Walivo's titel - en andere kandidaten.. Kunsttaarten tentoon bij de GA in Waasmunster Vlaams Sportverbond Afdeling Waasland N.O.M.B.-kern Dendermonde N.O.M.B.-kern D.S.D. Quick Shop zorgt voor nieuwjaarsgeschenk Stekense turnvereniging in nieuw kleedje WALIVOTHEEK Scala van «Kracht en Geduld» Provinciale Turn- kampioenschappen in Hoogendonck Bruce Nauman en Marilou Van Lierop in GA-Waasmunster 30 - 6.1.1989 - De Voorpost Tijdens de jaarwisseling wordt bij Grembergen uit Dendermonde, Walivo meestal ook het keerpunt zich al enigszins afgescheiden, der kampioenschappen genomen. Echter nog niet ongrijpbaar voor Een winterstop eveneens en uit de achtervolgers en de toekomst die onderbreking, is bij ons ook zal uitwijzen, of de voorsprong de gewoonte gegroeid om de hui- kan behouden worden. Vroeger dige klasseringen aan een peiling toch ook al één van de betere te onderwerpen. Kijken naar de ploegen in de reeks en F.C. Hof evolutie welke zich bij de ploegen van Grembergen, wordt momen- al hebben voorgedaan en of de teel nog het meest door F.C. Tem- gestelde verwachtingen, reeds ge- sica bedreigd. Een gewezen eerste deeltelijk werden ingelost. De klasser, welke dit statuut ook te- meeste aandacht wordt vanzelf- rug wil bemachtigen en de voor sprekend aan de top der rang- naamste konkurrentie, komt nog schikking besteed en voor de ploe- uit Hamme met F.C. Pauls Video gen onderaan, wordt de situatie klub en F.C. Welkom. Twee ploe- ook nog eens doorgenomen... gen welke ook nog een bepaalde t _j regelmatigheid aan de prestaties Ztfmbgenfcrtldteg: koppelen en F.C. Wijnveld uil De revelatie in deze reeks, is on- Sinaai, heeft thans al een puntje getwijfeld P.W. Hemelaer uit minder dan verleden jaar. Toen ïemse. Een ploeg welke juist werd deze ploeg tenslotte nog vi- voor de jaarwisseling de leiding ce-kampioen en nu, wordt het nog heeft genomen en nu ook terecht, afwachten. Bij F.C. Briel uit Bug als één der ernstigste titelkandida- genhout wordt bijna hetzelfde peil ten wordt beschouwd. Een schit- bereikt als tijdens het vorige sei- terend seizoen al trouwens voor zoen. Goed voor één van de bete de scheepsbouwers alhoewel over re ploegen trouwens en bij F.C. een tweetal seizoenen terug, ook 1000 Appels, verloopt de kadans al een vierde plaats in de eind- een beetje minder vlot. Bij het stand werd behaald. Op één punt keerpunt in de vorige kompetitie, volgt een duo uit Hamme en van stonden de voetballers uit Sinaai F.C. Corner met V.K. Den Bos, aan de leiding en thans, werd het werd die gunstige positie ook ver- een plaats in de bescheiden mid- wacht. Tijdens de vorige kompeti- denmoot. Ook de dorpsgenoten tie en op hetzelfde tijdstip, stond of F.C. De Kroon behoort daarbij dit tweetal afgescheiden aan de en voor het eerste seizoen in twee leiding en die voorsprong, werd de, is dat al vrij bemoedigend, toen tot op het einde behouden. Het behoud wordt er zelfs een Ook nu zijn F.C. Corner en V.K. haalbare kaart en dat lijkt het ook Den Bos wéér kandidaat voor de voor V.C. Bristol, de vorige vice- reekstitel en ondanks een viertal kampioen uit de derde reeks. Het punten achterstand, kan D.V.L. degradatiedebat in deze reeks, Avanti nog niet helemaal worden wordt momenteel op een drietal afgeschreven. De Sint-Niklase ploegen afgestemd. Gezamelijk ploeg had nochtans wéér een min- ook reeds duidelijk afgescheiden der goede start maar een gunstige en bij F.C. Dino Boys, heeft het kentering, is er nu blijkbaar vroe- spelersgebrek zich blijkbaar wéér ger gekomen. Ploegen welke al gemanifesteerd. Ook weinig be- met een serieuze achterstand wer- terschap bij Club 69 uit Hamme den opgezadeld zijn V.K. Siera, waar dezelfde moeizame trend RC. Raap en F.C. Bondgalm. De ook verder wordt doorgetrokken middenmoot zo wordt gesteld en en F.C. Tripoli ook al uit de bij elk puntenverlies, worden de Wuitensgemeente, wordt zelfs illusies op een podiumplaats ver- niet voor de eerste maal met de- der afgezwakt. Een aantal ploe- gradatieproblemen gekonfron- gen waarbij het behoud in deze teerd. reeks voorop werd gesteld, zijn V.K.W. 70 en F.C. Puivelde. Pre- Zaterdagse tweede afdeling B: des de vorige kampioenen uit de Bij F.C. Milano uit Sint-Gillis tweede afdeling en thans aan de Waas, wordt het alleszins duide- leiding... bij de kandidaten voor lijk gesteld. De plaats in eerste die de degradatie. Onlangs tegen J.B. men destijds in eerder dubieuze Troch een andere kanshebber omstandigheden verloor, wordt voor de lift naar de tweede reeks, terug ingenomen. Verleden sei- verkeek V.K.W. 70 zelfs nog een zoen werd F.C. Milano al vice- ideale gelegenheid om zich prak- kampioen en volgens de huidige tisch al veilig te stellen. Terwijl klassering, kan er amper aan de F.C. Puivelde af en toe nog een promotie worden getwijfeld. Tot puntje sprokkelt, blijft de malaise nu toe moest F.C Milano slechts bij het Sint-Niklase F.C.R. Sparta één verliespuntje bij F.C. De Pek- verder aanhouden. De resultaten ton inleveren en alleen een duide- zijn nu ook weer aan de mindere lijke dosis pech, kan de blauw- kant en het roemrijke uit de vroe- broeken nog van de eindzege af- gere jaren, is er bovendien hele- houden. Voorlopig misschien maal verdwenen Ook F.C. Drie Linden uit Belsele heeft al betere tijden gekend en ieder gewonnen punt, wordt er nu als bijzonder belangrijk beschouwd. Zoals ho ger vermeld kon J.B. Troch een eventuele afscheiding nog voorko men en die afgezonderde positie, is er al duidelijk voor F.C. Oud Geel dat het zich misschien hele maal anders had Zaterdagse tweede afdeling A: In deze reeks heeft F.C. Hof van strijden de anderen voor de titel van vice-kampioen en momenteel, heeft F.C. Centrumvrienden uit Belsele die positie ingenomen. Bij het keerpunt in de vorige kompe titie werd hetzelfde resultaat ook al bereikt en thans, was daarvoor het slippertje van V.K. Leopold- stad nodig. Deze Sint-Niklase ploeg verloor onlangs bij F.C. Tromp uit Stekene en vroeger waren dat ook de betere ploegen uit de reeks. Een aangename ver rassing werd echter V.V. Een dracht. Die mannen houden het thans bij een schitterende vijfde plaats met slechts twee verliesmat chen en F.C. De Pekton of de kampioen uit derde, volgt op één punt. Meer wisselvalliger werden de resultaten vooral bij F.C. Wa- zoo en V.K. Rodeo. Een tweetal ploegen uit Sint-Niklaas die in deze reeks vroeger ook al een onbezorgd kampioenschap speel den en in mindere mate, wordt het dat misschien ook voor V.K. Trappen Steels. Verleden jaar in new-comer in de reeks en toen werd de degradatie ook al ontwe ken. Veel overschot had F.C. Herten Aas daar ook niet altijd. De laatste resultaten van deze ploeg werden echter bijzonder po sitief en daardoor, werd V.K.L. Ankerhof thans op een achtervol ging aangewezen. Het eerste sei zoen in de tweede klasse wordt wel even wennen en bij F.C. For- tuna Nantes nog zonder één volle dige winstmatch, is die aanpassing al twee seizoenen lang nog niet verteerd... Zaterdagse derde afdeling: In de reeks met de meeste nieuwe ploegen heeft F.C. Red Star Bos- dorp uit Stekene, zich als een duidelijke titelkandidaat voorge steld. Deze new-comer bij Walivo speelde bij 't Vlaams Sportver- bond ook al kampioen en de kan sen voor een herhaling, staan thans bijzonder gunstig. Drie pun ten voorsprong op F.C. De Vlas bloem uit Grembergen bij Den dermonde, welke trouwens als de voornaamste konkurrent wordt beschouwd. Dat was in beginsel ook zo, voor F.C. Den Helder, dat onlangs door F.C. Red Star Bosdorp nog duidelijk werd afge wezen. Toch worden de resultaten van F.C. Den Helder als vrij ver rassend beschouwd. Onder een aantal andere benamingen werden vroeger nooit grote potten gebro ken en misschien heeft een interne ommekeer, deze gunstige kente ring beïnvloed. Een paar nieuwe ploegen die ook al een positieve balans kunnen voorleggen, zijn F.C. Sportarena uit Waasmunster en het Sint-Niklase F.C Café Composé. Een tweetal dat vooral in Walivo's bekervoetbal uitzon derlijk presteerde en als enigste derde klasser. heeft F.C. Sport arena nu ook de zaterdagse halve finale bereikt. Voor F.C. Café Composé gebeurde dat net niet en R.C. Raap uit de topklasse, besliste daar anders over Een der betere middenmoters in die reeks werd F.C. Sporting Bazel dat tij dens het vorige seizoen nog degra deerde uit de tweede afdeling en bij F.C. 't Scoutshuis en F.C. Moerheide, werden de resultaten ook nogal wisselvallig. Ups en downs dus en van deze laatste serie, heeft F.C. Novelty uit Sint- Niklaas er al een duidelijk aantal opgestoken. Ook F.C. Welkom Sport, F.C. Familia en F.C. De Strijders deelden van dezelfde koek en deze ploegen, hebben in het verleden het ook nog niet allemaal kunnen waarmaken. Zondagse eerste afdeling Door F.C. Bobby's Klub uit Lo keren werd de degradatie in de zondagse topklasse, verleden jaar amper ontlopen. Thans is die ploeg reeksleider en wordt terug het statuut veroverd uit het verde re verleden, Toen was F.C. Bob by's Klub ook altijd één van de betere ploegen en sinds V.K. We re Di een eerste klasser werd, hebben de Stekenaars ook steeds een voorname rol gespeeld. Tel kens ook in de omgeving of bij de kopgroep en V.K. Den Bos, heeft die positie nu ook al ingenomen. De belangrijkste belagers trou wens van F.C. Bobby's Klub en indien V.K. Siera de achterstallige match wint, kunnen de blauw- broeken daar ook worden bijgere- kend Een schitterende prestatie al van de jongste kampioen uit de tweede reeks. Het Hamse F.C. Bondgalm dat in deze reeks al driemaal op een rijtje de titel won, is thans tot een achtervol ging gedwongen. Het verschil is er trouwens nog niet onoverbrug baar en voor F.C. De Cock, wordt dat al een beetje moeilijker Een plaats in de betere helft der rang schikking behoort echter tot de mogelijkheden en tijdens de laat ste drie seizoenen, werd dit door F.C. De Cock ook al bereikt. Eveneens door V.K. Troch Tex tiel, al werd het in de jongste kompetitie toch wel even anders. Toen eindigden de Sint-Niklaze- naren méér onderaan en zoals altijd, werd het behoud in deze reeks bij V.K. Volksunie wéér centraal gesteld. Veel problemen zal dit trouwens niet opleveren en voor F.C.R. Sparta de vorige vice- kampioen, liggen de kaarten nu duidelijk anders. Een ploeg welke aan het prestatievermogen thans opvallend heeft ingeboet en bij F.C. Wijnveld uit Sinaai. werden ook al betere tijden beleefd. Toen telkens ook goed voor de betere middenmoot en misschien worden de meest positieve resultaten, straks naar de tweede ronde ge schoven. Op een drietal punten volgt dan F.C. Centrumvrienden en bij die ploeg, wordt het kam pioenschap blijkbaar op hetzelfde patroon als het vorige gesneden Een ploeg met duidelijke moei lijkheden in verband met het no dige spelersaantal, is F.C. Sani- central uit Sint-Niklaas. Meestal onvolledig met alle gevolgen van dien en tevens, een ongunstige klassering. Er werd trouwens nog niet gewonnen en een viertal drawns, werden tot nu toe de meest positieve resultaten van F.C. Sanicentral. Dat heeft het Sint-Niklase F.C. Metallo's zelfs nog niet bereikt. Slechts één enkel puntje werd daar al op het aktief geschreven en voor de rest, wer den het een tiental nederlagen op een rij. Het debuut in de zondagse topklasse, werd bij F.C. Metallo's ook niet anders voorgesteld. Daar kent men ook de eigen beperkte mogelijkheden en de behaalde ti tel, in de tweede reeks, werd vorig seizoen één der hoogtepunten in de reeds méér dan 20-jarige klu- bgeschiedenis van F.C. Me tallo's... Roger Van Laere 101 ste expositie Sedert 1 mei 1981 heeft GA (de Galerij van de gemeen telijke Akademie van Waas munster) een programma ge realiseerd met meer dan hon derd beeldende-kunstmanife- staties. De werking van GA wordt volledig betaald door de bij dragen van de leden. Enkel voor deze viering werden sponsorgelden bekomen. De tentoonstellingsruimte is ei gendom van de gemeente Waasmunster en wordt door GA gebezigd zoals een koe koek dat doet. Drie van haar tentoonstellin gen werden door de Belgische Vereniging van Kunstcritici bekroond. GA bracht opgemerkte ten toonstellingen met etnische (b v. «De Wenteling om de aslijn, mumye-skulptuur uit Nigeria» «Papoea, teken en kleur»...), klassieke (b.v. «De retoriek van het lichaam, te keningen van onbekende meesters uit de 15de, 16de en 17de eeuw», «Gerard Segers (1591-1651): omtrent het schilderij «Kristus aan de kol om»...), moderne (b.v. «teke ningen van Rik Wouters», «Paul Joostens, la caveme des petits amours» en heden daagse kunst (b.v. «Tekenin gen van Joseph Beuys», «Marcel Broodhaers Hans- Peter Feldman»...) en maakte van die steeds weerkerende verscheidenheid haar speciali teit. De laatste twee jaren bracht GA voornamelijk hedendaags werk omdat vele aktuele kun stenaars zich aangetrokken voelden tot haar specifieke reputatie. Zo bracht men on dermeer «Philip Van Isa- cker», «Guy Rombouts - la grande exposition de l'a II», «Leo Copers», Philip van Snick - dag/nacht», Guillaume Bijl, e.v.a. Bij de gelegenheid van haar 101e kunstmanifestatie blikt GA terug op het geleverde werk en de vele vrienden die ze heeft gemaakt. GA wil ook graag de geplande viering aangrijpen om een nog ruimer publiek aan te spreken. Op zaterdag 14 januari viert GA (de Galerij van de Aka demie van Waasmunster haar 100e kunstmanifestatie. Het programma ziet er uit als volgt: 20 u. gelegenheidstoespraken van Karei Geirlandt, op drachthouder voor beeldende kunsten bij de gemeen schapsminister van kuituur (onder voorbehoud); André Blondcel, rijksinspecteur kunstonderwijs, beeldend kunstenaar; Willy Strobbe, burgemeester van Waas munster: 21 u. Arabische muziek Hassan Erraji; Jan Kuijken, cello; Luc Mishalle, saxofoons en trompet; 23 u. het taartenprojekt: als «hommage» aan GA en Waasmunster realiseren vol gende kunstenaars elk een oorspronkelijke taart: Guillaume Bijl, Leo Copers, Denmark, Monika Drosie, Wilfried Huet, Panamarenko, Guy Rombouts, Narcisse Tor- doir, Patrick Van Caecken- bergh. Deze kunsttaarten zullen ten toongesteld worden van 20 tot 23 u., waarna ze aangesneden en aangeboden zullen worden Verder vernissage van de ten toonstellingen. Bruce Nauman werken uit de kollektie van het museum van hedendaagse kunst te Gent) en Marilou Van Lierop, enkele grote te keningen. LIEFHEBBERSVOETBAL Wedstrijden weekend van 7 en 8 januari 1989 Zaterdag reeks 1 FC V riendenkring-Shell Boys (Peersman Achiel) Tip-Top - Sportif Beveren (Thoen Emmanuel) FC Laar-Sportief Steendorp (D'Hollander Herwig) Celtic-Pylonen De Kerf (Lardon Jozef) Altodie-Moerstraat (PerdaensTom) BBS Hoger Op-VK Woodstock '66 (De Bock Norbert) SK Vlierkouter-KWB Kruibeke (Aendenhof Louis) Reeks 2 't Stamineeken-De Nieuwe Sportvriend (Vanderput Pierre) SK Vriendenkring-Luitentuit (Buytaert Jozef) Zeemeermin-Real Margriet (De Hert André) Klein Sinaai: vrij Zondagvoormiddag Reeks 1 KWB Kruibeke-Favo Kommersanten-Den IJzer Zillebeek-VK Nopri Temse Zele Los Amigo's-Hoop en Vreugd Pompstraat-Portaels Sport '66 Shell Boys-Blue Boys Moerstraat: vrij Reeks 2 KWB Hellestraat-Luitentuit Jong KWB Elversele-SK Bosdorp FC Sporthal-Spaans Kwartier Sint-Andries - FC Rima Vagebonden-Oud KWB Elversele Zeemeermin-KWB Stekene Scoutshuis '81 - The Bridge Jong Bijlken: vrij Zondagnamiddag Reeks 1 Drij Boeren-De Zon VK Frema-Rupelboys Terlocht-Statievrienden 't Fort-VK Herleving Hoop en Vreugd-Novelty Habbakrats- AFC Cocktail Uil Temse-Fina Troubleyn Wijkagenten-VK Woodstock '66 Veteranen: geen wedstrijden I Dames Reeks 1 Juvenes-FC Clementstraat 07.01, Aan allen het allerbeste voor 1989 (De Mey Roland) (Van Boven Marcel) (De Bock Norbert) (Van Doorsselaere Omer) (Vervaet Roger) (Van Bogaert Freddy) (Debbaut Jaak) (Van Bocxlaer Julien) (Van Maercke Leopold) (Aendenhof Louis) (Verstrepen Julien) (Boenne Antoine) (Perdaens Tom) (Van Vlierberghe Johan) (Vercauteren Jerry) (Van Cleemput Hany) (De Cock Walter) (Peersman Achiel) (Van Boven Marcel) (Thoen Emmanuel) (De Bock Norbert) 15.00 (Vervaet Roger) en een prima gezondheid! MINIVOETBAL De eerste match van de terugronde zorgde Quick Shop voor de verrassing door Kleding Octaaf te verslaan. De ploeg van "Briek" Eeckeman was "quicker" dan de Lebbekenaars die hierdoor de leidersplaats opnieuw aan Minishotters en Verhofstadt moet afstaan. Snuffelaartje haalde een punt tegen MVC Lebbeke, dat nu de laatste plaats aan Dendermotors laat. De Markt graaide nog twee punten mee tegen een onvolledig Givana. Zwambershof zet zijn opmars verder. Honky Tonk blijft wisselvallig en daarvan profiteerde D.V.V. Minishotters en Verhofstadt bevestigden hun leiders plaats. Uitslagen 14de speelweek Honky Tonk-D.V.V. 4- 5 M. V.C. - Snuffelaartje 3- 3 Quick Shop-Kleding Octaaf 7- 4 Zwamberhof - Dendermotors 13- 4 De Markt - Givana 6- 1 Eves - Minishotters 1-10 Sportwereld-Verhofstadt l- 7 Rangschikking 1. Minishotters 2. Verhofstadt 3. Kleding Octaaf 4. Givana 5. Zwamberhof 6. De Markt 7. Eves 8. D.V.V. 9. M.V.C. 10. Quick Shop 11. Sportwereld 12. Honky Tonk 13. Snuffelaartje 14. Dendermotors 14 12 14 9 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 85 76 66 101 41 26 30 26 35 24 50 18 66 17 71 15 81 72 63 66 85 30 114 38 119 12 12 82 12 Uitslagen Afdeling 1 Sportivo - Huize Goossens 't Zwijgerke - Botterboys Kastelein - Okapi Tuitvrienden -Caxtus Minisparta -Filosoof Blauwe Duivels - De Ras Centnimsjotlers - Mikeno -Afdeling 2 Dolly Shoe - Chiro Wieze II Pappenheimers - Regent Boys Rond Punt - Young Boys Romeo Bobbys - Mouton Lada De Leu - St. Amout Rijkswacht - Chiro Wieze I J.Z. Klub - Caf. Oudegem OKA KSA vrij Rangschikking Afdeling 1 1. H. Goossens 13 13 0 0 125 2. Botterboys 13 10 2 1 126 3. Mikeno 13 10 3 0 99 4. BI. Duivels 13 9 3 1 "96 53 19 5 Caxtus 13 7 5 1 87 67 15 6. Sportivo 13 6 5 2 100 59 14 7. 't Zwijgerke 13 5 4 4 61 42 14 8 De Ras 13 5 6 2 577 70 12 9. Minisparta 13 5 7 1 49 82 11 10. Centrumsp. 13 4 8 1 70 111 9 11. Kastelein 13 4 9 0 60 85 8 12. Okapi 13 2 9 2 54 123 6 13. Tuitvr. 13 2 11 0 47 106 4 14. Filosoof 13 1 11 1 36 127 3 Afdeling 2 1. Rond Punt 14 12 J) 2 104 55 26 2. Dolly Shoe 14 12 1 1 112 43 25 3. Ch. Wieze II14 10 3 1 86 46 21 4. Ch. Wieze I 14 9 4 1 63 58 19 I 5. Lada de Leu 14 8 4 2 70 49 18 6. OKA-KSA 14 8 5 1 73 72 17 7. St. Amout 14 7 6 1 63 66 15 8. Young Boys 14 7 6 1 69 61 15 9. Rijkswacht 14 4 6 4 58 67 12 10. JZ Klub 14 4 7 3 70 99 11 11. Caf. Oudeg 14 5 9 0 45 62 10 12. Mouton 14 3 10 1 64 77 9 13. Pappenh. 14 2 11 1 46 93 5 14 Regent Boys 14 2 12 0 48 95 4 15. Rom. Bob. 14 1 12 1 38 80 3 KALENDER Wedstrijden van 7.01.89 en 8.01.89 Zaterdag: (telkens om 14u30) le afdeling Bondgalm - Avanti JBT Troch - Drie Linden Hemelaer - V.K.W. 70 Oud Geel - Spana Siera I - Corner (14 u.) Puyvelde - Den Bos RC Raap is vrij 2e afdeling A Gub 69 - Bristol Videoclub - 1000 Appels (14 u.) Briel - Temsica Dino Boys - Hof V. Grembergen FC Welkom - De Kroon Tripoli en Wijnveld vrij 2e afdeling B Rodeo - Milano Ankerhof - De Pekton Wazoo - Centrumvrienden Nantes - Leopoldstad Tromp - Eendracht Herten Aas - Tr. Steels 3e afdeling Scoutshuis - Familia Bazel - Den Helder R S. Bosdorp - Compose Novelty - Sportarena De Vlasbloem - Welkom Sport De Strijders en Moerheide vrij Zondag (telkens om 10 u.) le afdeling Bondgalm - Bobby's Gub Metallo's - Sanicentral Volksuni - Were Di De Cock - Den Bos Siera II - Wijnveld II Troch Textiel - Sparta Centnimvrienden is vrij Zaterdag om 14u30 Vrije Beker De Strijden Tripoli Ie-Wijnveld TURNEN De Sint-Niklase turnkring Kracht en Geduld zit niet stil. Vorig jaar nog vierde zij haar negentigjarig bestaan en sindsdien is zij blijven bewijzen dat zij springlevend is. Niet alleen behalen haar leden knappe resultaten - zoals we onlangs zagen op de laatste Wase kampioenschappen - maar ook denkt zij aan de toekomst. Vorig jaar werd de VZW Kracht en Geduld gesticht en werden de gebouwen waar zij nu turnen in de Klein-Hulststraat overgekocht. Met deze wil zij haar infrastruktuur verder uitbreiden en haar toekomst veilig stellen. Ook tradities wil KG in stand houden. Eén van die tradities is het «Scalafeest». Reeds van in de jaren '40 organiseert zij dit tweejaarlijkse spektakel. Dit jaar is het weer zover. Op 29 januari, 4 en 5 februari e.k. neemt KG de schouwburg van Sint-Niklaas in en brengt een spette rende show van turnen, dans, toneel en akrobatie. Zowat 500 leden zullen te zien zijn. Deze keer draait het hele gebeuren rond het thema televisie. Zij die reeds een vorige uitgave meemaakten kunnen beamen dat het Scala- feest de moeite loont voor een avondje uit. Daarenboven wil KG zich niet alleen richten tot ouders en sympathisan ten maar tevens tot een breed publiek. Kaarten zijn te bekomen bij leden of in de turnzaal zelf, Klein Hulststraat 124 aan de prijs van 150 frank. Ook de zondagen 29 januari en 5 februari vangt men aan om 15.00 uur. Op zaterdag 4 februari om 19.30 uur. Van 15 tot 29 januari in GA, Kerkstraat 21 te Waas munster, op zaterdagen van 13 tot 17 u. en op zondagen van 10 tot 13 en van 14 tot 17 u., volgende twee te»tooMtelllng™. W]kkdden Maar Nauman k Bruce Nauman een veelzijdig kunstenaar die Bruce Nauman werd in 1941 behalve neonwerken, teke- te Fort Wayne (Indiana- ningen en prenten, ook video- USA) geboren Hij studeerde tapes, films, hologrammen, wiskunde in Wisconsin (Madi- performances en skulptuur son) en volgde daarna een heeft gemaakt, waardoor hij kunstopleiding in Davis (Cali- moeilijk te plaatsen is. fomië). Het werk van Bruce GA bekwam de werken voor Nauman, die woont en werkt deze tentoonstelling middels in Pasadena aan Westkust van een exclusief bruikleen uit de Amerika, heeft aansluiting bij kollektie van het museum van de konceptuele tendensen die hedendaagse kunst te Gent. zich in de tweede helft van de Marilou Van Lierop jaren zeslig in de kunsl om- M„jlou Vm Lierop ge. boren in Zeeuws-Vlaanderen. Zij had onder andere een per soonlijke tentoonstelling in Club Moral te Antwerpen, waar zij een grote installatie met tekeningen bouwde en nam deel aan de groepsten toonstellingen «Om de Kleur - Rond de kleur» te Overijse en «Antichambre» te Gent. Zij toont in GA drie grote waarneming-tekeningen die met een zeldzame vaardigheid en visie werden gerealiseerd. Op 14 januari, van 20 tot 23 u., stelt GA bovendien de taarten tentoon die speciaal voor de viering van de 100ste kunstmanifestatie van GA werden gemaakt door volgen de kunstenaars: Guillaume Bijl, Leo Copers, Denmark, Monika Droste, Wilfried Huet, Panamarenko, Guy Rombouts, Narcisse Tordoir en Patrick Van Caecken- bergh. «Damesturnklub Stekene» wijzigde van naam en heet voortaan «Turnvereniging Optimaal». De tumlessen gaan in 1989 door op donder dag van 20.30 u. tot 21.30 u. in de turnzaal van de Broe- dersschool aan de Stekense Nieuwstraat. Het spreekt voor zich dat èlle «oudgedienden» terug ver wacht worden vanaf donder dag 12 januari '89. Geïnteres seerden kunnen, zonder enige verplichting,eens een kijkje komen nemen en/of deelne men aan de eerste les. Zij die willen toetreden én dus regel matig de lessenreeks willen volgen betalen 400 fr. voor 5 lessen ofwel 800 fr. voor 10 lessen. Deze prijs kan even tueel nog worden verminderd indien de opkomst groot is. Voor de verzekering dient 150 fr. te worden betaald per jaar. Lesgeefster is Ann de Mal- sche, Heistraat 189 te 2700 Sint-Niklaas. Deze tumlessen zijn toegan kelijk voor èlle dames on geacht de leeftijd. Het is een uniek middel om eens uit de dagelijkse sleur te breken en zich «optimaal» te voelen. Verdere inlichtingen bij Rita Stremersch, Verkenstraat 29 te 9090 Stekene, tel. 03/ 779.95.91. d.Brol Voor de eerste maal sedert de annexatie van Litauwen door de Sovjet-Unie is daar een religieus tijdschrift versche nen. Het tijdschrift werd op computer samengesteld maar op een zeer primitieve wijze gedrukt Het kreeg de naam «Het Woord des Geloofs» en wordt uitgegeven door de Kristelijke Vereniging van Li tauwen. een oecumenische groep van katolieke priesters en leken en protestantse do minees. Turnkring Kerels organiseert op zaterdag 7 en zondag 8 januari het Oostvlaams kampioenschap indi vidueel turnen. Deze tweedaagse sportmanifestatie heeft plaats in het Cultuur- en Sportcomplex Hoogendonck, aan de Nijver heidslaan te Waasmunster. Men kan er zowel meisjes als jongens aan het werk zien in een vrij en opgelegd werk Olympisch turnen. Dit provinciaal kampioenschap komt in aanmerking als selectie wedstrijd voor de nationale kam pioenschappen die op zondag 22 januari te Hasselt plaats vinden en waarvan zes deelnemers per pro vincie worden toegelaten Vol gens trainer Willy Permentier is deze organisatie het hoogtepunt van de inrichters turnkring Kerels. Onder impuls van de h. Van Vlaanderen werd in 1962 het turn- leven in de Heidegemeente geacti veerd, die tevens ook de steun kreeg van enkele turners uit de vooroorlogse periode. In 1975 werd er naast de jongensafdeling ook een meisjesafdeling opge richt. Meer dan 200 leden Volgens Willy Permentier en dienstdoende voorzitter Van Hese blijft het ledenaantal stijgen. Mo menteel zijn er in de turnzaal van het parochiaal ontmoetingscen trum meer dan 200 actieve leden op de wekelijkse trainingen aan wezig. Er worden zowel vrije als opgelegde oefeningen geoefend. Ook veel persoonlijk werk aan de Olympische toestellen. De Kerels nemen regelmatig deel aan gewes telijke, provinciale en nationale wedstrijden. Tevens ook aan vriendschappelijke wedstrijden, zoals tegen de Duitse club uit Schwanenberg die met het jaar lijks galafeest in februari en turn- demonstraties op verschillende activiteiten het jaarprogramma aanvullen. Grote belangstelling verwacht ln Hoogendonck In het komend week-end op 7 en 8 januari wordt er heel wat belangstelling verwacht in Hoog endonck op deze provinciale tum- kampioenschappen. De wedstrij den starten op zaterdag 7 januari vanaf 9.30 u. en vanaf 14 u. met het kampioenschap voor meisjes. Hiervoor zijn er 80 turnsters inge schreven waaronder 10 van de organiserende club, turnkring Ke rels. Naast Waasmunster nemen ook de tumdubs uit Temse, Bel sele, Kemzeke. Haasdonk, Lede- berg, Dendermonde, Bazel, Zele en Sint-Niklaas hieraan deel Zondag 8 januari kan men vanaf 14 u. de jongens aan het werk zien in Hoogendonck. Met meer dan 70 deelnemers, waaronder 8 deel- 1 nemers uit Waasmunster. Clubs die hieraan deelnemen komen uit Melsele, Ledeberg, Sint-Niklaas, Zele, Dendermonde. Kemzeke. Buggenhout, Bazel en Vrasene De inkom bedraagt slechts 50 fr I V.G.P j

De Voorpost | 1989 | | pagina 14