«Wij willen Frank» Boegbeeld van Cltristen- Demokratie gevierd Alle Aalsterse OCMW-kandidaten nu gekend ruim Aktiegroep Langzaam Verkeer Rozendreef niet helemaal akkoord Meldert out-standing met ruim 158.000 fr. jsggg Programma Daensjaar 1989 Van «martelaar» tot prins... 1989, Daensjaar 4 - 20.1.1989 - De Voorpost QFFICIÊLE OPENING: zaterdag 22 april 1989. Bloemenhulde aan het Daensmonument, Werf. Aalst. 15 u. HISTORISCH DEBAT: zaterdag 22 april 1989. Kultureel Centrum De Werf, Aalst, 16 u. Tema: situering van de wortels, de aanhang en de erfenis van de daensistische beweging. DAENSAUTOZOEKTOCHT: zondag 28 mei 1989. Vertrek 13 u. - 14u30, inschrijving: Kultureel Centrum De Werf. Prijsuitreiking: dakterras C.C. De Werf, 19 u. DAENSWANDELTOCHT: zondag 4 juni 1989. Vertrek: 10 u. -llu.- 13 u. - 14 u., trouwzaal stadhuis Aalst. Afstanden: 10 en 20 km. met moge lijkheid tot geleide tochten doorlopende geleide Daenswandeling doorheen Aalst. HERDENKINGSVIERING; zondag 11 juni 1989. Sint-Martinuskerk, Aalst, 10 u. TENTOONSTELLING KINDERARBEID EN KINDERMISHANDELING; 13 - 30 september 1989. Bibliotheek Kultureel Centrum De Werf. Boe ken- en fototentoonstelling i.s.m. de jeugdbiblioteek Aalst. DAENSTONEEL: 15, 16, 17, 23, 24 september 1989 te 20 u. 21, 22 september 1989, te 14 u.: schoolvoorstellingen Kultureel Centrum De Werf, Aalst. DAENSTENTOONSTELLING; 17 november -10 december 1989. Daens en de politieke verslaggeving van zijn tijd, Belfort, Grote Markt, Aalst. DAENSPOSTZEGEL: 9-10 december 1989. Voorverkoop nationale postzegel. Belfort, Grote Markt, Aalst. HET ANDERE GEZICHT VAN DE WEL VAART»: december 1989. Publikatie over vrijwilli gerswerk in de sociale sector i.s.m. het Aalsters Coördinatiecomité voor Welzijnsbeleid en de Aal- sterse Gids. DAENS. EN VANDAAG?: politiek-sociaal debat: zaterdag 16 december 1989. Journalisten gaan na wat er van het daensisme nog terug te vinden is in de aktualiteit. Kultureel Centrum De Werf, 20 u. Slot activiteit. LH Het heeft nogal wat voeten in de aarde gehad vooraleer alle partijen hun kandidaten voor de OCMW-raad hebben aangeduid. Dit o.m. wegens wijzigingen in de wetgeving waarbij onverenigbaar heid ontstaat tussen het OCMW-mandaat en stads- personeel dat uit aard van zijn funktie in de OCMW-sektor-materie enigszins zou kunnen ope reren. Als laatste in de rij duidde de PW haar kandidaten aan. Het zijn de twee uittredende leden Wilfried Van Herreweghe uit Gijzegem en Maurice Heireman uit Moorsel. Richard Goossens, tot einde maart nog voorzitter, was geen kandidaat meer. Het derde mandaat gaat naar Frans Daeleman. gewezen voorzitter van Voetbalklub Eendracht Aalst. Het vierde (half) mandaat gaat naar Alois Adriaenssens die het als gemeenteraadslid de eerste drie jaar zal kumuleren met dat van gemeenteraads lid en fraktieleider. De CVP duidde reeds eerder als kandidaten aan Jozef De Smedt uit Aalst, Jan Van Den Heuvel uit Erembodegem, Elisa Blanckaert- Bourgeois tot bij de opening van het Siesegemzie- kenhuis en een half mandaat voor de eerste drie jaar voor Hubert Van den Broeck uit Erembo degem. Kandidaten voor de SP zijn Eddy Dierickx uit Hofstade die voorzitter wordt, Daisy Van Gheyte uit Nieuwerkerken, Patrick Jacobs uit Erembode gem en een half mandaat voor dame Yannick Van der Speten uit Aalst. Beide eerstvermelden zijn gemeenteraadslid en zul len ontslag indienen. De VU heeft als voltijds kandidaat Frans Scheir- linck uit Erembodegem-Terjoden en als halftijds kandidaat Frans Jansegers uit Herdersem. Voor de Vrije Demokraten is Jos Blommaert kandidaat. LH Vervolg van blz. 1 De perikelen rond Frank hadden zijn kansen echter duidelijk afgezwakt en dat wist de Sjoe duidelijk. Tenslotte de man die niet zou hebben mogen mee doen en die als 23-jarige eerlang in het huwelijks bootje treedt met ex- Ajuinprinses Anouk Buys en die aan zijn show via sponsoring zowat 2 a 300.000 fr. zou hebben ge spendeerd. Verplichte opdracht Alle drie «trokken» ze een verplichte opdracht met steeds Kamiel als tegen speler. Christiane moest zich tegen agent Kamiel weren als ze na een lange kamavalnacht in het zakje moest blazen. Frank moest repliceren op een Russische tafelrede uitge sproken door Kamiel. De Sjoe mocht als Prins-Kar- naval niet binnen op de raceptie in 't Belfort om dat de politiekers eerst moesten eten en drinken. Geen van de drie gooide hierbij hoge ogen en tot hiertoe was nog geen ver schil in de puntenstand te vermoeden. De punten van de jury zouden trou wens maar worden mede gedeeld na de vrije optre dens omdat daardoor het stemmen in de zaal niet beïnvloed zou kunnen worden. Drie shows Christiane had duidelijk werk gemaakt van haar decorum met zes draaien de kiosken waarop politici en kamavalisten over de hekel werden gehaald. Haar zingen was niet om naar huis over te schrijven en bovendien werd ze per manent onderbroken door awoertgroep en «wij wil len Frank». Christiane had nochtans tijd noch moeite gespaard om haar show quasi professioneel af te werken. Eerder naar de sexy-kant verscheen ze toegejuicht in een bana- nenrokje en een beha van cocosnoten. Ze werd in haar evoluties bijgestaan door «Michael Jackson» en zijn maat die met hun quasi akrobatische dansen ldeur aan het gebrachte verleenden. Maar boven dien was er het gebruik van talloze spots, laser stralen en een apotheose met vuurwerk. Frank had enige onkans met een moeilijke start bij de techniek en zijn even eens indrukwekkend deco rum en instrumententa- rium loog er niet om maar was minder funktioneel. Hij evolueerde, zoals u reeds kon vermoeden, als vrouw tussen de mannen en liet Anny De Maght en Willy Van Mossevelde over het grote podium evolueren. Hij kreeg alles zins grandiose bijval bij het publiek dat niet alleen uit Aalstenaars bestond doch uit alle mogelijke kontreien die Frank tij dens zijn kampagne had De Sjoe stelde zich tevre den als attribuut met een reusachtige lei met zijn naam erop en bracht, vlot zoals hij dat kan, een vo- kale ode aan «Oiljst». Maar van reële inzet was bij hem echter geen sprake meer. Het verdict De tienkoppige jury stem de als volgt 82 punten voor Frank, 81 voor Christiane en 67 voor de Sjoe. Deze laatste was duidelijk uitge teld. Uit de zaal kreeg Frank 1059 stemmen, Christiane 873 en de Sjoe 679. Twee soorten aantallen die van ongelijke aard zijn en dus niet kunnen samen gesteld worden tenzij na gebruik van een coëfficiënt Finaal werd de uitslag dan ook 1885 punten voor Frank, 1649 voor Christia ne en 976 voor de Sjoe. De burgemeester kon aan Frank de tekens van zijn waardigheid niet uitreiken want was samen met haar kollega's uit het kollege van de PW belet. Achteraf stelde Anny De Maght zich nog niet over het hele gebeuren te kun nen uitspreken. «Het gaat hier om een funktie en niet om een persoon». Het zou bovendien zo zijö dat het stadsbestuur eerst nog de uitslag officieel zou moe ten aanvaarden. LH Aalst. De Sjoe, in aktie, het mocht niet baten (a) Aalst. Keizer Kamiel met zijn, Aak,. De Aak,erse Gilles maak,en al een oefen,rip op ie G,o,e Mark, (a) Aak,. Geen prinsenverkiezing zonder verklede karnavalk.en (a) een en al inzet (a) Vervolg van blz. 1 leide wandelingen, stads- spelen, e.d. Priester Adolf Daens Geboren te Aalst op 18 december 1839 en er over leden op 14 juni 1907. Hij was de zoon van een leidekker en winkelier, die naast Adolf nog twee zo nen (Augustus en Pieter) en drie dochters (Maria- Francisca, Leonie en Pau lina) had. Zijn broer Au gustus werd priester voor Adolf. Zijn jongere broer Pieter was drukker-uitge- ver, waarover straks meer. Priester Daens kreeg zijn opvoeding aan het Aal sters Jezuïtenkollege, waar hij primus perpetuus was. In 1858 trad hij toe tot de Jezuïtenorde. Deze orde verliet hij tweemaal, in 1871 definitief. Dat ge beurde met toestemming van zijn overheid. Als re den werd zijn gezond heidstoestand opgegeven, maar het is gebleken dat zijn zelfstandig karakter en ook zijn Vlaams-sociale opvattingen aanleiding ga ven tot moeilijkheden. In 1873 werd hij in het bisdom Gent tot priester gewijd. Hij was achtereen volgens kapelaan (onder pastoor) te St.-Niklaas (1876) en te Kruishoutem (1878). Eveneens in 1873 werd hij leraar aan het bisschoppelijk kollege te Oudenaarde, van 1879 tot 1888 was hij werkzaam aan het kollege van Den- dermonde. Een plaats als onderpas toor wees hij later af, daar hij meer voelde voor het onderwijs. Het bisdom liet hem toen zonder funktie, maar hij werd een veelge vraagd predikant. Van 1894 tot 1898 was hij Volksvertegenwoordiger voor het arrondissement Aalst en van 1902 tot 1906 voor het arrondissement Brussel. Na zijn volksvertegen woordigerschap leefde hij te Aalst, eerst bij zijn broer Pieter en later bij diens dochter Maria, waar hij in juni 1907 kwam te sterven. LH Aalst. Christiane als een volleerde showdame op de bühne (a) Anderhalf miljoen voor 11.11.11 Aalst De Stuurgroep «Aalst in 1988 1.506.371 fr. werd voor de Derde Wereld» ingezameld. Dat komt meldt dat er voor 11.11.11 neer op een stijging van 29% ten opzichte van 1987. Dit o.m. door betere samenwerking en meer doordringende sensibilise ring die echter beide nog kunnen opgedreven wor- Q den. Opmerkelijk is wel waar hoofdzakelijk jonge- m ren voor de ophaling zorg den de resultaten heel wat lager liggen dan waar die gebeurde door geënga- geerde volwassenen. Het ligt dan ook in de bedoe ling de jongeren voortaan meer in te schakelen voor andere interessante neven- aktiviteiten als bvb. was sen van auto's en de zuiver financiële aktiviteiten bij voorkeur aan volwassenen toe te vertrouwen waar zulks haalbaar is. Een paar treffende voorbeelden in deelgemeenten illustreren trouwens voldoende de noodzaak van deze nieuwe optie. Het ruim anderhalf mil joen bestaat uit het resul taat van de huis aan huis ophalingen, uit de ver koop van kaarten en sti ckers aan kerken en op markten en aan de inbreng van de Middenstand en de Vrije Beroepen. De huis aan huis-ophaling is goed voor 925.775 fr. opgesplitst als volgt: Aalst-stad 371.748 fr., Meldert 158.851 fr., Moorsel 68.851 fr., Hof- stade 68.232 fr., Gijzegem 63.124 fr., Erembodegem 56.027 fr., Nieuwerkerken 54.534 fr., Herdersem 42.760 fr., Baardegem 29.925 fr. en Erembode gem-Terjoden 11.616 fr. Diverse verkoopakties wa ren goed voor 295.746 fr. en Middenstand en Vrije Beroepen voor 284.850 fr. LH Is de Aktiegroep Lang zaam Verkeer van de Ro zendreef te Aalst tevreden over het feit dat de ge meenteraad van Aalst acht maanden na het opstarten van de aktie een eerste stap heeft gezet om de ver keersonveiligheid te ver minderen, dan is men het niet helemaal eens met de wijze waarop de maatrege len konkreet werden uit gewerkt. Waarover gaat het: op 29 november nam de ge meenteraad een beslissing die voorzag in de aanleg van een vaste, geschilder de parkeerstrook van de Petrus Van Nuffelstraat tot 30 meter voor de sport hal aan de kant van de sporthal, een parkeerver bod van 30 meter voor en voorbij de uitgang van de sporthal en de aanleg van een vaste, geschilderde parkeerstrook tussen de sporthal en Hoogveld, aan de overzijde van de sporthal. In een open brief aan de bewoners van de wijk en aan het gemeentebestuur van Aalst, zegt het Aktie- komitee dat men tevreden is dat er een eerste stap is gezet door de gemeen teraad. Maar men voegt eraan toe: «Wij gaan niet akkoord met de konkrete uitwerking van de maatre gel, zoals die nu door de verkeerskommissie is uit gewerkt, omdat de bewo ners van de Rozendreef tussen de sporthal en Hoogveld van de pare nummers, de grootste moeite zullen hebben om in of uit hun garages te rijden en voortaan alle da gen de dreunende ver keersstroom op minder dan 5 meter van hun huis gevel zullen ondervinden, omdat de parkeergelegen heid op de Rozendreef sterk zal verminderen zon der dat er sprake is van een nieuwe parking (waar voor de hoek Arendstraat- Sint Ursmaarstraat ge schikt was bevonden) en omdat er geen vaste groenpercelen zijn voor zien om de parkeerplaat sen duidelijk af te bakenen. Het moet voor de buurtbe woners klaar en duidelijk zijn dat wij niet verant woordelijk willen zijn voor een maatregel die qua uit werking regelrecht in druist tegen onze voorstel len. Hoe het ons inziens beter kan, hebben wij be gin september aan alle ge meenteraadsleden en alle bewoners in onze brochu re geschetst» zo staat in de open brief waarin nog maals een dringende op roep wordt gedaan voor overleg tussen de aktie groep en gemeentebestuur om op basis van het tien puntenprogramma tot een degelijk resultaat te komen.

De Voorpost | 1989 | | pagina 4