Het leek een sprookje Zonder De Maere Beker van België Voetbalkalender Selekties Stortregen kon cupsfeer niet bederven Eendracht Aalst Kamillekesjeugd weer naar eindronde De Lantaarn Zele onderuit in slotfaze 18 - 27.1.1989 - De Voorpost Anderlecht - VW Hamme 1-1 VOETBAL VW Hamme heeft tijdens het bekertreffen op Anderlecht kranig van zich afgebeten. De Wuitens kwamen zelfs op voorsprong en de Kiekefretters kregen het nief gemakkelijk om langszij te komen. Ze moesten zelfs wachten tot het laatste kwartier om niet volledig af te gaan. Het hoeft dus zeker niet gezegd dat de Hamse voetbalgemeenschap, die in grote getale was meegereisd, tevreden huiswaarts keerde "Spektakel hebben we ze- stilaan op onze adem. Toen Zelfs maar één punt verliezen ker geleverd en het Ander- Serge Geldof dan nog ge- op eigen veld tegen Jong Le- lechtbestuur heeft ons daar- kwetst geraakte moesten we de, kunnen we ons niet ver voor gefeliciteerd, vertelde onze ploeg reorganiseren. Zo- oorloven", aldus Willy Meers- Willy Meersman, de Hamse niet had de kans erin gezeten man. trainer. Het verliep gans an- om die kleine voorsprong op ders dan in de heenmatch, het bord te houden. Voor die weasinja toen we reeds na vijf minuten knappe verrichting heb ik na De Anderlechtsupporters vijf treffers moesten inkasse- de wedstrijd direkt alle spe- hebben het niet laten afweten ren en dadelijk uit verband Iers gefeliciteerd. Toch heb ik na de 0-8 in de heenwedstrijd, werden gespeeld, zodat we er even dadelijk op gewezen Er waren ongeveer 20.000 kij- onze kluts helemaal kwijtge- dat de kompetitie veel belang- kers en ook scheidsrechter raakten. We hebben daaruit rijker is en dat we best met Sanda zal zich niet aan een onze lessen kunnen trekken, beide voeten op de grond blij- spannende wedstrijd ver- Deze keer zijn we totaal zon- ven. Volgende zondag krijgen wacht hebben, der komplexen op het veld we wel de allerlaatste in de De eerste Hammenaar in gekomen. Nadat Mare rangschikking op bezoek, de kijker - en hij zou dat een D'Hondt in het begin een bal maar dat wil niet zeggen dat ganse match blijven - was van de lijn had gehaald, kon de punten al binnen zijn. doelman Johan De Wilde. Hij Beveren-Standard (Vermeersch) Kortrijk-Lokeren (Grayet) 2* Nationale E. Aalst-Tongeren (Adriaensen) 3* Nationale A Wervik-St.-Niklaas (Laenens, 28.1, 18.00) VW Hamme-Jong Lede (Van Driessche) E. Zele-La Louvière (De Bruyn) 1* Provinciale Ertvelde-SK Aalst (Van Damme, 28.1,19.30) SL Houtem-SK Lebbeke (Vervaeke) Temse-Zottegem (Van Zande) Denderleeuw-Melsele (De Tollenaere) Zultse-E. Meldert (Meganck) KAVD-Olsa (De Bleeckere) 2* Provinciale A Lovendegem-Kemzeke (Melckebeeck) Wieze-St- Kruis-W(Van Leuven) Melle-Robur (Van der Eecken) Kruibeke-FC Zelzate (Vercauteren) Wippelgem-Kallo (Lievens) St.-Amandsberg-Baasrode (De Gercq) 3* Provinciale D Heizele-Gijzegem (Keerstok) Erpe-Bambrugge (Van Cauwenberghe) Kerksken-Schellebelle (Paul) Burst-Serskamp (Van Imschoot) W. Moorsel-Erembodegem (Raveel) Heldergem-Aaigem (Van de Weghe) TK Meldert-Hofstade (De Mesmaeker) Doggen-Nieuwerkerken (Boeykens) 3* Provinciale E St.-Pauwels-Bazel (Aendenhof) SK Overmere-Lokerse SV (Polfliet) Gerda-Haasdonk (Weyn) Stekene-Excelsior (Van Laere) Sombeke-H. Vrasene (Coppens) St.-Gillis-D.-Grembergen (Santon) St.-Gillis-W.-Buggenhout (Van der Stylen) Klein Laar-Klinge (Verstraeten) 4' Provinciale D Strijpen-Mere (De Bosscher) Smetlede-Oordegem (Van Mele) 4' Provinciale G Opdorp-S. Moorsel (Verbustel) Herdersem-Oudegem (Van Damme) Opstal-Wichelen (Teugels) R. Lebbeke-Schoonaarde (Maes) Berlare-Lutterzele (Heirbaut) FC Aalst-Appels (Dhondt) Baardegem-Terjoden (Redant) Boonwijk-Melle (Marchand) 4* Provinciale H Rupelmonde-Waasmunster (Van Hoey) SK Lokeren-Straatje (Van de Perre) Verrebroek-Sinaai (Cap) VK Hamme-White Boys (Van Lombergen) Daknam-Tielrode (De Bleser) Meerdonk-Hoogeinde (Siccard) Moerbeke-Heikant (Van de Moortere) Eksaarde-Kieldrecht (Behiels) 1 Voetbal. Johan De Wilde speelde een uitstekende partij op Anderlecht (vh) nog de kans om zich te onder scheiden op een schot van Ukkonen, die ook nog eens tegen de paal zou koppen. Het moest dan toch gebeuren. Vanop rechts kon Luc Nilis voortrekken en Krncevic kop te binnen. Hamme heeft inderdaad een goede prestatie geleverd. Zonder zich echt in te graven heeft het gedurende een uur stand gehouden tegen een Anderlecht op volle sterkte. (e.g.) le Provinciale KAV Dendermonde Mare Jacobs is geschorst. Manu De Koning wordt titu laris. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, De Schrijver, De Ko- Damesvoetbal 1/8 finales Beker van België Kamillekes Aalst-Opex Girls Oostende 3-1 ning, Cooreman, Van Bo- gaert, Segers, De Ruyter, De Kunder, De Baere, Van Nieuwenhuyse (Kambala, Laureys, Putseys) SK Lebbeke Met het aantreden van een nieuwe klubleiding ontvingen de spelers dinsdagavond voor het eerst sedert weken weer hun loon. De ploeg: Vinck, Meulenij- zer, Peeters, Frankie Van Heek, De Vlieger, Balis, Peeleman, Cooreman, Van Bladel, Hals, Werner Van Heck. (Seghers, Van Dam me, Christiaens) DAMESVOETBAL Voetbal. Johnny Lenaerts scoorde reeds na vijf minu ten (vh) Johnny Lenaerts aan de over kant scoren Het was een prachtige goal. Hoe een match toch grillig kan zijn... Dat doelpunt was natuurlijk alles wat we nodig hadden. Het is niet iedereen gegeven om in het Astridpark op voor sprong te komen. Toch was Anderlecht de toonaangeven de ploeg. Hoe kan het an ders? We werden echter nooit overspeeld of tot paniek ge bracht. Natuurlijk hielden we een mannetje meer in verde diging, maar bij iedere uit braak tekenden we mooie fi guren op het veld en daar hadden de Brusselaars niet van terug. De vele duizenden toeschouwers stonden met open mond naar die 'kleine durvers' te kijken. Globaal bekeken mogen we de beste kansen in die eerste helft voor ons opeisen. Na de hervatting kregen we duidelijk last van onze fysiek. Het tempo van een eerste klasser is voor ons geen ne gentig minuten lang vol te houden en we trapten dus Voetbal. Franco Pirelli zal zich wel in zijn element ge voeld hebben vh) Voetbal. Filip De Borger, een kwaaie klant voor elke verdediging (vh) Voetbal. Ook Nardus mocht nog even het veld van An derlecht betreden vh) Eendracht ontvangt zondag a.s. het bezoek van Tonge ren. Een wedstrijd die niet te onderschatten is, rekening houdend met de fraaie resultaten - w.o. een overwinning tegen Ekeren - welke de Limburgers juist vóór de winterstop wisten te vergaren. Voor oefenmeester Everaert hangt veel af van het feit of Chunga tijdig te Aalst uit zijn vaderland zal arriveren. In het beste geval zal hij moeten uitdokteren welke opdracht de Zimbabwees is toegewezen. Het valt moeilijk om de as Moortgat-Limpens-Peeters te ontwrichten. Een ander probleem wordt de vervanging van libero De Maere die voor een week op de strafbank moet. "Het wordt oppassen geblazen", zegt beheerder Van de Water. "Het zal er op aan komen vooral gekoncentreerd en met veel discipline te akteren. Vooraan hebben we momenteel geen enkel element in huis dat een match kan oriënteren. Dan zal het maar moeten geschieden vanuit de tweede lijn en voor de rest blijven rekenen op onze sterke verdediging. Maar ik ben optimist vooral omdat ik vastge steld heb dat de geest tussen de spelers optimaal is. Trouwens, we staan thans geklasseerd op twee punten van de 3e en 4e plaats en derhalve is nog alles mogelijk om de eindronde te bereiken." Ondertussen wordt nog verder onderhandeld om de klub een nieuw en modern imago te bezorgen. Maar "het gaat zo traag als bij de vorming van onze jongste regering. Er spelen veel te veel persoonlijke belangen mee, dan vooral van enkelen die hun eigen persoontje in de kijker wensen te plaatsen. (abl) Voetbal. Trainer Willy Meersman zou aan zijn laatste seizoen bezig zijn. Hij had het in elk geval taktisch goed uitgekiend op Anderlecht (vh) moest al direkt vinnig reage ren op een schot van Krnce vic. Toen hij even later met een zeer verre uittrap, niet zo ver van Munaron, Lenaerts kon bereiken, zat de Ander- lechtdefensie in de knoop. Johnny trok lijnrecht op het paarswitte doel af en toen hij binnen de strafschopzone door Munaron van de sokken werd gelopen, zag hij toch nog de kans omm uit een vrij moeilijke hoek binnen te tik ken. Anderlecht stond er zo waar wat bleekjes bij en pro beerde het dan met eindeloze dribblings en verre schoten, maar zowel de defensie als Johan De Wilde hielden stand, ook op een gevaarlijke kopbal van Nilis. Het was echter nog niet gedaan. VW Hamme bleef gevaarlijk bij de mooi opgezette counters en De Borger dwong Muna ron tot een tussenkomst. Na de rust kreeg Hamme het - zoals de trainer al ver telde - erg moeilijk, maar toch moest Anderlecht wach ten tot het laatste kwartier op de gelijkmaker. Ondertussen had paars-wit al enkele straf schoppen geclaimd maar dat scheen op ref Sandra geen indruk te maken. Ook niet toen Grün zuiver werd ge haakt... Doelman De Wilde kreeg Een cupmatch is en blijft in het voetbalgebeuren iets heel apart. Daar kan een doorsnee kompetitiewedstrijd niet aan tippen. Ook vorige zaterdag konden de toeschouwers, on danks de fikse regenbuien, genieten van een boeiende en snelle wedstrijd tussen de plaatselijke Kamillekes en de meisjes van Opex Oostende, respektieveiijk eerste en vijf de geklasseerd in tweede klasse. De Opex Girls waren naar Aalst afgezakt met een schare luidruchtige en geestdriftige supporters. Een ongelukkig slippertje van hun doelvrouw na tien minuten spelen kon hun entoesiasme nauwelijks bekoelen en ook op het veld bleef de Westvlaamse geest drift merkbaar. Toen het der de Aalsterse doelpunt, negen minuten voor het eindsignaal, ook het doek deed vallen over dit aantrekkelijke kijkstuk. Een glibberige bal en... 1-0 Met vlaggen en sirenen kwamen ze de Zandberg op, leuzen skanderend en uit vol le borst klubliederen zingend, met paars-witte sjaals en "tet- temoesjen". Maar de Kamil lekes stoorden zich niet erg aan al dat tumult en lieten de kreten "Opex komaan" en het brullen van de misthoorn kalm over zich heen gaan. Op een dieptepas van Re- nilde Clompen knalde My- riam Van Slembroeck ver naast, Lutgart Viaene trapte een hoekschop achter het doel en Myriam shotte nog maar eens naast. Het glibberi ge leder was daar natuurlijk niet vreemd aan en zou ook aan de basis lliggen van het eerste doelpunt. Paula Bisback trapte niet al te hard op doel, keeper Patri cia Cornil zag weinig gevaar in dat slippende balletje doch door watergladheid kaprio- leerde het tussen haar graai ende vingers en bleef net over de doellijn rustig liggen. Konsternatie bij de kust- ploeg, vreugde om de onver wachte 1-0 bij de Aalsterse oranjen. Twee minuten later knalde Myriam Van Slem broeck keihard tegen de dwarsligger aan en dèt was dan wel een doelpunt waard geweest... Even later was My riam opnieuw aan de haal, maar de doelvrouw Cornil verijdelde een schot door uit lopend tussen te komen. De regen bleef maar stro men en de Kamillekes bleven komen. Ze dwongen twee hoekschoppen af doch de Oostendse defensie stond pa raat. Oostende counterde af en toe gevat en één keer was Conny Adam in gevaar, doch zij bewees haar uitstekende konditie en zette de situatie recht. Renilde Clompen en My riam Van Slembroeck zagen Patricia Cornil gezwind hun doelschoten stoppen en als Peggy Van de Maele vlijm scherp Myriam Van Slem broeck lanceerde, was Cornil opnieuw paraat om in de voe ten van Myriam te gaan, zo dat deze niets anders kon dan over de doelvrouw wippen. Oostende dwong dan een vrijschop af die door Kim Bo- gaert werd overgekopt. De Kamillekes bleven aardig kombineren, Oostende rea geerde met wilskrachtige tegenstoten. Drie minuten voor de rust mocht Oostende opnieuw een vrijschop ne men, net buiten de backlijn en recht voor het doel. Berlin- da Willaert trapte de bal over de Aalsterse muur en Conny Adam had het nakijken. De Oostendse aanhang explo deerde na die 1-1, doch de vreugde duurde niet lang. Welgeteld twee minuten later trapte Renilde Gompen een hoekschop gemeten voor doel en daar was het blonde hoofd van Peggy Van de Maele om de score op 2-1 te brengen. Scheidsrechter Sonja Adams liet een minuutje lan ger spelen en Oostende dwong nog een hoekschop af, die niets opleverde. Na de pauze bleef Oosten de dapper voortspelen, op zoek naar de gelijkmaker. Die hing bijwijlen in de lucht, maar viel er niet uit, alleen de regen bleef neerplensen. De thuisploeg dwong enkele hoekschoppen af en de be zoeksters streden verbeten verder. Zij stuitten echter op een onverzettelijke Peggy Van de Maele die alles onder schepte en meteen ook voort durend nieuwe aanvallen op zette. Het Aalsters ploegen- spel draaide gesmeerd en op volle toeren, maar ook de kust-defensie begaf voorlopig niet. Rond het halfuur werd het echter duidelijk dat de be zoeksters door hun beste krachten heen waren. Renilde Clompen slalomde door de paarse muur doch wachtte iets te lang om te besluiten. Doch direkt daarop ging Kathleen Stevens door en legde dan prachtig terug naar Myriam Van Slembroeck die vernieti gend uithaalde. Na die 3-1 was de Oostendse veer begrij pelijk gebroken. De Kamille kes gingen gretig op zoek naar een vierde doelpunt, doch on danks schoten van prima kwa liteit kwam die vierde treffer er niet meer. Oostende dwong nog een hoekschop af, Kathleen Ste vens schoot nog naast, Saskia Molly kwam nog in het elftal i.p.v. Hilde Van Caelen- bergh, maar de wedstrijd was gespeeld... Morgen zaterdag 28 januari reizen de Kamillekes naar Borgloon, tweede gerang schikt op 2 punten. Dat wordt dus een vierpuntenwedstrijd voor de Aalsterse meisjes, die ingeval van winst een optie mogen nemen op de kam pioenstitel. De supporters rei zen met de bus mee en hopen hun speelsters naar de zege te kunnen roepen. Kamillekes Aalst Conny Adam; Lutgart Viae ne, Peggy Van de Maele, Ma rijke Buysse en Brenda Van den Eeckhout; Sandra Van der Linden, Paula Bisback, Hilde Van Caelenbergh en Renilde Gompen; Myriam Van Slembroeck en Kathleen Stevens. Wisselspeelsters: Saskia Mol ly, Sandra Daghuyt en Da- niella De Meersman. Cyriel Temmerman 1. D 1 2' Provinciale ubbee FC Baasrode gltn d Verstrepen, Michiels, Dt porters Decker, Van Der Vrek» Lijneel, Verheyden, De Br cker, Vercauteren, Mare Vat Keer, Eddy Van Keer, Gint Ringoot (Cornelis, De Mai Mario Ringoot) Robur Moerzeke Laureys, Verhelst, Fons a Luc Vercauteren, Wilt Raemdonck, Nobels, Ben» Huylebroeck, Eddy Huyte broeck, Ost, De Vos, Dt Malsche (Gino Raemdonck, De Graeve, De Wispelaere). (E.G) Momenteel staat de jeugdploeg van de Aalsterse Kamil lekes gunstig gerangschikt om er voor de vierde maal bij te zijn in de nationale eindronde. De zwaarste wedstrijden liggen achter de rug en zo groeien de kansen. Klassement na 14 januari 1989 Heverlee Kumtich Herk KAMILLEKES Hoeilaart Ekeren Beerse Wezemaal Lommei Brussel Puurs 13 11 1 71 1 43 8 21 15 20 14 16 1 14 I 60 37 23 10 18 23 10 21 25 10 24 42 8 12 27 6 13 72 2 2 84 0 KAV aanv huis De overwinning vorige week tegen Hoeilaart was een goeie zaak doch er was ook foute verslaggeving van ondergetekende. De drie doelpunten werden niet allemaal gescoord door j Eva Wanderstein. Eva was auteur van één doelpunt, de andere twee nam Inneke Bambust voor haar rekening. Waarvan akte. Sorry, Inneke, meteen is voor jou recht gedaan. (c.T.) I Het gaat tweede nationaler De Lantaarn de laatste weken niet voor de wind. Na een (te) zwaar verlies bij TR Sleidinge inkasseerden de Zeienaars nu bij het lager geklasseerde CB Tielt een onverdiende 3-2 ne derlaag. De beslissing viel tij dens de laatste vijf minuten toen De Lantaarn nog een 1-2 voorsprong telde. In amper twee minuten tijd boog Ste- faan Huygheliet de achter stand om in een voor de West vlamingen belangrijke over winning. De bezoekers kre gen echter vooraf ruimschoots de kans op een vroeg verdict. Patrick Van de Velde (1) luk te de openingstreffer maar strandde nadien op de West vlaamse doelman. Na een ge miste strafcorner besloot Ru dy Vercauteren op de staan der. Kort na de pauze zorgde Luk Haentjens voor een 1-2 tussenscore. Toen Tielt op zijn beurt een strafcorner on benut liet kregen de kollektief sterk spelende Zeienaars in de slotfaze nog onverwacht het deksel op de neus. Voetbal. De Dendermondse scheidsrechter Alberic Eeckt- man, één van de beste refs in eerste provinciale, heeft hiei nog een lichte glimlach. Op onbegrijpelijke wijze slaagdi hij niet in zijn fysische proeven en zal voortaan de jeugi moeten fluiten. Veel voetballiefhebbers betreuren dit en hebben de indruk dat er met twee maten en twee gewichten wordt gewerkt. Het lijkt wel of er een afrekening bezig aan de Oostvlaamse top nu er een nieuwe voorzitter van dt kommissie is. Dat de andere arbiters uit de Denderstreek nu maar op hun tellen letten...

De Voorpost | 1989 | | pagina 18