Spektakelwaarde 10 VW Hamme wil pandoering voorkomen "Klip Lebbeke moeten we kunnen omzeilen" Yawara Kwai Dendermonde twee maal goud en zilver Topper in vierde provinciale Aalst-Dendermonde Guy De Baere (KAVD) ue voorpost - üü.i.iytjy - 1 De Voorpost SPORT Retfaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052,71.4a60 SK Wichelen - Rapide Lebbeke 3-1 Ze volgen elkaar snel op, de toppers in deze reeks uit het Dendermondse. Na Lebbeke- Berlare en Berlare-Wichelen was het nu de beurt aan Wichelen en Lebbeke om elkaar het wit uit de ogen te kijken. Sommigen namen deze beeldspraak dan ook au sérieux tijdens deze onvervalste topper die door zo'n 350 betalenden werd bijgewoond. Vraag dat maar eens aan het duo Verheuen-Tonnelier. Meer dan eens stonden de thuisspits en de bezoekende doelman millimeters van elkaar met de kuif recht omhoog. Dit steekspel tussen beiden waarin tenslotte een door zenuwen verraste Tonnelier aan het langste eind trok en de onzekere Lebbeekse verdediging tijdens de eerste helft hebben er uiteindelijk toe geleid dat Wichelen niet hard diende door te duwen om beide punten te pakken. Fruythof-Rapide 2-0 waarmee Wichelen even uit kalm en beheerst de 2-1 rust- De thuisploeg kon zich de omknelling kwam, kopte stand aantekende in deze tot geen betere start gedroomd De Visser de bal de hoogte in nu toe faire wedstrijd, hebben want amper drie mi- maar buiten het bereik van nuten waren gespeeld toen Tonnelier. Wie had dit ma- voor Tonnelier Wilfried Merckx een demar- neuver doorzien? Natuurlijk Het ^a're U'1 de wedstrijd rage plaatste zoals alleen Ed- Fruythof. Deze was er als de verdween dan ook begin dy... hem zou kunnen nage- kippen bij om voor de breed tweede helft toen de leegge- daan hebben in zijn beste tijd. zwaaiende en armwiekende speelde Eddy De Winter bij Merckx plaatste de bal voor Tonnelier het leder netjes te- de thuisploeg vervangen werd doel en daar was het Fruythof gen de Lebbeekse touwen te door Verheuen. Deze Ver die bezoekend doelman Ton- schuiven: 2-0 na 15 minuten, heuen was voor bezoekend nelier een eerste maal kon Het dreigde dus voor Rapi- doelman Tonnebier blijkbaar verslaan. de een echte afgang te worden een onoverkomelijke hinder- als deze Fruythof niet aan nis. Feit is dat deze Verheuen Rapide, dat de toss gewon- banden kon worden gelegd, werkte als een rode lap op nen had eng estart was met Gelukkig üep het allemaal zo stier Tonnelier. Meer dan windvoordeel, panikeerde geen vaart en herstelde Rapi- eens werden Spaanse tafere- evenwel nog niet en langs Da- de zich knap van de opgelo- len opgevoerd wanneer Ton- vy Desmet en Matthijs drukte pen schade. De verdediging nelier het leder diende weg te het Wichelen op eigen helft werd opgelapt en de opbouw trappen en Verheuen elke be terug. De schoten die beide vanuit het middenveld verliep weging van de doelman nauw- Lebbeekse spelers afvuurden nu zoals het moest. Kort voor lettend volgde vanop dichte vormden echter geen bedrei- rust dan ook de verdiende afstand, ging voor thuisdoelman De aansluitingstreffer voor Rapi- Wilde. Meer bedreigd werd de toen klasbak Davy Desmet Het was evenwel toch Ton- aan de overzijde Tonnelier. iedereen te vlug af was drie nel,ers. Ploe8 die resoluut op En dan nog wel door eigen thuisspelers omspeelde incluis zoek g>ng naar de gelijkmaker maats want op een vrije trap thuisdoelman De Wilde en ^neenshl!18 deze.in Over de memorabele match tegen Sporting Anderlecht op de dag van Kerstmis werd er in Hamse voetbalkringen achteraf weinig van gedachten gewisseld. Het doordringen tot in de zestiende finale vond men op zichzelf al een sukses, al voegt men eraan toe dat de zware cijfers hard aankwamen. Een dergelijke opdoffer wil de derdeklasser in het Constant Van Der Stockstadion voorkomen. "We zijn van plan om de tegenstrever aggressiever aan te pakken, hoewel ik hier dadelijk wil aan toevoegen dat we ons niet zullen laten verleiden tot duw- en trekwerk en zeker geen onsportieve daden zullen stellen, zegt voorzit ter Willy Van Den Broeck. We hebben met de mensen van Sporting Anderlecht goede kontakten gelegd en wensen die trouwens te behouden. We zullen sportief weerwerk bieden en er gewoon proberen het beste van te maken." Voor VW Hamme en zijn voorzitter is het kompetitie voetbal uiteraard belangrijker. "Uit vijf recente matchen hebben we negen punten gepuurd waardoor een goede rangschikking werd afge dwongen, vervolgt de Hamse voorzitter. Het heeft enkele weken geduurd vooraleer we ons aan de principes van derde klasse zijn gaan aanpassen. Dat heeft punten gekost. Momenteel vatten we post in de middenmoot. Gelet op de evolutie van de jongste weken ben ik ervan overtuigd dat we een plaats binnen de eerste vijf kunnen afdwingen. We verenigen voetballers die allemaal uit lagere reeksen werden weggehaald. De meesten onder hen kwamen vorig jaar uit in bevordering. Is het dan niet de normaalste zaak van de wereld dat ze in derde een aanpassingsperiode nodig hadden? Op technisch vlak kunnen we ons bij de drie beste teams rekenen. Uiteraard zegt dat niet alles. Er worden in derde ook andere opvattingen gehuldigd waarbij je genoodzaakt wordt om met dezelfde wapens te vechten. Een belangrijke troef is dat we een hecht blok vormen dat eendrachtig streeft en onder invloed van Willy Meers man in staat is om tot het uiterste te gaan. Iedereen komt nu tot de vaststelling dat we kwaliteit in huis hebben. Als er geen spelers de intentie koesteren om aan het eind van de kompetitie op te stappen, meen ik dat we weinig andere gezichten moeten aantrekken. Ik ben de mening toege daan dat de huidige ploeg nog kan groeien en volgend jaar bekwaam moet zijn om sterker uit de hoek te komen. Zelfs al kan nu al gezegd dat de kompetitie op financieel vlak een sukses is, staat vast dat we in de overgangsperio de ons geld zomaar niet te grabbel zullen gooien en dure vogels aantrekken." Willy Meersman heeft inmiddels aangekondigd dat hij aan zijn laatste seizoen als oefenmeester toe is. Vijftien jaar lang voerde hij het sportieve bewind en naast twee promoties eindigde hij met Vigor Wuitens vrijwel ieder jaar binnen de eerste vijf. Weinigen kunnen dergelijke adelbrieven voorleggen. (e.g.) mamm Wichelen scoort het eerste doelpunt vh) Wichelen - R. Lebbeke 3-1. Fruythof Lebbeke kon zijn kamp nog zuiveren (vh) de lucht. Zo moest thuisspeler Wichelen - R. Lebbeke 3-1. Van Puyvelde Frank Van Poecke de bal van de lijn koppen wanneer hij goed gevolgd was toen Mat thijs met een kopbal De Wil de had verslagen. En terwijl het festival Ver heuen-Tonnelier in alle hevig heid doorging moest thuisspe ler Geert De Winter, ge kwetst na een botsing met een bezoeker, vervangen worden Pf f gl door Verstraeten. Ondertus- sen had ook Fruythof, de held van het eerste kwartier, te recht een gele kaart gekregen van scheidsrechter Boeyckens nadat hij een doelpoging met de hand in het Lebbeekse doel had geslagen. En even later mocht Fruythof hele maal afdruipen toen hij na spelbederf zijn terechte twee de gele kaart kreeg van de ref die nu ogen en handen te kort had om de wedstrijd onder kontrole te houden. Wichelen dus met 10 en normaal ook Lebbeke enkele minuten la- VOETBAL De derby tussen K.A.V. Dendermonde en S.K. Lebbe ke staat nu zondag op het programma. Normaal zou deze wedstrijd pas op 12 februari worden gespeeld, maar omwille van karnaval in de Ros Beiaardstad stelde KAVD aan Lebbeke een wijziging van de kalender voor, waarmee de Konkelgoedploeg akkoord ging. De Dendermondse eerste provincialer mag in geen geval op eigen veld kleerscheuren oplopen wil hij zijn gunstige positie in de algemene rangschikking behouden. "Wie zich als titelkandidaat aandient, mag in eigen vesting geen slippertjes maken, oordeelde Guy De Baere. Lebbeke wordt helemaal geen gemakkelijke klus maar ik stel me voor dat iedere match een zware dobber wordt. Tegen de leider wil iedereen tot het uiterste gaan. Natuurlijk dat onze naaste buren er plezier zullen aan beleven mochten ze ons een opdoffer toedienen. Ik meen dat we het zover niet mogen laten komen. We beschikken over voldoende wapens om gelijk welke opponent op afstand te houden. Iedere match moet uiteraard gespeeld worden en de ene zondag is de andere niet. In Meldert gaven we een punt prijs nadat we in de eerste helft de kansen hadden verkeken om de match een definitieve wending te geven. Op eigen veld mag ons dat niet overkomen, ook al is de tegenstander Lebbeke en gaat het om een typische derby. Dat laatste is meen ik maar folklore geworden. De sfeer die derby's in het verleden nogal eens klank en kleur gaf is definitief voorbij." Met 27 punten uit 18 matchen vat KAVD momenteel met een voorsprong van twee eenheden post als leider in de hoogste provinciale afdeling. "In het begin van de kompetitie had ik deze gang van zaken niet verwacht, geeft Guy De Baere eerlijk toe. Ik dacht niet dat ons team sterker zou worden dan vorig jaar. Achteraf heb ik mijn mening moeten herzien. Iedereen heeft zich snel aangepast en de aanwinsten blijken mee te vallen. Op dit ogenblik vormen we in alle opzichten het sterkste team in d^ reeks. Alleen moeten we ons hoeden voor lichtzinnigheid. Het worden zeker nog twaalf moeilij ke weken, aldus de Dendermondse voetballer. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, Cooreman, De Schrijver, Jacobs, Segers, Van Bogaert, De Ruyter, De Baere, Van Nieuwenhuyse, De Kunder (Laureys, Kamba- la en De Coninck). (e.g.) KARATE ter. Toen Verheuen plots werd aangetrapt door een wellicht door zenuwen verra den Tonnelier moest scheids- Wichelen - R. Lebbeke 3-1. De Winter stuit op de Lebbeekse defensie (vh) rechter Boeyckens ook Ton- tuurüjk ook mooi uitkwam rumoerig verliep maar waar- !!ÏE V3\i ur .iverwezen want Wilfried Merckx knalde bij het spektakel nimmer of hebben. Nu blies de man in vanop de stip de 3-1 eindstand nooit uit de lucht was. het zwart enkel strafschop op het bord in deze wedstrijd M.ir enm-,rnr hetgeen voor Wichelen na- die vooral in de tweede helft Steveunck Wichelen - R. Lebbeke 3-1. Om het Wichelse gevaar in te dijken moest Rapide alle hens aan dek roepen (vh) Op zondag 15 januari hadden in het sportcentrum van Et terbeek (Brussel) de nationa le karatekampioenschappen plaats voor kadetten (16-18) en juniores (18-21) voor alle gewichtskategorieën. De Dendermondse karateklub, onder leidng van Mare Nobels (4e dan), had drie deelnemers ingeschreven. De meer dan honderd deelnemers en het talrijk opgenomen publiek maakten het geheel sfeervol. In de reeks kadetten (- 55 kg.) behaalde Peter Verhavert de eerste plaats. Deze lichtge wicht was aanvankelijk nogal zwak begonnen (stress), doch na uitschakeling van verschil lende kampers werden de punten geteld en werd hij eerste. In de reeks kadetten tot 65 kg. behaalde Jurgen Parijs de tweede plaats. Jurgen was sterker begonnen door de mo rele steun wegens de zege van zijn klubgenoot. Toch moest hij in de finale met een 3-6 stand het overwicht van tegenstrever Van Soetendael (Brussel) aanvaarden. Dan kwamen de juniores aan de beurt. Danny Rombaut werd in de reeks - 60 kg. opgesteld. Na uitschakeling van een vijftal deelnemers in de voorronden moest hij in de finale vechten tegen De Francesco uit He- rentals. Deze is zeker geen katje om zonder handschoe nen aan te pakken want hij is lid van de nationale ploeg, zwarte gordel, heersend Bel gisch kampioen en pas terug uit Kaïro van de wereldkam pioenschappen. Het was dan ook muisstil in de zaal toen deze kamp begon. Rombaut was met zijn zes trainingen per week fysisch en psychisch sterk voorbereid door zijn trainer en liet er geen gras over groeien. Hij haalde onmiddellijk uit en scoorde een waza-ari (1/2 punt) met tsuki (vuiststoot). De Francesco replikeerde met Mae-geri(schop) en het werd gelijk. Rombaut toonde zijn klasse en maakte met een been-en vuistkombinatie ip- pon (vol punt). De Francesco bleef druk uitoefenen en ge raakte nog aan een half punt (w.a.) met een vuiststoot. Rombaut was in zijn dag en maakte nog twee wara-ari bij, waardoor de eindstand be kend was: 5-2. De Dendermondse kampers werden dan ook gefeiliciteerd door de Belgische toptrainers en een opname in de nationa le ploeg, zeker van Dany Rombaut werd besproken. Belangrijk is wel dat deze jon gens van de Dendermondse karateklub met hun trainin gen in de sporthal van Ap pels, nog maar bruine gordels waren en tal van hun tegen strevers (zwarte gordels) met blozende kaken naar huis stuurden. Deze drie kampers werden van jongsafaan gevormd in de jeugdafdeling van de Dender mondse klub en kwamen zo op vrije basis bij de wedstrijd- trainingen van de klub terecht. Deze resultaten zijn een prachtige stimulans voor deze grote klub en ze bewijzen dat er zonder kwetsuren ook in Karate resultaten kunnen be haald worden.

De Voorpost | 1989 | | pagina 17