KC Appels verpletterd door Sikopi Gino Van Geyte naar het buitenland Drie overwinningen voor Stekense atleten Luc Vertenten vijfde keer op zeven jaar bij Herleving Kemzeke Cow-boys van Wilskracht Kerkstraat maken Stekene «onveilig»... Jan Pauwels voor tweede opeenvolgende keer bij Stuyvenberg uit Kemzeke bij Wintervermaak uit Kemzeke 26 - 23.12.1988 - De Voorpost VELDLOPEN ningen» van Groot-Stekene. wel zeker niet de eerste keer: hij schoot zich reeds vier keer tot dus «ronde na ronde». Na 3 scho ten haalde Lucien Ringoot de ho- WÊÊSmSSsmmsmmmÊÊÊ Wintervermaak uit Kemzeke Hit HU: BOOGSCHIETEN Het is reeds een vaste traditie geworden: nadat bij de Stekense schuttersmaatschappij Wilskracht Kerkstraat de koning is gekend, wordt er meteen gedacht aan de jaarlijkse «stunt». Ook dit jaar was het niet anders. Nadat Patrick Van Gasse zich de dag voordien in lokaal De Gouden Leeuw hij is hiermee aan z'n tweede titel toe tot koning had geschoten, ston den de Kerkstratenaars paraat voor hun feestelijke uitstap. Zaterdagnamiddag verzamelden de dames en heren van schutters vereniging Wilskracht Kerkstraat in lokaal De Wagenmakerij bij Julia De Cock. Dit jaar zochten ze het in de far-west-stijl en de schut ters waren uitgedost als cow-böys, goudzoekers, Mexikanen en er liep zelfs een lieftallig Indiaantje bij. Bij nader toezien ging onder deze enorme pluimentooi konin gin Brigitte Massé schuil... Onder leiding van sherif Ray mond Heymans ging het, aange voerd door trompetter Arthur Massé, naar de zondagse schieting in maatschappij De Kiekenhaag. Tussen de schoten door brachten de cow-boys e.d, een bezoek aan de omliggende lokalen. Heel wat voorbijgangers en/of rijders schrokken niet weinig wanneer ze deze olijke bende de straat zagen en hoorden oversteken. Ze waan den zich zowaar ergens in het verre westen. Wanneer de Kerkstraatse schut ters «over half-weg» de schieting door «moeder» Julia en dochter Vera op smakelijke boterhammen met worst werden getrakteerd, steeg de stemming en de moraal natuurlijk ten top. De cowboys e.d. dankten dan ook voor dit prachtige gebaar door het brengen van een serenade, gezongen door alle Kerkstratenaars. In maat schappij Wilskracht Kerkstraat wordt inderdaad nog menig lied gezongen. Ze demonstreerden dat trouwens telkens ze aan de schiet- lijn moesten plaatsnemen: na een spetterend «ten aanval» op de kla roen zongen ze hun lied. De gezamelijke «sjakosse» vulde zich zij het eerder langzaam met de afgeschoten pluimpjes. Al le Kerkstraatse schutters legden namelijk alles bij elkaar in één grote pot in dit geval dus sjakosse. Nadat de «keise» (kaars) was uitgeblazen werd alles evenre dig verdeeld en er werd uiteraard nog een pintje gedronken, «'t Moet maar zo goed niet zijn...». Wanneer de feestelijke uitstap zo'n beetje was verteerd, werden door de oud-cow-boys de schutters van de Kerkstraat dus reeds plannen gesmeed voor vol gend jaar. Ze zullen er wel weer iets op vinden, de Wilskrachte- naars van de Stekense Kerkstraat. Het verenigingsleven kan er maar goed bij varen... d. Brol KORFBAL Atletiek in Hamme Gino Van Geyte, de Hamse num mer één in de atletiekwereld, kijkt uit of hij zal opgenomen worden in de selektie voor de interlands te Sofia en Athene op 5 en 13 fe bruari. De dag na deze laatste wedstrijd moet hij immers op de vlieger naar Tunesië voor de CISM-wereldkampioenschappen want het leger is nu eenmaal zijn werkgever. Valt de indoor-meeting in het wa ter dan kan Gino nog steeds opte ren voor de Westathletic-veldloop voor minder dan 23-jarigen te Hannuit en misschien zelfs het BK te Waregem, Beroepsvrijwilliger Van Geyte start zeker in het mili tair kampioenschap te Schaffen, in de Crosscup te Ninove en voor eigen klub in Hamme. In de tussenstand van het klub- winterklassement zijn de koplo pers: Meisjes-pupillen: Leen Van Praet; meisjes-miniemen: Sandra Claessens; meisjes-kadetten: Vi cky Van Geert; meisjes-scholie ren: Daisy Nobels; dames-junio- res: Romy Van Moerzeke; dames- veteranen: Godelieve Mettepen- ningen; jongens-pupillen: Tommy Van Praet; jongens-miniemen: Gert Van Herck; jongens-kadet- ten: Dirk Permentier; jongens scholieren: Jordi Lesaffer; heren- juniores: Noel De Waele; heren- 1. Jozef Claessens, 2. Patrick De Smet, 3. Peter De Bock, 4. Herman Van de Mergel, 5. Gilbert Pieters; veteranen-he ren: 1. Jean Bocklandt, 2. Pierre D'Haen, 3. Ferdinand Van Praet, 4. Raymond Walschap, 5. Jacky Van Brussel. In Vosselaere was Ben Quintelier de beste van de kadetten met een bonus van 10 sekonden. Op de derde plaats volgde Peter Van de Velde. Bij de seniores plaatsten Luc Peerlinck en Antoine Van de Velde zich meteen op kop van de 137 deelnemers. Aanvankelijk liep Peerlinck tweede, maar later kwam hij voorbij aan de kop van het peloton met zo'n dertig meter voorsprong. In de voorlaatste ron de werd hij vervoegd door Loke raar Raf Vervaet en hij moest die direkt laten gaan. Ook Smits zou hem nog voorbijsteken. Luc Peer linck werd uiteindelijk derde. Pe ter Van de Velde eindigde als 55'. In Blaasveld waren er bitter wei nig dames aan de start: 82, waar onder twee uit Hamme. Godelie ve Mettepenningen werd vierde en Ingrid De Vogel elfde. In Kon- tich won Bart Van de Velde bij de pupillen uit 1978, Broer Peter liep bij de kadetten een vierde plaats. Chris Lanotte trad aan bij de scholieren en arriveerde als twaalfde, terwijl veteraan Ray mond Walschap veertiende werd op 49 deelnemers. (HVC) Ondanks het feit dat «Atletiek Stekene» enkele tijd geleden aan de «klaagmuur» ging staan omdat er op de zondagvoormiddag-trai ningen iets minder belangstelling wordt genoteerd, gaat het bestuur tóch op de (goeie) weg verder. Daniel Troch kwam het bestuur zelfs versterken. Ondertussen ontvingen we ook enkele merkwaardige resultaten van de leden van «Atletiek Steke ne» van de laatste tijd. We geven ze hieronder. Bij de seniores behaalde Chris Verbeeck een 3de plaats in Zele en een 23ste plaats in de A-cross te Sinaai Rudy Claus werd 16de in Zele, 26ste in Sint-Gillis- Dendermonde en eindigde 17de in de B-cross te Sinaai. In deze laat ste cross eindige Ivan Thyssen op de 5de en Geert de Westerlinck op de 9de plaats. Bij de scholieren won Tom Van Hooste zowel de cross te Zele als te Sint-Gillis-Dendermonde (pro ficiat!), terwijl hij in Sinaai op de derde plaats beslag legde. In deze laatste cross werd Bart de Wester linck elfde. Bij de kadetten werden enkele zeer fraaie prestaties opge tekend. Ilse Leest werd eerste in de Interscholen Crosscup en ein digde 2de te Sinaai, Tom Claus werd 3de in de Interscholen Crosscup, 23ste te Sinaai en te Sint-Gillis-Dendermonde en 4de in Zele terwijl Ann Steenput een 52ste plaats haalde in Sinaai. Bij de miniemen werd te Sinaai een 7de plaats genoteerd voor Ineke Claus, voor Sabine de Roos een 29ste plaats, voor Kaatje Mo- tyka een 51ste plaats en voor Jelle Smet een 62ste plaats. Bij de pupillen tenslotte werd Tim Motyka 19de in de cross te Sinaai. D.Brol Boogschieten. De "Fillekes" wonnen de super-cup in café De Duif, IJzerhand te Beveren. We herkennen C. Bickx, Af. Tendens, J. Van Broeck, A. Van Hove, A. Muysens en W. Goeman (Iv) In schuttersmaatschappij Kemze ke Stuyvenberg hielden de 25 deelnemende schutters van de 35 leden tellende schuttersklub er bijzonder lang de spanning in tij dens de jaarlijkse koningschie- ting. Tijdens de gebruikelijke 5 ronden van het aanschieten lukte niemand er in om de begeerde vogel af te schieten. Dan maar ronde per ronde verder met èlle deelnemers. Ongelooflijk maar waar: na vijf bijkomende ronden had nog geen enkele schutter de hoogvogel van de wip geschoten. Verder dus maar. Vijf ronden later was de koning nog steeds niet gekend om de eenvoudige reden dat de be geerde pluim nog niet was afge schoten... Uiteindelijk lukte het dan toch: in de 18e ronde schoot de uit Ruis broek afkomstige Jan Pauwcis de hoogvogel tegen 't zeil en dit bete kende meteen dat hij voor het komende jaar koning is van Stuy venberg. Later op de avond schoot voorzitter Edward De Wil de zich met liefst 3 rake schoten op 5! tot «kleine koning» van de maatschappij. Voor Jan Pauwels was het de tweede opeenvolgende keer dat hij zich tot koning schoot. Nog één keer en dan is hij keizer. d. Brol Dat er in het Belgische korfbal een duidelijk kwaliteits verschil bestaat tussen de absolute top uit ereklasse en de overige klubs, kwam vorige zondagnamiddag duidelijk aan het licht in de Appelse sporthal, waar KC Appels zaaltitelpretendent Sikopi op bezoek kreeg. Dat de Appelse nederlaag echter in een dermate hoog korvenverschil zou worden uitgedrukt de einduitslag luidde 2-24! hadden we eerlyk gezegd niet verwacht. Was o.i. ook het gevolg van het benedenmaats akteren van sommige thuisspelers. Appels in de vernieling dus, vorige zondag. Beter verging het de overige regionale ploegen, want zowel Vos Reinaert, op bezoek by Rapid Eeklo, als Atlantis, dat Sparta Ranst op bezoek kreeg en Ago Aalst, dat in de sporthal 'Ten Rozen' Merksem ontving, slaagden erin hun puntentotaal met twee eenheden op te voeren. De vierende schutters van de Kemzeekse schuttersklub Stuyvenberg rond hun koning (d. Brol) KC Appels - Sikopi (2-24): Klasseverschil Appels lag bij zaaltitelkandidaat Sikopi op alle fronten onder. De Antwerpenaars met Mare Mat- thijsens en diens zus Leen, beiden internationalen, in de ploeg laatstgenoemde werd de direkte tegenstander van Appels inter nationale Ann Schuddinck speelden immers een snel, geva rieerd en produktief korfbal. Ap pels van zijn kant, sommige spe lers althans, bleek niet in zijn allerbeste doen. De afwerking was geenszins optimaal minimaal zouden we zeggen en vooral in de rebound kwam Appels er haast niet bij te pas. De kombinatie van deze beide elementen zorgde van zelfsprekend voor een kwasi kon- stant balverlies. Sikopi liet overigens meteen zijn klasse blijken en pas bij een 0-6 stand kon Winnie Jansscns, via een afstandsworp, voor de thuis ploeg skoren. Met nog twaalf mi nuten van de eerste speelhelft voor de boeg, moest Dirk Van Royen bovendien gekwetst het terrein verlaten; hij werd vervan gen door Chris Van den Steen, Bij de rust was de Sikopi-voor- sprong opgelopen tot 1-14. Na de pauze leek het even of de Ant werpse skoremachinc was stilge vallen, maar eens hun tweede te ruggevonden dikten de bezoekers hun voorsprong aan tot 2-24. Voor de tweede Appelse korf had Annette Verstraeten, via een doorloopbal, gezorgd. Rapid Eeklo - Vos Reinaert St- Niklaas (7-11): Andermaal zes korven van Frank De Waele De wedstrijd Rapid Eeklo - Vos Reinaert St. Niklaas groeide uit tot een vrij hard betwist duel. De scheidsrechter met dienst met de man in kwestie werd Vos ook al op het veld van Ekerse gekon- fronteerd had op een bepaald moment niet eens meer de wed strijd in handen. Hoewel de Waaslandcrs bij de rust tot 2-5 waren uitgelopen, slaagde de thuisploeg erin tot 6-6 terug te keren. Toen was het hek voor de St.-Niklazenaars van de dam, want via 6-8, 7-8 liepen ze uit tot 7-11. Bij de Kemzeekse schuttersvere niging Herleving in lokaal De Zwaan zorgde Luc Vertenten on getwijfeld voor een unikum. De nog jonge schutter Luc is am per 24 jaar schoot in de gebrui kelijke 5 ronden twee keer de hoogvogel tegen 't zeil en daar mee kroonde hij zichzelf meteen tot koning van de maatschappij van voorzitter Jozef Van Remoor- tel. Enkel Irène De Rijcke en Gunther Janssens konden enigzins wedijveren met de «koning», maar zij bleven steken op één raak schot. Irène De Rijcke kroonde zich tot koningin terwijl Karina Saey zich, na een spannen de kamp tegen Pol Van Driessche, tot prinses van de maatschappij schoot. Merkwaardig is dat de prinses pas 20 jaar is en pas 3 maand de boogschutterssport beoefent. Het unieke aan de prestatie van Luc Vertenten is evenwel dat hij in zijn nog jonge schuttersloop- baan o.m. reeds «koning der ko ningen» was van Groot-Stekene, van de sektor Stekene en zich reeds keizer schoot van de maat schappij! Luc Vertenten schoot zich op 7 jaar inderdaad reeds 5 maal tot koning van schuttersklub Herleving. En dat is niet niks... d. Brol De olijke bende van schuttersmaatschappij Wilskracht Kerkstraat uit Stekene (d. Brol) Boogschieten. De Verenigde Liggende Wipmaatschappijen van Groot-Beveren werden gehuldigd op het kasteel Cortewalle (Iv) Skoorden voor Atlantis: Carla Van Rossem (3), Carmen Hen- ckens (3), Cindy De Volder (1), Cindy Meersman (2), Piet Macs- schalck (4), Steven Callaert (2), Lieven Maesschalck (1). Vermel den we nog de uitstekende leiding van de h. Karei De Waele. Deze overtuigende zege zal de Lebbekse dames en heren onge twijfeld een hart onder de riem steken. Uit de overwinning gaan besluiten dat het hek nu van de dam is zou echter verkeerd zijn, Rustpauze De zaalkorfbalkompetitia is nu aan haar eindejaarsreces toe, zij wordt pas hernomen op 8 januari a.s. Op het programma staan dan volgende wedstrijden voor de re gionale ploegen: Riviera - Appels (zaterdag 7 ja nuari, in de Antwerpse Arena) Vos Reinaert - Wilrijk (zondag 8 januari, te Melsele - 14,05 u.) Ago Aalst - Atlantis Lcbbcke (zondag 8 januari, sporthal 'Ter Rozen - 15.05 u.). Pierre Van Rossem Zaalvoetbal. Ook Michta-Hamme nam deel aan het kersttornooi in Temse en werd er vijfde (dw) De 7-voudige koning Luc Vertenten omringd door z'n medeschutters van Herleving Kemzeke (d. Brol) De Wase korven werden geskoord door: Frank De Waele (6!), Alex Van Hove (2), Greet Bogaert, An de Witte en Serge Van Hove, elk één. De slechte verlichting van de Ee- klose sporthal, aldus Jacques Bo gaert, heeft sommige van onze spelers parten gespeeld. Boven dien kwamen de Meetjeslanders mij persoonlijk sterker over dan verwacht, hoewel ze in de zaal kompetitie toch ook al vier punten totaliseerden. Wij hadden Rapid in het veld echter overtuigend ver slagen. Waarmee nogmaals het bewijs wordt geleverd dat de veld en zaalkompetities niet met elkaar te vergelijken zijn. Ago Aalst - Merksem (7- 4): Ago konstant op voorsprong Dankzij een strafworp, omgezet door Jan De Roeck in de eerste minuut van de wedstrijd met Merksem als tegenstander, kwa men de Aalstenaars meteen op voorsprong. Ze zouden die gunsti ge positie overigens niet meer prijs geven. De vroege korf, aldus voorzitter Steven Daclman, heeft onze da mes en heren blijkbaar geïnspi reerd, want er werd vrij makkelijk geskoord. De ploeg draaide. Voor dc overige Aalstcrse konen zorgden Hendrik Daclman (2), Mare De Mil (2), Fanny Smekens en Martine Philips, elk één. Atlantis Lebbeke - Sparta Ranst: (16-1): Makkelijke zege Atlantis Lebbeke boekte tegen Sparta Ranst een overtuigende ze ge. Aanvankelijk bleken de Lcb- bekenaars echter ziek in hetzelfde bedje waarin ze al weken liggen: gebrek aan precisie bij de afwer king. De ballen gingen wel rich ting korf, maar erin belanden de den ze niet. Pas in de 8ste minuut - werd voor het eerst geskoord. Vooral tijdens dc tweede speel helft zou de Lebbeekse skorema- chine funktioneren zoals ze dat eertijds nog gedaan heeft. De in breng van Lieven Maesschalck was daar trouwens niet vreemd In de Kemzeekse schuttersvereni ging Wintervermaak stonden 18 van de 25 ingeschreven schutters aan de startlijn voor de jaarlijkse koningsschieting. Na de 5 gebrui kelijke ronden bleven nog 3 schut ters in kompetitie, namelijk Mare Meul, Lucien Ringoot en Patrick Tussen deze 3 eine het ge vogel naar beneden en vermits géén van z'n twee konkurrenten hem dat nadeed mag Lucien zich voor 't eerst koning van schutters maatschappij Wintervermaak, waar voorzitter Albert Reel de plak zwaait, noemen. Patrick Heirweg schoot zich tot prins. Voor de heer Ringoot is het even koning in verschillende verenigin gen. Bovendien heeft de nieuwe sire reeds héél wat andere schut- tersprestaties op z'n naam staan. In het kampioenschap van België BNFLW eindigde hij in 1985 der de voor de «Prijs van 't Hoog» en in z'n loopbaan bracht hij het reeds 6 keer tot «koning der ko-

De Voorpost | 1988 | | pagina 26