Een keizer met een hart als koek Nancy Van der Stuyft: vijlde keer, goede keer Drie kandidaten voor een titel in Aalst \AM^AZiNEF Weel plfeb» GRATIS TIP CENTÏAL' ;tottearoct i lltf/sr. Divrouw in hel gezelschap: Christiane (a) mAalst. De Sjoe in zijn element (a) Zaterdag 14 januari zullen in de Keizershallen te Aalst drie kandidaten stryden voor de titel van prins karnaval 1989 in Aalst. Twee mannen en een vrouw, Frank, de Sjoe en Christiane. Want Frank mag meedoen al heeft er dat een tijdlang anders uitgezien. Blykbaar is zyn kontroverse met burgemeester De Maght bijgelegd. De Sjoe, de lieveling van de stad want Peter de Sjoe alle cafebazinnen wil tot op het laatste mo- Peter Roelandt, alias de ment zijn naam in de verf Sjoe, woont in de Binnen- zetten met een goed door straat 87 te Aalst. Hij is 24 dachte campagne. De ka- jaar en ongehuwd. Tot ravaan vertrekt aan café voor kort was hij postbo- De Kesel in de Lange- de, maar nu is hij werk- straat te Aalst, loos. Peter is geen lid van Christiane: krügt Aalst een een ot andere karnavalver- prinselijk huishouden? T T- |aa niavnjn emging. Hij is een indiv,- Christiane Cleemput, duele kamavahst die echtgenote van ex-prins steeds aan de stoet heeft Michel is de enige vrouwe- meegedaan Verleden jaar lijke kandidaat. zj, zegt stelde hij zich voor de eer- dat ze de minimumdeelnt- ste maal kandidaat voor de meleeftijd heeft bereikt en prinselijke titel. Peter die bedraagt 21 jaar. Roelandt is een fervent Christiane woont aan de supporter van Eendracht Gentse Steenweg 180. Tij- ^alS'=n.sPe,eJ,z,elfvoe'ba dens de Aalsterae Avond blJ N}y.ibeek fP fkeal is bij haar de idee ontstaan Familial. Hij is de lieveling om zich kandidaat te slel. van alle cafebazinnen, zo jen voor de tilel m^,., wordt algemeen beweerd. Cleemput. haar echtge- Over de show die hij zater- n00t was al prins karnaval dag zal brengen, lost hij in 1971> 1973 en 197g en maar weinig. Het enige haar zoon Kris was zelfs dc wat we daarover aan de enige jeugdprins die Aalst weet kwamen was dat het ooit kender Dat was in kort, eenvoudig en goed 1975. Christiane zelf ging zalI zijn: Peter zal twee reeds in 1970 met De Komissesloipers mee in de stoet en nu is ze de vaste chauffeur van de wa- liedjes zingen, ook dat liet hij al weten. Zaterdag trekt tussen publiciteitskaravaan doir X'rR^ldi. gen van de kostumes, het schminken, enz. Bij de op- «Bt- - trec*ens van de kandidaat prinsen heeft ze veel werk achter de schermen verzet. Ze was er als ruggesteun- tje bij voor haar man Mi chel, voor Chris De Pels- maecker, Balou, Jef Cooman, Enrico, Paco Milou, Johny Marcoen en anderen. Haar stem is te horen op verschillende kamavalpiaten die Michel en Antoine hebben vol ge zongen. Op de Two Men Show van deze beide he ren zorgde zij voor de koördinatie achter de schermen. Ook zij wil lie ver niets zeggen over de show die ze gaat opvoe ren. Michel heeft die show uitgewerkt. De ideeën ko men van Michel, Christia ne en zoon Kris. Haar campagne met affiches, promobus en een autoca- ravaan met liefst 52 wa gens hebben aangetoond dat zij op de steun van velen kan rekenen. Frank Van Cleemput, de lieveling van Annie? Frank Van Cleemput, de derde kandidaat voor de titel, woont in de Kas teelstraat 29 te Hofstade. Hij is 23 jaar en zijn ver loofde is Annouk Buys, Ajuinprinses 1986. Het paar hoopt in juni van dit jaar te trouwen. Frank was tot vorig jaar lid van AKV De Destereers. Hij is een verwoed play-backer en treedt in die hoedanigheid op met de Clown een van de suksessen van Ben Cra mer. Een ander suk- sesnummer van hem is Aquarium van Henk El- sink. Voor de prinsenver kiezing deed Frank zowat 147 verplaatsingen in en buiten Aalst. Hij kan re kenen op supporters uit Nieuwpoort, Geraardsber- gen, Zottegem en andere gemeenten. De prinsen verkiezing kost hem 200.000 tot 300.000 fr, be dragen die Frank via spon soring wil bijeenhalen. Ook Frank zegt weinig of niets over zijn show. Hij zal wel assistentie krijgen van Bart De Nijs en Kurt Herreman. Hij zingt de konijnendans JM Heyman Aalst. Frank las een brief voor, gericht aan de paus (a) Nancy Van der Stuyft heeft er vijf pogingen over gedaan om Miss Bette te worden en dat is zoals men weet de hoogste onderscheiding die een Leedse jongedame in de wacht kan slepen. Vyfmaal is scheepsrecht, moet Nancy gedacht hebben die haar inspanningen nu eindelyk bekroond zag. Nancy is al een paar keer tweede geëin digd en dat is een zeer ondankbare plaats, ook in een miss verkiezing. Nancy Van der Stuyft uitnodiging van de Orde moest het opnemen tegen van de Hovaardige Boer Conny Van der Straeten. van Lede positief hadden Twee meisjes dus die de beantwoord. In het verle- Lede. Nancy Van Der Stuyft werd na vijf pogingen verkozen tot Miss Bette (a) den zijn er dat wel eens meer geweest. Maar ook met twee kan het best een boeiende strijd voor de ti tel worden. Het uur was al een tijdje gevorderd toen de eigen lijke verkiezing van start kon gaan. Er was duidelijk minder volk in de zaal dan de voorgaande jaren en misschien is dat een teken aan de wand voor de Miss Betteverkiezing. Of schoon de organizatoren zich tot het uiterste in spannen om de verkiezing zo aantrekkelijk mogelijk te maken, onder meer door een massa aan prij zen te voorzien, komen er niet zoveel kandidaten meer op af. De formule herdenken is dus aange raden. Conny Van der Straeten moest het dus opnemen tegen de meer ervaren Nancy Vander Stuyft. Al moet men dat niet gaan overdrijven want ook Conny, die een verpleeg ster in-den-dop is, weet van wanten. Ze was al eens eerder kandidate voor de Miss Bette titel en Vervolg op blz. 4 Kamiel Sergant Figuur van het Jaar '88 B alst. Kamiel Sergant, Ytet een gezonde humor sociaal bewogen (a) Niet zo zeer omwille van zyn aktiviteiten en z(jn Inzet voor het Aalsters karnavalge- beuren werd Kamiel Sergant door de Aalsterse persmedewerkers tot Figuur van het Jaar 1988 uitverkoren. Wel wegens zyn grote sociale bewogenheid en de individuele hulp die hy verleent aan o.m. politieke vluchtelingen, gastarbeiders en kansarmen. Kamiel wordt daarmee een waardige opvolger van vroegere «Figuren» als Frits Courteaux (1976), Jos Ghysens ('77), Valère Foucquaert ('78), Luc Kieckens ('79), Pol De Paepe ('80), Jef De Loof ('81), Bert Van Hoorick en Rein D'Haese ('82), Siegfried Van NufTel ('83), Michael Gh(js ('84), Herman Blendeman ('85), Netwerk met Guido Saey, Willy Geldhof en Annie De Gendt ('86) en Octaaf Boone. Kamiel moest in zijn leven Moorselbaan op de Rech- loop der tijden wel eens heel wat tegenslagen in- teroever te Mijlbeek. Een geweld aangedaan. Soms kasseren Familieleden buurt waar mensen elkaar heet die «Sergeant» en zien sterven van kanker of nog kennen en sociaal soms werd er ook nog een verbrand. De inboedel kontakt nog mogelijk is. i aan toegevoegd Vast thuis zien weghalen door Zijn atelier waar dagelijks staat dat de Serganten een meedogenloze deur- heel wat mensen over de steeds sociaal-voelende waarder. Het kruipt alle- vloer komen, dient er niet mensen waren, die als am- maal diep in de kleren Uit enkel om uw fiets of brom- bacht smid, herbergier of de eigen beleefde miserie mer te laten repareren, barbier kozen en dan ook komt zijn sociale bewo- doch is een ontmoetings- steeds met de buurt innig genheid. Zijn humor plaats waar heel wat kon- kontakt hadden. Daaren- wordt dan ook vaak ge- takten worden gelegd of boven waren ze allen schraagd door eigen bestendigd en waar een steeds nauw betrokken bij miserie. flinke dosis levenswijsheid het plaatselijk verenigings- wordt gedebiteerd. leven en bij bonden aller- «Servir des gens» De (a«j|ie Sergant huist hande Keizer Kamiel is een au- reeds in de Keizerlijke De familienaam «Sergant» en gewapend t"entie'i geboren en geto- Stede sinds 1650 doch haar zou kunnen komen van gen Aalstenaar uit de familienaam werd in de «ser van jan» ofte «zoon van Jan». Of van «Ser van Gent» ofte «heer van Gent». Kamiel opteert echter voor «servir des gens» of «mensen dienen». De eerst gekende Sergant die wellicht uit Noord- Frankrijk kwam was Adrianus Sergant, die in de Kattestraat twee huis jes had die hij echter uit armoede verplicht was te verkopen. De Serganten woonden te Aalst achter eenvolgens in de Achter straat (nu Onderwijs- straat), de Zonnestraat, de Pontstraat, de Alfred Ni- chelsstraat en de Scherre- veldstraat. Sinds 1919 wo nen de Serganten echter op de Rechteroever. Vijftiger Bijna op zijn verjaardag werd Kamiel Sergant ver kozen tot Figuur van het Jaar 1988. Hij zag inder daad het levenslicht in de Moorselbaan op 9 januari 1935. Het jaar van de Ex po te Brussel. Kamiel was de tweede jongste uit een gezin met 4 kinderen: 2 meisjes en 2 jongens. Vader Louis ves tigde zich aan het Gulden- boomplein als velomaker in 1923, doch toen de be huizing te krap werd, ver huisde hij naar de Moor selbaan. Ook zijn broer was fietsenmaker en lange tijd bij Flandria de rech terhand van Lomme Driessens, waarmee hij o.m. de ploeg Rik Van Looy op de voet volgde. Later zou die een oude hoeve kopen te Lede op de Keiberg die hij trans formeerde tot het bloeiend restaurant Ter Varent. Aan de Universiteit Kamiel studeerde tot zijn 12 jaar aan de «Universi teit van Moilebeik», het Sint-Aloysiusinstituut. Piet De Valckeneer (BRT) en Herman Goossens (Atoomcentrum Mol) waren er zijn klasge noten, doch de meeste leerlingen kwamen uit «de barakken» te Aalst beland van aan het IJzerfront. Na Wereldoorlog II konden die uiteindelijk worden opgeruimd. Figuren als «de Messer» en «de IJzer- breker» spreken er nog tot de verbeelding. Mensen die slachtoffers waren van de grote krisis doch die vaak een hart hadden als koekebrood dat kapitaal krachtigen hen konden be nijden. Langs voordeur binnen, langs achterdeur buiten In zijn vrije tijd ging vader Louis op de Moorselbaan Vervolg op blz. 4 42- JAMGANG NR. 2 42 F VRIJDAG 13 JANUAR1198#

De Voorpost | 1989 | | pagina 1