21 Nominees en zeven Oscars voor Karnavalisten Drie kandidaten prins van de Arend Aalsterse karnavalkriebels Joris Van der Linden de Leedse karnavalist wiens hart in Aalst klopt 4 FEBRUARI 1989 - 21 UUR - KEIZERSHALLEN - AALST TOKiMtóSPHUS 200 F VOORVERKOOP 180 F - TOEGANGSKAARTEN BU 0£ WERKENDE IEPEN - SECRETARIAAT, MARKTWEG |T2 - MET PAWUOEN. OBOTE MARKT 5 SELSODE VRUHBDSSTRAAT 17 VAN HEOOEGHf M. RinnENSTRAAT 2 TAFELRESFWATIE MQCfêUJK De Voorpost - 20.1.1989 - 5 Arend karnaval Vrijdag 20 januari wordt iedereen om 20 uur verwacht in de stadsmeisjesschool in de Binnenstraat voor de Sterrenparade van de Arendse vedetten. Men krijgt er een spektakel van formaat dat pas na middernacht ten einde zal zijn. Zaterdag 21 januari heeft dan de verkiezing plaats van de jeugdprins en de prins van de Arend, ook al in de stadsmeisjesschool in de Binnenstraat. Kandidaten voor de titel van Arendprins zijn Luk Philips, Binnenstraat 113, Pascal Solome, Binnenstraat 321 en Bart Neirinckx, Gezellestraat 41. Davy Van Biezen uit de Bergemeersestraat is de enige kandidaat voor de titel van jeugdprins en Isabelle De Vleeshauwer van de Jan De Windstraat 43 en Ann Comand uit de Groenstraat 13 dingen naar de titel van jeugdprinses. Afscheidsbal prins Maurits Het afscheidsbal van prins Maurits heeft plaats op zaterdag 21 januari om 20.30 uur in de Sint-Annazaal. DJ Harry Tiger zorgt voor de muziek. De Kamillekes Het traditionele kamavalbal van de Kamillekes heeft plaats op zaterdag 11 februari in zaal 't Kapelleken in de Meuleschettestraat. JM Heyman Aalst. LOI is ook nog druk aan de slag (a) Aalst. De Matotten verstopt tussen kippegaas en staaldraad (a) Aalst. In de halle wordt er koortsachtig en gespannen gewerkt aan de nieuwe wagens (a) Aalst. De wagen van Klesj-Nat staat nog in de steigers (a) Katrienenbal in real Hollywood style Na o.m. «Brasil Tropical», «Paris by Night», «Fantasia» en «Mexico» stelt de Werkgroep van de Koninklijke Aloude Rederijkerskamer De Catharinisten onder het thema «Hollywood». Een fagadeparadijs dat zich by uitstek leent tot karnavaleske esbattementen. Het is inderdaad door het hanteren van de tematische formule dat het Katrienenbal dat enkele jaren terug op zyn retour leek terug de bijval geniet die het verdient. Met het bal zitten de Katrienen inderdaad terug in de lift. De Werkgroep heeft dan zouden wanen doch de inderdaad omgetoverd in ook tijd noch moeite ge- echte Hollywoodsfeer op- een heuse Hollywoodse spaard opdat de vele hon- snuiven in een real Holly- feestzaal met alles derop derden zich op zaterdag 4 wood Palace vol glamour en deran. U komt er in februari reeds vanaf 21 u. en glitter. onder een zeer lange mag- niet in de Keizershallen De Keizershallen worden nifieke luifel en wordt er Aalst. De alleszeggende affiche voor het Katrienenbal dadelijk gekonfronteerd met een 2,60 m hoge «Oscar». Het prachtig ver- dierde podium waarop Mare De Cock en zijn FS- band zullen zorgen voor typisch Aalsterse sfeer en waarop Keizer Kamiel, ex- prins Antoine en de kers verse prins-karnaval zullen evolueren, is 18 m breed en voor drank en hapjes kan U terecht aan een reu zebuffet. Boven de dansvloer die het essentieel element van deze festiviteit vormt komt er een echte lichtshow met laserstralen, 16 lusters van elk 3 m diameter en een 60-tal spots. Maar er is ook een smogmachine en daarenboven heel wat ei gentijdse gadgets in de verruimde zaal die inder daad 13 m langer wordt. Oscars Liefst 7 Oscars zullen door de voorzitter of diens afge vaardigde worden uitge reikt. Het is immers zo dat de Katrienen met Midzo- memachtsdroom optraden te Beersel in kultureel cen trum «De Meent» in het kader van het Koninklijk Landjuweel en dat uitge rekend op zaterdag 4 fe bruari de bekendmaking der uitslagen er plaats heeft. Voor elke kategorie - da mes, heren, koppels, kleine groepen, grote groepen, meest passend in het tema en optimaal kar- navalesk - worden er drie «nominees» uitverkoren en opgeroepen door pre sentator Gilbert Eelbode. In de door Piet De Ko- ninck tot een «Palace in real Hollywood style» Kei zershallen die op zichzelf «clean en cool» zijn wordt dan elk van de zeven Oscars - prachtige bron zen beeldjes - plechtig uit gereikt na beraadslaging door de jury bestaande uit de dames Marleen Van Neck, Nicole Gits en Rit Maes en de heren Keizer Kamiel, prins Johny Cooman en Deken van de Katrienen Herman Slag mulder. «Het» bal is «de» start Op zaterdagavond van karnaval danst heel Aalst in alle mogelijke zalen en gelegenheden. Het bal van de Katrienen is echter tra ditioneel «dé start van Vasteloaved» dat dit jaar tot een uitzonderlijk «real big evenement» zal uit groeien. Wie droomde niet van To ni Curtis, Jack Lemmon, Marilyn Monroe, Grace Kelly, James Stewart, Humprey Bogart, Lauren Bacall, Olivia de Havi- land, Audrey Hepburn, Fred Astaire en tientallen andere filmdiva's en -go- den. Op zaterdag 4 februa ri ontmoet U die allicht allen in het Aalsters Holly wood. Praktisch Mits 200 fr. (180 fr. in voorverkoop) neer te tel len kan U de «Magnificent seven», de zeven gelukki ge Oscarwinnaars meema ken. Kaarten in voorver koop te bekomen bij Erik De Smet, Marktweg 172, Maurits De Smet, Hugo Lefèvrestraat; drukkerij Eelbode, Vrijheidstraat 17, zuivelhandel Van Hed- deghem, Binnenstraat 2 en in het lokaal 't Paviljoen, Grote Markt 5. Groepen vanaf 20 personen krijgen 50 fr. reduktie mits vooraf te zijn ingeschreven bij Maurits De Smet, Hugo Lefèvrestraat 2. Tel. 053/ 77.87.03. Tafelreservatie (100 fr.) mogelijk. Vanaf 30 januari is het zaalplan echter nog enkel ter beschikking in 't Paviljoen. LH Joris Van der Linden, karnavalist, wielertoerist en aktief lid van het Rode Kruis, afdeling Lede. Tussen die drie dingen verdeelt deze Ledenaar z(jn vrije tijd. Al gaat een groot deel naar karnaval. Joris is namelyk de stichter van AKV Kartasj. Joris Van der Linden met de fiets. Bij die wie kan vanuit zijn positie best lertoeristen heerst dezelf- een vergelijking maken de sfeer van kameraad- tussen Lede en Aalst wan- schap als bij Kartasj. En neer het over karnaval dat telt. Zoals gezegd gaat. "De mentaliteit ligt stichtte Joris de groep totaal anders. In Aalst hel pen de groepen elkaar. Kartasj. Al twaalf jaar draait hij mee in het kar- Daar is een gezonde kon- navalwereldje en naar zijn kurrentie. Lede heeft ge- zeggen is er nauwelijks poogd Aalst te evenaren wat veranderd in al die maar dat is natuurlijk on- jaren. Joris blijft er altijd begonnen werk. Wellicht even rustig bij. "Je moet is dat een van de redenen met je beide voeten op de die de achteruitgang van grond blijven staan. De Lede karnaval verklaren, leden van Kartasj komen aldus Joris. vooral uit twee scoutsafde- In het wielertoerisme lingen. vindt hij een ideale uitlaat- Het zijn trouwens klep. Elke zondagmorgen ook al jaren dezelfde le- maakt hij met zijn club- den, daar waar er bij ande makkers van de wielerclub re groepen nogal eens ge- "De Zuigers" een uitstap wisseld wordt. We kennen Aalst. Joris Van Der Linden, de werkhalle is zijn tweede verblijfplaats (a) elkaar door en door. Van af onze zes jaar trekken we met elkaar op, gehei men zijn er dus niet meer", zegt Joris die in het oprichten van de karnaval- groep eigenlijk een door trekken beoogde van de vriendschap die gegroeid was onder de scouts. Zo bleef de groep ook later bij mekaar. Op korte tijd groeide Kartasj uit tot een van de gevestigde waarden in het Aalsters kamaval- wereldje. Al vijf jaar komt Kartasj nu uit in de hoog ste kategorie, de klasse van de grote groepen. Men behaalde er ooit een tweede plaats, wat gewoon een sukses was. Joris is een karnavalist van de bovenste plank. Telkens wanneer hij de werkhalle betreedt gaat er een kick door hem heen. De werkhallen laten je de sfeer van het karnaval op snuiven, beweert Joris die zegt zich nauw betrokken te voelen bij alles wat ook maar iets met karnaval te maken heeft. Hij voelt zich een schakel in de lan ge karnavalketting. "Het is de grootste fabriek van de omgeving, fabriek die ook meer dan eens met faillissement is bedreigd, maar elk jaar opnieuw doet de halle dienst. Ge lukkig maar, vindt Joris Van der Linden. Hij leeft sterk naar de dolle drie daagse toe. Voor hem is de maandagstoet het grote sukses. De grootste emo ties komen evenwel naar buiten wanneer de pop wordt verbrand en karna val dus voor een jaartje voorbij is. Joris is van oordeel dat de belangstelling voor kar naval van jaar tot jaar groeit en dat is toch mee genomen. Hij prijst zich gelukkig dat de week na Aalst karnaval Lede aan de beurt is. En wanneer dat weer voorbij is, dan is het weer tijd om van voor- afaan te beginnen, besluit hij. (da) Zaterdag a.s. om 20 u. zullen drie kandidaten stryden voor de titel van Arendprins in de stedelyke school Binnenstraat te Aalst. Wie het worden zal Luk, Pascal of Bart? Dat weten we nog niet. Wel hadden we met de drie kandidaten een informatief gesprek. Luk I kandidaat van de Vaartkapoenen Luk I, de waard van café Belot in de Binnenstraat, is de eerste kandidaat in de rij. Hij is 31 jaar, geluk kig getrouwd met Marie- Rose De Blom. Als job is hij ruitewasser. Hij is een sportief iemand. Jaren lang speelde hij mee met café Belot. De laatste ja ren beoefent hij passief sport als supporter van Eendracht Aalst. Voor zijn show als kandi daat prins van de Arend kreeg hij assistentie van Mare De Cock en Luk Van Mossevelde. Hij zal twee liedjes zingen: «Gee- ren boi» en «Men hert doet boem». Pascale, de te kloppen kan didaat Tweede deelnemer aan de prinsenverkiezing van de Arend is Pascale. Als da kwerker werkt hij bij de firma Gits. Hij is zeer goed bevriend met de hui dige prins van De Arend Kris I en kan rekenen op heel wat van diens mede werkers. Pascale kreeg op de Arend ook de bijnaam «D'okkosjc». Hij is ook lid van AKV Eirg. Tijdens het showgedeelte, dat een echte glittershow zal wor den, krijgt hij assistentie van Bart Nijs, Guy Wal- graef, en Patrick Nijs. Als liedjes zingt hij «komt al- lemool zingen» «Weir hemmen dest». Tot slot brengt hij een mix met twee vrouwelijke assisten ten: Vanessa Verpeten en Anja De Smet. Mogen we er ook op wij zen dat Pascale instond voor zijn eigen liedjestek sten, dekor en muziek. Voor de fanmail: Pascale Solomé woont in de Bin nenstraat 321 te Aalst. Bart Neirinckx en prinsjes karnaval In de Guido Gezellestraat 41, woont Bart Neirinckx. Hij is 21 jaar. Op zijn palmares staan reeds en kele eretitels als Mister Wembley 87, Mister Drie- velden 87. Reeds tijdens zijn campagnebal op zater dag 24 september zagen we dat hij een te bekam pen kandidaat zou zijn. Hij is ook lid van AKV De Onder kroipers. Vroeger was hij aktief bij AKV Eirg en AKV Vriet. Op verschillende play bac kwedstrijden was hij kan didaat als Rock Well. De idee om deel te nemen aan de Arendprinsverkiezing overkwam hem tijdens zijn legerdienst. Zo te zien kan het leger nog iets op- bouwends betekenen in ie mands jonge leven. Bart bracht ook een kama- valshlager uit Prinsjess Karnaval en de ajoinen- boegie. JM Heyman In alle toeristische gebieden van Groot-Brittannië kan men goedkoop vakantiewo ningen huren. Bij de Britse Dienst voor Toerisme, Berg straat 52 te 1000 Brussel (02/ 511.43.90) kan men een bro chure bekomen met adressen van agentschappen die zich met het verhuren van vakan tiewoningen bezighouden. De brochure heet «Renting a hol- liday home». In Groot- Brittannië kan men vrijwel overal een studie- en sportvakantie beleven. De Britse Dienst voor Toerisme in de Bergstraat 52 te 1000 Brussel heeft een aantal bro chures klaarliggen: English and Sport Hollidays and Courses, badminton, squash and tennis en watersport zijn er enkele van.

De Voorpost | 1989 | | pagina 5