Nu wordt het moeilijk Eerste nederlaag! Opnieuw vlotte zege voor Nopri Lebbeke Prachtprestatie van Dendermonde Fatale eerste helft Moeilijk gaat ook Ajax kan beter Flinke weerstand Ondanks knap verweer Vertekend eindresultaat Nopri Lebbeke - Sasja 22 - 20.1.1989 - De Voorpost HANDBAL 1' Nationale Houthalen Avanti Buggenhout Na de nederlaag tegen het bedreigde Houthalen moet het voor iedereen duidelijk zijn, dit seizoen kan Avanti enkel nog als objektief het behoud in 1' nationale nastre ven. Voorzitter Ghijssels vond wel dat de scheidsrech ters Avanti minimum voor één punt hadden bestolen in Houthalen maar trainer- coach Noteboom was meer genuanceerd in zijn kommen- taar. «Het optreden van de scheidsrechters heeft Avanti beslist geen goed gedaan. Niettemin zat de overwinning er nog in als sommige spelers niet overdreven zenuwachtig waren gaan akteren. Het ge brek aan een volwaardige bank belette enige ingreep. In elk geval, het wordt moeilijk, maar het behoud in lc natio nale moet nu afgedwongen worden» aldus de Avanti coach. In een ware heksenketel was de start van Avanti veelbelo vend. De 2-1 achterstand van de eerste minuten werd omge bogen naar een 2-4 voor sprong met doelpunten van Marbüe, Van Mol en Maes en een uitstekende doelman Moens die de zieke Vinck had vervangen, zorgde ervoor dat Buggenhout bleef leiden tot het kwartier (5-7). Orlowski had ondertussen een bewaker gekregen en via 7-7 kwam Houthalen even aan de lei ding (8-7). Via 8-9 werd dan de 10-10 ruststand bereikt. In het begin van de tweede helft dreigde het even verkeerd te zullen lopen als Orlowski een 2'-straf kreeg aangesmeerd (11-10) maar even terug op het terrein zorgde de sterke Pool met drie opeenvolgende treffers voor 13-13 na 41'. De daaropvolgende minuten wer den echter fataal voor Avanti. De Meyer kreeg een 2' straf, Orlowski miste een 7-m worp en als Megos er totaal onte recht met rood uit moest na een botsing met de doelman, werd het 15-13. Van Mol ging ook naar de bank wegens pro test maar Avanti, ondanks numerieke minderheid stelde toch gelijk na 53' (15-15). Het hek was echter van de dam en in een rumoerig slot ging het van 17-17 naar 19-17 na de laatste treffer van Orloswki kon geen aarde meer aan de dijk brengen. Avanti Buggenhout: Moens, Orlowski 10, Vlassenroot, Marblie 2, De Meyer, Van Mol 1, De Brauwer, Maes 1, Vereecken, Megos 4, R. Megos. Beloften: Houthalen Avanti Buggenhout: 11 - 7 Een jeugdig Avanti speelde een verdienstelijke wedstrijd in Houthalen. Via een 5-3 ruststand werd het uiteinde lijk 11-7 in de eindafrekening. Avanti Buggenhout: R. Me gos, De Brauwer, De Lathou wer 1, Ottoy 1, De Meyer 2, Vereecken 2, Van Beveren 2. EVA H.C. Lokeren 21 Meiveren 22 Totaal onverwacht leed Loke ren, in eigen zaal dan nog, zijn eerste kompetitieneder laag tegen een wellicht onder schat Meiveren. Waren de Nieuwjaarsfeesten nog niet verteerd of was er een andere reden, in elk geval Lokeren bleef zwaar onder zijn moge lijkheden en het resultaat is navenant. Het wedstrijdbegin liet zulke afloop niet veron derstellen, met als voornaam ste wapen de tegenaanval leidde Lokeren na een kwar tier met 5-3 maar kort daarna kregen de Waaslanders een eerste verwittiging. Een ploe- genwijziging bracht niet het verwachte resultaat en een weliswaar onortodox maar snel en gemotiveerd spelend Meiveren scoorde 5 doelpun ten in 5' (6-8 na 19'). Lokeren stelde echter orde op zaken en zonder echt groots te moe ten spelen leidde de thuis ploeg toch met 11-9 aan de rust. In de tweede helft ging het echter goed fout bij de thuisploeg. Lokeren incas seerde te gemakkelijk doel punten en ook een tijdelijke inbreng van J. Smet voor Van Vaerenbergh bracht geen aar de aan de dijk. Om beurten namen de ploegen het kom- mando maar via 20-19 na 53' was het Meiveren dat met 20- 22 ging leiden minder dan 3' voor het einde. Een wanhopig Lokeren naderde nog tot op een doelpunt maar de eerste nederlaag bleek een feit. H.C. Lokeren: Van Vaerenbergh, Smet, Lenaerts, Verhofstadt 2, Bocklandt 4, Versele 12, Verguit 1, Van Cauwenber- ghe 2, Van den Berghe, Van Hille. Reserven: H.C. Lokeren - Meiveren: 20-16 Lokeren stelde na een zwakke eerste helft (rust 7-7) orde op zaken tijdens het tweede wed strijdgedeelte. H.C. Lokeren: Smet, Picquer 2, De Neef 2, Van den Bergh 6, Zaman 1, De Proft 1, Vermeir, Van de Velde, De Bruyne 4, D'Hanis 3. EVA Robuco Buggenhout 2 Berlare Berlare, zonder wisselspelers, heeft zich moeten beperken tot moedig verweer tegen het sterke Robuco 2. Tien minu ten konden de bezoekers stand houden (2-2) maar dan ging Robuco via De Vuyst en P. De Smedt naar 8-2 (17' minuut) vooraleer Berlare nog iets kon terugdoen. Ge wisseld van kamp met een 10- 5 stand kon Van de Weyer Berlare in de wedstrijd hou den maar het werd toch 14-( vooraleer Buggenhout wai gas terug nam en Berlare via 17-12 10' voor het einde noj een behoorlijk eindresultaat kon afdwingen. Robuco Bug genhout 2: Janssens, P. Man- naert 2, Braeckman, D. Man- naert 3, F. Mannaert 1, De Vuyst 3, P. De Swaef 2, Se- gers, Verhelen 4, P. De Smedt 3, H. Trienpont 3. EVA Dameshandbal 1' Nationale 4' afdeling - Heren Nopri Lebbeke RAC Flémalle 2' nationale - Heren Jemeppe 21 E.V. Aalst 15 Aalst, steeds zonder organisa tor M. Bayens en zaterdag ook zonder De Ketelbutter heeft in Jemeppe de wedstrijd verloren tijdens de eerste helft. Vooral het wedstrijd- begin was katastrofaal voor Eendracht dat na een klein kwartier al een 7-1 achter stand telde. In die periode liep het totaal mis in de Aal- sterse defensie en doelman Van Pottelberghe waande zich het object in een schiet- kraam. Gelukkig kon Aalst orde op zaken stellen en in de resterende speeltijd toonden zij zich de evenknie van hun tegenstander. Mits een betere afwerking, een resem open doelkansen werden gemist, had Eendracht de schade aan de rust (11-5) beslist kunnen beperken maar een normale afwerking kwam er pas in de tweede helft. In die laatste 30' gaf Aalst zelfs de indruk terug te zullen komen maar dichter dan op vier doelpunten kwa men zij niet, ook al omdat de scheidsrechters nu ook niet erg geïnspireerd optreden. Via 13-8 na 37' werd het 14-10 maar 8' voor het einde mocht Eendracht opnieuw alle illu sies opdoeken want de kloof was opnieuw zes doelpunten geworden (19-13). E.V. Aalst: Van Pottelberghe, Mertens, R. Bayens 1, W. Bomon 3, Van Der Borght 3, D. Bayens 3, B. Arijs, Van Nuffel 1, Van Malderen 4, Steemans, R. Arijs. Beloften: Jemeppe E.V. Aalst: 9 13 Een sterk spelend E.V. Aalst leidde na 10' met 0-4, kende toen echt onkans en het werd 4-4 en als K. Bomon gekwetst uitviel dreigde het zelfs moei lijk te zullen worden. Rust 4- 5. Na een gelijkopgaande pe riode (7-7) zorgden Steemans en Van Malderen toch nog voor een ruime 9-13 overwin ning. E.V. Aalst: Mertens, R. Arijs, Bosman 1, T. Welle- kens 1, P. Van Goethem 2, Van Paepeghem, Steemans 3, Van Malderen 3, K. Bomon. EVA Tegen het tijdens de laatste wedstrijden opvallend sterk H.C. Brugge boekte Dender monde een verrassende maar uiterst verdiende overwin ning. Geleid door coach Bue- lens speelde H.B.C. weer enorm gedisciplineerd. Van Geel bleek het verlengstuk van de Dendermondse coach op het terrein en alle spelers deden precies wat er van hen werd verwacht. Impens speel de weer bijzonder sterk zowel aanvallend als verdedigend en Wesemael rondde de kansen H.B.C. kon dan echter de voortreffelijk af. Brugge klus niet afwerken omdat een kwam weliswaar het best uit open doelkans en ook een 7- de startblokken (2-0) maar m worp werden gemist. Via knap verdedigend en verstan- 12-13 kon Brugge gelijkstel- dig aanvallend bracht H.B.C. len 6' voor het einde (14-14) evenwicht in de wedstrijd en maar een verrassende Merckx na 18' bracht de wederoptre- zorgde met twee treffers in de dende Hoorelbeke Dender- laatste minuten voor de gou- monde voor het eerst op voor- den punten en de prestigeuze sprong (4-5). H.B.C. behield zege. H.B.C. Dendermonde: ook aan de rust dit doelpunt- Coppens, Claessens, Merckx voorsprong (6-7). In de twee- 2, Van Geel, Van Steen 1, de helft was het begin ophef- Van Renterghem 1, Bouteille makend. Brugge stelde gelijk 2, Impens 3, Wesemael 7, maar vier opeenvolgende tref- Hoorelbeke 1, De Smedt, fers van Dendermonde brach- Bogaert. ten sensatie, 7-11 na 34'. Een nieuwe vlotte overwin ning geeft nog maar eens aan dat Nopri Lebbeke kernge zond is. De transfer-perikelen zijn duidelijk goed verwerkt en met een plaats in de kwart finale van de Belgische Beker en uitzicht op een play-off plaats in de kompetitie, heeft de ploeg van B. Van Rans- beeck de verwachtingen over troffen. Tegen Flémalle raak te Nopri nooit echt in moei lijkheden. Het was wel ex- Nopri speelster Brixhe die de score opende (0-1) maar na de studieronde die 11' duurde (2- 2) sloeg Nopri al een kloof, Van Handenhove zorgde voor 5-3 na 17' en als goalie Van Langenhove een 7-m worp stopte leidde Lebbeke met 8-5 aan de rust. Ook in de tweede helft bleef Nopri probleem loos domineren. Via 10-6 ging het naar 12-6 na 43' en als De Backer inkwam om een 7-m worp uit het doelvlak te ran selen kon Nopri rustig het wedstrijdgebeuren blijven do mineren. EVA D.B. Zwijnaarde H.K. Waasmunster Ajax Lebbeke 19 J.S. Herstal 15 Eigenaardige wedstrijd van Ajax dat in de eerste helft een duidelijk overwicht demon streerde maar in de tweede helft zwaar in de fout ging en Herstal toeliet die laatste 30' af te sluiten met 10-12 winst. Akkoord, Herstal kan beter dat wat zij die eerste 30' lieten zien, amper twee nederlagen in de heenronde zijn het beste bewijs, maar dit neemt niet weg dat Ajax totaal de mist in ging naargelang de wedstrijd vorderde. De verklaring van trainer-coach J. Princen, dat de scheidsrechters de boel verziekten, is naar ons gevoel nogal goedkoop want het is duidelijk dat Lebbeke veel beter kan dan wat zij zaterdag lieten zien. Dit lieten zij dan ook zien in de eerste helft. Met vlot aan- valspel en een weliswaar aan 100% afwerkende Christiaens werd Herstal kansloos gela ten. Ook de 3-2-1 verdediging deed het voortreffelijk, al werd hun taak wel vergemak kelijkt door het zwak taktisch spelen van Herstal. Na het eerste kwartier leidde Ajax met 4-1 met doelpunten van Christiaens, De Ridder en een uitstekende Luypaert, maar dan ging het toch even in de fout en balverlies leidde tot 4-3 na 18'. W. De Proft bracht echter nieuwe impul sen en nu ging het vlot naar 6- 3 (22* minuut) en 9-3 aan de rust. Ook in het begin van de tweede helft bleef Ajax nog een tijdje vlot scoren maar verdedigend kregen zij het wel moeilijker omdat Herstal eindelijk op een logische ma nier de 3-2-1 defensie van Ajax aanpakte. Na driekwart wedstrijd had o.a. De Ridder voor een maximale 16-7 voor sprong gezorgd maar plots liet Ajax het totaal afweten. Na een verdiende applausvervan- ging voor Cristiaens naderde Herstal zowaar tot 17-13 3' voor het einde en een romme lig spelend Ajax was zijn greep op de wedstrijd volledig kwijt. Enkel het duo Luy paert - De Ridder liet zich niet van de wijs brengen en zij zorgden er toch voor dat Leb beke de wedstrijd eindigde met een vier doelpunten sal do. Ajax had duidelijk de kans gemist om in eigen zaal eens met een «karton» uit te pakken. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Vermeiren, Cley- mans, De Man, Luypaert 6, Cristiaens 6, De Ridder 4, Verlinden, De Proft, Van Ransbeeck 2, Van Biesen, Agneessens 1. Beloften: Ajax Lebbeke J.S. Herstal: 14 - 9 Ajax kreeg het in de eerste helft onverwacht moeilijk met Herstal. Rust 6-7. In het be gin van de tweede helft haalde Herstal zelfs een 6-9 achter stand op maar Cleymans en Coppens samen met een at tente doelman Van Bosbeke zorgden toen dat Ajax via 9-9 naar een 14-9 zege stevende. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Vermeiren, Bosman 1, Cley mans 6, Verheyden, De De cker, Coppens 4, Vercam- men, De Bruyn 1, Parmentier 1, M. Vlassenroot 1, Maes- schalk. EVA Ondanks het feit dat Zwij naarde hekkensluiter is, kon digde de wedstrijd zich moei lijk aan voor H.K. Waas munster. Inderdaad, drie ba sisspelers waren niet beschik baar nl. Sanders, Van Mele en De Vlieger en ook Wil- laerts en Thierens raakten niet speelklaar. Meteen sloop enige twijfel in de H.K.W. rangen wat zich openbaarde in de zeer matige eerste helft waarin alleen doelman Van Renterghem en H. Borgers een zeer degelijk niveau haal den. Gelukkig voor H.K.W. bleek ook de thuisploeg eer der zwak uit te vallen zodat een 5-4 achterstand na 20' door Borgers omgebogen werd tot een 5-7 voorsprong. Een 6-7 ruststand was echter voor zichzelf sprekend. In de tweede helft won H.K.W. duidelijk aan zelfvertrouwen. Van Damme dwong onmid dellijk twee 7-m worpen af die omgezet werden door Borgers en H.K.W. leidde met 6-9. Zwijnaarde plaatste een be waker bij Borgers en Roels maar deze situatie stelde geen problemen voor H.K.W. om dat De Bode en De Meersch- man heel vlot de vier tegen vier situatie konden benutten. Via 6-11 ging het naar 9-15 maar dan moest H.K.W. toch wat gas terugnemen gezien de magere bezetting van de wis selbank. Vier minuten voor het einde naderde de thuis ploeg nog tot 13-16 maar met een 14-19 zege bewees H.K.W. dat het ook in moei lijke omstandigheden kan winnen. H.K. Waasmunster: Van Renterghem, De Grae- ve, De Meerschman 3, Bor gers 9, Roels 2, De Bode 2, Van Damme 1, De Clercq 2, Gijssels, Berckmoes. Reserven: D.B. Zwijnaarde - H.K. Waasmunster: 12 - 20 Waasmunster, met Berck moes en Dutré in de eerste helft op een zeer degelijk ni veau, telde aan de rust een 6-9 voorsprong. Het gekwetst uit vallen van Thierens belette de bezoekers niet met jeugdig enthousiasme afstand te ne men in de 2' helft. H.K. Waasmunster: De Graeve, Van Renterghem, Berckmoes 3, Thierens 2, Ternest, Dutré 5, Gijssels 1, Loier 1, De Graeve 1, De Groote 7. EVA 2' afdeling Squadra Femina Lebbeke 10 maar mj bepericte. Ilnrnnl.de schade toch tot 3-10 aan de In. Hasselt 2 17 rust. In de tweede helft speel- Squadra coach D'Hanis bleek de Squadra dan heel wat vlot- na de wedstrijd tegen het op ter. Hasselt kreeg geen vat op de tweede plaats geklasseerde onze 3-2-1 verdediging en een Hasselt niet ontevreden. «Wij attente goalie Quarin liet zich kenden een slecht wedstrijd- opmerkan. Ook aanvallend, begin maar hielden daarna de met aanwinst M. Byl, speelde bezoekers goed in de hand. Squadra vlot en geloof mij de Totaal verrast in verdediging prestaties van Squadra gaan en teveel balverlies bij Squa- in een stijgende lijn. Geloof dra liet Hasselt toe tot 1-5 uit mij nog dit seizoen zullen wij te lopen na 10'. In die eerste velen verbaasd doen opkij- helft vlotte het dan nog niet ken». Robuco Buggenhout 9 Daza 14 Tegen Daza, een van de bete re ploegen in de reeks, speel de Robuco een erg verdien stelijke wedstrijd. In de eerste helft bleef Robuco weliswaar bestendig op achtervolgen aangewezen maar met inzet en vaardigheid werd stand ge houden. Via 0-2 na 6' leidde Daza met 2-5 na 24', maar L. Caluwaerts en tweemaal Bouwmeester zorgden ervoor dat de rust aanbrak met een gelijke stand (5-5), Ook na de rust hield Robuco nog lange tijd stand (6-7) maar moest daarna toch terrein prijsgeven (6-9) ook al omdat de ver moeidheid zich liet voelen bij de zonder wisselspeelsters spelende thuisploeg Via 8-11 10' voor het einde werd het eindresultaat 9-14 na een echt goede prestatie van Robuco. EVA Robuco Buggenhout Zandvliet Met enkel de einduitslag voor ogen zou men kunnen veron derstellen dat Robuco er hele maal niet aan te pas kwam tegen Zandvliet. Zo is het beslist niet geweest want de laatste 5' uitgezonderd toonde Buggenhout zich de evenknie van de inderdaad sterk spe lende bezoekers. Het enige wat Robuco moet overwegen is of het wel verstandig is met verschillende basisopstellin gen te spelen en zowat ieder een ruim speelgelegenheid te geven. Dit komt beslist de homogeniteit niet ten goede en met de uitstekende klub- geest die er heerst mag het toch geen probleem zijn als de een of andere speler eens wat minder aan de bak komt. In elk geval Robuco kende over gans de wedstrijd maar twee zwakke momenten maar die werden dan ook benut door de schietgrage bezoekers die tussen de 12* (3-3) en de 17' minuut (3-7) en ook tijdens de laatste 5' (15-18 naar 15-22) vernietigend uithaalden. Als na 18' Mannaert dan de plaats innam van een murm gesme ten Janssens, naderde Bug genhout tot 6-8 maar aan de rust telde de thuisploeg op nieuw een 7-10 achterstand. In de tweede helft gaf Robu- do regelmatig de indruk de kloof te kunnen dichten. Van 8-13 na 37' ging het naar 12-15 na 45' maar Buggenhout bleef bestendig op deze drie doel punten achterstand hangen. Mannaert keepte nochtans uitstekend maar 6' voor het einde wees het scorebord steeds 15-18 aan. Robuco stortte toen op een onver klaarbare manier totaal ineen en in een rommelig slot wierp Zandvliet nog een ruime 15- 22 zege bijeen. In elk geval een overwinning van Robuco kon niet lang uitblijven als het «koppie» nog iets meer wordt gebruikt. Robuco Buggen hout: Janssens, Mannaert, D. Mannaert 2, Asaert 4, Brouil- lard 1, Trienpont 5, Hertsens 2, Verbelen, De Troch, F. Mannaert 1, St. De Swaef. Kwartfinale beker van België Het lot kon Nopri gunstiger gezind geweest, met Sasja als tegenstander heeft Nopri, naast Hasselt, zowat de sterkste tegenstander getroffen die in de trekking voorkwam. Toch is Nopri niet kansloos in eigen zaal en trainer-coach Van Ransbeeck maakt zich sterk dat zijn verdediging de trefkracht van Sasja zal kunnen in toom houden. De wedstrijd wordt wellicht gespeeld op donderdag 16 februa ri om 19.30 uur. Dit jaar is er geen terugwedstrijd in het programma opgenomen. Het programma Nopri Lebbeke - Sasja, Hasselt-Flémalle, Evere - Meive ren, Meeuwen - Eupen. EVA 3'afdeling - Heren Provinciaal Handbal. HC Lokeren, leider in derde nationale, heeft ongetwijfeld een steek laten vallen door de thuiswedstrijd tegen Handbal. Tegen Meiveren miste HC Lokeren de kracht om te overtuigen. Vooral in de verdediging liep het mis (polo) Meiveren met 21-22 te verliezen (polo) met (10e lekti licht reek kers een jeug pers rust<

De Voorpost | 1989 | | pagina 22