Wereldkreatie hedendaagse muziek te Aalst Lachen met Gaston en Leo in «Wat een soep» (01.02) Hedendaagse opera «De Liefde voor de 3 Manen» door De Sluipende Armoede (03.02) Klassieke muziek door het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen (00.02) Moorsel Turnlessen Turnen met KVLV op 18,15 en 22 februari, telkens van 19.30 u. tot 20.30 u. in het KLJ-Heem. 12901 108 Nieuwerkerken Liniaal nodigt uit Vrijdag 3 februari '89 te 20 uur in zaal Volkskring, Dorpsplein, Nieuwerkerken: diamontage over Zuid-Engeland Fredy De Schrijver toont zijn reisdia's en geeft uitleg. Toegang gratis. Duur van de voorstelling: 1 uur. Mogelijkheid tot nakaarten en gezellig samenzijn. K.A.V. Aalst. Een rubber van Tapta (a) Aalst. Kunstenares Tapta die tot 26 februari in De Werf werken expozeert (a) Jaarlijkse lichtmisviering: zaterdag 28 januari. Jaar van het Gezin Phil Bosmans komt op 7 maart in De Werf spreken over «gezin en maatschappij». Op deze avond zal tevens sekreta- ris van de nationale raad voor gezinspastoraal Paul Deleu het hebben over «geloof in het gezin». Kaarten te bekomen bij E.H Pastoor (053/35.55.80) of bij J. De Geyselaer - Vastena vond, Stevensveldstraat 17 (052/35.55.99). 14 - 27.1.1989 - De Voorpost Kuituurcentrum De Werf Aalst Woensdag 01.02: «Wat een Soep» door Gas ton en Leo Gaston en Leo in De Werf, maar niet met «Jos- ke Vermeulen» of andere sketches, wel met een tea- terstuk. Ze spelen de hoofdrollen in de komedie «Don't misunderstand me» van P. Cargill, door A. Van Malderen vertaald en geregisseerd als «Wat een soep». Charles (Gaston Bergh- mans) en Marleen Vla- minckx (Polli Geerts) krij gen het bezoek van Robert Gunther Neuhold leidt het orkest in Aalst. Nieuwjaarskoncert K.W.B.-Terjoden programmeert een nieuwjaarskoncert door de Muziekmaatschappij «De Terjodenaren» op zaterdag 28 januari om 20 uur in zaal Rubens, Ninovestraat, Terjoden. Deuren om 19.30 u. Kaarten: 150 F, aan de kassa, 100 F in voorverkoop. Aalsterse Gilles bezoeken Rustoord Hopperank Op zondag 12 februari bezoeken de Asletrse Gilles alle Aalsterse rustoorden, o.a. Hopperank te Erembodegem, waar ze bejaarden en zieken een korf fruit, gebak en versnaperin gen aanbieden. (Leo Martin) die zijn nieu we vrouw Mariëlle (Caro line Bardijn) aan broer en schoonzus komt voor stellen. Deze blijde gebeurtenis zal echter niet meteen, zoals gepland, plaats vin den want Mariëlle moet dringend haar zieke moe der gaan verzorgen. Ro bert komt dus maar alleen. Wie wel verschijnt op de bijeenkomst, is Marinelle (Machteld Ramoudt), een mooi kind waarmee Char les de bloemetjes buiten zette tijdens een zakenreis in Amerika. Omwille van zijn vrouw Marleen laat Charles haar echter door gaan voor de vrouw van Robert... tot diens echte vrouw komt opduiken... Stof genoeg dus voor een denderende, volkse kome die waarin G. L. kun nen schitteren. Toegang 400 BF. Vrijdag 03.03: «De Liefde voor de 3 Ma nen» door De Sluipende Armoede Zie Sint-Niklaas vorige week!! Donderdag 09.02: K.F.O.v.V. speelt Debus sy, Mozart en Zemlinsky In 1955 nam een kleine groep musici te Antwer pen het initiatief om gedu rende een langere periode als ensemble op te treden. Dit betekende het begin van een jonge, dinamische orkestkuituur die beant woordde aan een latentè behoefte van het publiek. Ook op politiek niveau werd dit kreatief entoe- siasme positief onthaald en in 1957 kreeg «de Fil harmonie» - zoals het en semble toen genoemd werd - subsidies van stad, provincie en rijk. Naast vaste koncertcycli trad het orkest op in alle belangrij ke centra en ondernam het toernees doorheen Euro pa. In 1983 trad een gewijzig de subsidiëringsvorm in voege en werd een nieuwe Raad van Bestuur aange steld. Onder een ver nieuwd beleid werd het or kest uitgebreid tot een vol waardig simfonisch ensem ble van musici. Sinds dien ontwikkelde het Ko ninklijk Filharmonisch Or kest van Vlaanderen zich als muzikale ambassadeur van de Vlaamse gemeen schap tot een falanks met internationale allure. Emil Tchakarov werd de eerste chef-dirigent, maar ook vele andere gereputeerde chefs leidden het orkest en tal van wereldberoemde vokale en instrumentale solisten verleenden hun medewerking aan de kon- certen. Een spektakulaire kwaliteitsverbetering was het gevolg zodat belangrij ke uitnodigingen uit het buitenland toestroomden. Sinds einde mei 1986 staat het orkest onder leiding van de Oostenrijkse chef dirigent Günter Neuhold 1947). Na schitterende studies begon hij vooral als operadirigent naam te krijgen maar als gastdiri- gent leidde hij ook de bes te simfonische orkesten en was hij aktief in de meest gereputeerde operahuizen ter wereld. Hij werd ooit als volgt gekarakteriseerd: «Openheid voor het on- konventionele en diep res- pekt voor onze Europese muziektraditie, die hem als Oostenrijker in het bloed zit, typeren hem tot een intelligent vertolker Aalst. I Compani te zien in de Werf. voor wie kuituur geen ijdel woord is, maar een fasci nerende levenstaak.» Op het programma staat bekend en minder bekend werk. Eerst «Prélude l'a- près-midi d'un faune». Claude Debussy (1862- 1918) schetst in deze mu ziek een zeer vrije illustra tie van Mallarmés mooie gedicht, waarin een faun zich koestert in de zon. Dit orkestwerk uit 1892 legt de zalige loomheid van de faun vast: het bevat een van de subüemste fluitso- lo's uit de hele orkestlite ratuur. Harpiste Susanna Mildo- nian en fluitist Frank Van- hove zijn de solisten in het «Concerto voor fluit en harp in c, KV 299» dat W.A. Mozart (1756-1791) in april 1778 te Parijs kom- poneerde. Dit is een stuk elegante rococomuziek, waarin de kristalheldere fluit en de ragfijne tonen van de harp tot een per- fekt amalgaam vermengd worden. Hoofdmoot van de avond is ongetwijfeld «Die Seej- ungfrau», een simfonisch gedicht van Alexander von Zemlinsky (1872-1942), dat onlangs herontdekt werd en geleidelijk het koncertpodium verovert. Het werk ademt de ver fijnde, lichtjes dekadente sfeer van het Wenen rond de eeuwwisseling en is kwa stijl vergelijkbaar met Schönbergs Gurrelieder. Efemere harmonieën en instrumentaties worden in een laatromantisch klank beeld verweven. Het sim fonisch gedicht is geba seerd op het sprookje van H.C. Andersen over de kleine zeemeermin, die hopeloos op zoek gaat naar menselijke liefde. Een gevarieerd koncert met steengoede uitvoer ders die borg staan voor een avond hoog muzikaal genot! Toegang 600 BF. Reserveren voor deze ma nifestaties kan in De Werf, Molenstraat 51, 9300 Aalst; tel. 053/76.13.11. Opgelet: het Kuituurcen trum De Werf zal gesloten zijn tijdens de karnavalpe- riode, meer bepaald vanaf zaterdag 4 februari (20 uur) tot en met woensdag 8 februari (13 uur). L. Herdersem Parochiaal Centrum In februari Dinsdag 7: Voetverzorging K.B.G. Woensdag 8 Aswoensdag. Broederlijk Delen - dia-avond. Vrijdag 10: Weekend Kring 13+ Zaterdag 11: Bloemenaktie Kr. 12 Zondag 12: Slot weekend Kr. 13 Dinsdag 14: Ouderavond Kring 12, i.v.m. Plecht. Communie. Zaterdag 18: Naamopgave Plechtige Communicanten. Zondag 19: Feestvergadering K.V.L.V. Vrijdag 24: Feestavond A.G.V. Zaterdag 25: Familiefeest D.F. Voetbal thuis Patro Zondag 29 januari: 15 u. Eerste D: Herdersem - Lambrecht. S.K. Zaterdag 28 januari: 14 u. Miniemen - Oudegem 15.30 u.: Scholieren - Gijzegem Zondag 29 januari: 10 u. Reserven S.K. A - Hofstade 15 u. 1ste elftal S.K. - Oudegem Meldert Vijftien jaar «Claerhaegse Comedle» Vijftien jaar terug werd te Meldert door Fons De Koninck en Jos Mannaert «De Claerhaegse Comedie» opgericht met als eersteling «Het Gezin van Paemel» op Hoeve De Gols in regie van Hugo Peeters en Armand Van de Perre. Een vereniging die zich een reputatie wist op te bouwen onder meer met folkloristische of historische openluchtspelen. In dit jubileumjaar zet de Claerhaegse Comedie dan ook een aantal festiviteiten op. Eerst ervan is «Mijn wissel ligt goed maar komt er niet door». Een stuk dat handelt over de leefwereld van een licht mentaal gehandikapte waarbij de vrij eigenaardige titel vulling krijgt naarmate het stuk vordert. De opvoering heeft plaats op zaterdag 4 februari te 20 u. in zaal «Bij Herman», Dorpstraat 1 en de toegangsprijs bedraagt 150 fr. Kaarten worden aan huis niet aangeboden. Het betreft een monoloog van zowat 1 uur van den door Ugo Prinsen afwisselend amusant, verdrietig, angstaanjagend, keihard en soms ongewild humoristisch. Een «monoloog» die eigenlijk een dialoog wordt in samenspraak met het publiek. Ugo Prinsen is niet alleen auteur en akteur maar tevens zanger en regisseur. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Harry en Marie-Jeanne Rabaut. Volgend weekend Hugo en Blanche Peeters. Dertig jaar Cantate Domino Reeds dertig jaar staat E.H. Michael Ghjjs onverpoosd op de bres met zyn Knapenkoor «Schola Cantorum Cantate Domino» dat hij internationale renommée wist te bezorgen. Tjjdens het paasreces zorgt Cantate Domino voor vier uitzonderlijke koncerten met telkens drie stukken hedendaagse muziek. Het wordt een uniek muzikaal festijn met enerzijds een wereldkreatie en anderzijds een première voor België. Wie (nog) niet met hedendaagse muziek vertrouwd is krijgt een kans om kennis te maken met wat eigentijdse komponisten ons te bieden hebben. Een aanrader alleszins voor al wie zich melomaan durft te noemen. «Requiem» van Andrew onder meer geïnspireerd bestaat haast volledig uit Lk>yd Webber door scènes uit de oorlog zeven-kwart-maat. In de Een werk voor 4 stemmig Cambodja. Het Requi- tweede psalm komt de koor, sopraan, treble, te- em ^an als uniek worden knapenstem uitvoerig aan nor én orkest.' Dit monu- beschouwd in Webbers bod, plots onderbroken mentale werk, geschreven werk. door het koor dat obsti- in 1984, wordt voor het naat l*et rimte aangeeft, eerst in België uitgevoerd Chichester Psalms van De derde psalm, in tien- na de wereldpremière in Leonard Bernstein kwart-maat, is een synthe- New York en suksesvolle Bernstein is de komponist se van de eerste twee en uitvoeringen in Groot- van West Side Story. De wordt opgebouwd tot een Brittanië. Webber, be- cyclus van 3 psalmen voor hymne voor de vrede, die roemd door bekende mu- koor, knapenstem, orkest eindigt in een hemels a sicals als Evita, Jesus en perkussie stamt uit capella koraal. Christ Superstar en The 1966. De tekst is He- Phantom of the Opera, breeuws, waaruit de Jood- Te De(jm vgn schreef dit sublieme werk se afkomst van Bernstein ïnnrlirrm ter nagedachtenis van zijn mag blijken. De eerste "aa" van ingeigem overleden vader. Hij werd psalm is zeer ritmisch en Cantate Domino wil ter Aalst. E.H. Michael Ghijs met Cantate Domino in de stadsfeestzaal te Aalst. Aalst. Koningin Fabiola tussen de Cantate Domino zangertjes bij 100 jaar Damiaan- aktie in Brussel. gelegenheid van zijn jubi leum ook werk van eigen bodem brengen. Welke komponist komt hiervoor beter in aanmerking dan Kristiaan Van Ingelgem, organist van de Aalsterse Sint-Martinuskerk? Door de uitvoering van zijn Te Deum brengt het koor hul de aan deze rijk getalen teerde komponist. De koncerten zijn op de volgende data gepland: Vrijdag 21.4.1989 te Aalst in de Sint-Martinuskerk te 20 u. Zondag 23.4.1989 te Gent in de Begijnhofkerk te 17 u. Vrijdag 28.4.1989 te Ant werpen in de Koningin Elisabethzaal te 20 u. Zondag 30.4.1989 te Brus sel in het Paleis voor Scho ne Kunsten te 16 u. Andrew Lloyd Webber Omdat deze alhoewel suk- sesrijke komponist van o.m. «Jesus Christ Super star» u misschien minder gekend in de oren klinkt hierbij een kort curricu lum vitae ervan. Andrew Lloyd Webber werd geboren in 1948. Hij komponeerde Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat (1968, her werkt in 1972), Jesus Christ Superstar 1971), Gumshoe (1971), The Odessa File (1973), Jeeves (1974), Evita (1976), Cats (1981), Variations (1978), en Tell me on Sunday (1979), samengebracht in Song and Dance in 1982, Starlight Express (1984), en Requièm (1984). In de USA kreeg Lloyd Webber drie Tony Awards en Drama Desk Awards en ook in Groot-Brittanië werden hen verscheidene onderscheidingen toege kend. In oktober 1982 was hij de eerste van wie tegelijk drie musicals in New York lie pen (Evita, Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat, Cats), en in Londen (Evita, Cats, Song and Dance). Onlangs ontwierp Ken neth MacMillan een cho reografie op Lloyd Web bers Requièm Mass voor het American Ballet Theatre. Song and Dance verscheen in september 1985 opnieuw op Broad way in een herwerkte ver sie en Starlight Express is in de Verenigde Staten te zien sinds de lente van 1986. Zijn meest recente musical is The Phantom of the Opera, waarvan de pre mière plaatsvond in Lon den in oktober '86 en die zowel de Plays and Players Award, de Laurence Oli vier Award en de London Standard Award kreeg als beste musical van 1986. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 14