Prijs van Sportverdienste in Sint-Niklaas voor Gerard Bontinck... Aktiviteiten van sportdienst Lokeren in het voorjaar 1989 46 sportlaureaten te Sint-Gillis-Waas De Voorpost - 23.12.1988 - 27 ZAALVOETBAL Lessenreeks tennis voor beginnelingen: In 10 lessen worden hier de basisslagen voor tennis aangeleerd als voorbereiding op de cursus half-gevorderden. Deelname kost 1.000 fr. voor de 10 lessen. Mee te brengen: tennisraket en 6 tennisballen. Eerste les op dinsdag 10 januari van 18 tot 19 u. in de stedelijke sporthal te Lokeren. Lessenreeks tennis voor half-gevorderden: Deze tennislessen zijn bedoeld voor deelnemers welke reeds een eerste initiatie gevolgd hebben of reeds een soepele fore-hand en back-hand kunnen spelen. Deelname kost 1.200 fr. voor de 10 lessen. Mee te brengen: tennisraket en 6 tennisballen. Eerste les op vrijdag 13 januari 1989 van 17 tot 18 u. in de stedelijke sporthal te Lokeren. Badminton voor jongeren van 10 tot 14 jaar: Op woensdag 11 januari 89 start een nieuwe cursus badminton voor jongeren. Gedurende een ganse trimester worden de basissla gen aangeleerd en herhaald. De trainingen gaan steeds door op woensdagnamiddag van 15 tot 17 u. in de stedelijke sporthal van Lokeren. Deelname kost 500 fr. per trimester Sportkampen Krokusverlof van 6 tot 10 februari 1989: Gedurende het krokusverlof zullen volgende sportkampen door gaan: Omnibalsport-badminton 12 jaar. Zwemmen-omnisport 7-12 jaar. Omnisport kleuters 5-7 jaar. Tennis 10 jaar te Lokeren in sporthal en zwembad, Omnisport 7-12 jaar en badminton 10 jaar te Eksaarde in de sporthal. Inschrijven kan op zaterdag 4 februari 89 van 10 tot 12 u. in de vergaderzaal van de stedelijke sporthal te Lokeren. Hydrobic: Na het succes van vorige hydrobiclessen zal vanaf dinsdag 10 februari 89 een nieuwe lessenreeks van start gaan. De deelname aan deze activiteit staat open voor iedereen en kost 80 fr. per les. Inschrijven aan de kassa van het zwembad. De lessen gaan telkens door dinsdagavond van 18.45 u. tot 19.45 u, in het Durmebad te Lokeren. Individueel zwemonderricht Deze cursus loopt over twaalf lessen en is zowel gericht op het «leren zwemmen» voor niet-zwemmers als «stijlverbetering» voor beginners. Deelname kost 850 fr. voor de 12 lessen. Op voorhand inschrijven in het Durmebad te Lokeren. «Sport overdag» een nieuw initiatief te Lokeren Deze formule is zeker niet nieuw. In ons omringende landen wordt er reeds enkele jaren aan gewerkt. Ook in Oost-Vlaanderen lopen reeds een aantal succesvolle initiatieven in die zin. De stedelijke sportdienst zal nu ook te Lokeren met «Sport Overdag» starten vanaf januari 89, en dit telkens op maandagmorgen van 9.15 u. tot 11.15 u. in de stedelijke sporthal. De achtergrondfilosofie is zeer eenvoudig: het huidige sportaanbod richt zich vooral naar de avond- en weekenduren, waardoor heel wat mensen in de kou blijven staan. Immers heel wat mensen geraken 's avonds moeilijk of niet van huis weg door huiselijke bezigheden. Anderen werken in ploegensysteem, zijn werkloos of hebben een andere spreiding vrije tijd. Voor hen is de «Sport-Overdag»-formule een unieke kans: Onder begeleiding van gespecialiseerde lesgevers kan men een sporttak aanleren (badminton, tafeltennis...) of volgt men een blijf-fit-programma (fitheidsgymnastiek, volleybal, turnen...). Een eerste initiatief in deze zin zal starten op maandag 9 januari in de stedelijke sporthal. Deze actie richt zich naar alle volwassenen: afgestudeerden, werklozen, huismoeders, etc. Deelname kost 25 fr. per les te betalen bij de aanvang der les. Inschrijven kan op de dag zelf of op voorhand op de stedelijke sportdienst. Enige vereiste: sportkledij meebrengen. Derde badmintontornooi voor niet-aangeslotenen en C2-spelers Op dinsdag 27 december organiseert de Lokerse Badmintonclub in samenwerking met de stedelijke sportdienst een badmintontor nooi. Men kan alleen inschrijven voor de dsiciplines enkel heren of enkel dames. Jongeren geboren in 1970 of later mogen ofwel inschrijven in de jeugdreeks ofwel in de seniorenreeks. Deelname kost 100 fir. Het tornooi wordt in poulevorm gespeeld zodat iedereen meerdere wedstrijden kan spelen. De inschrijvin gen worden aanvaard tot en met maandag 26 december om 13 u. bij Jan Van Belle, Lokerhoutstraat 39 te Lokeren (tel. 48.62.79) of bij de stedelijke sportdienst te Lokeren (tel. 48.68.46). J.V.L. Sinds de Prijs van Sportverdienste in Sint-Niklaas werd opgestart, zijn al een groot aantal laureaten de revue gepasseerd Verleden jaar was dat nog Willy Van Wau- we van de turnkring Rust-Roest en thans, werd Gerard Bontinck de voorzitter van de stedelijke sportraad verkozen Alleszins geen onbekende in de Wase sport- middens en een beknopte opsom ming van de verdiensten van Ge rard Bontinck, kan de verant woordelijkheid en het logische van de keuze alleen maar bevesti gen. Kort na de tweede wereld oorlog en meer bepaald op 22 november '46, zou Gerard Bon tinck aansluiten bij de toenmalige Koninklijke Sint-Niklase Atle- tiekklub of het huidige A.C. Waasland Daar werd meteen ook het klubsekretariaat waargeno men tot op 5 oktober '81, of even over de drempel van 35 jaar. Bij na een kwarteeuw trouwens onder het voorzitterschap van de huidige burgemeester Paul De Vidts en ongeveer dezelfde periode, was Gerard Bontinck ook al de sekre- taris van de provinciale kommissie van de atletiek. Deze sport werd ook door hem vertegenwoordigd bij de provinciale sportraad en Gerard Bontinck, was tevens lid van de kommissie «Tucht en Amateurisme» van de Konink lijke Belgische Atletiekbond. Enorme verdiensten dus op het niveau der administratie en de realisatie van een volwaardige 400 m. kunststofatletickpiste in Sint- Niklaas, wordt nu de volgende betrachting van deze kranige 64- jarige. De interesse van Gerard Bontinck bleef echter niet alleen tot de atletieksport beperkt. Toen destijds in Sint-Niklaas het stede lijk advieskomitee voor de sport ontstond enigszins ook onder druk van Sporta-Waasland met André Van Landeghem werd dat tevens de voorloper van de huidige sportraad. In het begin van '77 werd deze officieel geïnstal leerd met Freddy Willockx als eerste voorzitter en die fakkel, zou kort nadien door Gerard Bon tinck worden overgenomenNu al ruim 11 jaar met de waardering van alle aangesloten klubs en de zelfde lijn, wordt straks ook wel verder doorgetrokken. Ook de pelgrimstochten van Gerard Bon tinck in augustus en tijdens deze sportmaand van het jaar in Sint- Niklaas, worden de inspanningen méér dan verdubbeld. Samen met sportschepen André Bactcns wor den dan de veelvuldige aktivitei ten der verschillende klubs aange speeld en met dit bezoek, ver tegenwoordigden de twee B.B.'s telkens ook het Sint-Niklase stads bestuur. In die periode voor velen een vertrouwd beeld ook en in de toekomst, wordt het evenwel een partnerruil voor Gerard Bontinck. Een man welke ook al velé jaren bij de top van de Wase Persklub werd betrokken en vorige zondag, de blikvanger werd op het stad huis in Sint-Niklaas bij de toeken ning van de Prijs van Sportver dienste '88. Zoals gewoonlijk en traditioneel ook al, een zeer ruime belangstelling met thans een dege lijke vertegenwoordiging van het oude en het nieuwe stadsbestuur. Het welkomswoord van burge meester De Vidts werd er gevolgd door de toespraak van sportsche pen Baetens en nadien, volgden de huldiging der verdienstelijk- sten en het défilé der Sint-Niklase kampioenen... Prijs van Sportverdienste '88: Ge rard Bontinck (duidelijk ontroerd bij het dankwoord). Ereplakket Stad Sint-Niklaas: (postuum) Jozef Govaert (tafel tennis) Plakket van de Koning (Ridder in de Kroonorde): Gaston De Vijl- der, reeds 40 jaar voorzitter van Belse Sportief. Nationale kampioenen: Jeugd: Atletiek: Sarah Reynaert (A.C. Waasland) 400 m. kadetten dames (Gent 11.9.'88). Stefan Van Nieuwenhuyze (A.C.* Waasland) hinkstap - indoor scho lieren (Hoboken 11.1.'88). Rolschaatsen: Ann Coene (rol- schaatsklub De Ster) kunstrol- schaatsen - juniores dames (Brug ge 24 en 25.9.'88). Schermen: Steven De Beleyr (Schermkring Sint-Niklaas) degen miniemen (Sint-Niklaas 19.11.'88). Turnen: Robby De Munck (Turn kring Jeroen) grond - ringen - brug scholieren (Gent 20.3.'88). Bert Janssens (Turnkring Jeroen) nationaal kampioen kadetten (Gent 20.3.'88). Mario Thys (Turnkring Jeroen) nationaal kampioen juniores (Gent 20.3.'88). Zwemmen: Ann Boon (Wase Zwemkring) 100 m. vlinderslag juniores (Mol 13.8.'88). Reeds voor de tweede maal stond de Sint-Gillisse sportraad vorig weekend in voor de huldiging van de gemeentelijke sportlaureaten. Met 46 waren ze vrijdag aanwezig in sporthal De Gavers vergezeld van medeklubleden en familie. Sportraadvoorzitter Werner Thie- rens verwelkomde de aanwezigen en lichtte de oprichting en wer king van de sportraad toe. Tevens had hij woorden van dank voor het gemeentebestuur en voor de sportfunktionaris, Isabelle Mari- man, die dit jaar in dienst geno men werd. Zij moet een belangrij ke schakel worden tussen de ge meentelijke overheid enerzijds en de sportraad en de klubs ander zijds. Schepen van Sport, Karei Vereist, noemde de huldiging van de sportlaureaten een hart onder de riem van hen die veel voor hun sport over hebben en op deze wijze passend gehuldigd werden door hun klubbestuur en de sport raad. Talrijke klubs hadden dan ook de oproep tot huldiging van verdienstelijke leden beantwoord en dit resulteerde in het hoge aantal gelauwerden. Voetbalklub De Klinge beet de spits af met de huldiging van de voltallige ploeg samen met trainer Mark Ysewijn die vorig seizoen kampioen wer den in 4e provinciale en tegelij kertijd de Beker van het Waas land op hun palmares plaatsten. Voor Wielertoeristenklub Blijf- Fit werden twee leden die reeds 15 jaar het wel en wee van de klub meemaken gehuldigd voor hun in zet. Robert Feusels, klubkam- pioen in 1984 en 1988 en Willy Daneel, kampioen 1982-83-87. Turngroep Sportiva hield het bij drie jeugdige leden: Bart Colman, Sara De Cauwer en Katrijn Col man. WSC Vooruit Sint-Gillis be loonde Danny Daelman, Patrick De Wael en Saskia De Plukker omwille van hun prestaties van het afgelopen wegseizoen. Voor Mini- voetbalklub St.-Gillis-Waas mochten Lucien Van Dorselaer en Willy Vergauwen op het podium en LRV St.-Pauwels liet stichter voorzitter Rene Verdickt en pro vinciaal dressuurruiter Livio Van De Vijver huldigen. De laureaten van Omnisport De Klinge heten: Patrick Buyle, Leen Robert en Maria Tincic. Tafeltennisklub St.- Pauwels vaardigde kapitein Ron- ny De Boom af als haar laureaat '88. Reeds van bij de stichting aktief lid van voetbalklub White Star Meerdonk mochten Andre Vereecken, Albert Coenen, Ro ger Coenen, Paul Apers, Eddy Pierssens en Gerrit Cappaert hun trofee in ontvangst nemen omwil le van meer dan 20 jaar trouwe inzet. De rijvereniging St.-Egidius uit St.-Gillis vaardigde naast kom- mandant Luc Verhulst het achttal af dat provinciaal kampioen groepsdressuur werd: Nadine Verhulst, Berten Meerschaert, Tom De Meurichy, Ronny De Vos, Eddy Jonckers, Eugene Bral, Guido Van Duyse en Nele De Wert. Bij wielertoeristenklub Sportief ging de onderscheiding naar Omer Braem en bij volley- balklub Sigivok vond men dat Guy Ruts de eer verdiende. Ook jogger Andre Schoenmaeckers kreeg de trofee namens Omni sport St.-Gillis en laatste in de rij van laureaten was Mare De Ruys- scher van volleybalklub 5t-Pau- wels die als kapitein-aanvaller zijn ploeg van 4e naar le provinciale bracht. In opdracht van de sport raad had sportfunktionaris Isabel le Mariman tal van trainingen in de gemeentelijke sporthallen ge filmd zodat alle aanwezigen een sumier zicht kregen op het groot ste deel van het gemeentelijk sportpatrimonium en de ijver die in vele klubs duidelijk te vinden is. MJP Sint-Gillis-Waas. Voorzitter Thierens van de Sint-Gillis se sportraad (Iv) Sint-Gillis-Waas. Heelwat belangstelling voor de uitreiking van de prijzen aan de sportkampioenen (dw) Raf Bulterijst (Wase Zwemkring) 100 m. vrije slag miniemen (door tochten) (seizoen '88). Britt Deck (Wase Zwemkring) 100 m. vrije slag benjamins. 100 m. wisselslag benjamins (Mol 6.8.88) Ilse De Kimpe (Wase Zwem kring) 1000 m. vrije slag minie men (doortochten seizoen '88). Jurgen Mets (Wase Zwemkring) 1000 m. vrije slag benjamins door tochten (seizoen '88). Michel Van De Casteele (Wase Zwemkring) 1000 m. vrije kadetten doortochten (seizoen '88). Sabine Van Dosselaer (Wase Zwemkring) 100 m. rugslag junio res (Mol 15.12.88). Zwemmen ander-validen: Philip De Meester (Diwi) 50 m. vrije slag en 50 m. schoolslag L.A. 5^ miniemen (Roeselare 12.6.88). Seniores en veteranen: Atletiek: Bertrand De Decker (A.C. Waasland) nationaal kam pioen kogel veteranen A. Nationaal kampioen schijf vetera nen A. Nationaal kampioen schijf senio res (Nijvel 25.9.88 en Ninove 3.7.88). Jozef Moerloos (A.C. Waasland) nationaal kampioen kogel vetera nen C. (Nijvel 25.9.88). Interklubkampioenen (A.C. Waasland): Kamiel Raes, Luk Sarens, Ludwig Vereecken, Jean-Pierre Rom- baut, Gert Christiaens, Willy Christiaens, Stefan De Meyere, Jean Van Damme, Bertrand De Decker, Mark Vercammen, Filip Soetens, Mark Rossaert, Sven Van Remoortel, Stefan Speel man, Johan Michielssens, Laurent Burssens. Theo Lutz, René De Boom, Frans Van Mieghem, Yves Verberckt, Stefan Van Nieuwen huyze, Jozef Moerloos en Kurt Engelaar: nationale kampioenen 3e landelijke reeks B (Oostende 15.5.88) Ballonvaren: Rony Schuurman nationaal kampioen (Deinze 88). Boogschieten: Patrick De Koning (handboog groepering Elite) nationaal kam pioen Olympisch boogschieten Fi- ta seniores (Mol 5.6.88) deelne mer aan de Olympische Spelen in Seoul 88. Leon Maes (handbooggroepering Elite) nationaal kampioen olym pisch boogschieten veteranen dis cipline 50 en 30 m. (Sint-Niklaas 14.5.88), discipline Fita (Brugge 28.5.88). Powerlifting: Viviane De Bruyn (Body Gym 2 Beveren) nationale kampioen powerlifting seniores (Zeebrugge 26.11,88). Erik Vercauteren (Body Gym 2 Beveren) nationaal kampioen po werlifting masters (Zeebrugge 26.11.88). Tennis (Wase tennisklub: inter klubkampioenen: Jozef De Cock, Willy Van Acker, Baziel Van Geyte, Luk Behiels, Lucien Ous- hoorn, Romain Viaene en Hans Vietti, nationale kampioenen ve teranen 3 (seizoen '88). Turnen: Bart Sileghem (turnkring Jeroen) nationaal kampioen rek seniores (Gent 20.3.88). Zwemmen: Firmin De Beule (Wase Zwemkring) nationaal kampioen 50 m. vlinderslag en 200 m. wisselslag masters heren (Zot- tegem 17.9.88 en Huy 24.9.88). Denise Verbraecken (Wase Zwemkring) nationale kampioene 100 m. en 200 m. schoolslag mas ters dames (Zottegem 17.9.88 en Huy 24.9.88). Zwemmen anders-validen: Danny Rumes (Diwi) nationaal kam pioen 100 m. vrije slag C.P. 7 (Roeselare 12.6.88). Roger Van Laere Sint-Niklaas. De heer Jozef Govaert werd tijdens de huldiging van de sportlaureaten postuum gehuldigd. Mevrouw Govaert nam de stadsschotel in ontvangst (Iv) Sint-Niklaas. Een goed gevulde zaal voor de huldiging van de Sint-Niklase sportmensen Sint-Niklaas. Gerard Bontinck kreeg de prijs van sportverdienste. We zien hem samen met schepen Baetens, sportfunktionaris Johan Heirbaut, direkteur Van Royen en zijn echtgenote (dw) Sint-Niklaas. Gerard Bontinck: prijs voor sportverdienste Zaalvoetbal. Bij de dames werd FC Mama Mia's vierde (dw) (Iv)

De Voorpost | 1988 | | pagina 27