Klein Laar klopt dorpsgenoot Herleving en blijft mee vooraan Duo Desmet-Willaert ongrijpbaar voor Berlare 20 - 23.12.1988 - De Voorpost Stekene Sportief 1 VVS Sombeke 21 Wat dient er nog aan te worden toegevoegd aan de lange woorden lijst die er bij Stekene Sportief op aankomt dat een doelpunt scoren toch zo moeilijk is. Er zijn gewoon geen woorden voor wanneer men de thuisspitsen kansen ziet missen aan de lopende band, terwijl de tegenpartij dikwijls (en meestal) genoeg heeft aan één of twee ak- ties om beide punten zondag na zondag de Stekense ploeg te ont futselen. Zelfs sponsor Bauwens die op gebied van transport zelf lei der is begrijpt het niet dat zijn ploeg zo de punten te grabbel gooit. Trouwens met deze is het bewezen dat afscheidnemend trai ner André d'Hanis geen enkel ver wijt treft voor wat Stekene Spor tief betreft. Zijn vervanger Mike Reeds zat deze maal machteloos op de bank te aanschouwen hoe kans na kans de nek wordt omge wrongen bij zijn ploeg. Hopelijk, en dat is dan voor heel het Steken se huishouden, gaat het na de jaar wisseling een stuk beter en kan Sportief zich herpakken zodat men vlug weg komt van de voorlaatste plaats nadat men gehoopt had bij de top vijf te kunnen behoren dit seizoen. Na 2 miuten wedstrijd tegenslag voor de thuisploeg toen Kurt Ver- donck aan het hoofd gekwetst minuten lang verzorging nodig had. Verdonck kon a chteraf toch nog verder spelen maar had toch al de eerste kansen van zijn ploeg ge mist wanneer Patrick Merckx eerst nipt voorlangs besloot en vervol gens nogmaals Merckx die in be zoekend doelman Aendenhof zijn meerdere moest erkennen. Na een kwartier eerste gevaar Sombeke langs Van Royen die drie thuisspelers in de wind zette en nipt over besloot. Freddy Kerkhofs was de volgende Stekense spits die zijn kans waag de. In eerste instantie schoof Kerk hofs de bal voorlangs maar gevaar lijker was zijn schot even voor het halfuur wanneer hij aangespeeld door Noël Van Den Branden hard naar het Sombeekse doel besloot doch een reuze-refkex met de na druk op reuze verhinderde het ope ningsdoelpunt van de partij. Die viel dan toch enkele minuten later voor de thuispoeg. Weer was het Freddy Kerkhofs die de ope ning trok voor Ronny De Smedt die in één tijd doelman Aendenhof het nakijken gaf. 1-0 en het zag er naar uit dat een herhaling van de vorige wedstrijd een verlengstuk zou kunnen krijgen in dit duel té gen het hoogstaande Sombeke. Het zou, schreven we, want amper enkele minuten later was alles te Voetbal. Omdat Sparta Buggenhout 1-1 gelijkspeelde tegen Overmere, staat het een plaatsje hoger in de rangtabel (vh) herdoen voor Sportief. Nadat eerst Johan Baert op vrije trap van De Kimpe al eens gedreigd had en Van de Wiele knap was tussen beide gekomen, was het toch Som beke dat langs Thijssens aan de ge lijkmaker kon komen. Enkek de manier waarop grenst aan het on gelooflijke. Kurt Verdonck wist op het middenveld niet goed waar de bal kwijt en oprukkend dan maar naar eigen doelman schoof hij het leder tussen Edilbert Zaman en doelman Van De Wiele in de voe ten van bezoeker Thijssens die na tuurlijk dit vervroegd kerstge schenk gretig aanvaarde en zijn ploeg langzij bracht 1-1. Na de rust dan trok Sportief weer op zoek naar dat winstgevende doelpunt maar hoe men zich ook inspandde het bleef steeds uit. Zo miste Ron ny De Smedt in de 53ste minuut een kopbal van dichtbij nadat Pas cal Merckx een vrije trap op het hoofd van Ronny had gelepeld, en kwam Freddy Kerkhofs in de 60ste min. iets te laat om een voorzet van Noél Van Den Branden voor bij Aendenhof te deponeren. Op een schot van De Jonghe, 70ste min., en op twee pogingen van Kerkhofs op hoekschop bleef tel kens bezoekend doelman Aenden hof ook baas, maar het was duide lijk dat het winnende thuisdoelput niet ver meer af was. Op voorzet van Patrick Merckx dacht iedereen dan dat het gebeurd was, maar de kopstoot van Ronny De Smedt strandde andermaal tegen de paal En in de 74ste minuut diende doel man Aendenhof een schot te los sen van Noël Van Den Branden terwijl de rebound door De Smedt gemist werd van dichtbij. En danin de 75ste min. eindelijk een doelpunt, maar dan wel langs de verkeerde kant natuurlijk of Ruim 350 toeschouwers aan de Lebbeekse zwemkom om dit toptreffen tussen beide toonaangevende ploegen uit deze reeks te aanschouwen. Zeggen dat de thuisblijvers gelijk hadden zou de waarheid geweld aandoen want zaakr Nu bediende hij Seghers die beide teams hebben gestreden met open vizier zoals ze hoog in het dak van het doel raai dat trouwens al gans deze kompetitie gedaan hebben. H l1,"2'. - Van bij de aanvang werd bij zowel Rapide als Berlarede Toch legde de thuispleg zich nog niet neer bij dit te zware verdikt en aanvalskaart getrokken maar wanneer het op verzilve- langs Kerkhofs en De Smedt bleef ring van de kansen aan kwam was het toch de thuisploeg men op zoek gaan naar eventueel die de meeste adelbrieven kon voorleggen. Het meeren- kompn0^!''viwn!nrk°vonr vfr- dee' werd dan wel getekend door het duo Davy Desmet - Honny Willaert die voor de Berlaarse defensie, waar men de afwezigheid van Jaak Van Kerkhoven eens te hof redde ook deze laatste kans uit meer aanvoelde, als ongrijpbare vrijbuiters fungeerden, deze wedstrijd die aantoonde dat Sportief Stekene nog altijd in de- Desmet brengt vroege beslissing vorens er echt gevaar kwam. Ra- voorheen Twee minuten na dit zelfde strook ziek is. De aanval- Scheidsrechter Julien Heerwegh P'de had een hoekschop weten af incident immers won Ronny Wil- strook die bij trainer D'Hanis niet had beide teams nog maar pas op te dwingen langs Van De Couter. laert een duel met Patrick Van suksesvol was bleef ook nu weer gang gebracht toen reeds beide Ronny Willaert nam de hoek- Impe en nadat in eerste instantie zonder sukses, zodat er voor trai- doelmannen aan het werk gesteld schop en trapte de bal midden een doelman Van Hanselzer nog red- ner Reed nog heel wat werk op de werden door de kanonnen van hos van spelers. Bezoekend doel- ding kon brengen knalde Willaert plank staat gedurende deze winter- beide ploegen. Toch diende er man Geert Van Hanselaer kon het nadien toch de rebound met een Mare Stevellnck gewacht tot de tiende minuut al- leder amper beroeren en duwde onvervalste carambole tegen de - bijgevolg de bal tegen het hoofd bezoekende touwen. 3-1 na 64 van medespeler Bart Van de Wal- minuten. En enkele minuten later le en thuisaannvaller Davy De- viel dan de definitieve beslissing in smet Kleine Desmet raakte het deze wedstrijd toen een lange leder blijkbaar het laatst want de voorzet van Danny Van Puyvclde bal viel plots onverwacht achter over het hoofd scheerde van Dirk de doellijn waar een goed opge- Van Bever tot bij de kleine Davy steld scheidsrechter Heerwegh het Desmet. Deze stond plots oog in doelpunt valideerde waardoor de oog met de bezoekende doelman thuisploeg op een schitterende 1-0 en met een harde knal prikte De- kwam in deze topper. Berlare dat smet de 4-1 op het bord Na 68 enigszins aangeslagen was door dit minuten. Een dol enthousiast pu- onverwachtte doelman probeerde bliek riep dan tijdens dit dol kwar- enkel langs Koen De Vuyst wat tiertje nog om een vijfde thuistref- weerwerk te verrichten maar wan- fer en bijna werd deze wens ver neer hij van dichtbij een voorzet hoord want Ronny Willaert trok van Bert De Meyer mistte was het in de 70" minuut nog maar eens terug de thuisploeg die via Geert alleen op avontuur maar zijn schot Carüer in de 18* minuut voor een belandde net naast het bezoeken- Topper in vierde Provinciale Aalst - Dendermonde Rapide Lebbeke - Berlare 4-1 wat dacht je. Bij een schaarse tegenaanval had Sombeke een vri je trap weten af te dwingen en De Kimpe gelastte zich weer met de komen Kris Vlyminck coutezren kreeg nog eet gelijkheid maar doelman Aenden- En op een vrije trap van Koen De Vuyst waarop Patrick Van Impe net miste kwam Rapide ander maal goed weg. De gelijkmaker die nu in de lucht hing bleef even wel uit en na een uur spel kantelde de wedstrijd opnieuw in het voor deel van de thuisploeg nadat een onderbreking door ref. Heerwegh moest worden ingelast toen thuis- speler Edwin Van Belle in botsing kwam met een gevaarlijk tollende Tonnelier toen alweer Eelegeert achter de gelijkmaker aanzat. De weggedragen Van Belle werd ver vangen door «Van Dammeken» en plots kreeg de thuisploeg weer het zelfvertrouwen terug stop. gevaarlijk standje wist te zorgen de doel. aan de bezoekende kooi. Zijn af standschot werd nu door Van Hanselaer klemvast gepakt. Ter- Berlare dat ondertussen wel al begrepen had dat tegen dit ont kende Rapid Lebbeke niets in te Jeugdvoetbal. De miniemen van Klauwaerts Kemzeke en hun begeleiders (d.Brol) PETANQUE PETANQUE-UITSLAGEN Ere-afdeling Knokke-Heist-Alosta Eerste afdeling A: Alosta-Schorpioen 7-2 Apollo-Meetjesland 7-2 Eerste afdeling B: Reynaert-Nederkouter 4-5 Schorpioen-Alosta 6-3 Tweede afdeling A: Reynaert-Mistral 6-3 Tweede afdeling B: Meetjesland-Reynaert 5-4 Derde afdeling A Lebbeke-Moeskroen uitgesteld Derde afdeling B: Verbroedering-Apollo 7-2 Lebbeke-Omega 8-1 PETANQUE-KALENDER 8/1/1989 (aanvang 15 uur) Ere-afdeling Alosta-Verbroedering Eerste afdeling A: Verbroedering-Alosta Patijntje-Apolio Eerste afdeling B: Alosta-Reynaert Nederkouter-Heimis Tweede afdeling A: Eeklo- Alosta (7/1, 15 u.) Sopec-Reynaert Tweede afdeling B: Reynaert-Bevers Derde afdeling A: "-ebbeke-Moeskroen (7/1, 15 u.) Lebbeke-PC Gent (8/1, 15 u.) Derde afdeling B: Lebbeke-Knokke-Heist Apollo-Alosta KLASSEMENT Ere-afdeling 1. Schorpioen 61-20 +382 8; 2. Alosta 56-25 +212 8; 3 Moeskroen 55-26 +288 7; 4. Verbroedering 47-34 +114 6; 5. Knokke Heist 39-42 +5 5; 6. Mistral 35-46 -110 4; 7. Midi Delft 33-48 -117 4; 8. Artevelde 26-55 - 235 2; 9. Patijntje 29-52 -243 1; 10. Coninxdonck 24-57 -282 0. Eerste afdeling A 1. Schorpioen 56-25 +249 8; 2. Alosta 48-33 +119 7; 3. Zelzate 42-39 +63 6; 4. Pa tijntje 42-39 30 6; 5. Meet jesland 42-39 -11 4; 6. Apollo 41-40 39 4; 7. Moeskroen 39-42 - 34 4; 8. Knokke Heist 37-44 -38 3; 9. Verbroede ring 32-49 -180 2; 10. Arte- velde 26-55 -238 1. Eerste afdeling B 1. Omega 57-24 +365 8; 2. Schorpioen 54-27 +189 8; 3. Nederkouter 48-33 84 7; 4. Gent 44-37 +49 5; 5. Rey- naert 43-38 +55 5; 6. Alosta 40-41 +52 3; 7. Coninxdonck 38-43 -83 3; 8. Heimis 32-49 -151 3; 9. Meetjesland 32-49 -155 3; 10. Verbroedering 17-64 - 389 0. Tweede afdeling A 1. Eeklo 55-26 +276 9; 2. Reynaert 52-29 +146 8; 3. Schorpioen 41-40 - 59 6; 4. Meetjesland 39-42 +10 5; 5. Sopec 34-47 -111 4 6. Mis tral 41-40 +55 3; 7. Patijntje 37-44 -52 3; 8. Knokke-Heist 32-49 -165 3; 9. Alosta 39-42 -1 2; 10. Artevelde 35-46 -77 2. Tweede afdeling B 1. De Bevers 57-24 238 8; 2. Omega 46-26 +140 7 3. Schorpioen 48-33 +202 5; 4. Howag 39-33 +79 5; 5. Rey naert 32-49 -191 5; 6. wijl de wedstrijd nadien toch wat brengen was ontsnapte trouwens meer in evenwicht werd gebracht, nog enkele malen tijdens het slot- brak het gevaarlijke thuisduo Wil- kwartier aan een vijfde tegendoel- laert-Desmet nog maar eens uit punt langs de uitblinkers Desmet even voorbij het halfuur en met- en Willaert maar het bleef even een mocht de Berlaarse afweer wel bij deze 4-1 verdiende thuisze- voor de tweede maal het hoofd ge Desmet werd in de slotminu- buigen. Via Van Couter ging het ten zelfs nog op een applausver- naar Ronny Willaert, deze ging vanging getrakteerd door de thuis- resoluut door en trok de opening trainer. In zijn plaats kwam Ben voor Davy Desmet die gepast ny Rogiers ook even mee genieten werd aangespeeld en meteen van deze sprekende zege die Rapi- schuin grondscherend schot Van de hoog in de rangschikking houdt Hanselaer voor de tweede maal in deze reeks waar enkel Wichelen het nakijken gaf in deze aantrek- nog voor wat weerwerk kan zor- kelijke wedstrijd. 2-0. gen tijdens de laatste weken. Berlare dat nu al zwalpend het De ploegen: Rapide Lebbeke: Ed einde van de eerste helft bereikte dy Tonnelier. Ronny Willaert, kwam in de slotminuten nog ter- Franky Verheyden, Edwin Van nauwemood weg toen Marnix Belle (60' Van Damme). Geert Van Couter een afstandschot te- Matthijs, Danny Van Puyvclde, gen de dwarsligger plaatste. Toch Marnix Van Couter. Geert Car- werd met een 2-0 voorsprong voor lier, Davy Desmet (82' Benny Ro de thuisploeg de koffie gehaald. Berlaars offensief afgestraft Rapide dat blijkbaar met de men taliteit van - wat kan ons nog gebeuren - aan de tweede helft Vuiïmpe. Dirk"Van Bem'van Boeing-Boeing 41-40 +42 4; begonnen, kreeg men al gauw het 0e Walle Wim (74 Baeyens Oli- 7. Meetjesland 29-52 -144 ■ul~' giers), Rudy Van Den Broecke en Marc Van De Velde. Berlare: Geert Van Hanselaer, Bart Van De Walle, Redgy Ele- geert, William Janssens, Patrick 8. Eeklo 44-37 +70 3; 9. Heir- ms 33-48 -214 2; 10. Zelzate 27-54 -222 1. Derde afdeling A deksel op de neus wanneer na De Vuyst Koen, De Cock amper drie minuten spel in de Ronny Bcrt Dc Mcycr en Marc ftrnndn Knlft At* hnTonVnrf Ka., tweede helft de bezoekers het Beeckman aansluitingsdoelpunt wisten scoren. Doelpunten Davy Desmet 10': 1-0 Een hoge voorzet van Ronny De Davu Dcsmct 35-: 2.(j 1. Moeskroen 42-11 +236 6; Cock wcrd door Red^ Eelegeert Rcdgy Ee|egccrt 48-: 2-i 2. Gent 34-29 +24 4; 3. Mis tral 32-31 +6 4; 4. Verbroede ring 28-35 +4 4; 5. Lebbeke 29-25 +22 3; 6. Patijntje 25-38 -110 3; 7. Omega 27-36 -91 2; 8. Midi Delft 25-38 -69 1. Derde afdeling B in één tijd verlengt en tegen deze knal had thuisdoelman Tonnelier weinig verhaal. 2-1 na 48 minuten. Plots kregen we dus terug een wedstrijd nadat Rapide tot hier toe zo autoritair de partij had geleidt. Rapide kreeg het nu zelfs heel moeilijk om de geestdriftige Ronny Willaert 62': 3-1 Davy Desmet 68': 4-1 1. Verbroedering 40-23 +192 Berlaarse aanvallers van zich af te 6; 2. Alosta 39-24 +118 6; 3. houden Bert De Meyer, Ronny 3. Lebbeke 42-21 +149 4; 4, De Cock en Redgy Ealegeert le- Apollo 33-30 - 5 4; 5. Knok- kt" v!euB=ls le hebben gekregen \if Hpïci 33 3ft +18 V 6 cn aJ ze,,cn de thuisploeg zo 7<3«130 3- 7 0nder dmk dat enkel wc8werken Meetjesland 25-38 -139 3 7. me, lmgt lrapptn nog op het Omega 21-42 2U8 1, 50- menu voorkwam in het thuishuis- pec 19-44 -135 1. houden. In januari zet Kultuurleven zijn 56e jaargang in met een indrukwekkende vernieuwing van zijn redaktioneel en gra fisch koncept. Kuituurleven is een maandblad voor kuituur en samenleving en is verkrijg baar op het adres Ravenstraat 112, te 3000 Leuven, tel. 016- 22.92.21 Derde provinciale Terwijl de topper tussen Eendracht Bazel en FC Gerda onbeslist eindigde werd in het Vrasense derby tussen Klein Laar en Herleving niet op een inspanning gekeken. Herleving nam aanvanke lijk het initiatief maar aan de streep was het toch Klein Laar dat met de punten ging lopen zodat het nog steeds met Gerda en Bazel deel uitmaakt van het koptrio. White Star Sombeke volgt als nummer vier. Het rekende af met Sportief Stekene dat terug in hetzelfde «beddeken ziek was» en weer te moeizaam tot scoren kon komen zodat de wederopstanding onder trainer Reed van héél korte duur was. Lokerse SV ondervond aan de grens eindelijk nog eens tegenstand. Het werd slechts een puntendeling en dat was een logisch resultaat na een boeiende wedstrijd, waarna beide ploegen nog steeds uitzicht hebben op een rol van betekenis. Ditzelfde geldt trouwens ook voor Overmere en Haasdonk, de specialisten van het gelijkspel. Haasdonk was reeds aan een negende gelijkspel toe tegen St-Gillis-Dendermonde. De palingboeren uit Overmere hielden gelijke tred met Buggenhout en dat was toch ook al de zevende maal voor de jongens van trainer Michiels. In Grembergen kon St.-Pauwels niet bevestiging brengen van de goede prestatie van vorige speeldag. De Dendermondse ploeg won met een arsenaalscore deze vierpuntenwedstrijd en soortgelijke wedstrijd stond ook op hét programma tussen Excelsior en St.-Gillis-Waas. Laatst genoemden kregen eerst een riante uitgangspositie aangeboden door de thuisploeg maar tegen het einde van de partij wezen de bordjes een gelijke stand aan, zodat alles bij het oude bleef. SK Klinge-Lokerse 1-1 Geen spektakulaire wedstrijd zoals verleden week op het veld van de grensploeg. Hiervoor wilde Loker se SV het spel niet meespelen SV pastte gedurende het hele verloop van de wedstrijd de buitenspel tak- tiek toe en het aandringende Khn- ge liep over het hele verloop van deze wedstrijd zo 'n 15 maal in de buitenspelval van Hoogeboom en Co. Wanneer de talentrijke thuis spelers zelfs enkele keren toch de buitenspelval wisten te omzeilen was trouwens Hoogeboom nog al tijd attent, zodat hij zij ploeg aan de rust kon laten doorkomen met een blanco score op het bord. Na de rust werd dit systeem door Van Himste echter afgestraft toen hij door Van Hauwermeiren in het straatje werd gestuurt en sukses- rijk afrondde in de 55ste min. Lo kerse moest nadien wel alle regis ters openen en een kwartier voor tijd kreeg het wellicht iets te veel wanneer Wim Waegemans na een verwarde fase alsnog de gelijkma ker kon netten. In een vrij sensationele start zat thuisspeler Van Vlierberghe reeds in de eerste minuut achter de ge lijkmaker aan maar Hoogenboom dwarsboomde de plannen van Vlugge Dirk net als de kopstoot even later trouwens van Dirk Van Himste. In de volgende minuten gaf Lokerse SV dan wel gepast an twoord met een vrijtrap van Jans- soone en een kopbal van Costa Vervaet maar ook thuisdoelman Erik Ferket toonde dat hij net als zijn overbuur over uitstekende grijparmen beschikt want hij stop te telkens de bezoekende pogin gen. Nadat Catrysse dan even later met enkele hoekschoppen nog eens was komen dreigen voor de Klingse muit en het duo Van Vlier berghe-Van Himste keer op keer in de buitenspelval liep van de ga sten was er dicht tegen de rust toch even paniek in de bezoekende ran gen toen eerst Geertsen in de 37ste minuut tegen de dwarsligger kopte en vervolgens dezelfde Geertsen op slag van rust iedereen voorbij spurtte incluis de ver voor zijn doel spelende Hoogenboom maar zijn schot ging net voorlangs zodat de rust werd gehaald met een blanco score. Na de pauze bleef Klinge op zoek gaan naar het openingsdoelpunt. Geertsen, een der gevaarlijkste aanvallers op het terrein kon zo in de 55ste min. nog net afgestopt worden door bezoeker Thierens en Bouke Hoogenboom had enkele minuten later alweer dame fortune aan zijn zijde toen een poging van de lange Van Vlierberghe boven op de dwarsligger belandde. Na 56 minuten dan toch uiteinde lijk het doelpunt voor Klinge langs Van Himste maar direkt gevolgd door een al even knappe aktie van Waegeman die enkel door een re flex van Erik Ferket van een gelijk maker kon gehouden worden Met nog een kwartier te spelen waagde Van Vlierberghe nog eens zijn kans maar ook Hoogenboom had nog een puike redding in petto zodat de stand nog steeds onaange roerd bleef. Tot één minuut later Waegeman dan na een erg verwar de fase toch de gelijkmaker wist te netten voor Lokerse. Nadien werd de partij nogal bitsiger met enkele gele kaarten langs beide zijden maar aan de stand werd niet meer getild ook al was het laatste woord voor Hoogenboom die in de slot minuten een poging stopte van Geertsen. Excelsior-St.Gillis Waas 44 Sensationele uitslag na een dito wedstrijd tussen beide ploegen. De thuisploeg bewees zelfs in deze wedstrijd dat zij zowel konditio- neel als moreel op een hoger ni veau staat dan dat de rangschik king momenteel laat blijken. Wel ke ploeg zou immers na een 14 achterstand nog genoeg maturiteit aan boord weten te leggen om als nog een gelijkspel weten af te dwingen? Juist het kleine Excelsior waar iedereen moet knokken voor iedereen. Het begon al slecht voor thuistrainer Van Haver nog voor de wedstrijd gestart was, want Diego De Saeger werd ziek gemeld zodat de nog maar nauwelijks her stelde en competitieloze Pros Bar- thier dan maar aan de aftrap moest verschijnen. Na 10 minuten een tweede opdof fer voor de thuisploeg wanneer St.-Gillis Waas op 0-1 kon komen toen Yvan Ringoet vrij mocht in lopen op een perfekt getrapte vrije trap van Gunther Robbens even buiten het zestien meter gebied. Excelsior herstelde zich dan aan vankelijk vrij goed van deze opdof fer maar enkele jeugdzonden be letten dan dat de groen-zwarten te rug een vuist wisten te maken te gen dit St.-Gillis Waas. Zo was Fi- lip Mettepemngen in de 17e min. heel de flank afgespurt en hoewel hij steun had van Stefan Aude- naert besloot Mettepeningen toch wel zelf zeker. Doelman Vijt die natuurlijk meer ervaring heeft had mooi de hoek verkleind en de thuis- aanvaller knalde onvermijdelijk op de bezoekende portier zodat de kans weg was. Even later trok thuistrainer Van Havere zijn laat ste restjes haar uit toen Boris Mali; in al zijn zuiders temperament net hetzelfde na-aapte van Mettenpe- ningen en ook als solist wilde eindigen terwijl hij met enkel nog Vijt voor zich niet opgemerkt had dat Frits Maes een zee van ruimte had om te scoren. Enkel het ballet je achteruit leggen was genoeg ge weest. Een stelregel die trouwens al meegaat van toen voetbal nog in de kinderschoenen stond... Zo bleef het evenwel 0-1 en erger nog voor Excelsior was het bij de volgende tegenaktie van St.-Gillis Waas 0-2 toen op poging van Yvan Ringoet, die Karei Van Bossche uitschakelde, thuisdoelman Maes de bal wel kon weren in eerste in stantie maar de goed gevolgde De Vlaeminck kon toch binnentikken. 0-2 en meteen zag het er heel be roerd uit voor de thuisploeg die nu vlot zou moeten scoren wilde het nog iets oogsten in deze wedstrijd. En net als de begijntjes zongen is scoren de regel niet van de groen zwarten. Doch een puike conditie hebben kan ook zo zijn voordelen hebben in het gevechtsvoetbal van derde provinciale, want kort na de herne ming zou Stefan Audenaert dan met een mooi afstandschot vanop zo 'n 25 meter raak weten te tref fen nadat Mali? nu wél het leder achteruit had gelegd, ook al was dit nog ruimschoots vroeg... Domper op de vreugde bij de thuis ploeg was dan het buitenspeldoel- punt dat bezoeker Stevens mocht aantekenen van scheidsrechter Van Hoey niet lang na dit aanslui tingsdoelpunt. En na een uur spel zou Excelsior de beker dienen te ledigen tot de bodem toen De Vlaeminck een aktie van Gunther Robbens en uitblinker Yvan Rin goet met sukses overnam, zodat met nog een twintigtal minuten te spelen de stand plots hopeloos op 14 werd gesteld. Excelsior be schikt evenwel niet alleen over een goede fysieke konditie ook men taal staat de ploeg sterk want on danks deze verloren positie slaag de de St.-Niklase ploeg er toch nog in om langszij te komen. Stefan Audenaert was op rechts ie dereen te vlug afgeweest en zijn achterwaartse voorzet werd door Filip Mettepeningen suksesrijk overgenomen zodat de stand ge- mildert werd tot 24. Dit doelpunt werkte als een rode lap die voor de stier werd gehouden want een ont ketende thuisploeg doolde met de St.-Gillis tegenstanders rond alle hoeken van het veld. Na 70 minu ten was het zelfs de kleinste man uit het hele lot: Mali; die een voor zet van Filip Mettenpeningen voor bij een anders uitstekende doel man Vijt kon koppen zodat de 34 terug hoopgevend was voor de thuisploeg En met nog een tiental minuten te spelen slaagde de nu niet meer te houden Mali; er in om na voorbe reidend werk van Filip Mettepe ningen om de gelijkmaker te net ten die als oververdient mag be schouwd worden voor Excelsior dat nu steeds week na week punten sprokkelt en blijkbaar op weg lijkt te zijn naar de redding. Voetbal. Baasrode haalde het met 2-0 tegen Lovendegem (vh) Voetbal. SK Grembergen won thuis met 1-0 tegen Sint-Pauwels (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 20