Nancy Van der Stuyft Miss Bette 1989 Delegatie van bevoegdheden en afgevaardigden Zestig laar ATB «De Natuurvrienden» VOK-Moorsel met «De Grote Dag van Oliver W. Pankey» NCMV Faluintjes deelde eindejaarsprijzen uit Werken aan Moorselbaan starten op 1 maart 14 - 20.1.1989 - De Voorpost Herdersem Slnt-Antonlusviering 1989 Vrijdag 20 januari 19.30 u.: officiële opening van de expo «Sint-Antonius en de Kunst» in het parochiaal centrum door schepen Gracienne Van Nieuwenborgh. 20.00 u.: Schaakwedstrijd in café Sint-Antonius. Belotwedstrijd in café Den Engel, 1.000 fr. vooruit. Zaterdag 21 januari 17.00 u.: Mosselslag ten voordele van de Harmonie in 't Clubhuis. 18.00 u.: Eucharistieviering ter ere van Sint-Antonius met zegen. Tentoonstelling heemkundige kring in parochiaal centrum. 20.00 u.: Belotting in café Sint-Antonius met 1.000 fr. vooruit. T.D. met New Beat in zaal De Kletser. 21.00 u.: Dorpsbal in zaal De Kletser. Zondag 22 januari 11.00 u.: Mosselslag ten voordele van de Harmonie in 't Clubhuis. 13.00 u.: Folkloristische stoet. 16.00 u.: Pensenworp voor kinderen met zilveren pens. 17.00 u.: Pensenworp voor volwassenen met gouden pens. 17.00 u.: T.D. in zaal De Kletser ten voordele van kaatsklub De Sportvrienden. Maandag 23 januari 10.00 u.: Moorselse Mis gevolgd van openbare verkoping van de offergaven. 11.00 u.: Expo Sint-Antonius en de Kunst in de parochiale zaal. Doorlopend: eetfestijn ten voordele van De Jonge Liefheb bers. Op houtskool gebakken haring of tong in madeirasaus. 12.00 u.: Pensenkermis in 't Clubhuis ten voordele van de kaatsklub. Landelijke Gilde Het omwille van het afsterven van Kamiel Bruyland verdaagd jaarlijks feest, zal doorgaan op zaterdag 18 februari met te 12 u. een eucharistieviering gevolgd door een feestmaal. KVLV De kerstaktie ten voordele van Hilaire en Conchita Lambrecht, bracht 24.175 fr. op. Dit voor hun werk «Schuif een stoel bij». Dank aan KVLV, KSA, Chiro, KAJ, Kring 13 en aan Missie- en Ontwikkelingssamenwerking vanwege het paar dat terug naar Mexico trekt. Voetbal thuis Patro Zondag 27 januari: 15 u. Overg. B: Herdersem - T.V. Herzele. S.K. Herdersem Zaterdag 21 januari: 14 u. Knapen S.K - Oudegem. 15.30 u.: Scholieren S.K.-Hofstade. Zondag 22 januari: 10 u. Reserven S.K. B - Buggenhout. 802 stappers in 2* Slnt-Antonlustocht Bij deze door WSV De Kadees Aalst georganiseerde wandel tocht te Herdersem kwamen 802 stappers opdagen aan zaal De Kletser, waaronder 88 individuelen. Opvallend was het groot aantal franstalige deelnemers. Hierbij de deelnemende klubs met hun aantal wandelaars. 1Sportvrienden Welle 54 deelnemers 2. Kleitrappers Terhagen 52 deelnemers 3. De Pajotten Hekelgem 47 deelnemers 4. Singelwandelaars Strombeek 41 deelnemers 5. WSV Wetteren 30 deelnemers 6. De Kleine Kouter Lede 26 deelnemers 7. WSV Baasrode 23 deelnemers 8. WSVLebbeke 23 deelnemers 9. Politie Brussel 20 deelnemers 10. Soignies 20 deelnemers 11. Marcheurs du Hain 20 deelnemers De Kadees zelf waren betrokken bij de organisatie Toch konden van de eigen klub nog 84 Kadees mee op stap. Meldert Bericht voor aspirant-miliciens Als u in 1988 voor de eerste keer papieren kreeg of als dat reeds vroeger het geval was en u heeft nood aan informatie dan kan u hiervoor terecht vandaag, vrijdag 20 januari te 20 u., in zaal Herman, Dorp 1 in een organisatie van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen - afdeling Meldert. Je vraagt: uitstel, afstand van uitstel, vervroegde oproeping, vrijlating op morele grond, wat telt als broederdienst? Vrijstel ling en reform op lichamelijke grond. Vrijstelling wegens ontwikkelingshulp. Erkenning als gewetensbezwaarde. Dit alles wordt u door de provinciaal secretaris vein Milac, dhr. Blanckaert nader toegelicht. In een panel met moderator Lambert Van de Sijpe zal door reserve-kapitein Hugo Van Cauter, R. Van der Stockt en gewetensbezwaarde Joost Callebaut uit eigen ervaring ge sproken worden over zin of onzin van het leger. Een unieke gelegenheid voor betrokkenen. KVLV Op vrijdag 27 januari te 20 u. in het Parochiecentrum gespreksavond over «Drukke vrije tijd voor kinderen». 11.11.11 Meldert bracht 158.851 fr. samen voor de 11.11.11 .-aktie. Winnaars van de eraan verbonden wedstrijd werden bij loting De Meyst-De Block, Romain Van Stichel, De Mol (Hoog straat), Freddy De Wever en Roger De Witte. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Freddy en Nicole Peirlinck. Volgend weekend: Harry en Marie-Jeanne Rabaut. Moorsel De grote dag van O.W. Pankey Nog opvoeringen door VOK in zaal Katholieke Kring vandaag vrijdag 20 en morgen zaterdag 21 januari, telkens te 20 u. Toegangsprijs: 100 frank. Gespreksavond over «Gezond vermageren» op maandag 23 januari te 19.30 u. in het ACV-CM-lokaal te 19.30 u. ledereen welkom. KVLV Eveneens op maandag 23 januari maar dan te 19 u. in het KLJ-Heem, demonstratieles «Diepvriezen» i.s.m. Covee. Armenië De omhaling voor de slachtoffers leverde 35.925 fr. op. Ondertussen is het zowat aan iedereen bekend gewor den: Nancy Van der Stuyft is de nieuwe Miss Bette 1989. Vyfde keer, goede keer werd het voor haar. Nancy was eerst niet zinnens om aan de verkiezing deel te nemen, tenslotte had ze al vier pogingen gewaagd. Maar haar zusje spoorde haar aan het toch een vijfde keer te wagen. En dit keer lukte wonderwel wat de voorbije vier jaar nooit was gebeurd. Nancy Van der Stuyft is in de Leedse karnavalmid- dens een bekende naam. Zij is immers lid van de karnavalgroep "De Leed- se Nachtuilen" en haar kandidaturen voor de titel van Miss Bette hebben al evenzeer bijgedragen tot deze grote populariteit. Ondertussen is Nancy's zusje kandidaat voor de titel van jeugdprinses. Nancy kan nu voor haar duimen. Het was in Wichelen dat Nancy Van der Stuyft voor de eerste maal zich in het karnavalmidden waagde. Blijkbaar moet haar dat zeer goed zijn bevallen, want sedertdien is karna val een belangrijk deel van haar leven geworden. Of schoon bij haar toch nog steeds - gelukkig maar - het privé-leven voorrang krijgt. Haar staat nu als Miss Bette een zeer druk jaar te wachten, dat is zon der meer duidelijk. Veel moed en sportiviteit Om deel te nemen aan dergelijke verkiezing is er volgens Nancy Van der Stuyft veel moed nodig. Wanneer men bovendien naast de titel grijpt, en iedere deelneemster droomt er toch van Miss Bette te worden, dan is de ontgoocheling groot. De emotie ook. Nancy heeft met haar vijf deelnames ook vastgesteld dat er ge durende die jaren heel wat is veranderd. "Publiek en supporters zijn niet zoals vroeger", beweert zij. Toen zij de eerste keer deelnam was er onder de meisjes een grote sportivi teit. Dat was een zekere erecode. Dit jaar waren er maar twee kandidaten voor de titel en Nancy vindt dat een veelzeggend teken voor de toekomst. De Miss Betteverkiezing zal allicht andere domei nen moeten gaan ontdek ken om opnieuw aantrek kingskracht te kunnen uit oefenen op kandidaten. Een verschijnsel waar mee elke deelneemster te kampen heeft is de plan kenkoorts. Ook Nancy had die. Zelfs toen ze dit jaar voor de vijfde maal het podium op moest voor de verkiezing. Het kunnen bedwingen van die plan kenkoorts is wel belang rijk. Want wie zijn zenu wen de baas is, die is al een flink eind op weg naar de titel. Al is er natuurlijk veel meer dan het beheersen van de zenuwen. Miss Bet te moet ook een steengoed nummer brengen als show element. Nancy Van der Stuyft heeft daar keihard aan gewerkt en heeft dus loon naar werken gekre gen. In het verleden heeft Nancy slechts met schame le puntjes de duimen moe ten leggen. Nu was zij de sterkste van de twee en dat doet haar zichtbaar veel deugd. Haar optreden was in hoofdzaak gericht op het karnavaleske. Het pu bliek heeft genoten van haar luchtige visie op de Leedse politiek. Het vio- den van de goede teksten, van de nodige inspiratie, daar is het om te doen. En dan is er nog de voorberei ding van het hele nummer, waarbij heel wat werk komt kijken. Het moet haast professioneel zijn wat men presenteert en presteert, zegt Nancy die nu naar een drukke tijd gaat. Vooral in Lede zal zij vaak te zien zijn met haar Miss Bette-sjerp. Zij werd beloond voor haar doorzettingsvermogen en haar nooit aflatende inzet. (da) Lede. Nancy Van Der Stuyft is blij met haar Miss Bette titel (a) Maandag a.s. gemeenteraad te Aalst De oprichting te Aalst door Alfons Van den Broeck van een lokale afdeling van de «Arbeiderstoeristenbond» (ATB) in 1929 ging tijdens het voorbije weekend allerminst zonder aangepaste aktiviteiten door. ATB-De Natuurvrienden is ontstaan en gegroeid in socialistische kringen, maar staat breed open voor mensen van om het even welke overtuiging. ATB organiseert voordrachtavonden over toeristische regio's, over problemen qua natuurbehoud, al dan niet met dia-projektie maar trekt er tevens op uit. Wandelingen in de eigen regio of ver daarbuiten. A.s. maandag 23 januari heeft te 19.30 u. na de installatievergadering de eerste raadszitting van de nieu we bestuursploeg plaats. Hoofdschotel vormt inderdaad de verkiezing van de 13 OCMW-raadsleden waarvoor telkens drie voltijdse en één halftijds mandaat toekomen aan de SP, de PVV en de CVP, 1 voltijds en een halftgds aan de VU en 1 aan de Vrye Demokrat en. Verleden jaar zelfs lot in de omgeving van de Mont Blanc. Stichter Alfons Van den Broeck, een jongen van de Rechteroever, voelde sportieve kriebels reeds tijdens zijn lagere school periode die hij doormaak te in Mijlbeek zelf. Hij was van jongsaf aan aktief in de Socialistische Turn kring en in Rood Verweer en werkte in een Aalsterse tekstielfabriek. Toen hij echter een exemplaar van «Arbeiderstoerisme» in handen kreeg raakte hij in de ban van de natuurbe- weging, toen nog in de kinderschoenen. Hij start te dan ook met een lokale afdeling van ATB Natuur vrienden met wandelingen en fietstochten. Na deel name aan enkele verras- singsreizen per spoor lokte het buitenland en de be taalde verlofdagen deden de afdeling zienderogen groeien. In 1937 genoot de Aalsterse afdeling zelfs de eer het Nationaal Kongres te mogen organiseren. Momenteel zorgt de afde ling samen met de onder afdeling «De Bergstijgers» voor een goed gevulde waaier aktiviteiten. Viering Tijdens de viering verle den zaterdag in de stads school werd na de knallen van de flessen schuimwijn en de gebruikelijke nieuw jaarsreceptie door Els De Roover een diareportage verzorgd over Egypte met o.m. Kaïro, de piramiden, de dodenstad, de vallei der koningen, de Sinaiwoes- tijn en de Aswanafdam- ming. Op 25 februari volgt dan een soortgelijke re portage maar dan over het Centraal Massief in Frank rijk te brengen door Hilde en Walter Van Eisen. Eveneens in de school, Binnenstraat 157. Volgen dan op 10 maart een voordracht over na tuurbeleving, op 19 maart deelname aan een wandel tocht in het verre Lommei, op 8 april een wandeling te Velzeke waar zich het Gal- lo-Romeins museum be vindt, op 13 mei deelname aan de herdenkingswande ling georganiseerd ter ge legenheid van de L.P. Boonherdenking op het L.P. Boonwandelpad en op 3 juni een voettocht rond Impe. Vrijdag had in zaal Breughel te Moorsel de uitreiking plaats van de prijzen van de eindejaars actie van het NCMV-afde- ling Meldert, Moorsel, Herdersem en Baar- degem. De eerste prijs, een kleuren-TV, ging naar de familie Van Rossem uit de Kokerijstraat te Meldert. Een bromfiets ging naar de familie Thielemans, Fossestraat, Affligem. Ook de familie De Winne, Bleregemstraat, Affligem, was bij de gelukkigen. Ze ontvingen een video-re corder. De eindejaarsaktie van het NCMV Faluintjes is één van de vele realisaties van deze organisatie. De aktie kwam tot stand door de goede samenwerking en het dynamisme van de bestuursleden. Voorzitter van NCMV-Meldert is Raoul Beek, sekretaris al- Op 1 maart '89 zal aannemer Gilbert De Jonge de werken aan de Moorselbaan aanvangen opgesplitst in drie fasen. Aanstaande woensdag 18 januari heeft er in dit verband in 't Apostelken te 20.30 u. trouwens een volksvergadering plaats. Het werk zou moeten beëindigd zijn binnen de 80 werkdagen. Hopelijk dus vóór het bouwverlof. Voorzien is wel dat ean woning hoogstens één dag onbereikbaar zou zijn. Ook voor de handelshuizen zou dat het geval moeten worden. jjj De Bergstijgers De onderafdeling De Bergstijgers ziet het dan weer grootser. Op 28, 29 en 30 januari doet men aan Langlauf te Chevron en tijdens het woelige kar- navalgebeuren wordt geopteerd van 4 tot 11 fe bruari voor een winterver blijf in natuurhuis Kniebis te Freudenstadt in het Schwarzwald. Op 19 fe bruari trekt men er dan voor één dagje op uit naar onze Ardennen. Inschrij ven kan bij Maurice De Wit 053/70.53.68 of 77.86.76. In mei volgt een kampeer- weekeinde bij Fontaine- bleau en van 3 tot 8 juli wil men zich in de Ardennen voorbereiden op een ne- gendaagse trektocht door heen het Frans Centraal Massief einde juli - begin oogst. Daartoe wordt dan wel een oriëntatiekursus geor ganiseerd die plaatsheeft in het Trefcentrum, Drie- sleutelstraat 48 te Aalst zelf telkens vanaf 19.30 u. op 16, 21 en 28 februari. De er verworven theoreti sche kennis zal dan in de praktijk uitgeprobeerd worden tijdens een week eind te Logbierme op 4-5 maart. Deelnemen aan de kursus kost 1.550 fr. Leden beta len slechts 950 fr. Het is wel noodzakelijk vóór 1 februari in te schrijven op het sekretariaat ATB Na tuurvrienden, P. De Pae- pestraat 6 te Aalst, tel. 053/78.73.52. LH De gemeenteraadskom missie en adviesraden zul len worden aangesteld eventueel met gewijzigde statuten. Er zal worden voorgesteld het statuut van de adviesraden derma te te wijzigen dat de sche pen niet meer de voorzit ter van de adviesraad is, maar wel dat die voorzitter door het schepenkollege zal worden aangeduid on der de leden van de ad viesraad die niet behoren tot het in dienstverband bij het stadsbestuur tewerkgesteld personeel. Aanstelling personeel Voorgesteld wordt aan het schepenkollege machti ging te verlenen om voor de periode van nu tot ein de 1994 personen in tijde lijk verband bij de stads diensten te mogen aanstel len. Dit «voor de regelma tige gang der dienstaange legenheden». Binnen wet telijke perken zouden ook de bevoegdheden betref fende overheidsopdrach ten door de gemeenteraad worden overgedragen aan het kollege ook voor aan neming van werken, leve ringen of diensten die be trekking hebben op het dagelijks beheer van de stad. Voorgesteld wordt verder dat de vertegenwoordigërs van het stadsbestuur in in- terkommunales ieder jaar verslag zouden uitbrengen over de stand van zaken aan de leden van de ge meenteraad. Mandaten In de besloten vergadering worden de kandidaten voorgedragen voor vol gende gemeenteraads kommissies. 1. Verkeer. 2. Public Relations en Onthaal. 3. Openbare Werken en Patrimonium. 4. Tewerkstelling - Perso neel - Juridische Zaken. 5. Middenstand en Eco nomische Ontwikkeling. 6. Onderwijs - Cultuur - Toerisme. 7. Bevolking - Derde Leeftijd en Volksgezond heid. 8. Jeugd - Sport - Ge zinszorg. 9. Financiën en Regies. 10. Leefmilieu en Ruim telijke Ordening. 11. Landbouw en Bosbe heer. Vertegenwoordigers van het stadsbestuur worden aangeduid voor de Inter- kommunale «Land van Aalst» (1 of meer), in de raad van toezicht van de koöperatieve vennoot schap «Land van Aalst» (5), in de Vereniging voor Arbeidsgeneeskunde, in de gewestelijke VW De Denderstreek, in Intergem (voorheen 3 effektieve en 3 plaatsvervangers), in de TMVW, in de Interkom- munale voor Kremato- riumbeheer, in de Be schuttende Werkplaatsen, in de Tuinbouwstichting Aalst en Omgeving» in de «Vereniging van Histori sche Steden van België», in de «Gemeentedienst van België», in de koöpe ratieve vennootschap «Ons Zonnig Huis», die van «Dewaco-Werkers- welzijn», bij «Veilig Wo nen», in «Uw eigen huis der Vlaanderen» en in «De Toren». Eveneens in Navama, in de Toeris tische Federatie van Oost- Vlaanderen» in het «Ge meentekrediet van Bel gië», in de «Medisch So ciale Interkommunale Vereniging Lemberge», in de «Onderlinge Maat schappij der Openbare Besturen», in de «Provin ciale Brandweerschool van Oost-Vlaanderen» in de «Gomov», de «Nationale Maatschappij van Buurt spoorwegen», in de «Pol der van de Beneden-Den- der», in het «Festival van Vlaanderen» en in het «Openbaar Entrepot». Ook in de beide akademi- mes en in de Besturende Kommssie van de Hop markt. LH In zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat te Moorsel, leefden tijdens het voorbije weekeinde drie volle zalen de komedie van John Patrick «De Grote Dag van Oliver W. Pankey» mede. U kan dat ook nog vandaag vrijdag 20 januari en morgen zaterdag 21 januari telkens te 20 u. Andermaal haalt VOK bijval met een komedie. Een blijspel waarin een banaal bankbediende met weinig allure zich na een onderzoek door de dokter, dat zou wijzen op een na- daar is Fr. Claeys. Voorzitter van de afde ling Moorsel-Herdersem- Baardegem is Reddy Van Der Borght, sekretaris Aelbrecht. Bestuursleden zijn Dirk Van Herzele, René Vinck, Pierre De Smedt, Fons Van der Borght, Alfons Vermeiren, Wim De Pauw, Frans Bosman, Van Der Jeugd, Garreys en Van Den Eede. Volgend jaar zal het NCMV opnieuw een ein dejaarsaktie plannen. Dan zullen er een aantal waar debons te winnen zijn, welke 'zullen verzilverd kunnen worden in zaken die lid zijn van het NCMV. Aktiviteiten voor dit jaar zijn nog het bloe- menbal op 27 mei en de avondmarkt op 29 mei. JM Heyman Druppelteller Nog steeds is 75% van de totale wereldautoproduktie in handen van de EEG, de Ver enigde Staten en Japan. Maar de inbreng van nieuw komers als Zuid-Korea is in grijpend te noemen. Weekbe richten van kredietbank heeft onderzocht hoe snel de op mars van de Japanse auto mobielindustrie in de zeventi gerjaren is geweest. Men kan dat nummer van Weekberich ten bekomen in de KB Kan toren. In het Test-Aankoop nummer van januari wordt aandacht besteed aan het vlees dat wij allemaal dagelijks eten. Is het al dan niet hormonenvrij en hoe kunnen de gebruikers dat vaststellen. Verder een blik op de stereoradiorekorders, de autobanden, de keuken weegschalen en de video clubs. Test Aankoop, Hol landstraat 13 te 1060 Brussel (02/536.64.11). Het Animatiecentrum voor Talen organiseert op 23, 24 en 25 februari voor de twaalf de maal zijn internationale ta- lenbeurs die plaats heeft in het Anspach Center te Brus sel. Het tema van de beurs is «Jaar 2000: België het meer talig hart van Europa». kend sterven, zich ontpopt tot een totaal ander perso nage. Van een minus naar een optimaal gemotiveer de waarvoor duidelijk niets meer onhaalbaar wordt. Wat hem dan ook het imago van een held zal verlenen. Tot uiteindelijk blijkt dat er een spijtige omwisseling van dossiers oorzaak is van al dat tu multueus gedoe. Luk Schoonjans, getalen teerd regisseur die onlangs te Baardegem nog zorgde voor een geaktualiseerde «Dirk Verspecht» toont zich op de Moorselse plan ken een flink akteur, van alle markten thuis en qua diktie, expressie, interpre tatie en beweeglijkheid zeer goed. Gelukkig voelt hij zich omringd door een cast zonder zwakke scha kel: Suzette Podevijn als een veeleisende huis houdster die zich aan elke situatie weet aan te pas sen, Joke De Meyst die haar vrouwelijke charmes terdege etaleert en ge bruikt, Annemie Beulens als een degelijke dokters assistente en het echtpaar Willy Pieters - Nicole Van Gucht die de politieke toer opgaat als respektievelijk FBI-man en politieagente met principes. Francois Vermoesen zet een realis tische bankkantoorhouder op de planken en Luc Cal lebaut een arts die het niet zo nauw neemt. Voor de komische noot zorgen in breker Oscar De Cocker, de lieveling van het Moor sels publiek en Reddy Van der Borght die met een uiterst geringe tussen komst de show stal. Gezorgd werd voor een ingenieus uitgekiend de- kor wat beurtelings goed is voor een mansardekamer, een bankkantoor of de spreekkamer van een dorpsdokter. lh

De Voorpost | 1989 | | pagina 14