Dirk Janssens (A), Antoine Brondeel (B), Lucien Mussche (C) en Willy Van Der Eecken (D): de nieuwe kampioenen A WTC De Sneltrappers (Stekene) huldigde laureaten F.C. De Jager opnieuw op zegepad ELECT P1! Veldrijders onder de Polkense kerstboom te Stekene Frans Van Eyck ook in Bokrooi VELDRIJDEN De Voorpost - 23.12.1988 - 23 WIELERTOERISME B.W.C.L.-Veldrijden Kampioenschap van België in Vlierzele BWCL-Veldrijden. In de A-reeks werd Dirk Janssens uit Serskamp kampioen van België terwijl Yvan Coopman tweede en Luc Van der Eecken derde werd (xl) BWCL-Veldrijden. In de C-reeks werd Lucien Mussche i Schuddinck was tweede en Gustaaf Sonck derde (xl) l kampioen. Marcel Door het goede weer kwam er een massa volk naar de wijk Morel- gem. De kampioenen behoorden vrijwel alleen tot de grote favorie ten, hoewel een zeer goede Bron- deel toch enigszins voor de verras sing zorgde in zijn reeks. C- en D-reeksen Lucien Mussche en Willy Van der Eecken Gustaaf Sonck voerde vrijwel on middellijk de forcing en alleen Mussche kon met hem mee. Na een ronde waren de kaarten onge veer geschud en hoewel er 45 minuten en één ronde moest gere den worden, zou er maar weinig meer gebeuren. Terwijl Mussche er alleen vandoor ging, moest Sonck het gezelschap dulden van Marcel Schuddinck, die buitenge woon sterk fietste en ook de plaat selijke Etienne Vettenburgh her pakte zich goed na een slechte aanloop. Hij remonteerde Jean Goosscns en Eli Roels die het meer van een lichtlopend parcours moeten hebben en naderde dicht bij het duo Schuddinck-Sonck. Toch zou hij later wat terugvallen. Schuddinck schudde nog Sonck van zich af maar kon de sterke Mussche niet meer bedreigen. Lucien Mussche werd dus onbe dreigd nummer één en wat met een verdiend winnaar na een re gelmatig seizoen. Schuddinck en Sonck mochten mee op het scha votje en daarmee hebben we een trio regelmatige renners. Vetten burgh greep net naast de prijzen, terwijl Jean Goossens, Eli Roels, Rutsaart en Cobbaut weer een sterke koers reden en elke week verbeteren. JP Van Oudenhove werd negende en pechvogel Ro land Mussche was tiende na een ontgoochelend seizoen. In ae D-reeks reed en hep Willy Van der Eecken van begin tot einde onbedreigd aan de leiding. Achter hem hield Jozef Boone flink stand. Willy Daem bezette lange tijd de derde plaats maar hij deemsterde weg en gaf nog op. Jozef Gevaert, die zeer slecht was gestart, zat lange tijd in de achter ste regionen maar herpakte zich goed naar het einde toe. Hij zou de verrassend sterk rijdende Raf Acke nog voorbijgaan en knap derde worden. Dan volgden De Baere, Roelandts, De Gusseme en Francis Van de Velde. A- en B-reeksen Dirk Janssens en Antoine Brondeel Met Ivan Coopman alleen aan de leiding ging men de eerste ronde in. Kort daarop volg den Paul Bické, Antoine Brondeel, Luc Van Der Eec ken, Dirk Janssens en Luc Berckenbosch die achteraf nog zou opgeven. Ook Willy Nuel reeds korte tijd achter de leiders, maar zou dan fel verzwakken. Vooraan nam Dirk Janssens de fakkel over van Coopman en reeds zon der omzien steeds weg van zijn dichtste achtervolgers. Achter hem kregen we een felle strijd voor de ereplaat sen en de zege bij de B- renners. Coopman behield zijn tweede plaats. Paul Bi cké, die lange tijd in een hevi ge strijd gewikkeld was met Luc Van Der Eecken voor de derde plaats, moest dan toch de duimen leggen. Ondertus sen kwam Danny De Wagter schitterend vanuit de achter grond terug om een mooie vijfde plaats te bezetten. Brondeel bleef knap aan de leiding in de B-reeks en Paul Dessein kon hem nooit echt BWCL-Veldrijden. Willy Van der Eecken werd in Vlierzele kampioen v D-reeks. Jozef Boone en Jozef Gevaert werden tweede en derde (xl) t België van de BWCL-Veldrijden. In Vlierzele werd Antoine Brondeel kampioen van België in de B- reeks. Pol Sessein was tweede en Mare Duquet derde (xl) bedreigen en moest dus met een tweede plaats genoegen nemen. Mare Duquet, ook ai verrassend sterk in het slot, werd knap derde voor een verrassende Van der Helst en Etienne Verhaegen. Verder kwamen Theo Van Handen- hove, Van Steerthem en Willy Nuel. Uitslagen A-reeks: 1. Dirk Janssens, 2. Ivan Coopman, 3. L. Van Der Eecken. 4. Bické, 5. De Wagter, 6. De Paepe, 7. Laureys, 8. De Maer- schalck, 9. Van den Abbeele,De Milde. B-reeks: 1. Antoine Brondeel, 2. Dessein, 3. Duquet, 4. Van der Helst. 5. Verhaegen, 6. Van Han- denhove, 7. Van Steerthem, 8. Nuel, 9. De Gent, 10. Bercken bosch. C-reeks: 1. Lucien Mussche, 2. Schuddinck, 3. G. Sonck. 4. Vet- tenburg, 5. Goossens, 6. Roels, 7. Rutsaert, 8. Cobbaut, 9. Van Handenhove, 10. Mussche. D-reeks: 1. Willy Van der Eec ken, 2. Boone, 3. Gevaert, 4. Acke, 5. Roeland, 6. De Baere, 7. De Gusseme, 8. F. Van De Velde, 9. Daem, 10. Sonck D. Volgende wedstrijd Op zondag 25 december te Sint- Gillis-De ndermondeBoonwijk. C D: 14 uur, A B: 15.15 u. Gratis toegang. Alle ogen gericht op Paul Lauwaert Het is reeds voor de achtste keer dat het wijkkomitee «Polken» uit Stekene een veldrit ofte cyclocross inricht. Traditiegetrouw gaat ook deze keer de «Grote Prijs voor Cydo-cross» van de Polken door tijdens de kerstdagen. Dit jaar wordt er voor de overwinning ge streden op maandag 26 december 1988, dus op tweede kerstdag. Vermits het om een kerstcross gaat hebben de organisatoren ge zorgd dat er enkele ekstra-prijzen in de kerstboom hangen. Alles samen worden op 26 december in de Stekense Polken liefst 60.000 fr verdeeld onder de renners van de formules B, C en D De cydo-sportievelingen (D-kate- gorie) strijden om 8.000 fr. aan prijzen, de junioren en nieuwelin gen (C-kategoric) kunnen 17.000 fr. rijker worden terwijl de lief hebbers ofte de B-renners voor de rest van het pnjzenbedrag zullen fietsen. Een prijzenbedrag dat dus wezenlijk het wettelijk voorziene minimum overstijgt. Plaatselijke vedetten Natuurlijk zullen zowat alle vedet ten uit de streek van de partij zijn Zowel bij de D's, de C's als de B's. In deze laatste kategorie gaat uiteraard alle aandacht naar streekrenner Paul Lauwaert die letterlijk en figuurlijk voor eigen deur fietst. Lauwaert zal zich in derdaad thuis voelen in de Pol ken, want een deel van het par koers loopt over de boerderij van z'n ouders Maar niet alleen daarom zal Lau- waertje bijzonder worden gade geslagen. Paul komt dit seizoen blijkbaar traag op gang - spaart hij zich voor het kampioen schap? - maar de konditie gaat nu in opwaartse lijn. Inderdaad, veertien dagen geleden haalde hij z'n eerste zege binnen in Raversij- de-Oostcnde. In een A-cross dan nog wel. Z'n supporters verwachten van Paul dus ook een zege in «eigen» Polken... Ook de andere plaatselijke «cracks» - we denken dan aan Annecour en Leo Martens - zul len ook hun beste beentje voor zetten om een mooie uitslag te behalen voor eigen volk. En voor de nog steeds jonge belofte Kris van Hooste, zoon van oud-veldrij der Antoine, blijft een veldrit in z'n onmiddellijke omgeving na tuurlijk ook een speciale gebeur tenis... Voor de Stekenaars ongetwijfeld redenen genoeg om tijdens de kerstdagen eens een frisse neus op te doen en meteen de dwangarbei ders van het veld aan het werk te zien. Praktisch De achtste cyclo-cross van Steke ne Polken wordt ook nu betwist in een bijzonder mooi kader en een prachtige natuurlijke omgeving. Langs bossen, over weiden, door beemden en paadjes... Wijk «De Polken» is trouwens een gekend leefgebied voor hazen en fazan ten... In dit prachtig dekor heb ben de organisatoren er voor ge zegd dat men gedurende bijna heel de wedstrijd de renners aan het werk ziet. Spektakel gegaran deerd dus. Naast de plaatselijke vedetten zul len natuurlijk ook heel wat geves tigde waarden uit het Waasland en ver daarbuiten naar deze achtste kerstcross te Stekene komen. Al wat het alleen maar voor de dikke prijzenpot. Inschrijvingen en kleedkamers in de gebouwen van Wilfried van Hooste aan de Polken 66 te Steke ne. De toeschouwers moeten wel vroeg ter plaatse zijn, want het ruim veldrit-aanbod wordt reeds om 12.30 uur ingezet door de D- renners. De C-renners gaan van start om 13.45 uur terwijl de B- renners zich vanaf 15 uur per fiets in het veld begeven. d. Brol Ruim 11000 km voor Adolf Roelandts. Land van Beveren 't Heiken 1 De Jager 5 met een bang hartje vertrok de delegatie van F.C. De Jager naar 't Heiken omdat slechts negen spelers de verplaatsing maakten. Doch het geluk was met de jagers toen bleek dat de thuisploeg ook slechts negen manschappen telde Zo kregen we een gezellige partij tussen twee evenwaardige ploegen althans toch aan manschappen. Paul Oste werd eens te meer de man van de wedstrijd. Hij zorgde al vlug voor een 0-2 voorsprona voor De Jager. Nadien was het aan de thuisploeg die twee maal tot scoren kwam. Éénmaal in elk doel zodat de ruststand bij 1-3 werd gehouden. Na de rust was de familie Van Drom bijzonder pro- duktief bij de bezoekers. Fons scoorde de 1-4 en Franky Van Drom zorgde uiteindelijk voor 1-5 in deze wedstrijd die door, de scheidsrechter nog vroeger dan voorzien wegens enkele woorden wisselingen gestaakt werd. V.K. VeUe 3 Ren. Waasland 2 Het cijfer neaen bleek «in» te zijn pitje verder doorsudderen en en kel een bezoekende hoogtepunt van nieuwkomer Eddy Huybens zou de supporters nog eens een verzetje brengen. Hiermee was de wedstrijd echter rond zodat de gelijke stand meer als billijk mag genoemd worden voor beide teams. Baert Keukens 0 F.C. DeMeir 0 In de eerste helft domineerda lei der de Meir wel maar doelkansen afdwingen leek heel wat moeilij ker te zijn dan in voorgaande wedstrijden. Enkel Serge Deck bleef op niveau akteren maar zijn pogingen misten toch ook de goe de richting al had hij tegenslag wanneer eerst een kopbal nipt naast belandde terwijl een nieuwe kopslag de paal trof. Na de rust mengde Baert Keukens zich in het debat via enkele ge vaarlijke counters, maar echt doelgevaar voor het doel van be zoekend doelman Cools scheppen was er evenwel ook niet bij voor de Keukenmannen. Frans Seghers van de thuisploeg had tenslotte nog het laatste woord in deze wedstrijd maar zijn schot werd door de thuisdoclman netjes ge pakt zodat de beide nullen op het bord bleven in deze weinig aan trekkelijke wedstrijd. Mare Stevelinck O. V.W.B.-Veldrijden Voor deze wedstrijd was er nu eens vrij veel publiek, terwijl de renners het daarentegen lieten af weten. Verschillende renners heb ben nog last van degriepepide mie, terwijl enkele anderen nu pas de eerste verschijnselen vertonen De deelnemers moesten direkt kennis maken met de Bokrooi- berg, waarna de op een smalle wegen het sparrebosje moesten doorkruisen, wat geen gemakke lijke opgave was. Bij het verlaten van het bos ont snapte achtvoudig winnaar Frans Van Eyck. Hij steekt dit seizoen immers met kop en schouders bo ven de anderen uit. Gaandeweg zou hij zijn voorsprong vergroten om meteen zijn negende zege op tien wedstrijden te behalen. Ach ter Frans vormde zich een groepje met Eugeen Beelen, Jean Buy- dens, Omer Van Molle en iets verder Guy De Waerzeggers, Jean Van Baeckel, August Delacn en Maurits Goossens. Eugeen Beelen, die de laatste ron de in tweede stelling volgde, kreeg nog een stok in zijn versnellings apparaat en verspeelde zijn twee de plaats aan Omer Van Molle. Die mag beschouwd worden als een der regelmatigste veldrijders van de OVWB ondanks zijn hoge leeftijd. Uitslag 1. Frans Van Eyck, 2. Omer Van Molle, 3. Jean Beelen, 4. Guy De Waerzcgger, 5. Jean Buydens, 6. August Delacn, 7. Jean Van Bae ckel, 8. Maurits Goossens. het afgelopen weekend want net als bovenstaande wedstrijd moest ook de thuisploeg het zien te rooi en met negen moedigen. Onder impuls van een vechtende Ludo Waterschoot kon V.K. Veile te gen een voltallige bezoekende ploeg zonder al te veel kleerscheu ren de rust halen. Na de rust echter kwam Renault Waasland op volle toeren en konden zij uitlopen tot 0-2. Toch werd deze hopeloze situatie nog rechtgezet door een moedig V.K. Veile dat streed met een leeuw onder de motorkap. De Renaults verbleek ten bij het zien van al dit geweld en langs Danny Verhoeven en Ludo Waterschoot werd aanvan kelijk terug langszij gekomen maar in de slotminuten kwam er nog een verdiende zege uit de bus toen Mare Smet met een raket vanop zo'n 25 meter de bezoeken de doelman wist te verslaan. Dat het nadien feest was bij de thuis ploeg hoeven we hier natuurlijk niet aan toe te voegen. Gaverland l V.K. Veile 1 Slechte wedstrijd van beide teams. De Eindejaarssfeer zat er al duidelijk in op deze zondag morgenwedstrijd. Na 40 minuten spel toch een lichtpunt in deze wedstrijd toen thuisspeler Kamiel De Moor na een collektieve aan val bezoekend doelman Van Lom- bergen Ludwig wist te verslaan. V.K. Veile schoot plots dan toch wakker en Etienne Audenaert kon nog voor de rust met een kopstoot op inzenden van Luc Volleybal. VK Aalst, dat zondag Zulte met 3-0 versloeg, blijft nu aan de top vechten voor Catthoir gelijk maken. Na de rust een ereplaats (a). bleef de wedstrijd op een klein Tijdens het jaarlijks gezellig sa menzijn van de Stekense wieler- toeristenklub «WTC De Sneltrap pers» werden, zoals gebruikelijk, de verschillende laureaten gehul digd. Zowel de wielertoeristen die zich in eigen klub wisten te onder scheiden als zij die zich op provin ciaal en/of nationaal vlak in de kijker konden fietsen. We geven hieronder de voornaamste uitsla gen van de diverse kompetities. Klubkampioen Het klubkampioenschap werd de ze keer betwist over 22,1 km. Winnaar en dus klubkampioen werd Gustaaf Van Mossevelde vóór Herman De Bodt en André Collesaer. In de eerste tien vinden we verder volgende namen: 4. Freddy Van der Cruyssen, 5. Francois De Witte. 6. Achiel Noens, 7. Erwin Heyninck, 8. Marcel Selis, 9. Luc Poppe en 10. Ronald Stevens. De «Prijs van de regelmaat» ging voor 1988 naar Bertrand Poppe vóór Freddy Van der Cruyssen en Eliane Roels. Andere regelma tige Sneltrappers waren Achiel Noens, André Collesaer, Marcel Selis, Luc Poppe, Adolf Roe landts, Francois De Witte en Mare Vrolijk. Vier leden werden gehuldigd om wille van hun 10 jaar lid zijn van de klub: Monique Laureys, Fran cois Speleman, Adolf Roelandts en Marcel Selis. Naast klubkampioen Van Mossel- velde werden ook nog Luc Poppe en Adolf Roelandts gehuldigd, respektievelijk om het behalen van het klimmersbrevet en om het tot een goed einde brengen van de Stropkensroute. Gelauwerden De Stekense wielertoeristen van WTC De Sneltrappers legden al les samen juistgeteld 80.057 (offi ciële) kilometers af in 1988. En dat is niet niks! Na het voorbije wielerseizoen werden onderstaande klassemen ten binnen de klub opgemaakt: Puntenklassement: 1. André Col lesaer met 34 punten, 2. Marcel Selis, Francois De Witte, Freddy Van der Cruysen, Eliane Roels en Adolf Roelandts met elk 32 pun ten, 7. Achiel Noens 31 p., 8. Bertrand Poppe, Mark Vrolijk en Luc Poppe elk met 30 punten. Kilometerstand: 1. Adolf Roe- landt met 11.192 km 2. Luc Poppe met 9094 km, 3. Bertrand Poppe met 5432 km, 4. André Collesaer met 4937 km, 5. Achiel Noens met 4454 km, 6. Freddy Van der Cruyssen met 4084 km, 7. Omer De Vleeschouwer met 4004 km, 8. Marcel Selis met 3755 km, 9. Edwin Heyninck met 3688 km en 10. Ronald Stevens met 3682 km. Verder werden nog een aantal verdienstelijke wielertoeristen ge huldigd. Als «nationaal laureaat»: Adolf Roelandts, Achiel Noens, Ber trand Poppe, André Collesaer, Omer De Vleeschouwer, Gustaaf Van Mossevelde en Francois De Witte. Als «kompleet toerist»: Adolf Roelandt, Achiel Noens, André Collesaer, Francois De Witte, Omer De Vleeschouwer en Achiel Noens. Luc Poppe viel nog een dubbele hulde te beurt: hij behaalde name lijk zowel het Belgisch klimmers- brevet als de «Zilveren Arend». d. Brol Op de woensdagen van de maand februari wordt in het Instituut Mariagaard Ten Doorn aan de Oosterzele- steenweg 80, te Kwatrecht- Wetteren een kursus «Vol- wassenenvorming huishoud kunde» georganizeerd. In schrijven kan op het nummer 091-69.38.10 of 69.07.73

De Voorpost | 1988 | | pagina 23