De nieuwe bestuurders van de Stad Aalst Moorselbaan krijgt nieuwe riolering, voetpaden en wegdek in 80 dagen Primeren «normen» op de veiligheid? Aalsters ex-vliegveld krijgt opvolger te Oombergen... Elndelaarsaktie Molenstraat Tussen opendeurdagen en avondmarkt... Davidsfonds Centrum en Dag Hammerskjold De Voorpost-27.1.1989- 11 Het College en de bevoegdheden: - De Maght-Aelbrecht Anny - PW Mutsereelstraat 7 E, 9392 Meldert-Aalst Burgemeester politie, brandweer, algemene administratie, orga nisatie van feestelijkheden, onthaal, public-rela tions. - Hooghuys Edgard - SP Hoezestraat 67, 9430 Nieuwerkerken-Aalst re Schepen Openbare werken, patrimonium. - Bogaert André-Emiel - VD Keizerlijk Plein 55, 9300 Aalst 2de Schepen Tewerkstelling, personeel, juridische zaken, au- tomatisatie. - Bourlon Gilbert - PW Avaanstraat 27, 9440 Erembodegem-Aalst 3* Schepen Middenstand, economische ontwikkeling. - Van Nieuwenborgh Gracienne - SP Landbouwersstraat 34, 9300 Aalst 4* Schepen Onderwijs, cultuur, toerisme, vreemdelingenin tegratie - Dooms Andre - PW Langestraat 2, 9300 Aalst 5* Schepen Ambtenaar burgerlijke stand, bevolking, derde leeftijd, volksgezondheid, verkiezingen, militie, begraafplaatsen. ■»- De Smedt Patrick - SP Schoolstraat 12, 9300 Aalst 6Schepen Jeugd, sport, gezinszorg, ontwikkelingssamen werking, vrije tijd, werklozenwerking. - Redant Oscar - PVV Ra venakkers traat 46, 9390 Moorsel- Aalst 7* Schepen Financiën, regies - De Meerleer Dirk - SP Koolstraat 49, 9300 Aalst 8* Schepen Leefmilieu, ruimtelijke ordening, landbouw. - Waarnemend stadssekretaris: Schampheleer Roger Molenstraat 33 C, 9308 Hofstade-Aalst. Gemeenteraadsleden De gemeenteraad bestaat verder uit volgende leden in rangorde van anciënniteit: - Caudron Jan - VU - Stefaan de Jonghestraat 85, 9300 Aalst. - De Winter Floris - CVP - Kwalenhoekstraat 2, 9430 Nieuwerkerken-Aalst. - Pyck Freddi - SP - Bredestraat 71, 9440 Erembo degem-Aalst. - Monsieur Eddie - SP - Hof ter Burghtstraat 11, 9440 Erembodegem-Aalst. - Van Mossevelde Willy - VU - Beekstraat 84, 9300 Aalst. - Vinck Juliaan - CVP - Binnenstraat 151, 9300 Aalst. - Stockman Paul - CVP - Gudstraat 5, 9390 Her- dersem-Aalst. - Lievens-Borms Chris - CVP - Pontstraat 43/6, 9300 Aalst. - De Meersman Frans - PW - Klausstraat 4, 9390 Herdersem-Aalst - De Bruecker Jan - SP - Kouterbaan 2, 9390 Herdersem-Aalst. - Galle Mare - SP - Wateringen 1, 9300 Aalst. - Couckuyt Eddy - CVP - Alfons De Cockstraat 27, 9390 Herdersem-Aalst. - Adriaenssens Aloysius - PW - Oude Gentbaan 63, 9300 Aalst. - Bosteels Willy - CVP - Groenstraat 14, 9390 Moorsel-Aalst. - Denayer Daniel - VU - Baron Romain Moyer- soenpark 12, 9300 Aalst. - Van den Nest Lucien - PW - Steenweg op Aalst 16/A, 9308 Hofstade-Aalst. - De Kerpel Maurice - CVP - Ploegstraat 14, 9300 Aalst. - Willems Luc - CVP - Moorselbaan 129, 9300 Aalst. - Uyttersprot Ilse - CVP - Kaalbergstraat 6, 9390 Moorsel-Aalst. - Dierickx Eddy - SP - Hof te Wachenenstraat 2, 9308 Hofstade-Aalst. - Van der Borght Vera - CVP - Statiestraat 50, 9390 Moorsel-Aalst. - De Backer Eddy - CVP - Driehoekstraat 2, 9440 Erembodegem-Aalst - Vemimmen Willy - SP - Tweehagenstraat 12, 9300 Aalst. - Van Lierde Luc - Agalev - Zavelbaan 97, 9300 Aalst. - Stylemans Johan - PW - Immerzeeldreef 92/2, 9300 Aalst. - Paridaens Antoon - PW - Waverstraat 29, 9390 Moorsel-Aalst. - Van Gheit Daisy - SP - Dries 11, 9340 Nieuwer kerken-Aalst. - Melkebeeck Etienne - PW - Leuvestraat 20, 9440 Erembodegem-Aalst. - Schelfhout René - PW - Boomgaardstraat 6, 9440 Erembodegem-Aalst. - Blommaert-De Schepper Maria - VU - Steenweg op Dendermonde 45, 9308 Gijzegem-Aalst. - De Pauw Wim - VD - Moorselbaan 34, 9300 Aalst. - Van Landuyt Jos - VD. - Stadsontvanger: Wailly Paul Eikstraat 101, 9300 Aalst. LH Aalst. Geen plek was nog vrij voor de verkiezing van den Arend (a) Burgemeester De Maght bepaalde woensdag door lottrekking de winnaar van de juiste twee inzendingen voor de eindejaarsactie van de Molenstraat. Het juiste uur dat men moest invullen was 14 u. 43 min. en 43 sec. De winnaar van de Citroën AX werd Henri Hoevenaegel (Teralfene). De andere vier prijswin naars zijn Carine Van Zande uit Dendermonde, Alexedis de Bruyn uit Le de en Dirk De Meuleneer uit Zele en Roger De Moor uit Aalst. Ze winnen ieder een acht daagse reis vol pension voor twee personen naar Spanje. JM Heyman te tussen enerzijds de Doolhofstraat en ander zijds de Bergemeersen- en de Sint-Vincentiusstraat. Slechts na die totale af werking wordt als fase 3 de derde kavel aangevat tus sen de Bergemeersen- straat en de Leopold- straat. Geen enkele van de wo ningen mag volgens het lastenboek meer dan 5 da gen onbereikbaar zijn en bij onvoorziene gevallen wordt daar een surplus van drie dagen aan toege voegd. Aannemer Gilbert De Jonge is duidelijk be slist zich aan de gestelde timing te willen houden. Op 1 juli wil hij inderdaad de totaliteit der werken aan de Moorselbaan volle dig achter de rug hebben. De riolering loopt bergaf van aan de Leopoldlaan naar de Hovenierstraat. Bij het begin worden er rioleringsbuizen gelegd van 60 cm diamater doch aan de Hovenierstraat waar de riolen op 2,60 m. diep zullen liggen zijn er dat van 1,30 m. door meter. Parkeren? Permanente parkeerzijde zou de kant worden van het Sint-Maarteninstituut. De rechterzijde komende van aan de kliniek. Mo menteel geldt er nog het beurtelings parkeren. Het zal aan de verkeerskom- missie gelegen zijn of er parkeermeters zullen wor den geplaatst ofwel het sis- teem blauwe zone zal wor den ingesteld. Tijdens het laatste week end van februari, pal dus voor het opbreken van het eerste gedeelte van de Moorselbaan, worden op zaterdag en zondag in de handelszaken opendeur dagen georganiseerd. Met de braderij in juni wordt gehoopt de werken achter de rug te zullen hebben. Bij de heropening van heel de Moorselbaan wordt dan een avondmarkt georgani seerd. LH Na het noodgedwongen Uit een dokument van het op voorwaarde dat er geen verdwijnen van het vlieg- ministerie van Binnen- vergunningsplichtige wer- veld van Aalst in de Affli- landse Aangelegenheden ken worden uitgevoerd, gemdreef en eerder reeds en Ruimtelijke Ordening Het ministerie Openbare dat van Sint-Denijs Wes- blijkt dat de wet op ruim- Werken heeft evenmin trem stonden Oostvlaams telijk ordening en stede- enige opmerking over mo- zweefvliegers letterlijk en bouw geen enkel biezon- gelijke verkeershinder of figuurlijk in de kou. Daar- dere vergunning eist voor mogelijke infrastruktuur- aan zou nu een oplossing de aanwending van een werken aan rijkswegen, zijn gebracht door minis- terrein als start- en lan ter Dehaene. dingsbaan. Zulks dan wel ^H De vzw Vlaams Zweefcen- tram Phoenix krijgt inder daad vergunning om een zweefvliegveld in te rich ten op het Domein Hoeve d'Eecke te Oombergen, deelgemeente van Zotte- gem. Dit dan niettegen staande ongunstige advie zen van het Ruilverkave- lingskomitee Balegem, van het Zottegems Kolle ge van burgemeester en schepenen en van AROL. De Administratie voor Leefmilieu en Ruimtelijke Ordening. Ondanks bo vendien het weigeren van een bouwvergunning door het Zottegemse Kollege met Burgemeester Her man De Loor. In hoeverre milieuverenigingen zich hiermede zouden kunnen verzoenen is nog niet geweten. Het besluit van minister Dehaene is overduidelijk en Iaat geen marge tot in terpretatie over. «Het Be stuur der Luchtvaart heeft de aanvraag onderzocht en heeft vastgesteld dat die aanvraag beantwoordde aan de tichnische eisen in- M"ng zag zi,n droom m yervulhng gaan en werd zake vliegveiligheid». b,erPnns m Ude De destijds fel omstreden werken wat betreft riolering en wegdek, vooral dan omdat een aantal bewoners vreesden voor de stabiliteit van de eigen woning by graafwerken, zouden van start gaan op 1 maart e.k. De drukke handelswijk, een winkellcentrum van belang en daarenboven een belangrijke invalsweg, gaat dus dicht. De vroegere optie van de toenmalige schepen om de Moorselbaan te degraderen tot éénrichtings- verkeersweg en het aantal parkeerplaatsen af te zwakken zouden opgeborgen zijn. Via hun protest en argumentering heeft de buurt weten te bekomen dat de Moorselbaan haar status kan blijven aanhouden: een in- en uitvalsweg tussen de Faluintjesgemeen- ten en het verkeer komend uit de richting Opwyk en het stadscentrum. ook de gedroomde gast spreker voor Davidsfonds afdeling centrum om de persoon en de persoonlijk heid van Dag Hammers- kjold toe te lichten. Zo vernamen de talrijke aan wezigen dat Dag Ham- merskjold een van de meest boeiende mensen van de 20e eeuw was. Arts had het over het «religieus alpinisme» en de «geeste lijke speleologie». Ham- merskjold was achtereen volgens bankier, politicus Aalst. De Professor Herwig Arts aan het woord (a) Misschien is voor velen de naam van Dag Hammers kjold uit het geheugen ver dwenen. Ter opfrissing dan: deze alom gewaar deerde sekretaris-generaal van de Verenigde Naties kwam om bij een vlieg tuigongeval en was tijdens zijn leven al een legende. In zijn boek «Een kluize naar in New York» be schrijft professor Herwig Arts, jezuïet, de figuur van deze Skandinaaf en professor Arts was dan en vervolgens sekretaris- generaal van de Verenigde Naties. Uit zijn dagboek dat de titel «Merkstenen» draagt blijkt dat hij een zeer geëngageerd en bril jant man was temidden van zijn vele aktiviteiten. Volgens Herwig Arts kun nen een moderne mentali teit en een kristelijke spiri tualiteit best samengaan, dat heeft Hammerskjold aangetoond. Drie fasen Opdat de bij dergelijke werken niet te ontgane hinder tot het strikt mini male zou beperkt blijven zal de realisatie van deze werken gespreid worden over drie terdege uitge kiende fasen. Gehoopt wordt dan ook dat de tra ditionele braderij tijdens het tweede weekend van juni in een gans nieuw ka der zal kunnen worden georganiseerd. Ongerustheid De buurt keerde zich vooral tegen riolerings werken en betwistte de noodzaak ervan. Uiter aard niet omdat in de rio leringswerken nefast zou den zijn. Integendeel. Wel wegens eventueel risico en instortingsgevaar en voor al omdat rioleringswerken veel tijd vragen en de buurt hoopt op afwerking binnen de 80 werkdagen. Wat gebeurde in de Den- dermondsesteenweg en in de Vrijheidstraat was al lerminst van aard om de gemoederen te bedaren. De mensen van de Moor selbaan die wisten waar het paard gebonden staat namen dan ook persoon lijk kon takt op met stads ingenieur Van Ginderdeu- ren en met aannemer Gil bert De Jonge en die kon takten leverden positieve resultaten op. Nooit totaal afgesloten Als alles verloopt zoals voorzien en de weermaker geen stokken in de wielen steekt vangt fase 1 aan op 1 maart met riolering, voetpaden en wegdek tus sen de Hoveniers- en de Doolhofstraat. Volgt dan als fase 2 het straatgedeel- Rijksweg N 41 te Hofstade krijgt een treurige bekend heid als «dodenweg». Een stukje viervaksbaan op de weg Aalst-Dendermonde. Een weg die Hofstade in twee opsplitst. Wie deze weg moet dwarsen, te voet, met de fiets, zelfs met de wagen is geen en kele hapering toegestaan. De toegelaten snelheid va rieert van 60 km./uur over 80 naar 120 km. Dit laatste over een afstand van 1200 m. Wat precies 36 secon den rijtijd betekent. Kon- troles door de politie we zen uit dat zowat 80% van de autobestuurders de toe gelaten snelheid van 80 km./u. overschrijden. Tegen 120 km/u. 150 m. afleggen duurt 4,5 sekon- den. Die 150 m. zichtbaar heid is niet vanzelfspre kend in de ochtend- of de avondspits of bij afslan kende zichtscherpte. Als voetganger de weg over steken aan 6 km./u. duurt over een breedte van 6,5 m. algauw 4 sekonden. De voetganger heeft dus, als hij op 150 m. een wagen ziet komen, uitgerekend een halve sekonden over schot. Ongevallen zijn dan ook onvermijdelijk. In 1987 waren er dat 18 waarvan 9 met gekwetsten en 1 met dodelijke afloop. Toch haalt men daarmee niet de norm gehanteerd voor erkenning als «zwart punt». Daartoe moeten er per jaar 5 zware ongeval len gebeuren binnen een straal van 100 m. Dit krite- rium wordt dan ook ge bruikt voor het toewijzen van verkeerssignalisatie. Er is echter nog een twee de norm, nl. het tellen van de voertuigen die van de weg gebruik maken. Per 24 i. moeten dat er 12.000 zijn op een hoofdweg en 2400 op kruisende secun daire wegen. Ook deze norm wordt niet gehaald. Op die secundaire wegen telt men inderdaad «maar» 700 voertuigen per 24 u. Voorstellen - Een snelheidsbeperking tot 80-90 km per uur over de gehele lengte, met kon- trole. In de 2de helft van januari 89 wordt alvast een brede informatievergadering voorbereid, (met iemand van verkeerswezen, open bare werken...). De inwoners van Gijze- gem zijn mee uitgenodigd, binnen afzienbare tijd krij gen zij hetzelfde probleem voorgeschoteld. De vier- vaksweg zoekt zijn spoor naar Dendermonde. Wil diegene die nog snel wegen lust, zijn hand op steken? LH Het stadsbestuur heeft bij monde van de verkeers- kommissie reeds voorstel len gedaan. Maar op het ministerie van verkeerswe zen blijft men doof. Voor de 35-tal Hofstadena ren op de vergadering van 13.12.88 is de zaak duide lijk: - De realiteit van het ge- vaar is evident. Aalst. Sint-Antoniusfeesten in Herdersem. Zoals steeds werd de stoet geopend door de ~,^w?ev elkaar afge- muziekmaatschappi )a) stemde) verkeerslichten vormen een minimum.

De Voorpost | 1989 | | pagina 11