Daverende start van «Sportief» en «Wintervermaak»! DUIVENSPORT Reddingsoperatie Patro-D mislukte Oost-Vlaanderen bijna beter dan Antwerpen Duivenshow bij de Luchtklievers te Wieze Toch weer een punt voor de Vlammers 28 - 20,1.1989 - De Voorpost BOOGSCHIETEN BADMINTON Boogschieten. Sint-Sebastiaan uit Berlare had eind vorige week drie keizers in zijn rangen: Dirk Van Der Snickt (1983), Eddy Bracke (1989) en Romain Duynckercke (1971) (gvb) 15' Schutterstomooi van de gemeente Stekene Het «Schutterstomooi van Groot-Stekene» is op een da verende manier gestart. Twee van de drie schuttersvereni gingen die vorige zondag in de onderscheiden lokalen dit vijftiende tomooi openden haalden op deze eerste kamp dag half weg de dertig punten. In lokaal B was het de thuis ploeg «Sportief» uit Stekene die liefst 36 punten bijeen- schoot en in lokaal C werden 35 punten door «gastploeg» Winterver- «Sport» op de Heikant, bij maak uit Kemzeke. Peggy en Norbert, werd vori- Twee ijzersterke prestaties ge zondag officieel het vijf die nog moeilijk zullen te ver- tiende «Schutterstomooi van beteren zijn in dit 15* tor- Groot-Stekene» op gang ge- nooi. Of toch? schoten. In het hoofdlokaal café Onder leiding van bestuursle den Lucien Verstraeten en Ronny de Nijs namen liefst 24 schutters-leden van «Konink lijke Kiekenhaag» deel aan deze officiële openingswed strijd. Blijkbaar speelde de zenuwen hier parten, want de Kiekenhagenaars kenden een slechte start. Halfweg hadden ze dan toch reeds 13 punten vergaard en in totaal werd afgespannen met 24 punten. Géén resultaat om kranten koppen mee te halen natuur lijk... Toch waren er twee uitschieters: Simone de Witte haalde 3 punten en veteraan Frans Braem schoot 4 punten bij elkaar. Daverende start In lokaal B, café «Sportief» bij Theo De Sutter, aan de hoek van Dorps- en Molen- bergstraat stond eveneens de Boogschieten. Eddy Bracke schoot zich vorige zondag voor wat hem meteen de keizerstitel opleverde (gvb) thuisploeg aan de startlijn, er werd afgespannen met een Onder leiding van BNFLW- monsterscore van liefst 36 voorzitter André De Vos nam punten. Wie zal dit puntento- «Sportief» met 19 leden deel taal nog verbeteren? aan dit kampioenschap. De Groep C diende in feite in het Sportievelingen deden het lokaal van «Wintervermaak» meer dan voortreffelijk en te kampen, doch door het feit dan voornamelijk koning dat de Kemzeekse Judo Kwai Mare Bocklandt en André de daar 's zondagsmorgens traint Vos. Bocklandt keilde de 3 js dit onmogelijk. Winterver- hoge tegen 't zeil en De Vos maak gaf z'n beurtrol dan ook schoot liefst 6 kleintjes naar aan «Stuyvenberg». Winter- beneden. De overige leden vermaak diende dus dit tor- steunden naar behoren en... nooi te openen op verplaat- de derde opeenvolgende maal tot koning bij Sint-Sebastiaan, sing. Met z'n zeventienen wa ren ze van de partij en on danks het feit ze op verplaat sing speelden realiseerden ook zij een monsterscore van 35 punten. En ook hier enkele meldenswaardige uitschieters: liefst 9 punten met de 3 hoog vogels plus nog 2 kleintjes van Patrick Heirweg en ook Albert Reel en Marc Meul deden duidelijk hun duit in het zakje met elk 6 punten. Alles samen een prachtig re sultaat voor deze ploeg van Viktor Ferket. Het bestuur van het Schuttersverbond met aan de leiding Eugeen Heymans was natuurlijk in de hoogste he mel met 'n dergelijke dender ende start van het Schutter stomooi van Stekene». d. Brol provincie, rpücht om TAFELTENNIS Patro-D zit in de KBTTB der de afdeling in een moeilijk parket. Met een laatste plaats in deze reeks ziet het er voor de Hamse club niet rooskleu rig uit. Nu het deze week tegen Beveren C ging hadden ze hun beste formatie opge steld om te trachten punten te scoren. Maar het is hun niet gelukt deze formatie van de overwinning te houden. In tegendeel. Ze verloren met zware 4-12 cijfers. Mike D'Hollander scoorde twee overwinningen en was de bes te man van het hele lot. Jozef Van Couwenberghe en Bart Van Couwenberghe wonnen elk één keer. Daarmee was de kous af want Behiels won he lemaal niets. In de eerste afdeling kwam Patro B niet aan zijn trekken. Tegen het lager geklasseerde Temse A werden ze met 6-10 geklopt. Het wederoptreden van Karei Mestdagh bij Tem se zal er wel voor een gedeelte tussen. De bezoekers stonden doorlopend altijd op winst en de Hammenaars slaagden er maar niet in gelijk te stellen. Dirk Stallaert was de beste man met drie overwinningen. Peter Van Cauteren won tweekeer en Erik De Clercq éénmaal. Opmerkelijk dat Guido De Block helemaal niets kon winnen. Tenslotte was er nog Patro E dat kon zorgen voor een Hamse overwinning met 10-6 op Melsele C. Aanvankelijk ging de strijd evenwichtig op 2-2 en 5-5. Toen schoten de Hammenaars vooruit en wa ren ze niet meer in te tomen. Mario De Smet en Davy Van Cauteren waren echt niet te kloppen en wonnen him vier wedstrijden. Kris Van Geert haalde tweekeer een tegen stander neer. Alleen Tom Vermeire kon geen enkele wedstrijd in winst ombuigen. Interprovinciale jeugdontmoeting in De Panne In de KVKT-kompetitie, vierde afdeling, valt de nederlaag op van Madeion C dat bij Ons Huis C niet verder gekomen is dan een kleine 6-4 nederlaag. Vooral hun start was slecht. Dadelijk stonden ze met 4-2 in het krijt. De Made- lon-jongens gingen het dan wat beter doen. maar sneuvelden toch. Guy Fonce was niet te hou den bij Ons Huis terwijl Yves Vlaminckx ongetwijfeld de sterk ste was bij de bezoekers. Opwijk B kon met de ogen toe spelen op Eendracht E. Ze haalden daar probleemloos een 1-9 overwinning weg. Alleen Van Drogenbroeck kon bij de lokalen voor de eerred- dende overwinning zorgen. De rest deed schier niet mee. Datzelf de Eendracht E werd nog maar eens kopje onder geduwd door Egmont A 3-7. Na een 2-3 score brokkelde hun weerstand totaal af. Iedereen kon bij de thuisploeg één overwinning boeken. Meer zat er werkelijk niet in. Het was land geleden dat Viktory A nog eens uitgepakt had met een over winning Dat gebeurde nu deze week in eigen huis toen ze KWB C met 8-2 weer naar huis stuurden. Nochtans boden de bezoekers in het begin wel wat tegenstand 2-2. Verder zijn ze echter niet geraakt. Rene Van Bogaert en Huyghe slaagden er niet in voor enige weerstand te zorgen. KWB C heeft zich naderhand flink herpakt in een uitgestelde wedstrijd tegen Dynamica B. Een prachtige 2-8 overwinning die vooral het werk was van Van Steenkiste die niet te kloppen was. Descamps en Huy ghe deden ook hun duit in het zakje en de ploeg uit Waasmuns ter werd zwaar geslagen. KWB B in de form van hun leven hebben Okapi B Kallo met ledige handen kunnen huiswaarts zenden. 8-2. Vijt en Present konden via een overwinning op Kris Lardon er voor zorgen dat het geen forfaits core was die hun ploeg moest slikken. Een andere formatie die het goed deed was Sint-Pauwels dat Okapi B trakteerde op een 8-2 nederlaag. De bezoekers konden nochtans met 0-1 op winst komen. Verder zijn ze niet geraakt. Om nog aan een overwinning te gera ken zouden ze moeten wachten tot de voorlaatste wedstrijd toen Present Van Hoeve van de zege hield. D'Hondt en Vercruyssen waren niet te houden bij de gast heren. En tenslotte was er in deze afdeling nog de 104) overwinning van BAC C op Pardaf D De bezoekers konden amper één set je binnenhalen en dat is bitter weinig. In de vijfde reeks valt direkt de vlotte overwinning op van Troe- lant A op verplaatsing bij Juvenes E de thuisploeg geen schijn van kans gaf 1-9. Voor de rest was het alleen de bezoeker die het hoge woord voerde. Nieuweling Den derbelle doet het zeker niet slecht. Ze kunnen af en toe wat punten meepikken. Deze week op ver plaatsing bij Patro H konden ze één puntje uit de brand redden 5-5. Merkwaardig toch dat ze in het eerste gedeelte van de wed strijd een 2-5 lieten afdrukken. Nog een overwinning en de buit was binnen. Maar daarvoor heb ben ze tot hun grote ontgooche ling moeten wachten tot hun aller laatste wedstrijd. De Proft klopte De Keyser en daarmee haalden ze toch nog één puntje uit de brand. Thuis tegen Vlierkouter C deden ze het beter. Lieten dra een 4-2 voorsprong opschrijven en nader hand konden ze dat ombuigen tot een grote 7-3 overwinning. Mare Permentier was voor Vlierkouter de man die voor de tegenpunten zorgde. Bij Denderbelle was De Proft opnieuw de grote figuur met drie overwinningen. Ook Van Weyenberg en Moemout waren deze keer moeilijk te verslaan. Als twee ploegen van dezelfde club tegenover elkander staan is de strijd altijd zeer spannend. Bij Sint-Nildaas B tegen A was dat ook weer het geval. Het was 3-3 en zelfs 4-4. In de twee laatste wedstrijden kon de A-ploeg er toch een overwinning van maken 4-6. Zoekend naar het beste ele ment komen we terecht bij Her man Van Hese die weer eens alles won. KWB B was wellicht ontgoo cheld dat ze niet verder geraakt zijn dat een 5-5 stand toen Vlam mers daar kwamen neer gestre ken. Vlammers konden eerst uit lopen tot 0-2, maar een waakzame KWB-ploeg kon de bezoekers te rughalen 3-3. En dan ging het zij aan zij naar het einde toe en ook daar werden de punten broeder lijk gedeeld 5-5. Frans Leclercq was niet te houden bij KWB, Lardon kon twee keer vlaggen, maar De Witte was ongetwijfeld niet bij de zaak. Geen enkele overwinning. Wie ook broederlijk de punten deelde was Patro H en Juvenes D. De Hammenaars wa ren in het begin goed met een 3-1 voorsprong. Naderhand ging het minder vlot en moesten ze toe staan dat de bezoekers op gelijke hoogte kwamen. 3-3, Het zou ook hier zelfs 4-4 worden. En om in het evenwicht te blijven zou E. De Keyser voor Hamme winnen, maar Juvenes haalde dan weer het dubbel binnen. Via bet zeer goed presteren van Degrez en De Mol kon Lede B een flinke 3-7 over winning vastleggen op Opwijk C. Aanvankelijk ging het wel, niet zo vlot 2-3. Naarmate de wedstrijd vorderde kon Lede meer zijn wil doen gelden en een nette zege vastleggen. 3-7. Eigenlijk onver wachts is Vlierkouter C aan een overwinning geraakt bij de komst van Opwijk D. Via een schom melden wedstrijdscore 0-2 en 3-2 kon uiteindelijk de Vüerkouter- ploeg een 6-4 vastleggen. Permen tier en De Bruyne waren de beste elementen bij de lokalen, terwijl Opwijk het moest hebben van Helon en De Bontridder die elk tweekeer wonnen. Troelant B kon onverwachts op Sint-Niklaas A een scherpe 4-6 overwinning mee brengen. Dit dank zij Yves Van Bossche die niet te verslagen was. Na een 3-3 stand werd het nog eens 4-4. Maar toen dacht Troe lant B dat er al genoeg getruzeld was en wonnen hun twee laatste wedstrijden. Er waren traditioneel hier ook een paar forse uitslagen Zopals KWB D dat met 8-2 probleemloos Oka pi C versloeg. Donceel en Haes wonnen alles. De 9-1 van Opwijk D in eigen midden tegen Viktory B Diezelfde uitslag kwam ook op het bord bij Troelant die Stekene B met die zware cijfers huiswaarts zond. Een paar keer kwam er zelfs een forfaitscore op het bord. Triumf B versloeg Eendracht F, Triumf B haalde dezelfde cijfers tegen Viktory B en Sterke Stut B versloeg Teneramonda in de Schelde-Denderstad. Iedereen weet dat in onze provin cie de jeugdwerking maar pas se rieus van start gegaan is. Een beetje te vroeg dus om nu reeds deel te nemen aan een interpro vinciale jeugdontmoeting. Maar wie zich de ontmoeting te gen Antwerpen nog herinnerd die onze provincie overtuigend won. zal daar natuurlijk anders over denken Vergelijken we onze werking met Jacques Van Daele helemaal al leen als trainer met 24 geselecteer den tegenover West-Vlaanderen waar Paul Vandendriessche over voldoende trainers beschikt om zijn selectie onder te verdelen in groepen van 8 spelers. In Antwerpen pogen Jo Van Damme, technisch directeur van de Topsportschool, en Walter Haegedorens de jeugd te vormen. Limburg, de oudste provincie qua jeugdwerking werkt ook met vier trainers. Alleen Brabant is het zwakke broertje. Daar wordt de jeugd begeleid door Guido Geraerts. Waren wij op papier te samen met Brabant de zwakkere nmvinrï» afgelopen weekend met slechts één miniem jongen deel te nemen aan de eerste uitgave van de inter provinciale jeugdontmoeting in het Technisch Atheneum van De Panne. Alle provincies werden onderver deeld in vier kategorieén en per kategorie werden zeven wedstrij den betwist: vier enkels, twee dubbels en een gemengd. Zo was er altijd een winnaar. Bij de miniemen lag het niveau zeer laag in alle provincies Wij hadden zelfs maar één speler kun nen meenemen. Naast Benjamin Baetens speelden de zusjes Snoeck een hopeloos tomooi. Al leen tegen Brabant slaagden we er in met 4-3 te winnen Brabant had van ons twee wedstrijden cadeau gekregen. Natuurlijk was hier het talent van Gaëtane Snoeck (Cl) een doorslaggevend argument. Maar zoals gezegd was dit tegen de andere provincies een hopeloze strijd. Telkens moesten we hen een 0-2 voorsprong toelaten door het gebrek aan één speler. Bij de kadetten deden Peter Hermans, Sven Van Delsen en bij de meisjes Veldeman-Van Der Gucht hun uiterste best. Maar onze meisjes waren veel te zwak Wonnen de jongens bijna alle partijen dan werd telkens het beslissend ge mengd verloren. Een bewijs daarvan was de ont moeting tegen Limburg. Dé pro vincie qua jeugdwerking. Her mans-Van Delsen wonnen daar zowel de enkels als dubbel maar onze meisjes verloren alles. Die tendens zagen we ook bij de scholieren. Daar had Jacques Van Daele de gok gewaagt om Stefaan De Rijcke (BI) in deze reeks op te stellen, om toch wat puntjes te vergaren. Een goeie zet, maar ook hier waren onze meisjes Heidi De Bondt en Sandra De Block te zwak. Tegen West-Vlaanderen werd met 3-4 verloren. De Rijcke-De Bondt verloren de gemengd met 14-15 in de tweede set. Ook tegen Lim burg verloren we met 3-4. Hier werd de gemengd gewonnen maar verloor Alain Berckmoes de en kel. Ook van Antwerpen werd zeer nipt met 3-4 verloren. Ook nu verloor Alain Berckmoes de enkel. Maar tegen Brabant haalden we een punt binnen door met 7-0 te winnen Brabant had hier wel geen meisjes meegebracht. Alle hoop richtte zich dan op de junioren. Een kategorie waar wij qua klassementssterkte zeer goed waren vertegenwoordigd. Els Maes en Rebecca Van Hove (B2) bij de meisjes en Jo Van De Perre, Nico Walschap (B2) en Sven Vlerick (Cl) bij de jongens Maar vooral de jongens speelden hier zeker niet op niveau. Zo werden sommige partijen zelfs verloren van C spelers. En zelfs één keer een dubbel van een Cl en C2 speler. Als verontschuldi ging werd het verplicht spelen met plastiek shuttles ingeroepen. Tegen Limburg verloren we met 0-7. Hier presteerde Sven Vlerick het om drie sets te spelen tegen een B2 en nipt de derde set te verliezen met 12-15. Ook van West-Vlaanderen verloren we met 0-7. Tegen Antwerpen redde Sven Vlerick de eer door zijn enkel te winnen van Tun Huygen. En gelukkig werd wel met 7-0 gewonnen van Brabant. In de totaaluitslag won Oost- Vlaanderen van Brabant met 3-1. Na optelling van de setstanden werd West-Vlaanderen uitgeroe pen tot overwinnaar. Limburg werd met gelijke punten tweede, dan Antwerpen, Oost-Vlaanderen en tot slot Brabant. Begin 1990 is het de beurt aan onze provincie om deze interpro vinciale ontmoeting te organi seren. (LC) LIEFHEBBERSVOETBAL Het bestuur van de Luchtklie vers nodigt alle duiven- en kaartliefhebbers uit tot de jaarlijkse duivenshow met kampioenenviering en belot- prijskamp op zondag 22 ja nuari in de turnzaal van het Ontmoetingscentrum aan de Schoolstraat. Aan de kam pioenen en de le prijswin naars werd gevraagd om res pectievelijk met 4 of met 2 duiven aan de tentoonstelling deel te nemen. De expo, met gratis toegang voor iedereen, vangt aan om 10 u., en vanaf 12 u. kunnen zowel de bezoe kers als de exposanten genie ten van een koud buffet. De belotwedstrijd, die om 14 u. stipt begint, is begiftigd met een vooruit van 5.000 fr. inleg. Onmiddellijk na de kaarting zullen de kampioe nen gehuldigd worden. Zoals steeds is aan het gebeuren een gratis tombola verbonden. Laureaten Algemeen kampioen: Roe- lands Luc, met 150 prijzen. Kampioen met de oude: Meeste prijzen: De Meyst Theo met 49 p., 1 2 3: Beeckman Jozef, 24 p., 1 2: De Smedt Gement (Belle) 15 p., Asduif: De Meyst Theo, 16 p. Kampioen in de jaarlingen: Meeste prijzen: De Schrijver Hendrik, 39 p., 1 2 3: Van Heek Remi, 30 p., 1 2: Bosteels Paul (Herdersem) 25 p., Asduif: De Schrijver Hen drik, 16 p. Kampioen met de jonge: Meeste prijzen: Bosteels Paul (Wieze), 59 p., 1 2 3: Van Boven Jozef, 32 p., 1 2: Vonck Albert, 24 p., As duif: Van Boven Jozef. 13 p. J. Van Landuyt Liefhebbersvoetbal. In het Vlaams Sportverbond moest FC Dino Boys uit Hamme het onderspit delven tegen de Shell Boys (dw) Liefhebbersvoetbal. FC Shell Boys uit het Vlaams Sportverbond kreeg van sponsor café Vogelzang ut Rupelmonde een nieuwe outfit (dw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 28