Paars-blauw is leidersallure kwijt Verdwijnt volleybalklub Zele uit de kompetitie? "We zijn realistisch aan het voetballen" Frans Van Eyck en Julien Loggier winnen in Groot-Bijgaarden Mare D'Hondt (VW Hamme) De Voorpost - 27.1.1989 - 17 De Voorpost VOETBAL De Dendermondse topploeg gaf tegen het bescheiden Lebbeke een zwakke vertoning weg. Nooit kreeg men de indruk dat KAVD de leider was in eerste provinciale en nog minder kon het de titelambities in de verf zetten. Net als op Meldert zagen we een vrij matte en weinig geïnspireerde ploeg, die alle samenhang had verloren en zeker niet voor spetterende en verrassende akties kon zorgen. KAVD voetbalde veel te stereotiep, kon met dit door zichtig spel blauw-wit nooit echt met de rug tegen de muur zetten en faalde koliek- hef. Vooral als ploeg gingen de leiders totaal de mist in, al waren er voor deze match op een zonnige voetballoze zon dag toch meer dan 1500 kij kers naar Grembergen afge zakt. Een enige kans dus om aan supporterswerving te doen, maar die kans is duide lijk verkeken. We denken niet dat één neutrale toe schouwer nog zal terugkeren naar het Grootzand. Was het gebrek aan samen hang nog niet voldoende, dan bleek ook dat sommige spe lers er fysisch doorzitten. Trainer Pfaff zal aan zijn leer lingen de levieten nog eens moeten herlezen, want op de ze manier wordt KAVD zeker geen kampioen, al bleven er enkele lichtpunten. De Ruy- ter bijvoorbeeld, steeds goed voor enkele fraaie nummer tjes en de werkkracht van bij voorbeeld een Van Bogaert en De Kunder. Tijdens de eerste helft kon den de toeschouwers zich nooit opwarmen aan flitsende akties of prangende fazen. Het werd dus één grote ont goocheling, al mogen we ze ker de verdienste van Lebbe ke niet vergeten. Deze ploeg beschikt over een fel opzit tend en gemotiveerd geheel, dat de Dendermondse "na men" weinig ruimte liet. Het VOLLEYBAL samenspel was duidelijk effi ciënter en de passen bereikten vrijwel altijd de juiste man, al ging er ook weinig dreiging van uit. Tijdens de tweede helft kwam er wat meer animo rond en op het veld, wat niet wil zeggen dat we dan hoog staand voetbal te zien kregen. KAVD, uiteraard meer in de aanval - dat was de rol van Lebbeke niet - dwong enkele rijpe doelkansen af en toonde toen dat het intrinsiek meer talent aan boord heeft dan buur Lebbeke. De afwerking bleef echter in gebreke, ter wijl Van Nieuwenhuyse volle dig in de greep zat van zijn jonge Lebbeekse tegenstan der, die hem volledig uit de wedstrijd hield.. Er was enige bezoekende medewerking nodig opdat KAVD op voorsprong zou ge raken. In de tweede helft werd een krasselende Moens vervangen door Manu De Co- ninck en direkt kwam er meer vaart in het spel. De Ruyter verloor de bal in het bezoe kende kamp, maar de alerte De Coninck zond die onmid dellijk terug naar de eerste paal, waar Peeters en Van Nieuwenhuyse in mekaar haakten, nadat keeper Vinck al een eerste gevaar had ge weerd. In het geharrewar be landde de bal in de winkel haak terwijl Vinck net viel. Hij zag het leder over zijn hoofd in doel verdwijnen en bleef er even verbauwereerd naar kijken. Toch was Lebbeke hele maal niet onder de indruk. Het ging er zelfs wat aan pro beren te doen en Van Meir- venne moest zich reppen op een schot van Balis. KAVD kreeg door deze aanvallende impulsen van Lebbeke meer ruimte en kon zijn spitsen aanspelen. De Baere, De Ruyter en De Coninck namen Vinck op de korrel, maar of wel waren de schoten niet goed gericht, ofwel stond de KAVD-SK Lebbeke 1-1. Heelwat jonge KAVD-supporters hebben na de wedstrijd meer zin gehad om hun petje over de haag te gooien (vh) keeper paraat. Toen had KAVD de match kunnen doen kantelen. De inbreng van De Co ninck werd steeds belangrij ker. Die kleine vechtjas jaagt achter elke bal aan, geeft nooit op en heeft ook nog een goeie pass in de voet, terwijl zijn breekwerk ook mag ge zien woorden. Hij schotelde rond het uur een perfekte voorzet op de borst van Van Nieuwenhuyse die in de vlucht net overschoot. Was de Dendermondse treffer zeker niet uit het copy- boekje, ook Lebbeke mocht de hemel danken. Werner Van Hecke kon op de Den dermondse doellijn een vrij wel verloren bal rekupereren, draaide even naar binnen en tot ieders verbazing dwarrel- KAVD-SK Lebbeke 1-1. De Lebbeekse doel gooien (vh) Kunder, toch steeds hard werkend, kan deze bal nog voor het Zaterdagavond viel het belangrijkste nieuws van het voor bije kompetitiewrekeinde te rapen in eerste nationale. In de Zeebe sporthal deed bet gerucht de ronde dat een schrijven vanuit de nationale kompetitieleiding onderweg zou zijn eiding onderweg a naar Zele. Om het in te lichten over het feit dat de ploeg uit de kompetitie zal worden genomen. Zondag werd dit gerucht bevestigd. Zele, autoritair leider in eerste nationale en op een zucht van ereklasse, wordt uit kompetitie genomen door de heer Mertens, voorzitter van de landelij ke ontmoetingscommissie. Deze zware sanktie zou opgelegd worden omdat de verzorger van de dub, Johan Poelman, zesmaal ingeschreven was op bet scheidsrechtersblad, ter wijl hij niet geldig bij het VIV was aangesloten. Zele zou daarom zes forfaits oplopen. In de reglementen staat dat drie forfaits voldoende z|jn voor een algemeen forfait (met andere woorden: speelverbod). Zele mag zijn eerstvolgende bekerwedstrijd tegen Zonho ven wel afwerken. Een rare zaak, die zeker twijfels oproept. Waar Bgt de fout en bij wie? Een zaak die zeker nog een staartje krijgt. Trainer-coach Maurice Van Dam me was zwaar aangesta an door deze uitspraak en hjj ongenoegen af. Bij «*I lang gezocht en nu gevonden» niet uit de hicht. Na de zijn Nu Zele boven alle o blijkbaar niet gegund. Wat [*f"orBer> de sportieve prestatie te maken? Men weet bij Zele, dat al wie in de neutrale zone vertoeft aangesloten moet zijn en ingeschreven moet worden op het blad. Verdwijnt Zele nu samen met Kruibeke uit het Waaslandse topvolleybal? de zijn voorzet naar het doel. Van Meirvenne had het ge vaar te laat bemerkt en met een karpersprong kon hij er nog wel bij, maar hij sloeg de bal in eigen doel. Lebbeke was duidelijk te vreden met de gang van za ken, al drukte KAVD nog in het laatste kwartier. Tever geefs. Van bij de aanvang was het duidelijk dat Lebbeke één punt mee naar het Konkel- goed wou nemen. Oefen- meester De Berlanger heeft zijn taktisch spel goed ge speeld. Zijn kollega Pfaff daarentegen was ontgoo cheld, net als de Dender mondse bestuursleden, uitge nomen de kassier. "Het is de tweede opeen volgende keer dat we op een onbegrijpelijke manier een punt laten ontglippen", zei Pfaff. "De eerste helft was trouwens niet om aan te zien. Ik begrijp helemaal niet met welke bedoelingen mijn spe lers aan deze match zijn be gonnen. In de tweede helft ging het al iets beter, al zijn de enkele kansen het enige positieve wat je ervan kan zeggen." Waarom hij in de tweede helft Moens wisselde voor De Coninck, verduidelijkte hij als volgt: "Net als de week voordien in Meldert presteer de Alain Moens onder de ver wachtingen. Het werd tijd dat ik daaruit besluiten trok en ingreep." Als KAVD dan toch kam pioen wil worden, dan moet het in de komende weken op nieuw proberen kombineren. VW Hamme is opgejut na de flinke verrichting tegen Sporting Anderlecht. Achteraf kwamen er vanwege de eersteklasser komplimentjes bij te pas. Vigor Wuitens heeft een goeie beurt gemaakt in het Brusselse stadion en dat zullen ze daar niet snel vergeten. Dat er na afloop door de Hamse voetballers een stapje in de wereld werd gezet, was de normaalste zaak van de wereld. 's Anderendaags was het weer ernst en deze week is alle aandacht uitgegaan naar de kompetitie die belangrijk is. Hekkesluiter Jong Lede is zondagnamiddag te gast aan de Hamse Sportpleinstraat. "In geen geval mogen we de opdracht lichtzinnig opvatten, meent voetballer Mare D'Hondt. Het is niet omdat we ons in het Astridpark hebben overtroffen dat we met het hoofd in de wolken moeten lopen. De realiteit is dat we tegen Jong Lede zonder komplexen moeten voetballen en onverwijld twee punten nastreven." Opmerkelijk is dat Vigor Wuitens de laatste tijd defen sief sterker uit de verf komt, ook al wordt vaak smalend gezegd dat de verdediging lijkt op een kaas met grote gaten. "Ik meen dat dit een te negatieve beoordeling is, vervolgt Mare D^Hondt. Ik voel mij verplicht om een vergelijking te trekken met vorig jaar In iedere wedstrijd waren we toen meester van de situatie en kwamen zelden onder druk. In de derde klasse is dat niet meer het geval. In het begin zijn we te vaak met offensieve bedoelingen van start gegaan, zoals we dat van vroeger gewend waren. De druk van de opponent werd soms te groot en elk risiko werd afgestraft. Aanvallend reageren streelt het oog van de kijker maar de realiteit is dat we ons moeten aanpassen aan de principes en alleen sukses voor ogen moeten houden. Het doel heiligt de middelen, ook al gaat dat ten koste van de kwaliteit. De laatste weken voetballen we realistisch Kijk wat daar het resultaat van is. Wij behaal den negen punten uit vijf wedstrijden en lieten ons bewonderen op het veld van 's lands vaandeldrager. Ik meen dat we een plaats binnen de vijf kunnen nastreven op voorwaarde dat we gedisciplineerd blijven voetballen. Dat zou een reuzezaak zijn en een kroon op het werk van Willy Meersman. In deze omstandigheden zullen we als verdedigers bewijzen dat we wel degelijk de taak in derde aankunnen en ons in de ogen van het publiek niet als collegevoetballers moeten laten doorgaan." Voor de match tegen Lede ontbreekt Johnny Lenaerts. Hij is geschorst. De maker van het doelpunt tegen Anderlecht zal in de basis door Stefan Ledens worden opgevolgd. De ploeg: De Wilde, Coucke, De Paep, D'Hondt, Verbustel, Smet, Vermeir, Geldof, De Borger, Pirelli, Ledens, (Van Der Stock, Herreman). (E.C.) Met wat lukraak'heen en weer trappen komt het niet ver. Daarin zijn de tegenstanders trouwens meestal de baas. De wedstrijden tegen Meldert en Lebbeke hebben een vaal KAVD laten zien, al speelde het voor de eerste keer dit jaar in mooie rood-witte out fit. Toch hebben we deze ploeg al bijzonder mooi zien spelen. Het kan, dus het moet. (E.G.) KAVD-SK Lebbeke 1-1. Moens en Segers bedreigen de Lebbeekse verdediging (vh) KAVD-SK Lebbeke 1-1. Het was lang geleden dat men nog moest aanschuiven aan de KAVD-loketten. Ook de dames die loten verkopen ten voordele van de jeugd waren in hun nopjes (vh) O.V.W.B.-Veldrijden KAVD-SK Lebbeke 1-1. Voor het derby tegen SK Lebbeke waren er ongeveer 1800 kijkers naar Grembergen afgezakt. Er waren meer dan 1600 betalende toeschouwers (vh) Er werden deze keer twee Van Eyck van bij de start aan wedstrijden gereden: één de haal. Elke ronde zou hij voor de reeksen A en B en zijn voorsprong opdrijven om één voor de C- en D-reeksen. zomaar met twee minuten Nauwelijks waren de renners voorsprong te winnen. In de het veld in of het begon te tweede reeks trok Julien Log- regenen. Daarbij kregen ze gier er alleen vandoor na half- nog met een noorderwind af wedstrijd en won met een mi- te rekenen. De renners ston- nuut bonus, den voor een zware opdracht In deze laatste reeks botsten en veel hadden er spoedig Eugeen Beelen en Omer Van genoeg van en keerden snel Molle tegen een onvoorzichti- naar de kleedkamers terug. ge autobestuurder, die achter- In de reeks A en B ging Frans waarts uit zijn inrit kwam. Beiden vielen maar kwamen er gelukkig met de schrik van af. Ze konden de wedstrijd uitrijden. Uitslagen: A- en B-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Daniël Hubleau, 3. August Delaen, 4. Guy De Waerzegger, 5. Jean Buydens. C- en D-reeks: 1. Julien Log gier. 2. Eugeen Beelen, 3. Omer Van Molle, 4. Victor Herck, 5. Jean Spenders. ante i plete able- j iteit, 1 i die 3 ff. lotte 24 is t. 1 Uit amp lilde non- Leb- Bos- /oor isse- ouw j Valst 4ae- iber- uit oor- J zijn: )tte- Zop- ber- >tte- >ena- krij- j Een K.A.V.D. - S.K. Lebbeke 1-1

De Voorpost | 1989 | | pagina 17