK Hamme-VK Daknam 0-1 3* Provinciale D Kieldrecht-Straatje 3-1 Burst-W. Moorsel 1-1 Heikant-SK Lokeren 4-1 Hofstade-Erpe 1-1 Hoogeinde-Rupelmonde 2-2 Aaigem-Herzele 2-2 Tielrode-Eksaarde 0-2 Erembodegem-Doggen 1-2 White Boys-Moerbcke 4-2 Serskamp-TK Meldert 2-4 Sinaai-Meerdonk 2-2 Schellcbcllc-Hcldcrgem 4-0 Waasmunster-Verrebroek 4-0 De Hamse judoldub Jitsi-Kwaï nam deel aan een geselekteerd tomooi te Aartselaer. Ze lieten zich daar langs hun beste zijde zien. Bany Willaert en Sofie Wae- geman moesten er alles uithalen om bij de eerste drie te geraken. Toch lukten ze er in Sammy Steek, gewoonlijk een vaste waar de voor een eerste of tweede plaats, werd in zijn eerste kamp al verrast met een knappe counter en had last om dit te verwerken. Toch slaagde hij erin zich te her vatten en bereikte nog een derde plaats. Ilse De Wilde en Liesbeth Weyn moesten slechts in één tegenstander hun meerdere her kennen en bleken overgelukkig met hun tweede plaats. En dan kwamen de primussen uit de Hamse club met een verrassen de Gino Willockx op kop. Hij rekende demonstratief af met zijn drie rivalen en bleek zeer sterk te zijn en won verdiend. Tommy De Vroe liet zich eveneens van zijn beste zijde zien en moest wel hard knokken en toonde zich zelfzeker in de grondtechnieken Hierdoor sleepte hij de overwinning uit het vuur. Steven De Wilde, steeds kandidaat voor het goud en liet deze keer ook geen twijfel bestaan over zijn bedoelingen In zijn laat ste wedstrijd wierp hij zijn rivaal in minder dan één minuut met een zuivere heupworp. Dat was met een de kroon op het werk. Judo kan vanaf heden ook beoe fend worden als recreatiesport bij de Hamse judoclub in sporthal De Wuiten. Daarom heeft de club hun vroegere vcteranentrainingn op maandag en vrijdagavond aan gepast en wordt er in haar gezelli ge «Dojo» eveneens judo aange leerd als rekreatiesport voor ie dereen. Geïnteresseerden kunnei altijd op deze avonden een kijkje komen nemen tussen 19u30 ee 21u30. Het woord «judo» wat a vrije vertaling: zachte weg of mee gevende handeling betekend al aldus nog eens letterlijk in prak tijk omgezet worden Wielertoerisme. Luc Poppe en zijn familie werden ontvangen op het kasteel Cortewalle U Beveren (Iv) VW Hamme - Bornem 2-0. Pirelli, steeds bedrijvig, kwam ook deze keer dichtbij een doelpunt vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 18