in bil CVP dient klacht gouverneur Pascal Solomé Arendprins AM6AZINE P Herdersem houdt Sint-Antonius in eer Weekblat Burme 01 ir Raadszitting te Aalst [f| GRATIS TIP Aalst. Oud en nieuw, Kris I wiens rijk ten einde is stelt zijn opvolger Pascal voor (a) Nipt vóór Bart... Na een spannende zowat gelijkopgaande strijd tussen dakwerker Pascal Solomé, een 22-jarige uit de Binnenstraat die er «D'Okkosje» wordt genoemd en Bart Neyrinckx, een 21-jarige uit de Guido Gezellestraat die reeds Mister Wembley en Mister Drievelden was werd het duel uiteindelyk beslist in het voordeel van eerstgenoemde. Wat door Bart allerminst kon geapprecieerd worden, die dan ook weigerde de nieuwe Arendprins sportief te feliciteren op het podium. Kandidaten-prins die het niet halen tonen zich te Aalst nogal eens eigengereid en weinig fair. Dritte im Bunde Luk, de 31- jarige cafébaas van «De Belot» kwam er minder by te pas. Aalst is volop in de pré- genoten playbackfestijn Pascal of Bart? karnaval periode. Verle- waarop zowat die vedet- Vm en den zaterdagnacht toen in ten en terren aan het fir- kandidaat Vendprins dc stadsmeisjesschool na mament defileerden. Lu(_ de kandidaat van de de Sterrenparade van ver- uiteraard ook een aantal Vaartkapoenen bleek dat leden vrijdag nu de verkie- ex-prinsen als Michel die hij niettegenstaande as- zing van de Arendpnns <je titel liefst drie keer sistentie van Mare De plaatsvond viel samen met haalde, zijn echtgenote die Cock en Luk Van Mosse- het afscheidsbal van prins z;ch de jongste titel nipt velde niet in de running Maunce waarop de burge- ontglippen, Jean-Paul ZOu komen voor de eind- meester wel present was en jGhny Marcoen en zijn zege alhoewel «Geiren en tevens met het binnen- Mare entjes. boi» en «Mèn hért doet njden van de logge ge- boem„ duidelijk in_ vaarten voor de winter- Jeugdprinsen sloegen. foor,. Yandaaëvrijc'^g Eens te meer had organi- De strijd zou worden be- wordt die inderdaad offi- sator F is De Scshrjj. slecht tussen Pascal en cieel geopend doch smds ver Bezoreï voor een Bar, ciee. geopeno oocn smas ver geZorgd voor een ,ot Bart. het weekend staan de vele Qp uitgekiende Met samba's in een mooi wagens reeds ter plekke tlmmg dle evenwel eindig- dekor haalde Pascal finaal on een van He vee foomlei- J 852 punten terwijl de shOW zou dan wel tot zovfrat 2 u. met danseressen en dieren in de morgen duren voor- in schuimrubber Bart aleer het verdikt uiteinde- «slechts» 820 punten ople- lijk kon vallen. Het tellen verden. Luc haalde er 704. van de stemmen uit de zaal Reeds de vooravond van zorgt ieder jaar inderdaad grote titel de verkiezing was het in voor heel wat tijdverlies. Pascal neemt zich voor in Binnenstraat 157 vollen n 1991 mee te dingen naar bak. Arendprins '88 Kris I wej welig de kragen want ÏX^dènd nn" Y" en Jeugdprinsen Ann en k k kn.t.n en uittredend prins Kris Bart namen er inderdaad doet dat dan reeds volgend afscheid van het publiek Toch is een uur als 2 u. te jaar. en verder werd het een fel gortig voor velen. LH op een van de zes foorplei nen: de Grote Markt, de Hopmarkt, de Houtmarkt, de Kattestraat, de Espla nade en het Vredeplein. Sterrenparade 1 De eerste echte gemeenteraadszitting in de huidige bestuursperiode diende zich, althans in de openbare vergadering, aan ais een ultra-kort gebeuren. Dat werd echter niet het geval want vooraleer de eigenlijke agenda kon worden aangevat was er reeds heel wat te doen over het onontvankelijk verklaren van de door het kersvers CVP- raadslid Vera Van der Borght ingediende vraag tot interpellatie. Vera wilde inderdaad de meerderheid aan de tand voelen in verband met de vertegenwoordiging van de minderheid in tal van raden, in het biezonder dan in die van de interkommu- nales. Oud-burgemeester Maurice De Kerpel toonde zich van mee taf aan een wakker fraktieleider die geen gelegenheid liet verloren gaan om het bestuur het vuur aan de schenen te leggen. Herschikking parkeertoe- latingen Vooraf stelde burgemeester Anny De Maght, getooid met de driekleurige sjerp, dat de door de gemeenteraad goed gekeurde motie voor amnes tie door de betrokken minis ters zal worden onderzocht. De schikkingen van voorheen in verband met het mogen parkeren op de binnenkoer van het stadhuis, op de ach- terkoer en op de parking in de Kattestraat zal herzien wor den. Al wie beschikt over een parkeertoelating zal die moe ten inleveren doch kan een nieuwe aanvraag aan het be stuur richten. De binnenkoer van het stadhuis zou enkel nog mogen dienen voor leden van het college, van de ge meenteraad, van de OCMW- raad en eventueel voor «be zoekers». Op de achterkoer zal plaats worden geboden aan diensthoofden en voor andere personeelsleden in funktie van hun anciënniteit. Andere personeelsleden kun nen op de parking in de Kat testraat terecht in zoverre daar nog plaats ter beschik king is. Een precies uitgekiende en gedetailleerde herschikking zal worden medegedeeld nog vóór 1 februari a.s. Verbaasd Maurice De Kerpel toonde zich verbaasd dat de vraag tot interpellatie door Vera Van der Borght niet was ingewil ligd alhoewel ze op vrijdag morgen was ingediend in het stadhuis. «Weliswaar zijn er de wette lijk voorziene drie vrije da gen» stelde De Kerpel doch met deze handelswijze wordt met een oude traditie - op vrijdagmorgen binnen is tij dig - gebroken. Toen Marcel Lorie tijdens vo rige bestuursperiode ook wet telijk laattijdig een aanvraag indiende, was het toenmalig bestuur niet zo negatief. De Kerpel vraagt dan ook dat de punten 13 tot 72 over de aanduiding van vertegen woordigers in interkommuna- les, in raden van bestuur, in kolleges van kommissarissen, in diensten allerhande en in adviesraden zouden worden besproken in openbare zit ting. Enkel het uiteindelijk invullen van de namen zou dan in besloten vergadering kunnen gebeuren. Het pu bliek wenst inderdaad meer openbaarheid en vooral som mige interkommunales zijn uitgegroeid tot mastodonten waarbij de burger weinig of niet te pas komt. Respekteren of interpreteren? Burgemeester De Maght stel de dat de wet er is niet om geïnterpreteerd doch wel om gerespekteerd te worden. De rechten van de minderheid zouden niet miskend noch be knot zijn want de burgemees ter verklaarde zelf aan de kandidaat-interpellante tele fonisch te hebben medege deeld dat ze kon tussenkomen bij punt 5 en dat is in de openbare vergadering. Ze weet het hele gebeuren aan een misrekening. Normaliter begint men qua noodzakelijke vrije dagen af te tellen vanaf dinsdag, de gebruikelijke dag dat te Aalst de gemeenteraad samenkomt. Nu was dat ech ter maandag en moest dus worden afgeteld vanaf een dag eerder... Nominatieve stemming Maurice De Kerpel hield voet bij stuk en vroeg de stemming bij naamafroeping na enig ge bekvecht waarop de burge meester de oud-burgemeester het woord wilde afnemen «omdat de stemming reeds begonnen was». Wat te ver wachten was gebeurde. De overheveling van kwestieuse punten naar de openbare zit ting werd meerderheid tegen minderheid afgewezen. Wat allerminst naar de zin van De Kerpel was die stelde dat de rechten van de minderheid geschaad en de demokrati- sche werking van de gemeen teraad beknot werden. De ex- burgemeester had zich bij de stemming onthouden om te kunnen verklaren dat hij hier omtrent klacht zal indienen bij de heerigouvemeur. LH Het hele jaar door is het Dorp der Meiviskoppen zijn tweede patroonsheilige Sint- dienstelijke medewerkers, snaren verdwijnt (5), het Antonius genegen. T^dens het derde weekend van januari kulmineert dat echter in de Vlegelaars en uiteraard braden van de pensen op een reeks aktiviteiten op allerlei vlakken: religieus, kultureel, gastronomisch en niet in de Confrérie van Sint-An- een ouderwets vuur (6) en het minst folkloristisch. Met uiteraard als hoogtepunt de Sint-Antoniusstoet en de tonius die er dit jaar twee tenslotte de pensenkermis Pensen worp. En sinds een paar jaren tevens na de «Moorselse Mis» ook de openbare bestuursleden bij kreeg, waar gegeten en gedron- verkoop door de bestuursleden van de Confrérie van Sint-Antonius van offergaven in Naast Robert Van der ken wordt. Volgt dan nog natura geschonken door Antoniusvereerders voor het goede doel. Stockt en Robert Velde- als onontbeerlijk gebleken Aalst. Pascale Solome, de prins in wording, geeft aan zijn vreugde uiting temidden van zijn vrienden (a) Aalst. De sfeer van de grote dagen in de zaal van de Binnenstraat waar de prins van Den Arend werd verkozen (a) onnen voor evallig lichel. ekster ïlgisch ;ereikt penen i Filip over s een! profi- streek fsprak sveede Aalst. Sint-Antoniusfeesten in Herdersem. In het parochiaal centrum was er een tentoonstelling over de verering van de heilige (a) den rman Lam- De Van De Kermis en kerkmis zijn nauw verwant. Het eerste komt inderdaad van het tweede. Eucharistievierin gen op de feestdag van Sint-Antonius, op de zon dag van de viering speciaal door het zangkoor opge luisterd en de Moorselse Mis vormen dan ook reli- gieuse aktiviteiten op deze eerste kermis van het bur gerlijk jaar. Spelers konden terecht op schaak- of belotwedstrij- den en gastronomen kon den zich paaien met Breugheliaanse spijs en drank, met eetfestijnen of mosselslagen. Stoet De zoveelste Sint-Anto- niusstoet werd op zondag verwend op een begena digd lenteweertje schril in tegenstelling met vroegere stoeten waar men stond te rillen van de kou of door de sneeuw moest laveren. De belangstelling was dan ook navenant en heel wat mensen van buiten de re gio waren te Herdersem present. De stoet, vertrok ken in de Alfons De Cock- straat, doortrok zowat de hele parochie en had veel bekijks. Rond 15 u. zakte men dan af naar het dorps centrum waar de stoet in ogensschouw werd geno men door burgemeester Anny De Maght, door oud-burgermeester Antoi- ne Muylaert, door leden van het Aalsters Feestko- mitee en van de Herder- semse Dorpsraad maar niet in het minst door hon derden kijklustigen. Vaste waarden in de stoet die dit jaar «kort en goed» was, blijven uiteraard de ruim 200 jaar oude Ko ninklijke Harmonie Con cordia et Docilitas met haar majorettenkorps, de aanhangsel de WC-wagen. De historiek van de meivis De Alfons de Cockstraat toonde in een boot en op een wagen de historiek van de meivis. Herdersem wordt inderdaad het Dorp der Meiviskoppen» gehe ten omdat ze destijds zo veel meivis met groene graat, aangevoerd vanuit Baasrode of Mariekerke, verslonden. Een geepach- tige roofvis en in een els- vorm uitmondende kaken. Boerenbruiloft De Hardingheimers brach ten een boerenbruiloft met alles derop en deran: stadsmagistraat, getuigen en suite. En in de receptie ruimte zouden ze op de tonen van een ouderwets liedje de dans openen in aanwezigheid van burge meester De Maght die er haar tevredenheid over uitdrukte dat Herdersem zich inzet om zijn eigen heid te bewaren en te ma nifesteren. LH reuzen Falie en Benedikt andermaal getorst door Denis Bruylandt, Frans De Leeuw, Werner Van der Jeught en Johan van Mol, onzichtgaar maar daarom niet minder ver man nu ook Fons Dierickx en Gaston Lambrecht. Steeds present ook Sint- Antonius himself en de H. Gudula, dit jaar in de per sonen van John De Neef en Kristel De Cock. De levensloop van de boe- renpens Met liefst zeven overdek te, aan elkaar hangende wagens, een heuse sliert, karavaan of konvooi, beeldde de Boskant onder leiding van ex-schepen Paul Stockman de levens loop van de boerenpens uit. Een wordingsgeschie denis in zeven schuifjes en dus op zeven verschillende wagens. Niet om te gelo ven. Telkens één tafereel per wagen met het zwijn dat geslacht wordt en «ge leerd» (1), het dier dag «gekleind» wordt (2), het brood dat door vlijtige handen gebrijzeld wordt (3), het vlees dat gemalen wordt en de darmen ge- Aalst. De Sint-Antoniusfeesten in Herdersem. Zoals steeds een massa volk op de kujst (4)t de pensstof die pensenworp (a) gekruid wordt en in de

De Voorpost | 1989 | | pagina 1