V olley balov er zicht-Her en Spannend derby Temse lijdt de eerste nederlaag van het seizoen Kwisavond Volleybalklub St.-Pauwels Rode kaart voor ref Stroobants De Voorpost - 23.12.1988 - 29 Berlare: 1-3 (polo) hobbyshop WAMMS KAHHE hobby skop KAMME HbfihoP «Mik» VOLLEYBAL Ereklasse Zonhoven-Vitesse Kruibeke 3- 0 (15-9,15-8, 15-4) Zonhoven speelde zonder zijn Zweedse hamer, Hakan Björne (griepaanval en op de bank) en Kruibeke mét Manu Acar, die aan zijn wederoptreden toe was. Deze laatste vond zijn draai nog niet en hij is duidelijk op zoek naar spel- ritme. De thuisploeg heeft een vrij vlotte overwinning behaald tegen een zich goed verdedigend Krui beke waarbij Guy De Beer en Peter Blondeel voor weerstand In de openingsset toonden beide ploegen zich van hun beste zijde. Met Guy De Beer (heel sekuur) liepen de gasten zowaar tot 0-4 uit en bleven op voorsprong tot 8-9. Met zeven punten op rij zouden Lennartson en De Schuytter voor de deelzege zorgen. Een bijna identiek scenario in de tweede set. In de aanvang kon Kruibeke het best wedijveren met zijn tegen stander. Maar toen Jef Mol de Canadees Frehlick foutloos liet Volleybal. Hamvoc verloor in 2' provinciale met 0-3 tegen Adec Baasrode (vh). aanvallen, stond er op de gasthe ren geen maat meer. Tijdens de derde set kon Vitesse zich tot 3-3 overeind houden, waarna Zonhoven met de glim lach en heel ontspannen aan het net kombineerde. Via 7-4 ging de score van 13-4 naar 15-4. De re pliek van de Vitessespelers be perkte zich in deze set tot een hulpeloos aanklampen. Bij Krui beke werd Manu Acar in de twee de set vervangen door de 21-jarige De Rijcke. Voor deze nieuwko mer werd het eerder een ongeluk kige intrede. Hij sloeg bij het eerste balkontakt zijn voet om en hij bleef verder onbeschikbaar. Een eentonige wedstrijd met wei nig inhoud. Eerste nationale Haasrode-V.C. Zele 0-3 (10-15,13-15 en 6-15) Ook de twaalfde speeldag heeft aan de top van de klassering in eerste nationale geen verandering gebracht. De leider loopt verder uit na het verlies van La Calami ne. De Maesschalck en zijn ploeg maats blijven maar winnen. Zo ook moest Haasrode er nu ook aan geloven. Deze Brabanders boden in de tweede set hevig weerstand en kwamen zelfs 13-9 voor, maar dan speelden de zenu wen de lokale spelers parten toen uitzicht op de deelzege hen toe lachte. Missers vanop de opslag- lijn gaven een wederom grootse Danny De Maesschalck de gele genheid om het vonnis van de thuisploeg te voltrekken. Achter de autoritaire leider gaat het nu om de knikkers. Na het verlies van de Waalse ploeg La Calami ne, ruiken een paar andere ploe gen de kans om alsnog de tweede plaats te pakken. Eerste landelijke Spectrum Moerbeke-Waas- Toff Steendorp 3-0 (15-4,15-5,15-9) Steendorpse spelers met wankele benen Vorige week speelde Steendorp probleemloos Pardaf Kruibeke van het terrein maar het werd nu vernederd door Moerbeke. De klinkende zege van de Toff- boys tegen Pardaf had de massa naar de sporthal in Moerbeke ge lokt, zodat de zeer slechte wed strijd van de bezoekers als een Jeugdvolleybal. De jeugd van Real Testa Lokeren (a). 2' Provinciale Eksaarde-Real Testa Lokeren: 3-1 Niets liet vermoeden dat Lokeren hier een nederlaag zou lijden bij het begin van de wedstrijd Dc eerste twee sets volleybalde Loke ren goed mee, kombineerde en kwam geregeld met een goede smash, wat voor punten zorgde. In het begin van de wedstrijd viel Conny Colman op met enkele pri ma aanvallen Spijtig dat deze speelster er nadien wegens kwet suur uit moest, zodat meteen het spelpeil zakte. Onbegrijpelijk dat de bezoekers het niet haalden want zowel Romy Borms als Kar- ry Dc Ccuster, twee gestalterijke speelsters, speelden zich in de kij ker, Eksaardes sterkste wapen en het meest toegepaste wapen, was dc verrassing met pientere legbal- len, waarin de plaatselijke num mer 9 Fruytier, wel de meest be drijvige was. Lokeren, dat goed meespeelde, was naar het einde toe de mindere in de service en kon zich op die manier dan ook nooit meer gevaarlijk aanstellen. Ook enkele wissels konden niets meer aan het spelbeeld wijzigen, want naarmate de wedstrijd vor derde, liet Lokcren (veel te vroeg echter) dc armen zakken en kon de thuisploeg-nog eerder gemak kelijk de klus klaren. De bezoe kers hadden ook heel wat last met de opslagen van Wouman, die keihard serveerde en de bezoe kende defensie teisterde. Lokeren den zal men moeten trachten de verloor wel maar heeft toch aan- speelsters te motiveren getoond wat in zijn mars te heb ben. Voor de komende wedstrij- André. Volleybal. Real Testa Lokeren was iets zwakker dan verrassing gold. Zo goed als Steendorp tegen gebuur Kruibeke was, zo slecht was het nu tegen de suiker jongens. Moerbeke, dat we gens de onbeschikbaarheid van zijn trainer-coach beroep moest doen op een andere coach, beriep zich voor deze Oostvlaamse derby op Sipico-coach Roger De Brae- ckeleer. Ingewijden verspreidden het gerucht dat een nakende trai nerswissel op komst zou zijn. Houdt De Braeckeleer het reeds voor bekeken te Leuven en zoekt hij een nieuwe springplank? De toekomst zal het uitwijzen. Bij de thuisploeg was Patrick Dierckx (ex-Steendorp) van de partij. Hij speelde een enthousias te wedstrijd tegen zijn ex-ploegge noten. Onder zijn impuls ging de score van 3-1 naar 10-2. Langs Patrick Van Eynde kon Steendorp nog milderen, maar een knap spe lende Arnold Van de Vreken be zorgde Moerbeke de eerste set. De tweede set werd een herhaling van de eerste. Moerbeke was dui delijk de betere en Steendorp kwam moeilijk tot scoren. In de derde set kregen de toe schouwers eindelijk wat te zien. Langs Danny Van Acker en Kris De Wolf was het nu Steendorp dat het best uit de startblokken schoot. Het werd 0-4 en via Pa trick Van Eynde werd het 2-7. Dan werd Benny Heyninck ver vangen door Van Megroot. Met deze laatste aan de opslag werd het 5-7. Bij 7-7 kwam Heyninck opnieuw op het terrein. Dierckx scoorde op rij en Van Avermaet teisterde het bezoekend blok. De Toffspelers hadden lome benen. Moerbeke haalde zijn achterstand op en ging in één ruk door. Spec trum was niet meer te stuiten en het won in minder dan één uur de wedstrijd. De wedstrijd heeft de gekoesterde verwachtingen niet ingelost: de sterkte van Moerbeke en de zwakke dag van Steendorp waren hiervoor verantwoordelijk. De spelers van Toine Speleman moeten dit seizoen nog driemaal tegen Moerbeke uitkomen. Zowel voor de Oostvlaamse- als de Bel gische beker en voor de kompeti tie. Nog gelegenheid genoeg voor de spelers van Toff Steendorp om hun kapaciteiten te laten zien en aan te tonen dat ze beter kunnen dan op Spectrum. Dat zijn ze hun supporters en het bestuur ver schuldigd. Op 7 januari is pas de eerstvolgende wedstrijd voor Steendorp. Wegens zaalperikelen Volleybal. Adec Baasrode won overtuigend met 0-3 tegen Hamvoc (vh). Volleybal. De heren van VK Aalst staan tweede in derde landelijke e kans op promotie (a). maken een grote Herentals-V.C. Temse: 3-2 (4-15, 15-8, 14-16, 15-12, 15-11) De konfrontatie tussen landskam pioen Herentals (87/88) en de hui dige leider in de kompetitie. Tem se, is zondagavond voor een vier honderdtal volleyballiefhebbers uitgegroeid tot een ware topper, gespekt met spektakel. De eerste nederlaag van Temse was na meer dan twee uur volleybal een feit. Een supergemotiveerde thuis ploeg wou de vernedering in de Europabekcr tegen het Hollandse Sneek, wegwerken. Temse ging in de eerste set noch tans denderend van start en prikte een overduidelijke 4-15 op het bord. Na het verlies van de twee de set kon Temse in de daaropvol gende set een 14-10 achterstand alsnog in 14-16 ombuigen. Temse liep dus tot 1-2 uit. De thuisploeg had wel de tweede set binnengehaald, terwijl in de vier de set de gasten een 4-0 tot een 4-8 voorsprong ombogen. De bezoek sters leken definitief de tegen standsters in een wurggreep te hebben. Plots stapelden de recep- tiefouten zich op. Het scorebord kwam bij 8-8 in evenwicht. De thuisploeg liep zelfs tot 11-8 uit. De bezoeksters konden nog even remonteren tot 12-12, maar in de eindfase klopte Miet Deckers de 2-2 stand op het bord. Herentals leek gelanceerd in de vijfde en beslissende set, toen bij de kamp wisseling met een 8-3 voorsprong werd gedraaid. Via Flebus coun terde Temse nog wel tot 8-7. Van den Branden mikte een aanval buiten de lijnen bij 11-7. Met hun opslagen liepen de gastvrouwen tot 14-9 weg. In een spannende slotfase maakten de bezoeksters nog zes matchballen onschadelijk en sprokkelden nog twee armzali ge punten. Het snedige aanvals- spel kon uiteindelijk onvoldoende gestopt worden en Temse liep de eerste nederlaag van het seizoen werd de wedstrijd omgeruild. De heenwedstrijd van 7 januari heeft dus eerst op Sferos-Deinze plaats. Pardaf Kruibeke-Appelterre 3-2 (15-13, 9-15,15-4, 3-15,15-9) Pardaf heeft de uiterst belangrijke partij tegen Appelterre in een ze ge kunnen omzetten. Een goede uitslag na een zwakke wedstrijd van Kruibeke. De inzet was voor beide ploegen te belangrijk en daarom werd er te paniekerig ge speeld, zodat het niveau beneden alles was. In de eerste set liep Pardaf al spelenderwijze weg van zijn tegenstander, maar het begon nadien te flateren. Er werd alle hens aan dek geroepen om die set in de eindfase alsnog zegevierend te kunnen besluiten. Daarna pak ten beide ploegen om beurten een set met overtuigende cijfers, zodat een vijfde set de beslissing moest brengen. De verliezer zou in nau we schoentjes komen te zitten Tijdens deze vijfde set kon Krui beke de bezoekers van zich afhou- den, omdat Appelterre nooit het peil van eerste landelijke kon ha len, zodat de gasten in de klasse ring in de gevarenzone blijven. Op vrijdag 13 januari organiseert VK St.-Pauwels een 6' kwisavond. Ploegen die vorige jaren aanwezig waren, weten dat er toen een mooie prijzentafel op hen wachtte. Alleen hoeft men wel eerst op een aantal vragen te antwoorden, over de meest uiteenlopende onderwerpen als sport, muziek, aktualiteit, geschiedenis, film, TV enz... Deelname behelst een ploeg van maximum 4 personen en dit voor een inschrijvingsgeld van 300 frank per ploeg. De kwis gaat door te 19.30 uur in de Parochiezaal, Klapdorp, St.-Pauwels. De inschrijvingen worden ten laatste ver wacht op 7 januari e.k. bij Gilbert De Ruysscher, Klap dorp 52, St.-Pauwels, tel. 03/776.34.93. MJP Derde landelijke Liedekerke-V.K. Aalst 1-3 (4-15,15-13, 6-15,12-15) V.K. Aalst heeft zich kunnen her pakken na de opdoffer van verle den week tegen Ruisbroek. De eerste set was een walk-over. Dat verschillende spelers naar een beetje rust snakken was duidelijk merkbaar, zeker tijdens de twee de set. V.K,, goed gestart, miste vier opslagen op rij zodat Uede- kerke opnieuw in de wedstrijd kon komen. De thuisploeg won niet onverdiend deze set. Tijdens de derde set kwam Ivan De Groodt zich in de kijker spelen en in de vierde set was de one- man-show van De Groodt. Dc bezoekers liepen tot 6-11 uit. Per soonlijke fouten door een onge- koncentreerd optreden van de gasten, liet de thuisploeg toe terug te komen bij 12-12. Dan geraakte Aalst in de problemen en had V.K. nog geluk nodig om met 12- 15 te kunnen winnen. Voor enkele spelers komt deze winterstop ze ker niet te vroeg. Sommigen zijn er fysiek onderdoor. Het bestuur hoopt dat de spelers genoeg gere- kupereerd hebben voor de eerst volgende wedstrijd tegen Blaas- veld op 7 januari. Na de einde- jaarsfeesten de batterijen op nieuw laden. Eerste provinciale Melvoc Melsele-VKB Beveren Waas 3-0 (15-6,15-6, 15-6) Melsele verpletterde Beveren. Wat de schok van het Waasland moest worden is uitgedraaid in één partijtje éénrichtingsvolley- bal. De driehonderd toeschou wers kwamen bedrogen uit. In slechts vijftig minuten was het Melvocfeest reeds voorbij. Onder impuls van Jean Van de Voorde werd het Beverse blok van het kastje naar de muur gespeeld. In de eerste set opende Melsele met een 10-0 en na amper tien minuten was de set binnen. Tijdens de tweede set kwam Be veren een eerste en enige keer aan de leiding met 0-4. Tegen de loka le aanvalsgolf hield de Beverense verdediging niet lang stand. Via 6- 5 was alles Melsele wat de klok sloeg en de Melvoc-spelers hamer den er duchtig op los. De derde set bood eenzelfde scenario. Met driemaal 15-6 cijfers werd Beve ren zwaar ingeblikt. St. Pauwels-Oudenaarde 1-3 (14-16, 3-15, 15-12,13-15) Bij de thuisploeg was de wederop- tredende Luk Laethen present, terwijl men nog steeds Koen Thijsbaert op de bank houdt. De bezoekers speelden erg gemo tiveerd en zeer vlot. Bij St.-Pau wels ging het met horten en sto ten. Het sterkste wapen bij de gasten was een stevig blok, dat zijn vruchten afwierp. Via 8-12 en 14-14 verloren de gastheren de eerste set. St.-Pauwels was hier door erg aangeslagen. Het bakte er in de tweede set niets van. Tot 9-10 kon St.-Pauwels goed aan klampen in de derde set. Een volledige rotatie zonder punten gaf de thuisploeg opnieuw vleu gels. Ze haalden met 15-12 cijfers verdiend deze set binnnen. In de volgende set speelde St.-Pauwels heelwat beter dan bij de aanvang van de wedstrijd. Een gelijkop- gaande vierde set. De inbreng van De Block en De Ruysscher brach ten niet de verhoopte winst. De bezoekers deden een gouden Tweede provinciale Moderna Lebbeke-Vitesse Kruibeke 0-3 (6-15, 5-15, 7-15) Lebbeke, dat in voorgaande wed strijden aan de heropstanding be zig was, heeft er tegen Vitesse weinig van terecht gebracht. Het verkeerde in een off-day. De bezoekers waren duidelijk be ter, terwijl men bij Lebbeke te veel in de fout ging vanuit de opslagzone. Zo werd Lebbeke tij dens de eerste twee sets duidelijk ingeblikt. Vanaf het begin van elke set liep Kruibeke spelender wijs van zijn tegenstander weg. De thuisspelers maakten teveel fouten. Trainer-coach Rony Pie- ters heeft duidelijk nog veel tijd nodig om zijn spelverdeler de no dige techniek bij te brengen om de aanvallers in een oordeelkundige positie te kunnen aanspelen. In de derde set kon Vitesse in eerste instantie tot 0-7 uitlopen. Plots blokten de Modernaspelers enkele aanvallen van de bezoe kers af, zodat de thuisploeg 7-7 gelijk kwam. Maar dan was het Lebbeeks liedje uitgezongen. De aanvallen werden niet goed meer uitgevoerd door een manke spel- verdeling. Homogeniteit ontbrak bij de thuisploeg. Met zes indivi dueler) kan men geen ploeg uit bouwen. Bij Lebbeke waren Ives Obus en zeker Peter Moens de betere spelers. Een wedstrijd om vlug te vergeten. Normaal moest hier een verslag ook Provinciaal komiteelid is, die staan van de wedstrijd Lebbeke- hem beïnvloedde in zijn beslissin- Vosselare, maar scheidsrechter gen?! Stroobants maakte met zijn beslis- Ref Stroobants van Schellebelle is singen dat het geheel het aankij- nu op weg om zich een slechte ken niet meer waard was. reputatie te verwerven bij de Toen de speelsters protesteerden streekklubs. over de vele fouten van de be- De Lebbeekse coach Jan Van den zoeksters die onbestraft bleven Berghe was niet te spreken over werden hun protesten afgewim- de partijdige leiding, maar moest peld. Wanneer de kapitein van hoofdschuddend toegeven dat de Lebbeke bij de ref ging en op een ref het laatste woord heeft en naar bezoekende fout wees, kreeg ze willekeur zijn stempel kan druk- prompt geel. Een teken van ken op iedere wedstrijd. Spijtig onmacht. dat op die manier het vele werk We vragen ons af wat ref Stroo- van een coach zo maar wordt met t_» r~.~u dit r. j i T bants bezielde. Misschien was het de voeten getreden. Volleybal. Coach Decae van Real Testa geeft de laatste richtlijnen aan zijn ploeg in de de man op de bank, de coach van wedstrijd tegen Berlare (polo) Vosselare, Lode Scheerder, die André. Volleybal. De herenploeg van Real Testa Lokeren (polo).

De Voorpost | 1988 | | pagina 29