Temse huldigde kampioenen 26 - 6.1.1989 - De Voorpost Vorige week werden op het ge meentehuis van Temse de sportie- velingen ontvangen én gehuldigd, die zich in de loop van het voor bije sportseizoen met een regiona le, provinciale of nationale titel hadden weten te onderscheiden. Zo mochten een kleine 200 sporters een herinneringstrofee in ontvangst nemen uit de handen van de aanwezige gemeenteraads leden. Voor sommige van hen was dit hun laatste openbare op treden. Burgemeester Van Riet en Sportschepen Felix gaven het ope ningswoord echter aan Carlos Van Hoeylandt, die als voorzitter van de sportraad direkt met de deur in huis viel en de goede werking van de sportraad nog maar eens on derstreepte. "In vele gevallen komt het gemeentebestuur zelfs te rade bij de sportraad, hetgeen toch aangeeft dat dit sportief or gaan op een goede leest geschoeid is", aldus Van Hoeylandt die ver der nog de openstelling van de sporthal in Steendorp (begin '89) aanhaalde waarna de herstellings werken aan sporthal Temsica van start kunnen gaan. Daarna was het de beurt aan sportfunctionaris Erik Vermeulen om al de gevierde kampioenen op het podium te roepen. Dat dit een drukke aangelegenheid werd zien we wanneer we nog eens alle spor ters individueel of met hun ploeg voorstellen. Opmerkelijke sportprestaties In deze eerste rubriek vermel den we zeer beknopt enkele mar kante sportprestaties of -gebeurte nissen, die niet konden worden opgenomen volgens de vastgeleg de criteria. Wij houden er noch tans aan deze opmerkelijke pres taties even te citeren. Het biljartkampioenschap van Temse kende als overwinnaars: in de A-reeks: Kurt De Wilde (Sportstadium) en in de B-reeks: Lowie Smet (B.C. Metro); Pascal Van der Meiren, Gerrit Van Acker en Marcel Peleman, allen lid van Judoclub Temse be haalden de graad van Tweede Dan Een ander clublid, Petro Coole, werd geselecteerd voor een Provinciale jeugdwedstrijd; Petrus Bauwens werd in de dui vensport Algemeen Kampioen op Quiévrain van de Verenigde Maatschappijen; Danny Volckerick, lid van de Fonteinvissers werd winnaar van de Beker van Groot-Temse voor Sportvissers; In de ZVB Temse Liga behaal den volgende clubs een kampioenstitel: 1' Afdeling: Vriendenkring T Afdeüng: SOS Veile Recreatief 3' Afdeling: De Zeehond Midweekafdeling: Firap Jeugdreeks: Cera Elversele De Zaalvoetbalbeker van Groot-Temse werd in de Open Reeks gewonnen door Vrienden kring en in de Recreatieve Reeks was Rijksscholen winnaar; Krachtbaldub-Erica werd re creatief voUeybalkampioen van Temse; Voor het eerst werd een Beker van Groot-Temse voor liefheb- bers-veldvoetbalclubs georgani seerd. Deze werd gewonnen door Sportief Steendorp; De meisjes van Kwik Gym, een zijtak van Wik Heren, behaalden de eerste prijs op een internatio nale wedstrijd in het Olympisch Turnen voor Ploegen. Regionale Kampioenen VK Veile Opgericht in 1975, en na schut tersvereniging "De Jonge Hel den" de oudste Vellese sportclub, heeft voetbalclub BK Veile er reeds ettelijke competitiejaren opzitten Het is één van de weini ge liefhebbers-voetbalclubs die met twee ploegen aantreedt in competitie. Het afgelopen seizoen speelde de zondagploeg kampioen in de 2de afdeling van het voetbal- verbond "Land van Beveren" en promoveerde naar eerste afdeling. Volgende spelers werkten mee aan het behalen van de kampioenstitel: André Audenaert. Etienne Audenaert, Gerrit Audenaert, Jo ris Clarisse. Patrick Audenaert, Rudy Catthoor, Rudy Massart, Freddy Colman, Gilbert De De cker, Luc Heyrman, Robert Mas sart, Jean-Pierre Poppe, Piet Rob- berecht, Gino Van de Vijver, Ludwig Van Lombergen, Luc Van Nuffel, Theo Van Puymbroeck, Peter Van Royen, Ludo Water schoot, Mark Van Lombergen (trainer-coach) Schuttersmaatschappij Ons Vermaak Het boogschieten is een sport- tak die over het ganse Temsese grondgebied is verspreid. Elke deelgemeente, zelfs elke wijk, heeft een eigen schuttersvereni ging. De gemiddelde boogschutter staat bij de leek bekend als een gezette man die, tussen de pintjes door, af en toe eens een pijltje verschiet. Niets is echter minder waar De schutterssport is een intensieve sport die van jongsaf wordt bijgebracht en waarvoor heel wat kracht, kunde en een grote conceiTtratie vereist zijn. Schuttersmaatschappij "Ons Ver maak" beschikt over een jonge ling die al deze eigenschappen in zich heeft en er op een succesvolle manier gebruik van maakt. Hij werd tijdens het sportseizoen 1988 kampioen in de reeks kadetten bij de sector Beveren: Steven Maes. De Sneeuwgors Ornithologie. Deze sporttak is in Temse reeds alom gekend dankzij "De Sneeuwgors". Met hun 122 actieve leden behalen zij met de regelmaat van de klok regionale, provinciale tot zelfs internationale titels. Ook dit jaar vinden wij hen terug in alle gevierde categorieën. In de categorie "alle parkieten" behaalde volgende Temsenaar de eerste plaats op het gewestelijk kampioenschap: Roger Vaeren- donck. Voetbalclub Fina Boys Twee liefhebbersvoetbalploe gen maken gebruik van het priva te voetbalveld gelegen nabij de Christus Koning-kerk. De ene club, FC Temsica, degradeerde vorig seizoen naar de tweede afde ling van het Walivo-verbond. De tweede club, voetbalclub Fina Boys, deed het merkelijk beter en behaalde de kampioenstitel in de hoogste reeks van het Vlaams Sportverbond. Onder leiding van Hoeylandt, Kurt Van de Vel, Mo- hamed Benali, Peter Van Den Bosch, Tom De Wilde, Diego Van Breuseghem, Remi Hauman, Amo Van Mullem, Nico De Graeve, Jason Van Hoeylandt, Davy Verbeeck, Patrick Servotte (trainer). Provinciale Kampioenen De Sneeuwgors Vogelkundige kring "De Sneeuwgors" werd reeds eerder deze avond geciteerd bij de regio nale kampioenstitels. Ook op pro vinciaal vlak scoorden zij hoog. Niet minder dan drie clubleden behaalden een provinciale titel. Kampioen van Oost-, West- Vlaanderen en Zeeland met "pos tuurkanarie" werd Willy Bres- sinck. Kampioen van Oost-, West- Vlaanderen en Zeeland met "wit te kanarie" werd Francois Caluwe. Kampioen van Oost-, West- Vlaanderen en Zeeland met "barmsijs", "rijstvogel" en "Phaeo" én een bronzen medaille op de Belgische kampioenschap pen met "bruine barmsijs": Jozef Smet. Dartsclub Breughelpikkers Toen het vogelpikken de plech- Beule, Britta Maes en Geert Van Britsom. Veldlopen Paul Annens. Voor het tweede opeenvolgende jaar vieren wij de ze 57-jarige Steendorpenaar. Hij is aangesloten bij de atletiekclub AC Hamme en beoefent daar het veldlopen. Ingedeeld in de klasse Veteranen-reeks D, nam hij deel aan het provinciaal veldloopkam pioenschap van de Vlaamse Atle- tiekliga te Zottegem Net zoals vorig jaar liet hij alle andere Oost vlamingen achter zich en rijfde zo de titel van Kampioen van Oost- Vlaanderen binnen. Tennisclub Temse In juli van vorig jaar werd de overdekte tennishal "Ter Poorte" officieel geopend. Meteen werd aan vele Temsenaren de gelegen heid gegeven om ook in slechte weersomstandigheden hun tennis- kwaliteiten verder aan te scher pen. De veteranen-interdubploeg van Tennisclub Temse heeft hier blijkbaar gretig gebruik van ge maakt. Niet alleen werden zij Pro vinciaal kampioen in hun reeks, veteranen klasse 4, maar tevens bereikten zij de halve finale van het Kampioenschap van België, waar zij enigszins gehandicapt verslagen werden door de latere Kampioenenviering in Temse. Al de gewestelijke kampioenen (dw) hun voorzitter en bezieler, Freddy Van Bogaert, werkten volgende spelers mee aan dit opmerkelijk resultaat: Michel Oste, Marc Van Hul, Mare Oste, Lieven Meersman, Roger Verheyen, Freddy Van Bogaert, André Van de Walle, Lieven Bo gaert, Jozef Van Hoomick, Fred dy Meersman, Walter Heirbaut, Walter Van de Perre, Danny De Kimpe, Jan Van Lemmens, Luc Verbeke, Peter Myny, Marc Sam son, Kris Mets, Jan Mets. Luc Van Goethem (trainer). Schaakclub Boey Vorig jaar promoveerde Schaakclub Boey dankzij hun kampioenstitel naar 3de nationale afdeling Met een ongewijzigde ploeg behaalden zij dit jaar op nieuw een opmerkelijk resultaat Het Waaslandtomooi. dat alge meen gekend staat als het officieu ze kampioenschap van het Waas land. werd op een overtuigende manier gewonnen door de aan hangers van schaakmeester Boey. De nog erg jonge ploeg (de ge middelde leeftijd van de spelers bedraagt 25 jaar) laat alvast een erg succesrijke toekomst voor schaakclub Boey vermoeden. De spelers: Gunther Calle, Erik De Bruyn, Gerry De Rop, Bart De Schepper, Peter Muylaert, Gust Van der Meiren, Rudy Van Laeken, Johan Verbeke. K.S.V. Temse Met het seniorenelftal van KSV Temse gaat het niet helemaal zoals het clubbestuur het verhoopt had. De resultaten blijven uit en KSV presteert ondermaats. De toekomst ziet er echter rooskleu rig uit voor KSV. want twee jeugdploegen behaalden de kam pioenstitel in 1988. Aangezien het om een miniemen- en een knapen- ploeg gaat, zal men bij KSV toch nog enkele jaartjes geduld moeten hebben om de eerste ploeg te versterken. Maar Rome en Parijs zijn ook niet op één dag gebouwd. Beide kampioenenploegen be haalden met glans de titel en be haalden opmerkelijke resultaten in de Beker van Oost-Vlaanderen en de Beker "Het Volk". Miniemen: Ivan Van Troost, Kris Verbeke, Pascal Monnissen, Kris Van Broeck, Stijn Meers man, Kris Verhelst, Pascal Ver- cauteren, Jürgen Van Duysen, Koen De Rijck, Tom Saeys, Moussa El Habchi, Göksel Vil- maz, Björn De Wilde, Pascal To te, Dimas De Graeve, Erik Ver meulen (trainer) Knapen: Filip Hoskens, Björn Van Duysen, Tim Van der Vie ren, David Van Moorlegen, Ghazi Elyaghmoun, Jurgen Peerens, Stefan Van Broeck, Diego Van tige en Engelse benaming "darts" kreeg toebedeeld, en de regle menten werden aangepast, werd deze sporttak ineens razend popu lair. Je kon je televisietoestel niet op de BBC afstemmen of je zag keurig in uniform uitgedoste he ren en dames onder de vernieti gende blikken van een heetgeba kerd publiek de punten aaneenrij gen. En natuurlijk, als het in En geland regent dan druppelt het in Vlaanderen. Meteen gingen de dartsblokken en -pijltjes als zoete broodjes de winkel uit en overal werden dartsclubs opgericht. Temse bleef hierin niet achter en dartsclub "De Breughelpikkers" telt momenteel zo'n 30-tal leden. Eén onder hen onderscheidde zich op het Provinciaal Kampioen schap van de Vlaamse Darts Fede ratie en kaapte er bij de dames de eerste plaats weg. Tevens werd zij kampioene van het Waasland 1988: Irene Colleman. Rij vereniging Sinte-Amelberga De paardensport is vooral be kend geraakt via de disciplines jumping en wedrennen. Deze on derdelen krijgen ook de meeste aandacht in de media. De laatste jaren echter traden enkele minder bekende takken van deze boeien de sport op de voorgrond. De military en dressuur zijn daarvan prima voorbeelden. De Rijvereni- ging Sinte-Amelberga is in deze contreien gekend voor haar cor recte opleiding in de paardendres- suur. Het is dan ook logisch dat zij dit jaar 2 provinciale titels behaal de in deze veeleisende sportdisci pline. In de klasse "beginnelingen" van de individuele dressuur be haalde een 16-jarige jongeling een provinciale titel. Zijn naam: Dan ny Troubleyn. In dezelfde discipline maar met het "viertal" behaalden volgende rijders eveneens een provinciale titel: Frank Boeykens, Georges De Wreede, Gustaaf Van Puym broeck, Danny Troubleyn en Ka- miel Van de Vijver (koroman- dant) Badmintonclub Temse Het sportseizoen 1987-1988 zakte Temse III van tweede pro vinciale afdeling naar derde. Het verblijf in derde was echter van korte duur, want het afgelopen seizoen werd de kampioenstitel, en de daarmee gepaard gaande overgang naar tweede provinciale afdeling, bereikt. Met een ploeg waarvan het jongste lid amper 16 jaar is, betekent dit een knappe prestatie. Voor volgende vier spe len hebben raketten en "shuttles" geen geheimen meer: Ward Bruv- neel, Ann De Beule, Bart De Belgische kampioen, TC Wa terloo. Volgende spelen maakten deel uit van de interclubploeg vetera nen klasse 4 van TC Temse: Pierre Van der Gucht, Gaston De Wilde, Walter Hens en Francois Nie- landt. Turnen Danny Van Vaerendonck: Oor spronkelijk kreeg hij zijn eente tumlessen bij turnkring Willen is Kunnen, waar hij al snel uitgroei de tot een grote belofte. Om zich nog verder te vervolmaken week hij uit naar tumdub "Kerels" van Waasmunster. Vóór enkele jaren vierden wij hem nog als nationaal kampioen. Dit jaar behaalde hij een titel op gewestelijk en één op provinciaal vlak. Sedert een drie tal jaar werd hij aangeduid als nationaal en zelfs internationaal jurylid. Zo was hij onder andere geselecteerd als jurylid voor het Europees kampioenschap van de Katholieke Turnbond en voor de interland Frankrijk-Nederland- België te Lyon. Danny behaalde: - de eerste plaats in het algemeen klassement én op elk toestel af zonderlijk van het Kampioen schap van het Waasland; - de eerste plaats in het algemeen klassement én voor 5 eerste plaat sen op de 6 opgelegde toestellen van het Kampioenschap van Oost- Vlaanderen. ZVC Temstar Voor twee jaar werden zij: Kampioen van de Vlaamse Liga. Provinciaal Kampioen Oost- Vlaanderen. Finalist in de Beker van België, Bekerwinnaar Provincie Oost- Vlaanderen, Winnaar Beker van Aalst, Winnaar beker van le Temseploeg op het OCMW-tornooi. Het afgelopen seizoen konden zij deze stunt niet herhalen. Des ondanks haalden zij toch de Pro vinciale kampioenstitel binnen én wonnen zij zowel het Kersttornooi van het OCMW als het SOS-Vel- le-tomooi: Nathalie Beyens, San dy Cloostermans, Hilde De Mees ter, Hilde De Poorter, Rita De Rijck, Conny Du Bois, Annie Moens, Isabelle Pauwels, Alberti- ne Reyns, Anita Reyns, Esmeral da Van Broeck, Petra Van Glabe- ke, Tanja Van Hoecke, Christine Vermachelen, Chris Tronckoe (trainer). Tafeltennisclub Temse Tafeltennisclub Temse speelde het voorbije seizoen een palmares aaneen dat zij zich nog lang zullen herinneren. Niet minder dan twee ploegen werden provinciaal kam pioen en één speelster behaalde een provinciale titel in het dubbel spel. Nu het Gemeentebestuur de bovenzaal van het hoevecomplex in het Openluchtsportcentrum heeft ingericht als polyvalente sportzaal wordt ook dit jaar van TTC Temse een opmerkelijke prestatie verwacht. Vandaag hul digen wij echter volgende tafel tennisspelers: De A-ploeg van TTC Temse dewelke kampioen van Oost- Vlaanderen in 2* provinciale werd en dit jaar uitkomt in de hoogste provinciale afdeüng: Eric Van Landeghem, Wilfried Heyrman, Marcel Maerevoet, Bart Vermoe- sen en Karei Mestdagh (trainer). Volgende spelers vormden de B-ploeg van TTC Temse en wer den kampioen in vierde provincia le reeks C: Johnny Boel, Oswin Weemaes, Pascal Inzé, Patrick Vertonghen en Bob Seghers. Temse Scheldezwemmers Zwemdub Temse Schelde- zwemmers is een club met ambi tie. Na vorig jaar twee gouden, één zilveren en vier bronzen me dailles te hebben veroverd op het Belgisch Kampioenschap, terrori seerden zij ditmaal de provindale kampioenschappen. Niet minder dan 32 gouden medailles werden meegebracht naar Temse, behaald door 21 zwemmers. Nu zij een nieuwe toptrainer hebben aange trokken kunnen wij TSZ ook vol gend jaar weer op onze kampioe- nenhulde verwachten mei, wie weet, weerom een nationale titel Volgende zwemmers behaalden Provindaal goud: Andy Janssens, Maureen Van Damme, Nathaüe De Beleyr, Filip Brijs, Stefan Ver- cruyssen. Ruth Van Moeseke, Dave Kiekens, Dax Van Havere, Davy Reyniers, Stefan Stuer, Medhi Van der Eecken, Luc Moerman, Mario Geleyn, Karei Moerman, Jean-Paul Mijs, Alain Meirte, Chris De Meyer, Veerle Perdaen, Jurgen Perdaen, Yves Perdaen, Jurgen Seghers en Hugo Moerman (trainer). BBC Scheldejeugd Temse is rijp aan jeugdig bas ketbaltalent. Niet minder dan 3 jeugdploegen behaalden een kam pioenstitel. Op provindaal vlak behaalden de Benjamins van BBC Scheldejeugd zowel de titel van Kampioen van Oost-Vlaanderen én werden zij winnaar van de Beker van Oost-Vlaanderen. Tij dens de nationale eindronden dienden zij voor de eerste keer de knie te buigen in de finale en werden dus vice-kampiocn van België. Voor de Benjamins van Scheldejeugd Temse speelden: Wim Van Britsom, Tim Ver specht, Bert Van Peteghem. Den nis Van Havere, Jelle Janssens, Bruno Truyens, Mattias Van Hoy- weghen, Thomas Werckers, Ra- chid Aüitou, Kevin Rasschaert, Davy De Clercq, Kris De Pauw (trainer). BBC Sportief Driemaal is scheepsrecht geldt niet meer voor deze jeugdploeg van basketbalclub Sportief. Het gekende spreekwoord dient voor de junioresploeg van BBC Spor tief te worden aangepast naar tweemaal drie is scheepsrecht. Im mers, voor de zesde opeenvolgen de maal werden zij jeugdkam pioen. Dit jaar in provinciale af deling. Velen onder hen naderen de leeftijd om in de eerste ploeg te worden opgenomen. De toekomst van BBC Sportief is dus verze kerd. Volgend talent maakt deel uit van de kampioenenploeg Kris De Bruyne, Petro Inzé, Dirk Leemans, Peter Muylaert. Eddy Govaert, Phillip Noens, Glenn Poeck, Jo Raes, Gerry Verdessel- donck, William De Vrij (trainer) Bijjarten Woont de opvolger van Ray mond Ceulemans en Ludo Dielis in Temse? Dat zal de toekomst uitwijzen. Na vorig jaar op over tuigende wijze het jeugdkam pioenschap van Temse op zijn naam te hebben geschreven, be haalde hij dit jaar niet minder dan vier opmerkelijke prestaties op het groene laken. Hij werd: - Jeugdkampioen van Temse, - Biljartkampioen van Temse in de A-reeks - Kampioen van beide Vlaande ren (Oost-West-Vlaanderen). - Vice-Jeugdkampioen van België. Hij is aangesloten bij biljartclub Sportstadium en misschien zien wij hem binnen enkele jaren aan het werk in het Grand Prix-circuit tegen Kobayashi en vrienden. Zijn naam: Kurt De Wilde. Turnkring Willen is Kunnen Meisjes De onlangs gehouden "Belgian Gym Masters" toonde nogmaals de geweldige stroomversnelling aan, waarin het toesteltumen zich momenteel bevindt. Het turnen is niet meer te vergelijken met de Zweede gymnastiek die de mees ten onder ons nog aan den lijve ondervonden hebben. Acrobatie, durf en urenlange training zijn de onmisbare ingrediënten van de huidige topgymnastiek De katho lieke tumgouw van Oost-Vlaan deren organiseert tweejaarlijks een gouwfeest, waar alle tumdi- sciplines aan bod komen. De juf fers van Willen is Kunnen Meisjes behaalden hierop een opmerkelijk resultaat. Volgende turnsters behaalden op dit gouwfeest de titel van Oost vlaams kampioen in de opgelegde oefening: Evy Baeck, Kimy De Bruyn, Rebecca De Clerc, Karin De Ryck, Diane Meersman, Ellen Quasters, Isabelle Simoms, Ellen Temmerman, Sigfried Van den Eyndcn, Anita Vilain XIIII, Sofie Vincke, Carla Wauman, Hilde De Baere-Canfyn (trainster). Nationale titels Worstelen Het worstelen is in ons landje enigszins uit de belangstelling ver dwenen. In de Oostblok- en Azia tische landen is het echter nog steeds één van 's lands topsporten. De trainingsmogelijkhcden zijn in ons land erg beperkt. Het behalen van een titel op nationaal vlak is daarom des te moeihjker. Noch tans slaagt een jongeling uit Steendorp er met de regelmaat van de klok in de titels bijeen te rapen Hij is aangesloten bij wor- steldub Willen is Kunnen van Kruibeke en behaalde het afgelo pen sportseizoen volgende mar kante overwinningen - Kampioen van Vlaanderen Vrije Stijl bij de Juniores. - Kampioen van Vlaanderen Grieks-Romeinse Stijl Juniores, - Kampioen van Vlaanderen Vrije Stijl bij de Seniores, - Kampioen van Vlaanderen Grieks-Romeinse Stijl bij de Ju niores, - Kampioen van België Grieks- Romeinse Stijl bij de Juniores. Alle titels behaalde deze jonge ling in de klasse tot 62 kilogram. De gevierde heet: Alain De Wit. Kris Van de Voorde De goeie, ouwe Belgische "ve- lo" heeft de laatste jaren al heel wat kleine broertjes gekregen Onlangs kwam de zogeheten "mountain-bike" op de markt, en een paar jaar geleden werd de BMX, of de crossfiets, in ons land geïmporteerd. Het succes van de BMX-verkoop maakte dat er heu se wedstrijden werden georgani seerd, ingedeeld in de verschillen de categorieën en leeftijdsklassen. Zowel gewestelijke, provinciale, nationale tot zelfs Europese- en wereldkampioenschappen werden georganiseerd. In Elversele woont een jonge knaap die reeds heel wat ervaring opdeed in deze sport tak en reeds menig uitzonderlijk resultaat deed optekenen. Dit jaar vieren wij hem om volgende pres taties: - Regionaal kampioen fietscros- sen in de klasse "Experten 15 jaar" - Kampioen van België fietscros- sen in de klasse "Experten 15 jaar" - Vierde plaats in het Europees kampioenschap in dezelfde klasse. Dartsclub Breughelpikkers Robby De Waele: Naast de eer der geciteerde provinciale kam pioene beschikt dartsclub Breu ghelpikkers ook over een nationa le kampioen. Robby De Waele kon zich, na een marathonkam pioenschap met zo maar eventjes 480 deelnemers Kampioen van België van de Belgische Vogelpi- kbond noemen. Robby komt uit in de B-categorie, dit is de op één na hoogste Belgische afdeling. De kampioenstitel was echter geen komplete verrassing als men be denkt dat Robby vóór zijn glans prestatie reeds derde werd in de Antwerp-Classic en eveneens der de in het Oostvlaams kampioen schap. In het Kampioenschap van Temse eindigde hij tweede. Krachtbalclub Temse Krachtbal en dames: twee be grippen die op het eerste gezicht moeilijk te rijmen vallen. De da mes van Krachtbalclub Temse hebben hier nochtans geen pro blemen mee. Hun krachtbalrecept bestaat uit een portie kracht, aan gedikt met een ruime hoeveelheid enthousiasme en overgoten met een grote scheut souplesse. Het aldus bekomen recept dient te worden opgediend na te zijn ver hit op een korte, maar hoge trai ningsintensiteit Bij het opdienen mag men de schotel met een over vloedige dosis humor overgieten. Na het verorberen van deze maal tijd komen de resultaten vanzelf. De damesploeg van Krachtbalclub Temse getuigt hiervan. Zij be haalde achtereenvolgens de Kam pioenstitel in tweede nationale, en komen hierdoor dit jaar uit in eerste nationale afdeüng. Onlangs veroverden zij de Beker van Oost- Vlaanderen. Geen kunst eigenlijk met zulk een recept! Volgende speelsters werkten mee aan de overwinningen: Cari- ne De Block, Lieve De Block, Ann Meersman, Diane Meers man, Trees Van der Biest, Carine Coene, Theo Van der Biest (trainer). De Sneeuwgors Over volgende leden van vogel- kundige kring "De Sneeuwgors" kunnen wij heel kort zijn. Hun palmares spreekt boekdelen. Hij behaalde: - 5 nationale kampioenstitels met Europese vogels en kruisingen, - goud op het Wereldkampioen schap te Parijs met een "stam van vier barmsijzen": Etienne De Breucker. In 1988 vierden wij hem om zijn bijzondere sportverdienste. Dit jaar zouden wij het eigenlijk weer moeten doen omwille van volgend palmares: - 8 x goud, 4 x zilver en 4 x brons op Provinciale Kampioen schappen, - 3 x goud, 1 x zilver en 2 x brons op het Belgisch Kampioen schap. - 3 x goud, 2 x zilver en 1 x brons op het Europees Kampioen schap, - 1 x goud en 1 x zilver op hel Wereldkampioenschap te Parijs: Albert De Smet. Baziel Van Hoye Van 0 tot 100 kilometer per uur in 4 sekonden, uitgerust met 2.000cc motor, zestien kleppen en turbo Wij hebben het hier niét over het Belgisch Kampioenschap snelwandelen maar over de auto sport. Meer bepaald de rallysport. Vellenaar Baziel Van Hoye draait sinds een viertal jaar mee in de Belgische rallysport. Dit jaar pakte hij uit met een gloednieuwe wagen. Een Ford Sierra Cos- worth, eenzelfde wagen als waar mee Robeit Diooginans vorig jaai Belgisch Rallykampioen werd, zij het in toerisme-versie Na een eerder schuchter seizoenbegin. hetwelk voor het overgrote deel te wijten was aan aanpassingsmoei lijkheden aan wagen en nieuwe omlopen, ontpopte deze laagvlie- gende Temsenaar zich tot een ge- Kampioenenviering in Temse. Al de Provinciale kampioenen (dw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 10