Michael Geerts redt Lokeren van een thuisnederlaag Goed begonnen is half gewonnen Federale kampioenschappen toestelturnen te Buggenhout turnen Scalafeest van Kracht en Geduld in Sint-Niklaas... Dendermondse Zwemklub Olympos Hamse tenniskompetitie De Voorpost-27 1.1989-21 voori de spot Omdat de damesafdeling van gers, balk en sprong, de Koninklijke Katholieke Zondag gaan de scholieren A Turnkring «Nut en Vermaak» en B en de juniores en senio- uit Buggenhout er tien jaar res heren aan het werk. De opzitten heeft, kreeg de klub wedstrijden beginnen resp. te van de Katholieke Vlaamse 9u30 en 14 u. Volgende disci- Turnfederatie de toelating om plines komen aan bod: grond- het Federaal Turakampioen- oefening, brug, rek, ringen, schap Artistieke Gymnastiek sprong, paard met bogen en te organiseren. konditieoefening. Op zaterdag 28 ert zondag 29 Bestuurswtsel anuan zal er in de Buggen- houtse sporthal «Vierhuizen», Df organisatie van deze fede- wat het persoonlijke toestel- rale kampioenschappen ligt m turnen betreft, dus kwaliteit handen van «Nut en Ver- te bekijken vallen. Ook al maak» - voorzitter Petrus Al- omdat tijdens deze manifesta- brecht, van sekretans Fr. Van tie ongeveer 60 geselekteerde Cauter, penningmeester R. meisjes en 75 jongens uit de De Coster gouwafgevaartbg- vijf Vlaamse provincies aan de P. De Ridder en alle be bet werk zullen zijn. stuuisleden, turn(ers)(sters) en de turnleiding, waarvan Tweedaagse Richard Wauters hoofdleider Dergelijke kampioenschap- is. pen worden voor het eerst in Het Buggenhoutse gemeen de regio georganiseerd. Het tebestuur, de handelaars en programma, samengesteld neringdoeners en de Nut en door de Katholieke Vlaamse Vermaak-ereleden verlenen Turnfederatie, werd gespreid hun financiële steun. Een toe- j over twee dagen. gangskaart (per dag) kost Op zaterdagvoormiddag be- slechts 100 fr. D twisten, vanaf 9u30 de dames- Ter gelegenheid van dit fede- Turnen. Vele leden van Turn- en Wapengild Sint-Jons uit Dendermonde kwamen hun voorzitter, Danny Buggenhout, junioren hun wedstrijden, 's raai kampioenschap wordt feliciteren ter gelegenheid van zijn huwelijk (foto p. hermans) namiddags vanaf de klok van hulde gebracht aan huidig VOOIlitt(,rschap overgenomen tweeën dmgen de dames-se- «Nut en Vermaak» - voorzit- Om de twee jaar wordt door de turnkring Kracht en Geduld in Sint-Niklaas, een groots Scalafeest gepresen teerd. Daar worden telkens meer dan 500 klubleden bij betrokken en reeds maanden werden de intense voorbe reidingen op het programma genomen. Ook nu wordt het weer een spetterende show met dans, turnen, muziek, akrobatie, toneel en spektakel. Dat alles nu in een nieuwe bewerking en onder de duidelijke noemer «Televisie». Alle afdelingen van Kracht en Geduld worden daarbij ook aangespeeld. Van klein tot groot en van jong tot minder jong, komen ze aan de beurt en het sukses wordt daarbij nu al gegarandeerd. Ook al door de voorverkoop trou wens en voor de vele liefhebbers, wordt dit grootse Scalafeest van Kracht en Geduld een aanrader. Zoals gewoonlijk met drie voorstellingen in de Stadsschouwburg in Sint-Niklaas en thans met volgende data: Zondag 29 januari om 15 u. Zaterdag 4 februari om 19u30 en zondag 5 februari om 15 u. Roger Van Laere door Walter Mertens moren naar de titels. Geturnd ter P. Albrecht. Hij is mo- wordt Petrus ^lbrecht ere- wordt iu de volgende discipli- menteel 60 jaar lid van de ï00rdtter van de vereniging, nes: grondoefenmg met mu- kring. In de loop van de ziek, brug met ongelijke leg- maand februari wordt het Pierre Van Ro&sem )uquet >nck, 1 Marcd d Ver Ouden- Vetten- I. Willy tut, 10. aert, l Willy Gusse- nds, 6.' Gaston Francis WATERPOLO L.Z.V.R.Z.V.: 11-11 Grote in d rshof». >euren. te fou-, kwam g. Een ppende inslotte (Ucon) en om zak te iad im- n acht in Van ie. En lidelijk gen de Melis psport- le eer- gingen, tweede aan te dubbel voor hij die e De at B 2. rsprot- finale an De Melis onnin- c Vel- speel- :rk ge- fensief ek-De ns een waren betten sterk e ver- Op zijn plaats kwam de erva- ze weerom niet. In de slotse- ren speler Erik Peeters die 4 konde faalde de Lokerse ver- Wisselspeler Michael Geerts doelpunten voor zijn rekening dediging zodat heeft zaterdag U. de Lokerse nam. skoorde en de stand 6-5 werd. Waterpolo van een eerste In de eerste periode zag men Een aanvallende fout van een thuisnederlaag gered, door dan ook een sterk spelend West-Vlaamse speler in de het sterk opkomen in de laat- Lokeren. Al na 15 seconden derde periode kon niet direkt ste periode. In de slotsekon- zorgde Guido Maes op aange- den leidde Roeselare de wed- ven van Erik Peeters voor de strijd en geloofde niemand openingstreffer. Eén minuut toen nog in een puntendeling, later zorgde die zelfde Guido maar op een onverwachte ma- Maes voor een 2de doelpunt, nier shotte Michael Geerts de Bij de eerst volgende aanval Turnen. Voorzitter Danny Buggenhout uit de Beukenlaan te Dendermonde trad in het Roeselare huwelijk en natuurlijk moesten de leden van de Sint-Joris Turn- en Wapengilde voor een c s(unt zorgen (joto p hermans) ZWEMMEN Het nieuwe jaar is begonnen ren er ook bij de miniemen en dus staan er traditiege- voor Bart Uyttersprot (2'24" trouw de distriktskampioen- in 200 m. vrije slag en 1*17" in schappen op het programma. 100 m rugslag), Filip De Eeklo mocht de spits afbijten Boeck met in dezelfde zwem- met de organisatie van de stijlen respektievelijk 2'32" 400m-wedstrijden. Het was en 1'19", Cindy Philips die wel even wennen want ver- met 1 "22" zesde werd in rug- schillende van onze zwem- slag en met 2'28" in de vrije mers zijn met het nieuwe jaar slag net de bronzen plak miste meteen in een andere katego- en tenslotte Wendy Roelandt rie gestapt. die niet aan de rugslag deel- Eendje Karen D'Hondt nam en in de 200 m vrije slag klaarde 400m-klus in 6*39" en een tijd van 2*37** liet legde daarmee beslag op de noteren, derde plaats. Alvast een Na Karen D'Hondt een twee- hoopvol begin. de distriktskampioene erbij Kersverse benjamin Tim met Mirel Huau op de 100 m Rijckmans debuteerde zeer rugslag. sterk en sleepte zelfs een Een bikkelhard duel werd bij tweede plaats in de wacht, de kadetten uitgevochten tus- maar een scherp toekijkende sen Nathalie Van Hauwe en keerpuntrechter dacht er an- Mirel Huau. In de 200 m vrije ders over en het feestje ging slag eindigde Nathalie nog- niet door. Ook bij de benja- maals tweede (haar tijd is na- mins finishte Sarah Moens bij) en een tijd van 2*15" en worden benut maar de ver vanger van Patrick De Block, nl. Erik Peeters deed het op nieuw uitstekend en skoorde opnieuw op aangeven van Pe ter Bleyaert. Van nu af aan Maar toch beslistte de West- Vlaamse wedstrijdleiding bij de eerstvolgende Roeselaarse aanval er anders over. Yvez Wauters mocht nu ook voor 35 seconden netto het speel veld verlaten en het was pre- bal vanop 12 meter van het van de bezoekers kon Erik begon Lokeren te knoeien, cies nog niet genoeg of 2 se- doel door de armen van 3 Peeters geen penalty vermij- Roeselare speelde nu volledig conden later keurde de refe- verdedigers, zodat ook de be- den. De West-Vlamingen be- op de counter dat hun 5 doel- ree voor nog zo een gelijkaar- zoekende doelman kansloos nutte deze maar dezelfde fout punten in rij opleverde. Lo- dige fout en wel te verstaan was en de beslissende worp in gebeurde enige ogenblikken kerse probeerde kost wat kost ver van het doel een penalty de netten verdween. De Dur- later aan de overzijde van het de schade te beperken maar toe,^die benut werd, stand 10- mejongens verdienden eigen- speelveld. De scheidsrechter opnieuw vielen de penalty's lijk meer dan een gelijkspel in besliste er anders over, gewo- uit. Sterk spelend Guido deze zeer woelige wedstrijd, ne fout. Dan maar op een Maes onderbrak een counter Michael Geerts die al in de andere manier proberen vroege uurtjes nog eens zijn dacht Eddy Van Puymbroeck zware studie doornam om die op aangeven van Yves zich dan naar het bevorde- Wauters de bal in het Roose- ringsexamen te spoeden zou laars net deed verdwijnen, normaal niet op deze wed- Alex Vanhove kon nu voor 35 van de bezoekende ploeg, door een slecht geplaatste bal te onderscheppen. Erik Pee ters snelde alleen naar het Roeselaars doel af, die dan de bal van zijn trainer op gepaste strijd aanwezig kunnen zijn. seconden netto het speelveld wijze ontving en oog m oog Maar hij kon het dan ook niet verlaten maar de Lokerse ver over zijn hart laten gaan zijn dediging was zo sterk dat ploegmaats in de steek te la- Roeselaare deze nummerieke ten en zijn krappe vrije tijd in meerderheid niet kon benut te ruilen voor deze wedstrijd, ten, integendeel skoorde Erik Deze wedstrijd was dan ook Peeters na 15 seconden met goed voor 4 penalty's allen een man minder gespeeld te met de doelwachter stond, maar tot groot jolijt van de bezoekende ploeg de bal niet in het doel kreeg, stand 7-10. In de slotperiode moesten de Lokerse watcrpolospelers de schade ophalen. De trainer, 11. De spanning bij de Loker se supporters steeg en uitten nu kritiek aan het adres van de scheidsrechter nadat nog geen halve minuut later iden tiek dezelfde taferelen aan Roeselaarse verdedigingszij de af speelden en Lokeren van geen bal voordeel kon genieten. Wel konden de moedige Durmejongens tot 2 maal toe de toegekende man meer situatie niet benutten. Het hele L.Z.V.- team vocht nu voor de gelijkmaker, maar kon weerom niet op bal voor deel rekenen. In de slotse- voor Roeselare, 8 uitsluitin- hebben. Opnieuw konden de speler Guido Maes vroeg dan konden gen waarvan één bezoekende West-Vlamingen over een pe- ook zijn spelers meer open te zag iedereen het voor beke- speler rood kreeg en tenslotte nalty beschikken veroorzaakt spelen en op te letten van de ken, behalve wisselspeler Mi- Zwemmen. De DZO-zwemmeryes uit de banen 3 en 4 (arch.) met een tijd van 6'04" op de vijfde plaats. bezoekende counters. Zo zouden er nu 3 Lokerse ver dedigers opgesteld worden, nl. naast Yves Wauters tevens centraal verdedigers ook Pe ter Bleyaert en Alex Vanho ve, die ook al 2 kruisjes achter zijn naam had staan. Het werd dan ook een woelige slotperiode. Na 40 seconden spelen konden de Durmejon gens opnieuw over de man meer situatie beschikken en ditmaal liep het goed af. Gui- V. DE 2 aanvallende fouten. Loke- door Rudy Van Puymbroeck, ren kreeg het weerom af te die in het Lokerse doel ver rekenen met de niet gedulde dween. Ook Lokeren kon na wedstrijdleiding die op de een uitsluiting van een West- voorlaatste speeldag van de Vlaamse speler deze situatie heenronde voor heel wat one- niet benutten. Een aanvallen- nigheid zorgde. Zo uitte hij de fout van Alex Vanhove grove taal naar Yves Wauters. kon door de bezoekers goed Ook Erik Peeters werd toen benut worden, stand 4-3. niet gespaard nadat hij op een De tweede periode was nog brutale wijze drie tanden ver- maar net begonnen of de Dur- loor en de ref er geen gevolg mejongens kregen al hun der- aan gaf, toch kwam hij nu zijn de penalty tegen, opnieuw op verontschuldigingen aanbie- naam van Erik Peeters die den, maar het is nu toch al verwittigd werd voor de vol- do Maes zorgde dat Rudy geweten dat het Lokerse Wa- gende zware fout, het water Van Puymbroeck de bal goed terpolo bestuur begin dit jaar definitief te verlaten. Roese- een schrijven richtte naar het lare kwam langszij. Lokeren scheidsrechterscomité van de probeerde het doelsaldo op te K.B.Z.R.B. om niet verder drijven maar kon niet reke- meer met deze scheidsrechter nen op de steun van de ref. Er om te gaan. Toch stuurde werden door Roeselare zware men deze wedstrijdleiding en fouten en zelfs penalty's ge- voor volgende week verwacht maakt, maar de leiding beslis- men hem ook op verplaatsing te er anderts over. Na ruim 3 op en tegen Tielt. De 4 penal- minuten spelen kon Michael ty's die hij aan de bezoekers Geerts de bal op gepaste wij toekenden waren terecht, ze aan Erik Peeters geven, die maar voor de Lokerse Water- in één beweging afronde. Eén polo was dit onbestaand. Op minuut later zorgde weerom dezelfde wijze gemaakte fou- diezelfde Erik Peeters voor ten kon Lokeren zeker reke- een doelpunt, ditmaal door de nen op 6 penaltys maar zover bal van de bezoekende ploeg ging het niet en gaf een gewo- af te snoepen en alleen af te ne fout of hoogstens een uit- werken. Lokeren kon voor de sluiting. Ook jong talent Pa- tweede maal in deze wedstrijd trick De Block werd weerhou- over de man meer situatie den, door school aktiviteiten. beschikken, maar benutte de- ontving en afronde. Precies één minuut later zou Lokeren normaal op een penalty kun nen rekenen nadat Guido Maes enkel de bal nog in het doel moest leggen, maar op een grove wijze werd verhin derd. De leiding besliste er anders over en sluitte de be zoekende speler uit. Na een rustige opstelling kon Loke ren deze nummerieke meer derheid benutten via wissel speler Michael Geerts, die vanop de linkse 2 meter hoek afronde. De spanning steeg bij het enthouasiast publiek die de Lokerse Waterpolo op nieuw in de wedstrijd zag komen. Half weg deze set zorgde Gui do Maes voor de gelijkmaker. 3. Peeters Erik (4), 4. Maes Uitslagen chael Geerts die er totaal an- Guido (3), 5. Wauters Yves, Ciney-Charleroi ders over dacht. Vanop 12 Van Puymbroeck Eddy (1), 7. Tielt-Willebroek meter van het bezoekende Vanhove Alex, 8. Geerts Mi- Oostende-Calypse doel ontving het de bal van cj,aej (2), 9. Bleyaert Peter. Moeskroen-Elsene Enk Peeters en wreekte die Lokeren-Roeselare tussen de handen van 3 bezoe kende verdedigers om zo in het doel te belanden. Vreug de in het Lokerse kamp want de puntendeling was bereikt, door iemand waarvan men het niet had verwacht, stand 11-11. De Lokerse Waterpolo had eigenlijk meer verdiend maar was al dik tevreden met de puntendeling. Ook zag men weer een zeer uitstekende Lo kerse doelwachter, Peter Wettinck aan het werk die ook zijn steentje tot het beko men van een gelijkspel bij droeg. Zaterdag 28.1.89 speelt het kompleet L.Z.V.-team op verplaatsing in en tegen het West-Vlaamse Tielt. Ook daar zal Lokeren weer gekon- fronteerd worden met dezelf de scheidsrechter. Er zal dus hard moeten geknokt worden om een puntje mee naar Lo keren te brengen. De ploeg: 1. Wettinck Peter. 2. Van Puymbroeck Rudy (1), Waterpolo-klassement 1. Calypso 11 7 2 2 122 114 16 2. Lokeren 11 6 3 2 142 124 14 3. Oostende 11 7 4 0 124 87 14 4. Bergen 10 7 3 0 117 95 14 5. Willebroek 11 6 5 0 124 126 12 6. Roeselare 11 4 4 3 138 131 11 7. Moeskroen 11 5 5 1 102 114 11 8. Tielt 11 4 5 2 134 125 10 9. Charleroi 11 4 5 2 106 117 10 10. Ciney 11 1 8 2 110 183 4 11. Elsene 11 2 9 0 82 98 4 TENNIS Terwijl onze jongste zwem- mers hun 400 m afhaspelden Ij'lO in Eeklo, zwommen Nathalie, *4*0 Mirel en Marnic hun 400 m in ^"0 Sint-Niklaas. Als eerstejaars- 11-11 kadetten mogen ze tevreden terugblikken op hun resulta ten. Nathalie Van Hauwe werd er vice-kampioen met 4'45" en Mirel Huau was vier de in 4'54", terwijl doortocht- zwemmer Marnic De Paepe bij de seniores een tijd klokte van 5'12". Proficiat! Dat de konkurrentie bij de distriktskampioenschappen fel aan mekaar gewaagd was, werd een week later in Temse nog maar eens bewezen. Daar stonden voor de eendjes 100 m dolfijn en voor de andere werd Mirel Huau vierde met 2'22" in de 100 m rugslag echter won Mirel Huau het pleit in 1'15" en was daarmee distrikskampioene. Nathalie Van Hauwe liet 1*17" afdruk ken. Twee DZP-ers op de eerste plaatsen na een zeer spannende en hoogstaande wedstrijd. Het kan haast niet mooier. Junior Marnic De Paepe le verde verdienstelijk werk met zijn 200 m vrije slag in 2'28". Zo onderhoudt hij ook in de wintermaanden zijn konditie voor de lange afstandswed strijden van het zomersei zoen. (Marnic gaat ook stie kem trainen in de Donk. Wist je dat?). Èn dan zijn er onze andere kategorieën 200 m vrije slag distriktskampioenen. In de af- en 100 m rugslag op het pro- lossingswedstnjden tenslotte gramma. Karen D'Hondt bleek de enige deelneemster bij de eendjes, maar dat doet geen afbreuk aan haar presta- won de meisjesploeg van DZO de 4x100 m wisselslag bij de kadetten in een tijd van 5'14" met Mirel Huau (rug), tie. Haar tijd van 1'45" mocht ^°?.'an^.t (^h°°l- Klassement 1. TC Sporthal 2. TCGalenus 3. TC Scheldedreef 4. TC 78 5. TC Philips 6. TC De Wuiten 4 32 4 30 4 29 4 24 4 19 best gezien worden. Bij de benjamins mocht Tim Rijck mans met tijdens als 2'41" in de 200 m vrije slag en 1"33" in de 100 m rugslag zijn per soonlijke beste prestatie wel verbeteren, maar een po diumplaats zat er voor hem nog niet in. Verdienstelijke prestaties wa- Nathalie Van Hauwe (dolfijn) en Cindy Philips (vrije slag). Al bij al een hoopvolle start van de Dendermondse zwem mers. Als hun prestaties in stijgende lijn blijven gaan, zal er in 1989 nog veel spektakel te beleven vallen. (O.R.)

De Voorpost | 1989 | | pagina 21