Volleybaloverzicht heren Volleybaloverzicht dames Japanse grootmeester te gast De Voorpost - 27.1.1989 - 25 VOLLEYBAL Ereklasse Vitesse Kruibeke 1 Torhout 3 8-15,15-12, 9-15, 7-15 Vitesse heeft zonder zijn Ne derlands duo Vereecke-Baec- klandt het Westvlaamse Tor hout van ex-trainer Ben Croes goed tegenstand geboden. In de eerste set deelde Lugge enkele rake meppen uit, zo dat Torhout een eerste kloof kon slagen. Ondanks het knap verweer van het trio Van Huffel - De Beer - Blon- deel bleven de bezoekers steeds voorop. Torhout domi neerde tot het seteinde. De tweede set ging na een succes volle strijd naar Kruibeke, dat als het ware boven zichzelf uitgroeide. De Torhoutse in ternationaal Rousseaux lan ceerde zijn ploeg opnieuw in de derde set, zodat Torhout meteen op 1-2 geraakte. Het beste was er nu af bij de gastheren. De fouten stapel den zich op en Croe en Co wisten daarvan handig ge bruik te maken om het af te ronden. Eerste nationale VCZele 3 Nijlen 1 15-12, 15-13, 10-15, 15-9 In een aangename wedstrijd tegen de leider bood de Kem pense ploeg schitterend weer stand. In de eerste set nam Zele een vlugge start. De thuisploeg liep tot 7-2 uit. De gasten kwamen met mooie aanvalskombinaties terug tot 7-6. Dan gingen de gastheren opnieuw aan de haal met 10- 6. Vele balwisselingen en spanning sierden deze eerste set, waarin spelverdele' Jo- han Symoens het spel heel kort hield. Samen met zijn broer Geert en middenman Linthout werd Nijlen inge pakt. In de tweede set ging het spel gelijk op tot 5-5, waarna Danny De Maes- schalck verwarring zaaide in de Nijlense gelederen. Met zijn spronopslagen. De be- 4 4 Volleybal. Blauwe Hoek-Oostakker 3-1Malfliet en Heirman vormen een Hams blok(vh) zoekende receptie faalde en Kris Aerents deed zijn duit in het zakje met zijn spectaculai re smashes. De derde set kwam verdiend op naam van de gasten. Hun spel en inzet werd beloond en dit onder impuls van kleurling Yanga. tijdens de vierde set kwamen de leiders 4-0 voor. Zele kwam vrij vlot tot 12-5, maar Nijlen gaf de moed nooit op en kwam nog terug tot 13-9. Wanneer Symoens himself echter geslaagd een blok plaatste op de zwarte parel Yanga, was de zaak bij de eerste matchbal beklonken. Eerste landelijke Pardaf Kruibeke 2 Zottegem 3 9-15,15-6,12-15,15-10,12-15 In de sporthal «De Bulpop» heb ben de bezoekers na een span nend duel aan het langste eind getrokken. In de eerste set waren de Pardaf spelers de mindere, zo dat hun verlies van de eerste set als normaal bestempeld mag wor den. Vanaf de tweede set kwam er spanning in de wedstrijd,zodat de kijkers waar kregen voor hun geld. Karei Van Gucht en Muyl- dermans duwde hun maats de hoogte in, zodat Pardaf in dit duel geen voet aan de grond kreeg. Erwetegem bleef goed verder spe len na het setverlies. De wedstrijd was een waar spektakel. Om beur ten werd er een set binnenge haald. Tijdens de beslissende vijf de set kon Kruibeke vrij vlot uitlo pen. De zege wenkte, maar plots VoUeybai Blauwe Hoek-Oostakker 3-1. Heirman kan de bal stoppen en terugsturen (vh) stokte de lokale aanval. Pardaf bleef op zijn 12 punten steken, terwijl de gasten volle plankgas gaven. De totaalzege werd de Par- dafspelers door de neus geboord. dat Moerbeke verdiend de ze ge wegkaapte. Volleybal. Blauwe Hoek-Oostakker 3-1. De lokale Heir man verslaat het bezoekende blok en scoort vh) Spectrum Moerbeke Waas 3 Bredene 1 14-16, 15-13, 15-10, 15-12 Bij de thuisploeg ontbrak Vandeweghe op het appel. Spectrum zag de eerste set met het kleinste puntenver- schil verloren gaan. Wanneer Luk Dierickx op volk toeren begon te draaien, was er aan de thuisploeg geen houden meer aan. Via goede assisten tie van Marc Verniers pakte Moerbeke zonder al te veel problemen de tweede en der de set. In devierde set konden de gasten even uitlopen, maar dan kwam Benny Heuvinck op de voorgrond. Hij drukte zijn stempel op deze set, zo- Eerste provinciale Oltisj Bazel 3 Beveren 2 15-9, 8-15, 15-9, 13-15, 15-8 Beveren moest het tegen Ba zel stellen zonder receptiespe cialist Mattelaer. Dat liet zich in de receptie flink gevoelen. Bazel, moreel gesterkt door zijn recente bekerstunt werk te in de eerste set een 5-7 achterstand weg. In een ruk ging de score naar 14-7, dit was een goed georganiseerd blok. Bazel moest in de twee de set even gas terugnemen, zodat Beveren verdiend gelijk kwam. Tijdens de derde set haalde Oltisj de bovenhand door met riscoopslagen uit te pakken. Dit sterke wapen bracht de ploeg op een 2-1 setstand. Beveren, dat het nooit liet afweten, kwam in de vierde set 7-10 voor. Gelijk- opgaande wedstrijd in de der de set. Beide ploegen kwa men bij 13-13 op gelijke hoog te. Dan kwetste Oltisj spel- verdediger Van de Baere zich. De pas ingekomen set up kon zijn aanvallers niet voorbij het blok loodsen, zo dat Beveren uitmaakte. Met in de vijfde set De Wolf als spelverdeler liep de thuis ploeg via 4-0 naar 8-4 uit. Na de kampwisseling in de beslis sende set leidde Bael met 13- 6. Bij Bazel lukte niet alles en zo haalde de ploeg een ver diende 3-2 zege. Blauwe Hoek Hamme 3 Tongeren 3 VCTemse 2 13-15,15-13, 6-15,16-14,15-8 Na de Zagreb misser werd het opnieuw een nederlaag voor koploper Temse. De Waas- landse meisjes startten noch tans goed, zodat de eerste setzege naar hun kamp ver huisde. Tijdens de tweede set kregen ze van hetzelfde laken een broek. In derde set namen de Schelde meisjes duidelijk af stand, terwijl in de vierde set Temse een 10-14 achterstand opliep. De meisjes van trai ner-coach Hugo Hugo Huy- brechts bogen deze achter stand om in een 10-11 voor sprong. Temse kreeg zelfs drie matchballen in handen. De lokale aanhang moedigde de thuisspeelsters aan. De twee Poolse aanwinsten van Hatavoc sleurden alsnog een tie-break uit de brand. Tijdens deze beslissende set schreeuwden de talrijk opge komen supporters hun ploeg naar de overwinning. Temse werd onmiddellijk op een paar punten achterstand ge plaatst en in dit nieuwe sys teem (dat liefst zo snel moge lijk zou moeten verdwijnen) kan men het als achtervolger dan ook al snel vergeten. Temse verloor een veldslag, maar nog niet de oorlog. De titel ligt nog steeds in het bereik. Oostakker 1 15-13, 9-15,15-11,15-10 Bij de Wuitens kwam de lei der op bezoek. De supporters liepen storm naar de sporthal «Meulebroek». Oostakker kwam in de eerste set 8-9 en 10-13 voor. Wanneer de gas ten met teveel zelfvertrouwen speelden, werden ze betrapt op enkele fouten die genade loos werden afgestraft. Zo haalde Blauwe Hoek de eer ste set binnen. In de tweede set kreeg Ham- me een koude douche. Want Oostakker pikte onmiddellijk meteen een 4-12. Dan kantel de plots de wedstrijd. Aan- valsmachine Tony Seghers en Rudy Everaert met zijn gou den passes en sluitend blok brachten de ploeg opnieuw in de goede plooi. Pech nog voor Tweede landelijke Sinda St.-Niklaas 3 Nova Gent 1 10-15, 15-11, 15-12, 15-11 In de eerste set werden de Sinda meisjes op teveel recep- tiefouten betrapt. Op een slechte receptie kan geen goe de aanval volgen... Het ge volg daarvan was dan ook setverlies. Tijdens de tweede set liepen de moreel sterkere bezoek sters zomaar tot 1-6 uit. Dan verscheen De Prekele aan de opslag. De thuisploeg steven de regelrecht op een 11-6 tus senstand af. De gasten sprok kelden nog een paar punten, maar de gastvrouwen zetten verdiend de set op hun naam. In de derde set kon St. Ni klaas pnder impuls van Van Meersche een 7-0 voorsprong uitbouwen. De bezoeksters kwamen steeds dichterbij, maar de kloof had al aange duid wie aan het langste eind zou trekken. Sinda (met 2-1 aan de leiding) keek in de volgende set ver baasd. De gasten zorgden voor een 6-11 voorsprong. Wanneer Els Vercruysse op de proppen kwam, werden de bezoeksters in de vernieling gespeeld. Vanuit de opslagzo ne zaaide ze angst en paniek in de Gentse gelederen. Ze bezorgde Sinda de eerste matchbal, die ze zelf af rondde. de gastheren, wanneer Chris Van Cauwenbergh bij 5-12 met een blessure uitviel. On danks een goede remonte konden de bezoekers de set afronden. Vanaf de derde set nam Ham- me het initiatief in handen. De leiders werden voortdu rend in een wurggreep gehou den. Heyman was onhoud baar en Geert D'Hauwe speelde nu foutloos, terwijl de gebroeders Malfliet zich als middenmannen lieten gelden. Hamme zag nochtans een 8-1 voorsprong verloren gaan wanneer de bezoekers tot 8-9 terugkwamen. In de vierde set dwong Ham me zijn tegenstander opnieuw in de achtervolging. Via 8-2 en 10-7 en 13-8 versloeg Ham me verdiend de leider in de huidige kompetitie. Wachtebeke 2 Melvoc Melsele 3 15-10, 9-15, 1-15, 15-7 en 11- 15 de thuisploeg haalde de eerste set via 6-4 en 13-9 vrij gemak kelijk binnen. In de tweede en derde set konden de thuis- spelers niets meer inbrengen tegen het aanvalsgeweld van de Melvocspelers. In de vier de set werden de bezoekers betrapt op een gemakkelijk binnen. In de tweede en der de set konden de thuisspelers niets meer inbrengen tegen het aanvalsgeweld van de Melvocspelers. In de vierde set werden de bezoekers be trapt op een slechte receptie. De gasten kwamen 13-5 ach ter. Zo moesten ze een vijfde set toestaan. Tijdens deze beslissende fase misten de gastheren teveel opslagen, zodat Melsele vrij vlot de wedstrijd met match- winst kon afsluiten. KARATE Op vraag van de karateklubs Ippon Lebbeke en Yawara Kwai Dendermonde, was de Japanse karategrootmeester Sei IWASA te gast als lesge ver tijdens een week-end sta ge te Dendermonde en Lebbeke. Vrijdagavond werd benut om de plaatselijke jeugd aan hun trekken te laten komen. Dit gebeurde in de oefenzaal van karateklub Oppon Lebbeke, veertig jongelingen genoten er van de speciaal georgani seerde jeugdstage. Zaterdag werd de werkelijke week-endstage aangevat te Karate. De Japanse grootmeester geeft les aan de vele jongeren die naar de kursussen Dendermonde in de sporthal waren gekomen (foto p. hermans) te Appels. Zondag ging het tweede deel door in de sport hal te Lebbeke. 160 karate- kas, uit gans België namen deel aan de week-end stage. Een 10-tal Nederlanders wa ren ook present. Op het einde van het eerste deel van de stage werd door sportschepen Jan Van Dam me aan de grootmeester Sei Iwasa, een herdenkingsplak- ket van de stad Dendermonde overhandigd. Sportschepen Germain De Ridder van Leb beke, mocht hetzelfde gebaar doen, bij het einde van de stage te Lebbeke. Alle deelnemers aan de stage werden bedacht met een spe ciaal ontworpen brevet. Karate. Trainer Mare Nobels met zijn pupillen die tweemaal goud en éénmaal zilver Rudy Schuermans (Ippon veroverden tijdens de nationale kampioenschappen: de kadetten Peter Verhavert en Lebbeke) en Mare Nobels Jurgen Parijs en junior Danny Rombout (foto p. hermans) (Yawara Kwai Dendermon de), beiden 4° dan, stonden borg voor een vlekkeloze or ganisatie van deze week-end stage. Volleybal. Blauwe Hoek-Oostakker 3-1. Everaert van Hamme kan scoren (vh) Karate. Sportschepen Jan Van Damme overhandigde een Karate. Schepen Jan Van Damme mocht aan de drie nationale kampioenen een glasraam aan de Japanse instrukteur die te gast was in stadsplaket overhandigen (foto p. hermans) Dendermonde (foto p. hermans)

De Voorpost | 1989 | | pagina 25