K.A.V.D. staat er goed voor V W Hamme moet agressiever worden Schitterend jeugdfeest bij K.A.V.D. Ook de sfeer is best Selekties Voetbalkalender Moses Chunga (E. Aalst) opgeëist voor Interlands 18 - 6.1.1989 - De Voorpost VOETBAL Op de vrijdag vóór nieuw jaar nodigde sponsor "Groep De Cuyper" de bestuursle den, spelers en trainers van de eerste ploeg van KAVD uit om tijdens een gezellige maal tijd terug te blikken op wat reeds gepresteerd werd tij dens het voorbije deel van het voetbalseizoen. De hoofdbe doeling blijft echter steeds de vriendschapsbanden tussen de verschillende elementen die een ploeg vormen aan te ha len. Uiteraard werd er goed getafeld, maar er waren ook de onvermijdelijke toe spraken. Voorzitter Jef Nijs gaf een round-up van .de voorbije maanden en kapitein De Schrijver dankte klubleiding en sponsor voor het vertrou wen, waarna hij de dames bloemen aanbood. Hugo ver tolkte zeker de gevoelens van de spelers toen hij erop wees dat er dit jaar met totale inzet en in volledige harmonie werd gespeeld. Voorzitter Jef Nijs meende dat de resultaten totnogtoe beter waren dan verwacht. "We hebben immers een to taal nieuwe ploeg moeten sa menstellen, zei hij en we heb ben nog niet dikwijls met de volledige kern kunnen aantre den. Het werd dus steeds een taktisch spelletje en dikwijls verhuisde een vaste waarde toch naar de bank omdat het beter in het geheel paste. De spelers hebben dat echter zeer sportief opgenomen. Er is vrij goed voetbal geproduceerd tijdens de voorbije maanden. Alleen tegen Ertvelde kenden we een echte inzinking, die bovendien onverklaarbaar was. Toch staan we op kop en zal alles beslecht worden tus sen drie ploegen. De andere staan reeds op zes punten ach terstand, al kan er toch nog wat veranderen. Tijdens één van de jongste seizoenen had den we ook een grote voor sprong, maar die smolt als sneeuw voor de zon. Dat mag Voetbal. Gezellig samen tijdens het KAVD-feest, aangeboden door sponsor "Groep De Cuyper": verzorger, hulptrainer en spelers met hun dames (vh) nu niet gebeuren. Het pro gramma blijkt in ons voordeel te spelen, maar nu moeten we ons toch hoeden voor de ploe gen die in de degradatiezone vechten voor het behoud. Verheugend is in elk geval dat de groep spelers zeer ho mogeen is en dat de verstand houding tussen spelers onder ling en spelers met bestuur zeer goed is, al hadden wij dat in het begin van de kompetitie nooit durven vermoeden." Wij hebben zo de indruk dat KAVD er ook na de win terstop keihard tegenaan zal gaan. Althans dat verzekerde ons trainer Toon Pfaff, die samen met Eddy De Mulder voor het sportief beleid instaat. Transfers Ook voor de transfers teke nen beiden verantwoordelijk, al staat het voltallige bestuur daarvoor garant. Ook over de transfers, dikwijls een grote gok, was iedereen tevreden. Alleen Lebrun ontbreekt nog- ,maar die zal zeker nog dien sten kunnen bewijzen tegen dat de terugronde volop op gang is gekomen. lij sukkelde reeds lange tijd aan zijn achillespees en werd nu daaraan geopereerd. Tijdens het feestmaal mocht Lebrun van zijn maats een speciaal geschenk ontvangen, wat er weer op wijst dat de sfeer bijzonder goed is. Hope lijk blijflt het ook zo als KAVD dan toch eens tegen de lamp gaat lopen. Zelfover schatting is nu wel het gevaar lijkst. "De spelers van VW Hamme zijn brave jongens", zegde Raymond Goethals na afloop van de bekermatch tegen Anderlecht. Niemand trok deze woorden in twijfel. Som migen maakten de bedenking dat VW Hamme, precies door zo braaf te zijn, liefst acht eieren in de korf kreeg. Geen paaseieren, maar heuse voltreffers. Na een week volstrekte rust hervatte de derdeklasser de trainingen. Over de kerstpandoering werd niet meer gerept. Het moge voor Verbustel en zijn maats een les wezen om tijdens het verdere verloop van de kompetitie een wat agressievere houding aan te nemen. Nu zondag is Olympic Charleroi te gast aan de Sportpleinstraat. De Walen zullen voorzeker met geen nieuwjaarsgeschenk voor de dag komen. Tot nu toe verloren ze slechts één enkele wedstrijd. Derhalve staan ze ook hoog genoteerd in de ranglijst. Wil Vigor Wuitens een opdoffer vermijden, dan zal het aardig voor de pinnen moeten komen. "Flipke" De Borger is er niet bij. Hij is geschorst. Stefan Ledens en Johnny Lenaerts zullen de aanval leiden. Franco Pirelli debuteert als titularis nadat hij tegen Sporting Anderlecht als twaalfde man achter de hand werd gehouden. De Gentse Italiaan is VW Hamme één en ander verschuldigd na een heenronde waarin hij niet veel potten brak. De ploeg: De Wilde, Verbustel, D'Hondt, De Paepe, Nardus, Geldof, Vermeir, Smet, Pirelli, Lenaerts, Ledens (Herreman, Van Der Stock, Coucke). (e.g.) Voetbal. Tijdens het jaarlijks feest van KAVD hadden Nico Van Bogaert, Albert Kambala met echtgenote en Wim De Ruyter heelwat pret (vh) Jeugdfeest van K.A.V.D. Een meer dan goed gevulde Ros Beiaerdzaal (xl) Voetbal. De ploegleiders Buyle en De Mulder in gesprek met trainer Toon Pfaff tijdens het jaarlijks feest van KAVD (vh) Voetbal. KAVD-voorzitter Jef Nijs maakte tijdens het jaarlijks feest een round-up van de afgelopen matchen. "Ik heb de indruk dat we er goed voorstaan", zei hij. Naast hem de h. Herman De Cuyper van sponsor "Groep DC" (vh) le Provinciale SK Lebbeke Johnny Peeters en Leo Van Damme zijn geschorst. De ploeg: Vinck, Van Door- selaer. Hals, Peelman, Wer ner en Frankie Van Heek, Van Bladel, Charey, Coore- man, De Vliegher, De Vis (Seghers, Philip Peleman). KAV Dendermonde Alain Moens en Nico Van Bogaert zjn geschorst. Van Nieuwenhuysen en Jacobs waren deze week licht ge kwetst maar treden wellicht toch aan. De ploeg: Van Meirvenne, De Coninck, De Schrijver, Cooreman, Jacobs, Kambala, Segers, De Ruyter, De Baere, Van Nieuwenhuyse, De Kun- der (Van De Perre, De Bruck, Laureys). 2e Provinciale FC Baasrode Luc Van der Vreken is er na een onderbreking van twee wedstrijden opnieuw bij. De ploeg: Verstrepen, Mi- chiels, De Decker, Cornelis, Van Der Vreken, Verheyden, Mare Van Keer, Eddy Van Keer, Vercauteren, Gino Ringoot, De Man (Lijneel, Mario Ringoot, De Cock). Robur Moerzeke Laureys, Fons en Luc Vercau teren, Willy Raemdonck, Verhelst, Ost, Benny, Eddy en Jurgen Huylebroeck, De Malschc, De Vos (Nobels, Gino Raemdonck, De Graef). (e.g.) 2e nationale E. Aalst-Verbr. Geel (Van Driessche, 15.00) 3e nationale FC Roeselare-J. Lede (Verstraeten) KV Oostende-St.-Niklase (Vermeersch) E. Zele-SV Bomem (Bechthold) VW Hamme-OC Charleroi (Mannaerts) le provinciale SK Lebbeke-SK Aalst (Opdecam) Temse-FC Denderleeuw (Drieghe) Geraardsbergen-Melsele (Van der Eecken) KAVD-Olsene (De Visscher 15.00) Ertvelde-E. Meldert (Vervaeke) 2e provinciale A Kemzeke-Oostakker (Van Leuven) Wieze-T. Melle (Vercauteren) Kruibeke-St. Kruis-W. (Moons) Wippelgem-Robur (Weytens) SLV Zelzate-Kallo (Okladnicoff) Meulestede-Baasrode (Fierens) 3e provinciale D Bambrugge-Gijzcgem (Paul) Kerksken-Burst (De Greef) W Moorsel-Schellebelle (Delmotte) Heldcrgem-Scrskamp (Van Lombergen) TK Meldert-Erembodegem (Van de Weghe) Doggen-Aaigem (Balthazar) Herzele-Hofstade (Lambrechts) Erpe-Nieuwerkerken (De Cock) 3e provinciale E Lokerse-Bazel (Melckebeek) Gerda-Stekene (Verstraeten) Sombeke-Haasdonk (Van Bastelaere) St. Giflis-D.-Excelsior (Macs) St. Gillis-W.-Vrasene (Van de Moortere) Klein Laar-Grembergen (Van Bogaert) St. Pauwels-Buggenhout (Van Hoey) Overmere-KIinge (Boone) 4e provinciale D Letterhoutem-Edixvelde (De Bosscher) Erondegem-Vlierzele (Coppens) Woubrechtegem-Mere (Gneerolfs) Erwetegem-Oordegem (Dossche) 4e provinciale G Oudegem-S. Moorse 1 (De Loose) Opstal-R Lebbeke (Redant) Berlare-Wichelen (Vercruyssen) FC Aalst-Schoonaarde (Meul) Baardegem-Lutterzele (Baudewyn) Boonwijk-Appels (Behiels) Opdorp-Terjoden (Heerwcgh) Herdersem-Welle (De Blcser) 4e provinciale H Straatje-Waasmunster (Velleman) Verrebroek-VK Hamme (Heirbaut) Daknam-Sinaai (Mattheeuws) Meerdonk-White Boys (Aendenhof) Moerbeke-Tielrode (Van Laere) Eksaarde-Hoogeinde (Marchand) Rupelmonde-Heikant (Goossens) SK Lokeren-Kieldrecht (Hoste) Op tweede kerstdag organi seerde het jeugdkomité van KAVD het jaarlijks feest voor de jeugdspelers. Het vernieuwde bestuur, geleid door voorzitter Piet Heu- vinck, heeft duidelijk aanleg voor het organiseren van groots opgezette festiviteiten, want dit jaar werd het een echte voltreffer. De Ros Beiaardzaal van het Dendermondse stadhuis was vrij vroeg in de namiddag reeds volgelopen met premi- niemen, miniemen, kadetten, scholieren en juniores, verge zeld van hun ouders en fami lie. Uiteraard waren ook de bestuursleden van de klub aanwezig, maar uitzonderlijk was in elk geval dat er deze keer een zeer groot aantal spelers van de reserve- en het fanionteam aanwezig waren. Een gelukkige inval was het immers om een kwis te orga niseren, waarvoor ploegen werden samengesteld die be stonden uit bijvoorbeeld alle doelmannen van de verschil lende jeugdploegen, van groot tot klein. Men kan zich best voorstellen dat een keep er van de preminiemen zich maar al te graag bij zijn groot voorbeeld wou zetten om te proberen samen de vrij moei lijke vragen op te lossen. Trouwens, de inbreng van de jeugd bleek van doorslagge vende aard. Zij kennen im mers best de plaatselijke toe standen, terwijl de spelers van bijvoorbeeld de eerste ploeg dikwijls niet eens van de streek zijn. Kortom, het werd een ge zellige boel met veel animatie en zelfs een goochelaar die de jeugd gemakkelijk kon mee slepen terwijl de ouderen ge zellig keuvelden of in de kata- komben van het stadhuis de broodjes belegden. Gelukkige gezichten ook bij de jongelui toen ze de overtalrijke geschenken mochten ontvangen. Deze ge schenken werden bezorgd door belangrijke sporthuizen I en andere firma's uit de streek, wat erop wijst dat dit feest een degelijke voorberei ding heeft gekend. Voortaan zal dit kerstfeest Jeugdfeest van KA.V.D. De kwisploeg van de "voorspelers" volgt aandachtig de voor de jeugd meer op één vaagstelling (xl) groot familiefeest gaan gelij ken. We hebben de indruk dat het gesmeerd loopt in het KAVD-huishouden en dat zal de kerstman ook wel gemerkt hebben... Jeugdfeest van K.A.V.D. De jury had tijdens de kwis meer dan de handen vol (xl) Moses Chunga, de spelmaker van Eendracht Aalst, is voor twee WK-interlands opgeroepen door Zimbabwe vanaf 31 december tot en met 23 januari. Op 6 januari speelt Zimbabwe tegen Algerije: op 22 januari is Ivoorkust de tegenstander. Chunga mist hier door bij Eendracht Aalst de thuiswedstrijd tegen Geel en de uitwedstrijd bij RJ Waver. (abl) Jeugdfeest van K.A.V.D. Het werd dit jaar een echt familiefeest, maar de jeugdspeler stonden toch in het zonnetje (xl)

De Voorpost | 1989 | | pagina 2