A Fredy Raemdonck op weg naar Dakar Als het ons eens mocht meezitten Willy Permentier uit Hamme boegbeeld van de Kerels uit Waasmunster Zonder Chunga Racing Boonwijk Indoortornooi te Lebbeke Eendracht Aalst De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermande. Tel. 05121.40.60 Dit is natuurlijk een zeer gevaarlijke titel, want elk ogenblik kan er in die moordende rally iets gebeuren dat Fredy Raemdonck en zijn ploeggenoot Guy Deladrière uit koers slaat. Wij geven dus alles onder voorbehoud. Met kerstdag ging de elfde editie van Parijs -Dakar van start. Bij de vele deelnemers alvast een Zeienaar: Fredy Raemdonck. Hij neemt als navigator voor de vijfde maal deel. Vier keer was Leon De Brouwer zijn vaste "driver", maar nu vormt hij ploeg met Guy Deladrière, een piloot uit Bergen die aan zijn zesde woestijnkoers bezig is. Zijn beste resultaten waren totnogtoe een 9e en een 13e plaats in het eindklassement, waardoor hij aangezien wordt als één der beste privépiloten die deelneemt, in tegenstelling tot de fabriekspiloten die over oneindig meer mogelijkheden beschikken. Onze ploeg rijdt met een proto-type Range Rover (met Mercedes-motor) en een speciale ophanging. Het voertuig werd voorgesteld aan pers en supporters op 22 december te Waasmunster, waar het heelwat bekijks kreeg. Momenteel doet het team het zeker niet slecht (dinsdag) en de futuristische wagen is blijkbaar een meevaller vh) Niet dat men bij Racing Boonwijk in zak en as zit, neen, helemaal niet, maar de laatste weken lijkt het wel of de ploeg van de Boonwijk achtervolgd wordt door tegenslagen. Op tweede kerstdag moest men een uitgestelde wedstrijd tegen Wichelen spelen. Met veel hoop en verwachting werd naar deze match uitge keken en Racing Boonwijk speelde aardig mee. Tot er weer een dom doelpunt viel. Trainer Leo Pissens greep zo waar nog naar het schaarse haar dat hem restte en ver beet zijn ontgoocheling. Hij moedigde zijn mannen aan de moed niet te laten zakken en voorzitter D'Hondt stopte zijn handen nog dieper in zijn jaszak. Dit kon toch echt niet meer. Een domme, oerdom me goal. Iedereen van de Boonwijk geloofde in buiten spel, ook de supporters schreeuwden het in koor naar de scheidsrechter zijn hoofd. Maar trainer Pissens had het beter en ook juister gezien: de bal kwam van de voet van een Racinger in het bezit van de tegenstander. De jeugdige doelman, aan zijn eerste op treden in het eerste elftal toe, bleef bovendien aarzelen. Wist niet goed wat doen, bleef op zijn lijn bang afwach ten wat de blauw-wit ge- streepte Wichelen-aanvaller zou doen. En die twijfelde niet. 0-1 wezen de bordjes en de wedstrijd was maar een goede twintig minuten oud. Werd dit een nieuw debacle voor de ploeg van Sint-Gillis die ondanks dat alles toch kan blijven rekenen op een flinke schare supporters! Ondertussen had scheidsrech ter D'Hondt, geen familie van de voorzitter, zowat alles ge daan wat de lokale spelers maar zenuwen kon bezorgen. Het kleinste foutje van de Boonwijk werd bestraft, Wi chelen mocht er al eens wat feller tegenaan gaan. Protest van de Boonwijkspelers lever de geel op en het gele karton werd bijna om het kwartier uit het borstzakje gehaald. Op het boekje telkens weer een naam van een Boonwijk- speler. Om van te kotsen, zo oordeelden de ploegafgevaar- digden langs de lijn en zij konden hun wrevel niet kwijt. De Boonwijk wordt gevi- zeerd, zo was hun oordeel kundige mening. In de tweede helft kwam dan toch de gelijkmaker. Al had Racing Boonwijk enkele prachtige kansen verkwan seld. Enerzijds door over haasting, anderzijds door ge brek aan doorzicht. Maar ook omdat Wichelen potig een doorgebroken lokale aanval ler tegen de grond werkte. De vrijschop leverde niets op en de stoute verdediger kreeg zelfs een (goedkeurende?) glimlach van de scheidsrech ter. Wat een kontrast. De aanzet tot een prachtige dubbelpas bleef in de voeten van een al te ikzuchtige mid- voor onbenut en een al even schitterende dribbel leverde alleen een knal tegen het kruishout op. De Boonwijk werd duidelijk achtervolgd door pech en tegenslag alle kanten. Het gelijkmakend doelpunt was dan het begin van een eurofie. Een schitte rende goal door een overigens voor de rest van de wedstrijd zo goed als onzichtbare links buiten. En daar nijpt het schoentje een beetje: al te vlug wordt naar stapelvoetbal gegrepen met een druk bezet middenveld in de midden- strook. Geen speler op de zijlijn die een beslissende voorzet kan geven en ook nie mand die een splijtende pas in de diepte durft te trappen. De angst voor de tegenaanval zit er dik in bij Boonwijk. Al heeft men manschappen ge noeg die kunnen voetballen, die de bal kunnen houden en een degelijke pass in de voe ten hebben. De Boonwijkspe lers hebben in het verleden altijd model gestaan voor goe de voetballers, jongens met een goede techniek die al voetballend hun plaats in de rangschikking wisten te ver dedigen. Dat doen ze nog, alleen grijpt de paniek voor de nederlaag om zich heen wanneer de ploeg op achter stand geraakt. Al oud en toch jong Racing Boonwijk moet al zo een 45 jaar uitkomen in de Belgische Voetbalbond, steeds in de provinciale reek sen. Voorzitter D'Hondt die nog niet zolang geleden op nieuw het roer in handen heeft genomen, weet nog dat de club een seizoen uitkwam in derde provinciale. Dat moet in 1982 zijn geweest. Helaas, het verblijf was er van korte duur. De promotie werd afgedwongen met trai ner Leo Pissens, de man die nu ook weer de leiding heeft, zij het dat hij er nog maar enkele maanden de oefenin gen leidt. Maar het is merk baar: de ploeg heeft aan ma turiteit gewonnen, investeert in eigen talent zoals dat tegen Wichelen duidelijk was; twee jonge spelers uit de reserve- ploeg A mochten mee opdra ven van bij de aanvang. De doelman en de rechtsachter. De nieuwe doelman liet zich maar een keer op een foutje betrappen, gebrek aan routi ne, maar voor de rest keepte hij vlekkeloos. De rechtsback verdween van het veld, totaal leeggespeeld, na een voetver zwikking. Maar ook hij had zich in gunstige zin laten op merken als een pion waarop men kan bouwen. En derge lijke elementen zitter er nog in die bewuste reserveploeg zegt voorzitter D'Hondt die al eens eerder Racing Boonwijk als voorzitter van de beheer raad onder zijn hoede had. Vier jaar geleden hield hij het als voorzitter voor bekeken, maar zijn hart bleef voor Ra cing Boonwijk kloppen. Geen wonder dat hij terugkeerde. «Twee maand geleden zijn we er opnieuw aan begonnen. Met 15 mensen vormen we een goed bestuur dat bereid is om hard te werken ten gunste van de ploeg.» Zo zegt de voorzitter die erop wijst dat de aankopen die in de voor bije transferperiode werden gedaan .lang niet allemaal meevallers zijn geworden. Sommigen werden niet op hun ideale plaats uitgespeeld, anderen wisten zich niet opti maal te integreren in het ge zelschap. In de toekomst wil Racing Boonwijk een ander aankoopbeleid gaan voeren, maar meer wil men daar voor- Waasmunsterse turnclub «Kerels» al 25 jaar lang de trainer van deze organiseert straks de gouwkam- turnclub. Deze technisch leraar pioenschappen. Een van die spilfi- die al vele jaren in Hamme woont guren is daarvan Willy Permentier kreeg de turnsport mee van zijn Er beweegt wat in het Lebbeekse petanquewereldje. Op initiatief van sportfunktionaris Alfons Abbeloos wordt op woensdag 11 januari a.s., in de vergaderzaal van het Tennisccntrum Hof ter Burst, een vergadering belegd waarop de besturen van de vier Lebbeekse petanqueclubs - Hof ter Burst, 't Klaverke, Tennisbel en De Vier Heemers - werden uitgenodigd. Doel van deze vergadering is een bestuur samen te stellen - elke klub mag daarin twee afgevaardigden dele geren - dat zich zal bezighouden met het opstarten van een rekreatieve zomerkompetitie die zal lopen van begin mei tot einde september 1989. Dichterbij echter ligt het 3de "Indoor Petanquetornooi" van Hof ter Burst, dat op zondag 22 januari a.s. georgani seerd wordt. Iedereen kan daaraan deelnemen. Het tor nooi wordt echter betwist met voorgevormde tripletten, bestaande uit twee heren en één dame. Individueel deelnemen blijft evenwel mogelijk. De tornooileiding zal immers in de mate van het mogelijke zorgen voor het samenstellen van de tripletten. Het tornooi - inleg: 300 fr. per triplet, 100 fr. indivi dueel - begint te 15 u. Zich inschrijven kan van 14 tot 14u30. Iedere deelnemer wordt bedacht met een prijs. (p.v.r.) vader die één van de eerstelingen was bij de turnclub te Waasmun ster. Het duurde dan ook niet lang voordat Willy ook gebeten werd door deze mikrobe. Toen hij 15- 16 jaar was liep hij voor het eerst in de kijker en meteen wist men dat hij uit het goede hout gesne den was. Hij werd meteen kam pioen der Beginnelingen in 1962 te Waarschoot. Een titel die na tuurlijk flink aansprak bij de jeugdigen. Jammer genoeg kwam aan zijn turnwerk bruusk een ein de toen hij op doktersbevcl na een schouderontwrichting moest stop pen. Willy Permentier was er de man niet na om nu meteen alles op te geven. Hij werd meteen trainer van de club. Dat hij uit het goede hout gesne den was bleek dadelijk toen hij met het groepswerk kampioen van Oost-Vlaanderen werd te Melse- le. Voor het bestuur van turnclub «Kerels» was dat meteen het sein om Willy tot algemeen trainer van de club te benoemen. Voor Willy begon een suksesrijke loopbaan. Vooral 1972 wordt aangestipt als een bijzonder goed jaar. De jonge rengroep werd kampioen in het Waasland te Temse. Ze trokken de lijn verder en datzelfde jaar te Bevcren werden ze nummer één op het provinciaal kampioen schap. Het kon dat jaar blijkbaar allemaal niet op. Te Lembeke op het nationaal kampioenschap wa ren het weer de «Kerels» uit Waas munster die de nationale ti tel op zak staken. Twee jaar later startte men met een meisjesafdeling en ook dat ging prima Acht jaar onafgebro ken was de turnclub uit Sint-Ni- klaas «Kracht en Geduld» win naar geweest van de Beker van de Koning. In 1975 werden ze gewipt voor de titel door de turnclub uit Waasmunster Het werd een vreugdevol feest. Vijf jaar later in 1980 zou de «Kerels» club deze beker nog maar eens veroveren. Deze keer met hun jongensafdc- ling. Twee keer veroverde de club in hun bestaan de beker van Bis schop Mgr. Van Peteghem En rond deze hoofdtitels behaalde de club nog vele gewestelijke, pro vinciale titels. Willy Permentier geeft aan zijn turnsters en turners het goede voorbeeld. Drie-vier avonden per week fietst hij naar Waasmunster (hij bezit geen auto). Door regen en wind, bij wintertijd en in de zomer, de Willy is er altijd, ben voorbeeld dat ongetwijfeld aanste kelijk werkt op zijn leerlingen. Lenig zijn, kracht hebben en voor al ernstig en veel oefenen zijn de kwaliteiten waarover een tur ner moet beschikken stelt Willy Permentier. Wie talent heeft is nooit moe, is altijd bezig met Voetbal. Leo Pissens, de trainer van RC Boonwijk toen hij nog bij SK Lebbeke speelde en het jaar nadien voor de eerste keer de Boonwijk zou gaan trainen (arch.) lopig niet over kwijt. Momenteel komt men met vijf elftallen in kompetitie. De Duvelkes en de miniemen bij de jeugdploegen en dan twee reserveteams. Een weel de zal men zeggen. Het a- reserventeam bestaat hoofd zakelijk uit juniores van vorig jaar die daar zowat een wachtperiode doormaken om klaar gestoomd te worden voor het eerste elftal. Er zit ten daar vreselijk goede ele menten tussen wordt alge meen gezegd. Het b-reserve- team bestaat uit wat minder jonge spelers die al de maturi teit voor het eerste elftal heb ben, maar gebareerd worden door een titularis, gekwetst zijn of gewoon niet onmiddel lijk hun draai vinden. De Boonwijkse toekomst lijkt dan ook verzekerd, vooral nu alle terreinperikelen voor goed achter de rug zijn. Wat daar heeft men in het verleden wel problemen mee gehad. Het Racing Boonwijk terrein is meer dan eens het onderwerp geweest van dis- kussies. «Nu is alles geregeld. We hebben twee terreinen, een om te oefenen en voor de jeugdwedstrijden, een eerste terrein ter beschikking. Dank zij Desso dat de gronden hier heeft aangekocht», zegt voor zitter D'Hondt die ons mee- troont naar een kanjer van een kantine. «Die is voorlopig nog maar voor de helft in gebruik maar ze is ruim». Tussendoor wijst hij op de speciale konstruktie van het bouwwerk. De dwarsbalken zijn inderdaad telefoonpalen; «Uitermate geschikt voor der gelijke gebouwen» zegt hij en hij weet er nog aan toe te voegen dat hij in het verleden met hetzelfde materiaal nog dergelijke kantines heeft rechtgetrokken en die hebben hun dienst meer dan bewe zen. Ook is de voorzitter het stadsbestuur en de supporters dankbaar voor hun inbreng. Want zonder hen zou het ook niet gaan. Neen, laat Racing Boonwijk maar doen, wan neer het allemaal eens echt mee zal zitten, dan zal men nog raar opkijken van zwart wit. En dat is de overtuiging van alle bestuursleden die tus sen haakjes gezegd niet bang zijn om de handen uit de mouwen te steken. Turnen. Willy Permentier uit Hamme is de turn leider van de Waasmunsterse Kerels vh) turnen en trainen. Vrij vlug kan houd de leerling het niet lang vol. een trainer zien wat een nieuwe- Vooral voor studerenden is het ling in zijn mars heeft. Ervaring, niet altijd gemakkelijk de juiste kennis van zaken cn mensenken- aflijning te maken. Want de stu- nis hebben van Willy Permentier dies moeten de voorrang krijgen, een gewaardeerde trainer Ook al kan men studie en sport gemaakt aardig kombineren. Er spelen heel wat redenen mee In elk geval we wensen Willy Per om van iemand een trouw en goed mentier het allerbeste met zijn turner te maken Ook de ingesteld- turnclub «Kerels» in het komende I heid van de ouders is zeer kampioenschap! belangrijk, verteld Willy verder. HVC i als die zorgen voor wat tegenstand Eendracht Aalst heeft gedurende de winterstop een paar oefenwedstrijden afgehaspeld o.a. tegen Temse en Strombeek, maar of oefenmeester Everaert hiermee veel wijzer is geworden blijft een open vraag. In ieder geval is tijdens die oefenpartijtjes opgevallen dat het spitsenpro bleem blijft bestaan. Achter de schermen vernemen we dat coach Everaert het wellicht zal proberen met de Zaïrees N'delema, vooral omwille van het feit dat Chunga op het appèl ontbreekt. De Zimbabwees is naar zijn vaderland teruggekeerd om er een paar matchen met de nationale ploeg te betwisten tegen Algerië en de Ivoor kust. Met Eendracht Aalst zal hij de kompetitiewedstrij den tegen Geel en RC Jet missen. Om Geel dan maar direct aan te snijden! Men mag die ploeg van ex-Eendrachter Ennekens niet onderschatten. Vlak vóór de winterstop klopten de Kempenaars niet minder dan Seraing en Ekeren. en dat zijn niet de eerste de beste in tweede nationale. Trouwens, Geel is beter gaan spelen nadat de Ruandees Karara uit zijn sloffen is geschoten. Misschien is het nuttig er even aan te herinne ren dat hetzelfde Geel verleden seizoen Eendracht in eigen vesting een ferme neus kwam zetten. Maar ook Eendracht Aalst behaalde juist vóór de jaarwende een 3 op 4 al behoren Leuven en Eisden nu niet bepaald tot de uitschieters in tweede nationale. "Zonder onze tegenstander te onderschatten meen ik dat beide punten kunnen veroverd worden tegen Enne kens en Co", meent sekretaris J.P. Van Droogenbroeck. "Iedereen is paraat, al sukkelt doelman Hans De Schrijver wel met een kniekwetsuur en kon Eeckhout, wegens een griepaanval, niet volledig aan de trainingen deelnemen." (abl)

De Voorpost | 1989 | | pagina 1