Slechts een helft spannend Basketnieuws uit Beveren Durmeploeg blijft zegevieren Gemakkelijke thuiszege Vierde mémorial Willy Ivens Gemakkelijk B.C. Zele organiseert kersttornooi! Rust komt van pas Hermesnieuws Naar de tweede plaats 20-0 Tussenspurt Bezoekende heropstanding Verrassende thuisnederlaag Eenzaat Roger Veldeman Bruggen vanop de vrijworp Weinig tegenstand voor leiders De Jonghe naar de kant 28 - 23.12.1988 - De Voorpost BASKETBAL Waasland nog steeds zwak in de afwerking ging met weinig over tuiging naar Terlindenboys. Al na 10 minuten (19-14) zorgde Bellon voor een eerste afscheiding. Wan neer ook De Graaf ging scoren bleef Waasland ter plaatse trappe len omdat Wante alleen stond in de afwerking. De 35-20 stand werd door een laat ontwakende De Pauw met twee driepunters op 39-26 rustcijfers gebracht maar de tweede helft konden de bezoekers geen vuist meer maken. Na 8 minuten had D'Herdt zijn ploeg op geruststellende 57-32 gezet en dan pas ging Waasland secuur ak- teren. Niet minder dan zeven drie punters, waaronder nog vijf van De Pauw, gingen door de Aalster- se kort maar dat was niet genoeg om voor de zege te strijden. Het werd zelfs een ramp voor de be zoekers, wanneer De Jonghe we gens kritiek op de scheidsrechter, naar de kleedkamers werd ge stuurd. Een nieuwe rekening wacht Waasland voor de groene tafel. Punten: Terlindenboys: Impens 4- 6, Bellon 12-5, Claessens 5-10, D'Herdt 6-15, De Graaf 10-4, Bonner 2-3, Van Den Bossche 0- 7. Waasland: De Maere 2-6, Thiron 4-4, Wante 13-2, Vercauteren 1-0, De Pauw 6-19, Elinck R. 0-2, De Jonghe 0-4, Elinck P. 0-3. WEGA Basketbal. De reserven van BC Hermes speelden tegen de veteranen ten voordele v nieuwe damesafdeling (dw) THE TOWER - BEVEREN 89-69 Traditiegetrouw wou de jeugdver- antwoordelijke van BC. Beveren op 6 december zijn jaarlijkse «Sin terklaasdag» vieren met zijn jeugd. Door allerlei omstandigheden o.a., de druk bezette feestzaal Verstraeten, besloot hij dan maar zijn poulains uit te nodigen op 20 december, natuurlijk bij de Raf, Het gezellig basketavondje kreeg nog meer kleur daar enkele fa- nionspelers fungeerden als Sint en Piet. De heer Van der Veeken, als organisator van sportkampen voor de jeugd, presenteerde een aange name diareeks over jeugdsport- kampen. Aan de Raf van de feestzaal werd nadien de vraag gesteld: «Hoeveel koffiekoeken en hoeveel liters chocolademelk werden hier gede- gusteerd?». Aan Ghislain werd de rekening gepresenteerd. Amai, was zijn kommentaar! Nadien werd er in een gezellige sfeer, samen met de meeste ou ders van de Beverse basketjeugd, nog gezellig nagekeuveld, Ieder een was en is er vast van overtuigd dat er op de ingeslagen weg nl., deskundige begeleiding van de jeugd, dient verder gewerkt te worden. Er is voldoende talent aanwezig om binnen enkele jaren verschei dene jeugdspelers te integreren in het A- of B-team. Ghislain dankte nadien de heer Raf om zijn gastvrijheid, maar vooral als steunend lid van de plaatselijke basketvereniging. De heer Freddy De Dobbelaer van de firma Parein bezorgde aan alle aanwezigen een verrassings pakket. GERD Beveren dat ondanks zijn tegen slagen de laatste weken toch met de regelmaat van een kopploeg aan de winnende hand blijft, bleek nu bij The Tower over te weinig manschappen te beschik ken. Ondanks een knappe eerste helft met Goemans (met sl) als spelmaker en Schmitt-Luyckx als afwerkers konden de bezoekers met moeite gelijke tred houden met de torenploeg. De Troyer- Thijs als aanvallende rebounders en Deckmijn als speerpunt lieten een 24-22 (15e min.) omzetten in 41-35 rustcijfers en dat was voor de gehandicapte bezoekers een goede uitgangspositie. De tweede helft stond er echter geen maat meer op de thuisploeg die met Deckmijn in vedette naar 65-50 (10e min.) uitliep en naarmate de match vorderde deze voorsprong nog verhoogde. Voor Beveren wordt het een wachten naar Van Loo-Maes, terwijl wij nu toch het wederoptreden mochten noteren van Benny Van Dosselaer. Punten: The Tower: Deckmijn 26 p., De Pauw 8 p., Van Nuffel 6 p., Thijs 10 p., Van Driessche 12 p., Van Den Bremt 12 p., De Troyer 15 p. Beveren: Luyckx 10-4, Goemans 5-2, Michelet 0-7, Dujardin 4-10, Schmitt 8-9, Van Dosselaer 8-2. WEGA VLIERZELE - LOKEREN 44-63 Ginz Aalst - Scheldejeugd Temse 103-77 Scheldejeugd is reeds een paar weken op zoek naar de gewenste cohesie. Dat bleek al na 10 minu ten (25-20) want dan werd de bezoekende defensie aan flarden geschoten. Elias-Lievens dreven het verschil in vijf minuten tijd op tot 40-21 en de hopeloos knoeien de bezoekers moesten halfweg al in de nederlaag berusten (58-31). In de tweede periode bleef Schel dejeugd op 20 punten hangen (64- 44) en ondanks de inbreng van Mertens-Bredael boekten de Aal- sterse runners up een gemakkelij ke zege. Dherdt bleek nu top schutter te zijn en het maksimaal verschil (94-64) bezorgde Temse de laatste vijf minuten een kater. De ploeg is wel degelijk aan rus ten toe en er wordt gewacht op steun van de afwezige Van Lom- bergen om weer met man en macht aan de wederopstanding te werken. Punten: Ginz: Elias 21-5, Dherdt 6-17, Ravijts 2-6, Lievens 22-6, De Smet 0-3, Van de Steen 8-2, Meuleman 0-4, Heyvaert 0-2. Scheldejeugd Temse: Mertens 10- 15, Bredael 4-17, Pelgrims 0-0, Boeyckens 8-2, Verspecht 1-9, Ivo De Pauw 04), Gillis 8-3. WEGA De thuisploeg moest twee basis spelers missen wegens kwetsuur en dat kwam voor koploper Loke ren goed uit. Het vormpeil is nog steeds zoek en toch slaagt de Dur meploeg erin de overwinningen aan elkaar te rijgen. De manspe- lende bezoekers moesten 15 minu ten wachten om Vlierzele van zich af te schudden (20-21). Dan werd Lokeren op zondagmorgen toch wakker en het duo De Cock-De Jonghe werd van antwoord ge diend. Lokeren ging in zone ver dedigen en de twee mansploeg uit het Putbos stadion moest gaan rusten met 26-33. De tweede helft bleek Lokeren op een laag peil verder te spelen. Heel wat missers onder de korf werden opgetekend en slechts na 12 minuten (39-45) in de tweede helft kwam de kente ring. Intercepties van Antheunis brachten een bevrijdende 41-55 (17e min.) op de bordjes maar uil de geleverde prestatie bleek niet dat de Durmeploeg aan de leiding van de klassering stond. Misschien brengt de jaarwisseling hier een kentering. Punten: Vlierzele: De Cock 15 p., De Jonghe 26 p., Gelas 1 p., De Kegel 2 p. Lokeren: De Nul 8 p., Antheunis 18 p., Vion 12 p., De Wilde 0 p., Vermaere lip., Ghijssens 12 p. WEGA Basketbal. De miniemen van BC Lokeren (polo) Voor de vierde keer wordt te Sint-Niklaas, in de sporthal «De Witte Molen» een basketbalfestijn opgediend, georganizeerd door fusieploeg Hermes-Waasland, Programma voor vrijdag 30 december '88 19 u.: HERMES NEW-LOOK/SOBABEE ANTWERPEN Inrichters presenteren hun ploeg zoals die er zal uitzien volgend seizoen! De veelbelovende jeugd krijgt eindelijk zijn kans tegen die andere jeugdploeg Sobabee Antwerpen, waar de gebroeders Ibens het hoge woord voeren 21u00 MAES PILS MECHELEN/SPORTLIFE CANADIANS (Nederland) Enige profploeg uit België met attractie Willy Oelbrandt en Rik Samaye, tegen de Nederlandse ploeg uit de play-offs die vier rasechte internationalen in haar rangen telt. Prijzen: 250 fr. of in voorverkoop 200 fr. Speciale aktie voor de jeugd 100 fr. (min. 18-jarigen). Voorverkoop. Lintacker, Hovenierstr 75, St.-Niklaas, tel. 777.40.84, Truyens, Brugsken 34, St.-Niklaas, 776.08.08, Wau- man, Dendermondse stwg. 25, St.-Niklaas, 777.06.52. Promotie voor klubs die hun jeugdspelers naar de Memorial willen laten gaan. 50 fr toegang zo de klub zelf organiseert Reservering van deze speciale aktie op bovenstaande telefoonnummers. WEGA B.C. ZELE 83 LUCHTBAL 56 Tegen een degradatiekandidaat, die Luchtbal zeker is, heeft de thuisploeg een goede prestatie ge leverd. De aanhef met een 3 op 3 van De Brauwer beïnvloedde gun stig het aanvalspatroon van Zele. De verdediging staat alleszins op punt, want de tegenstander had heel wat moeite om een vrije niet intimideren en Arcay toonde schorsing van 28 dagen opliep, zich een goede dirigent. In de Punten: tweede helft liet De Pauw zijn Zele: 28 op 52 shots op 32 vw 1 technische invallen bewonderen driepunter Arcay 4-11, Debrau- Met zeven assists en vijf intercep- wer 8-0, De Decker 6-10, Ver- ties liep zijn ploeg tot 67-46 uit. meersch 8-7, Muller 13-6, De Omdat Arcay perfect zijn vrijwor- Pauw 2-4, Hoste 04. pen omzette (58 op 8) vergrootte Luchtbal: 16 op 60 shots 22 op 30 vrijworpen, 2 driepunters. Van Den Bergh 2-9, Macs 3-6, het spel heel wat beterschap Claessens 0-2, Gestels 6-3, Van Looveren 64, Snelders 0-2, Otte- shotkans af te dwingen. Van uit Na de jaarwisseling zal Zele voor vaere 1-6, Driessens 6-0. een sterke verdediging die gediri- drie weken Muller missen, die een geerd werd door Hector Ver- meersch, goed voor 13 verdedi gende en vier aanvallende re bounds, oriënteerde de thuisploeg de match in het voordeel In de aanval kreeg De Brauwer steun van Muller, 5 op 8 in de eerste helft en in de tweede helft verde digende rebounds, om de bezoe kers vrij vlug met de realiteit te konfronteren. Via 19-9 werd het 28-18. Vermeersch eindigde aan vallend sterk en aan de rust was het 41-24 In de tweede helft probeerde de bezoeker met een press de achter stand op te halen. Zele liet zich BENO De periode van de grote kersttornooien met gereputeerde eerste klasser is te Zele voorlopig voorbij. De ploeg moet de laatste tijd zuinig met de centjes omspringen. Het wil echter niet met de traditie breken. Op tweede kerstdag, maandag 26 december 1988, werd er voor een goed alternatief gezorgd. Om 10 u. speelt B.C. Zele tegen Scheldejeugd Temse en om llu30 komt Okapi Aalst tegen Carlo Brussel op het terrein. De troosting wordt om 16 u. en de finale om 18 u. gespeeld. Het tornooi wordt gespeeld in het sportcentrum V.H.V.D. Lange Akker te Zele. HEMACO DENDERMONDE 72 GENTSON 80 De Collegeploeg Üet zich eens te meer verrassen in de tweede pe riode van de eerste helft. Het ging aanvankelijk goed tot de 10e mi nuut met een 16-20 tussenstand. De bezoekers overrompelden Dendermonde met zeer snelle tegenstoten en via 22-39 stond er aan de rust een 29-48 stand op het bord. In de tweede helft komt er aan vankelijk niet veel beterschap bij de thuisploeg, die via 37-54 na 10 minuten nog op een 20 punten achterstand keken met 46-66. De voornaamste verdienste van de thuisspelers was dat ze de armen lieten zakken en via een press stilaan dichter kwamen maar bij 72-78 bleven steken. Punten: Hemaco: Sergeant 16, Van Lem- bergen 18, Blancquaert 9, Plat- teaux 3, Versmessen 14, Van Lie- dekerke 12 Gentson: Sadoui 3, De Weerdt 2, G. De Weerdt 11, De Haes 17, De Leu 6, Strumane 24, Van Der Hoeven 7, Schepens 9. BENO Bazel Moerzeke 92-102 Moerzeke is door zijn overwin ning bij Bazel gepromoveerd tot eerste achtervolger van leider Oostakker De tweede plaats in de rangschikking toont aan dat de vuurkracht van Steeman-Van Loey stilaan rendabel kan wor den. Bazel moest het stellen zon der pivot Vercauteren (werk) en met veel inzet en een steengoede De Brucker (6 op 8) kon de man- spelende thuisploeg de schade tot 10 punten beperken. Van Loey teisterde met driepunters de Ba- zelse verdediging en Steeman mocht gemakkelijke korven van uit de bucket maken. De defense op Steeman klopte van geen kan ten en omdat ook Verbeke, inge vallen voor Verstappen, het goed deed kon Moerzeke rusten met 42-57 cijfers. Dit verschil bleek ruim voldoende om de beide pun ten in de wacht te slepen. Simard kwam met de regelmaat van een klok het puntenaantal van Moer zeke verhogen en ook Steeman- Van Loey joegen hun dertiger na. Bij Bazel stond Van Damme te- zeer alleen al was de inbreng van de thuisschutter toch goed voor een minimale 10-puntenkloof. Dichter kon Bazel nooit meer ko men omdat De Brucker met fou ten op de bank zat en de andere thuisspelers faalden in de af werking. Punten: Bazel: Bolssens W 12 p., Bolssens P. 6 p., Van Damme 30 p., Huyghe 2 p., De Sutter 12 p., Borghgraef 4 p De Brucker 26 p. Moerzeke: Steeman 35 p., Van Loey 32 p., Verbeke lip., Simard 20 p., Van Haute 4 p. WEGA OOSTAKKER 101 CIBOZELE 73 Bij leider Oostakker liet Cibo zich de eerste twintig minuten niet ver- drummen. Goetmaeckers - Per- mentier - Peter Moens waren aan vallend bij de pinken om te wedij veren met Bontinck, die moeilijk te stoppen was. Met een 47-40 ruststand waren de bezoekers nog niet uitgeteld. In de tweede helft was de rekening vlug gemaakt. De thuisploeg liep de tegenstander onder de voeten en plaatste een 20-0. Het Zeels enthousiasme was vlug uitgeblust. Aan de 6e minuut was het 7041. Cibo moest de nederlaag ondergaan. Punten: Oostakker: 2-5, Bontinck 207, Defraigne 08, De Kesel 0-8,Dc Pauw 4-7, Alluyn 103, Snoeck 7- 8, Ackerman 4-5, Van Der Strae- ten 0-3. Cibo Zele: Peter Moens 8-2, Per- mentier 12-11, Goetmaeckers 14- 12, Colman 3-4, Van Damme 34. BENO DENDERMONDE 60 ^et verschil bleef aan de rust tien begin bij de kanshebbers werden MELSELE 72 Punten: 3141 geciteerd kunnen nu al spreken De thuisploeg gaf onmiddellijk de van een mislukt seizoen. Dendermonde, moet het momen- indruk op een beter spoor te zitten Punten: teel om diverse redenen stellen met een 4243 terugkeer. Het was Dendermonde: Dirk Piron 7-8, zonder dne basisspelers, de rugge- evenwel het einde van de remon- Norbert Piron 02, Van Den graat van de ploeg, Coeckelbergh, te. Aan de 13e minuut noteerden Breen 4-6, De Cock 15-6, Wil- Goossens, Bulteel. De prestaties we 44-61. Een bezoekende 2-18 lockx 3-2, Moens 03, Verhas 2-2. lijden er onder. Zelfs tegen Mei- tussenspurt was bepalend voor de Melsele: 4-0, De Koninck 2-0, De sele, dat ook al een tijd op de eindstand. De poging tot terug- Cauwer 20-10, Deyaert 2-9, Van sukkel is, kon er niet worden keer was te weinig overtuigend bij Wauwe 11-8, Becquet 2-0, Staut gewonnen. De tussenstanden Dendermonde, om kans op succes 04. spreken in bezoekend voordeel: 4- te hebben. 13,15-26, 26-39. Dirk Piron en De De overwinning was voor de be- BENO Cock poogden op te tornen tegen zoekers een morele oppepper. De De Cauwer en Van Wauwe maar twee ploegen die bij het seizoen- Sportief Temse Silaba 79-94 Sportief dat zijn tweede plaats in ken. De Groep sleutelde aan de tweede naeenvolgende nederlaag de rangschikking moest verdedi- ploeg maar de 4349 rustcijfers zat er op, na een miserabele gen is van een kale reis thuisgeko- bleken al een teken aan de wand match waar tegen 28% werd afge- men tegen het minder gekwoteer- te zijn. In de tweede helft werd werkt, de Zelzate. Een 30-23 (10* min.) Sportief fysiek overspeeld Peter Punten: Sportief: Vavourakis 2- voorsprong bleek het laatste wat Muylaert was nooit zichzelf maar 10, Windey 15-8, De Groep 9-9, de Sportief ploeg in huis had want Raman-De Grijse bleven doorha- Muylaert P. 8-4, Muylaert B. 7-0, Raman-Verspeeten en pivot De meren Een 54-68 (10* min.) De Caluwé 2-2, Racs 0-3. Grijse zorgden voor de aansluiting bracht nog mogelijkheden maar Silaba: Raman 12-13, Sintobin 0- (36-37) en gingen op hun elan Sintobin strafte de thuisploeg af 10, Janssens N. 4-3, Janssens R. 9- door. Vavourakis werd uit de op snelheid (64-79) en de laatste 3, De Grijse 10-12, Verspeeten wedstrijd gespeeld en enkel Win- vijf minuten maakte Sportief zich 14-4. dey probeerde de schade te beper- geen begoochelingen meer. De WEGA SPARTA SCHAARBEEK 65 PANTERS BAASRODE 63 Met één basisspeler op peil is het moeilijk te winnen. Panters er- vaarde dat bij het niet zo goed geklasseerde Schaarbeek. Een aanval construeren en hem succes vol afwerken blijft het probleem nummer één bij Panters Baasro de. De eerste zeven minuten te Schaarbeek waren daar nog eens een overduidelijk bewijs van. Geen enkele korf en meteen op achtervolgen aangewezen. Dat de schade na 20 minuten tot 5 punten beperkt was gebleven lag aan ven- terspeler Roger Veldeman, die op zijn eentje aanvallend moest op tomen tegen de Brusselaars. Na de rust liepen de bezoekers op een bepaald moment zelfs 11 punten achter. De punten aanbrengers als Geert Moens, Verstappen en De Vos lieten het duidelijk afweten Dht er uiteindelijk nog spanning kwam was te danken aan Karei De Cock, die de hem toegemeten speeltijd nuttig gebruikte met twee driepunters en een veldkorf. Het falen onder de korven was de oorzaak dat het een kleine neder laag werd, die mits een betere afwerking een logische zege kon worden. Punten Vermeersch 8, Verstappen 2, De Vos 7, Moens 4, Stevens 0, Velde man 32, Esseiderus 2, De Cock 8. BENO Hoger Op Wasocub 79-8 Wasocub had er blijkbaar moed op ondanks de tegenslagen die de ploeg via de groene tafel te slik ken kreeg. De Vos (21 maand schorsing), sekretaris Kamoen (4 weken schorsing), 10.000 fr. boete en één wedstrijd met gesloten deuren is bet resultaat van de wanordelijkheden na de verloren wedstrijd tegen Akron Ronse en kele weken geleden. Waasmun ster kwam bij de Gentenaars al op 18-26 (10* min.) omdat Zaman in een goede dag bleek te zijn. Co- sijns plukte rebounds en Zaman- Bruggen werkten af. Evenwel werd een 28-38 (15* min.) stand door een ontwakende thuisploeg rechtgezet. Verheye-De Rocker zorgden voor het evenwicht bij de rust (4547) en van dan af kregen wij een meer dan spannend ge heel. Hoger Op dat het wederop treden mocht begroeten van De Meyer stuitte echter op veel be zoekende tegenstand. Een 64-62 (10* min.) gaf nog iedereen kan sen en wanneer Gerlo steun bracht aan Hofman-Van Damme kwam de keukenploeg op 73-78. De Gentenaars kwamen nog terug tot 79-78 doch Bruggen kon vanop de vrijworplijn voor 79-80 zorgen. Winst voor Wasocub dat de zege slechts als plaaster op een houten been beschouwt nu De Vos waar schijnlijk voor de basketbalsport verloren is. Punten: Hoger Op De Rocker 13-5, Verheye 13-8, Geuren 2-0, De Meyer 7-5, Bettens 2-7, Van Poucke 2-0, Deghele 0-4. Wasocub: Zaman 154, Gerlo 9-0, Hofman 4-10, Van Damme 2-10, De Kimpe 4-3, Bruggen 13-6, Co- sijns 04). WEGA Lede St. Niklase 101-67 Lede moest aan de opworp ver trekken zonder Van Boven, die pas enkele minuten voor de rust kwam opdagen wegens verkeers ongeval. Dat belette de thuisploeg echter niet om halfweg al op rui me voorsprong te staan. Een 8-7 (5* min.) beëindigde de studieron de en van dan af bleek de afwezig heid van Sauviller (kwetsuur) merkbaar bij de Waaslanders. De jonge Dierickx moest alleen in staan voor de afwerking en na 10 minuten (22-18) ging Lede aan de haal. Een 15-0 via Van Impe- Geert Van Driessche zorgde voor 42-20 (18* min.) en een nieuwe 7-0 velde definitief het vonnis van de bezoekers aan de rust (51-28). Mertens, de invaller van dienst voor Van Boven deed het meer dan behoorlijk en de tweede helft kregen wij dan nog weinig tegen stand van de Klaaskens. Een 63- 38 tussenstand bracht nog wat heen en weer gedraaf en het grootste verschil kwam er vijf mi nuten voor tijd (87-52). De laatste minuten kreeg Van Boven dan nog even spelgelegenheid en het was Pat Van Impe die de leiders nog op de century toer bracht. St. Niklase blijft nu rotsvast op de voorlaatste plaats in de rangschik king. De winst van Melle Vogel- hoek is een streep door hun reke ning al kan men na de jaarwisse ling een reeks thuiswedstrijden op rij afhaspelen Hopelijk is de ploeg in die beslissende matchen kompleet want Debbaut, De Poortere en Sauviller missen is zeker geen sinecure. Punten: Lede: G. Van Driessche 27 p., H. Van Driessche 2 p., Hellinckx 10 p., Mertens 15 p.. Van Impe 21 p.. Goeman 16 p. SNBC: Dierickx 20 p., Vanderlin- den 13 p., Van de Vijver 6 p., Willaert 4 p., Corrijn 16 p., Go- vaert 8 p. WEGA Tijdens het voorbije weekend mochten wij bij Hermes heel wat positieve klanken horen. De pas opgerichte damesafdeling bracht Waasland tegen «The Belly's» in de arena. Waasland 80 The Belly's 82 Deze topper uit eigen huishouden bracht heel wat volk op de been. Heel wat oud-gedienden kwamen aan de opworp en het was de gevestigde waarde Lintacker die de show stal. In een spetterende eerste helft bracht hij The Belly's op 4941 rustcijfers. Steun kreeg hij hierbij van Van Wouwe (Mel sele) die voor driepunters zorgde en hiertegen was Waasland met bestand. Het verschil werd uitge diept tot 15 punten maar de late reactie van De Pauw-De Maeyer- De Jonghe liet Waasland op twee punten van de zege sneuvelen. Punten: Waasland: Wante 64, Elinck P. 4-0, Thiron 7-0, De Maere 6-8, De Jonghe 8-8, De Pauw 5-9, De Maever 5-8, Elinck R .0-2. Belly's: Lintacker 20-13, Van Acker 4-0, De Keyzer 8-7, Van de Steene 2-4, De Bruyne 4-0, Van Gerrewey 0-2, Van Steelant 0-0, De Jonghe 0-0, Van Dyck 0-0, Daman JP 0-0. Hermes 84 Maes Pils Mecb. (Fibajuniors) 94 Ook de juniorsploeg van Hennes- Waasland doet het schitterend. Tegen de Belgische kampioenen Maes Pils Mechelen werd na 10 minuten een 17-20 stand op het bord gezet. Vandermeulen-Van Namen-Buys beten verder van zich af, maar tegen Bayer en Ser ge De Boeck was de eerste helft geen kruid gewassen. Mechelen ging rusten met 31-52 voorsprong. Ogenschijnlijk zou dit voldoende blijken, maar men had zonder de inzet van de thuisploeg gerekend. Een 45-60 (5* min.) score werd cmgem in 65^8 (10- min.) cl Baske,ba, Dt yeleranen van BBC Hermes (dw) Maes-Vandermeulen-Van Namen waren hier de topschutters. Me chelen moest het tempo drukken en op balbezit spelen tot 79-79 en dan losten de thuisjongens de rol. Toch een beste prestatie van een ploeg jongeren waar beslist pit in zit. Punten: Hermes: Van Namen 9- 10, Vandermeulen 14-16, Buys 8- 2, Maes 0-13, Van Dyck 0-6, Noens 0-6. Mechelen: Bayer 19-16, Faus 74, De Boeck 13-10, Frans 6-6, Mar tin 8-0, Dewae 14, Maes 0-2. WEGA TERLINDENBOYS - WAASLAND 89-67

De Voorpost | 1988 | | pagina 28