Eerste Zege voor Vrij P.M.S. Dendermondse zwemklub kan tevreden terugblikken op een suksesvol jaar Recraboys - Zolderken Berlare 4-6 Duurbevochten zege. Masters - Distrikts- kampioenschappen in het Olympos-bad Regionale biljartfederatie Klein-Brabant De Voorpost - 6.1.1989 - 29 ZAALVOETBAL Terwijl Firap zich na een nieuwe zege tegen P.M.S. zich duidelijk in de leiderszetel heeft gewerkt, kon datzelfde P.M.S. zich nadien herpakken tegen Kiro door deze laatsten zelf een oplawaai te geven onder de kundige leiding van «yzeU-trainer René Van Laere. Yscreem Van De Walle had het blijkbaar te druk rond deze nieuwjaarsperiode want tegen Aspro Bruis werd een tweede nederlaag van het seizoen opgelopen. En wat gezegd van Schrijberg. Het troefde het J.B. Team af net als het Gemeentepersoneel trouwens dat met een dozijn rozen de tegenstand van Bayern Noens brak. F.C. Uil had werkelijk geen geluk. Tweemaal verliezen met nipte cijfers tegen Ver- bruggen en het J.B. Team verdiende de ploeg van «Den Uil» niet. En tenslotte was er op dit slotweekend van '88 nog het gelijke spel tussen de Fair-Play Boys en Atletico Ter Walle. Meteen de laatste wedstrijd van het oude jaar '88 in de Temse Liga. Ondertussen is 1989 al uit de startblokken geschoten en zijn de klubs reeds opnieuw bezig elkaar sportief te bestoken met allerlei doelgevaar. Zoals het trouwens hoort. De Temse Liga wenst trouwens langs deze weg aan al haar spelers, supporters en sponsors een sportief en gelukkig Nieuw jaar. Beker van Oost-Vlaanderen Verdiende overwinning van derde nationaler Zolderken tegen derde provincialer Recraboys. Zolderken kwam na een persoonlijke actie van Jan Van Nuffel snel op voorsprong, maar Recraboys antwoordde met een lucky-treffer van Stef Van Puyvelde 1-1 Een sterk spelende, maar kibbelige. Van Nuffel bracht zijn ploeg op een 1-3 stand. Nochtans moest Recraboys zeker niet onderdoen, maar het aanvalsspel langs Patrick Smet verliep niet zoals men het wenste. Zolderken ging er hard (wat blijkbaar in nationale mag en provinciale niet) tegenaan, vooral pluimgewicht Mike Van Huffel werd hier het slachtoffer van en maakte meermaals kennis met de vloer. Een foute dribbel van Karei Temest werd door Kurt De Vuyst afgestraft met een vierde doelpunt. Recraboys kwam echter langs een vlotte actie, Lucien Smet, Marc Raes, Van Huffel, afgerond door Mike, terug tot een 2-4 ruststand Na rust werd het langs weerom Van Nuffel, 2-5 en zag het er voor de thuisploeg niet rooskleurig uit. Toch vocht men terug en treffers van tweemaal Gino Blommaert, brachten, luttele minuten voor het einde suspens in de zaal, voor de talrijke aanwezigen. Doelman Peter Van Acker (reuze wedstrijd) zorgde ei zo na, voor een gelijkspel, bij het nemen van een ingestuurde hoekschnop, die hij op de doelman knalde In de slotseconden kon Bert De Meyer nog voor een 4-6 eindstand zorgen, door te scoren in een leegstaand doel. nadat men bij de thuisploeg alles of niets waagde. Wedstrijd werd in goede banen geleid door scheidsrechter Robert De Rechter. Aspro Bruis 6 Ys Van de Walle 3 Verrassende nederlaag voor Ys creem van de Walle tegen de Bruis-Boys. Verzachtende om standigheid bij de Crème-Glacé mannen was wel dat doelman Jean-Marie Peelman zich kort na de aanvang bezeerde aan de voet. Op één been deed hij toch wat hij kon maar tegen de vier Aspro- knallen van Bart D'Hanis (3) en James Mackin kon hij toch niets inbrengen. Op slag van rust scoor de Guy Dhooge wel voor de Ys- venters maar na de pauze was het alweer al bruis wat de klok sloeg. Frank De Cock en Gunther Sais prikten vijf en zes tegen de bezoe kende netten zodat meteen de ruime zege als een paal boven (ys)water stond. Seppe D'Aquisto scoorde nog wel twee late tegen treffers voorbij thuisdoelman Ronny De Clercq, maar dat was een puur zakelijke aangelegen heid... A.K. Ketels 5 Club 67 2 Ook deze wedstrijd wist Ketels tot een goed einde te brengen. Al dient gezegd dat er meer dan gewone tegenstand kwam uit het bezoekende kamp. Zo kon Club 67 tot aan de rust gelijke tred houden met de thuisploeg, nadat Van Qeemput zelf eerst had ge scoord maar Alain Vemimraen nog maar eens de redder in nood bleek te zijn voor de thuisploeg. Na de rust zou dezelfde Vemim- men dan de kloof verder weten uit te diepen en samen met Patrick Dierick, Peter Van Ranst en Mare Van Meirvenne legde hij de vlotte eindcijfers vast voor Ketels dat enkel nog langs Blommaert een tegendoelpunt moest toestaan in deze spannende wedstrijd korrekt geleid door ref Peelman Schrijberg 7 Het J.B. Team 5 Opmerkelijke zege van Schrijberg in deze ruw betwiste wedstrijd tegen het J.B. Team. Langs Ver- meiren Werner wisten de bezoe kers wel vlug op voorsprong te komen, maar enkele sukesvolle tegenaktie's van de thuisploeg langs Kurt De Tender, Dimi Van Steenland, Patrick Smet en Clau de De Waele bracht Schrijberg nog voor het einde van de eerste helft op voorsprong. Langs Wim De Rijck beende het J.B. Team dan wel terug bij en toen Jan Van Acker zelfs twee nieuwe J.B. Treffers aanbracht vreesde men bij de thuisploeg het ergste. Doch even later mocht Van Acker sa men met thuisspeler Van Steen- lant voortijdig, vertrekken van ref. Peelman die beide belhamels een gele kaart onder de neus schoof. In een vrij verwarde slot fase wist Schrijberg dan langs Luc Dhooge en Patrick Smet nog de zege te bemachtigen. Vrü P.M.S. 9 Kiro 6 Sinds Rene Van Laere bij Vrij P.M.S. regelmatig de «ijzel»- school zoekt heeft zijn ploeg flin ke vorderingen gemaakt op vele gebied. Zowel nè als tijdens de wedstrijden gedragen de P.M.S.'ers zich als kampioenen. Ook tegen Kiro stond weer geen maat op het meesterschap van de Van Laere's. Rene en Peter Van Laere scoorden dan ook in de eerste helft samen vier doelpunten terwijl Kiro langs Mare Smet en Van Havermaet Geert, slechts aan een drietal doeltjes kwam. Enkele opmerkelijke tussenkom sten van P.M.S. doelman Theo Oste waren hier wel niet vreemd aan. Na de rust tegenslag voor Kiro dat André Ringoot verloor wegens kwetsuur. René Van Lae re toonde dan al zijn ijzel-capari- teiten en predikte voluit de aan val. Jan Osselaer. Luc Wauman en Peter Van Laere scoorden dan ook op regelmatige wijze zodat de P.M.S. zege de eerste niet meer in gevaar kwam. Gemeentepersoneel 12 Bayem Noens O De bezoekers konden, zoals de uitslag al aangeeft, niet optomen tegen een op volle toeren draai end Gemeentepersoneel-team. Reeds aan de rust hadden, Franky Vaerendonck, Ronald Vercoute- ren, Dirk Gheysens en natuurlijk Hugo De Gendt een geruststellen de 7-0 op het bord getrapt. Terwijl bij de bezoekers het ontbreken van Maradonna (Michel De Caus- semaecker) als nooit te voren werd aangevoeld, scoorden Ro nald Vercouteren, André De Puy- seleir, P. Van Hautte en Luc Ver- helst verder door zodat tenslotte nog een dozijn doeltjes op het bord verschenen, in deze sportie ve wedstrijd. F.C. UU 4 Verbruggen 6 Spannende wedstrijd tussen beide teams. Verbruggen werd de logi sche winnaar maar toch gingen er ook heel wat verdiensten uit naar F.C. Uil dat ook aanvallend inge steld was. Het eerste doelpunt wat trouwens voor de Uilen langs M. Goossens maar betaald antwoord van Verbruggen bleef niet lang uit want Jean Louis Dumortier kon samen met Rudy Catthoor een Peter Vemimmen zorgen voor een 1-3 ruststand. Na de rust trok F.C. Uil evenwel de zaken terug recht toen Freddy Van De Vijver op zijn beurt tweemaal na elkaar bezoekend doelman Salva Sciacca kon verlaan. De rest van de wed strijd werd dan een «Frans» on deronsje want bij de thuisploeg zou Michel Landrain op voorzet van broer Franqois Landrain eerst tot scoren komen maar dat was zonder Jean Louis Dumortier ge rekend want hij tekende de zege vierende Verbruggen doeltjes aan in de slotminuten. Firap 9 P.M.S. 5 Ook tegen virtueel leider Firap hebben de mannen van ijzel trai ner Rene Van Laere een knappe prestatie weten weg te geven. Tot aan de rust kwam het verdedigen de werk van P.M.S. tot zijn recht want enkel André Genyn en Dirk Van Uytvanghe van Firap wisten doelman Theo Oste te verslaan, dit terwijl Peter Van Laere op counter zelf de aansluitingstreffer kon aantekenen op slag van rust. Na de pauze dan viel het ijzelplan in stukken want Firap kreeg de smaak te pakken en via Dirk Joos (2), Dirk Van Uytvanghe (3) Pa trick Cools en André Genyn trap ten de koplopers zo maar eventjes negen doelpunten bij elkaar. Een nieuw ijzel-plan werd inderhaast Zaalvoetbal. Z.V.C. Sinaai tijdens het tomooi van het OCMW in Temse (dw) bij P.M.S. in elkaar gestoken door Rene Van Laere maar meer dan een eervolle uitslag zou dit niet meer opleveren wanneer Rene zelf samen met Jan De Rocker en Sven Van Remoortele voor de resterende doelpunten wist te zorgen. Fair Play Boys 4 Atletico Ter Walle 4 Beide ploegen vertoefden blijk baar in Kerst-sfeer want zowel aan de rust als bij het eindschot bleven de bordjes op een gelijke stand staan. Franky Mariman en Danny Felix waren de schutters die de thuis ploeg op een eerste vroege voor sprong brachten. Voorzitter Mike Dreamer van de Fair Play jongens zag samen met zijn ploeg echter nog voor de rust deze voorsprong van de planken tuimelen want de gasten van het Jeugdhuis Ter Wal le bater bekend als Atletico kon den langs Peter Schippers en Mar tin Vlaeminck op slag van rust de bordjes weer in evenwicht krij gen. Na de pauze zouden Kris Foubert en Jo Foubert (die geen familie van elkaar zijn) dan Atleti co zelfs op een ruime voorsprong weten te brengen. Dan zette ech ter Mike Dreamer zijn keel even open om zijn ploeg aan te moedi gen en meteen schoten de Fair- play jongens wakker. Danny Felix en Franky Mariman knalden zo nog een gelijk spel op het bord hetgeen beide ploegen bijzonder gelukkig stemde zo dicht bij de eindejaarsperiode. F.C. Uil 4 J.B. Team 6 Reeds in de eerste helft van deze wedstrijd had het J.B. Team langs Werner Vermeiren de basis ge legd voor de zege. Lange Werner scoorde immers vier doelpunten op rij dit terwijl F.C. Uil enkel langs Patrick De Wit aan een tegentreffer kon komen. Na de rust was de wedstrijd dan wel gelijkopgaand maar de kloof die was geslagen kon door de thuis ploeg niet meer gedicht worden. Hoe hard Ronny De Cauwer, Freddy Van de Vijver en Lan drain Peter zich ook inspanden met hun doelpunt, zij konden geen aanspraak meer maken op enige puntenwinst. In tegendeel langs Mare Slowack en Thuurke Canfeyn wist het J.B. Team zelfs nog verder uit te lopen zodat de zege niet meer in het gedrang kwam. Mare Stevelinck 2C nationale, reeks A C.B. Stekene - Celtic Forest: 3-2 ZWEMMEN Eind goed, al goed Het gaat de Dendermondse Zwemvereniging Olympos be paald voor de wind, althans wat de sportieve suksesscn betreft. Enkele van die exploten kwamen, mede door een overvloed aan wedstrijden en de daaraan ver bonden meldenswaardige resulta ten nog niet aan bod. Zo onder andere de distriktskampioen- schappcn van de 800 m. (dames) en de 1.500 m. (heren). Onze dames waren er alleen in de kategorie van de miniemen te vin den waar Mirel Huau en Cindy Philips prachtig presteerden. Mi- rel met een 2e plaats en een tijd van 10.05 waardoor ze zich vice- kampioen mag noemen, Cindy met een eervolle 5e plaats en eveneens een steengoede tijd van 10*38. De «heren» hadden 1.500 m. voor de boeg waar benjamin Steve Claessens een 5e plaats in de wacht sleepte met een tijd van 21* rond. Bij de miniemen werd Bart Uyt- tersprot 6e in 20*18, maar we kennen Bart vooral als een «snel le» jongen die beter aan zijn trek ken komt in de sprintnummers dan in de wedstrijden over langere afstand, alhoewel hij ook op dit terrein duidelijk aan uithouding begint te winnen. Het omgekeer de is waar voor Mamick De Paepc die zich in de fondwedstrijden beter in zijn sas voelt en bij de juniors beslag legde op de 3e pkaats met een tijd van 19*44 Geen echte distriktskampioen dit keer voor D.Z.O. maar toch stuk voor stuk prestaties van het betere soort die best mochten gezien worden. Op het zwemfeest te Lokeren wa ren dan weer alleen de eendjes en benjamins aktief die er eveneens enkele resultaten van de bovenste plank wisten voor te leggen. De uitslagen op een rijtje: Gracy Poppe bracht 1*50 in de 100 m schoolslag en 1*42 in de 100 m vrije slag op het bord. Kim Bug- genhout kwam uit op een tijd van 1*51 in schoolslag en 1*40 in die zelfde zwemstijlen, waarin ook Griet De Wit respectievelijk 2'05 en 1*44 liet noteren. Nathalie Heirwegh zagen we alleen aan het werk in de schoolslag waar ze afklokte op 2'00. Allemaal resultaten die de vorige prestaties bevestigden ofwel ver beterden Bij de eendjes - jongens rekende lim Rijckmans op zijn goede forme van het ogenblik om een klinkend resultaat neer te zet ten. Zijn 1*32 in de 100 m rugslag was al een eerste stap in de goede richting maar in de 100 m. vrije slag speelde een «losbandige» zwembril hem parten, al leek hij zelf achteraf nog het meest ont goocheld over het behaalde resul taat, daar hij besefte dat er meer had ingezeten dan de 1*19 die in de uitslag werd genoteerd De benjamins kwamen al even vlot voor de dag. Stefaan Van Der Heyden met 1*40 in schoolslag en 1*31 in vrije slag en Kurt De Clercq met respectievelijk 1*51 en 1*37 in die disciplines presteerden op hun niveau. Sven Van Der Stock worstelt met een weerbarstige forme, zijn 1*45 in schoolslag en 1*33 in vrije slag zijn zeker geen weergave van zijn kunnen maar daar komt wel vlug verbetering in. De beste prestaties kwamen hier van de meisjes waar Sarah Moens met een tijd van 1*35 in de 100 m. schoolslag en 1*21 in de 100 m. vrije slag een 2' en een 4' plaats kon behalen. Wendy Roelandt ging met de grootste onderschei ding aan de haal. een eerste plaats in de 100 m. vrije slag (1*13) als voorsmaakje en dan als klap op de vuurpijl winst in de 100 m schoolslag, haar specialiteit, waar ze met 1*22 ruim beneden de li miet bleef en als «jonge haai» gelauwerd mocht worden maar daarenboven ook niemand minder dan Sabine Pauwels het clubre- kord ontfutselde Het sportieve jaar werd zodoende met een positieve balans besloten en van deze gelegenheid maken we graag gebruik om al onze zwemmers en zwemsters te felici teren voor de talrijke prachtige prestaties die ze het afgelopen jaar wisten te brengen en hen een even suksesrijk en sportief 1989 toe te wensen (OR) Na een kompetitie-onderbreking van twee weken dienden de Ste- kense Cafétariaboys thuis tegen Vorst terug te bewijzen dat ze werkelijk op het goede spoor zaten. De voltallige kern stond aan de aftrap én de toeschouwers zagen een duidelijk beter spelende thuis ploeg de wedstrijd naar z'n hand zenen. Enkele vlotte bewegingen brachten gevaar voor het Celtic- doel en reeds na een 5-tal minuten klingelde de bel. Kapitein Mare Van Stappen zorgde voor het ope ningsdoelpunt 1-0. Thuisploeg Stekene drukte nu door en er kwamen enkele doel kansen op een rij doch aanvallers Ferket, Michelet en De Ruyte waren blijkbaar niet in hun dagje. Het bleef bij een magere 1-0 voor sprong. Meer nog: even voor de rust kon Celtic Forest op counter de stand terug in evenwicht brengen met een doelpunt van Mohammed La- chi Antoufussi. Terug spanning dus. Kleine voetbaloorlog En... die spanning kwam er volop tijdens de tweede periode. Erger zelfs. Na een rustige eerste perio de werd de tweede helft zowat een voetbaloorlog. Daarvoor zorgden enerzijds het «zuiderse tempera ment» van de bezoekers slechts één van de zes spelers was Belg en anderzijds het niet steeds kor rekt ingrijpen van een nogal lakse scheidsrechter. De «vorstelijke» bezoekers kwa men even na de rust op 1-2 na een strafschop én deze voorsprong wilden ze blijkbaar met alle mid delen verdedigen. De thuisspelers zochten duidelijk naar minstens één punt en met krachtig «pressie voetbal» trachtten ze het verdedi gend bolwerk van Celtic Forest te ontmantelen. Het duurde tot 7 minuten vóór tijd vooraleer Chris Ferket de ver diende gelijkmaker op het bord kon knallen. Daarna begon meteen een «bele gering» van het bezoekende doel, doch de mannen uit Vorst gingen zich met nog meer «inzet» verde digen. Het spel werd zelfs ruw en voor de bezoekers waren alle mid delen goed om de puntendeling op het bord te houden. Dit terwijl de lakse arbiter maar liet begaan. Thuisspelers Michelet en Ferket kwamen gelukkig zonder kwetsu ren uit regelrechte aanslagen op hun persoon en het was uiteinde lijk Danny de Ruyte die in de slotminuut de 3-2 eindcijfers én dus dc overwinning vastlegde. Dankzij deze duur bevochten overwinning wordt Stekene terug een middenmoter. Bij de Caféta riaboys hoopt men dat de kente ring nu definitief is én dat voor de jaarwisseling nog enkele puntjes zullen worden binnengehaald. TenT Op zaterdag 17 december werden in het Olympos-zwembad de dis- triktskampioenschappcn voor Masters ingericht, dit zijn zwem wedstrijden voor jongeren van 25 tot 99 jaar Vroeger noemde men ze ook wel veteranen maar dat klonk zo af- stands dat naar een andere bena ming uitgekeken werd, die men meende gevonden te hebben in «Masters» In Dendermondse zwemkringen wordt doorgaans over onze sportzwemmers ge sproken. Dat ook zij nog regelmatig in kompetiticverband aan wedstrij den deelnemen was geweten, meer verrassend was de vaststel ling welke ruime belangstelling deze wedstrijden opwekken en welk kwalitatief hoog niveau er wordt behaald. Voor de distrikt- kampioenschappen schreven niet minder dan 21 zwemverenigingen in het totaal 95 deelnemers in. Ook van D.Z.O.-zijde liet men zich niet onbetuigd. Naast ouder domsdeken Rik Schollicrs, 62 jaar jong, verschenen eveneens Agnes De Bruycker, Georgette Tou- chant, Terry Coppens, Jan Van Eycken, Herman Michem en Pier re Van Weyenberghc aan de start, allen behoren zij tot de leeftijds groep tussen 45 en 54 jaar. Dat krakende karren het best lopen is niet helemaal juist, hier verliep alles opperbest en er kraakte niets, tenzij af en toe dc micro van de omroeper. De resultaten die werden verwe zenlijkt laten ons alleen de over tuiging dat er helemaal geen spra ke is van kranige oudjes, maar veeleer van sporters op vrij hoog niveau en dat de leeftijd geen belemmering kan zijn om in de zwemsport aktief te zijn, men blijkt er eeuwig jong te blijven. De Dendermondse zwemvereni ging heeft dan ook voor deze sportievelingen plaats in de club Uiteraard wordt er minder inten sief getraind dan de jeugd, dat spreekt vanzelf, maar zonder de gelijke begeleiding waren de be haalde resultaten ook niet moge lijk. Daarom mogen we de ver diensten van Louis Van Herael- rijck zeker met onderschatten, be zeten zoals hij is door de zwemmi- crobe maakt hij nog tijd om naast de jeugdtrainingen ook de bege leiding van de sportzwemmers ter harte te nemen. De wekelijkse trainingen hebben plaats op woensdag van 21 u. tot 22 u. in het Olympos-zwembad te Dendermondc en op zondagmor gen van 8.30 u. tot 9.30 u. in het zwembad te Lebbeke Eender wie met zijn fisieke kondi- tic begaan is en in de zwemsport zijn gading vindt is er van harte welkom, cr is nog steeds plaats in de groep. (O R BILJARTEN In Sint-Gillis werd d.m.v. honderden kaarsjes en vier kerstmannen een sprookjesachti ge kerstverlichting gekreëerd (Iv) Hervatting kompetitie voor alle afdelingen vanaf 6 januari 1989. Eerste afdeling Vrijdag 6 jan. om 19 u Bomem Wik B-Bomem Wik A Wintam C-Puurs Excelsior Zaterdag om 18.30 u Malderen Dorp-St. Amands Puurs KI. Br. C-KI. Brab. B Wintam B-Wintam A Baasrode Gr. St.-Bomem Bricole Zondag om 18.30 u Puurs KI. Br. A-Kalfort Tweede afdeling A Vrijdag 6 jan. om 19 u Bornem Bricole-Mariekerke Impde-Malderen Dorp Zaterdag om 18.30 u Bomem Gildenhuis-Eikevliet Oppuurs-Puurs Sporting Bomem Wik-Malderen Statie Opdorp vrij Tweede afdeling B Vrijdag 6 jan. om 19 u Puurs Sport-Baasr. Vissershof Kalfort-Oppuurs Breendonk-Bomem Bricole Eikevliet-Baasrode Gr. St. om 18.30 u Mariekerke-Puurs KI. Brabant Opdorp vrij Derde afdeling A Vrijdag 6 jan. om 19 u Puurs Excelsior-Kalfort Zaterdag om 18.30 u Eikevliet-Oppuurs Wintam B-Wintam A Mariekerke-Puurs KI. Brabant Maandag om 19 u Baasr. Gr. St.-Bom. Gilden huis Derde afdeling B Vrijdag 6 jan. om 19 u Puurs KI. Br.-Malderen Statie Wintam D-Wintam C Malderen Dorp-St. Amands Zaterdag om 18.30 u Kalfort-Mariekerke Zondag om 18.30 u Baasrode Gr. St.-Bomem Gil denhuis Vierde afdeling A Vnjdag 6 jan. om 19 u Manekerke B-Mariekerke A Bomem Gildenh.-Puurs KI. Br. Zaterdag om 18.30 u Breendonk-Baasrode Gr. St. Zondag om 18.30 u Bomem Bric.-Puurs Sporting Oppuurs-Wintam A Maandag om 19 u Bomem Wik A-^ikevliet Puurs Excelsior vrij Vierde afdeling B Vrijdag 6 jan. om 19 u Mariekerke C-Mariekerke D Zaterdag om 18.30 u Puurs Sporting-Opdorp Impde-Malderen Statie Bronem Bric.-Oppuurs Zondag om 18.30 u Wintam C-Wintam B Bomem Wik C-Bomem Wik B c Jul Ivens Lokeren- ten beeldhouwwerk van Koen Muller staat nu aan de sporthal in Lokeren. Eén van de mannen heeft blijkbaar dorst (polo)

De Voorpost | 1989 | | pagina 13