AHGRA AUTOSALON DER DENDERSTREEK OP 25 EN 26 FEBRUAR11989 VAN 10 TOT 21 UUR DOORLOPEND Kampioenschap van Vlaanderen te Buggenhout R.S.C. ANDERLECHT Nieuwjaarsreceptie voor Anderlecht-supporters Kursus voor kandidaat- scheidsrechters Komende zondag: Nationale Veldloop voor heren te Lokeren Bart Blommaert rijft dan toch een zege binnen Prestaties 1988 van Inge Verdonck «Wat een soep», Gaston en Leo lachen met Van Geyte veroverde ticket voor militaire wereldkampioenschappen MET DEELNAME VAN ALLE EUROPESE EN JAPANSE MERKEN IN DE AFFLIGEMSE BELLEKOUTER-hal 22-6.1.1989- De Voorpost VELDLOPEN Met belangstelling werd in Ham- broeck en Van Geyte. Ze losten me uitgekeken naar het Belgisch elkander van geen vin. Alleen de militair kampioenschap waar Gi- laatste helling van de wedstrijd no Van Geyte aan de startlijn bracht afscheiding. Maes ging er stond. Onmiddellijk na de start alleen door. Wallem kon hem het vormde zich een groep met onder- langst volgen en legde beslag op meer Maes, Wallem. Van Huyle- de tweede plaats. Van Geyte zou Biathlon Op zondag 15 januari organiseert de Buggenhoutse jeugdklub Bobo in samenwerking met de schuttersvereni ging "Pluto" in en om de Buggenhoutse sporthal Vierhui zen, het Kampioenschap van Vlaanderen Biathlon. Biath lon is een kombinatie van lopen en karabijnschieten. Het loopparcours omvat 1200 m. - door de dames éénmaal af te leggen, door de heren tweemaal - gevolgd door een tweede parcours van 400 m. Het lopen wordt onderbroken door een schietproef met een luchtkarabijn. De wedstrijden starten te 14.30 uur. Er worden zowel individuele als klubklassementen opgesteld. Alle deelne mers ontvangen een herinneringsplaket. (p.v.r.) VOETBAL In Pub-Snack The Horse, aan het Dendermondse sta tion, zullen de leden van de supportersclub van RSC Anderlecht vergast worden op een nieuwjaarsreceptie. Het zal er zeker niet ontbreken aan schuimwijn en lekkernijen, waaraan de aanwezige leden zich te goed zullen kunnen doen. Het bestuur meldt ook dat nieuwe leden nog steeds welkom zijn. Het maandelijkse lidgeld bedraagt slechts 100 frankskens en daarvoor krijg je een hoop voordelen. Zo ben je zeker van een toegangskaart bij belangrijke wedstrijden (Club Brugge, KV Mechelen, Luik, Ant werp), kan je steeds mee met de bus bij verre verplaatsin gen aan een spotprijs, krijg je na afloop van het seizoen een grandioos eetmaal aangeboden e.d. Kontakt kan je steeds opnemen met volgende mensen: - Dupont Fabien, Mergelbeek 60, 9160 Hamme (052/ 47.29.70); - Baetens Gino, L. Dosfelstraat 14/1, 9330 Dendermonde (052/21.54.19); - Jacobs Rudy, Serbosstraat 2/17, 9330 Dendermonde (052/22.54.29, vragen naar Rudy); - Van Hove Marc, Botermelkstraat 72, 9330 Dendermon de (052/21.11.51); - Pub-Snack The Horse, Statieplein 30,9330 Dendermon de (052/22.55.58). Nieuwjaarsreceptie: 14 januari 1989 om 20 uur. Ci-*.) Je bent minstens zestien, meisje of jongen, en voetbal is jouw sport. W.A.S.O. (de vriendenkring der Wase Scheidsrechters) richt in samenwerking met de Provinciale Scheidsrechterscommis- sie van de K.B.V.B. vanaf 7 januari e.k. een kursus "Kandidaat- scheidsrechters" in te Sint-Niklaas. (Spelers, amateurs-seniors komen onder bepaalde voorwaarden eveneens in aanmerking!!) Inschrijvingen gebeuren door volgende gegevens over te maken aan: K.B.V.B., P.S.C. Oost-Vlaanderen, Speldenstraat 19, 9000 Gent: Naam, voornaam, geboortedatum, volledig adres en plaats waar de kursus wordt bijgewoond: Sint-Niklaas. Bij de inschrijving te voegen: attest van goed zedelijk gedrag, alsook een doktersattest. De nodige dokuraentatie wordt tijdens de kursus overhandigd. Voordelen: naast de vergoeding van 400 fr. worden de reiskos ten integraal terugbetaald en ontvangen alle scheidsrechters een bestendige uitnodigingskaart die toegang verleent tot alle terreinen van de Koninklijke Belgische Voetbalbond (Interlands Europa cup inbegrepen). Of kom naar de plaats van afspraak op zaterdag 7 januari e.k. te 14 uur, café Hemelrijk, Grote Markt te Sint-Niklaas. Wie bijkomende informatie wil kan zich wenden tot: - Marc Maertens, C.S.C., Eekhoomstraat 1, 2700 Sint-Niklaas, tel. 03/776.50 18 (M.P.I.S. "Zonneken") - R. Van Acker, Voorzit. P.S.C.Spoorweglaan 148,2740 Melse- le, tel. 03/775.77.79 - J. Callebaut, Brandstraat 2, 2788 Vrasene, tel. 03/773.64.32 - F Mathyssens, Hoge Wegel 1,2758 Haasdonk, tel. 03/775.43.07 - A. Piessens, Van Landeghemstraat 97, 2700 Sint-Niklaas, tel. 03/776.98.24 - G. Rottiers, Mandenmakersstraat 124, 9160 Hamme, tel. 052/ 47.23.33 - L. Delombaerde, Vogelzang 19, 2750 Beveren, tel. 03/ 775.20.33. op het einde ook Van Huyle- broeck moeten laten gaan. Maar met een vierde plaats was Gino toch zeer tevreden. Het leverde hem een ticket op voor de militai re wereldkampioenschappen be gin februari. De Hammenaars waren te gast in Heverlee en dat leverde één Ham- se overwinning op. Ben Quintelier haalde de zege binnen. Bij de pupillen meisjes liep Leen Van Praet een veertiende plaats op een totaal van 29 starters. Bij de mi niemen waren er 36 deelnemen en hier sleepte Sarah Jacobs een tweede plaats binnen. Sandra Claessens werd er zesde en Ka- trien Van Heek (9de). Vicky Van Geert starte snel bij de scholieren en hij kwam als achtste over de eindmeet. Juniore Romy Van Moerzeke liep een vijfde plaats. Spanning was er tot op de meet bij de veteranen. Uiteindelijk zou daar Godelieve Mettepenningen op de vierde plaats eindigen. In- grid De Vogel kwam als 25ste over de eindmeet. Van de 40 vertrekkers bij de mi niemen was de beste Hammenaar Stefan Verdonck met een zevende plaats. Verder volgden nog Hen drik Van Ekert (13), Tun Coppie- ters (24) bij de kadetten streden er drie AC-leden vooraan. Bart Van Kersavond werd knap tweede, Dirk Permentier (5), Kurt Corne lls (7), Andy Poppe (17), Kristof Roels (26). Bij de scholieren moest Jordi Lesaffer in de laatste rechte lijn de leiding afstaan en werd derde. Verder volgden nog Hans Van Kerschaver (7), Luc Permentier (14), Krist Lanotte (16), De beste junior werd hier Noel De Waele (7) en Jan Rom- baut (14). Bij de senioren trok zich een groepje los met Luc Peerlinck. Halfweg wedstrijd had zich een kopduel gevormd en de Hamme naar eindigde sterk derde. De ver dere uitslagen van de AC-leden waren: Patrick Desmedt (18), Jef Claessens (19), Peter De Bock (26), Ludwig Van Ekert (48), La notte Francois (87). De veteranen wonnen het clubUassement. De beste uitslag kwam hier van Ferdi nand Van Praet (8), Jean Bock- landt werd 10de, Hector De Key- ser (11), Pierre Dhaen (19), Ray mond Walschap (20), Luc Van Couwenberghe (24), Paul Annens (42), Dirk Geerinck (44), Jacky Van Brussel (50), Fons Durinck (85), en de wederoptredende Erik De Waele (87). In Hallaar kon Bart de Keyser zijn eerste crosszege binnenhalen. Met meer dan een halve minuut voor sprong overschreed hij de aan- komstlijn. Zijn broer Wim maak te het De Keyser-sukses volledig met een derde plaats. In de Jaak Schramcross, vetera nen kategorie B van 35 tot 49 jaar, wist Jozef Claessens beslag te leg gen op een tweede plaats. Gilbert Pieters werd er vierde. Hector De Keyser (11) en Rudi Van Geert (15). En in Nieuwerkerken-Waas kwam het bij de veteranen tot een spurt en hier haalde het Jef Gaes- sens. Gilbert Pieters liep met 5 sec. achterstand en legde een der de plaats vast. Antoine Van De Velde (13), Pierre Dhaen (14), Rudy Van Geert (23) en Hector de Keyser (24). Terwijl Emiel Ivens 24e werd bij de senioren. HVC Atletiek. Het bestuur van AVLO-Lokeren dat komende zondag de 15e veldloop organiseert (polo) Voor de 15de keer wordt op komende zondag, 8 januari, de nationale veldloop voor heren georganiseerd te Loke ren. Organisator is uiteraard de plaatselijke Lokerse atle tiekvereniging AVLO. Als bescheiden club begon nen is het voor AVLO een hele prestatie dit jaar reeds aan de 15de editie toe te zijn van één van de belangrijkste Lokerse sportmanifestaties. AVLO-voorzitter Johan De Grande: «Het deelnemers veld is steeds in stijgende lijn gegaan. Vorig jaar was het al een enorm sukses. Met 650 deelnemers waren wij één der belangrijkste organisaties in Vlaanderen op het vlak van veldlopen. We mochten ons ook verheugen in de aanwe zigheid van William Van Dijck die evenwel niet liep om zijn toen komende buiten landse stageperiode in het ge drang te brengen. Dit jaar zullen we ook een vedette aan de start hebben maar zeker heid heb ik hierover nog niet zodat het onverantwoord zou zijn nu reeds een naam naar voor te schuiven». Over dit sportevenement zul len we volgende week een uitgebreide reportage bren gen. Hieronder vindt u het programma van de diverse wedstrijden die doorgaan in de omgeving van de Verloren- Programma 13u30: Benjamins (975 m) 13u45: Pupillen reeks 1 (975 m) Pupillen reeks 2 (975 m) 14u00: Miniemen reeks I (975 m) Miniemen reeks 2 (975 m) 14ul5: Kadetten (1950 m) 14u30: Scholieren (3900 m) 14u45: Juniores (6825 m) 15ul0: Pistiers (2925 m) 15u30: Veteranen (5850 m) 16u00: Seniores (9750 m) Polo Het heeft enige tijd geduurd voor- uit Baasrode dan toch een zege aleer Bart Blommaert nog eens binnen. Dat gebeurde tijdens de van zich liet horen. Net voor de European Community Cross Cup jaarwisseling, haalde de veldloper te Ninove. De scholier blijkt ech- Inge Verdonck (d.brol) Auteur: P. Cargill, «Don't mis understand me». Vertaling en regie: A. Van MakJeren. Produktie: Rene Vlaeyen, Thibautstraat 54, 3939 Zelem. Charles (Gaston Berghmans) en Marleen Vlaminckx (Polli Geerts) krijgen het bezoek van Robert (Leo Martin) die zijn nieuwe vrouw Mariölle (Caroline Bardijn) aan broer en schoonzus komt voor stellen. Deze blijde gebeurtenis zal echter niet meteen, zoals ge pland plaats vinden want Ma- rielle moet dringend haar zie ke moeder gaan verzorgen. Robert komt dus maar alleen. Wie wel verschijnt op de bij eenkomst is Marinelle (Mag- teld Ramoudt) een mooi kind waarmee Charles de bloe- metjes buiten zette tijdens een zakenreis in Amerika. Omwille van Marleen, zijn vrouw, laat Charles haar ech ter doorgaan voor de vrouw van Robert... tot diens echte vrouw komt opduiken... Materie genoeg voor een denderende komedie. De reaktie op de voorstellin gen twee jaar geleden was zo goed dat besloten werd nog enkele extra vertoningen te programmeren. Wie houdt van een avondje lachen mag dit beslist niet missen! Voorstelling: Stadsschouw burg St.-Niklaas, vrijdag 23 januari 1989, 20u15. Reser vatie: stadsschouwburg, tus sen 10 en 12 u en 14 en 16 u tel. 03-776.35.75 of 776.83.06. Inkom: 400 en 450 fr. ter nog niet toe aan zijn gewone rendement Vorige jaren stapelde hij de overwinningen op. Nu lukt dat blijkbaar (nog) met. Niette min legde hij reeds beslag op een flinke tweede plaats in eigen Baas rode en tijdens de Cross-Cup wed strijd van Sinaai. Met een derde plaats in Sint-Gillis stak Bart voor niemand zijn ontgoocheling weg. In Duindigt bleef hij een eind van het podium verwijderd. Hierop bevool de dokter een rustkuur die blijkbaar een gunstige invloed had Binnen de kortste keren volgde een eerste zege in Ninove. Bart en zijn trainer Gabriels zien het nieuwe jaar met veel vertrou wen tegemoet. Miniem Bart Van Nieuwenhuy- sen, vorig seizoen goed voor ne gen overwinningen en brons op het nationaal criterium, stond tot nu toe drie keer op het hoogste schavotje. In Wespelaar kon hij een totaal mislukte competitie start niet helemaal goedmaken. Bij de kadetten is er de come-back van Peter Van Damme (2de in Zele en 3de in Sint-Gillis en Wes pelaar). Voor de tweede maal dit seizoen worden ook benjamins tot de competitie toegelaten. Bij A.C. Baasrode behaalde Pedro Verkoelen al enkele hoopvolle re sultaten. Ion Damian is aan een flinke competitie toe. Met over winningen in Baasrode en Sint- Katelijne-Waver, en een tweede plaats in de halve marathon van Ploegsteert en de veldlopen te St.- Gillis en te Welle, blijft deze se nior een goede sub-topper in het Belgische veldloopcircuit. Ver melden we nog dat bij de meisjes provinciaal kampioene Katia Sey- mons het goed blijft doen met eerste plaatsen in Baasrode en Kaste! en een tweede plaats op het erg zware parcours van Wespela- re. Chantal Verkoelen bij de ka detten en juniore Lieve De Troet- sel mochten dit seizoen ook al op het felbegeerde podium staan E.G. Dat Inge Verdonck uit de Steken- se Stadionstraat een atletiek-ta- lent is staat buiten kijf. Op het sprintnummer bij de miniemen (80 meter) werd ze kampioene van de provincie Oost-Vlaanderen terwijl ze op de 200 meter de snelste tijd van het seizoen verwe zenlijkte. Bij haar klub A.C. Waasland werd ze klubkampioene op onder meer de 200 meter, speerwerpen, schijfwerpen en driekamp. Dit laatste bestaat uit 80 meter sprint, hoog- en verspringen waardoor ze dus haar veelzijdigheid bewijst. Hieronder geven we haar voor naamste prestaties behaald in het bijna voorbije jaar 1988 10**7 op de 80 meter te Gent op 11.6.88 27"22 op de 200 meter te Wille broek op 6.8.88 2'49"3 op de 800 meter te Sint- Niklaas op 4.4.88 I,30 meter hoog te Gorinchem (NL) op 3.9.88 5,68 meter met de kogel te Sint- Niklaas op 4.4.88 II,9 meter met de schijf te Merk- sem op 9.7.88 11,6 meter met de speer in Deinze op 2.7.88 4,04 meter ver te Ninove op 30.8.88 790 punten op de driekamp te Sint-Niklaas op 25.5.88 Een indrukwekkende reeks! d. Brol Tot cn met 15 januari loopt in het Archief en Museum voor het Vlaamse Kultuurleven een tentoonstelling dansfoto- grafie in Vlaanderen. Het mu seum is gelegen in de Minder broederstraat 22 te Antwer pen en is dagelijks te bezichti gen van 10 tot 17 u behalve op maandag. In het kader van het Europees Jaar van de Cinema en de Televisie werd door Jeugdbioscoop Antwerpen in februari 1989 een kinderfilm festival georganizeerd. De vertoningen hebben plaats in Ciné Cartoon's aan de Kaas straat van 4 tot 12 februari. Voor meer informatie Thea tercentrum Theaterplein 1 te 2000 Antwerpen (03- 232.66.77). Wie voortaan in Antwerpen op stap wil gaan met een uit gesproken interesse voor de dames kan dat ook met een historisch excuus. Het is een wandeling doorheen Antwer pen met informatie over vrou wen, zowel uit het verre verle den als tijdgenoten, die in deze straten hebben gewoond of gewerkt. Men kan een plannetje met de wandelweg kopen bij de Dienst voor Toe risme, Grote Markt 15 te Ant werpen aan de prijs van 30 fr. De algemene vergadering van de Nationale Federatie van Jeugd en Muziek België heeft Camille Swinnen verko zen tot nationaal voorzitter. Hij volgt professor Edwnrri Maurice op. Nieuws voor onze veteranen De Wase veteraan Alfons De Op nieuwjaarsdag trok hij Block heeft zich weer in ver- naar de Corrida van Berlijn, scheidene manifestaties on- waar hij tussen 465 vertrek- derscheiden. Op 4 december kenden uit alle Europese lan- werd hij vierde in Willebroek. den terechtkwam. Hij liep er In Hoogboom (Brasschaat) de 9.500 meter in 38'25"2 en eindigde hij zesde op 11 de- werd met deze tijd derde van cember en in het Brasschaatse zijn reeks. In totaal waren er park werd hij derde. Op twee- ongeveer 3.900 deelnemers, de kerstdag was hij tweede in Op 8 januari gaat hij naar Aalter, na een cross die telt Melle, waar opnieuw gelopen voor de VWL-Trofee. wordt voor de VWL-trofee. Judo. De leden van de Klingse Judovereniging. Deze klub groeit voortdurend (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 6