V basketbal Felle lokale weerstand Zwak slot Rond het degradatiedebat Sterke eerste helft Een kwartier op de sukkel Koud stortbad Handbalkalender Squadra Lebbeke bevestigt De Voorpost - 27.1.1 LOKEREN 10) LAARNE 70-79 CiboZele(+10) Hermes-Waasland Nerveuze thuisploeg De Durmeploeg liep al na 10 minuten naar 19-10 en behield zijn voorgift tot de 14e min. (21-20). Dan kwam Laarae stilaan in de wedstrijd omdat Lokeren uiterst onnauwkeu rig bleek vanop de vrijworp lijn. Van Damme en G. De Wilde zorgden voor een 39-40 ruststand en in de tweede helft kreeg de bezoekende ze ge al heel vlug vorm. Een slechte start van Lokeren gaf Laarne de kans om door te stoten naar 43-51 en wanneer de Durmeploeg ook nog bal verlies het noteren (48-63) was alle tegenstand opge ruimd. Antheunis kon wel milderen en twee driepunters van Geyssens in de laatste minuten kon de stand nog wat redelijke vorm geven. Punten: Lokeren: De Nul 2 p.Vion 6 p.Vermaere 11 p. Antheunis 20 p., De Groote 2 p., Geyssens 22 p., Van He- dent 1 p. Laarne: Van Damme 18 p., Prieels 17 p., De Rocker 7 p., De Wilde K. 4 p., De Wilde G. 21 p., Dalschaert 8 p., Van De Stichel 2 p., Poelman 6 p. WEGA Ondanks de afwezigheid van drie basisspelers Permentier - Colman - Van Damme heeft de lokale tweede provincialer zich fel ingespannen tegen de bezoekers. Eric Van Damme begon met een driepunter, Filip Heir- wegh mikte binnen en Peter Moens zorgde met een 4 op 5 dat de tien bonuspunten uit groeiden tot een 29-8 voor deel aan de 9* minuut. Cibo kon van bij de eerste opworp dan ook nog een beroep doen op Ivan Moens. De Waaslanders lieten hun zone verdediging varen en pakte de thuisploeg in een agressievere mandefensie aan. Zele kwam tussen de 10" en 15' minuut maar tot een 2 op 10. Hermes-Waasland daarentegen scoorde een kol- lektieve 6 op 9. Het waren inzonder Van der Meulen en Koeckelenberg die de thuis ploeg voor moeilijke proble men stelde. Polfliet eindigde met een 3 op 3 en Van Goe- them was aanvallen bij de Pinken zodat aan de rust de bezoekers tot 43-41 waren ge naderd. Ivan en Peter Moens bleef ook na de rust nog weerstand bieden hetgeen tot een 47-41 voorsprong leidde. Lintacker - Koeckelenberg - Van der Meulen bleven bij St. Niklaas aanvallend de toon aangeven. Goetmaeckers lukte tussen de 10* en 15° minuut van de twee de helft een 6 op 6, zodat Cibo na de bezoekende tus- senspurt 60-57 naar 60-73 nog tot 75-80 in de match bleef. Het bijzonder sterk einde van Tom De Witte, zowel verde digend tegen Peter Moens als aanvallend met 5 op 5 bracht de bezoekers een ronde verder. Punten: Cibo Zele: Peter Moens 13-10, De Maes- schalck 2-0, Goetmaeckers 4- 17, Ivan Moens 7-11, Heir- wegh 4-0, E. Van Damme 3- 3. Hermes-Waasland: Lintacker 3-7, Polfliet 7-2, Koeckelen- bergh 9-14, De Witte 1-15, Van der Meulen 10-4, Van Goethem 11-12. BENO 74 71 Bij de eerste provincialer Gentson kon Baasrode het niet waarmaken. Het hep ver keerd in verdediging in de laatste tien minuten toen de thuisaanvaller Strumane, 11 punten scoorde, waardoor de 65-68 voorsprong te loor ging. Ook mentaal zat het niet snor. Spelmaker Esseldeurs trok ontevreden en voortijdig naar de kleedkamers. Panters moest 10 punten bo nus goed maken. Aan de rust hadden Veldeman - Moens, die achterstand reeds opge haald en stond er 43-44 op het bord. Ook aanvallend konden de bezoekers zich niet verder doorzetten. Verstappen was de enige die enigszins kon wedijveren met de thuisploeg. Dit was onvoldoende om de eindspurt van Gentson af te remmen en geen achtste fina les voor Panters. Punten: Gentson: Schepens: 9-0, Van Der Hoeven 3-2, De Leu 2-0, Strumane 0-11, D. De Weerdt 5-4, G. De Weerdt 10-8, D'Haese 4-6. Panters Baasrode: Verstap pen 4-11, De Vos 5-1, Moens 8-4, Esseldeurs 6-0, Velde man 15-5, Vermeersch 4-3, Verhulst 0-2, De Cock 0-1. Beno Basketbal. De heren van BBC Lokeren verloren de bekerwedstrijd tegen Laarne met 70- 79 (polo) DAMESHANDBAL R.B. Dendermonde Robuco Buggenhout Het degradatiedebat tussen Duffel, R.B. Dendermonde en Robuco Buggenhout werd zaterdag opnieuw opgetrok ken door de zege van Ros Beiaard. Inderdaad, naast Opglabbeek is de tweede da ler te zoeken tussen voor noemd trio en dankzij deze zege wipt Dendermonde over Robuco en komt op 2 punten van het eveneens bedreigde Duffel. Een slechte zaak dus voor Robuco dat een enorme tegenslag had te inkasseren door de onbeschikbaarheid van L. Caluwaerts. De ploeg van trainer-coach De Vuvst leek tijdens het wedstrijdbe- gin enorm te hjden onder de ze situatie en een vlot spelend Dendermonde maakte hier van gebruik om een 5-2 voor sprong op te bouwen. Bug genhout herstelde zich echter, naderde tot 5-4 na 23' maar moest voor de rust toch nog een treffer van Bogaert incas seren waardoor de rust er kwam met 6-4. In het begin van de tweede helft leek Dendermonde er toch aan voor zijn moeite. In een ruk stevende Robuco naar 6-7 en 8' voor het einde leidde Buggenhout steeds met 7-8. In een spannend wedstrijdeinde slaagde Ros Beiaard er toch nog in het tij te doen keren en het was kapitein Bogaert die in de laatste sekonden de beslissen de treffer scoorde. R.B. Dendermonde: Van Ho ve, Broothaers 1, De Smet 1, Eeckhout 2, Heirman 2, Bo gaert 2, Van der Jeught 1, Basketbal. BC Sint-Niklase ging verliezen in Grembergen (vh) Basketbal. BBC Grembergen (vh) Akron Ronse 78 Hemaco Dendermonde 76 De Collegeploeg, deed de eerste 20 minuten de zwakke periode uit de voorbije weken vergeten. Te Ronse was het de eerste helft doorlopend de betere ploeg. Na 10-13 kwam de thuisploeg nog wel even op voorsprong bij 28-25. Het wa ren Van Lembergen - Ver smessen - Blancquaert die met een 36-41 tussensprong voor een hoopgevende 44-52 ruststand zorgden. Na de rust bleef Hemaco tot 55-56 in het voordeel. Hendrickx - De Mulder kregen aanvallend steun van Spileers. Bij Den dermonde stonden Van Lem bergen - Versmessen alleen in voor de afwerking en dit werd hen uiteindelijk fataal. Akron hield ccn klein voordeel dat bij het eindsignaal nog één korf bedroeg. Een verder kwalificatie zou een morele oppepper geweest zijn voor Hemaco. Het heeft echter de zekerheid dat het opnieuw op een betere niveau speelt. Punten: Akron Ronse: Rom- bout 5-1, De Mulder 12-7, Spileers 6-19, Hendrickx 17-6, Delfosse 0-6, Verhellen 4-0. Hemaco Dendermonde: Ser geant 4-2, Van Lembergen 18-10, Blancquaert 8-2, Plat- teaux 6-0, Versmessen 12-10, Baten 4-0. BENO JEUGDHANDBAL Handbal. De meisjes van Robuco Buggenhout moesten in verband met de degradatie in de dames van Ros Beiaard hun meesters erkennen (foto p. hermans) Verlaeckt, Hofman, Robuco Buggenhout: II. Ca- D'Haese. luwaerts, Bouwmeester 2, Wets, Vereecken 2, Coore- man, Bleyaert 1. De Freyne 3. (eva) Jeugdhandbal E.V. Aalst Ajex Lebbeke Aalst nog een goede repliek bieden aan de Lebbekenaars (rust 5-6) maar in de tweede helft toonde Ajax zich duide- lijk de betere ploeg die ook 11 over het meeste schietkracht 13 beschikte. Via 7-11 na 40' kon Aalst de schade nog beperken Tijdens de eerste helft kon J?*11"*3". w J E.V. Aalst: Matthijs, Pode- veyn, T. Wellekens 3, Ame- DAMESHANDBAL -1' Nationale linckx, Coppens, Bayens, Rombout, Van Der Borght, Van Eyghem 4, Van Paepe- ghem 1, Steenhout 3. Ajax Lebbeke: Van Biesen, Paermentier, R. Van Biesen, Van Peteghem 2, De Cock, Marcovic, De Decker 4, Hey- vaert 2, De Vos 3, Sarens, Van Den Steen, J. Paermen tier 2. (eva) Zoals kon verwacht worden s Nopri Lebbeke erin ge- I slaagd ook in Heusden de reeks overwinningen te be stendigen. Het is nochtans I moeilijker geweest dan men j had verondersteld en dat was vooral te wijten aan een onbe grijpelijk zwakke periode tus sen de 34e en de 49e minuut. Nopri leek geen enkel pro bleem te zullen kennen met Heusden want na 13' had men een probleemloze 1-4 voor- I sprong opgebouwd. In het Handbal. De dames van Ros Beiaard Dendermonde wonnen de belangrijke match tegen Robuco Buggenhout. Daarmee g^°he,V^d weüswaar ^etó zijn ze echter nog niet uit de degradatiezonen (foto p. hermans) minder v|ot maar y]a 3 6 na 22' werd de rust bereikt met een 4-6 voorsprong. In het begin van de tweede helft ging Lebbeke er dan op nieuw gedecideerder tegen aan en na amper 4' telde men een blijkbaar veilige 4-10 voorsprong. Maar plots draai de het vierkant, de Lebbeekse verdediging bestond niet meer en in de aanval werd er gesjoemeld. Meteen naderde Heusden tot 10-11 na 49' maar na dit zwak kwartier herpakte Nopri zich gelukkig en via 11-14 werd het toch nog een 12-15 overwinning. Voor Avanti scoorden: Terroir 2, Bleyaert 5, Van Damme 3, Segers 3, De Croock 1, Van Handenhove 1. (eva) Kampioenschap van België Eerste afdeling Luik RC-Dendermondse Rugbyclub: 21-9 De nederlaag te Luik bezorg de onze mannen een koud stortbad. Mede door de over winningen van de onmiddel lijke konkurrenten. Luik zelf en Visé, komt Dendermonde in een gevaarlijke situatie te recht. Rubes Edegem, dat zich stilaan herpakt, klopte niemand minder dan Avia en heeft de Dendermondenaars bijgehaald. Het ergste even wel is dat Dendermonde, we liswaar met een boel gekwet sten de goede kadans is kwijt geraakt en nog moeilijk tot scoren komt. De 9 te Luik gescoorde punten kwamen al len uit vrijschoppen en er werd hoop en al slechts een paar schuchtere drie-kwart aanvallen opgezet die, snel heid en inspiratie misten om de snelle Luikse verdedigers in moeilijkheden te brengen. Er zal dus een hartig woordje moeten gesproken worden. Trainer Sluys zal kordaat ge noeg moeten zijn om ieder op zijn plichten en volledige in zet te wijzen. Vooral voor een paar spelers, die het wel goed menen, maar te snel gaan vit ten op medemaats die al eens flaters begaan. De match be gon nochtans goed, want na 5 min. kwam DRC langs Cam- bier 0-3 voor. Luik scoorde hierop al direkt een eerste try 4-3. DRC kwam nogmaals voor langs Cambier 4-6 en toen was het uit. Het DRC pack kon nog wel stand hou den, hoewel een paar eigen scrums werden verloren, maar de Luikse direkwartspe- lers maakten snel het verschil met een paar try's van zeer goede kwaliteit. Het werd 10- 6, 14-6 en dan kwam Dender monde nog tot 14-9 op vrij schop langs Rudi Wauters. Uiteindelijk dikte Luik nog aan met een try en een vrij schop: 21-9. Zondag 29 januari kwart fina le Beker van België: Dender- monde-Bosvoorde. Alle sup porters op post! 4e afdeling Malmedy-Alfa St. Gil lis: 3-31 De verplaatsing naar het ver re Malmedy heeft Alfa weer eens een overtuigende zege bezorgd. De ploeg speelde niet in het minst aangeslagen door de eerste nederlaag van vorige week, een prachtige partij rugby. De zege kwam nooit in gevaar, maar we ver melden graag de uitstekende prestatie van de hele ploeg, die zoals het moet, als een hecht blok collectief een zeer goede prestatie neerzette. Doe zo voort mannen. Fr. Van der Veken HEREN 1* nationale zat. 28.1 20.00 u. Ap. Kortrijk-Avanti Buggenhout 2* nationale zat. 28/1 20.15 u. Ajax Lebbeke-E.V. Aalst 3' afdeling zat. 28/1 18.30 u. Waasmunster-Opglabbeek zat. 28/1 20.00 u. Maasmechelen-Lokeren 4' afdeling vr. 27/1 20.15 u. Robuco Buggenhout-Denderbelle zat. 28/1 19.45 u. Dendermonde-Anderlecht Provinciaal vr. 27/1 19.00 u. Robuco Buggenhout 2-Denderbelle 2 zat. 28/1 19.45 u. Terase-E.V. Aalst 2 zon. 29/1 19.15 u. Berlare-Woluwe DAMES 1' nationale zon. 29/1 17.15 u. Nopri Lebbeke-In. Hasselt 2' afdeling zon. 29/1 17.30 u. M. Gent-Squadra Lebbeke zon. 29/1 17.30 u. E.V. Aalst-H.K. Merksem zon. 29/1 13.30 u. Zandvliet-R.B. Dendermonde JEUGDHANDBAL Kadetten Waasmunster-E.V. Aalst Gent-Ajax Lebbeke (eva) 2' Afdeling Squadra Lebbeke Haachtse Tegen het op de tweede plaats gerangschikte Haacht bevestigde Squadra al het goede dat wij de laatste we ken van hen mochten verne men. Trainer-coach D'Hanis had gevraagd een herhaling van de week voordien te voor komen en zaterdag startte Squadra dan ook goed gekon- centreerd aan de wedstrijd. De verdediging deed het uit stekend maar in aanval ging het er in die periode nog wat statisch aan toe. Toch leidde Lebbeke met 3-1 na 10' maar dan viel het aanvallend wel stil waardoor Haacht via 4-2 na een kwartier de schade aan de rust kon beperken tot 8-7. In de tweede helft speelde Squadra onder impuls van Bijl nu beweeglijker en Luy- paert maakte uitstekend ge bruik van de 5 tegen 5 situatie ontstaan door de persoonlijke bewaking waarmee men H. Van Boven had bedacht. Met een 15-10 overwinning is Squadra op weg naar een veelbelovende terugronde. Squadra Lebbeke: Quarin, Van Boven, Bijl 3, Steppé 2, Luypaert 3, Van Den Broeck 5, Van Cauwenberghe, Van Hove, Bosteels 1, Guns. (eva)

De Voorpost | 1989 | | pagina 23