Daniël Van Houdenhove krijgt gouden wandelstok te Burst Rouwkrans met «Vaarwel, lieve doden»... Toelagen voor het verenigingsleven in Erpe-Mere JfclNfflftrEüi ook het Agisters stlelijk zwembad in? J; zi Vrouwen au serieux nemen... K g Sportraad Erpe-Mere zoekt kandidaten Kost kultureel centrum De Werf een miljard? 2 - 23.12.1988 - De Voorpost De Wandelclub Reinaert werd een vijftal jaren geleden in het leven geroepen door de plaatselijke KWB die de samenwerking kreeg van Vakantiegenoegens. Het seizoenein de wordt telkens afgesloten met een soort gezellig samenzijn en met de daaraan gekoppelde uitreiking van de «Gouden Wandelstok» voor de meest verdienstelijke wandelaar zoals men dat pleegt te noemen. Lauwerkransen zijn altijd gegeerde kleinoden en thans was het de beurt aan Daniël Van Houdenhove om de wandelstok in ontvangst te nemen. Nochtans was hij niet de enige die hiervoor in aanmerking kwam. en op 19 maart trekt men naar Brussel. De Kas teelwandeling naar Aalst of Zottegem gaat op 23 april door en de daguitstap naar Nassogne (Les For ges) is geschikt voor 28 mei, 18 juni komen Neder- zwalm en Meilegem aan de beurt terwijl op 16 juli de Zwalmvallei aangepakt wordt, dan volgt op 19 augustus een avondwande ling, 17 september Gaas beek, 15 oktober het Molsbroek (natuurreser vaat) te Lokeren, 19 no- De toekenning van de dat het weder er een grote gen heeft de KWB van Gouden Wandelstok stel- rol in speelt. Toch kon Burst toch al een sterk de het bestuur dit jaar men nog 230 wandelaars bezette kalender voor voor een paar problemen noteren dit jaar zodat men 1989 klaar en kunnen de vermits niet minder dan voor vorig jaar niet moest Reinaert-wandelaars hun vijf personen in aanmer- onderdoen. Alles samen is agenda invullen om op die king kwamen om als «eer- dit toch nog goed voor 939 bepaalde data de stap- ste» gelauwerd te worden, wandelaars over heel het schoenen aan te trekken. Zij namen alle vijf deel seizoen met een gemiddel- Op 15 januari blijft men in aan de twaalf wandeltoch- de van ongeveer 70 deel- de buurt want het gaat vember Rozebeke en 17 ten die in 1988 georgani- nemers. Het overweldi- naar Ottergem en Vlek- december een gezellig sa- zeerd waren door Reinaert gend sukses kende men kem, de twee kleinste Burst. Zo was er o.a. de met de wandeling in Eist deelgemeenten van de fu- laureate van vorig jaar met liefst 123 deelnemers sie Expe-Mere, maar daar- M.P. De Knijf die bijge- maar een dieptepunt om niet minder belangrijk volg nu niet mocht mee- moest men in Paulatem om ook de eigen streek te dingen, dit was ook het vaststellen waar slechts 31 leren kennen. Op 4 fe- geval voor G. Van De stappers de sneeuw trot- bruari gaat men het heel Keere die als lid van de seerden. wat verder zoeken met een organiserende vereniging langlauf in de Hoge Ve- evenmin kon aanspraak Nieuw seizoen nen Sint-Antelincx be- maken op de stok. Alhoe- Ondanks deze vaststellin- zoekt men op 19 februari wel de laureaten dus tot drie personen gereduceerd was, nl. D. Van Houden- Vrouwen tussen 40 en 60 jaar die met eigen inzicht een zelfbewust leven als vrouw willen leiden kunnen terecht bij V.I.M., Vrouwen in de Middenleeftijd. Ze kunnen terecht op een vrijblijvende informatie- namiddag in het Centrum voor Levens- en Ge zinsvragen vzw, Withuisstraat 3 te 9300 Aalst op donderdag 19 januari om 14 uur. Tel.: 053/77.61.61, vragen naar Lieve Van der Straeten. Gehuwde en ongehuwde, weduwen en gescheiden vrouwen zijn er welkom. Ze kennen inderdaad nog decennia voor zich die ze zinvol en kreatief kunnen mee maken. Belangrijk is dat vrouwen geïnformeerd worden, dat ze in de middenleeftijd zelfvertrouwen krijgen, dat ze zich oriënteren over de veranderingen in de samenleving, dat ze meer tijd voor zichzelf nemen, dat ze «au serieux» worden genomen en dat ze bij elkaar herkenning en erkenning vinden. De V.I.M.-groep wil een plaats zijn waar je je gevoelens kwijt kan, waar gesproken wordt over dingen die je de moeite waard acht, waar je positief over jezelf en over anderen leert denken, waar informatie wordt verstrekt over «andere mogelijk heden», waar uw inzicht verruimd wordt in deze belangrijke levensfase, waar het een stimulans krijgt tot verdere ontplooiing en waar je samen naar een oplossing zoekt. De V.I.M.-groepen staan open voor alle vrouwen ongeacht hun achtergrond, ras, filosofische of gods dienstige overtuiging. V.I.M.-groepen bestaan uit 12 k 15 personen die om de twee weken samenkomen onder begeleiding. LH menzijn dat door een kor te wandeling voorafgegaan wordt. Zo te zien gunt men de Reinaert-wande laars van Burst niet veel rust, wat trouwens niet no dig is vermits men alle tochten als een gezinsuit- stap beschouwt en alle uit stappen op die geprogram meerd worden. hoveei vermeuicn en Uitrit uit autostrade komt te..vroeg! G. De Potter, diende men a zich tot en zeker kansspel te wagen om de laureaat aan te duiden. Deze drie fervente wandelaars dien den een getal te raden (neergeschreven op de handpalm van Dom. De Brouwer) en uiteindelijk Heel de gemeente Affli- De openstelling die nor- van de afrit gelijktijdig zou was het D. Van Houden- 8em> zowel Hekelgem als maliter een feestelijke be- gebeuren met de hove die er het dichtst bij Essene en Teralfene voelt doening is, omdat lang ingebruikname van de ex- zat en voortaan de geluk- z'cb bekocht. Met aan- verwachte werken finaal kige bezitter is de «gouden dranë was reeds lang ge- gerealiseerd werden, ver wandelstok» die hij een vraagd de uitrit 19A te liep nu echter in een eer gans jaar mag gebruiken Essene niet te realiseren, der pijnlijke konfrontatie. op zijn tochten. Hopelijk vooraleer de geplande ex- Niet in het minst omdat de zal hij ook volgend seizoen pressweg N208 naar Den- minister van Openbare even regelmatig aan de derleeuw een feit zou ge- Werken in ontij, heel wat projekt ligt. Ze heeft trou- Reinaertwandelingen worden zijn. De drie deel- te laat kwam, zodat de hen wens haar departement deelnemen en zich op- gemeenten vrezen inder- opwachtenden supplemen- nieuw onder de kandida- daad' beter gezegd zijn er taire klachten uitten, ten kunnen stellen. zeker van dat het reeds Minister Paula D'Hondt- pressweg, zodat de dorpskom er minder zou onder lijden. Paula D'Hondt stelde dat algemeen geweten is dat niet zij aan de basis van dit gestimuleerd om spoedig werk te maken van de aan leg van de N208. Het bou- Statistieken drukke verkeer doorheen Van Opdenbosch werd er wen van een brug over de hun dorpskom met deze inderdaad opgewacht door Dender op de grens Den- derleeuw-Liede kerke Er blijkt zich thans een uitrit uit de autostrade nog het magistraat van Affli- stagnatie voor te doen bij veel zal vermeerderen, zo- gem, Denderleeuw en werd nog zopas goedge- de wandelclub Reinaert- dat het er onveilig wordt. Ternat. De CVP-mandata- keurd voor een som van Burst alhoewel men geen Vooral voor ouderen en rissen van Affligem en 145 miljoen. Ook het bou- reden tot klagen heeft wat kinderen. Remember de CTL-raadslid uit Teralfe- wen van een brug onder de het aantal deelnemers be- zusters die het slachtoffer ne, stuurden echter hun spoorlijn Brussel-Gent treft. Het logisch dat men werden te Asse van hun kat, ten teken van protest wordt eerstdaags ter on- in dergelijke aktiviteiten overstap over «de steen- tegen de te vroeg gereali- dertekening voorgelegd, met verschillende faktoren weg» en dan nog op het seerde uitrit. De VU was Aldus zou na de huidige moet rekening houden en zebrapad. wel op post doch daar winterperiode kunnen school een addertje onder worden van start gegaan het gras. Na het doorknip- met de onteigeningsproce- pen van het traditioneel dures, zodat de eigenlijke lint, overhandigden ze in- werken in 1990 zouden Elke gemeente de ene al meer dan de andere kent 5.235 fr7, Singhet Vroo sektor, de sociaal gericht elk jaar een pak subsidies toe aan de socio-culturele Burst 5.843 fr., St. Marti- verenigingen, de land verenigingen (GKR) evenals aan de sportverenigingen nus Erpe 5.443 fr., St. Hu- bouwverenigingen en d die toch afzonderlek behandeld worden. Sport- en bertuszangkoor Eronde- vrouwenverenigingen wj cultuurraad moeten dan, via een puntenstelsel, de koek gem 2.404 fr. en het jeugd- ren goed voor een bedrat in talrijke kleine delen verdelen. In Erpe-Mere blijkt het koor Sjaloomzingers Erpe van 60.820 fr. De laatst bedrag vr(j groot te z(jn maar men hier niet vergeten dat 5.443 fr. Voor de liefheb- deelgroep had een bedra deze gemeente heel wat verenigingen herbergt. berijen in de. rubriek van van 104.138 fr. ter be de vrijetijdsbestedingen schikking gekregen en ui Alhoewel het puur cijfer- betwistbaar gevolg dat er kreeg de kaartersclub deze pot kregen de Da materiaal betreft, zijn er nog meer mosselsoupees» 1-061 fr., Schoolkensker- vidsfondsafdeling Bam toch enkele randbemer- en dergelijke zouden geor- mis Erpel 1.000 fr., Phila- brugge 4.200 fr.Burs kingen te noteren die wer- ganiseerd worden. tel Mere 1.061 fr., De 7.611 fr., Mere 3.583 fr, kelijk in het oog springen Wie van droog cijfermate- Strohalm Erpe 1.419 fr., JD-Bambrugge 2.053 fr als men de lijst nauwkeu- riaal houdt kan zich voor- Hobbyclub leren van an- voor de VTB-afdelingei rig overschouwt. Zo is er alsnog verdiepen in de ver- deren 1.839 fr., de Blauw- was dit voor Aaigem B.B in de eerste plaats het feit schillende bedragen die boszangers Mere 4.107 fr., 4.336 fr., Erpe 3.724 fr. dat de deelgemeente aan de diverse verenigin- Van Wijngilde 2.298 fr. en Mere 7.198 fr. en Eronde brij Erondegem over drie Chi- gen toegekend werden Vakantiegenoegens 2.215 gem O.-Vl. 2.360 fr., dt Tel ro-groepen beschikt, een voor het werkjaar 1987. fr- Voor de jeugdvereni- KWB-afdelingen: Aaigen meisjes-en een jongensaf- Voor de aktieve kunst- gingen bleef er nog over: 3.455 fr., Mere 5.208 fr, deling gaat nog, maar een beoefening mocht men KSA O.L.Vrouw Mere Burst 8.404 fr., Erpe 3.88 derde?... Dan is er ook 78.000 fr. verdelen en 6.634 fr., KSA Bambrugge fr., Erondegem - O. VI nog het MS-Comité Ar- hiervan krijgt toneelgroep 200 fr., KSA Burst 9.275 3.319 fr. volgen dan nog: rondissement Aalst dat in De Merelaar 8.040 fr. en fr-, VKSJ Bambrugge 200 C.C. Mere 3.431 fr., CSC Erpe-Mere toelagen de Veldelgroep Uilenspie- fr-, VNJ Mere 5.008 fr., Vormingswerk 2.090 fr., krijgt. Misschien is hier gel 8.449 fr.; de verdeling Jeugdzorg Ottergem 2.156 VZW Meierskouter Bunt een onderafdeling van de- voor de onderscheiden fr-, voor de Chiro-afdelin- 3.019 fr., Pr. Daensfonds ze groep alhoewel dit vrij- muziekverenigingen ge- gen bedroeg dit: Sadoewi 2.137 fr. Open Kring 2.001 wel uitgesloten is vermits beurde als volgt: Kon. Burst 7.563 fr., Jargil Erpe fr., VZW-Vlaams Cen- dit jaar nog de aanvraag Fanfare St. Cecilia 16.085 5.658 fr., Marjolijn Mere trum 3.025 fr., VZW-Ont- voor toelagen geweigerd fr., Erondegem 14.065 fr., 6.428 fr., Faidoli Mere wikkelingssamenwerking werd door de gemeentelij- de fanfare Nieuw Leven 8.540 fr., Jospaai Aaigem 4.673 fr., Mea Mere 1.541 ke kulturele raad om re- Aaigem 15.585 fr., Fanfa- 7.369 fr., de Belhamel fr., VZW-Groendal 200 den dat dit Comité zijn re St. Cecilia Burst ook 7.940 fr., Sint Lieve 7.654 fr., Heemk. Kring samen zetel niet heeft in Erpe- 15.585 fr. en Hand in fr- e" Lsebel 3.375 fr. alle met Dokumentatiecen- Mere en bijgevolg, vol- Hand Mere 12.408 fr. Wat van Erondegem. trum 6.267 fr., Deca- gens het huishoudelijk de zangkoren betreft De Oudercomité's - Vrien- musa 2.719 fr., Touring reglement, geen aan- kreeg het parochiekoor denkringen mochten Club Burst 3.277 fr., Dido van Aaigem 2.211 fr., St. 20.000 fr. verdelen en de Erpe 7.870 fr., M.S.-Co- Cecilia Bambrugge 3.204 Civiele Bescherming mité Arr. Aalst 2.548 fr. fr., Singhet Fro Mere 30.000 fr. De verzorgings- F Drie Dat men lijk baal king* van zieke va nu wijzi inste zette gard de k mee hij b trok een nuïti plice klak grot Sint KW een voo drie gen Zoals elk jaar is de gemeentelijke sportraad op zoek naar laureaten, verdienstelijken en kampioenen om deze in het voorjaar te kunnen huldigen. Op 20 januari gaat de verkiezing ervan door maar de kandidaturen worden alleszins verwacht voor 7 januari a.s.... Dit geldt zowel voor de clubs als voor de individuelen. Er zijn laureaten voor kompetitie in clubverband en individueel: rekreatiesport in clubverband en individueel en ook de sportverdien- stelijke voor 1988. Sekretaris Jef De Sutter, Hone- gemstraat, 15, Erpe, dringt er tevens op aan dat ook de clubs en individuelen die tijdens 1988 een kampioenstitel behaald hebben, dit zo spoedig mogelijk te melden. Bij hem kan men bovendien terecht voor alle inlichtingen en voorgestelde kandi daturen (tel. 053-77.02.32). De laureaten zullen waarschijnlijk in februari vol gend jaar bekroond worden. derdaad aan de minister kunnen beginnen, een... rouwkrans met als Burgemeester van Affli- tekst: «Vaarwel, lieve do- gem, Guns, had het over den», daarbij refererend de offervaardigheid van naar de toekomstige ver- Affligem voor zijn buurge- keersslachtoffers. Even verder aan feestzaal Loantan bij het Bellekou- meente Denderleeuw en volgens burgemeester De Backer van Denderleeuw terkompleks, waar de re- zouden de zware vracht- ceptie plaatsgreep, zagen wagens van vilbeluik Ani- spraak kan maken op toe lagen. De toelagen die de ze mensen dus recht streeks van de gemeente kregen zijn hun van harte gegund. Een dergelijke omzeiling wordt trouwens aan alle verenigingen mo gelijk gemaakt want vol gens schepen J. Van den Steen «kan het gemeen tebestuur ook toelagen ge ven aan verenigingen die Wegen» we'grtyic~T5tfniilgi,"om te overleven, niet bij de GKR aangeslo- stelling voor de lessen Zwemmers die deze les- sen ten zijn, want tenslotte overlevingszwemmen tij- senreeks wensen te volgen zijn het ook belastingbeta- dens de tiende Vlaamse dienen minimum 200 me iers». Zwemweek, Dit is dan weer niet het het we borden met o.m. «Rondweg en verkeers plan nu!», «Beleid onbe kwaam en gewetenloos», «Affligem, waar kinderen niet belangrijk zijn», «Zu re appels te koop». Vooral Teralfene toonde haar ontevredenheid. Op een petitie hadden inder daad liefst 1.600 mensen genaamtekend om te vra gen dat de ingebruikname malia Denderleeuw de volksmond «vuilblik» - de nieuwe in- en uitrit niet gebruiken zolang de ex- pressweg geen feit is. Die voertuigen zouden alvast de dorpskom van Teralfe ne niet kruisen. In afwach ting houdt Animalia het bij de verkeerswisselaar van Aalst. Aalst organiseert ook les- zwangerschapszwem- men voor toekomstig* moeders als aanvulling vai organiseert ter te kunnen zwemmen de zwangerschapsgymnas- Aalsters stedelijk en 1 minuut te kunnen tiek. Van de eigenschap geval van KSA Erpe, een zwembad een nieuwe les- watertrappen, d.w.z. in van het water wordt ge- jeugdvereniging die wel senreeks overlevingszwem- vertikale houding boven bruik gemaakt om vaar- geschrapt was bij de GKR men. Deze lessen kunnen blijven, waarbij 30 sekon- digheden aan te leren die maar toch ook op die an- gevolgd worden 5 x op den met behulp van han- van nut kunnen zijn tij- dere manier toelagen zou zaterdag van 14 u. tot den en 30 sekonden zon- dens de bevalling (ont- kunnen verwerven. 14.45 u. op volgende data: der hulp van de handen. spanning, ademtechnie- Het is uiteraard moeilijk 7 jan., 14 jan., 21 jan., 28 Deelnemers dienen ook ken). Het zwangerschaps om iedereen tevreden te jan. en 4 febr. 1989. een lange broek en een zwemmen is bedoeld on stellen en er een rechte lijn Het overlevingszwemmen hemd met lange mouwen de buikspieren, de rug- in te trekken: de kwestie is heeft tot doel zwemmers mee te brengen. Deelna- spieren en de bekkenbo dat elke vereniging zich te oefenen zodat ze in me aan de lessen is gratis! demspieren te oefenen, benadeeld voelt wat niet noodsituaties in en op het (enkel toegangsgeld). wegneemt dat elk van deze water niet in paniek gera- De datum van afname van verenigingen er zou moe- ken en alle beschikbare de proeven voor het beha ten naar streven «zichzelf middelen en gekende tech- len van een brevet in het te bedruipen» met het on- nieken kunnen aanwenden overlevingszwemmen (brons, zilver, goud of ere- De lessen hebben plaaü iedere maandag van 19.45 u. tot 20.30 u. Prijs per les: 100 fr. (verzekering en toegang inbegrepen). De lessen «zwanger- schapszwemmen» gaan door op 9, 16, 23 en 30 januari 1989, ook op 13 en teken) zal later worden meegedeeld in samen spraak met de deelnemers. Voor meer inlichtingen bel 20 februari 1989. nr. 053-78.56.78. Maan- Voor meer informatie tel. dag, woensdag en donder- nr. 053-78.56.78! dag van 14 tot 19 uur. (D.B.) Het Stedelijk ZwEMBAD Lede. Kandidate jeugdprinses Anja Van der Stuyft (a) Lede. Kandidaat jeugdprins Peter De Decker (a) Lede. Ook Conny Van der Straeten is kandidaat voor de Miss Betteverkiezing (a) Bij de behandeling van een agendapunt op de jongste gemeenteraadszitting stelde Willy Van Mos- sevelde de vraag welke nu eigenlijk de juiste totale prijs is van kultureel centrum De Werf. Het punt in kwestie was immers een bestem mingswijziging van niet gebruikte gelden. Deze som van ruim 9 miljoen zou dan dienen om een deel van de elektriciteitswerken in De Werf te helpen bekos tigen. Van Mossevelde bekloeg er zich over dat de raads leden nog steeds niet weten welke de totale prijs van De Werf nu eigenlijk is. Daarmede bedoelde hij alles derop en deran met o.m. ook onteigenings- kosten, leningslasten, schadevergoedingen en ere lonen. Volgens sommige bronnen zou dat bedrag het miljard benaderen. Zelfs overschrijden. Hij drong dan ook herhaaldelijk aan op het opmaken van dergelijke eindafrekening. Ook het juiste bedrag van de exploitatiekosten kennen is een noodzaak om er gemotiveerde ge volgtrekkingen uit op te maken.

De Voorpost | 1988 | | pagina 2