Zele zet kampioenen en verdienstelijke sportmensen in de schijnwerper Dubbel aantal wandelaars 20 - 6.1.1989 - De Voorpost De sportieve plechtigheid, die reeds 23 keer werd gehouden, is de apotheose van een sportsei- zoen en lokt steeds een overvolle raadszaal. Het bewijs dat sport en rekreatie een belangrijke plaats innemen in de Zeelse samenle ving. Er werden kampioenen gehul digd uit tien verschillende discipli nes. Een bewijs dat veelzijdigheid geen ijdel woord is. Zele beschikt door een ideale samenwerking tussen het openbaar- en privaat initiatief over een goed uitgeba lanceerde accomodatie. Het ge meentelijk sport- en wandelpark en het nieuwe in oprichting zijnde sportpark op de wijk Heikant bie den uitkomst voor de outdoordi- sciplines. De turnverenigingen kunnen terecht in de turnzaal van de gemeenteschool. Het privé-initiatief heeft er voor gezorgd dat typische indoorspor- Bauwens heeft nu een vaste plaats bij de nationale judo-elite. Hij werd nationaal kampioen in de -95 kg. klasse, waar hij de vlag van Van de Walle overnam. Met de nationale ploeg verwierf hij brons op de Europese kampioen schappen voor landenploegen. Topjudoka Bauwens behaalde eveneens brons op de open Zwit serse kampioenschappen De damesploeg van Basketbal club Zele werd nationaal kam pioen in derde afdeling na 26 wedstrijden zonder nederlaag. Ook de biljartsport leverde Zele twee nationale titels. De club ver overde met Honoré Raemdonck, Marc Baetens, Willy Bekaert en Peter Bracke de drieband-titel in tweede afdeling. Peter Bracke werd Belgisch kampioen in het driebanden in de excellentie klasse. kampioen vrouwen 7e afdeling 1988 Wim Tulkens: winnaar criterium beide Vlaanderen mannen III 1988 Gerda Steeman: provinciaal kam pioen tafeltennis niet-geklasseerd 1988 Kenny Van Bocxlaer: provinciaal kampioen tafeltennis jeugd niet- geklasseerd 1988 Jan Van Acker: provinciaal kam pioen tafeltennis mannen reeks F 1988 Atletiekdub Zele: provinciaal kampioen veldlopen pupillen jon gens 1988 Fïlip De Wolf: provinciaal kam pioen veldlopen miniemen 1988 Kris Van de Velde: provinciaal kampioen kogelstoten pupillen 1988 Els Callaert: provinciaal kampioe ne miniemen 200 meter 1988 Gina Roosendans: provinciaal koos voor een profloopbaan en stapte over naar Waregem. Hij kreeg reeds zijn plaats in diverse nationale selekties. Hij speelde in het beloftenelftal, maakte deel uit van de Olympi sche ploeg en promoveerde dit seizoen tot 1-speler. Voor Zele een nieuw voetbalhoogtepunt. Na 22 seizoenen kreeg Albert Mi- chiels een opvolger als internatio naal voetballer. Sporta-gedelegeerde Eugeen De Kimpe apprecieerde de jonge man Hans Christiaens om de wijze waarop hij een profcarrière uit bouwde. Een bomvolle raadszaal gaf voetballer en Zeienaar in hart en nieren Hans Christiaens toen hij van Sportavoorzitter Jean Mer- tens de trofee in ontvangst mocht nemen een daverend applaus. Ro de Duivel Christiaens was bijzon der gelukkig met zijn verkiezing Zele. Tijdens de viering van de sportkampioenen konden de diploma's, bekers, trofeeen en schalen blijkbaar niet op (bvw) Zele. Voorzitter Piet Certijn van Volleybalklub Juvenes werd door de sportraad gekozen Zele. Voor de tennisbelofte Wim Tulkens was de erkenning als meest verdienstelijke als de klubleider met de grootste verdienste (bvw) sporter van 1988 een stimulans om zijn carrière verder uit te bouwen (bvw) ten op nationaal vlak hoge toppen scheren. Sporthal De Zeven is synoniem voor volleybal en kara te Het sportcentrum VH-VD biedt onderdak voor de Vlaamse judoliga en basketbal en minivoet bal vieren er hoogtij De tennis hallen van Topspin hebben hun gelijke niet in Vlaanderen. Zele zit goed op het sportieve vlak en de beoefenaars verzilve ren dit met goede resultaten. De koördinerende werking van de sportraad wordt organisatorisch hoog ingeschat. Pleiade kampioenen uit tien disciplines Het sportseizoen 1988 was voor de Zeelse sportclubs bijzonder vruchtbaar. Tijdens de jaarlijkse sportieve plechtigheid, het hoog tepunt van de Zeelse sportvierin- gen, werden 51 individuele- of ploegkarapioenen uit 10 verschil lende sporttakken gehuldigd De disciplines die hiervoor zorgden waren minivoetbal, kaatsen, ten nis, tafeltennis, volleybal, basket bal, paardensport, judo, atletiek en biljart. Naast acht gewestelijke, 32 pro vinciale, drie Vlaamse kampioe nen werden er acht nationale kampioenen gehuldigd. De atletieksport was hierbij goed vertegenwoordigd met de miniemenploeg die de 4 x 80 m aflossing won. Bart Oste lukte bij de miniemen een merkwaardige dubbelslag door in het hoogsprin gen en het discuswerpen een na tionaal schildje te veroveren. Hij werd voordien reeds Vlaams kam pioen in het speerwerpen. Kristof Oste werd bij de kadetten natio naal kampioen kogelstoten, naast provinciaal kampioen speerwer pen en kogel. Ook de judosport kwam goed aan zijn trekken. In de kadetten- reeks won Joachim Jacobs de na tionale titel in de +58 kg. De Zeelse sportman die Zele op Eu ropees vlak in de belangstelling zette, viel in eigen gemeente wel buiten de hoofdprijzen. Mario Vlaamse kampioenen Chantal Verlent, federale kam pioene Vlaamse Turnliga -13 jaar 1988 Alain Van Avermaet: Vlaams kampioen juniores 1988 MV De Lantaarn: Kampioen der de nationale NOMB 1988 Provinciale kampioenen VC Juvenes: provinciaal kam pioen miniemen jongens 1988 Carolien De Paepe: provinciale kampioene interscholen meisjes +16 jaar 1988 Annick Van Damme: provinciale kampioene interscholen meisjes -16 jaar 1988 Kristien De Beule: algemeen pro vinciale kampioene meisjes -8 jaar 1988 Sint-Lutgardistumgilde: provin ciaal kampioen 2de afdeling meis jes 1988 Sint-Lutgardistumgilde: provin ciaal kampioen discipline sprong 1988 Fdip Martens: algemeen provin ciaal kampioen scholieren -12 jaar 1988 Hans Knop: algemeen provinciaal kampioen scholieren -15 jaar 1988 Sint-Xaveriustumgilde: provin ciaal interdubkampioen discipli nes grond en sprong 1988 MV Koevüet: provinciaal kam pioen leraren N.S.V.O. 1988 Herman Van Driessche: provin daal kampioen hindemisspringen in- en outdoor 1988 Ponyclub Sint-Ludgerus: provin ciaal kampioen turnen op de pony 1988 Eddy Van de Cauter: provindaal kampioen seniors 1988 Sven Christiaens: provindaal kampioen kadetten 1988 Carl Christiaens: provindaal kam pioen beloften 1988 Tennisclub Topspin: provindaal kampioen miniemen jongens 1988 Tennisclub Topspin: provindaal kampioen vrouwen 5e afdeling 1988 Tennisclub Topspin: provindaal kampioene speer scholieren 1988 Katrien Stockman: provindaal kampioene 100 m horden juniores 1988 Nadia Feys: provindaal kampioe ne 400 meter juniores 1988 Anja Buysse: provindaal kam pioene 1500 meter juniores 1988 TTC Juvenes. provinciaal kam pioen 2de afdeling 1988 Etiennc Uytterschaut: provinciaal kampioen 1500 meter veteranen 1988 Gewestelijke kampioenen MV De Strooper: kampioen ZMVK veteranenreeks 1988 Likeuren Rubbens: kampioen Zeelse kaatskompetitie 1988 MV Oud en Nieuw Bontinck: kampioen ZMVK kemreeks 1988 Tennisclub Topspin: gewestelijk kampioen scholieren jongens 1988 Zaalvoetbalclub De Doncker: kampioen Reeks 3 Hamse Liga 1988 FC Uilen: kampioen eerste afde ling liefhebberstomooi Lokeren 1988 Real Hansevelde: kampioen en bekerwinnaar van Hamme 1988 Tafeltennisclub Juvenes: alge meen kampioen 4e afdeling 1988 Profvoetballer Hans Christiaens: sportman van het jaar De jury, samengesteld uit afge vaardigden van Sporta, de Sport raad en de plaatselijke pers, had dertien keuzemogelijkheden om de sportfiguur of -club voor 1988 aan te duiden. Er was maar één stemronde nodig om met een overgrote meerderheid profvoet baller Hans Christiaens als sport man voor 1988 aan te duiden. De huidige A-internationaal be gon zijn voetballoopbaan bij Een dracht. waar hij reeds als miniem aangestipt werd als een belofte. Deze pocket-voetballer kwam reeds als Uefa-junior in de belang stelling bij SK Beveren, waar hij vrij vlug een plaats in de eerste ploeg verwierf. Hans Christiaens Sportman van het jaar te Zele. Topvoetballer Hans Christiaens werd uitgeroepen tot sportman van 1988. Hij krijgt hier enkele raadgevingen mee van ex-voetbalvedette en Sportavoorzitter Jean Mertens (bvw) tot Sportman van het Jaar. Hij voelde dat sportminnend Zele meeleeft met zijn opgang als voet baller. De trofee is een deugd doende stimulans om nog inten siever de voetbalsport te beoe fenen. Piet Certijn, Wim Tulkens en Atletiekdub Zele: de laureaten van sportverdienste Sedert enkele jaren heeft de Gemeentelijke Sportraad een nieuwe kompetitie in het leven geroepen. Om de verdiensten in de sport in de breedste zin te evalueren en anderzijds om het aantal ontevredenen, die uit de boot vallen na de verkiezing van sportfiguur van het jaar, niet te fel te ontgoochelen, werd de titel van "laureaat van sportverdienste" in het leven geroepen. De aktieve beoefenaars, de ver enigingen en de bestuursverant- woordelijken krijgen ieder hun laureaat Voor 1988 kreeg Piet Certijn, voorzitter van de volleybalvereni gingen Juvenes. de hoogste onder scheiding als bestuursverantwoor- delijke. In 1970 begon hij als hob byclub met het propageren van volleybal in de jeugdvereniging. De dub is momenteel uitgegroeid tot één der grootste volleybalclubs van België. Piet Certijn was de stimulerende kracht achter de bouw van de overdekte sportak- komodatie De Zeven. Als voorzit ter gaf hij blijk van een doordach te beleidsvisie De grondgedachte hierbij was dat het investeren in kwaliteitstrainers de uitbouw van de jeugdwerking ten goede komt. Als de verdienstelijkste sporter voor 1988 koos de Sportraad voor een jong tennistalent, Wim Tul kens, als het proto-type van de selfmade-man. die met een mini mum aan technische opleiding en begeleiding maar met een enorme inzet, heel wat bereikte in het voorbije seizoen. Hij werd lau reaat van het Criterium van de beide Vlaanderen. In de reeks III heren won hij negen van de twaalf tomooien. Hij verloor drie keer in finale en werd één keer in kwartfi nale uitgeschakeld. De sportclub van het seizoen 1988 is Atletiek Club Zele. Vijf tien jaar na haar oprichting be leeft AC Zele opnieuw een hoog- konjunktuurtijd die te danken is aan de aanwezigheid van ge schoolde trainers, een aangepaste medische begeleiding, een verant woorde trainingsmethode gekop peld aan de noodzakelijke wed strijdkontakten. De uitstraling wordt momenteel gedragen door jeugdig opkomend talent. Het palmares 1988 onderstreept de verdienste als verdienstelijkste Zeelse club 1988. Op de Vlaamse en nationale kampioenschappen was de miniemenploeg met Va nessa Vercauteren, Katrien Her- wege, Els Callaert en Sofie Ver- geylen de snelste op de viermaal 80 meter. Er waren nationale ti tels voor Bart en Kristof Oste Provinciale atletiek-schiidjes wer den gewonnen door Filip De Wolf (miniemen veldlopen), Kns Van De Velde (pupillen kogelstoten). Els Callaert (miniemen 200 me ter), Gina Roosendans (scholie ren speerwerpen), Katrien Stoc kman (juniores 100 meter hor den), Nadia Feys (400 meter ju niores), Anja Buysse (1500 meter juniores), Etienne Uytterschaut (1500 meter veteranen) en pupil- lenploeg Kris Van de Velde, Jan Matheys en Wesley Heungens in het veldlopen. Sportverenigingen kozen hun verdienstelijke leden Ieder jaar krijgen de Zeelse sportverenigingen de gelegenheid om een verdienstelijk aangesloten lid in de bloemetjes te zetten. Het gaat van een prestatiegerichte at leet naar de toegewijde terrein- verzorger of clubleider. Voor ve len is het een erkenning voor hun jarenlange onbaatzuchtige inzet voor de vereniging of discipline die hen het nauwst aan het hart ligt. Tweeënzestig Zeelse sportmen sen, uit 22 kompetitie- en 40 re- kreatiedubs ontvingen een trofee van verdienste. Voor de kompeti tieverenigingen waren dat Bob Haentjens (jongenstumers), Rita Van Driessche (meisjesturnsters), Pierre De Wilde (FC Eendracht), Mare Derweduwen (FC Heikant), Hugo Coene (Cibo Zele), Johan Van den Berghe (VC Juvenes- mannen), Kristien Hoogewijs (VC Juvenes-vrouwen), Gustaaf De Smet (Volleybalclub Zele), Jim Syleman (VC Kühne), Paul De Craene (kaatsdub Durmen). Wim Tulkens (Topspin). Louis Christiaens (Openbare Tennis club), Guilain Van Damme (tafel tennisclub Juvenes), Rudy Ronsse (Asahi Kwai Zele), Jean-Pierre De Wilde (karabijnclub De Kroonschutters). Willy De Beule (Oud en Nieuw Bontinck), Julien Van Eetvelde (MV Maes). Fran cois Verhelst (niiterdub Sint-Lud- gerus), Willy Van de Wiele (Wan delclub Zandstuivers), Peter Bra cke (Quality), Marc Van Damme (AC Zele), Patrick Van Avermaet (Costa Zele). Voor de recreatie clubs gingen de fairplay-plakket- ten naar Bart Strynckx (ZV De Straaljagers), Hubert Pletinck (Thor Veldeken), Paul Van de Wielle (Real Hansevelde), Patrick De Beule (FC Uilen). Alain Van Driessche (FC Moderne), Dirk De Wilde (FC Vooruit), Marcel De Clerck (FC Ons Huis). Chris De Vriese (VC KWB Kouter), Manna De Paepe (VC KA V-Cen trum). Luc Collewaert (Kaatsdub Rubbens). Johan Permentier (FC Juvenes), Raymond Timbermont (Kaatsdub Van de Vijver). Pa trick Van Kerckhove (Tafeltennis KAJ-KWB), Freddy Coene (bad minton Juvenes), Albert De Leenheer (Sint-Sebastiaan), Jo han Poppe (MV Arsenal), Paul Maes (MV Fiat Verheydcn), Luc Hoogewijs (MV Klodde). Hans Van Kerckhove (MV Ford Neyt), Freddy Massaert (MV BAC). Paul Poppe (MV Optiek De Bis schop), Frank Coeman (MVZ Telelec), WiUy De Backer (MV Koevliet), Philemon De Vlee- schouwer (MV De Pik-Dc Kroon), Eddy Van Hoebecck (MV De Strooper), Roger de Co- ninck (MV Colman), Marina Scheire (MV Patrick Shop), Fred dy Heirman (MV De Bus), Pa trick Vemimmen (MV Van der Straeten), Wim De Paepe (MV De Stube-Van Driessche). Geor ges De Kimpe (MV VW'kcn), Rudy Schelfout (Zaalvoetbalclub De Doncker), Mare Baert (Zaal- voetbalclub Cloet), Julien Macs (MV Geen), Gerard De Vlee- schouwer (WTC Onder Ons), Frank Geers (WTC Centrum-Hei kant), Ludwig Beirens (WTC Jong en Fit), Etienne Van Loke ren (WTC Durmevrienden), An- toine De Corte (Duivensport), Mare Macharis (wielrennen). (beno) EINDEJAARSTOCHTEN BIJ KWIK BORNEM Zele. De laureaten van de vier hoofdtrofeeën samen op de foto. De uitreiking van de Zele A.C.: Voorzitter Emiel Van Hecke ontvangt de trofee namens zijn klub, die de sportprijzen jvas eens te meer de apotheose van een knap sportjaar (bvw) verdienstelijkste sportklub van Zele was in 1988 (bvw) Kwik Bomem vervroegde haar tocht naar tweede kerstdag. Die faktor heeft een belangrijke rol gespeeld in het uiteindelijk resultaat. Tweede kerstdag was een maandag en zowat iedereen was dus thuis. Bo vendien was het nog een schitterend wandelweer ook. Tussen 8 en 14 u. vertrokken welgeteld 1033 wandelaars vanuit het Gemeen schapshuis. Dat voor één van de drie aangeboden afstan den: 7, 14 en 21 km. De wandelaars van de kortste af stand werden door het Nonne- bos gedreven en mochten ook de Bloemekeswijk en Bomen- wijk bezoeken. Deze laatste wijk weinig sportief ingesteld zo bleek, want net als een week eerder de Rollys moes ten ervaren, mochten ook de verantwoordelijke pijltjeszet- ters van Kwik Bomem ervaren dat men het niet zo nauw neemt: er verdwenen weer een aantal pijltjes in het niets. Langs Branstse bossen liep het dan weer terug naar het gemeenschapshuis De wan delaars die voor de middellan ge afstand kozen, de 14 km. mochten dezelfde weg op, maar trokken vanuit het Non- nebos door het Graafschap de de Mamix de St.-Aldegonde en via de Rijkenhoek doorheen het centrum van Bomem om dan door het Breeven opnieuw richting Branst te wandelen. De langste afstand, de 21 km situeerde zich zowel op een deel van de 7 km. als op die van de 14 km. Na het Nonnen- bos en het Graafschap trok men naar het Buitenland en via het Centrum rondom het Breeven en langs de Barelhoe- vedreef naar 't Hoogste en opnieuw Branst. De wande laars kregen kontroles te pas seren. Die waren in café Ame rika aan de Kloosterstraat, ca fé De Watertoren aan de St - Amandsesteenweg en café Het Wiel aan de hoek Puurse- steenweg-Barelstraat, het lo kaal van wandelklub kwik. Er werden in die posten gratis versnaperingen uitgedeeld. In de Gemeenschapszaal, die de ganse dag overbezet was. waren heel wat Kwikwerkers aktief. Sekretaris Eduard De Bruyn mocht 1033 namen klasseren. Voor de groepen vanaf 15 deelnemers waren er aandenkens voorzien en dat bleken er deze keer toch heel wat te zijn: Kleitrappers Terhagen 65, Club '76 Merksem 47, Stro- boeren Merksem 36, 't Hoeks- ken Hamme 34, De Vossen Buggenhout 30. Kwik Bomem 28, WSV Baasrode 26, Jazaki Puurs 24. Bosgeuzen 21. Sin- jorenstappers Wilrijk 20, Sin gelwandelaars Strombeek- Be ver 20, Wandel Mee Ruisbroek 20, Brabostappers 18, Olym pic Deuren 17, Wandelclub Temse 17, WSV Beekakkers Beerse 17, RWK Waasmuns ter 16, Ibis Puurs 16. WSV Wetteren 16, Brawac Bras- schaat 16. 13d* Monumententocht Ter plaatse werd reeds pro motie gemaakt voor de geken de Monumententocht van Kwik. Er werd een bord voor gesteld met de verschillende wandelroutes en afstanden die dan te bewandelen zijn. Naast een plan werden ook foto's van de bezienswaardigheden getoond zoals ondermeer 't Gloriette, kasteel de Mamix, de Notelaer, kasteel d'Ursel Het Laathof, het Reuzenhuis, het Sas van Weert, het Boe- renkrijgmonument en kerk van Bomem, het Landhuis, kinder boerderij, abdij, Scheldezich- ten, Kasteeldreef en de Schel- desteiger van Bomem. Herin neren we er immers aan dat deze Monumententocht van 28 mei 1989 als Provinciale- wandeldag werd aangeduid. Een datum om vrij te houdenl (Pirre)

De Voorpost | 1989 | | pagina 4